Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 11:09:08

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 397078 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4380 -: Ноември 29, 2021, 13:53:00 »
Таргетните групи от населението, при които е по-висок рискът от поява/откриване на нови генетични варианти, и които се препоръчва да бъдат приоритетно изследвани чрез секвениране, са следните:

1. Ваксинирани срещу SARS-CoV-2  лица, които по-късно са се инфектирали с SARS-CoV-2  (с положителен PCR  резултат за SARS-CoV-2)  независимо, че са показали адекватен имунен отговор на ваксината;
2. Лица,  завърнали  се  от  други  страни,  при  които  е  установен  положителен  PCR резултат за SARS-CoV-2 веднага след пристигането им;
3. Продължително боледуващи  от  COVID-19 пациенти  (над  10  дни на кислородотерапия);
4. Реинфектирани с SARS-CoV-2 лица.

Значи мутирал вирус се получава от ваксани и тежко боледуващи. Колкото повече ваксани, толкова повече мутации.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4381 -: Ноември 29, 2021, 14:04:11 »
Начин неваксаните в юкей мрат много по-малко от всички причини, но процентно повече от ковид, пък ваксините от ковид мрат малко, ама за сметка на това от всичко останало мрат добре.
Брей да му се не види, какво ли може да е станало.
Значи целта е постигната. Докато ваксани и неваксани се дърлят помежду си, и едните, и другите мрат като мухи па макар и по различни причини. Котката лови мишките независимо от окраската си.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4382 -: Ноември 29, 2021, 14:12:39 »
Quote (selected)
Значи мутирал вирус се получава от ваксани и тежко боледуващи. Колкото повече ваксани, толкова повече мутации.

не.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4383 -: Ноември 29, 2021, 14:14:07 »
https://www.dn.pt/sociedade/-portugal-e-o-7-pais-europeu-com-menos-novos-casos-diarios-por-milhao-de-habitantes-14363178.html

Пуснете си го на гугъл транслейт, ако не разбирате езика.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4384 -: Ноември 29, 2021, 14:18:40 »
спорет мен е донякъде рисковано на мутациите на вируса да бъдат приписвани "движещи сили" и/или да му се вменява еволюция. Подобен антропоморфизъм ф одношението към вируса е леко заблуждаващ и може да доведе до щурави интерпретации, даже несамо може, но и доведе до такива, като например за изкуствения му происхот и т.н.

Мутацията е RNG.

Пиша тва не щото не съм съгласен с Мариноф од Станфърд, а щото съм наясно, че ученият Мариноф и публицистът Мариноф не са напълно тъждествени фсмисъл, че фторото е нещо като мутация на първото.

Е аз съм казала "движещи сили" по отношение на еволюцията на вариантите. Става дума за селектиране, за отбор на случайно възникнали мутации. Далеч съм от всякакви намеци за антропоморфизъм.
А за произхода, все още чакам неопровержими доказателства за едната или другата хипотеза.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4385 -: Ноември 29, 2021, 14:23:42 »
Таргетните групи от населението, при които е по-висок рискът от поява/откриване на нови генетични варианти, и които се препоръчва да бъдат приоритетно изследвани чрез секвениране, са следните:

1. Ваксинирани срещу SARS-CoV-2  лица, които по-късно са се инфектирали с SARS-CoV-2  (с положителен PCR  резултат за SARS-CoV-2)  независимо, че са показали адекватен имунен отговор на ваксината;
2. Лица,  завърнали  се  от  други  страни,  при  които  е  установен  положителен  PCR резултат за SARS-CoV-2 веднага след пристигането им;
3. Продължително боледуващи  от  COVID-19 пациенти  (над  10  дни на кислородотерапия);
4. Реинфектирани с SARS-CoV-2 лица.

Значи мутирал вирус се получава от ваксани и тежко боледуващи. Колкото повече ваксани, толкова повече мутации.

Не. Много бързо скачаш с тези генерални изводи, Кайле :)
У ваксинираните, при които има успешно заразяване, че и прихващане чрез PCR, се доказва пробив във ваксината. И е вероятно той да се дължи на мутирал вариант, който е "избягал" от антителата.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4386 -: Ноември 29, 2021, 14:28:02 »
Не. Много бързо скачаш с тези генерални изводи, Кайле

Уф, слава Богу, че някой друг се нагърби да го каже това  :0007:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4387 -: Ноември 29, 2021, 14:38:09 »
Ако вирусът е флезъл фклетките ти, той ще почне да се копира. Както при секо продължително копиране, ще стават грешки. Дали щото се е зацапала главата на принтера, дали щото тонерът свършва, дали заради нещо друго...нема значение. Фактът е, че кодът се е променил и иаме ноф вариант на вируса. Който най-често* е некъф нефелен, но чат-пат** се оказва удачен.

RNG rulz.

---------------
*математически термин, ползван ф статистиката
**друг математически термин, ползван въф вероятностната теория
« Последна редакция: Ноември 29, 2021, 14:43:29 от wreckage »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4388 -: Ноември 29, 2021, 14:42:39 »
Mae Ashi, моля за коментар на следното изказване на немски (може би) специалист, Андреас Радбрух (с акцент върху болднатата хипотеза):

Quote (selected)
"Очаквам (изграждане на) имунитет с десетилетна трайност благодарение на иРНК ваксините", казва имунологът. "Когато ваксинираните или преболедувалите получат висока доза от вируса, те биха могли да се заразят още веднъж, но ще се разболеят леко или въобще безсимптомно". Същото се отнасяло и до други ваксини. "Басирам се, че ако при поява на дребна шарка сред неваксинирани се правят PCR-тестове в близкото им обкръжение, ще се открият леки и асимптоматични инфекции от дребна шарка и при ваксинирани".

»Ich erwarte durch die mRNA-Impfstoffe eine jahrzehntelang anhaltende Immunität«, sagt der Immunologe. »Wenn Geimpfte oder Genesene eine hohe Dosis Virus abbekommen, können sie sich noch mal anstecken, werden aber nur milde oder gar symptomlos erkranken.« Das sei bei anderen Impfungen genauso. »Ich wette, wenn man bei einem Masernausbruch unter Ungeimpften in deren Umfeld PCR-Tests machen würde, würde man auch milde und asymptomatische Maserninfektionen bei Geimpften entdecken«

Източник: например тук.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4389 -: Ноември 29, 2021, 14:43:25 »
Значи целта е постигната. Докато ваксани и неваксани се дърлят помежду си, и едните, и другите мрат като мухи па макар и по различни причини. Котката лови мишките независимо от окраската си.
Да, това е крайната истина.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4390 -: Ноември 29, 2021, 14:48:36 »
Не. Много бързо скачаш с тези генерални изводи, Кайле :)
У ваксинираните, при които има успешно заразяване, че и прихващане чрез PCR, се доказва пробив във ваксината. И е вероятно той да се дължи на мутирал вариант, който е "избягал" от антителата.
А изводът, че не са виновни задължително неваксаните за мутациите на вируса, така че давай да ваксаме неваксаните, че да спрем мутациите, както, примерно Симпла се изрази, последно как е?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4391 -: Ноември 29, 2021, 14:48:50 »
Да, това е крайната истина.

не, тва не е крайната истина, а личното (пред)убеждение на колегата Шабаан бин Роберт.
Надявамсе, че фнай-скоро време колегата ще претстави данните, върху които е базирано то.


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4392 -: Ноември 29, 2021, 14:53:00 »
Уау, вече си имаме и експерт по Маринов! Само такъв липсваше.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4393 -: Ноември 29, 2021, 14:54:44 »
А изводът, че не са виновни задължително неваксаните за мутациите на вируса, така че давай да ваксаме неваксаните, че да спрем мутациите, както, примерно Симпла се изрази, последно как е?
не. Докато има условия за трансмисия на вируса, той ще се репликира и съответно ще продължава да мутира.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4394 -: Ноември 29, 2021, 14:57:43 »
"Докато има условия за трансмисия на вируса, той ще се репликира и съответно ще продължава да мутира."
Ама само във ваксинираните. Щото се репликира ин виво...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9560
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4395 -: Ноември 29, 2021, 15:05:53 »
не. Докато има условия за трансмисия на вируса, той ще се репликира и съответно ще продължава да мутира.
Т.е. ти казваш, че като се ваксинира 100% от населението, вирусът ще спре да мутира?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4396 -: Ноември 29, 2021, 15:15:26 »
Т.е. ти казваш, че като се ваксинира 100% от населението, вирусът ще спре да мутира?
не, не казвам това.
Казвам, че при 100% ваксинирано население условията за трансмисия на действащите варианти на вируса вероятно ще са по-неблагоприятни, съответно честотата на мутациите им ще се снижи, а учените и властите ще имат повече време за реакция на новите варианти. 

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4397 -: Ноември 29, 2021, 15:20:23 »

У ваксинираните, при които има успешно заразяване, че и прихващане чрез PCR, се доказва пробив във ваксината. И е вероятно той да се дължи на мутирал вариант, който е "избягал" от антителата.

Не знам дали разбрах правилно, но какво според теб означава моят случай. Бърза симптоматика пет часа след ваксината за около 24 часа. На 10 ден повечето от  симптомите на ковид. На 15 ден - положителен писиар. И тук вече всичко приключва. От там нататък нищо

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4398 -: Ноември 29, 2021, 15:29:28 »
Не знам дали разбрах правилно, но какво според теб означава моят случай. Бърза симптоматика пет часа след ваксината за около 24 часа. На 10 ден повечето от  симптомите на ковид. На 15 ден - положителен писиар. И тук вече всичко приключва. От там нататък нищо

Твоят случай ме подсеща, че ИРК счита защитата на Янсен срещу Делта за най-ненадеждна сред одобрените ваксини и тъкмо затова препоръчва бустерна доза с някоя от иРНК-ваксините, броено от първия месец след поставянето на Янсена. Това отговаря и на стар въпрос, поставен от Кайла.

Инфо тук (трета клетка отгоре надолу на акордеончето).

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4399 -: Ноември 29, 2021, 15:34:08 »
Quote (selected)
И т.н. зелен сертификат, даден не човек само на основание на факта, че е ваксиниран, всъщност е зелен светофар да влиза навсякъде и на воля да сее зараза от Ковид 19.
но, "навсякъде" той няма да се срещне с неваксинирани, а това е целта, опазването на неваксинираните
не съм кой знае какъв фен на зеления сертификат, особено при начина на приложение в България
сигурна съм,че трябва разум, спазване на всички познати мерки и от ваксърите и от антиваксърите, но най вече трябва последователна! държавна политика за справяне с пандемията
в момента имаме хаотични, нескопосани и страхливи мерки, без стратегия, без сериозна информационна кампания за популяризиране на целите, без никакъв контрол по спазването им
управляващите излъчват колебание и ...безразличие, да ме прости Господ
много отдавна писах за липсата на емпатия у президента Радев и всеки  следващ ден потвърждава мнението ми, за съжаление
« Последна редакция: Ноември 29, 2021, 15:41:12 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4400 -: Ноември 29, 2021, 15:40:30 »
Не знам дали разбрах правилно, но какво според теб означава моят случай. Бърза симптоматика пет часа след ваксината за около 24 часа. На 10 ден повечето от  симптомите на ковид. На 15 ден - положителен писиар. И тук вече всичко приключва. От там нататък нищо
твоят случай е много интересен, Асол
вероятно първото денонощие след ваксината, симптомите са предизвикани от нея, ние също имахме подобни, а моята леля вдигна 39 градуса температура
бързото заразяване след това,обаче е доста странно, дали е просто съвпадение, или в първите дни след ваксинирането човек е по-уязвим, не знам

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4401 -: Ноември 29, 2021, 15:42:24 »
Mae Ashi, моля за коментар на следното изказване на немски (може би) специалист, Андреас Радбрух (с акцент върху болднатата хипотеза):

 "Очаквам (изграждане на) имунитет с десетилетна трайност благодарение на иРНК ваксините", казва имунологът. "Когато ваксинираните или преболедувалите получат висока доза от вируса, те биха могли да се заразят още веднъж, но ще се разболеят леко или въобще безсимптомно". Същото се отнасяло и до други ваксини. "Басирам се, че ако при поява на дребна шарка сред неваксинирани се правят PCR-тестове в близкото им обкръжение, ще се открият леки и асимптоматични инфекции от дребна шарка и при ваксинирани".

С всички уговорки, че не съм имунолог или вирусолог, бих казала, че е доста спекулативно това изказване. Все пак се сравняват съвсем различни вируси, но и пробивите в различни по тип ваксини - иРНК ваксина, която дава доста по-тесен, специфичен имунен отговор, и комбинираната атенуирана ваксина срещу морбили, която включва далеч по-широка гама вирусни протеини, като антигени. Не знам дали в хипотетична среда - огнище на морбили - атенуираната ваксина би дала пробив. Мисля, че са доста редки специално за тази ваксина.

Не съм оптимист за това, че ще има траен имунитет след иРНК ваксините. Коронавирусите не създават траен имунитет, появяват се нови, мутирали варианти (вкл. и резистентни на антителата). Опасна е и вероятността в част от популациите да циркулират различни варианти едновременно, което съвсем ще намали ефективността на ваксините. Та, силно се надявам към иРНК-вите да се добавят и друг тип ваксини. А и както съм казвала и друг път - особено да се наблегне на лекарствата. Някъде се споменаваше вече, че за Омикрон надежди се възлагат на хапчетата на Мерк и Файзер.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4402 -: Ноември 29, 2021, 15:45:32 »
твоят случай е много интересен, Асол
вероятно първото денонощие след ваксината, симптомите са предизвикани от нея, ние също имахме подобни, а моята леля вдигна 39 градуса температура
бързото заразяване след това,обаче е доста странно, дали е просто съвпадение, или в първите дни след ваксинирането човек е по-уязвим, не знам

И аз това се питам, Лили. Щото от РЗИ специално ме разпитваха по този повод/специално ме питаха от 2019 насам дали съм била болна - не съм била/. Цялото развитие е много странно. Нямам си на представа дали са ме включили в някакъв анализ, ама се надявам. Щото нали, трябва да имаме някаква обща картинка. Да  е полезно за другите

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4403 -: Ноември 29, 2021, 15:51:21 »
но, "навсякъде" той няма да се срещне с неваксинирани, а това е целта, опазването на неваксинираните
не съм кой знае какъв фен на зеления сертификат, особено при начина на приложение в България
сигурна съм,че трябва разум, спазване на всички познати мерки и от ваксърите и от антиваксърите, но най вече трябва последователна! държавна политика за справяне с пандемията
в момента имаме хаотични, нескопосани и страхливи мерки, без стратегия, без сериозна информационна кампания за популяризиране на целите, без никакъв контрол по спазването им
управляващите излъчват колебание и ...безразличие, да ме прости Господ
много отдавна писах за липсата на емпатия у президента Радев и всеки  следващ ден потвърждава мнението ми, за съжаление
https://segabg.com/category-video/greshkata-na-borisov-koyato-radev-povtori

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1266
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4404 -: Ноември 29, 2021, 15:53:26 »
Не знам дали разбрах правилно, но какво според теб означава моят случай. Бърза симптоматика пет часа след ваксината за около 24 часа. На 10 ден повечето от  симптомите на ковид. На 15 ден - положителен писиар. И тук вече всичко приключва. От там нататък нищо

Непосредствено след ваксината си е самата реакция, вкл и срещу вектора (маймунския аденовирус, май такъв беше на J&J). А виж за след това, мисля че просто си се заразила. Нали се счита, че до 14тия ден не си защитен, не са се образували надеждно количество неутрализиращи антитела. А за да го отрази теста, е трябвало да мине известно време. Ако си се тествала не на 15тия ден, а по-рано може би също щеше да е положителен. След това вече, за лекото изкарване, сигурно ваксината се е включила.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4405 -: Ноември 29, 2021, 15:55:18 »
...
Благодаря ти.
Аз намерих това по темата и си задавам въпроса дали все пак високата ефективност (и трайност) на "традиционните" ваксини не върви ръка за ръка с масовата ваксинация на населението. И дали ако то е само частично ваксинирано при тях действително не би имало повече "пробиви".

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4406 -: Ноември 29, 2021, 16:33:47 »
Казвам, че при 100% ваксинирано население условията за трансмисия на действащите варианти на вируса вероятно ще са по-неблагоприятни, съответно честотата на мутациите им ще се снижи, а учените и властите ще имат повече време за реакция на новите варианти. 

напротив.
the lamers club honourable member …

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4407 -: Ноември 29, 2021, 16:43:32 »
Понеже ваксаните продължават се пънат в едно изречение ситуацията се описва така.
В неваксинираните вируса мятира към по-безобидни варианти у ваксинираните, към по-опасни.
Това е и една от причините по време на епидемия да не се правят ваксинации. Или поне така беше до скоро. :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4408 -: Ноември 29, 2021, 16:48:09 »
(които, естествено, мога да клонирам безброй пъти при всеки ключар срещу жълти стотинки)

В нашия вход се плаща на чип, някой ако иска и две дузини мога да му пусна. Ама ако не ги плаща - ги спирам. А от клонингите лесно ги отучих, устройството си има брояч, лесно се вижда кой чип се ползва двойно. И те така.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4409 -: Ноември 29, 2021, 16:49:31 »
Япония со все послушното си и ваксинирано население току що се барикадира. Границите са затворени.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4411 -: Ноември 29, 2021, 16:52:29 »
спорет мен е донякъде рисковано на мутациите на вируса да бъдат приписвани "движещи сили" и/или да му се вменява еволюция. Подобен антропоморфизъм ф одношението към вируса е леко заблуждаващ и може да доведе до щурави интерпретации, даже несамо може, но и доведе до такива, като например за изкуствения му происхот и т.н.

Не, просто външните условия направляват мутациите в някаква посока, ваксините например отсяват само устойчивите на ваксини мутанти, както антибиотиците създадоха нелечимия с нищо трипер.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4412 -: Ноември 29, 2021, 16:54:30 »
Имам още един въпрос към Мая. За коментар и как тя вижда нещата. Моят съпруг не опитваше риба и каквито и да било морски дарове. През последните седмици се изхранва освен с маслини... и с тон и сьомга, забъркани с айсберг/тва също не го опитваше/ и лимони. Същото важи и за плодовете и киселото мляко. Коренна промяна във вкусовете

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4413 -: Ноември 29, 2021, 16:57:25 »
Понеже ваксаните продължават се пънат в едно изречение ситуацията се описва така.
В неваксинираните вируса мятира към по-безобидни варианти у ваксинираните, към по-опасни.
Това е и една от причините по време на епидемия да не се правят ваксинации. Или поне така беше до скоро.
Това са пълни глупости.
1. Никога ваксинациите не са спирали по време на епидемии. Никой не посочи източник за тази дивотия. Подобна простотия е без връзка с реалността, без връзка с никакви прилагани до момента стратегии за борба с която и да е епидемия.

С други думи, мантрата, че при епидемия се спирало с ваксинирането, не съществува извън няколко антиваксърски мозъка.

2. Вирусите мутират там, където живеят и се разпространяват най-дълго. Като си болен, не можеш да пребориш вируса и той се развива абсолютно свободно в организма ти, то вероятността да мутира е много по-голяма. Като си ваксиниран, преборваш вируса много по-бързо и съответно той няма време да мутира.

Мутациите са напълно случайни и функция само на разпространението и продължителността на престоя на вируса в организма. Всяко нещо, намаляващо продължителността на престоя на вируса в организма, намалява шансът за мутации. А мутация може да не стане при един милиард заразявания, може да стане и при едно единствено заразяване. Шанс.

Това са фактите. Другото се антиваксърски лакърдии.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4414 -: Ноември 29, 2021, 16:59:29 »
Антъни Фаучи: Реваксинацията надеждно предпазва от Омикрон

Кога го откриха, кога разбраха че ваксината пази от него?!

Оня ден писах, че Фаучи нарежда на колониалните администрации, тука някой се опитваше да ме иронизира.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4415 -: Ноември 29, 2021, 17:01:54 »
Това са фактите.

Първо, това не са факти, а твърдения, второ , не са верни!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4416 -: Ноември 29, 2021, 17:04:56 »
Първо, това не са факти, а твърдения, второ , не са верни!
Айде посочи един пример за случай, в който при епидемия е спирано ваксинирането. Чакам от сума ти страници, все не се посочва, па уж винаги било така :i_sheepish:

Бих се радвал и на източник за това, че вирусите ставали по-опасни при множество ваксинирани.  Предполагам заради това имаме хипер-мега-гига смъртоносни варианти на морбили, заушка и т.н., от които ваксинираните мрат поголовно  :lol:

Ей сега админите ще кажат "Да искаш източник е тролене!", ама ако аз кажа нещо аналогично невярно, примерно че от самолетите ни пръскат с ваксини и затова болните нарастват, дали няма да искате източник? Пълни дивотии са тия неща.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4417 -: Ноември 29, 2021, 17:08:26 »
напротив.
Виждам твоя "напротиф" и вдигам с "обратното на напротиф".

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4419 -: Ноември 29, 2021, 17:10:07 »
Това са пълни глупости.
1. Никога ваксинациите не са спирали по време на епидемии. Никой не посочи източник за тази дивотия. Подобна простотия е без връзка с реалността, без връзка с никакви прилагани до момента стратегии за борба с която и да е епидемия.

С други думи, мантрата, че при епидемия се спирало с ваксинирането, не съществува извън няколко антиваксърски мозъка.

2. Вирусите мутират там, където живеят и се разпространяват най-дълго. Като си болен, не можеш да пребориш вируса и той се развива абсолютно свободно в организма ти, то вероятността да мутира е много по-голяма. Като си ваксиниран, преборваш вируса много по-бързо и съответно той няма време да мутира.

Мутациите са напълно случайни и функция само на разпространението и продължителността на престоя на вируса в организма. Всяко нещо, намаляващо продължителността на престоя на вируса в организма, намалява шансът за мутации. А мутация може да не стане при един милиард заразявания, може да стане и при едно единствено заразяване. Шанс.

Това са фактите. Другото се антиваксърски лакърдии.

:t0301: RNG RULZ SUPREME!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4420 -: Ноември 29, 2021, 17:12:03 »
Антъни Фаучи: Реваксинацията надеждно предпазва от Омикрон

Всъщност официалното съобщение по въпроса гласи следното:

Quote (selected)
Following up on the regular briefings he had on COVID while traveling, the President met in person today with his Chief Medical Advisor, Dr. Anthony Fauci, and members of his White House COVID Response Team. Dr. Fauci and members of the COVID Response Team updated the President on the latest developments related to the Omicron variant. Dr. Fauci informed the President that while it will take approximately two more weeks to have more definitive information on the transmissibility, severity, and other characteristics of the variant, he continues to believe that existing vaccines are likely to provide a degree of protection against severe cases of COVID. Dr. Fauci also reiterated that boosters for fully vaccinated individuals provide the strongest available protection from COVID. The COVID Response Team’s immediate recommendation to all vaccinated adults is to get a booster shot as soon as possible; all adults are eligible for a booster if they were vaccinated six months ago or more with Pfizer or Moderna, or two months ago or more with Johnson & Johnson. Importantly, those adults and children who are not yet fully vaccinated should get vaccinated immediately. The President will provide an update about the new variant and the U.S. response on Monday.

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/statements-releases/2021/11/28/readout-of-president-bidens-meeting-with-covid-19-response-team-on-the-omicron-variant/

Останалото са изопачавания на фейкаджийници, възхождащи - лесно проверимо е - към един и същ текст на ТАСС.

Пример

« Последна редакция: Ноември 29, 2021, 17:17:38 от Предводител на команчите »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4421 -: Ноември 29, 2021, 17:15:40 »
За Yaroslav
https://frognews.bg/novini/prof-chorbanov-pravi-masova-vaksinatsiia-vreme-pandemiia.html
Питах за случай, в който е спирана ваксинацията при епидемия. Чорбанов не посочва такъв. Защото няма. Та по въпроса при коя епидемия е спирано ваксинирането, ще ти отговоря аз-никога, при никоя епидемия. Ако има такъв случай в световната история-намерете го. Ма няма.

Всички стратегии за борба с епидемии казват обратното-масова ваксинация колкото може по-скоро.  Дадох линк за стратегията на "Доктори без граници" за борба с епидемии от морбили, писана преди над десетилетие. Прилага се масова ваксинация в огнищата. "Доктори без граници", за морбили, преди над 10 години. От другата страна имаме чалгаджия от антиваксърска партия. Сметни кое е по-вярно.

« Последна редакция: Ноември 29, 2021, 17:28:15 от Yaroslav »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4422 -: Ноември 29, 2021, 17:18:22 »
Той (Фаучи)  продължава да вярва, че съществуващите ваксини вероятно ще осигурят степен на защита срещу тежка случаи на covid. Препоръва да си сложите бустери!

Не било по тикви, а по кратуни! Каква е разликата, къде тука е фейка?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4423 -: Ноември 29, 2021, 17:20:27 »
Той (Фаучи)  продължава да вярва, че съществуващите ваксини вероятно ще осигурят степен на защита срещу тежка случаи на covid. Препоръва да си сложите бустери!

Не било по тикви, а по кратуни! Каква е разликата, къде тука е фейка?
👇
Антъни Фаучи: Реваксинацията надеждно предпазва от Омикрон

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4424 -: Ноември 29, 2021, 17:23:55 »
И Чорбанов удобно пропуска да каже кога е спирано ваксинирането по време на епидемия. Аз ще ти отговоря-никога. Нито веднъж. За нито една епидемия.
Дадох линк за стратегията на "Доктори без граници" за борба с морбили, писана преди над десетилетие. Прилага се масова ваксинация в огнищата. "Доктори без граници", за морбили, преди над 10 години. От другата страна имаме чалгаджия от антиваксърска партия. Сметни кое е по-вярно.
МИ може да се ваксинира. Ако ваксината е "стерилизираща".
И то с ред уговорки.
Т.н. "ваксини" не са. Те даже не са ваксини :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4425 -: Ноември 29, 2021, 17:26:08 »
МИ може да се ваксинира. Ако ваксината е "стерилизираща".
И то с ред уговорки.
Т.н. "ваксини" не са. Те даже не са ваксини
Антиваксърският когнитивен дисонанс:
1. "Не се ваксинира по време на пандемия, спрете ваксинирането!"
2. "Това изобщо не са ваксини!"

 :m1201:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4426 -: Ноември 29, 2021, 17:29:01 »

1. "Не се ваксинира по време на пандемия, спрете ваксинирането!"


Спорет некои колеги, пандемия нема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4427 -: Ноември 29, 2021, 17:31:01 »
Quote (selected)
И Чорбанов удобно пропуска да каже кога е спирано ваксинирането по време на епидемия. Аз ще ти отговоря-никога. Нито веднъж. За нито една епидемия.
подкрепям!
д-р Аспарух Илиев твърди същото, никога не е спирано ваксинирането по време на епидемия и няма никакви научни изводи за вреда от него
той даде пример за една единствена локална епидемия, не си спомням точно каква, за която се е допускало, че ваксините са неблагоприятствали развитието, но поради начина на протичане на епидемията, научните изводи за нея не са категорични
за този и друг митове за пандемията може да се прочете в неговата фейсбук страница

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4428 -: Ноември 29, 2021, 17:32:43 »
Каква е разликата, къде тука е фейка?

Фейкът е очевиден, смисълът на думите е изкривен достатъчно, за да нямат общо с действително казаното, но версията да хване дикиш сред определени хора.
Със същия успех аз бих могъл да кажа, че може би ще мога да отворя ей тая бирена бутилка с око, а ти след това да напишеш, че съм казал, че окото е надежден инструмент за отваряне на бирени бутилки.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4429 -: Ноември 29, 2021, 17:34:04 »
Говорят, что подъем заболеваемости связан с вакцинами. Это правда?
"Врачи всегда запрещают вакцинацию во время эпидемии"
Были случаи, когда прививки разрабатывались во время эпидемии, и это помогало спасти миллионы жизней. Например, российский бактериолог Владимир Хавкин в конце XIX века создал вакцину от чумы и по приглашению британского правительства применял ее в Индии — во время третьей (и последней) пандемии. По подсчетам исследователей, было введено 25 млн доз, а смертность от чумы снизилась на 50–85% (в зависимости от территории).

Хотя вакцины считаются профилактической мерой, во время вспышек власти могут рекомендовать дополнительную прививку для тех, кто находится в зоне риска. В России также действуют рекомендации о массовой вакцинации населения в случае эпидемий (например, брюшного тифа и менингококковой инфекции).
Явно тия, които пишат тези глупости, не са учили по мое време
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4430 -: Ноември 29, 2021, 17:36:43 »
подкрепям!
д-р Аспарух Илиев твърди същото, никога не е спирано ваксинирането по време на епидемия и няма никакви научни изводи за вреда от него
той даде пример за една единствена локална епидемия, не си спомням точно каква, за която се е допускало, че ваксините са неблагоприятствали развитието, но поради начина на протичане на епидемията, научните изводи за нея не са категорични
за този и друг митове за пандемията може да се прочете в неговата фейсбук страница
Имаш ли конкретният пост за този нелеп мит, че при епидемия спирали ваксините? На мен не ми е попадал, би ми било интересно да го прочета.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4431 -: Ноември 29, 2021, 17:40:12 »
Това са пълни глупости.
......
С други думи, мантрата, че при епидемия се спирало с ваксинирането, не съществува извън няколко антиваксърски мозъка.
....
Като си болен, не можеш да пребориш вируса и той се развива абсолютно свободно в организма ти, то вероятността да мутира е много по-голяма. Като си ваксиниран, преборваш вируса много по-бързо и съответно той няма време да мутира.

....Това са фактите. Другото се антиваксърски лакърдии.
Два уточняващи въпроса, моля за кратък отговор:
(1) моля посочете барем един случай на масова ваксинация при пандемия
(2) къде е връзката между "(по)-свободно мутиране и ваксинация?"
Нали ваксинацията по правило се прави на здрав човек, за да не се разболе - болният се лекува с лекарства, не с ваксини (овен ако новоразработените ваксини не са и лекарства) - как тогава вирусът при ваксинирания няма да има поле за мутиране (щото по-бързо ще бъде елиминиран)?

Благодаря.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4432 -: Ноември 29, 2021, 17:42:56 »
Имаш ли конкретният пост за този нелеп мит, че при епидемия спирали ваксините? На мен не ми е попадал, би ми било интересно да го прочета.
ще го потърся

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4433 -: Ноември 29, 2021, 17:44:36 »
Quote (selected)
Нали ваксинацията по правило се прави на здрав човек, за да не се разболе

Тя и сега се прави на здрави хора. Всякаква ваксинация. Никой не лекува болен с ваксина.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4434 -: Ноември 29, 2021, 17:49:27 »
Два уточняващи въпроса, моля за кратък отговор:
(1) моля посочете барем един случай на масова ваксинация при пандемия
Поискал си за "пандемия", тогава директно давам пример с ваксината за свински грип по време на пандемията от свински грип.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4435 -: Ноември 29, 2021, 17:50:30 »
Тя и сега се прави на здрави хора. Всякаква ваксинация. Никой не лекува болен с ваксина.

Ами сега не е баш така, щото от личен опит мога да споделя, че не те тестват преди ваксинация. Ти си плащаш, ако искаш. И на всичкото отгоре това вече го коментирахме със Сержанта. И на всичкото отгоре по "протокол" може да ваксаш и такива с температура до 37 и 4. Черно на бело си го пише... :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4436 -: Ноември 29, 2021, 17:52:37 »
Поискал си за "пандемия", тогава директно давам пример с ваксината за свински грип по време на пандемията от свински грип.
Всъщност, ако правилно помня, Екатерина Велика дава личен пример за ваксинация по време на пандемията от едра шарка.
Е, верно, че пред вратата на двореца чака кола, запрегната с четворка коне, която да отнесе ваксиниращия, ако нещо не тръгне както трябва, но примерът е даден. И оттогава ваксинацията се правела така, че да се вижда белегът, щото императрицата рекла, аз го правя за всички да видят, че съм го направила. Курназ била бившата немска принцеса!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4437 -: Ноември 29, 2021, 17:52:50 »
(1) моля посочете барем един случай на масова ваксинация при пандемия

Полиомиелит.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4438 -: Ноември 29, 2021, 17:54:38 »
Полиомиелит.

Да, ама не! Пандемия от полиомиелит никога не е имало, виж, справи се с дефинициите на понятията, с които спорите!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4439 -: Ноември 29, 2021, 17:54:57 »
Полиомиелит.
Благодаря - това при пандемия (какъвто беше въпросът) или при локална епидемия, и за това благодаря.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций