Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 22:22:49

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 396196 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4560 -: Ноември 30, 2021, 11:57:50 »
Quote (selected)
Съжалявам другари, но с хуманитарен профил не става - искат се доста усилия, а на вас явно не ви се отдават.

На някого май усилията са му се отдали повече от нужното.  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4561 -: Ноември 30, 2021, 12:01:28 »
"изглежда вярно" е ноо интересен социалпсихологически индикатор.
:thup:
Но за жалост и двамата сте пропуснали най-важния индикатор за у нас – НАРОДОПСИХОЛОГИЧЕСКИЯ ...  :m1201:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4562 -: Ноември 30, 2021, 12:05:39 »
междудругото, младият учен од Станфърд Мариноф очевидно я е чел
... и беше написал много хубава статия за хода на пандемията "по света и у нас", с твърде неприятни цитати на някои днешни "корифеи" на управлението на пандемичните кризи, декорирани в злато  :thup:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4563 -: Ноември 30, 2021, 12:17:13 »
На някого май усилията са му се отдали повече от нужното.  :crying_with_laughter-3302:

Ами така пише отделно взет нехуманитар, кво да се прави ...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4564 -: Ноември 30, 2021, 12:23:58 »
Всъщност, Омикрон, парадоксално, може да се окаже не кошмар, а спасение за твърдоглавия наш народ. Ако наистина е толкова прилепчив, но пък не е смъртоносен, той бързо ще изтласка Делта и ще стане доминантен. Ще натръшка, но без да осакати или убие, всичкото щуро антиваксър по тез места, защитавайки го, надяваме се!, от актуални и бъдещи смъртоносни щамове. А дано. Ама ... надали  :t1816:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4565 -: Ноември 30, 2021, 12:29:03 »
Ами така пише отделно взет нехуманитар, кво да се прави ...

Отдали са се със страст, види се, усилията ...  :)))

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4566 -: Ноември 30, 2021, 12:32:15 »
Всъщност, Омикрон, парадоксално, може да се окаже не кошмар, а спасение за твърдоглавия наш народ. Ако наистина е толкова прилепчив, но пък не е смъртоносен, той бързо ще изтласка Делта и ще стане доминантен. Ще натръшка, но без да осакати или убие, всичкото щуро антиваксър по тез места, защитавайки го, надяваме се!, от актуални и бъдещи смъртоносни щамове. А дано. Ама ... надали  :t1816:
Само дето новият вирус не прави разлика между набоцкани и не. :smokin:
Другото е, че в ЮАР населението е първо младо и второ преболедувало в по-голямата си част.
Но ще знаем по-точно като овършее западната част на континента. А че ще мине първо от там няма съмнение.
 
Впрочем тези дни много интересно става в Унгария. Вече започва и в чехия и полша.
Но там едва ли е омикрон. :smokin:
Същото е и в Австрия.
Аде некой ваксън, индианец и проч да ми обясни как след "ваксиниране" се постигат трикратно повече случаи за ден спрямо предните пикове без "ваксини"  :nuts:

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4567 -: Ноември 30, 2021, 12:44:56 »
Не му е тук мястото, прощавайте, но се изкушавам да препоръчам на някои драги съфорумци по-честичко да ползват правописните речници. Има ги в изобилие и онлайн. Знам, че раздаващите непоискани съвети сме винаги досадни, но не е зле да се погледне кога се употребява удава се и кога отдава се. Й за окончание при мн.ч.вече съм го коментирала, няма да повтарям, само още веднъж ще помоля, не го шляпайте там, където не му е мястото.  :piss!:
В този форум има един безспорен за мен майстор на изкълчения правопис. До момента всички опити за имитиране на рекиджа не са особено удачни. Да му оставим запазената марка.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4568 -: Ноември 30, 2021, 12:58:26 »
Quote (selected)
Аде некой ваксън, индианец и проч да ми обясни как след "ваксиниране" се постигат трикратно повече случаи за ден спрямо предните пикове без "ваксини"

"след ваксинирането" не е същото като "заради ваксинирането".

Ти нали публикуваше фнекви научни списания?
На тва ли ви учат по научните списания, да бъркате корелацията със каузация?

Ноо се съмняам фтова.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4569 -: Ноември 30, 2021, 13:10:02 »
Не му е тук мястото, прощавайте, но се изкушавам да препоръчам на някои драги съфорумци по-честичко да ползват правописните речници. Има ги в изобилие и онлайн. Знам, че раздаващите непоискани съвети сме винаги досадни, но не е зле да се погледне кога се употребява удава се и кога отдава се.

определено препоръчващата трябва да последва съвета си. от доста време това са дублетни форми.
Quote (selected)
ОТДА̀ВА МИ СЕ несв.; отдадè ми се св., непрех. 1. Успявам, съумявам да извърша, да направя нещо; удава ми се. Острите му очи следяха отдалеч разговора между Борис и Коен, мъчейки се да отгатнат съдържанието му по мимиката на лицата им. Но това не му се отдаваше. Д. Димов, Т, 138. — Ето един истински герой. Ти се мъчиш да му подражаваш, но не ти се отдава. К. Петканов, В, 8. Разследване, значи, правите! В такъв случай няма какво да приказваме. Мъчно ми се отдава да разплитам глупави плетеници. Разплитайте ги сами. Вл. Полянов, ПП, 227. Колкото и да се мъчех да достигна гнездата им [на пчелоядите], не ми се отдаде. Ем. Станев, ЯГ, 23.

2. Справям се лесно, усвоявам с лекота нещо; удава ми се. Ще ви назначим за изпитвателен срок, ако журналистиката ви се отдаде, ще ви преназначим. Сл. Македонски, ЕЗС, 132. — Химията, математиката, колкото и да ми се отдаваха, ми бяха неприятни и не ги учех. Ив. Сарандев, ЕС, 27. Върнали се от училище.. подготвяха уроците си (това им се отдаваше лесно, защото в клас не си [Сандо и Ламбо] говореха и внимаваха). Цв. Чалъков, ЗИК, 62.

3. В съчет. със същ. с л у ч а й, в ъ з м о ж н о с т и под. Случва ми се, получавам възможност; удава ми се. И той [Борис] усещаше прилива на ония сили, които щяха непременно да му потрябват, ако му се отдадеше щастливият случай да излезе по някаква работа извън затвора... Г. Караславов, Т, 108. — Ако ти се отдаде случай насам, ела ни заобиколи. Х. Русев, ПС, 17. Обзе ни горчиво разочарование — трябваше да преминем над Индия, без да я видим. Ще ни се отдаде ли втори път в живота такъв шанс? П. Вежинов, ДМ, 96.
https://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC/

за сравнение: https://ibl.bas.bg/rbe/lang/bg/%D1%83%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BC%20%D1%81%D0%B5/

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4570 -: Ноември 30, 2021, 13:13:18 »
"след ваксинирането" не е същото като "заради ваксинирането".
Какви са другите хипотези?
Подменили са междувременно населението? Друго?  :smokin:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4571 -: Ноември 30, 2021, 13:18:40 »
Тук публикувах само едно бегло опасение, че финалният мутант на корона вируса о-мега ще бъде неизмеримо по-фатален от сегашния о-микрон. Изпратих на Гръцкия национален институт по изследване, профилактика и прогностика на пандемичните вирусни бедствия своите математически обосновани изводи, в които отношението между микро- и мега-варианта е 12 порядъка (1012). Колегите веднага ми отговориха, че още не са стигнали толкова далеч в алфавита, но предвиждат, че следващият вариант след омикрон, пи, ще бъде 3,14 пъти по-заразен.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4572 -: Ноември 30, 2021, 13:22:31 »
Удавник или отдавник?  :m1708:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4573 -: Ноември 30, 2021, 13:23:32 »
Какви са другите хипотези?
Подменили са междувременно населението? Друго?  :smokin:

не стига, че караш другите хора да доказват твоята хипотеза, че случаите се увеличават заради ваксинациите, ами ги натискаш да ти търсят още хипотези.

Има ли още ноо неваксинирани хора посвета?
Има.
Вирусът циркулира ли фтехните среди?
Циркулира.
Тва е ли претпостафка за възникване на нови случаи?
Е.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4574 -: Ноември 30, 2021, 13:33:04 »
Как е?
Ваксинацията върви ли?
Браво!   :m1273:

Тук ако нямате по четири ваксини, никой да не пише. :crying_with_laughter-3302:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4575 -: Ноември 30, 2021, 13:33:56 »
не стига, че караш другите хора да доказват твоята хипотеза, че случаите се увеличават заради ваксинациите, ами ги натискаш да ти търсят още хипотези.

Аз хипотези не съм изказвал.
Посочих факт, а именно че в Афствия, също Германия и други наблюдаваните нови случаи на дневна база са три-четири кратно повече при настоещите нива на "ваксинация", спрямо предните пикове, които са без или с много по-ниско ниво на "ваксинирани".
Един факт изисква обяснение. Особено на фона на масовите заклинания по всички медии и мантрите ка "ваксините" имали едва ли не 90-95% ефективност.
 
Ако искаш мога и работна хипотеза да предложа на обсъждане.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4576 -: Ноември 30, 2021, 13:34:06 »
Аде некой ваксън, индианец и проч да ми обясни как след "ваксиниране" се постигат трикратно повече случаи за ден спрямо предните пикове без "ваксини"  :nuts:

Ваксинациите:
https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&pickerSort=desc&pickerMetric=total_cases&hideControls=true&Metric=People+fully+vaccinated&Interval=Biweekly&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=HUN~POL~CZE~AUT

Случаите:
https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&pickerSort=desc&pickerMetric=total_cases&hideControls=true&Metric=Confirmed+cases&Interval=Biweekly&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=HUN~POL~CZE~AUT

Умиранията:
https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&pickerSort=desc&pickerMetric=total_cases&hideControls=true&Metric=Confirmed+deaths&Interval=Biweekly&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=HUN~POL~CZE~AUT

Доминацията на Делта:
https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&pickerSort=desc&pickerMetric=total_cases&hideControls=true&Metric=Delta+variant+%28share%29&Interval=Biweekly&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=HUN~POL~CZE~AUT

Сигмоидите на ваксинационната динамика наближават носещия капацитет и започват да го следват асимптотично по времето, когато Делта достига 100% доминация - можеш да приемеш за обща датата 23 август 2021. Така, ръстът на нивото на ваксинация не може да компенсира загубата на ефективност на ваксините срещу агресивния Делта и броят на случаите расте. Но пък достигнатото ниво на ваксинация предпазва от висок дял на умиранията - заразяват се, боледуват, но не умират. Вижда се и как надигането на пиковете става в последователността на доминацията на Делта.  :cool-1084:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4577 -: Ноември 30, 2021, 13:35:32 »
Господи!
Кога ще почнат да действат тези ваксини!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4578 -: Ноември 30, 2021, 13:36:55 »
Господи!
Кога ще почнат да действат тези ваксини!
ти срещу кво си се ваксинирала?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4579 -: Ноември 30, 2021, 13:39:20 »
ти срещу кво си се ваксинирала?

А, аз чакам вашите да подействат

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4580 -: Ноември 30, 2021, 13:48:07 »
Господи!
Кога ще почнат да действат тези ваксини!

Quote (selected)
"Парашут ПД-47. Сам се отваря. Стига да не му пречиш."
"Запасния парашут. Резервният е в склада. Оттам няма да ти помогне."
Инструктурът по парашутизъм на Firmin, 1983

Ваксините действат. Стига да не им пречиш. С неправилно поведение. С отказ от спазване на индивидуалните и колективни мерки за защита.
Основният парашут си остават мерките. Ваксините действат като запасен парашут, ако не ти се отвори основният. Опазват те жив. Е, не всеки път.
Ваксините в склада не помагат. Ползвайте ги, не ги пестете.  ;)


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4582 -: Ноември 30, 2021, 13:54:06 »
Аа, нека видя първо този парашут какви парашутчета ще яви, па тогава

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4583 -: Ноември 30, 2021, 13:55:09 »
Ваксините действат. Стига да не им пречиш. С неправилно поведение. С отказ от спазване на индивидуалните и колективни мерки за защита.
Основният парашут си остават мерките. Ваксините действат като запасен парашут, ако не ти се отвори основният. Опазват те жив. Е, не всеки път.
Ваксините в склада не помагат. Ползвайте ги, не ги пестете.  ;)
Тва убаво но липсва основно наблюдение, а именно:
Всеки цертификат "дупка" в мерките за социално дистанциране.  :smokin:
 
Адее ваксъните па го удариха на некрофилия.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4584 -: Ноември 30, 2021, 13:57:47 »
Тва убаво но липсва основно наблюдение, а именно:
Всеки цертификат "дупка" в в мерките за социално дистанциране.  :smokin:

Последно, ваксините ли спосопстват за увеличаването на случаите, или сертификатите?


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4585 -: Ноември 30, 2021, 13:57:53 »
Хей, хуманитари и нехуманитари, как ви звучи "тия усилия не ми се отдават"?  :crying_with_laughter-3302:

Звучи дебилно... меко казано.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4586 -: Ноември 30, 2021, 13:59:21 »
Адее ваксъните па го удариха на некрофилия.
Не помня да съм ти се обяснявал в любов ...  :m1273:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4587 -: Ноември 30, 2021, 14:00:33 »
Не помня да съм ти се обяснявал в любов ...  :m1273:
Ама ти "боцка" ли се? не си казвал.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4588 -: Ноември 30, 2021, 14:00:43 »
Аа, нека видя първо този парашут какви парашутчета ще яви, па тогава

Добра идея. Стига да имаш време за нея. Късмет!  :thup:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4589 -: Ноември 30, 2021, 14:01:40 »
Ваксините действат.

Действат, ма не работят.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4590 -: Ноември 30, 2021, 14:03:07 »
Звучи дебилно... меко казано.
Адресирай тази си констатация към нехуманитаря, сглобил този израз. Той не се подвизава тук и колкото и пъти да я напишеш, няма да узнае за теб. Иди там, намери коментар №29 и му кажи кво мислиш.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4591 -: Ноември 30, 2021, 14:03:40 »
Аа, нека видя първо този парашут какви парашутчета ще яви, па тогава
Ми чакай колкото искаш, само дето вирусът няма да те чака.

Кефят ме антиваксърите как се изживяват като жена, дето я кандърдисват. Никой няма да ви кандърдисва. Ваксините са такива, вирусът е такъв, оттам нататък вие си знаете. Ако ваксината не ви кефи, можете да борите вируса сами. Ма ние нов локдаун няма да правим заради вас.

Колективно, западните общества живеят в следния консенсус:
1. Обикновеният грип и познатите заболявания са риск, с който ще живеем. Няма да спрем живота само заради обикновен грип. Поемаме си риска.
2. Коронавирусът е в достатъчна степен по-опасен, за да спрем (отчасти) живота си заради него. Докато не намалее смъртността и хоспитализирането, живтът ще е с ограничения.
3. Voilà-ваксини. Те намаляват рисковете от смърт достатъчно, че да продължим живота си. И да имаме мерки, ще са съобразени с рисковете за ваксинираните. Рисковете за неваксинираните не ги отчитаме. Който избере да е неваксиниран, не ни е толкова важен, че да променяме живота си заради него. Ако умре-умре, той си го е избрал.


Толкоз по въпроса. Па вие-ако щете.
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 14:11:33 от Yaroslav »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4592 -: Ноември 30, 2021, 14:04:22 »
Адресирай тази си констатация към нехуманитаря, сглобил този израз. Той не се подвизава тук и колкото и пъти да я напишеш, няма да узнае за теб. Иди там, намери коментар №29 и му кажи кво мислиш.

Споко, човече. Не съм си помислил, че е твое. Ако бях помислил, щеше да разбереш.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4593 -: Ноември 30, 2021, 14:05:05 »
Ама ти "боцка" ли се? не си казвал.

Разбира се. Pfizer. Още по изборите през април. Време ми е за бустерна доза, планирам до края на седмицата и това да свърша. Междувременно, преди няколко седмици, се "боцнах" и с противогрипната, четиривалентна ИНФЛУВАК ТЕТРА  :cool-1084:

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4594 -: Ноември 30, 2021, 14:05:15 »
Хей, хуманитари и нехуманитари, как ви звучи "тия усилия не ми се отдават"?  :crying_with_laughter-3302:

Звучи дебилно... меко казано.
След разделянето на богати и бедни, Управляващи и управлявани, ваксъри и антиваксъри сега вече и хуманитари и нехуманитари.
Divide et impera е казал римлянинът, който искал да завладее света.  :ouch-2147:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4595 -: Ноември 30, 2021, 14:06:06 »
Споко, човече. Не съм си помислил, че е твое.
Аз съм спокоен, просто се опитвам да те предпазя от нови пристъпи на спам.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4596 -: Ноември 30, 2021, 14:07:02 »
гледната точка на всеки по проблема се определя от света, в който живее - комбинация от образование, опит, среда, мислене, етц.

в тая връзка и т.нар. трезва гледна точка по проблема няма как да е еднаква, щото тва е мноо субективно.

темата съществува близо две години и рядко, ако изобщо, е била място на некви зблъсъци.
тя тръгна много надолу последните 1-2 месеца при произволното внасяне на спорни постове със съмнителна научна и/или познавателна стойност на секви руски фейсбук инфлуенсъри. и при постоянните викове за нов нюрнбергски процес.

от там насетне сичко останало е въпрос на инерция  :bigok:

Ай по-полека де. Давала съм няколко пъти основните си източници, които са примерно откривателят на иДНК и ирнк методологията, специалисти по биоинформатика, професори по управление на риска и подобни. Голяма част от линковете са към препринти. Не си мисли, че повтаряйки една лъжа 100 пъти, ще я направиш истина.
Не ставай нагъл.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4597 -: Ноември 30, 2021, 14:07:54 »
Не обичам да споря, нито да убеждавам за големите цели с дребни доводи.
Цялата трагикокомедия на пандемията е част от мноого висока политика.
И същността на вируси и ваксинации съвсем не е в предпазването ви,
а ако не дадете фира от простото грипче, ( условията за това са готвени с години, като с преработените храни и напитки да се унищожи естественият имунитет на населението),
задължително да се ваксинирате, плевели упорити, които ще ми искате и да живеете. :)))

Да пусна отново една статия, та в общи линии да се обобщи материалът.
https://www.unz.com/mwhitney/lethal-injection-frontline-e-r-doctor-gives-chilling-account-of-unusual-vaccine-induced-illness/


И едно правило от мен.
Където намирисва на л@на, стойте далече от там.
Те задължително искат да ви ги продадат


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4598 -: Ноември 30, 2021, 14:09:19 »
Аз съм спокоен, просто се опитвам да те предпазя от нови пристъпи на спам.

Es lo que hay, дето се вика.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4599 -: Ноември 30, 2021, 14:10:44 »
Последно, ваксините ли спосопстват за увеличаването на случаите, или сертификатите?
Има ясна причинно-следствена връзка между двете.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4600 -: Ноември 30, 2021, 14:13:50 »
Аз съм спокоен, просто се опитвам да те предпазя от нови пристъпи на спам.
Тръмпослава и д'Озирис
ще да фърлят върху тях
бюрото на спам и грях

- П.Карачиола-Явороф

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4601 -: Ноември 30, 2021, 14:14:14 »
 
Който избере да е неваксиниран, не ни е толкова важен, че да променяме живота си заради него. Ако умре-умре, той си го е избрал.

Не споделям.  :t26157: Всеки ми е важен. Даже бих рискувал и живота си заради шибания глупак, ако работата или дългът ми го изисква.
Бих го тряснал и с приклада в челото, за да го освестя и да предпазя други. Това няма да го убие. Но ще го освести, надявам се. И да, пет пари не давам за правата му, ако, гордо упражнявайки ги, застраши здравето и живота на друг.  :no!:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4602 -: Ноември 30, 2021, 14:14:17 »
Има ясна причинно-следствена връзка между двете.
и тя е?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4603 -: Ноември 30, 2021, 14:15:26 »
Дотогава масовео се говореше за "антиваксъри". И най-интересното е, че нявга (в началото на вече далечната 2019 г.) относно тях можеше да се прочетат ей такива неща:

А след това ти и подобните ти прилепихте етикета антиваксър към всички, които не бяха преди това антиваксъри, но се възпротивиха на тия точно бъркочи, наречени ваксини.
И нататък вече ви беше лесно.
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 15:01:28 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4604 -: Ноември 30, 2021, 14:15:41 »
Между другото приветствам това, че вървим към сегрегация на ваксинирани и неваксинирани. В обществото има определени рискове, с които се примиряваме. Например примиряваме се с риска ваксиниран срещу морбили да зарази друг ваксиниран с морбили. Ама неваксинираните срещу морбили не ги пускаме да учат с ваксинираните деца, щото тоя риск вече ни идва твърде голям.

С коронавирусът е същото. Рискът ваксиниран срещу коронавирус да зарази друг ваксиниран е достатъчно намален, че да го приемем. От това заразяване да последва хоспитализация или смърт също не е достатъчно голям риск, че да променяме живота си. Ама рискът неваксиниран да сее зарази сред ваксинираните е прекалено голям, тоя риск не го поемаме. Неваксинираният не го допускаме до определени места. Да се оправя-няма да се съобразяваме с него. Компромиси със здравето си няма да правим.  :smokin:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4605 -: Ноември 30, 2021, 14:16:17 »
и тя е?
субективна.  :smokin: тоест отменима.
Щото гравитацията не можеш да я отмениш

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4606 -: Ноември 30, 2021, 14:17:01 »
Quote (selected)
Който избере да е неваксиниран, не ни е толкова важен, че да променяме живота си заради него.

Чувствата ни са взаимни.  :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4607 -: Ноември 30, 2021, 14:18:49 »
Quote (selected)
Давала съм няколко пъти основните си източници, които са примерно откривателят на иДНК и ирнк методологията, специалисти по биоинформатика, професори по управление на риска и подобни.

да, 1(един) брой одкривател, 1(един) брой специалист по биоинформатика и 1(един) брой професор Фентън.


На тва фрайона на Кюстендил му викат cherry-picking.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4608 -: Ноември 30, 2021, 14:19:13 »
Даже бих рискувал и живота си заради шибания глупак, ако работата или дългът ми го изисква.
Индивидуални си живот можеш да го рискуваш. Обществото, колективно, няма да жертва пълноценния си живот. Както досега децата не учеха перманентно дистанционно заради риска от морбили, вместо това просто неваксинираните не ги допускаха в класната стая при ваксинираните деца.

Сега е същото. Ако изборът е:
1. Връщане към нормалност за ваксинираните чрез допускане само на ваксинирани до учебния заведения, ресторанти, клубове, хипермакети и т.н.
2. Всички, перманентно, да не живеем в нормалност.
Е нелепо да очакваш ваксинираните да траят вечно.

Впрочем, именно съществуването на ваксини беше причината да няма локдаун в България. Не понижената смъртност (тя се повиши), не понижените хоспитализации (капацитетът отново се превиши), а това, че оценката на рискивете се направи на базата на показателите само на ваксинираните. Останалите не влязоха в сметката.

Същественото за мерките не беше "умрели за деня-300 човека". Същественото беше "от тях ваксинирани-8%":smokin:

Принудително ваксини няма да се слагат. Ама като някой е решил да бъде по-висок риск за другите и за себе си, никой не е длъжен да преобръща живота си заради неговия избор.
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 14:25:21 от Yaroslav »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4609 -: Ноември 30, 2021, 14:24:30 »
Между другото приветствам това, че вървим към сегрегация на ваксинирани и неваксинирани. В обществото има определени рискове, с които се примиряваме. Например примиряваме се с риска ваксиниран срещу морбили да зарази друг ваксиниран с морбили. Ама неваксинираните срещу морбили не ги пускаме да учат с ваксинираните деца, щото тоя риск вече ни идва твърде голям.

С коронавирусът е същото. Рискът ваксиниран срещу коронавирус да зарази друг ваксиниран е достатъчно намален, че да го приемем. От това заразяване да последва хоспитализация или смърт също не е достатъчно голям риск, че да променяме живота си. Ама рискът неваксиниран да сее зарази сред ваксинираните е прекалено голям, тоя риск не го поемаме. Неваксинираният не го допускаме до определени места. Да се оправя-няма да се съобразяваме с него. Компромиси със здравето си няма да правим.  :smokin:
Виж ти  :smokin: И със социал-дървенист се обзаведохме. Май?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4610 -: Ноември 30, 2021, 14:26:20 »
не стига, че караш другите хора да доказват твоята хипотеза, че случаите се увеличават заради ваксинациите, ами ги натискаш да ти търсят още хипотези.

Има ли още ноо неваксинирани хора посвета?
Има.
Вирусът циркулира ли фтехните среди?
Циркулира.
Тва е ли претпостафка за възникване на нови случаи?
Е.

Той не каза, че е заради ваксината. Зададе въпрос що така става. И става в отделно взети добре ваксинирани държави. Ще се замислиш ли защо Унгария и Австрия примерно са пламнали? Или се дължи на това, че Намибия не е ваксана.
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 15:05:15 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4611 -: Ноември 30, 2021, 14:29:33 »
Цялата трагикокомедия на пандемията е част от мноого висока политика.

Това съждение е част от много висока ... глупост.

Ласкаете се от мисълта, че сте жертва на сложна и сатанинска конспирация на зловещи елити, която, обаче, с несравнимия си интелект и ерудиция рано сте разгадали и сте се защитили. Нищо по-смешно от това.

 
Quote (selected)
"Небето и Земята не притежават хуманност.

Те се отнасят към всички неща

        като към жертвено куче,

        направено от слама.

Мъдрецът не притежава хуманност.

        Той се отнася към всички хора

        като към жертвено куче,

        направено от слама. "

Лао дзъ, Дао Дъ Дзин

Всъщност, Природата ни напомни за себе си, чрез приятелите ни Подковоноси. И че за Нея сме не по-ценни от всички неща и от всякое друго нещо, с което споделяме този миг на Вселената, който ни е отреден от нея. Каквото и да си въобразяваме. По този въпрос и най-първобитният наш съвременник в девствените гори, ако въобще са останали такива, е доста "по-напред с материала".

Предпочитам, при все знанията си, да съзерцавам в търсене на решение Подковоносите, приемайки Природата за свой Учител, отколкото да търся злия умисъл в речите на Бил Гейтс.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4612 -: Ноември 30, 2021, 14:35:50 »
А след това ти и подобните ти прекалихте етикета антиваксър към всички, които не бяха преди това антиваксъри, но се възпротивиха на тия точно бъркочи, наречени ваксини.

Кайло, антиваксърството ти предхожда с доста ваксините срещу Ковид-19.  :smokin:
Надявам се, че няма да хукнеш да отричаш този факт.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4613 -: Ноември 30, 2021, 14:38:11 »
Той не каза, че е заради ваксината. Зададе въпрос що така става.
Той напраи връска, имплицирайки наличие на каузалност между ваксинациите и броя на случаите, и призова други хора да му я намерят, щото той не може.
Ти също постоянно праиш същата връска, имплицирайки същото наличие на каузалност и призоваваш други хора да ти го намерят, щото и ти като 66 не можеш.

Ас също не мога да одкрия такава.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4614 -: Ноември 30, 2021, 14:39:11 »
„Даже бих рискувал и живота си заради шибания глупак, „

А аз не.
Заради никой глупак.
Някога бях демократична, и смятах, че всеки има право на мнение и живот, щом като се е родил
Но след като се нагледах на простаци, простащина, и вредите и последствията за околните от тяхната дейност, -не.
Щом като е глупав, няма смисъл да живее.
А в сегашната ситуация, всеки сам решава за своят живот.
И аз никого не увещавам, да НЕ се ваксинира.
В края на краищата, естественият отбор трябва да действа.
На това разчита и цялата кампания с ваксинирането.
Който има мозък, и може да разсъждава, сам ще се погрижи за своят живот.
Никой глупак не заслужава моето внимание, за да го спасявам
Прекалено много глупаци се навъдиха
Тук уважаемият хер Клаус ме намира успоредно.
Необходима е презареждане, нулиране, great reset на материала
« Последна редакция: Ноември 30, 2021, 14:46:33 от Алиса .. »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4615 -: Ноември 30, 2021, 14:42:35 »
Имам въпрос. Моля да не се заяждате, а да ми отговорят хора, които са карали гадта. Колко време след ..да речем положителен писиар влачат умората, и дали се е случвало инцидентно да вдигнат от гадната температурка...37 и 2, 3

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4616 -: Ноември 30, 2021, 14:44:32 »
"нерде" не е аргумент срещу тва, което съм написал.

 Обаче е аргумент ф полза на хипотезата, че незнаеш кво е зооноза(фсички грипове почват така), че тя няма проблем да стане ендемична(фсички грипове са така), че коронавирусите са зоонотични одсекъде и че не си чел линковете към некои мейнстрийм(иам предвит неснесени од кайла) текстове фтая тема.

ами не, аргумент е, че ти не знаеш какво е зооноза. ако знаеше, нямаше да напишеш, че сме на една, две миши стъпки от такава, защото такива вече е имало. и ще има.

не случайно те попитах какво стана с междинния гостоприемник, осигурил прехвърлянето на sars-cov-2 в човека. превръщането в ендемичен на този вирус идва след зоонозата и няма много общо с нея. тоест има, колкото имат стамбул и ямбол.

та само за протокола и за гледката, ще кажа, че никъде не съм казал, че коронавирусите не са зоонотични. та за пореден път те хващам да ми слагаш думи в устата, които не съм казвал. и после да се опитваш да разсъждаваш върху тях.
the lamers club honourable member …

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4617 -: Ноември 30, 2021, 14:45:11 »
мисля, че би било неразумно Тръмпослава да бъде окуражавана да допринася сквото може ф таа тема, предвит, че нейната експертиза е другаде.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4618 -: Ноември 30, 2021, 14:47:12 »
Имам въпрос. Моля да не се заяждате, а да ми отговорят хора, които са карали гадта. Колко време след ..да речем положителен писиар влачат умората, и дали се е случвало инцидентно да вдигнат от гадната температурка...37 и 2, 3

Карах го март. Температура само през първата седмица след положителния тест. Умора - не и по-голяма от обичайния ми мързел, нито през двете седмици след положителния тест, нито във времето от отрицателния досега.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #4619 -: Ноември 30, 2021, 14:49:30 »
мисля, че би било неразумно Тръмпослава да бъде окуражавана да допринася сквото може ф таа тема, предвит, че нейната експертиза е другаде.

Съгласна.
Изнасям се