Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:58:13

Автор Тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи  (Прочетена 397591 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5400 -: Декември 07, 2021, 17:23:32 »
С извинение, че ще изляза от заинтригуващите и смислени интерпретации по темата, завладяли последните страници на дискусията тук, но ще си позволя да предложа на вашето внимание (в продължение на въпросите ми от вчера, макар и неясно по какви критерии определени от Предводителя като "опорки") две публикации от тия дни.
1.  Заглавие ( с големи букви в болд): "СЗО разясни колко смъртоносен е новият щам "Омикрон",  Подзаглавие ( с нормални букви): "Ще са необходими още няколко седмици, за да се изследва напълно вариантът"
Съдържанието оставам на вас, също и преценката доколко то съответства на първата мисъл, която му идва на човек, прочел заглавието. На вашата преценка оставям и съотносимостта на това съдържание с въпросите, които поставих вчера.
https://blitz.bg/svyat/szo-razyasni-kolko-smrtonosen-e-noviyat-shcham-omikron_news855858.html

2. Заглавие: "Белгийските медици излязоха на масови протести срещу задължителната ваксинация"
https://dnes.dir.bg/svyat/belgiyskite-meditsi-izlyazoha-na-masovi-protesti-sreshtu-zadalzhitelnata-vaksinatsiya-snimki
4000 заблудени от вражеската пропаганда антиваксъри, вярващи на  опорки?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5401 -: Декември 07, 2021, 17:33:41 »
След малко съм на родителска среща онлайн. Дадена ми беше декларация, която да попълня за да се върнат "големите ученици" в клас. Аз прочетох внимателно произведението на "акад. Денков".  Пълен булшит!
п. п. Нямам проблем да ми тестват детето. Дяволът е в детайлите! И, разбира се, аз подобна декларация никога няма да подпиша

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5402 -: Декември 07, 2021, 17:46:08 »
Quote (selected)
п. п. Нямам проблем да ми тестват детето. Дяволът е в детайлите! И, разбира се, аз подобна декларация никога няма да подпиша
що, мозъчна операция ли ще му правят?!?

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5403 -: Декември 07, 2021, 17:49:15 »
Quote (selected)
п. п. Нямам проблем да ми тестват детето. Дяволът е в детайлите! И, разбира се, аз подобна декларация никога няма да подпиша

А про по: Някой да е видял някъде нещо за тестовете на децата? Колко са направени, колко са положителните, колко от положителните са в болница, колко са в интензивното, колко са починали?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5404 -: Декември 07, 2021, 17:55:00 »
Няма и да видим.  :t2626:

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5405 -: Декември 07, 2021, 18:03:03 »
Quote (selected)
Няма и да видим
Е защо пък да не видим? В циливилизования свят се стягат да почнат ваксинациите, задължително, и на децата над 5 годинки! Едно такова решение трябва да е мотивирано с доказана висока опасност! Задължителни са ваксинациите против морбили, полиомиелит и другите подобни. И правилно са задължителни. Значи опасността трабва да бъде доказана със съпоставими данни.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5406 -: Декември 07, 2021, 18:05:05 »
1.  Заглавие ( с големи букви в болд): "СЗО разясни колко смъртоносен е новият щам "Омикрон",  Подзаглавие ( с нормални букви): "Ще са необходими още няколко седмици, за да се изследва напълно вариантът"
Съдържанието оставам на вас, също и преценката доколко то съответства на първата мисъл, която му идва на човек, прочел заглавието. На вашата преценка оставям и съотносимостта на това съдържание с въпросите, които поставих вчера.
https://blitz.bg/svyat/szo-razyasni-kolko-smrtonosen-e-noviyat-shcham-omikron_news855858.html

2. Заглавие: "Белгийските медици излязоха на масови протести срещу задължителната ваксинация"
https://dnes.dir.bg/svyat/belgiyskite-meditsi-izlyazoha-na-masovi-protesti-sreshtu-zadalzhitelnata-vaksinatsiya-snimki
4000 заблудени от вражеската пропаганда антиваксъри, вярващи на  опорки?

1. Заглавие и съдържание на БЛИЦ? Ти се шегуваш.

2. Може да са били 4000, може и 40000, а може и 40. Откъде знаеш колко са?
(питам, щото явно числото е важно за теб).

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5407 -: Декември 07, 2021, 18:05:34 »
Забелязваме ясна тенденция на повишаване броя на умрелите спортисти значи...
Не.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5408 -: Декември 07, 2021, 18:07:04 »
Е защо пък да не видим? В циливилизования свят се стягат да почнат ваксинациите, задължително, и на децата над 5 годинки! Едно такова решение трябва да е мотивирано с доказана висока опасност!
Те вече са почнали. С ваксини, в които е добавено някакво вещество, познато по принцип. Но новият състав на ваксините с това вещество не е преминал никакви изпитания, ни върху деца, ни върху хора, ни върху животни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5409 -: Декември 07, 2021, 18:07:44 »
що, мозъчна операция ли ще му правят?!?
Не. Но могат да задължат учителите да им правят теста. А много от най-добрите са в рискова възраст. Аз подобен грях не бих си сложила на душата, ти отговоряш за себе си...всеки според моралния си кодекс :smokin:
п. п. Ходи ти да събираш плюнки, ако ти стиска

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5410 -: Декември 07, 2021, 18:08:14 »
Ми на сайта на министерството има тази информация за днес:
https://www.mon.bg/bg/news/4547

Не е училище по училище и няма подробности, но заболелите и починали деца (дай боже да няма) би трябвало да са в общата статистика на другото министерство - МЗ.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5411 -: Декември 07, 2021, 18:09:09 »
задължително, и на децата над 5 годинки!

Ошашавените ваксъри, дето основно се кахърят за "другите" (не за себе си), ще бастисат и децата.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5412 -: Декември 07, 2021, 18:13:09 »
People in counties that voted for Donald Trump are nearly three times more likely to die from Covid-19 than those who live in counties that voted for Joe Biden, according to a new study by National Public Radio.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5413 -: Декември 07, 2021, 18:16:42 »
Забелязваме ясна тенденция на повишаване броя на умрелите спортисти значи... Требе да се дължи на глобалното затопляне.
Инфарктите при тинейджъртиге също
Мдааа, трудно е с функционалната грамотност! Ако през 19 век не се е чувало за заболели индианци, това не значи, че не е имало заболели индианци, а че информацията за това не е достигала до тогавашните кайлета.
В Канада ПРИНЦИПНО не се публикуват данни и статии за самоубици, за да не се постига модната тенденция да се копира подобно поведение. Не е нова идеята, щото като били публикувани страданията на младия Вертер, също имало вълна самоубийци, отразени от кръволоците в тогавашните средства за масова информация.
Кайле, вестниците (и сегашните им аналози) се продават от две неща - кръв и секс, желателно заедно. А от продадените бройки (количеството кликвания) зависи заплатата на пишещите в такива "информационни ресурси". Така че вярата в подобни източници показва най-малкото наивност.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5414 -: Декември 07, 2021, 18:17:50 »
Quote (selected)
People in counties that voted for Donald Trump are nearly three times more likely to die from Covid-19 than those who live in counties that voted for Joe Biden, according to a new study by National Public Radio.
ми щото гласувалите за оранжевия най-често са и антиваксъри.



Counties that went heavily for Donald Trump have seen
 much lower vaccination rates and much higher death rates from COVID


ноо качествени графики:
https://www.npr.org/sections/health-shots/2021/12/05/1059828993/data-vaccine-misinformation-trump-counties-covid-death-rate

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5415 -: Декември 07, 2021, 18:18:57 »
ми щото гласувалите за оранжевия най-често са и антиваксъри.



Ти също си антиваксър! Разчиташ на имунитет след преболедуване! :smokin:

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5416 -: Декември 07, 2021, 18:21:56 »
Quote (selected)
1. Заглавие и съдържание на БЛИЦ? Ти се шегуваш.

2. Може да са били 4000, може и 40000, а може и 40. Откъде знаеш колко са?
(питам, щото явно числото е важно за теб).

1. Т.е. да допуснем, че Блиц се шегува със СЗО?
2. Сложил съм питанка. Гледам снимките. И се питам какво ги е мотивирало да излязат на такъв протест. Това е важното, разбира се. (Както и защо ги разгонват с такива крайни мерки, приложими към беснеещи футболни фенове, например. Но няма да коментираме съразмерността на ответните мерки с оценяваната обществена опасност, за да не отклоняваме дискусията в посова, несъответстваща на темата) И съм сигурен, че това би следвало да е напълно ясно за всеки, който желае да води дискусия по същество.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5417 -: Декември 07, 2021, 18:23:28 »
The trend was robust, even when controlling for age, which is the primary demographic risk of COVID-19 mortality. The data also reveal a major contributing factor to the death rate difference: The higher the vote share for Trump, the lower the vaccination rate.

The analysis only looked at the geographic location of COVID-19 deaths. The exact political views of each person taken by the disease remains unknowable. But the strength of the association, combined with polling information about vaccination, strongly suggests that Republicans are being disproportionately affected.

---------

Republicans make up a majority of unvaccinated people in the U.S.
Since April, Democrats and independents have made up a declining share of the unvaccinated population, as more of those groups have become vaccinated. Meanwhile, the Republican share of the unvaccinated population has grown.

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5418 -: Декември 07, 2021, 18:31:44 »
Quote (selected)
Не е училище по училище и няма подробности, но заболелите и починали деца (дай боже да няма) би трябвало да са в общата статистика на другото министерство - МЗ.
Е, не. Това не е отговор на въпросите ми. Те са конкретни и ако нещата се вършат както трябва, бе следвало да има точни данни. И след като се обособява такава възрастова група, след като тя бива подлагана отделно от всички, целево, с някакви мерки, резултатите от тези мерки би следвало да са анализирани само за тази група. Общата статистика не върши работа, защото изкривява резултатите, от там и изводите.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5419 -: Декември 07, 2021, 18:32:19 »
Подвади анаболните стероиди и амфетамините като причинители и пак докладвай, да обсъдим.
Пустите му руснаци. Заразиха и отборите от ШЛ. Де спи ВАДАта  :think:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5420 -: Декември 07, 2021, 18:35:32 »
В циливилизования свят се стягат да почнат ваксинациите, задължително, и на децата над 5 годинки!
Можем ли да видим документ с думата "задължително" в него.
Щото при липсата на такъв не се чуди що си възприеман като поредния, фърлящ налево и надесно антиваксърски опорки и/или фейкове.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5421 -: Декември 07, 2021, 18:43:19 »
Quote (selected)
п. п. Ходи ти да събираш плюнки, ако ти стиска
щерката е доброволец в тяхното училище, тества ту в класа на малкия, ту в класа на големия!
и кво, май и стиска „да събира плюнка“ :smokin:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5422 -: Декември 07, 2021, 18:59:18 »
Republicans make up a majority of unvaccinated people in the U.S.

У нас ваксинираните са предимно привърженици на аналния секс.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5423 -: Декември 07, 2021, 19:02:58 »
щерката е доброволец в тяхното училище, тества ту в класа на малкия, ту в класа на големия!
и кво, май и стиска „да събира плюнка“ :smokin:
Параученик?  :smokin:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5424 -: Декември 07, 2021, 19:05:47 »
Параученик?  :smokin:
не, лекар е и като ги води на училище остава да ги тества,
то не е всеки ден, а тя е на смени и има възможност!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5425 -: Декември 07, 2021, 20:34:06 »
не, лекар е и като ги води на училище остава да ги тества,
то не е всеки ден, а тя е на смени и има възможност!

Мноо си сладък. Аре да ми намериш доброволци за над 200 училища в София, два пъти в  седмицата да им събира плювките
п. п. Аз съм единственият такъв в училището на дъщеря ми. И не съм доктор. И училището се води висока класа. Иначе мноо ви знаят устите...на чужд гръб  :smokin:

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5426 -: Декември 07, 2021, 20:40:55 »
Мноо си сладък. Аре да ми намериш доброволци за над 200 училища в София, два пъти в  седмицата да им събира плювките
п. п. Аз съм единственият такъв в училището на дъщеря ми. И не съм доктор. И училището се води висока класа. Иначе мноо ви знаят устите...на чужд гръб  :smokin:
и що аз да ти търся?!? за моите въпросът е решен, за вашите си търсете!
та не разбрах това за чуждия гръб, който си има брада си търси гребен!
май твойта уста знае много, а?!? кат на сите софиянци де! :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5427 -: Декември 07, 2021, 20:44:29 »
и що аз да ти търся?!? за моите въпросът е решен, за вашите си търсете!
та не разбрах това за чуждия гръб, който си има брада си търси гребен!
май твойта уста знае много, а?!? кат на сите софиянци де! :crying_with_laughter-3302:

Демек, аз съм си добре, пък вие се оправяйте. Разбрах. Поне е честно и знаеш с кого и какво си имаш работа

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5428 -: Декември 07, 2021, 20:49:14 »
Quote (selected)
Демек, аз съм си добре, пък вие се оправяйте. Разбрах. Поне е честно и знаеш с кого и какво си имаш работа
ами да дойда и вас да оправя, та и вие да сте добре?!?
не сте ли бая егоисти?!?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5429 -: Декември 07, 2021, 22:31:28 »
Малии, ма то в Брюксел верно война станала. 4 000 мед. работници, тия дни по улиците бой, палки, водни оръдия, настанала е такава борба за здравето ни, че жив човек няма да оставят.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5430 -: Декември 07, 2021, 22:33:38 »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5431 -: Декември 08, 2021, 07:23:03 »
Е, не. Това не е отговор на въпросите ми. Те са конкретни и ако нещата се вършат както трябва, бе следвало да има точни данни. И след като се обособява такава възрастова група, след като тя бива подлагана отделно от всички, целево, с някакви мерки, резултатите от тези мерки би следвало да са анализирани само за тази група. Общата статистика не върши работа, защото изкривява резултатите, от там и изводите.
Ако нямаше да анализират резултатите, нямаше въобще да правят тестове. Анализират ги. Това, че не се изнасят резултатите за цялата страна всеки ден, не би трябвало да тревожи, защото в тестването участват и родители, и те самите получават резултатите за училището на техните деца.


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5433 -: Декември 08, 2021, 10:00:47 »
Не знам какво си пуснал, щото не мога да го отворя в момента, но ако е за България, като скептик и мислител е редно да пуснеш и сравнение отпреди пр.к.е., за да видим колко е цъфтяла и връзвала преди Бг и как едно неваксане я е сринало внезапно.
Изобщо, айде стига сме дъвкали едно и също, следим тенденциите и обратите. Картинката е за държави със строги мерки и с почти без мерки. Мярках подобни за щати почти без мерки и с мерки.
Оставам с впечатлението, че там, където населението се стресира, затваря, изолира, там смъртността върлува повече. Което е нормално, губи се груповия имунитет, който масите го получават при взаимодействие, отслабва. Като се прибави стрес, страх, несигурност и ето ти болно общество.

А дето не се изнасят обобщени данни по възраст, щото всяко училище си знаело неговите, айде да закриваме държавата, като и това не иска да прави.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5434 -: Декември 08, 2021, 10:09:07 »
Quote (selected)
Из провинции Thanh Hoa во Вьетнаме сообщают, что 120 детей попало в больницу с жаром и затруднениями дыхания после вакцинации Pfizer. 17 в тяжелой форме, но их состояние удалось "стабилизировать".   Всего в провинции поставлено 56700 вакцин - и, насколько я понимаю статистику из Британии по возрастам, такой рейт госпитализации (120 / 56700 = 211 на сто тысяч человек) примерно в 64 раз хуже, чем рейт госпитализации невакцинированной молодежи при естественном инфицировании COVID-​19. 

Врачи сообщают, что все дети были поражены вакциной из одной партии, дальнейшее использование которой приостановлено.

Также сообщается, что за последнюю неделю в Bac Giang, Hanoi и Binh Phuoc зарегистрировано 3 детских смертей после вакцинации Pfizer, связанных с "чрезмерной реакцией" на вакцину.  По той же причине умерло 4 рабочих с фабрики  Kim Viet Shoe. 
https://aftershock.news/?q=node/1041455

Ваксерите, не бойте се, точно на вас няма да се случи, то винаги се случва на други, някъде там...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5435 -: Декември 08, 2021, 10:27:40 »
Ако нямаше да анализират резултатите, нямаше въобще да правят тестове. Анализират ги. Това, че не се изнасят резултатите за цялата страна всеки ден, не би трябвало да тревожи, защото в тестването участват и родители, и те самите получават резултатите за училището на техните деца.
Сектата на ваксъните от поредната доза умилява. Резултатите не са "секи ден", а седмични.
Тестовете не се плащат "от родителите", а от туземците по територията. Освен това хаосът при тестването е пълен.
На мен ми е интересно като открият "огнище на ковид" в некое училище какво става?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5436 -: Декември 08, 2021, 10:33:05 »
Не знам какво си пуснал, щото не мога да го отворя в момента

Пуснах ти, естествено, "реплика" на твоята диаграма. Данните за кумулативната смъртност, умирания с причина COVID-19, на 1 000 000 население, за посочените от теб - Обединеното кралство, Швеция, Германия и Австрия - от началото на пандемията и досега.

А, иначе, "впечатлението" ти е грешно. Не си първата. Нито последната. По начало, "математиката", която е свързана с хода на пандемията и с динамиката на разпространение на COVID-19 е ... силно контраинтуитивна като резултати, в някои нейни части. Съществени части.

Нека ти илюстрирам с един бърз тест на интуицията ти.

По официални данни (НСИ, към 31.12.2020г.), населението на област Видин (най-малочислената ни област) е 81 212.  Населението на област София (Столицата, най-многочислената ни област) е 1 308 412. Грубо, 16 пъти повече. Е, въпросът е простичък - колко пъти повече е броят на установените случаи на COVID-19 в област София, спрямо този в област Видин. Отговори, както ти диктува интуицията, без да поглеждаш статистиката.
...

А сега погледни данните.
https://coronavirus.bg/bg/statistika

 :cool-1084:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5437 -: Декември 08, 2021, 10:37:14 »
Не съм го проверявала, ще се радвам да ме опровергаете

Това представляват набор от над 360,000 страници документи на базата на които в рамките на 3 седмици FDA издава разрешението за спешна употреба (EUA) на т.н. ваксини. Само прочитането на такъв обем от документи би отнело много време. В самите документи се съдържа цялата информация за проведени клинични тестове, Фаза 1, Фаза 2 на клинични проучвания и всичко необходимо за да се стигне до разрешението. Например от документа 5.3.6. в таблица 1 става ясно, че за първите 90 дена от изпитване на ваксините, фаталните случаи са 1223 човека. Пфайзер поиска от съда съдържанието на тези документи да не бъде разгласено (те са секретни) за срок от 55 години. Съдията по делото разпореди да се публикуват по 500 страници месечно

https://phmpt.org/pfizers-documents/
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5438 -: Декември 08, 2021, 10:40:52 »
Newsweek занялся распространением антивakсерской пропаганды:

"Стремительный рост случаев кoвuда в пяти самых вakцuнuрованных штатах

Падение заболеваемости в пяти наименее вakцuнuрованных штатах"

https://www.newsweek.com/covid-cases-are-surging-five-most-vaccinated-states-1653298

https://www.newsweek.com/covid-cases-are-falling-five-least-vaccinated-states-1655358

"Эксперты в недоумении" (с)
(это уже не отсюда, но универсально подходит)
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5439 -: Декември 08, 2021, 11:34:47 »
kaily, мило, картинки ли ще гледаме пак? ОК!

https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&pickerSort=desc&pickerMetric=total_cases&hideControls=true&Interval=Cumulative&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=AUT~DEU~SWE~GBR&Metric=Confirmed+deaths

 :cool-1084:
Видях картинката, предлагам ти още една за сравнение, щото ковид смъртите малко се изчислявали на чомп, тук някой пусна текст, че, примерно, в една държава като ковид смърт се води всеки, умрял до 28 дена след положителен тест, в друга - до 14 дена, в Гърция - веднъж положителен, после все от ковид се водиш.
Та дай да го караме по класическия начин - свръхсмъртност
https://ourworldindata.org/explorers/coronavirus-data-explorer?zoomToSelection=true&facet=none&pickerSort=desc&pickerMetric=total_cases&hideControls=true&Metric=Excess+mortality+%28count%29&Interval=Cumulative&Relative+to+Population=true&Align+outbreaks=false&country=AUT~DEU~SWE~GBR
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5440 -: Декември 08, 2021, 11:35:35 »
"Эксперты в недоумении" (с)
(это уже не отсюда, но универсально подходит)

Ами ... такива са "експертите", щото. Затова са и в недоумение.

Айде пак при нашата задачка, "да ви сторим учение". Отново да предизвикаме твоята интуиция.

След като вече знаем, че населението на област София - Столицата е 16 пъти по-голямо от населението на област Видин, задачката е ... колко пъти повече са ваксинираните в Столицата спрямо тези във Видин.

Заболяемостта вече, предполагам, си я проверила колко е, решавайки първото условие на задачката по-горе. Е, сега сравни отношенията.  ;)

Защо е така ли? Ако ти кажа, ще трябва да те застрелям. Или да те изпратя ти да ми защитиш дисертацията.  :)))



Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5441 -: Декември 08, 2021, 11:51:20 »
Та дай да го караме по класическия начин - свръхсмъртност

Класическият начин работи. Стига да ти е ясно как. А на теб не ти е ясно (както и на някои "експерти" в МЗ, така че не се притеснявай от това). Илюстрирам.

https://nsi.bg/bg/content/18121/basic-page/%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D0%BE-%D1%81%D0%B5%D0%B4%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B8

Насочи вниманието си към последната графика, там е ексцесната смъртност. Сега виж дефинициите в легендата. Сети ли се вече? Да, предполагам. Проблемът е в това, че изчислявайки ексцесната смъртност през 2021, а тя е пандемична година, взимаш предвид и данните от 2020, заедно с предходните 4 години. Но 2020 също бе пандемична. И тя "надига" смъртността. За да осъзнаеш мащаба на смъртността през втората пандемична година - 2021, следва да я сравниш със средната от пет не-пандемични. В частност, да неутрализираш влиянието на есенния пик на ексцесната смъртност от ноември-декември 2020 в общата сума на смъртността за периода 2016-2020, за да лъсне истината за реалната ексцесна смъртност през пика октомври-ноември 2021. Да лъсне с блясъка на златото на медала, окачен на врата на мадам Кожухарова, "за принос".  :t2618:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9564
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5442 -: Декември 08, 2021, 13:28:50 »
Ами ... такива са "експертите", щото. Затова са и в недоумение.

Айде пак при нашата задачка, "да ви сторим учение". Отново да предизвикаме твоята интуиция.

След като вече знаем, че населението на област София - Столицата е 16 пъти по-голямо от населението на област Видин, задачката е ... колко пъти повече са ваксинираните в Столицата спрямо тези във Видин.

Заболяемостта вече, предполагам, си я проверила колко е, решавайки първото условие на задачката по-горе. Е, сега сравни отношенията.  ;)

Защо е така ли? Ако ти кажа, ще трябва да те застрелям. Или да те изпратя ти да ми защитиш дисертацията.  :)))



Как е смъртността във видинско примерно в периода 2000-20019?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5443 -: Декември 08, 2021, 14:46:45 »
"Нашият следобед", гост: Доц. д-р Атанас Мангъров, инфекционист, педиатър


https://www.youtube.com/watch?v=B3f30qUODIY

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5444 -: Декември 08, 2021, 15:30:02 »
Как е смъртността във видинско примерно в периода 2000-20019?
За периода 2015-2019:
https://www.nsi.bg/bg/content/11409/%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82-%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D0%BD
За 2020:
https://clinica.bg/16491-Prez-2020-ryst-na-smyrtnostta-s-15.4-
От 22,7 (2017) до 27,7 (2020) на хиляда варира за периода.
Що питаш?  :cool-1084:

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5445 -: Декември 08, 2021, 16:30:29 »
Quote (selected)
Щото при липсата на такъв не се чуди що си възприеман като поредния, фърлящ налево и надесно антиваксърски опорки и/или фейкове.
https://trud.bg/%D1%81%D0%B7%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%B2%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D0%B8-%D1%8E%D0%BD%D0%BE%D1%88%D0%B8/
https://bnr.bg/post/101569333
https://www.actualno.com/america/kakvo-trjabva-da-znajat-roditelite-za-vaksinacijata-sreshtu-covid-19-na-deca-na-vyzrast-5-11-g-news_1677295.html

Предводителю,
първо, ще е коректно, ако говориш в първо лице ед. число. Силно амбициозно е да отсъждаш като какъв съм възприеман, т.е. от всички. И преди да отсъждаш еднозначно е редно доказуемо да посочиш кое от моите въпроси по темата е фейк и кое опорка. Най-лесно би го направил ако дискутираш по тези въпроси по същество, а не се опитваш да подценяваш източника или да отклоняваш дебата към несъществени детайли.
И по същество. Е ми ето - първо пускат указания, евентуално преди това са променили съотносима дефиниция (от началото промениха дефиницията за пандемия, после в САЩ промениха и тази за ваксина), и почват постепенно да ескалират тълкуването на въпроса. Затова и казвам, че се готвят да го направят, а не че са го направили.
Впрочем за децата - ето един тематичен американски сайт с много интересни неща по темата. - https://childrenshealthdefense.org/defender/

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5446 -: Декември 08, 2021, 17:04:58 »
И по същество. Е ми ето - първо пускат указания, евентуално преди това са променили съотносима дефиниция (от началото промениха дефиницията за пандемия, после в САЩ промениха и тази за ваксина), и почват постепенно да ескалират тълкуването на въпроса. Затова и казвам, че се готвят да го направят, а не че са го направили.
Извинявай, но цитираното съдържа единствено неистини и врачуване. Както си и знаех, не си в състояние да посочиш никакви данни в подкрепа на думите си за "започващо задължително ваксиниране на деца".

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5447 -: Декември 08, 2021, 17:09:35 »
"Задължително ваксиниране", в строго точния смисъл на "задължително" няма. И, по всяка вероятност, поне в ЕС, не ще има.
Очертава се обаче, тотално  "принудително ваксиниране"...
« Последна редакция: Декември 08, 2021, 17:15:46 от Bacho Кольо »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5449 -: Декември 08, 2021, 17:37:46 »
Живеем ли в последните времена, на нашата цивилизация? Да, защото няма енергия/ресурси на достъпни цени, а няма и платежоспособни потребители:

Дълго време светът вярваше на "безкрайния растеж" и че ако слушкат доброто правителство, всичко ще е ОК.

Да, ама не!

Сега вярват, е ако се набодат с ваксините, ще се върне старото, ама няма, светът е в улица без изход и ваксините са отчаян опит на елитите, да забавят колапса, стадото е в неведение.

Жалкото е че през последните 30 г клептокрацията у нас само крадеше и крадеше, а можеше да имаме по-добра база, за да преживеем тежките десетилетия, които предстоят.

Новите не са по-добри.

Производителите на ваксини са същитие, които разработват и вирусите!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5450 -: Декември 08, 2021, 17:43:03 »
https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/11/09/4277627_zaduljitelno_vaksinirane_-_koia_durjava_zashto_i_za/ А това какво е?

Това е свидетелство за разбирането ти, че в редица държави по света държавните служители и здравните работници ще да са деца.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5451 -: Декември 08, 2021, 17:43:11 »
https://www.24chasa.bg/novini/article/10482190
проф. Радка Аргирова
Най-вероятно Омикрон ще остане вариантът, който ще остане постоянно, а може би и срещу него ще има и постоянна ваксина

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5452 -: Декември 08, 2021, 17:46:19 »
Живеем ли в последните времена, на нашата цивилизация?
... е въпрос, поставян от лелята на Хамурапи, от любимата жаба на Хезиод, от племенника на Антипатър, от Сенека и от папагала на Карл Плешиви.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5453 -: Декември 08, 2021, 17:48:26 »
Производителите на ваксини са същитие, които разработват и вирусите!

Тва е поредното ти забавно изказване днес, но нищо не може да бие оная смешка за 120-те виетнамчета.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5454 -: Декември 08, 2021, 17:52:39 »
според изследвания от лаборатории, които д-р Аспарух Илиев коментира, ефективността на ваксините намалява при Омикрон до 25%
изследванията не коментират клетъчния имунитет
коментарът на д-р Илиев е предварителен, затова не давам линк

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5455 -: Декември 08, 2021, 17:57:14 »
... е въпрос, поставян от лелята на Хамурапи, от любимата жаба на Хезиод, от племенника на Антипатър, от Сенека и от папагала на Карл Плешиви.
Ммм, папагалчетата не бяха ли ендемични птици на други континенти по времето на Карл Плешиви? Освен ако е имал някой африкански...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5456 -: Декември 08, 2021, 18:05:01 »
Гледам по-първите държави пак са се уредили.
Нас ни боцкат за корона, у сащско минали на кУр-она и даже прифаща за разлика от нашите "ваксини".
Тъй си я караме, те на първа, втора, трета.... бустерскорост, ние все на задна ( скорост да не стане някоя грешка ). :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5457 -: Декември 08, 2021, 18:05:51 »
Ммм, папагалчетата не бяха ли ендемични птици на други континенти по времето на Карл Плешиви? Освен ако е имал някой африкански...

Има римски рецепти за манджи с папагали. От тая гледна точка Карл Плешиви е хуманист, пардон, пситацидист.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5458 -: Декември 08, 2021, 18:19:40 »
Има римски рецепти за манджи с папагали. От тая гледна точка Карл Плешиви е хуманист, пардон, пситацидист.
Значи е вярна онази рецепта на римския сенатор, който предлага на Астерикс и Обеликс сладко от саламени кожички и пълнеж от славееви езичета! Предводителю, ти издигна любимия ми комикс на още по-недостижими висоти!!!  :notworthy:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус, ваксини, статистики и документи
« Отговор #5459 -: Декември 08, 2021, 18:27:56 »
Ей ти една готварска книга:

https://www.gutenberg.org/files/29728/29728-h/29728-h.htm

Пусни един сърч на parrot или flamingo, па глей.

Има и други забавни неща.