Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 16:03:36

Анкета

да бъде ли затворен форумът до края на 2021 година?

да
3 (9.1%)
не
25 (75.8%)
не знам
1 (3%)
няма значение и без него се живее
4 (12.1%)

Общ брой гласове: 31

Гласуването приключено: Декември 06, 2021, 22:01:32

Автор Тема: Форумна профилактика  (Прочетена 26883 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #60 -: Декември 02, 2021, 13:45:43 »
Цитат
За Ваше сведение, лелко, два пъти съм си закривал акаунтите и съм напускал този форум - за една година и за седем месеца, поради несъгласие с администрирането му. Малцина са тези, които са го правили.
ами добре
но това не променя впечатлението ми :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #61 -: Декември 02, 2021, 13:58:32 »
кайли, успокой се, всичко е наред
изкуствено раздухан конфликт, не знам как на форумната администрация й хрумна да изяснява отношенията по този сложен начин
но нейсе, не е нищо нечовешко
ми тук е като в семейството,бе, нищо не трябва да се обяснява с думи :bigok:

и темата е абсурдна, да!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #62 -: Декември 02, 2021, 15:50:02 »
За мен лично Кайли трябва само да я поощрим, че си отделя от времето в търсене на интересна фактологическа информация по темата с Ковида, и я споделя с нас в този форум. Това, че почти всичко в нея не допада на виджанията на няколко души тук и заради това те я атакуват ожесточено с или в повечето случаи без повод, не е нейна вина и най-глупавото нещо което може да се направи е тя да бъде нарочена за виновна за проявите на предните които в много случаи са си чист тролизъм. От това което съм чел пусканото от нея, съм останал с впечетление, че то в голямата си част е достоверно, което ще рече полезно за осветляване на темата в сегашните времена на информационно затъмнение, усилена медийна пропаганда на управляващите в ЕС, за налагане на ваксинирането като единствен метод за справяне с проблема. Хора на различни позиции ще има винаги, за участие в този форум няма някакви конкретни изисквания засягащи възгледите на участниците, така, че сблъсъци и конфликти по различни теми са неизбежни. Просто през последните няколко месеца във форума се включиха доста хора, които подкрепят политиката на управляващите ЕС, за разлика от времето когато бе създаден форума, и когато тук хората имаха общо взето близки позиции по повечето политически въпроси. Това неизбежно се отразява и на същността на дискусиите които се водят тук. Същото нещо го наблюдавахме и във форума на Сега, след като там бяха направени промени в политическата линия на собственика и на редакционната политика, разбира се там беше в много по-груба форма.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #63 -: Декември 02, 2021, 16:13:29 »
Долу затварячите на форуми! Туй са нашите врази.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #64 -: Декември 02, 2021, 16:38:02 »
За Кайли ли е битката? Pro vs. con ваксините? Ако е така, оставам с чувството, че и двете страни не разбират проблема. Малко история с аналогичен казус: дори по времето на най-жестоката инквизиция е действала хипотезата disputationis gratia и съответно е съществувала институцията "адвокат на дявола" (advocatus diaboli). Това е личност, която изтъква богохулни тези с цел да предизвика убедителните (т.е. богоугодните) контраотговори на правоверните. Подчертавам, това не са тези на "адвоката", а на дявола. Лошо става, когато някой застане с личността си зад Антихриста. Така се е случило с Галилей: тезите му са били напълно допустими като предизвикателства - "я да видим какво ще възразите на дявола!". Консисторията обаче не е била толкова глупава, за да не забележи театъра. И затова принудила Галилео да се отрече - три пъти! -  от лансираните тези, декларирайки по този начин, че те не са негови. Което той и сторил. Та за Кайли: ако тя само изнася аргументи против ваксинацията, в това няма нищо осъдително и, както четем, отговаря ѝ се достойно. Прокарва се обаче обвинението, че тя по този начин лично застава зад едно противообществено действие и по такъв начин става съпричастна към смъртта на стотици хора, които са били разколебани в правото решение. Ако е така, то пътят към кладата е трасиран. Отричай се овреме, Кайли!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #65 -: Декември 02, 2021, 17:19:59 »
Тука вярно има хора със завишено самочувствие. Паралии ще да са, или са мачкали хора.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #66 -: Декември 02, 2021, 19:41:29 »
Наясно си, че ако исках този форум да бъде затворен, бих могъл да го постигна по друг начин, по-лесно, а не да предлагам тайм аут от 30 дни.

Какъв е този друг начин за затваряне на форума?
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 19:50:43 от von Gossinger »

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #67 -: Декември 02, 2021, 19:57:36 »
Какъв е този друг начин за затваряне на форума?
Подмолен... :eyes:

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Форумна профилактика
« Отговор #68 -: Декември 02, 2021, 19:59:53 »
пъърво-кайли е свежа кат шаман на конгрес на астрофизици. Как се докарахме в двайсе и първи век политпопулисти да решават елементарна "криза"с кихавица е друга тема. За справка Испанския или Хонконг. Оставете я на мира кат представителна извадка
Второ-форумът не е простраството, а лудите на кего. Един Мунчо се намери да протестира.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #69 -: Декември 02, 2021, 20:07:35 »
Всеки форум има нужда от своите кайли, щурчо, olo, гълъбова и сники... :smokin:

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #70 -: Декември 02, 2021, 20:08:32 »
Подмолен... :eyes:
...сестричке, гледам набираш кураж - да попитам, кога ще се извиниш на създателя и администратор на този форум за онова глумене по негов адрес - "форума на куцото фотографче"?
А?

След горните изискани слова имаш суратя да се регистрираш тук?
Поне едно "извинявай" да беше промълвила.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Kaizer Soze

  • Гост
Re: Форумна профилактика
« Отговор #71 -: Декември 02, 2021, 20:11:50 »
една дама не се извинява на персонала, господине.


благодаря за ясно изразеното отношение към собственика и администрацията на форума
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 20:26:36 от паралелепипед »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #72 -: Декември 02, 2021, 20:28:34 »
Е айде сега!
Да не би Ловкият да е Ловкия?
Откъде да помнят трите връха на седемцветната купчинка какво било писало Ловкото
За тях шоуто е важно.
https://www.youtube.com/watch?v=zHeXlyCkfOo
Но май се поувлякоха
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 20:36:45 от Алиса .. »

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #73 -: Декември 02, 2021, 20:35:36 »
Темата е провокация, отпочналият анкетата има определена цел, не съм сигурен докъде ще натяга и напъва за постигането й, 70:30 съм положителен, че ще си уйдиса на акъла, анкетата сама по себе си е ирелевантна.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #74 -: Декември 02, 2021, 20:37:50 »
Темата е провокация, отпочналият анкетата има определена цел, не съм сигурен докъде ще натяга и напъва за постигането й, 70:30 съм положителен, че ще си уйдиса на акъла, анкетата сама по себе си е ирелевантна.

Щото е насочена срещу теб, и творческият ти потенциал?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #75 -: Декември 02, 2021, 20:43:25 »
Ако администрацията има проблем с творчеството ми и форумната ми особа, нека ме разкара, нема нужда да затваря форума  :smokin:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #76 -: Декември 02, 2021, 20:48:52 »
@команча

не се притеснявай, само ти се струва ча вселената се върти около теб.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #77 -: Декември 02, 2021, 20:49:40 »
Е айде сега!
Да не би Ловкият да е Ловкия?
Откъде да помнят трите връха на седемцветната купчинка какво било писало Ловкото
За тях шоуто е важно.
https://www.youtube.com/watch?v=zHeXlyCkfOo
Но май се поувлякоха
Кой от трите върха на таа колоритна купчинка е дървингий? :smokin:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #78 -: Декември 02, 2021, 20:54:25 »
Аре, остаям те да мислиш.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #79 -: Декември 02, 2021, 21:04:33 »
Оу!
Сига да не ви замисля.
Тука и дървинга изскочи..
Абе още ще си кажете вие ..
И кого сте тъгнали да будалкате?
Нас, администраторите, модераторите?
Ей на, кисата горе готова да ревне. писанчо златен

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #80 -: Декември 02, 2021, 21:04:38 »
Алиска е от групата на буратинчето & со - не съм разменил и думица с тех в стария форум, но тук яко са се накокържили. :t0106:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #81 -: Декември 02, 2021, 21:10:37 »
Алиса /глухарче, провинциалист, заместващ, елате ни вижте, думи думи,словата ми/,
винаги играе соло.
И не е висяла да смърди в задната стая, и да пише доноси като теб
Девет месеца ви гледам напъните и сеира.
Ти сега кой си?
Сержантчето или вречжко?
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 21:16:49 от Алиса .. »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #82 -: Декември 02, 2021, 21:12:25 »
ловки...

аде да не подскачаш по тая наклонена пътечка, бива ли?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #83 -: Декември 02, 2021, 21:17:29 »
Темата е провокация, отпочналият анкетата има определена цел, не съм сигурен докъде ще натяга и напъва за постигането й, 70:30 съм положителен, че ще си уйдиса на акъла, анкетата сама по себе си е ирелевантна.
...грешиш, нямам никаква цел, нито си уйдисвам на акъла, поради което няма нито да натягам, нито да напъвам, предложих "локдаун", "тайм аут" за тридесет дни, за да може всеки за себе си да прецени какво иска, какво очаква - за това и днес дадох връзка към няколко тукашни писаници от август 2018 година ...

Поради това намирам за тъпички и необосновани подмятанията, че искам този форум, за чието създаване съм инициатор и съм работил вече 11 години да бъде затворен - съжалявам, но явно преобладават писателите...

Причините за моето предложение се натрупаха основно през последните няколко месеца:

(1) най-малкото е писането на Кайлето, знаем си я от времето, когато ни убеждаваше за края на света през 2012-та, такава си е тя, други са обсебени я от Комитова или от Нинова, така е в живота;

(2) периодически обаче избухват "брожения" (не ми се търси друга дума) към администратора и модераторите:
2.1. най-грозни бяха обвиненията на един тукашен титан на мисълта към администратора (когото ти, Команчиане, лично познаваш) - ползвал бил ресурс на факултета, администрирал в работно време - очаквам това дете на природата, ако има малко доблест, да се извини тук, публично - администраторът със собствени стредства обезпечи сървър, консумативи, тича събота и неделя да пуска машините когато спре тока и т.н., Бъди предостави нов сървър, който евентуално някога ще бъде инсталиран, всичко това се прави тихо, без да се шуми, или трябва?
2.2. периодически се изказва недоволство към модерирането (често пъти необосновано) - виж писаното миналата и тази седмица - стигна се до това да се предлата администраторът на форума да се откаже от функцията на системен администратор (или обратното), да не модерира и прочие;
Не оправдавам всички действия на модераторите - ще припомня как по времето на Синия и Русия единият като модератор си наложи наказание сам на себе си (като участник) щото преценил, че е сгазил лука и други модераторски изцепки.

(3) по повод интрижката на миндербиндер-пешо-калки-гринго за "сивия кардинал" ще отбележа, че аз самият се определих за такъв, обясних (виж линка от днес) какво разбирам - повече ще чета, по-малко ще пиша - сега пояснявам :
3.1. от тези 200+ регистрирани участници поне 1/3 са поканени и убеждавани от мен да се присъединят; неприятно ми е когато някои от тях се отдръпват;
3.2. от активно пишещите 20-на участници половината са ми лични познати, с които разговарям по телефона, пия бира или разхождам куче;
3.3. на приказките на форумния боклук отговорих;
3.4. за приказката"форума на куцото фотографче" отговор не чакам, гьонсуратлъкът му е пословичен, нека не забравя, че тук няма жосери от типа "обади се на приятел", "помощ от публиката" и т.н.;
~~~~~

...та така, продължавайте да си глаголите какъв интритант съм и как искам да ви лиша от форум, който не ви принадлежи, но който искате да "направлявате" - тук правилно някои отбеляза, че всички сме гости на von und zu Gossinger - не е нужно да му се благодари (лицемерно ще е), даже не му помогайте, проявете разбиране към него, другия администратор и модератора.
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 21:23:38 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #84 -: Декември 02, 2021, 21:18:55 »
 :popcorn: :beer:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #85 -: Декември 02, 2021, 21:21:58 »
Алиска е от групата на буратинчето & со - не съм разменил и думица с тех в стария форум, но тук яко са се накокържили. :t0106:
Кат Буратино имам 2-3 бана от теб, пиша каквото искам, засегнали бахура съм във фризера.
Отделно още няколко ника, напопържам ли бахура и съм за поне месец без достъп.
Рядко съм срещал такава плужекоподобна същност.
Връх на протоплазменото ти величие беше когато тук ( а и там ) се присламчваше към Миряна.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #86 -: Декември 02, 2021, 21:24:35 »
...грешиш, нямам никаква цел, нито си уйдисвам на акъла, поради което няма нито да натягам, нито да напъвам, предложих "локдаун", "тайм аут" за тридесет дни, за да може всеки за себе си да прецени какво иска, какво очаква - за това и днес дадох връзка към няколко тукашни писаници от август 2018 година ...

Поради това намирам за тъпички и необосновани подмятанията, че искам този форум, за чието създаване съм инициатор и съм работил вече 11 години да бъде затворен - съжалявам, но явно преобладават писателите...

Причините за моето предложение се натрупаха основно през последните няколко месеца:

(1) най-малкото е писането на Кайлето, знаем си я от времето, когато ни убеждаваше за края на света през 2012-та, такава си е тя, други са обсебени от Комитова или от Нинова, така е в живота;

(2) периодически обаче избухват "брожения" (не ми се търси друга дума) към администратора и модераторите:
2.1. най-грозни бяха обвиненията на един тукашен титан на мисълта към администратора (когото ти, Команчиане, лично познаваш) - ползвал бил ресурс на факултета, администрирал в работно време - очаквам това дете на природата, ако има малко доблест, да се извини тук, публично - администраторът със собствени стредства обезпечи сървър, консумативи, тича събота и неделя да пуска машините когато спре тока и т.н., Бъди предостави нов сървър, който евентуално някога ще бъде инсталиран, всичко това се прави тихо, без да се шуми, или трябва?
2.2. периодически се изказва недоволство към модерирането (често пъти необосновано) - виж писаното миналата и тази седмица - стигна се до това да се предлата администраторът на форума да се откаже от функцията на системен администратор (или обратното), да не модерира и прочие;
Не оправдавам всички действия на модераторите - ще припомня как по времето на Синия и Русия единият като модератор си наложи наказание сам на себе си (като участник) щото преценил, че е сгазил лука и други модераторски изцепки.

(3) по повод интрижката на миндербиндер-пешо-калки-гринго за "сивия кардинал" ще отбележа, че аз самият се определих за такъв, обясних (виж линка от днес) какво разбирам - повече ще чета, по-малко ще пиша - сега пояснявам :
3.1. от тези 200+ регистрирани участници поне 1/3 са поканени и убеждавани от мен да се присъединят; неприятно ми е когато някои от тях се отдръпват;
3.2. от активно пишещите 20-на участници половината са ми лични познати, с които разговар ям периодически по телефона;
3.3. на приказките на форумния боклук отговорих;
3.4. за приказката"форума на куцото фотографче" отговор не чакам, гьонсуратлъкът му е пословичен, нека не забравя, че тук няма жосери от типа "обади се на приятел", "помощ от публиката" и т.н.;
~~~~~

...та така, продължавайте да си глаголите какъв интритант съм и как искам да ви лиша от форума, който не ви принадлежи, но който искате да "направлявате" - тук правилно някои отбеляза, че всички сме гости на von und zu Gossinger - не е нужно да му се благодари (лицемерно ще е), даже не му помогайте, проявете разбиране към него, другия администратор и модератора.

Всичко това звучи убедително и аз те разбирам, ама все пак да питам:
Не можеш ли просто да махнеш с ръка, да забравиш, да не очкаваш благодарности и справедливо отношение и  форумът да продължи както досега?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #87 -: Декември 02, 2021, 21:28:59 »
@buratinob

молбата ми за сваляне на агресивния тон е към всички

знаем го що за нещо е и айде да не ставаме като него.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #88 -: Декември 02, 2021, 21:30:43 »
Кат Буратино имам 2-3 бана от теб, пиша каквото искам, засегнали бахура съм във фризера.
Отделно още няколко ника, напопържам ли бахура и съм за поне месец без достъп.
Рядко съм срещал такава плужекоподобна същност.
Връх на протоплазменото ти величие беше когато тук ( а и там ) се присламчваше към Миряна.
Е, и? Дай сега да  :t2407: форума...Споко, бе човек!
Аз в СЕГА изкарах поне година и половина на север от Новосибирск заради един Йезуит* и една тъпа ... такова... забравих и ника** , май от Бургас беше...

*даже не знам дали се не подвизава тук под вънкъшнос чужда и под име ново...

**май се сетих Слава или Глория...
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 23:20:57 от Bacho Кольо »

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #89 -: Декември 02, 2021, 21:32:33 »
Всичко това звучи убедително и аз те разбирам, ама все пак да питам:
Не можеш ли просто да махнеш с ръка, да забравиш, да не очкаваш благодарности и справедливо отношение и  форумът да продължи както досега?
Кольо, благодарностите са за администратора, справедливото отношение към администратора и модераторите.
Устата си обаче няма да затворя, очите също.
PS - виж Mr Pitkin какво е писал - https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1564.0., има и други подобни.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #90 -: Декември 02, 2021, 21:38:27 »
Държа, държа, ама кат ви се яви такъв ни лук ял ни лук мирисал и ...
Да жУвей!
За всяка протоплазма има място под слънцето.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #91 -: Декември 02, 2021, 21:38:42 »
Какво значи форумът да продължи както сега?
Да продължат или продължи този с многото никове да ни пласира еднообразните си велики изцепки, да  спами, да се гаври, да хлевази по останалите, да прекъсва всяко обсъждане на каквато и да е тема и предложена статия, да се подиграва с останалите, защото си мисли, че така трябвало да се прави шоу.
Т.е. тук няма диалог, за дискусия и дума не може да става, тя своевременно е прекъсвана,  а наблюдаваме  едноличното представление  на някаква доста объркана психически личност. От където произтича скуката и еднообразието във форума.
Докато стигнахме до там, кисата да декларира, че щял да затвори форума.
За което и беше целият този цирк и крясък спрямо  Кайли в темата за короновируса.
На няколко пъти пробваха и с мен, но не им се вързах, и не им се получи.
Така че, не извъртайте кой искал да затвори форума, и четете внимателно.
« Последна редакция: Декември 02, 2021, 21:49:36 от Алиса .. »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8593
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Форумна профилактика
« Отговор #92 -: Декември 02, 2021, 22:03:47 »
Сравнително отскоро съм тук, след като случайно открих, че съществува форум, който може да се нарече продължение на блаженопочившия форум на "Сега" с хората, които бяха там преди онзи да го нападнат цял рояк мухи це-це. Мисля, че едва ли има други подобен български форум от неспециализиран тип. Благодаря на всички, които имат принос за съществуването му. Той е такъв, каквито сме всички ние и от нас зависи как ще се развива. Освен ако нещо не съм забелязал, не виждам защо трябва да бъде затворен, па макар и временно. Затова моля това да не се прави.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #93 -: Декември 02, 2021, 22:06:32 »
Аз не съм толкоз наблюдателен. Вярно, има тука, както навсякъде мераклии да налагат мнение, но мисля че можем да се справим. Тука голяма драма таковъхте. Айде по-спокойно!

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #94 -: Декември 02, 2021, 22:15:30 »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #95 -: Декември 02, 2021, 23:16:57 »
 :blurry_drunk-2127:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #96 -: Декември 02, 2021, 23:30:18 »
Мисля, че това е доста по-симпатично, като останалото оставям за утре ... :bored:

 

« Последна редакция: Декември 02, 2021, 23:37:19 от Джиджи »

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #97 -: Декември 03, 2021, 07:07:29 »
Алиса /глухарче, провинциалист, заместващ, елате ни вижте, думи думи,словата ми/,
винаги играе соло.
И не е висяла да смърди в задната стая, и да пише доноси като теб
Девет месеца ви гледам напъните и сеира.
Ти сега кой си?
Сержантчето или вречжко?
Е как кой, и двамата, разбира се!
Че и още три до петима, като фединия случай никнеймът ми почва с "щ"... :bigok:

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #98 -: Декември 03, 2021, 07:20:27 »
дървингов, аз на когото трябва вече съм се извинил!
А ти кога ще се извиниш на мен за мазната лъжа, че на една форумна среща в присъствието на поне осем форумци съм се напил от една бира, повърнал съм до някаква ограда и съм споделил (само на тебе!), че съм прелъстил "форумната красавица"?
Това при положение, че същата вечер си тръгнахме в пакет с Калки и принца, а те двамата и Летеца не помнят такова нещо.
Обивяваш ме и че съм се "изтърсил неканен" на погребението на Старшината.
Не знаех, че за да присъстваш на нечие погребение се изисква изрична покана от опечалените, но може и да бъркам.
Но дори и да съм се изтърсил неканен, откъде според теб научих за кончината му, или ще отречеш че именно ти ми се обади, както и че още когато човекът бе приет в болницата, пак от теб научих, че нещата не вървят на добре?

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #99 -: Декември 03, 2021, 07:28:24 »
Кат Буратино имам 2-3 бана от теб, пиша каквото искам, засегнали бахура съм във фризера.
Отделно още няколко ника, напопържам ли бахура и съм за поне месец без достъп.
Рядко съм срещал такава плужекоподобна същност.
Връх на протоплазменото ти величие беше когато тук ( а и там ) се присламчваше към Миряна.
Нова порция мазни лъжи!
Няма как да имаш банове от мен!
Миряна доста години беше втори модератор заедно със Сибил, но след първия инсулт за поне две години се оттегли от форума изцяло, докато преди удара присъстваше там почти 24/7.
Дори аз, "подмолно" естествено, опитах да организирам неколцина форумци да опитаме да я върнем сред нас, Симпли е една от тези форумци.
И тя се върна , но вече не беше същата, и заряза модерирането поне три-четири години преди смъртта си.
Така че вземи си потърси друг виновник за явната според теб несправедливост по отношение на величавото ти форумно участие. :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #100 -: Декември 03, 2021, 07:43:41 »
Не съм писал че Миряна ми е налагала бан, писах че ти си се мазнил пред тогавашната модерация използвайки колянополагане пред Баце, познанстава с Миряна, рев и сополи - други характерни за теб методи да клеветиш форумци несъгласни с теб.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #101 -: Декември 03, 2021, 07:52:11 »
Така е, не написа че Миряна ти е налагала бан, а че "Кат Буратино имам 2-3 бана от теб", което аз нарекох мазна лъжа, каквато си е.
Интересно ми е това "Отделно още няколко ника, напопържам ли бахура и съм за поне месец без достъп.".
Да не би да ми казваш, че когато некой муньо ме "напопържа", от мен се е очаквало да си трая и да не предприемам нищо?
Хм, странен, меко казано, начин на мислене...
И последно, щото вече ти обърнах достатъчно внимание - мнението ти за мен, както и за отношенията ни с покойната Башева, си ги държа връз тромпета, както правя винаги в подобни на твоя случаи. :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #102 -: Декември 03, 2021, 08:06:24 »
По речника ще ги познаете. Не можах се стърпя.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #103 -: Декември 03, 2021, 08:53:52 »
Ти си прероден фашист, бе! Ти, ако ти се удаде възможност, и за разстрел на инакомислещи ще пледираш.

А, не така, мило! Разбрахме се за клада, не за разстрел!

Чудя се (офтопик, разбира се) дали да ви препоръчам "Астрономът и вещицата" на Улинка Рублак.

Щото ще се почне тук едно "ти на кого викаш вещица, бе!", "рубладжия ли ме наричаш, бе, плъх такъв!", "ти ли си астрономът бе, нафуканяк!".

А всъщност тази чудесна книга, наградена за книга на годината, е документално научно изследване на Улинка Рублак върху борбата на Йоханес Кеплер да спаси майка си от обвинение във вещерство и ... кладата посред милата местна лутеранска общност, в която се е родила и живяла. Защото е била лечителка и е назнайвала билките, макар и с малко странен характер.

Впрочем, много поучително четиво. Препоръчвам ви го, синестезически определяйки го като вкусно. Ще се учудите, но ще установите много сходства на историята с това, което се случва и на този форум и навярно е причина за отварянето на тази тема - поне в сферата на междуличностните отношения. Нали обичате да сте каузалистични ... Ще видите, че нещата имат последствия.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #104 -: Декември 03, 2021, 08:56:01 »
Цитат
(3) по повод интрижката на миндербиндер-пешо-калки-гринго за "сивия кардинал" ще отбележа, че аз самият се определих за такъв,
Ти се определи и аз го припомних. Ми тогава за каква 'интрижка' се пенявиш, фелдкурат/поручик/полковник/професоре ? Може би за оная, дето я забърка на Ловкия (виждам, че той вече я е припомнил) ? Или за тази тема, която си е чиста интрига ?
Много нечистоплътна личност си, убеждавам се за кой ли път.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #105 -: Декември 03, 2021, 09:07:10 »
Ако държите да продължавате с тази тема и с породилите я проблеми, то аз имам още офтопик за вас:

https://www.segabg.com/hot/category-technologies/rusiya-shte-sudi-astronavtka-sasht-za-dupkata-soyuz

 ;)

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #106 -: Декември 03, 2021, 09:11:40 »
дървингов, аз на когото трябва вече съм се извинил!
...
днес сутринта го направи
« Последна редакция: Декември 03, 2021, 09:22:07 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #107 -: Декември 03, 2021, 09:19:30 »
То какво стана?
Оная тема на Нойка дето трябваше да ви изкара хастара на вън почти нищо не постигна, ама то трябвало само още капка.
Не е ли добре СЕГА да се спре / затвори темата?
Докъде ли ще я докараме?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #108 -: Декември 03, 2021, 09:20:44 »
Ти се определи и аз го припомних. Ми тогава за каква 'интрижка' се пенявиш, фелдкурат/поручик/полковник/професоре ? Може би за оная, дето я забърка на Ловкия (виждам, че той вече я е припомнил) ? Или за тази тема, която си е чиста интрига ?
Много нечистоплътна личност си, убеждавам се за кой ли път.
пешо-калки-миндербиндер-гринго, тук съм само фелдкурат, за разлика от теб, с четирите ника, толкоз;

Относно "ловкия" и напиването му, явно си му кошаревски свидетел, бива, става за житейска позиция;

“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #109 -: Декември 03, 2021, 09:21:40 »
Предложение до модератори и администратори:

Вижте резултатите от гласуването и:
1. Ако мнозинството е ЗА, закриите форума за месец, както е предложено.
2. Ако мнозинството е ПРОТИВ, закриите тази тема незабавно

П.С. Едновременно с Giuseppe
"Не е ли добре СЕГА да се спре / затвори темата?
Докъде ли ще я докараме?"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #110 -: Декември 03, 2021, 09:25:52 »
„Докъде ли ще я докараме?„

Чакай още малко да си изяснят личностните отношения.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #111 -: Декември 03, 2021, 09:28:38 »
пешо-калки-миндербиндер-гринго, тук съм само фелдкурат, за разлика от теб, с четирите ника, толкоз;

Относно "ловкия" и напиването му, явно си му кошаревски свидетел, бива, става за житейска позиция;
Няма да хвърлям повече камъни в рядката кафява субстанция, където пребиваваш, можеш да бъдеш спокоен.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #112 -: Декември 03, 2021, 09:33:43 »
„Докъде ли ще я докараме?„

Чакай още малко да си изяснят личностните отношения.
Винаги може да стане на 'лични'.
Инструментариум от калибъра на ЕПЛ е по подходящ за по общи отношения, засягащи и други персони и теми, тва тук е стрелба с топ по мухи.
Още не се е стигнало до там де, но както е подкарано...Абе, аз да не се похабяват инструментите за дреболии, иначе си поисках шоото още в нойкината тема.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #113 -: Декември 03, 2021, 09:38:23 »
А ако ви се е изчерпило търпението и любопитството да научите нещо от общуването им извън форумите, да припомня думите на Кайзера от „Правила..„ приблизително

* Липсва собствен контекст.
Един форум трябва да има собствено съдържание. тука няма такова. една поляна може да влезе в историята като Събрание еднократно, не и да стане форум без прилежаща инфраструктура.

Така че определете.
Какво ще бори форума, каква информативност, изява на лично мнение по текущи събития и концепции ще има, или ще е място за личен чат и весело прекарване на времето в драки и дебилни шоуизяви.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #114 -: Декември 03, 2021, 10:02:57 »
Той, форумът, иначе си е добре и без формулирани стратегии.
Натвърдвам на "иначе".
Има си различни соби по интереси-кеф ти манджи, кеф ти картинки (култура демек), кеф ти поркане...
Влачат се теми и от инфосайтовете и там става мазалото щото си има и тролове.
И поне според мен, тук е напипана златната среда от модерацията, че ни олабва сами да се оправяме.
На един трол като му скочат три-четири юзъра и си подвива куйрука, рядко се случва-поне тук- да дофтасат на помощ и останалите въдещи се по тия места.
Тогава става по кофти, и си требе оня инструментариум от по горе и  е добре, че модерацията не е кон с капаци като онова нещастие Сибил.
Абе ще оцелеем!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #115 -: Декември 03, 2021, 10:08:12 »
Така че определете.
Какво ще бори форума, каква информативност, изява на лично мнение по текущи събития и концепции ще има, или ще е място за личен чат и весело прекарване на времето в драки и дебилни шоуизяви.

Колкото и да се насилвам, трудно откривам функции на форума извън класическия мит за бръснарчето на Мидас и дупката, с която споделя опасната тайна, че "цар Мидас има магарешки уши". А така също и за пеещите тръстики ...   ;)

Ако си спомняте модела от Другото място, то разликата е очевидна - там дискусията се инициираше и центрираше от текстовете на вестника, под които коментирахме. С някои изключения - качествен журналистически (интелектуален) продукт. Това едно.

Второто, а то е съществено, в добрите времена на Другото място социалните мрежи и начина, по който те вече масово се използват, бяха още в зората си. Днес те доминират комуникацията, изтласквайки съдържателната и качествена полемика, подобно Омикрона Делтата.

Трето, с привилегията на възрастта си, белите си коси и мечите си кивери, можем да цитираме класика:

Цитат
— Да, были люди в наше время,
Не то, что нынешнее племя:
Богатыри — не вы!
Плохая им досталась доля:
Немногие вернулись с поля…

споменувайки с добро тези, които бяха, а вече са само в спомена ни. Незаменими и ... незаменени, уви. Светла им памет!

Към тези три сигурно има и други триста причини за кризата. Тя е факт. Въпросът е как ще излезем от нея. И да, при всяко положение, тя е част от криза със съществено по-голям обхват и мащаб - обществената. Но това, което ги свързва е самоподобието им, мащабната инвариантност.

И накрая, че стана дълго - немислимо е, а и няма нужда, тук да поддържаме атмосфера на английски клуб. Това даже не е и не може да бъде дори ирландски пъб. Най-многото, на което можем да се надяваме, то е да създадем и поддържаме атмосфера на нашенското си, балканско, кафене. Като това, в което ме водеха дядовците ми и ми купуваха локум на клечка с чаша студена вода. Сега е мой ред, че ми побеляха (отдавна) мустаците.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #116 -: Декември 03, 2021, 10:36:20 »
Firmin

Прав си.
Лиипсва ежедневното задаване на текущата събитийна тематика.
Най доброто в Сега беше Наблюдател, докато коумнистите не се оттеглиха.
Защо и кой там приложи л@няното си пръстче, и това видяхме с гуреливите си оченца.
Но аз нямам предвид само форумът на Сега, а и други форуми, където всеки може да излага някакви концепции, често противоположни, но никой не ги освирква или хлевази.
Не виждам смисъл да се влачим след официалният мейнстрийм.
Живеем във време на промени.
Ако преди две години все още повечето от участниците смятаха, че така установената система от последните две десетилетия е завинаги, сега все повече се убеждават, че нещата са достатъчно втечнени, и преливат от една форма в друга.
Живеем в уникално време, без аналог в историята от 500 години насам.
Защо трябва да го пропускаме?
Какви са концепциите, които карат в момента нажежената лава да се стича в едната, или другата посока, и не трябва ли да се отнасяме и към двете с еднакво внимание?
Виждам, че тук се спира своевременно всякаква дискусия и обсъждане, а дори изборите или пандемията са неотменна част от тях.
Достатъчно интересни статии и материали минават пред очите ми, но дори няма смисъл да ги представя на вниманието на форумната публика, след като вречко и стречко ще се изгаврят. И защо ми е на мен да ставам за резил със знанията и усета си? А те са твой контингент. Не ли?

« Последна редакция: Декември 03, 2021, 10:47:52 от Алиса .. »

gossinger

  • Гост
Re: Форумна профилактика
« Отговор #117 -: Декември 03, 2021, 10:39:08 »
То какво стана?
Оная тема на Нойка дето трябваше да ви изкара хастара на вън почти нищо не постигна, ама то трябвало само още капка.
Не е ли добре СЕГА да се спре / затвори темата?
Докъде ли ще я докараме?

че е най-лесно, нали?

темата ще остане отворена до края на анкетата, но каквото имаше да се каже, вече е казано.

от тук нататък всякакви личностни проблеми да се изясняват в лични съобщения. продължаването им тук ще го приема за нарушаване на правило № 1 със съответните санкции.

още не съм решил дали всички направени досега коментари имат място в тази тема, така че не се учудвайте, ако част от тях се преместят в кръглата тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #118 -: Декември 03, 2021, 11:01:46 »
Цитат
че е най-лесно, нали?
Нее, не това, става опасно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Форумна профилактика
« Отговор #119 -: Декември 03, 2021, 11:18:11 »
Аз намирам за полезно самонабедени за тартори да си излеят нежните души. Тежало им е нещо, дано им олекне.