Преглед на печата … > Теми на форумците …

коронавирус - тема за коментари

<< < (2/712) > >>

kаily:

Ето кое е фейк.
Фейк е да се твърди, че
- ваксините спират разпространението
а те не го спират
-ваксините предпазват от заболяване
а те не предпазват
- ваксините предпазват от тежко боледуване и влизане в болница
а те не предпазват
- ваксините предпазват от смърт
а те не предпазват
- ваксините са безопасни
а те не са


Във всички гореизброени фейкове е казано по нещо вярно и много недоизказано, което ги прави манипулиращи и подвеждащи.
И основното, всички твърдения по-горе са изказани, преди да са събрани достатъчно емпирични данни за тяхната вярност, а са се твърдяли като 100% верни.


- ваксините са одобрени
а те все още са условно одобрени в ЕС
Аз не знам как не разбрахте разликата между „одобрена“ и „условно одобрена“. И не знам как не ви светна лампичката, че не случайно ЕМА е изписала страници информация какво значи условно одобрена, кога се одобрява условно, защо и т.н. То е все едно да твърдите, че автомобил и електромобил е едно и също.
или проводници - полупроводници

Фейк е да се укрива информация.
Фейк е FDA да одобри фазер, като му разгледа документите за 108 дена, а после да иска 75 години, за да ги покаже на публиката.



Еле па я!:
Драга Кайли, твоят антиваксърски ентусиазъм наистина започва да буди безпокойство у мен. На какво се дължи той? На нарушения в хипофизата? Не вярвам. На хипертрофирано самосъзнание като спасител на човечеството? Също не вярвам. Моята вяра обаче е едно, а друго е, каквото наблюдавам. Виждам те да пръскаш мегаватова енергия в един форум, който се чете от двайсетина човека. От тях половината са се ваксинирали и ти няма да ги убедиш в погрешното им решение. Другата половина няма да се ваксинират никога, но не защото ти си ги убедила. От първите десетина двама-трима са те дигнали на щиковете си и садистично те подхвърлят. От вторите десетина един-двама вяло те поддържат. О, има и една трета група от двама-трима надзиратели, които с настървение те ръфат, но го правят, така да се каже, ex officio, по силата на служебните си задължения, както те ги разбират. А аз? Аз, както знаеш, съм преболедувал - сиреч минал съм през твоята платформа, сега съм ваксиниран и съм на противоположната платформа. Но, ей Богу, не смятам да посветя остатъка от дните си и сетната си енергия на борбата за едната или другата кауза. Още по-малко пък да влизам в люта битка с теб. Както си се убедила, освен няколко добронамерени и най-вече хумористични подхвърляния не съм хлътвал по същество в полемиката. Чудя ти се обаче на упоритостта, с която водиш тази абсолютно безполезна и безрезултатна война. Окопна позиционна война с поредни единични изстрели, които никого не поразяват. Питам се в тази ли война откриваш призванието си? Долавям, че живееш в чудесна страна, вероятно с обаятелни наследници... Не е ли по-удачно да споделиш нещо за живота си там? За атмосферата в бистрото, за околния пейзаж, па дори за времето и ланшния сняг, дето се вика... Що пък да не видим и снимка? Дори ми липсва просветителският плам, с който да разкриеш извънземните корени на туй, що е ставало и ще става. Убеден съм, че всички в този форум ще посрещнат подобни изяви далеч по-благосклонно от n-тата антивирусна посявка.

P.S. Понеже сигурно гледаш на темата като на своя, само дай знак и одма ще изтрия туй си откровение като оф-топик!

kаily:
Не знам как човек си въобразява, че ще живее спокойно и мирно, като се канят да го ваксинират по веднъж на тримесечие с нещо, което не е минало пълно изпитване и допреди една година се е прилагало само на пациенти, отписани от медицината. И го затварят, отварят, ограничават и пак затварят, независимо дали е ваксан или не. Трябва да изключиш реалността от съзнанието си, за да се занимаваш с кюфтета и трапези. Завиждам ви. Как се наричат хората, които живеят в измислен свят, за да не виждат реалния?
А за снимка, колкото другите са пускали, толкова и аз ще пусна. Някои от тукашните, поне седмина, са ме виждали на живо по срещи.

Maximus II:
Интересно, как хора определящи се не без гордост, като либерали и либертарианци, са готови да прегазят всяка човешка свобода на другите, в случая на скептиците и антиваксери като мен, за мен решението да не се ваксинирам е принципно и няма да се обяснявам на никого защо не искам, това е моята свобода и мое решение, нарушаването на неприкосновеността на тялото е фашизъм и евроатлантическите ваксери, като едни същински хунвейбини са готови да прегазят всеки несъгласен с тях.

 

kаily:
И понеже ме питаш любезно за моите приятели от звездите ми го говорят..
Няколко години преди 2020 един от звездите ми го говорят на няколко пъти в различни сесии повтори следното, преразказвам.
Тепърва ще видите две неща, едното е фармамафията в пълния ѝ блясък. Второто е ще излезе на бял свят педофилията, ама такава, каквато никога не сте си я представяли, че може да бъде. Педофилия, която се вихри отдавна, от мноого дълго време, не е от днес. Стигаща дотам, че има ферми за деца, специално отглеждани за тая цел.

Тогава идея си нямах за истинските чудовищни размери на фармамафията, днес вече знам. И не искам даже да си помисля за другото му пророчество.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия