Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 18:38:02

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 240798 пъти)

Дърт Вейдър и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1140 -: Декември 23, 2021, 00:08:54 »
Симпло, чудя се и аз дали да не си лягам, надам се до утре да си се справила с иврита, като те гледам как чудесно се справяш с чуждите езици.
Ми аз вече ти цитирах един от антиваксърските коментари от фейсбука на министерството, който първо видях на тукашната страница, която ми даде. Не мога да изчета всичко, което си наблъскала в този форум. А и не виждам смисъл. Дип че Трой е прочел и вече ти е отговорил за допитването, а на него мога да се доверя, докато на теб с опитите ти за манипулации... миии... не.
Така че лягай си.  :nuts:
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 00:14:44 от Simplified Solutions »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1141 -: Декември 23, 2021, 00:12:37 »
Защото само тук, госпожо, в един анонимен форум, те могат да се държат като такива, каквито са - хамали! Sic.
Малииий, кога ли един ден ше се обърнеш и към мен с "госпожо", независимо от ника "Джиджи"?
Нали днес вече се сдобрихме?!?

« Последна редакция: Декември 23, 2021, 00:19:31 от Джиджи »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1142 -: Декември 23, 2021, 00:12:53 »


ти на практика твърдиш, че официалният сайт на сзо е цензурирал директора си.
пресслужбата на СЗО-то е транскрибирала, редактирала, привела ф годен за четене вит и официализирала изявлението и пресконференцията на директора си, публикувайки така образувалия се текст на сайта на организацията.

Което ѝ е работата.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1143 -: Декември 23, 2021, 00:16:43 »
начи аз кво разбрах, тедрос здравата критикува и обвинява в убийство на деца
най-развитите държави в света и по-този начин си рита трудовата книжка,
щото му предстои да го преизберат, ама надали след тази реч! герой сущи! :nuts:
Фиърце,  ;)

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1144 -: Декември 23, 2021, 00:20:26 »
Кайла досега никого не е подвела.
Започвайки од края на февруари таа година.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1145 -: Декември 23, 2021, 00:33:09 »
даааа...
добре се получава, като ти се сторва учение,
е глей ква динамика, кво чудо, кво постене барабар с присъдружните, не бе тролене, не бе флудене, не бе спамене, не бе чудо...


пъ съ.
забравих, на теб трее ти се сдъфче, щото по-сложни мисли не мож ги изинтерпретира от раз, трее ти помощ от приятел...
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 01:02:03 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1146 -: Декември 23, 2021, 00:42:41 »
даааа...
добре е да ти се сторва учение,
е глей ква динамика, кво чудо, кво постене барабар с присъдружните, не бе тролене, не бе флудене, не бе спамене, не бе чудо...

Зе ми думата од устата, фигуративно казано. Виш примерно кво пише тоа колега:
е не съм те наричал емоционално неадекватен, това са си твои свободни съчинения.

просто те нарекох лъжец и го доказах.

оттук нататък само ти правиш вятър в темата, и не виждам що да се занимавам с проблемите ти, било то интелектуални, било то емоционални, било то морални....

напрао не знам кво да мисля, спорет мен тва не е добър и колегиален стил на опщуване, претставям си кво му е било на колегата, до когото са били адресирани теа неща. Тоест не си претставям, щото са толкова емоционално изстискващи, че а съм почнал да си ги претставям, а шалтерът на въображението ми пада ф положение OFF.

Как мислиш, дали не е редно да съопщим на админите, щото тоа човек ме плаши...има ноо агресия фнего...


« Последна редакция: Декември 23, 2021, 00:48:22 от wreckage »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1147 -: Декември 23, 2021, 00:53:09 »
 
  :lol: :wacky-3318:
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1148 -: Декември 23, 2021, 01:03:03 »
и тези емотикони...сеено е Джиджи се е фселила фнего...the horror, the horror...дет' викаше Марлон фоня филм...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1149 -: Декември 23, 2021, 01:03:54 »
Мдам... Симпла прочете един коментар от 28000 коментара и си състави мнение.
Това говори много за Симпла.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1150 -: Декември 23, 2021, 01:04:39 »
Ас ноо я харесвам.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1151 -: Декември 23, 2021, 01:06:21 »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1152 -: Декември 23, 2021, 01:07:25 »
клоуна делител още не мое се освести....

ся емотиконите му пречели.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1153 -: Декември 23, 2021, 01:17:46 »
по мое време админите делитваха картинки, изобразяващи Уил Смит с кьопека му од филма Асъм Легенда. И не само тях, спомням си сякаш, че беше фчера, че веднъш делитнаха един казуар...

Харесвах тоа казуар, един од най-добрите казуари, които не са ми скачали да ме усмъртят на територията на зоологическата ф Кьолн. 

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1154 -: Декември 23, 2021, 02:18:30 »
Толкова знаеш английски....или почваш опити да манипулираш цял форум, без да отговориш на въпроса КЪДЕ ЛЕКУВАТ ДЕЦА С БУСТЕРНИ ДОЗИ!
пети път те питам един и същи въпрос, ако, да предположим, твоето твърдение е вярно, то къде по света изобщо лекуват хора, болни от ковид, с ваксини срещу ковид?

Къде използват бустерни дози, за да лекуват децата, далеч не е толкова интересно, колкото къде използват бустерни дози, за да УБИВАТ децата :nuts:

Лекуване с бустерни дози мога да си представя, в тоя форум масово се развива теорията, че ваксините всъщност били лекарства, лекарства се дават на деца всеки ден. Ама да използваш бустери, за да убиваш децата-това е гениална интерпретация, дори за този форум :crying_with_laughter-3302:

Изобщо, изключително много ме кефи интерпретацията "Твърде малко вероятно е да е казал, че бустери се използват за лекуване на деца, далеч по-вероятно е да има предвид, че бустери се ползват за УБИВАНЕ на деца".
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 02:33:24 от Yaroslav »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1155 -: Декември 23, 2021, 02:31:35 »
ти на практика твърдиш, че официалният сайт на сзо е цензурирал директора си.
Ох, добре, че стенографите са научени на тази цензура, че представяте ли си как ще изглеждат речите в нашето си Народно Събрание с всичките хъкания, мъкания, мекания и странни междуметия разпръснати в реч, която Господ да слезе, не може да изстенографира, а черт ногу сломит!
Може директорът да е искал да рече "да убият вируса", но е претупал изречението, може да е искал да рече трето нещо, което на неговия роден език е адекватно построена част от речта, като да речем "да убием вълнАта" или "да оздравим положението". Но е рекъл това, което се е чуло, а е записано това, което е очевидно имал предвид.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1156 -: Декември 23, 2021, 05:11:47 »
Още един ѝ се вързал. Ама наистина ли е търсила някой с по-добър английски? Или все пак е опитала да продаде версията си на наивници.  :nuts:

Тва няма абсолютно никво значение в дадения случай, щото другарят wreckage ПРИПОЗНА думата "kill" в текста, но я приписа на руснаците. Щот... нали... Русия е the ultimate evil... и тва би обяснило наличието на подобна скверна дума на място, дето не й е мястото. Та... другарят wreckage ОБВИНИ РТ в манипулация на видеото, а Кайли - във "внисане" на фейкове. Е, нищо такова няма. Думата си е там, каквато и да е тя. Другарят wreckage се наака, а ти търчиш да му бършеш задника. Жалкото тук е, че смяташ тва за некъв самарянски подвиг, а то си е банално бърсане на осран задник.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1157 -: Декември 23, 2021, 05:55:46 »
И докато се дърляте кой какво рекъл: за Коледа дедо Ковид дойде и у мойто село. И дъщерята и жената се тръшнаха едновременно. На 100% идентични симптоми - нищо освен висока температура над 39, ама вече в продължение на 3-4 дни. Тестовете излязаха положителни, дъщерята на 37 има наченки на пневмония, изписаха й антибиотик. Бабата на 62 (дан'мъ чуй отнякъде  ;)) е ОК в това отношение, само дето се оплаква, че я болят кокалите. Допълнение - децата, 3 на брой са съвсем здрави, но което ме учудва е, че аз и зетят сме "на крака"??? Дали, защото ние редовно взимаме "течни" антибиотици на база С2НО5ОН -  не знам.
Коледа за мен се очертава като "кетеринг сервис" - ще готвя и ще разнасям по домовете....Ако съм на линия, де.

Пожелавам на всички ви да сте здрави , за другото все ще се намери колая!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1158 -: Декември 23, 2021, 08:03:31 »
Ох, добре, че стенографите са научени на тази цензура, че представяте ли си как ще изглеждат речите в нашето си Народно Събрание с всичките хъкания, мъкания, мекания и странни междуметия разпръснати в реч, която Господ да слезе, не може да изстенографира, а черт ногу сломит!

Може директорът да е искал да рече "да убият вируса", но е претупал изречението, може да е искал да рече трето нещо, което на неговия роден език е адекватно построена част от речта, като да речем "да убием вълнАта" или "да оздравим положението". Но е рекъл това, което се е чуло, а е записано това, което е очевидно имал предвид.

ти остави това, но защо, ако симпли е права и думата произнесена от гебрейесус по неговия начин е heal, това не е отразено в транскрибирания текст?

предполагам, всички са съгласни, че има някаква дума на това място и спорът се вихри около това каква точно е била тя?
the lamers club honourable member …

Simplified Solutions

  • Гост
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1159 -: Декември 23, 2021, 08:43:00 »
ти остави това, но защо, ако симпли е права и думата произнесена от гебрейесус по неговия начин е heal, това не е отразено в транскрибирания текст?

предполагам, всички са съгласни, че има някаква дума на това място и спорът се вихри около това каква точно е била тя?
Не е отразено, защото ударението в изказването на господин Гебрейсус е върху значително по-бързото разпространение на омикрон и необходимостта от бърза ваксинация на рисковите групи (възрастните особено).
Абе изслушайте не цялото, но поне тази част от изказването му, публикувана от Ruptly, ако не сте го слушали друг път и продължително - речта му бъка от думи, които се разпознават само в контекста. Ако чуете човекът да произнася само "за" или "ир" (а тeзи думички се чуват на записа), какво разбирате? Ще се сетите ли, че "за" е the, а "ир" е year?

https://www.ruptly.tv/en/videos/20211221-002-Switzerland-Omicron-spreading-faster-than-Delta-and-vaccinated-recovered-more-likely-to-be-infected-WHO-chief

Впрочем, ако имаше скандал в това изказване (за радост на кайлетата), щеше ли RT да го подмине? Щеше ли Германия да предложи и поддържа кандидатурата на господина за следващ мандат в СЗО? Щото би трябвало да се съгласите, че да каже генералният директор на СЗО, че в някои страни прилагат бустерни дози за убиване на деца, си е скандал. Не ли?

Ох, не знам що трябва да обяснявам очевидности.
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 08:48:38 от Simplified Solutions »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1160 -: Декември 23, 2021, 09:13:47 »
Не е отразено, защото ударението в изказването на господин Гебрейсус е върху значително по-бързото разпространение на омикрон и необходимостта от бърза ваксинация на рисковите групи (възрастните особено).

Абе изслушайте не цялото, но поне тази част от изказването му, публикувана от Ruptly, ако не сте го слушали друг път и продължително - речта му бъка от думи, които се разпознават само в контекста. Ако чуете човекът да произнася само "за" или "ир" (а тeзи думички се чуват на записа), какво разбирате? Ще се сетите ли, че "за" е the, а "ир" е year?

https://www.ruptly.tv/en/videos/20211221-002-Switzerland-Omicron-spreading-faster-than-Delta-and-vaccinated-recovered-more-likely-to-be-infected-WHO-chief

Впрочем, ако имаше скандал в това изказване (за радост на кайлетата), щеше ли RT да го подмине? Щеше ли Германия да предложи и поддържа кандидатурата на господина за следващ мандат в СЗО? Щото би трябвало да се съгласите, че да каже генералният директор на СЗО, че в някои страни прилагат бустерни дози за убиване на деца, си е скандал. Не ли?

Ох, не знам що трябва да обяснявам очевидности.

ми няма нужда, аз съм далеч от тези неща, но ми е странно малко да не се включват думи в транскрибиран текст. ама какво ли разбирам аз. става малко като „какво е искал да каже авторът?“, а не „какво е казал авторът?“.

както и да е, аз повече няма да се обаждам.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1161 -: Декември 23, 2021, 10:52:51 »
https://www.ruptly.tv/en/videos/20211221-002-Switzerland-Omicron-spreading-faster-than-Delta-and-vaccinated-recovered-more-likely-to-be-infected-WHO-chief

Впрочем, ако имаше скандал в това изказване (за радост на кайлетата), щеше ли RT да го подмине? Щеше ли Германия да предложи и поддържа кандидатурата на господина за следващ мандат в СЗО? Щото би трябвало да се съгласите, че да каже генералният директор на СЗО, че в някои страни прилагат бустерни дози за убиване на деца, си е скандал. Не ли?

Ох, не знам що трябва да обяснявам очевидности.
А RT подмина ли го?
И не, не е скандал за мислещите. СЗО твърди официално на страницата си, че на деца между 12 и 15 години трябва да се бие ваксина, а не бустер, ваксина, оставям настрани колко е ваксина, само ако са в рискови групи. А за деца под 12 нищо не казва, което на дипломатичен език значи, че не трябва да се бие. Няколко пъки го постнах това тук, ама на теб  английският ти е колкото иврита.
СЗО е на друго мнение от американското и европейското и го пише на сайта си.
Освен това наскоро шефът на фрицер каза, че тестовете с деца са показали, че две дози за децата не осигуряват имунитет, затова трябва да се тества трета, демек бустерна.
Не знам що го подминавате това. СЗО шефът говори за бустерни, не говори за ваксини общо.
Който може да мисли, моля да се съсредоточи. Врекитата и сподвижници може да го прескочат.
Значи ето логиката на събитията.
СЗО НЕ казва, че ваксини могат да се бият на деца под 12 години, фрицер вече експериментира и САЩ и Израел вече бият или се канят да бият, не проследих това, ваксини на деца от 5 до 12, а фрицер прави опити с деца над 6 месеца, пък във Франция бият вече бустерни на деца над 12.
СЗО смята, че бустерните са прекалено много за децата, след като е даже срещу това да се бият и първи дози за деца под 12.
Не знам кво сте се запънали като магарета на мост да твърдите, че Тедро се е объркал.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1162 -: Декември 23, 2021, 12:13:54 »
https://petel.bg/Kiril-Petkov--Davame-75-leva-dobavka-kam-pensiite-za-vaksinirani-s-3-dozi__429876Мъ аз пак не разбрах. На ваксиниралите се наши сънародници радващи се на втора младост ще дават пожизнено всеки месец 75 лева към пенсиите, плюс 30 за всеки бустер, или и с един бустер 30 кинта месечно пожизнено. Ей, на далавера са тия хора, три игли и 105+ месец/ до живот. А то от 01.01.22 к'во, ени 13.5% + 60 лева, май. Ми, честито на печелившите, дет' се вика. Ще има и за тока и за маркови маратонки на внуците.
-----
Когато човек е уверен, че прави най-доброто за близките си и за себе си, той няма нужда от пари, за да го върши.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1163 -: Декември 23, 2021, 12:24:02 »
Ще ти се! Допускам, че 75 лева са еднократни за ваксинираните. Ама автоматично ли ще става? От компютъра в амбулаторията директно в пенсията? Хм... А 60-те лева са за няколко месеца към пенсията. То е друго. Абе, пенсионер да си в днешно време! Я ги чиновниците - уволняват ги, ресторантьорите гладуват... А не излизат в пенсия!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1164 -: Декември 23, 2021, 12:30:42 »
Ще ти се! Допускам, че 75 лева са еднократни за ваксинираните. Ама автоматично ли ще става? От компютъра в амбулаторията директно в пенсията? Хм... А 60-те лева са за няколко месеца към пенсията. То е друго. Абе, пенсионер да си в днешно време! Я ги чиновниците - уволняват ги, ресторантьорите гладуват... А не излизат в пенсия!
А облажиха се чиновниците излиза към 50+ бона на чиляк при пенсиониране. Доста от тях за невзети отпуски. Ужким имаше законово положение, ма на. А келеша бърза. Не ебава да си земат отпуската и тогаз да ги пенсионира. И кво му пука с чужда пари плаща. :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1165 -: Декември 23, 2021, 12:31:46 »
 :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1166 -: Декември 23, 2021, 12:40:47 »
Много се говори за умрелите от вируса, но никой не говори за тези над 20% оздравели, които имат трайни увреждания от него. Решение, което си взел през 2021, може да намали завинаги качеството на живота ти и да го скъси с едни 10-20 години. С репродуктивните проблеми от вируса (които са доказани, за разлика от конспирациите при ваксините) също ще имаме проблеми по-нататък.

Този вирус наистина успя да постигне резултата да направи бедните, болните и тъпите държави по-бедни, по-болни и по-тъпи. И след 10 години като вече е само лош спомен от тежките 2020-2022, хората ще се чудят защо продължитеността на живота в България е толкова ниска. Не е от умност.

А че всичко ще приключи през 2022 е горе-долу предизвестено. Не защото омикронът е по-лек, а защото никой не иска локдауни, каквато и да е цената на това. Ако ще хората да умират по стълбите на болниците целогодишно и половината население да не може да качи едни стълби, локдаун няма да има. Всеки се спасява сам.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1167 -: Декември 23, 2021, 12:49:33 »
Ловът на вещици върви с пълна сила в "свободните", "демократични" общества. Първата уволнена училищна лекарка, само затова, че е подписала открито писмо срещу ваксинирането на деца. Преди нея няколко шофьори на автобуси също бяха уволнени, защото са си позволили да сложат надписи срещу ваксинирането в автобусите си.
Offener Brief: Erste Wiener Schulärztin gefeuert
https://www.krone.at/2588294
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 13:11:13 от kas »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1168 -: Декември 23, 2021, 12:49:58 »
Quote (selected)
- Грипът се възприема като обикновена респираторна инфекция, която отминава за една седмица. За съжаление обаче за милиони хора грипът води до обостряне на хронични състояния и предизвиква сърдечно-съдови усложнения като инфаркти и инсулт. Грипната инфекция увеличава с до 10 пъти риска от инфаркт и с до 8 пъти риска от инсулт, седмица след преболедуването му. Също така грипът създава условия и за развитие на инфекции като бактериална пневмония, която сама по себе си е свързана с повишен сърдечно-съдов риск чрез различни ефекти върху сърдечно-белодробната система.

https://www.segabg.com/category-zdrave/griput-povishava-riska-infarkt-i-insult
the lamers club honourable member …

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1169 -: Декември 23, 2021, 12:53:44 »

Това са факти. Грипът изобщо не е безобиден. А коронавирусът е десетки пъти по-опасен.

Някои държави се мъчат и срещу грип да ваксинират, за да избегнат рисковете от него. Да не се заразиш, да не ти доведе до инфаркт и т.н. В тези държави продължителността на живота ще продължи да расте. Да видим в България. Резултатът е предизвестен.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1170 -: Декември 23, 2021, 13:00:51 »
Хайде на топлите бустери:

Quote (selected)
This week scientists reported that a booster shot provoked a response from the body’s immune system to the virus within two-to-three days, not weeks, as has previously been thought, swiftly activating the T and B memory cells responsible for hunting down infection and producing antibodies.

https://www.independent.co.uk/news/health/covid-superimmunity-omicron-vaccines-b1980863.html

Между другото, имам един мост за продаване. Ако някой иска...

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1171 -: Декември 23, 2021, 13:08:48 »
На RT всячески им пречат да започна работа в Германия. При това без да имат други основания, освен политическите. Т.е. в Германия и ЕС властва политическта цензура.
В RT раскритиковали снятие канала RT DE со спутникового вещания в Европе
https://www.warandpeace.ru/ru/news/view/161938/
Quote (selected)
Глава европейского органа по надзору за СМИ Тобиас Шмид признался, что новый канал RT вызывает раздражение и что "о нём позаботятся".

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1172 -: Декември 23, 2021, 14:08:49 »
Ей, на далавера са тия хора, три игли и 105+ месец/ до живот.

Всичко е изчислено, 105+ месец пожизнено, ама са сметнали с колко ваксината ще намали средната продължителност на живот/ взимане на пенсия, и ха на бас, че държавата ще е на +!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1173 -: Декември 23, 2021, 14:29:10 »
таман се чудех бустерна ли си би, щото до декември не излизаше от форума да се фукаш на свободата си в портокалия, а от тогава се затри, като въведоха мерки пак там. Рекох си, тоя човек е отърчал да се бустеризира и се затри.
Добре че се появи да те не мисля.

Мерси за загрижеността, сичко е нарет, надявам се и при теб.

Но нека не се обиждаме на възраст - фмомента Пт бустеризира сички над 50, на моята възрастова група - над 40 - ше ѝ дойде рет догодина.

Докато чакам да ми дойде рет, аз ше съм стигнал вече до София фначалото на януари и ше се бустеризирам там, не само щото шее мноо по-лесно, ами - and I can't stress it well enough - защото искам да съм сигурен, че бустеризацията ми няа да е за сметка на моя страна, моя португалия, а за сметка на данъците и/или пенсиите на, като миниимум, 66, буратино и дозирист  :crying_with_laughter-3302: 

Иначе нищо не мога да кажа за мерките тук - касаят основно дейности като дискотеки, кръчми, свадби, кръщенета и погребения, които ние така или иначе не ползваме.

В ограничения ни еснафски свят на грижи за семейството и домакинството, за животните и за градината и на спорадични разхотки из забелжителностите нанай-красивия европейски грат няа особена промяна  :smokin:

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1174 -: Декември 23, 2021, 14:32:25 »
А коронавирусът е десетки пъти по-опасен.
Сериозно питам. Въз основа на какво си направил това твърдение, особено в частта „десетки пъти“?

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1175 -: Декември 23, 2021, 14:44:15 »
понеже ти разви теорията, че той рекъл, че някои държави лекуват деца с бустерни дози, те питах кои държави лекуват деца с бустерни дози?

Всички. И сериозно са им дигнали мерника. Като ловеца Лафазанов. А се покаже дете на улицата, а игла и оттам в путикулите. Твай.
Ко ше напрайш по въпроса?

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1176 -: Декември 23, 2021, 14:46:53 »
Очевидно е това, че производителите на "ваксини" нямат интерес от прекратяване на пандемията. Никой не коли кокошка която снася златни яйца.
От друга страна същите тези производители нямат интерес и от появяване на мутант като
 Омикрон който да покаже на широката публика, че ги бъзикат с "ваксините".
Тоест, скоро и децата ще разберат, че ги ваксинират срещу вирус който отдавна вече не съществува. Затова нито третата, нито четвъртата доза, нито следващите могат да  попречат на Омикрон за заразява "ваксинираните" и да праща част от тях в болница.
 Да погледнем фактите:
Quote (selected)
- 10 януари 2020г. - публикуване на генетичната последователност на вирусната РНК .
- 13 януари 2020г. - Центърът по Вирусни Изследвания и Moderna решават коя да бъде последователността на мРНК, използувана за бъдещата ваксина. По тази мРНК в клетките ще се синтезира антигенът - вирусният шип, един белтък дълъг 1273 аминокиселини
- 2 февруари 2020г. – ин витро експресия на мРНК-1273
- 4 февруари 2020г.- ваксинирани са мишки и е приготвен клиничният продукт - ваксината на Moderna мRNA-1273
И фактите сочат, че са необходими само 20 дни за смяна на последователността на мРНК, използувана във ваксината.
Обаче такава не е направена вече почти две години.
Когато обаче ножът опря до кокала с Омикрон, изведнъж се съгласиха да сменят  последователността на мРНК, използувана във ваксината.
Нещо повече, съгласиха се да пуснат и ваксини способни да се справя много по-успешно с бъдещи мутации на вируса отколкото сегашните, което можеха да направят в интерес на истината отдавна.
Технологията е елементарна, достатъчно е освен вирусния шип, един протеин дълъг 1273 аминокиселини, да бъдат включени и други протеини от вируса.
Така дори един от протеините да претърпи мутация, имунната система ще реагира пълноценно на останалите.
Благодарение на това, че Омикронът ги стресна вече обещаха едното и другото.
Интересно е да видим колко време ще им трябва да изпълнят обещанието си.
Сигурен съм, че ще се ослушват максимално дълго, въпреки, че са им достатъчни 20 дни.
През това време ще пробутват 3, 4 и дори 5 доза срещу вирус който вече не съществува.
Но всичко е съвсем логично, в началото за 20 дни успяха, защото бързаха да печелят и да изпреварят конкуренцията.
Сега могат да се мотат месеци, защото печалбата върви и се трупа, а сериозна конкуренция няма.
Може да ги стресне само Омикронът, ако отново предизвика масови локдауни.
Тоест има шанс да получим адекватна "ваксина", стига Омикронът да се развихри подобаващо. Дотогава можете да си слагате 3та, 4та, 5та и колкото искате дози, не че ще има полза от самите тях, но ако силно вярвате, а внушението е ефективна сила, бихте могли със силната вяра във ваксината да постигнете някакъв ефект, но ако нямате тази силна вяра във ваксината ще ви остане само максимално силен имунитет срещу вирус, който отдавна вече го няма в природата.
:popcorn:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1177 -: Декември 23, 2021, 14:50:39 »
таман се чудех бустерна ли си би, щото до декември не излизаше от форума да се фукаш на свободата си в портокалия, а от тогава се затри, като въведоха мерки пак там. Рекох си, тоя човек е отърчал да се бустеризира и се затри.

После на кого животът му се определял от явлението "ваксини"  :crying_with_laughter-3302:
Кайло, тва тук не е работа. Поне за некои.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1178 -: Декември 23, 2021, 14:55:37 »


Ахаха, вече и зомби апокалипсис ви се привижда?
Сичко е ясно  :too_funny-1052:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1179 -: Декември 23, 2021, 14:56:19 »
Сериозно питам. Въз основа на какво си направил това твърдение, особено в частта „десетки пъти“?
По данните на НСИ:
Починали от грип за 2020 в България: 0.7 на 100 000.
Починали от коронавирус за 2020 в България: 123 на 100 000 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1180 -: Декември 23, 2021, 15:00:46 »
Починали от грип за 2020 в България: 0.7 на 100 000.
Починали от коронавирус за 2020 в България: 123 на 100 000 

Баси! Толкова ли си елементарен в манипулациите си? 2020 едва ли има починал от нещо друго, освен корона. Такива са указанията. Я дай статистиките за 2019, 2018 и 2017 на починалите след усложнения от грип. Нямаш ли ги? Щом ги нямаш, значи манипулираш.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1181 -: Декември 23, 2021, 15:01:47 »
и тези емотикони...сеено е Джиджи се е фселила фнего...the horror, the horror...дет' викаше Марлон фоня филм...
А "Джиджи и емотиконите", де! :t0135:

Не стига че миналата година Джиджи те спаси тук да можеш да си пишеш КРИВИЦИТЕ,
които отгоре на всичко ги беше измислил HAMEL – а не ТИ – като сега само се фукаш с неговото творение ...  :lol:

« Последна редакция: Декември 23, 2021, 15:07:10 от Джиджи »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1182 -: Декември 23, 2021, 15:01:54 »
Къф грип през 2020?!   :tongue_: Объркал си се нещо.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1183 -: Декември 23, 2021, 15:09:51 »
Къф грип през 2020?!   :tongue_: Объркал си се нещо.

Аааа, бая грип си беше ... Дълго време след това си мислех, че ме е пипнал COVID-19 рано-рано, още през януари. Ама не, грип си беше. Типичен. Така ме изтрещя, за часове буквално, че лежах на четири стола в кабинета ми за по 10 минути на всеки 1 час, за да си укротя сърцето. В края на деня викнах жената, да ме прибере с колата, че не ми се припадаше в службата, да не изкарам акъла на колегите. За три дни мина, обаче хич не беше весело. Без реклама, но го изкарах с Тайлол Хот (парацетамол). При мен е така грипът - до изпотяване  :)))

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1184 -: Декември 23, 2021, 15:11:44 »
Иначе нищо не мога да кажа за мерките тук - касаят основно дейности като дискотеки, кръчми, свадби, кръщенета и погребения, които ние така или иначе не ползваме.
Имаше навремето една компютърна игра, не помня как се казваше, много популярна сред децата. Правиш си семейство, измисляш си персонажи, те почват да си живеят свой живот и да ти се опъват. Ту им изтичаше живот, ту не бяха се наяли и не искаха да идат на работа, ту нещо друго.
Така бяха измислени, че жената, де си бях сътворила, трудно я управлявах, щото то време тече и през това време трябва да направи всичко. Та все не успявах да вмъкна удоволствията, а тя без удоволствия сутрин се влачеше като дроб, не искаше да става, закъсняваше за работа и я уволниха. А после не помня какво стана, ма се спомина.
За едните удоволствия.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1185 -: Декември 23, 2021, 15:12:22 »
Всички. И сериозно са им дигнали мерника. Като ловеца Лафазанов. А се покаже дете на улицата, а игла и оттам в путикулите. Твай.
Ко ше напрайш по въпроса?
трол
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1186 -: Декември 23, 2021, 15:17:56 »
защото искам да съм сигурен, че бустеризацията ми няа да е за сметка на моя страна, моя португалия, а за сметка на данъците и/или пенсиите на, като миниимум, 66, буратино и дозирист

Аууу, какъв хитрець! Ще ти платим сметката, Ганьо, не се притеснявай. Ти стискай евроцентовете, да не изтекат между пръстите...

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1187 -: Декември 23, 2021, 15:18:25 »
 :t10520:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1188 -: Декември 23, 2021, 15:22:32 »
Quote (selected)
A dad in Canada who fought to keep his kids unvaccinated has been partially de-platformed from fatherhood.

Justice J.C. Kubik of Alberta ruled in favor of a mom who wants to administer a COVID-19 vaccine to her two children, CTV News reports. The judge also ordered the children’s unidentified father not to discuss, or allow anyone else to discuss, COVID-19 or vaccinations with his 10-and-12-year-old kids

 :angry-smiley-014: :rotfl:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1189 -: Декември 23, 2021, 15:23:23 »
Когато човек е уверен, че прави най-доброто за близките си и за себе си, той няма нужда от пари, за да го върши.

Извинявай, ама тези пари НЕ СЕ ДАВАТ "за най-доброто на близките" /ф смисъл на зареждане на хладилници / :lol:/,
а ЗА ДА СЕ ВАКСИНИРАТ тези близки – за да не се заразят и умрат самите те, както и техните други близки ...
Така, както вече го правят хората по целиО свЕт!!!



Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1190 -: Декември 23, 2021, 15:24:30 »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1191 -: Декември 23, 2021, 15:27:56 »
Починали от грип за 2020 в България: 0.7 на 100 000.
Починали от коронавирус за 2020 в България: 123 на 100 000

Баси! Толкова ли си елементарен в манипулациите си? 2020 едва ли има починал от нещо друго, освен корона. Такива са указанията. Я дай статистиките за 2019, 2018 и 2017 на починалите след усложнения от грип. Нямаш ли ги? Щом ги нямаш, значи манипулираш.
Информирай
Цитирам данни на НСИ. Ти дай по-добри данни, щом имаш. Да не даваш никакви източници и само да критикуваш източници като НСИ е чиста проба елементарна манипулация.

Така че ти дай статистиките за 2019, 2018 и 2017 на починалите след усложнения от грип. Нямаш ли ги? Щом ги нямаш, значи манипулираш.

Цитат на: otvrat
Такива са указанията.
Указанията на кого?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1192 -: Декември 23, 2021, 15:33:31 »
:angry-smiley-014: :rotfl:

Съвсем изпляскахте. Тва, което си цитирал, не е нормално. Тва е безумие.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1193 -: Декември 23, 2021, 15:36:27 »
А аз, за да не бъда голославна, а и с риск да стана досадна, ето какво е рекъл по-долу един специалист по въпроса, когото аз уважавам:

Quote (selected)
Опашката на четвъртата коронавълна се оказа дълга

Очаквам пандемията да се ограничи след Омикрон, коментира проф. Илко Гетов



Има добра новина за развитието на пандемията - очаква се вирусът да започне да се самоограничава към септември, октомври, след варианта Омикрон.
Ако до март обаче у нас нямаме 50 на сто ваксинирани, ще станем гнездо на нов вариант на вируса.
Това коментира в подкаста на БНР за ваксините проф. Илко Гетов, българският представител в Европейската агенция по лекарствата.
https://www.segabg.com/hot/opashkata-na-chetvurtata-koronavulna-se-okaza-dulga   :ive_got_it-1379:

Защото у нас все още най-големият проблем е НИСКОТО НИВО НА ВАКСИНАЦИЯ ...


И още ли сме последни по тоя показател в целия свят?!?
:t1818:

« Последна редакция: Декември 23, 2021, 15:45:08 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1194 -: Декември 23, 2021, 15:41:25 »
Ти дай по-добри данни, щом имаш. Да не даваш никакви източници и само да критикуваш източници като НСИ е чиста проба елементарна манипулация.

Не, нямам. И ти нямаш. Никой няма данни за смъртността от грипни заболявания преди 2020. Или поне не се показва. Затова аз мога да се съмнявам, и дори да твърдя, че смъртността от ковид не е по-висока от грипните. Защото никой не показва числата, за да направим разликата. А простата логика подсказва, че ако наистина беше така, отдавна да са ни я размахали пред очите като прани гащи. А ти нямаш право да твърдиш това, защото не можеш да докажеш, че смъртността от ковид е по-висока от грипните.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1195 -: Декември 23, 2021, 15:47:25 »
А ти нямаш право да твърдиш това, защото не можеш да докажеш, че смъртността от ковид е по-висока от грипните.
Айде да не ми даваш наклон какво съм имал право и какво съм нямал право да твърдя, капиш?

Светът не започва и не свършва с НСИ и България. Дай данни за друга държава, където има такава статистика. Допринеси за дискусията. Вместо това без никаква конкретика спекулираш-"то може да е тъй, може да е иначе". Като не можеш да докажеш нещо, примерно че от грип се мре колкото от ковид, проблемът е изцяло твой, не е работа на другите да ти доказват каквото и да е.

Принципът е "твърдиш нещо->даваш доказателства". Ти не можеш да докажеш, че смъртността от грип е същата като от ковид, защото това е абсолютна простотия. Не е моя работа да опровергавам всяка глупост, която можеш да измислиш. Утре ще кажеш "докажи ми, че марсианците не са зелени". После ще е "ама ти не доказа, че и червени не са, значи са червени". Същата работа. 
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 15:54:05 от Yaroslav »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1196 -: Декември 23, 2021, 15:55:39 »
Дай данни за друга държава, където има такава статистика. Допринеси за дискусията. Вместо това без никаква конкретика спекулираш-"то може да тъй, може да е иначе". Като не можеш да докажеш нещо, примерно че от грип се мре колкото от ковид, проблемът е изцяло твой, не е работа на другите да ти доказват каквото и да е.

Айде, не ме цакай със седмици. Изглежда имаш проблем с разбирането на текст или се правиш на улав. Аз няма какво да давам. Спекулантът си ти. Ти твърдиш, че короната е по-смъртоносна от грипа. Но не даваш данни преди 2020, за да видим дали наистина е така. ОК, НСИ не ги дава, но тогава на какво основание го твърдиш? Ако покажеш, че 2018 са починали, да речем, 1000 души от грип, а 2021 - 2000, ще ти повярвам. Но ти не ги знаеш. Следователно твърденията ти са манипулации. А моите твърдения не са, защото ако от ковид наистина се умираше повече, отколкото от грип, отдавна да са ни залели със статистики за това. Но не ни ги дават. Следователно ни лъжат, а ти си просто поредният полезен идиот.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1197 -: Декември 23, 2021, 16:03:47 »
А моите твърдения не са, защото ако от ковид наистина се умираше повече, отколкото от грип, отдавна да са ни залели със статистики за това. Но не ни ги дават. Следователно ни лъжат, а ти си просто поредният полезен идиот.

 :crying_with_laughter-3302:

Заповядай колкото искаш източници. Трудно ли беше?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1198 -: Декември 23, 2021, 16:09:53 »
А моите твърдения не са, защото ако от ковид наистина се умираше повече, отколкото от грип, отдавна да са ни залели със статистики за това. Но не ни ги дават. Следователно ни лъжат, а ти си просто поредният полезен идиот.

Дават ги бе, драги, дават ги. Ама ти си невеж, неук и мързелив, накратко - негоден, че да си ги потърсиш. Например, публикуваният от НСИ доклад "Здравеопазване 2020". Отваряш и четеш:

https://nsi.bg/bg/publications?page=2

 :t0135:

п.п. Да ти разлиствам ли страниците или сам шъ са опрайш?

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1199 -: Декември 23, 2021, 16:11:02 »
Quote (selected)
Но не ни ги дават. Следователно ни лъжат, а ти си просто поредният полезен идиот.
заповядай за 2020 екселски файл четири таблици както искаш така ги гледай.
свободни за гледане, официални на нси  :tongue_:

https://www.nsi.bg/bg/content/18863/%D1%83%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BE%D1%82-covid-19