Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 00:36:09

Автор Тема: коронавирус - тема за коментари  (Прочетена 235774 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1560 -: Декември 29, 2021, 17:35:06 »
Престанете да се карате и да се замеряте с глупости!Няма правила и няма истинска статистика! Аз съм 52 кила со все кофраж и ми се е налагало да вдигам два пъти повече от мен на крака. Просто се спрете! Вече съм на мнение, че срещу всички нас работи биологично оръжие и не се знае, кой и докога.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1561 -: Декември 29, 2021, 17:45:04 »
Търсенето само по ключови думи може да е по-полезно, отколкото по фраза. Лесно се намира този материал:
https://proveri.afp.com/http%253A%252F%252Fdoc.afp.com%252F9RJ4R4-1
в който авторът опровергава фейковете, като има и линкове и скрийшоти. Повечето от фейсбук, от профил "Гладиола Коларова" някой, който твърди, че застава с името Христо Христов Генчев и лицето си, обявява радостно новината:
https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=330&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F100071678985094%2Fvideos%2F1218504221983695%2F&show_text=false&width=560&t=0
Имало над 2000 шервания още тогава.
Сайт, който поема разпространението на фейка, е добре известният "The Bulgarian Times". И т.н.
Благодаря!!! Това доказва, че каквото и да е публикувано в сураттефтеря, трябва да се подлага на съмнение. А "българските времена" наистина прекаляват в някои отношения и дори аз (ДОРИ АЗ!!!) ги третирам с подозрение.

Е, добре! Подозрението към Кунчев отпада и му се извинявам са него. Но в днешно време човек наистина не знае на кого да вярва!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1562 -: Декември 29, 2021, 17:51:50 »
И как се доказва че регистрацията на таз "гладиола" не принадлежи на Кунчефф  :smokin:
Поне ясно ли е откога е регистрацията.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1563 -: Декември 29, 2021, 17:54:56 »
Това доказва, че каквото и да е публикувано в сураттефтеря, трябва да се подлага на съмнение.
Сураттефтерят не е единен сайт със собствени публикации, а платформа, в която всеки може да се регистрира и да поства каквото си иска, включително и с фалшива или измислена самоличност - въпреки усилията на фейсбук да се бори с фейковете. Така че "писаха го във фейсбук" е достоверно точно толкова колкото "една жена на пазара каза". Когато се знае и се каже кой (човек или организация) го е писал, е по-различно - може да се вярва колкото се вярва на човека или организацията.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1564 -: Декември 29, 2021, 17:55:43 »
Престанете да се карате и да се замеряте с глупости!Няма правила и няма истинска статистика! Аз съм 52 кила со все кофраж и ми се е налагало да вдигам два пъти повече от мен на крака. Просто се спрете! Вече съм на мнение, че срещу всички нас работи биологично оръжие и не се знае, кой и докога.
не знам какъв е произходът на вируса, но е доста особен
поствам тук текст от фейсбук на д-р Аспарух Илиев
"Интересен препринт на първия подробен анализ на разпространението на вируса на Ковид-19 в различни части на тялото сред 44 починали пациента показва, че докато инфекцията започва в белите дробове, вирусът много рано обхваща практически всички органи на тялото - лимфни възли, черва, бъбреци, сърце, мозък. В голяма част от преболедувалите вирусът остава трайно и се открива в тези тъкани. Интересно е, че това се наблюдава дори и в случаи с лек Ковид, починал вкъщи по друг повод, както и в един от случаите, преболедувал асимптоматично и починал по друга причина. Данните показват, че вирусът се разпространява рано из цялото тяло и се размножава вторично в отделните тъкани, като се задържа в тях, в един от случаите до ден 230. Възможно е и по-голямо задържане, но оздравели хора, които като цяло нямат проблеми, стигат до аутопсия рядко, което води и до трудности на изследването при леки случаи. Все пак двата случая с лек и безимптомен Ковид, но с налични активни вируси в тъканите на тялото, подсказват трайно задържане. Добрата новина - възпението на периферните тъкани е слабо (хроничните възпаления са силно увреждащ фактор при трайни заболявания).
https://assets.researchsquare.com/…/rs…/v1_covered.pdf…"

възможно е да има и други подобни вируси, не знам, нямам  базови знания по вирусология


Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1565 -: Декември 29, 2021, 18:11:55 »
Калинчо, спри да даваш фейкове, мама.
Линка, де си дал, нема нищо общо със слуха за смъртта на въпросния.
Склонността ти към манипулации почва да ме плаши.

Значи сме на пето место в ЕС, щото някоя си гладиола се изцепила във фейсбук... Тц тц тц
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1566 -: Декември 29, 2021, 18:15:04 »
стига се джафка, драга Кайли
аз не знам дали уведомих обществото тук, че вече съм ваксана и бустерирана
ако съм, това е за затвърждаване :bigok:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1567 -: Декември 29, 2021, 18:34:32 »
Португалците дето са вакснирани до козирката и ги даваха за пример, само за вчера отчитат 27хил заразени. В САЩ - 313хил.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1568 -: Декември 29, 2021, 18:39:08 »
Португалците дето са вакснирани до козирката и ги даваха за пример, само за вчера отчитат 27хил заразени. В САЩ - 313хил.
споко, накрая ще останете двамата с кайли, неваксинирани и незаразени! :nuts:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1569 -: Декември 29, 2021, 18:42:40 »
споко, накрая ще останете двамата с кайли, неваксинирани и незаразени! :nuts:

Въпреки всичко не си защитен! Това, разбираш ли го?

п. п. АЗ не бях!
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 18:48:06 от Aсол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1570 -: Декември 29, 2021, 18:45:12 »
споко, накрая ще останете двамата с кайли, неваксинирани и незаразени!

Не може ли да сме трима?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1571 -: Декември 29, 2021, 18:58:05 »
Накрая остава само един.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1572 -: Декември 29, 2021, 19:02:43 »
Накрая остава само един.

Който умира здрав. Пърдон, ваксиниран.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1573 -: Декември 29, 2021, 19:08:37 »
Накрая остава само един.

Родният  Дънкан Маклауд със съдбата да стане смъртен...тва е наградата :smokin:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1574 -: Декември 29, 2021, 19:09:28 »
Световният №1 в тениса Новак Джокович ще пропусне предстоящия турнир от Големия шлем - Australian Open 2022, информира руското издание на Eurosport. Виновник за това е коронавирусът, а конкретната причина е отказът на сърбина да се ваксинира.

"Новак няма да пътува за Австралия. Медицинската комисия е отказала да го включи в изключенията, а той е категорично против ваксинацията"
  :thup:
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1575 -: Декември 29, 2021, 20:01:18 »
Сураттефтерят не е единен сайт със собствени публикации, а платформа, в която всеки може да се регистрира и да поства каквото си иска, включително и с фалшива или измислена самоличност - въпреки усилията на фейсбук да се бори с фейковете. Така че "писаха го във фейсбук" е достоверно точно толкова колкото "една жена на пазара каза". Когато се знае и се каже кой (човек или организация) го е писал, е по-различно - може да се вярва колкото се вярва на човека или организацията.
Това е вярно. Имам там регистрация от 15-ина година по покана на един китаец, но още отначало разбрах какво ужасно губивреме е и съм го ползвам само 1–2 пъти при изключителна необходимост. Преди няколко години, помня, се опитах да се регистрирам с фалшиво име и временен ("летлив") електронен адрес. Поборих се извеестно време и успях. Беше само за експеримента – вече не помня под какво име беше. Но все пак това е нищо в сравнение с Алиекспрес, които ми искаха дори сканирания документ за самоличност, за да мога да купя нещо оттам. Някъде пък искат снимка с документа ти за самоличност...

Но в сураттефтеря все повече се засилва цензурата, вкл. политическата. За англоезичните тя вече е много жестока. Ние все още оставаме отвъд полезрението им, но съм сигурен, че и това скоро ще се промени. И тогава Костадинов например ще разбере, че е било крайно време да се махне оттам и да използва сайта на партията си за предаване на оперативна информация към симпатизантите си и (защо не?) за двустранен обмен на съобщения с тях. Ха, та те собствения си президент отрязаха, че с него ли ще се церемонят?

Зарибиха хората и сега идва разплатата за лековерието им...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1576 -: Декември 29, 2021, 23:13:43 »
че Кунчев сам си е съчинил "фалшивата новина"

Изобщо няма да се учудя. Те всички така си повярваха, че вече са абсурдни. Особено оня гном, математикът от БАН. Мутафа обаче бързо се усети и си би камшика от тая групичка. Само Мангъра е ток и жица.

„Оня гном, математикът от БАН” е уважаван учен. С куп публикации в реномирани научни списания. С издадени книги. Не тук само, в чужбина. Част от неговите книги и статии, ако ти ги дам, ти ще се чудиш от коя страна се четат. Не знам някой до момента, от март 2020 насам, да е оспорил прогнозите му и ефективността на прилагания от него модел за анализ.
А ти си един дребен злобен анонимник и такъв ще си останеш.
Колкото до Мангъров, ще съм ти задължен да ми посочиш негово изследване или научна статия, публикувани, по COVID-19. Нещо, зад което да е застанал като лекар и учен. По възможност, без да е предизвикал презрението, възмущението и омерзението на колегите си лекари. Просто още едно жалко отвратоподобно създание.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1577 -: Декември 29, 2021, 23:22:22 »
Quote (selected)
Оня гном, математикът от БАН” е уважаван учен. С куп публикации в реномирани научни списания.

Глупости! Даже и уикито се оригва от възмущение...с цели пет реда

Упс! Излъгах без да искам. Редовете са два.
Мангъров е в пъти по-добре представен на същото место

Фирмин, аре да ми намериш тоз Витанов у източници на къфто и да било език. Става ли?
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 23:27:44 от Aсол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1578 -: Декември 29, 2021, 23:32:06 »
Глупости! Даже и уикито се оригва от възмущение...с цели пет реда

Упс! Излъгах без да искам. Редовете са два.
Мангъров е в пъти по-добре представен на същото место

Фирмин, аре да ми намериш тоз Витанов у източници на къфто и да било език. Става ли?

Невежа устатница.  :t2015: Ти дори хабер си нямаш къде да търсиш информация за един или друг учен.  :lol:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1579 -: Декември 29, 2021, 23:36:11 »
Невежа устатница.  :t2015: Ти дори хабер си нямаш къде да търсиш информация за един или друг учен.  :lol:

Ще покажеш ли на мен невежата? Аре, давай! Сега е моментът да блеснеш! На твое място не бих го пропуснала. Ако не го направиш, нали се сещаш, какви биха били логичните изводи?
п. п. Имаш точно 10 минути да ме застреляш с постиженията на великия учен, за когото нищо не знам!!!! Нахалството ти предполага, че си повече от добре подготвен. Давай, щото засичам!
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 23:41:40 от Aсол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1580 -: Декември 29, 2021, 23:46:23 »
Ще покажеш ли на мен невежата? Аре, давай! Сега е моментът да блеснеш! На твое място не бих го пропуснала. Ако не го направиш, нали се сещаш, какви биха били логичните изводи?

За начало, да почнем с ... Google  Наука  ;) Търсим Nikolay K Vitanov , съответно - Atanas Mangarov.  ;) Поразгледай ....

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1581 -: Декември 29, 2021, 23:49:07 »
За начало, да почнем с ... Google  Наука  ;) Търсим Nikolay K Vitanov , съответно - Atanas Mangarov.  ;) Поразгледай ....

Не ми играй тънкажи, щото мноо добре знам какво и как да търся. Имаш точно 10 минути да ми дадеш линкове към сериозни източници, щото за твое съжаление, аз вече ги претърсих. 10 минути и то твой труд за да ми докажеш, колко точно съм невежа!

Пардон! Вече имаш само 2 минути и от мен да мине ...още 5 отгоре

п. п. Остана ти точно 1 минута с толеранс
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 23:57:06 от Aсол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1582 -: Декември 30, 2021, 00:01:11 »
Не ми играй тънкажи, щото мноо добре знам какво и как да търся. Имаш точно 10 минути да ми дадеш линкове към сериозни източници, щото за твое съжаление, аз вече ги претърсих. 10 минути и то твой труд за да ми докажеш, колко точно съм невежа!

Пардон! Вече имаш само 2 минути и от мен да мине ...още 5 отгоре

Въобще не си в положение да ми отчиташ време, драга.  :m1273: Изпратил съм те на добро място, да се просвещаваш. Който разбира, знае. Жокер: сравни им Хирш индексите.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1583 -: Декември 30, 2021, 00:03:53 »
Въобще не си в положение да ми отчиташ време, драга.  :m1273: Изпратил съм те на добро място, да се просвещаваш. Който разбира, знае. Жокер: сравни им Хирш индексите.

Ясно! Да клопаме ченето...колко очаквано :smokin:

Гола вода, кал по гърба и водорасли в ушите

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1584 -: Декември 30, 2021, 02:38:26 »
Но все пак това е нищо в сравнение с Алиекспрес, които ми искаха дори сканирания документ за самоличност, за да мога да купя нещо оттам.
Но в сураттефтеря все повече се засилва цензурата, вкл. политическата. За англоезичните тя вече е много жестока. Ние все още оставаме отвъд полезрението им, но съм сигурен, че и това скоро ще се промени.
От Алито никога не са ми искали документ за самоличност, често пазарувам отта. А българите изобщо не са извън полезрението, много народ се оплаква от бан. Изкуственият интелект не дреме, владее всички езици вече.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1585 -: Декември 30, 2021, 02:42:25 »
Nikolay K Vitanov
кхм..
поразгледах..
нищо не излиза бе, бате?
Това е сичкото

Nikolay K Vitanov
Professor of Mathematics, Institute of Mechanics, Bulgarian Academy of Sciences …
Verified email at imbm.bas.bg
Cited by 3895
nonlinear PDEs nonlinear time series analysis nonlinear fluid dynamics social dynamics mathematical economics
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1586 -: Декември 30, 2021, 05:23:57 »
Не знам някой до момента, от март 2020 насам, да е оспорил прогнозите му

Дотам ли я докарахте, бе, Миливое? Да се блещите на врачки с душевни недъзи? Що не си гледате на кафе, боб, ашици?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1587 -: Декември 30, 2021, 10:23:40 »
Колкото до Мангъров, ще съм ти задължен да ми посочиш негово изследване или научна статия, публикувани, по COVID-19. Нещо, зад което да е застанал като лекар и учен.
Той е станал доцент преди COVID. За какво му е да драпа за професор точно сега? Пък и има доста работа по лечението на децата.

По възможност, без да е предизвикал презрението, възмущението и омерзението на колегите си лекари.
Освен на някой си д-р Петър Петров, има ли други, на които да е предизвикал "презрението, възмущението и омерзението"?

Просто още едно жалко отвратоподобно създание.
Това са субективни оценки. Обективната е една: той е прав!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8078
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1588 -: Декември 30, 2021, 11:11:17 »
За начало, да почнем с ... Google  Наука  ;) Търсим Nikolay K Vitanov , съответно - Atanas Mangarov.  ;) Поразгледай ....
Съвременната прогейропска система за отчитане, отчита основно графоманията.
Та кво е създал гусинът Витанов? Продукт, метод ...... ?
Един бърз преглед на заглавията сочи, че те са в областта на моделиране на флуиди и немат нищо опщо с вирусология, епидемиология .....
Тва е се едно да твърдим че команча е бир парче астрофизик. Събрал парчета грънци и разчел модел на фселената.
 
Все пак в оправдание можем да изтъкнем, че в момента не съществува поне приблизителен модел описващ разпространението на ковид. Никъде не съществува.
За сравнение в друга дебилно и нагло налагана мантра, затоплиската, модели доста. Та се получава че се моделира кво че е с климата след век, но не може да се прогнозира кво че е с ковида след месец  :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1589 -: Декември 30, 2021, 13:13:24 »
Все пак в оправдание можем да изтъкнем, че в момента не съществува поне приблизителен модел описващ разпространението на ковид. Никъде не съществува.
............
Секуко пусна в другата тема прелюбопитна информация- цитирам

белгийската полярна станция в антарктида
всички ваксинирани
по пътя нееднократно тествани
разболяват се от ковид голям брой от участниците.

вече там.

Тая информация навява повече въпроси от всичко досега...благонадеждност на тестовете, къде е бил скрит вирусът, ако тестовете са благонадеждни, а дали по същата логика не се крие във всеки от нас, ко праим в такъв случай...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1590 -: Декември 30, 2021, 13:21:59 »
В почти всеки от нас вече има достатъчно бройки от това вирусче. Въпросът е кога се създават условия за развитието му. Да не забравяме, че вирусът не е точно жив организъм, а само част от такъв. И при създаване на необходимите условия той се активира.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1591 -: Декември 30, 2021, 13:30:34 »
Тая информация навява повече въпроси от всичко досега...
Тая информация навява бъпроси. Оригиналната - не толкова:
https://soirmag.lesoir.be/414962/article/2021-12-28/la-station-princesse-elisabeth-paralysee-par-le-covid
https://www.brusselstimes.com/health/199687/belgian-scientific-base-in-antarctica-engulfed-by-covid-19-despite-strict-measures
Прекарали са 10 дни в Кейптаун за карантина. Един се оказва позитивен на седмия ден след пристигането и е успял да зарази 2/3 от останалите. Никой не е болен със сериозни симптоми. Предполага се, че е Омикрон.
Следващото вече са мои коментари - очевидно карантината не е била чак 100% и някой е контактувал със заразен местен в Кейптаун. ПЦР тестовете не са абсолютни, както и всички останали тестове - хващат определена концентрация на висруса, която се достига след време, особено при ваксинирани хора. Забележително е, че никой не е сериозно болен.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1592 -: Декември 30, 2021, 13:44:30 »
очевидно карантината не е била чак 100% и някой е контактувал със заразен местен в Кейптаун.

А, нема начин да не е очевидно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1593 -: Декември 30, 2021, 13:44:47 »
куба - 85% напълно ваксинирани
за 29.12. -241 случая, средно за 7 дни - 132
починали на 29.12 - 0, за 7 дни -1
кубинска тридозова ваксина „абдала“
ваксинират и деца над 2 години

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1594 -: Декември 30, 2021, 13:46:05 »
В почти всеки от нас вече има достатъчно бройки от това вирусче. Въпросът е кога се създават условия за развитието му. Да не забравяме, че вирусът не е точно жив организъм, а само част от такъв. И при създаване на необходимите условия той се активира.
Дали стресът, страхът, паниката, депресията не създават условия?.... В крайна сметка пр.к.е. докторите, като не знаят какво ти е, казват - стрес...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1595 -: Декември 30, 2021, 14:41:58 »
Франция, малко след пика на ваксинирането следва и пик на заразените...
90% ваксинирани над 12 години, 35% и с бустер, 3,5 ПЪТИ повече заразени от бройката на максимално заразените в предишните вълни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1596 -: Декември 30, 2021, 16:03:05 »
Стресът със сигурност е фактор съсипващ здравето ни. Има логика в това, че вероятно допринася и за по-бързото разпространение на Ковид. Омагьосан кръг - колкото повече ваксинирани, толкова повече заболели. Ами познава си май омикрон хората, надушва си ги. Хайде убедете ме, че не става дума за високотехнологично биологично оръжие. К'ъф Ухан, к'ва яхния от прилепи. На маймуни ни направиха.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1597 -: Декември 30, 2021, 16:09:28 »
Не е вероятно, а е очеизвадно. Като затворят стадото две годни, лишат го от развлечения, контакти и само страх и работа, даже хич да няма ковид, то е достатъчен стресът и загубата на колективен имунитет, получаващ се от непрекъснатото взаимодействие между овцете, да ги довърши.
Какво става с човек, живял в стерилна среда и пуснат на улицата?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1598 -: Декември 30, 2021, 17:54:36 »
Не е вероятно, а е очеизвадно. Като затворят стадото две годни, лишат го от развлечения, контакти и само страх и работа, даже хич да няма ковид, то е достатъчен стресът и загубата на колективен имунитет, получаващ се от непрекъснатото взаимодействие между овцете, да ги довърши.
Какво става с човек, живял в стерилна среда и пуснат на улицата?
това у нас, в стерилна среда?!?
не смеши мои тапочки, кайли!
тука мерките се спазват точно така, както дяволът чете евангелието!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1599 -: Декември 30, 2021, 18:31:24 »
В крайна сметка пр.к.е. докторите, като не знаят какво ти е, казват - стрес...
Какво означава "пр.к.е."?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1600 -: Декември 30, 2021, 18:32:19 »
куба - 85% напълно ваксинирани
за 29.12. -241 случая, средно за 7 дни - 132
починали на 29.12 - 0, за 7 дни -1
кубинска тридозова ваксина „абдала“
ваксинират и деца над 2 години
Кубинското здравеопазване е най-доброто в света. Ако тук имаше кубинска ваксина, и аз бих се ваксинирал с нея демонстративно!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1601 -: Декември 30, 2021, 18:42:00 »
Quote (selected)
Три ваксинации годишно ни защитават от COVID-19
Препаратите на Pfizer и Moderna са по-малко ефективни срещу Омикрон, отколкото срещу Делта варианта
https://www.segabg.com/hot/tri-vaksinacii-godishno-ni-zashtitavat-covid-19

За половин година скочихме от две на три ваксини, на пролет ще има още една "екстра" ей тъй да страхуваме вируса.
От сичкото стъкмистика, "ваксините" срещу алфа и делта короните са почти толкова полезни колкото шкембечорба и в пъти по-зле от зелевата чорба.
За омикрона ептен изпадат до ниво липов чай.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Backspacer

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 34
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1602 -: Декември 30, 2021, 18:45:48 »
"Стресът със сигурност е фактор съсипващ здравето ни."
Може, не съм сигурен обаче.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1603 -: Декември 30, 2021, 18:50:52 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1604 -: Декември 30, 2021, 18:58:53 »
Не е вероятно, а е очеизвадно. Като затворят стадото две годни, лишат го от развлечения, контакти и само страх и работа, даже хич да няма ковид, то е достатъчен стресът и загубата на колективен имунитет, получаващ се от непрекъснатото взаимодействие между овцете, да ги довърши.
Какво става с човек, живял в стерилна среда и пуснат на улицата?
кайли, ти идвала ли скоро в България?
в празничните дни по улиците на нашия град беше като манифестация
базари, улични музиканти и търговци, Дядо Коледа, пред който деца чакат на опашка ,за да снимат
по уличните кръчми няма свободно местенце, музика, шум и олелия
това е в Бг, какъв стрес

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8773
    • Профил
    • Личен сайт
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1605 -: Декември 30, 2021, 19:00:18 »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2965
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1606 -: Декември 30, 2021, 20:01:28 »
Дистрес е подвеждаща заемка. Ако се използва "напрежение" ще е значително по-ясно: поддържането на ниски, но за сметка на това постоянни нива на напрежение и съпътстващата го постоянна активация на симпатиковия дял на периферната нервна система е основният фактор за влошено здраве (вкл. психично) през рушащото целия организъм повишено ниво на адреналин/норепинефрин (вж).

А властта не може да се закрепи другояче, освен като (въз)произвежда страх/вина.
Как се отнася към великия reset става все по-очевидно.
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1607 -: Декември 30, 2021, 20:03:27 »
Какво означава "пр.к.е."?
по подобие на пр.н.е. и сл.н.е.
аз реших да пиша
пр.ковид ерата
пр.к.е.
сл.к.е.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1608 -: Декември 30, 2021, 20:06:25 »
по подобие на пр.н.е. и сл.н.е.
аз реших да пиша
пр.ковид ерата
пр.к.е.
сл.к.е.
баси, ти създаде ново летоброене! :cool-1084:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1609 -: Декември 30, 2021, 21:30:05 »
кхм..
поразгледах..
нищо не излиза бе, бате?
Това е сичкото

Nikolay K Vitanov
Professor of Mathematics, Institute of Mechanics, Bulgarian Academy of Sciences …
Verified email at imbm.bas.bg
Cited by 3895
nonlinear PDEs nonlinear time series analysis nonlinear fluid dynamics social dynamics mathematical economics
На какво му се вика ирония на съдбата - тамън днес ми попадна, при това съвсем случайно, докато търсех какво е рекла Велислава Дърева за изхвърлянето на Добре.
Проф. Витанов: Проблемите ни с Омикрон ще започнат след Ивановден

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1610 -: Декември 30, 2021, 21:35:59 »
Ново "професорско" видение.
След като отмине коледно новогодишното преселение на стадата туристи.
Така ли се става професор?
Ми я от кога го разправям това.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1611 -: Декември 30, 2021, 21:39:15 »
Проф. Витанов: Проблемите ни с Омикрон ще започнат след Ивановден

Две прасета си гледали на кафе. Гледачката им казала, че около Коледа ще имат малки проблеми.
Стига сте го промотирали това куку. Тоя човек не е сам и е опасен за обществото.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1612 -: Декември 30, 2021, 22:26:11 »
Джая Дантас, професор по международно здравеопазване ( международно здравеопазване - гледай ти!)в университета Къртин в Австралия, каза, че все още е рано да се правят заключения за ефикасността на ваксините, но не изключва възможността за редовни бустерни дози. Може да имате нужда от бустери два или три пъти в годината, каза Дантас, като възрастните хора по-вероятно ще се нуждаят от тройна ваксинация.

Устойчив бизнес модел, измисли го Бил Гейтс, плащаш не за притежаване, а за ползване! Вечно!
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1613 -: Декември 30, 2021, 23:26:06 »
баси, ти създаде ново летоброене! :cool-1084:
отдавна го създадох, радвам се, че най-после го забеляза
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1614 -: Декември 31, 2021, 06:15:16 »
Три ваксинации годишно ни защитават от COVID-19

''Може да имате нужда от бустери два или три пъти в годината'', каза Дантас, като възрастните хора по-вероятно ще се нуждаят от тройна ваксинация.

https://www.segabg.com/hot/tri-vaksinacii-godishno-ni-zashtitavat-covid-19

Сериозно ли все още има хора, които уверено наричат това "ваксина"? Баси майтапа!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1615 -: Декември 31, 2021, 06:53:55 »
Устойчив бизнес модел, измисли го Бил Гейтс, плащаш не за притежаване, а за ползване! Вечно!
Може да е оф топик, но все пак: преди 15+ години си купувах разни програмки, които тогава не "влизаха" в пакета идващ с компютъра. Плейъри, декодери и от сорта за по $20-$30. Ами те и до днес си работят, дори хората ми изпращат редовно опреснения (ъпдейти) безплатно! Последният ми компютър който купих преди 4 г с лични средства и с "лицензиран" софтуер сега ми дума, че операционната ми система била "аут оф съпорт" и трябвало да си платя за нова ...къде $150. Айде, парите бих прежалил, но "врътнята" с преинсталацията ми идва в повече. Е, аз съм му намерил "колая", по точно имал съм шанс: фирмата за която работя ме снабдява с нови компютри на всеки 2 г и съответно плаща за ъпдейтите. Та съм силно съгласен с горното - не си купуваш софтуера, а го взимаш под "наем" т.е.  трябва да го плащаш периодически инак ще те "изритат" на улицата.
За да не "емнат" тук компютърните специалисти - аз съм прост потребител и разсъждавам от следната гледна точка: Искам когато цъкна да мога да отида там където ми трябва и да видя каквото ми е нужно. Така или иначе аз си върша работата с компютър и през интернет. Ако някой ме кара за всяко "цъкане" да ходя и да му струвам метани....има си стара дума за това и тя е РЕКЕТ!!!

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1616 -: Декември 31, 2021, 07:49:07 »
Сериозно ли все още има хора, които уверено наричат това "ваксина"? Баси майтапа!

Току-що една „експертка“ авторитетно заяви по БНР, че... абе накратко - бустерът осигурявал безсмъртие.  :lol:
П.С. „Експертката“ е проф. Пенка Петрова и е сигурна, че през  2022 г. приключваме с вируса!
« Последна редакция: Декември 31, 2021, 07:54:56 от Shabaan_bin_Robert »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1617 -: Декември 31, 2021, 08:08:11 »
 бустерът осигурявал безсмъртие. 

Така пише и на кутийките на Многовитамините (+Зинк) - "Усилва Вашето здраве и имунна система". Но явно многовитамините (+Зинк) са доста по-ефективни от чорбите на Файзер, защото се зимат само един път годишно.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1703
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1618 -: Декември 31, 2021, 11:13:28 »
Странно съобщение "изтече" вчера по телевизия Welt N24 - птичият грип отново се завърнал във Федералната Република. https://rp-online.de/panorama/deutschland/vogelgrippe-europa-erlebt-staerkste-gefluegelpest-epidemie-seiner-geschichte_aid-64941585 От статията става ясно, че това е не само общоевропийски проблем, останал в сянката на "пандемията", но са регистрирани случаи и в Северна Америка.

Кайле, какво става - дай с водка?!?

Quote (selected)
Überlagert von den Meldungen zur Corona-Pandemie spielt sich derzeit ein weiteres Drama weitgehend unbemerkt ab: „Wir erleben in Deutschland und Europa derzeit die stärkste Geflügelpest- Epidemie überhaupt“, teilte das Friedrich-Loeffler-Institut (FLI) auf der Insel Riems der Deutschen Presse-Agentur mit. Täglich kämen neue Fälle hinzu, und das nicht nur bei Wildvögeln. „Ein Ende ist nicht in Sicht, die betroffenen Länder reichen von Finnland über die Faröer Inseln bis Irland, von Russland bis Portugal.“ Auch aus Kanada, Indien und Ostasien kämen Meldungen......
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: коронавирус - тема за коментари
« Отговор #1619 -: Декември 31, 2021, 11:22:08 »
„птичият грип отново се завърнал във Федералната Република. „

Явно във военните лабаратории свършили епруветките с коронавирус, и вадят квото им останало залежало в складовете.