Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:01:21

Автор Тема: Предават се, мамо, белите манастири, хлъц, предава се, форумци, форум, тоз, тука  (Прочетена 43115 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Модерацията може да се върши и от един човек, ако, вместо да бърше с парцала, охлади източника на причината за бърсането.
Което в твоя случай са всички ваксъри, да? :sniperer:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Което в твоя случай са всички ваксъри, да? :sniperer:

Ако ще се налагат сравнения, мен е мноо по-лесно и обосновано да ме забършеш, отколкото Кайли. Щото имам навика да влизам много грубо с бутонките!

AnonimusBG

  • Гост
ЛОШО.
ПРИНЦЕ ТИ СИ ЗНАЕШ КАКВО КАК, НО ДАНО СЕ ВЪРНЕШ.
ЩЕ ПОНАГЛЕЖДАМ ОТВРЕМЕ НАВРЕМЕ И ЩЕ СЕ ЗАРАДВАМ АКО СЕ ПОЯВИШ.
ЗА МЕН СИ ОСТАВАШ ЕДИН ОТ НАЙ-ТОЛЕРАНТНИТЕ И ТЪРПЕЛИВИ ЧОВЕЦИ НА ТОЗИ СВЯТ.


Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Модерацията се върши от хора, които работят, имат семейства, домове, някои дори дворчета с градинки. Едва ли винаги имат възможност да пъхат незабавно нечия гореща глава в иглу до пълно охлаждане, за колкото преценят според административното нарушение.  ;) На Оймякон сигурно има вече селище, а?

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Свобода, равенство, братство! :nuts:

Тва е Париж, а не Москва :smokin:

п. п. Да го напиша ли на френски, или ще се сетите кво сте учили в средното училище?

Kaizer Soze

  • Гост
всяко нещо си има начало и край. Амен

Kaizer Soze

  • Гост
веселата част е че оня тъпоъгълник продължава да ръси наказания кат за последно.
Паралепипедко-за теб думам.Да поясня, че iq то ти е със стайна температура и току виж не си разбрал

NB - вероятно не сте разбрали, че този форум вече има задължителни правила, препоръчвам да ги погледнете, лесни са за спазване, Вие сте доказал, че сте (бил) човек на правилата.
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 20:34:44 от Alois Alzheimer »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
веселата част е че оня тъпоъгълник продължава да ръси наказания кат за последно.
Паралепипедко-за теб думам.Да поясня, че iq то ти е със стайна температура и току виж не си разбрал


Това не е добра идея и на всичкото отгоре - изобщо не си прав и постъпваш адски тъпо! Мноо уважавам възгледите ти, но съвсем неслучайно навремето са ви използвали и впоследствие утепали и белите, и болшевиките. Не знаете, кога и къде трябва да спрете :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
На Оймякон сигурно има вече селище, а?

И вече май се заселва, ама защо чак сега  …

Защото основното е да се прави разлика между the GOODIES and the BADDIES /ще поясня!/ – случка с едни малки дечица по време на моя отдавнашна специализация в Лондон, за която бях писала на г-н Принца в неговата тема „Цветни картинки” и едва ли не след това се опитах да превърна тук в ПРИТЧА, но не би …
Тоест, за разликата между ДОБРИТЕ и ЛОШИТЕ …  :ive_got_it-1379:

Каквато разлика съвсем доскоро не се правеше тук, Оймякон се пълнеше с джиджита, а псуващите и друг вид местни грубияни даже не стигаха и до  местното „Кошче за боклук” …

Затова бих искала в следващия си постинг да попитам конкретно Vançe, към коя от двете категории ще ме причисли мен, тъй като аз изобщо НЕ се смятам за ЛОША ..

« Последна редакция: Декември 29, 2021, 20:19:45 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
  Ако се затрие тоа форум, мъчно ще ми е за коментарите на батьо Памфуци и на Предводиля..
--------------
В СЕГА форума, кога се появи Джиджа, меко я напътих.. Писах нещо подобно..:

Ето идва едно дете, то ще порасне, ще завърши училище, ще запише некво висшо, ще се влюби и ще има гадже..   Давам  ѝ хаштаг.."Она же дети" 

Башева
ме емна.. криво съм писал … 

Дитя ни порастна, ни се срецна... ..
Щом Миряна Башева те е емнала, значи е имало за какво …[/size]

А ти, би ли ми казал с какво тук НА ТЕБ ЛИЧНО Джиджи ти пречи?!?


NB  - продължавате да търсите интрига там, където няма. Следва наказание
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 20:31:26 от Alois Alzheimer »

Kaizer Soze

  • Гост
форум имаш само ако имаш свободни хора. инак е плац. независимо дали се управлява от бели, червени или някой полпотовец-паралепипед

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
форум имаш само ако имаш свободни хора. инак е плац. независимо дали се управлява от бели, червени или някой полпотовец-паралепипед

Да бе, да! Идеално състояние не съществува. И тук важи ЗЗЕ, а не повествованията на идеологичсите катедри, или част от отрочетата им, дето вземаме желаното за действително. Ти живееш в материален, а не в идеален свят!

п. п. Крайно недемократичното предложение да се съставят правила, неочтитащи мнението на сулю, пюлю, атанас и аз беше мое! Край на демокрацията. Тя се явява крайно противопоказна за елементарни неща, които са в основата за функциониране на обществото

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
да повторим за тези, дето предпочитат да тролят, преди да прочетат.

Слуховете за спирането на форума са силно преувеличени.

а тези, дето не искат да има охладени, да се държат поне прилично,
а не да ситнят подир администрацията и да се правят на велики, заяждайки се и тролейки.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Не ми е ясно в кой форум целенасочени и системни заяжданици с админите и модераторите биха били толерирани, особено когато става въпрос за лични ресурси като време и техника. Когато си създадете форум на свободната врескава лигоч ще ви посетя непременно!
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
форум имаш само ако имаш свободни хора.

Форум имаш, само ако спазваш правилата, както е навсякъде!!!

Както и в държавата България, която обаче поради НЕспазване на правилата, ака ЗАКОНИТЕ, отдавна вече НЕ е държава ...

Quote (selected)
инак е плац. независимо дали се управлява от бели, червени или някой полпотовец-паралепипед

А на теб как точно ти хрумна  думичката ПЛАЦ – равна площадка за военни, строеви или спортни занимания ...
И как, ако не са се спазвали правилата на плца/плацовете, на които си бил, как ТИ още си ЖИВ ?!?   :bounce-3294:

« Последна редакция: Декември 29, 2021, 20:16:14 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Крайно недемократичното предложение да се съставят правила, неочтитащи мнението на сулю, пюлю, атанас и аз беше мое!
Ама верно!?! За което не мога да не те поздравя!!! :th_up:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
форум имаш само ако имаш свободни хора. инак е плац. независимо дали се управлява от бели, червени или някой полпотовец-паралепипед
Намери сървър (за чиято консумация на електроенергия ще трябва да плащаш), плати за постоянен IP-адрес, регистрирай му името в някой регистратор (за него също ще трябва да плащаш!), инсталирай програмното осигуряване за форума, конфигурирай го, популяризирай го в търсещите машини, та да "налазят" драгите гости-потребители, администрирай го и да видим как ще се справиш, ако няма строги правила, за които ти лично и/или твои доверени хора да следите. Ако няма или не се следи за спазването им, форумът ще се превърне в арена за кални борби – гарантирано! (Винаги се намират достатъчно агресивни хора, които да го превърнат в такава.)

Случайно да има някъде някой анархистки форум, в който да цари анархия?
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 21:54:23 от lucho »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Не ми е ясно в кой форум целенасочени и системни заяжданици с админите и модераторите биха били толерирани, особено когато става въпрос за лични ресурси като време и техника. Когато си създадете форум на свободната врескава лигоч ще ви посетя непременно!
А може ли да вземеш и мен с тебе?! Обещавам да се държа прилично и ще донеса сандвичи!  :giggie:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
веселата част е че оня тъпоъгълник продължава да ръси наказания кат за последно.
Паралепипедко-за теб думам.Да поясня, че iq то ти е със стайна температура и току виж не си разбрал

веселата част е след ден-два.
когато стане ясно, че "некой иска ли базата данни и да се занимава с форума" е било преди сичко тест за лоялност и за екипност, не надпревара за публикуване на очевидно отдавна обмислени "правила".

на който прост тест некой, съвсем очаквано, впрочем, се е провалил с гръм и трясък, вдигайки нетърпеливо и настойчиво ръка от място от страх да не би некой да го превари...

вариант за прехвърляне на неква база данни може и да има.

вариант за прехвърляне на потребителски профили, вкл. и на сичко написано до момента, без съгласието на потребителите няма.
след произволното банване на половината форум силно се съмнявам некой да се съгласи профилът му и всичко написано да се запази в този или в друг сайт.
независимо кво е пожелателното мислене на лаиците, управлението на информацията е в ръцете на потребителите.

вариант за прехвърляне на домейна ше ме изненада. отделно, че не виждам как самият керп ше го одобри.

вариант за хостинг в софийския университет, както до момента, тва по лесно достъпна в нета информация, също не виждам.

в общи линии вариантът май е - zdravisili.ru/com/bg - желаещите могат да си обменят мейлите в следващите ден-два, да си го регистрират тва име, да почват да действат на чисто там и да се радват на живота.

аз да бях на госинджър, много по-директно щех да ви обясня още вчера, че който иска да си прави форум, нека бъде така добър да не стъпва на вече направеното от самия госинджър, включително и на привлечените участници, а да си събира екип и последователи и да си се занимава.
безплатен софтуер се намира достатъчно  :smokin:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
аз да бях на госинджър, много по-директно щех да ви обясня още вчера, че който иска да си прави форум, нека бъде така добър да не стъпва на вече направеното от самия госинджър, включително и на привлечените участници, а да си събира екип и последователи и да си се занимава.
безплатен софтуер се намира достатъчно
:th_up:

А пък аз искам да кажа на Alois Alzheimer - новия Modérateur, когото снощи харесах много, че още не съм се отърсила от конкретните причини за създалата се ситуация /с които съм напълно наясно!/ и затова и днес продължих да ги споменавам тук-там, но повече НЯМА!!!

Което обещавам и за което се извинявам ...


« Последна редакция: Декември 29, 2021, 22:13:39 от Джиджи »

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
вариант за прехвърляне на неква база данни може и да има.

Със сигурност има (доколкото познавам възможностите и опита на направилият предложението). Домейнът се плаща като външна услуга. Най-много да се смени машината, на която се търкаля форума. Но едва ли има смисъл да се обсъжда, освен ако ти не искаш да се заемеш?  :think:
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 21:18:15 от Mae Ashi »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Е как да не иска
Че цялата дандания от месец насам нали е затова.
Чудесна идея.
Ще останат тримцата с Врекаджа и Джиджи, и ще си намотават лигите до припадък.

Всъщност не е лоша идея либералчетата да се отделят в самостоятелен резерват.
Време е вече



Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Пиша от телефона и ще бъда кратък.
Мисля че Клептън Блъди е твърде мекушав спрямо това което  ми е на душичката.
Жалко за Принца, такъв един на 1 с много нули, щом и него отвратихте поклон и на вас!
Много сте "добри"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е как да не иска
Че цялата дандания от месец насам нали е затова.
Чудесна идея.
Ще останат тримцата с  и Джиджи, и ще си намотават лигите до припадък.
А ти мноо прозорлива стана напоследък – Сержанта, Врекаджа /според теб, който всъщност е Рекидж!/ и Джиджи ф един КЮП?!? :too_funny-1052:

Тея двамцата или тримцата – ДА, но за Джиджи ф таа комбинация, просто забрави ...


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Прекалено внимание се обръща тук на личностите и възгледите им. Ако се спазват правилата, всеки е добре дошъл. Ако ли не – довиждане! А има цели теми, в които основната част от съобщенията са коментари на различни личности тук. Това понижава съотношението сигнал/шум на форума. Дали има политическа съставка в модерацията – ами и те са хора, естествено, че ще има! Нека "Трой" стане модератор тогава, още повече че той вече веднъж е бил, доколкото разбрах.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Пиша от телефона и ще бъда кратък.
Мисля че Клептън Блъди е твърде мекушав спрямо това, което  ми е на душичката.
Жалко за Принца, такъв един на 1 с много нули, щом и него отвратихте поклон и на вас!

А ти, МОЛЯ, бъдѝ по ясен, щото, даже и да НЕ пишеш от телефона, нищо не ти се разбира ... :lol:

« Последна редакция: Декември 29, 2021, 22:09:24 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
вариант за прехвърляне на потребителски профили, вкл. и на сичко написано до момента, без съгласието на потребителите няма.
Това са тежки глупости  :smokin:
На примера на "сега" и тамошния форум в частност и собстваността и администрирането са прехвърляни неколкократно.
Де предполагаме с нотариално заверено твое разрешание. :nuts: Щом не си ги осъдил в люксембургския суд, или дето там беше  :surr:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нека "Трой" стане модератор тогава, още повече че той вече веднъж е бил, доколкото разбрах.

Правилно си разбрал: Трой беше веднъж модератор – доста отдавна, но се отказа ...

От снощи имаме чисто нов модератор – Алцхаймер /супер е / :thup:/, а ти още ли не си разбрал?!!


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Това са тежки глупости  :smokin:
На примера на "сега" и тамошния форум в частност и собстваността и администрирането са прехвърляни неколкократно.
Де предполагаме с нотариално заверено твое разрешание. :nuts: Щом не си ги осъдил в люксембургския суд, или дето там беше  :surr:
Не съм сигурна, че профилите в последния форум на "Сега" бяха прехвърлени автоматично. По-скоро беше който пръв се добере до машината, той и носи чехлите. Помня, че Симпли имаше проблеми и  май не само тя, но другите просто не са ми останали в главата.

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
"имаше проблеми и  май не само тя"

Сибила.
Тя и без това беше разредила силно участието си във форума, но неуспехът с пререгистрацията на стария си ник я принуди окончателно да махне с ръка.

А какъв кошмар беше с прибързаното разделяне на СЕГАшния форум от този на Ская в далечната 2005... (не)приятно вспомнить.
Палосич! Палосич!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А какъв кошмар беше с прибързаното разделяне на СЕГАшния форум от този на Ская в далечната 2005... (не)приятно вспомнить.
Римув, римув, аз намерих след няколко години, че всъщност имам профил в Ская. Не помня кой рече, егати, трая (да речем) ШЕСТ години без един пост и сега се юрна!  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Не съм сигурна, че профилите в последния форум на "Сега" бяха прехвърлени автоматично.
Тва си беше типичната некъдърност и напън за контрол на СеГащниците. Дадох пример с тех щото сържанта да схване че говори глупости, по личних причини.
Иначе те не могат да са добър пример  :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Не съм сигурна, че профилите в последния форум на "Сега" бяха прехвърлени автоматично. По-скоро беше който пръв се добере до машината, той и носи чехлите. Помня, че Симпли имаше проблеми и  май не само тя, но другите просто не са ми останали в главата.
Моят беше прехвърлен автоматично. И за разлика от Симпли аз бех във фризера за повече от година и доста често след това пребивавах там. Доколкото си спомням, причината беше в дължината на ника. Аре, ако може без волна програма

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Моят беше прехвърлен автоматично. И за разлика от Симпли аз бех във фризера за повече от година и доста често след това пребивавах там. Доколкото си спомням, причината беше в дължината на ника. Аре, ако може без волна програма
Възможно е, 67 си го възстановявах аз.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Възможно е, 67 си го възстановявах аз.

Точно така! Място за търсене на злото няма. Просто техническо недоглеждане и хората тогава го обясняваха. Аз съм подозрителна по природа и по професия, но обикновено схващам разликите. Професионална деформация

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
По повод на модерацията, която куп народ не спря да оплюва от бая време насам …

На мен пък ми харесва изключително много новия подход на новия модератор – г-н Алцхаймер,
когото не спрях да хваля тук от снощи, гаче ли му е умрела циганката …  :lol:

НЕ ТРИЕ, а зачерква написаното, за да могат да видят всички, какво точно не се приема!!! :0006:

« Последна редакция: Декември 29, 2021, 23:40:09 от Джиджи »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Зачеркнатото е първо предупреждение
Поздравявам те
Скоро ще ни освободиш от присъствието си

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Зачеркнатото е първо предупреждение
Поздравявам те
Скоро ще ни освободиш от присъствието си

Ами то сепак, добре, че "ме поздравяваш", а не ме ПРЕДУПРЕЖДАВАШ ... :lol:

Явно новият тип модерация върши добра работа!!!



Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Аз съм един от първите регистрирани в този форум - 09.08.2018 г.
Бях персонално поканен от тези мили и добри хора, които решиха да създадат това място, като контрапункт на онази клоака, в която се превърна форума на вестника.
За тях не знам, но аз (донякъде наивно) смятах, че – ето, сега тук ще се съберем тези, които можем да споделяме мисли по различни въпроси, да спорим (аргументирано) и ... изобщо да бъде интересно. Ясно е, че в брейнсторминга се ражда истината.
Отначало бях активен. Участвах почти редовно по теми, в които се считах компетентен.
После...
После се получи така, че тук се заселиха някои лица, чиято основна задача беше да се конфронтират с някого, да ни покажат, че тяхното мнение е меродавното, в повечето случаи без каквато и да е доказателствена основа (да го кажем по модерному background) и след някакво време, обикновено после няколко диалога, преминаваха към нападки, даване на квалификации и логично стигнаха дотам, да решат, че могат да дават акъл на администраторите и модераторите на форума.
Което вече е преминаване на т. нар. "червени линии" на нормалното, интелигентно общуване.
Направо не ми се споменава за онези, които са "компетентни" по всички теми! Е! За интелигентно общуване, все пак, е необходимо наличието на съответните субекти - т.е. интелигентни участници...
И... вследствие на това и независимо от опитите на администрацията възпитано и толерантно да покаже пътя за правилното функциониране на форума, се достигна до днешното положение.
.................
На по-старите колеги тук им направи впечатление, че аз, от известно време, доста рядко вземам отношение по темите. Което не значи, че не чета какво се пише тук. Но тъй като изключително мразя да влизам в диалог с някого, който си служи с лозунги или съмнителни постулати вместо логични аргументи, предпочетох да сведа участието си само до вземане на отношение по въпрос, в който съм забелзал някаква сериозна некомпетентност или неточност.
Също така считам, че българският език, в неговата писмена форма, е подвластен на граматически правила, приети съвсем не случайно.
Някои тук считат, че могат да си пишат както си искат или както са говорили в детството си на диалекта в с. Чупърляне. Вероятно смятат, че това се явява нещо адски оригинално, или това показва някакъв връх на тяхната демократичност или изява на свобода.
Тяхна си работа. Аз, обаче не ги чета. Вероятно и други.
С този малък пример искам да намекна, че както в езика има правила и то единни (няма да обяснявам защо), така и във всяка система трябва да има такива. Също няма да се разпростирам защо. Които имат капацитет да разберат вече отдавна са го разбрали.

Последно – към ръководителите. Анархията НЕ Е майка на реда, което е доказвано многократно. Трябва желязна ръка, иначе ... вижте форума на "Сега" докъде я докара. Възпитаното и толерантното не вършат работа.
Е, комуто това не се нрави – два пъти  :t0135: и после ... "Сбогом Гергино"!
Форумът само ще спечели.

ПП.Няма да отговарям на всякаква реплика по написаното от мен тук.
Повечето ги знам – право на мнение; едностранен поглед по темата от всички участници; "аз съм си такъв/такава"; ще си пиша както си искам и др. подобни "демократични" измишльотини!

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
"Ясно е, че в брейнсторминга се ражда истината."

Quid est veritas?

 :)))
Палосич! Палосич!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Това може да се разгледа като социален експеримент, как паразит задушава гостоприемник. Защо паразит ли? Защото приносът за развитието и добруването е нулев, а апетитът само нараства.
В прав текст: има ли скандал, в чиято основа не са интрижките на една джи точка?
Обаче всичко е много невинно, кис-кис, буквички, картинки, отровни коментарчета, обидички, няколко клеветички. Веднага се появяват дежурните граматикално сакати подгласници.

Най-креслив не значи прав. А аз просто искам при картинките да бъде Менделеевата таблица. Така го усещам вътрешно, щото докато учех в Мерипопинс колидж, гувернантката ми казваше 奶酪要花钱

Ако се затрие форумът ще е жалко.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Уважаеми колеги, не знам за вас, но аз си искам Принца обратно - иначе без мен. Сигурна съм, че от последното ще има много зарадвани

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И аз!

+1

П.П.
Като от сутринта се чудя, дали да не направим тук Списък със всички, желаещи това – но само за Принца, но евентуално и за Ной, която като като "специфичен" за "Керпеден" модератор, не може да бъде заменена от никого ...

« Последна редакция: Декември 30, 2021, 02:03:50 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 01:09:42 от Джиджи »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
"Delius?!?

Quid est veritas?"

Е, хубава работа, Джиджидж.
Преди няколко дни отбелязахме Рождеството Й.
С елхички, армагани, пъстри и весели картички, преливащи от доброта пожелания, тежки софри и наздравета.

А тукашният и всякакъв друг опит показва, че в брейнсторминга и споровете не се ражда Истината.
Раждат се завист, злоба, наранено его, жълтозелени словеса, омраза, отмъстителност.

Истината нещо... липЦа.

---

Поздрави и... умната с шаНпанското по празниците. Макар да казват, че в него се спотайвала.

 :)))
Палосич! Палосич!

Неактивен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Цитат на Джиджи:

"Delius?!? Quid est veritas?"

Е, хубава работа, Джиджидж.
Преди няколко дни отбелязахме Рождеството Й.
С елхички, армагани, пъстри и весели картички, преливащи от доброта пожелания, тежки софри и наздравета.

А тукашният и всякакъв друг опит показва, че в брейнсторминга и споровете не се ражда Истината.
Раждат се завист, злоба, наранено его, жълтозелени словеса, омраза, отмъстителност.
Истината нещо... липЦа.

За жалост е така ...

Quote (selected)
Поздрави и... умната с шаНпанското по празниците. Макар да казват, че в него се спотайвала.

А пък аз точно затуй продължавам да тъ обичам ...
Весели поредни празници и Честита Нова Година!!!

« Последна редакция: Декември 30, 2021, 02:05:54 от Джиджи »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Mдаа... Както виждам тук се броят "нашивки" и срок на служба, та за това - първата ми регистрация в Скай датира от далечната 2001. Същият ник. На който му се рови - да проверява. Аз съм повече читател отколкото писател. Напоследък взех да "пописвам" оттук-оттам.  По принцип не влизам в лични спорове по форуми (предишен опит), но ще направя изключение.
Това е най-"демократичният" форум от гледна точка на администриране. Което не мога да разбера - защо някои хора изкарват всичко на лична основа? Ако не си съгласен с това което аз мисля, защо трябва да ме риташ по кокалчетата? С това няма да ме убедиш! Нали всички се хвалим, колко сме "индивдуални"? Писах нещо подобно не много отдавна в друга тема. Понеже съм отраснал на село, ето ви един пример от преди интернета: В ранна вечер, след като овчарят докараше овцете и козите и те бяха вече "запряни", бабите изваждаха хурките и плетивата. Дядовците мятаха новото дочено сетре. Всички се отправяха към мегдана. Нашето село има голям площад (мегдан). Имаше 2-3 пейки пред читалището. Сядаха там бабите - една с хурка, друга с игли за плетене, трета донесла една "престилка боб" за чушкане. Дядовците на бегом в "хоремага" да ударят по някой кАняк...тъй му думаха. Щото по нашенско (тогава) уиски и водка не се сервираха, а да си купуваш ракия, при положение, че си сварил 200 л - не върви. Та старците бяха на кАняк и евентуално Мента. Обаче си имаше ПРАВИЛА: Дядовците сядаха на 2-3 маси по групи (според предпочитанието), същото и за бабите - бяха си на групи по пейките, пак според предпочитанието. Просто казано - не си мешаха капите. ЗАЩО трябва да сядаш на маса/пейка с някого, дето не можеш издържа и за 5 мин? Да, били са по-малко образовани от нас, но са били много по-умни "житейски".
А тук виждам обратното (лично заключение): лицето Х не се интересува от тема У, ама хич. Обаче отговаря "остро" на лицето З, което явно е в "темата". Та след 2-3 размяни се почва една от сорта: ти имаш една гънка, ти не можеш да четеш, ти не можеш да мислиш ... да не изреждам останалите. Та кой пИчели? Друго мое заключение: Разликата м/у нашите баби/дядовци и нас е, че ние имаме АНОНИМНОСТ ... повече или по-малко. Ако там на мегдана изречеш нещо - то се помни от цяло село и завинаги, а срам със сапун се не опира.
Последно: След като видях съобщението за "Предаването на форума..." рано сутринта (мое време) и след няколко часа видях част коментарите по-горе, а и в доста други теми - аз нямам голяма надежда. Явно тук "егото" е една глава над всичко и нищо друго няма значение. Както при вирусите - уморяват "гостопривмника", а после? М/У другото имам контакт с няколко членове на форума на "лични" и всички (аз също) сме загрижени дали ще ни бъде като форум.
Кой разбрал - разбрал. Хубав ден желая!
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 05:28:35 от peniko »

Simplified Solutions

  • Гост
Моят беше прехвърлен автоматично. И за разлика от Симпли аз бех във фризера за повече от година и доста често след това пребивавах там. Доколкото си спомням, причината беше в дължината на ника. Аре, ако може без волна програма
Ми не. Нищо общо с дължината на ника. След като се оказа, че множество никове не са прехвърлени автоматично, при опит за регистрация със стария ник и парола недоправената нова машина съобщаваше, че такъв ник вече е регистриран и предлагаше да се регистрира нов с добавена цифра - 2, 3... Така бяхме аз, Туткалчев, ако не се лъжа Предводителя, май и fierce, и Ловкия. Имаше и някаква безумна обратна връзка при опитите за нова регистрация, за която никой не беше обяснил колко трае и кога изтича, та по едно време тези с номерцата бяхме започнали да се регистрираме отново и отново, ако искахме да кажем нещо, и добивахме следващи номерца, които обаче не се виждаха заедно с част от дългите никове.
По горната причина ние с номерцата нямахме особена възможност да се докараме до бан, за да се перчим тук, а аз, след като най-после разбрах необходимото за обратната връзка, си създадох съвсем нов и много симпатичен за мен самата ник.
Та хайде без твърдения по предположение и без героически пози.  :smokin:
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 07:40:16 от Simplified Solutions »

Simplified Solutions

  • Гост
Римув, римув, аз намерих след няколко години, че всъщност имам профил в Ская. Не помня кой рече, егати, трая (да речем) ШЕСТ години без един пост и сега се юрна!  :crying_with_laughter-3302:
Тва беше така, защото от Ская клонираха форум с модерация. Едно изделие с два форума. Впрочем, независимо от това с модерация или без, изделието на Ская беше съвършено.  :notworthy:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Хехе, "паразитите" са изключително лесен за решаване проблем. Нема никви грижи да бъдат (бъдем) разкарани и ППО-статусът на форума да бъде възстановен като чревен баланс подир прием на бифидус есенсис.
Другаде е заровено кучето, че и малце по-отдавна. Справка една анкетка от края на миналия месец и очевидното внезапно разбесняване на едного, когото "няма кой да накаже" (credit Цецоолу), от некое време насам.
С новия бинбашия предвиждам такъв живот, че само си викам "Дано!".
Wünsch' allen viel Spaß  :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
От снощи имаме чисто нов модератор – Алцхаймер /супер е/, а ти още ли не си разбрал?!!
Не, не бях разбрал. Аз обикновено разбирам всичко последен :)

Голямото "его" (АЗ) наистина е голям проблем. Който не е готов да признае, че той не е "връхта" и че може да греши, по-добре да се самоцензурира и да не участва тук. Ето, аз например си признавам и двете ;)

В руските форуми обикновено има правило "не переходить на личности". Тук не видях такова, но можем да го приемем за неписано правило на форумната етика (netiquette). И ако се спазват писаните и неписани правила, в "мозъчната атака" се ражда ако не истината, то поне по-добро решение, отколкото всеки поотделно може да намери, защото много глави мислят повече от една.

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Не, не бях разбрал. Аз обикновено разбирам всичко последен :)

Голямото "его" (АЗ) наистина е голям проблем. Който не е готов да признае, че той не е "връхта" и че може да греши, по-добре да се самоцензурира и да не участва тук. Ето, аз например си признавам и двете ;)

В руските форуми обикновено има правило "не переходить на личности". Тук не видях такова, но можем да го приемем за неписано правило на форумната етика (netiquette). И ако се спазват писаните и неписани правила, в "мозъчната атака" се ражда ако не истината, то поне по-добро решение, отколкото всеки поотделно може да намери, защото много глави мислят повече от една.
Ъхъм, хубаво правило, но не го виждам сред приетите вече.
Отбелезвам това не за друго, а щото един от модераторите тук си е позволил да ме коментира далеееч преди да се появя тукана.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
Ъхъм, хубаво правило, но не го виждам сред приетите вече.
Отбелезвам това не за друго, а щото един от модераторите тук си е позволил да ме коментира далеееч преди да се появя тукана.

да, имаше такова правило - не се дръж с другите така, както не искаш да се държат с теб.

но това не ти пречеше по никакъв начин да обиждаш, тролиш, да се влачиш по дирите ми и да се подебаваш гадно.

да не си припомняме пък ти самия какви ги лепеше и за този форум, и за човека, отделил години от живота си за да създаде и поддържа това тук.
и че оня пост, който толкова те впечатлява, е реакция точно на гнусотиите ти, които изля там по адрес на тук.

не че нещо, знаеме си те.
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 12:05:00 от cekyko »
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Това може да се разгледа като социален експеримент, как паразит задушава гостоприемник.
Защо паразит ли? Защото приносът за развитието и добруването е нулев, а апетитът само нараства.
В прав текст: има ли скандал, в чиято основа не са интрижките на една джи точка?
Обаче всичко е много невинно, кис-кис, буквички, картинки, отровни коментарчета, обидички, няколко клеветички. Веднага се появяват дежурните граматикално сакати подгласници.

, тъй като пак си ударил на греда!!!

Защото "интрижки" само с "кис-кис, буквички и картинки" НЕ мож' да напра'иш, камо ли да им вдъхнеш собствен живот.

Но за жалост реалните интриги в живота, както и по форумите се приписват най-вече на таквиз "незначителни" джиджафчици като мен – нещо, което се опитваш да пробуташ в момента и ти ...

За да прикриеш истината. Която истина тук – в този момент и в този форум е ЕЛЕМЕНТАРНА.

И е събрана от един умен колега-форумец само в три изречения:

~~~~~~~~
NB - следва санкция, очевидно не разбирате от добра дума
« Последна редакция: Декември 30, 2021, 18:08:17 от Alois Alzheimer »

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
....Другаде е заровено кучето, че и малце по-отдавна. Справка една анкетка от края на миналия месец и очевидното внезапно разбесняване на едного, когото "няма кой да накаже" (credit Цецоолу), от некое време насам.
.....
Смисълът на онази "анкетка" нито беше разбран правилно - ако онзи тайм-аут беше приет и бяхме получили време за размисъл, нямаше да сме в това разкрачено положение.
~~~~~~
Последното напомняне на сержанта за използването на ресурси на университета е показателно - въпрос на време евентуално да бъде ударен шалтера на този форум, ако не се намери техническо решение.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Какво значи техническо решение?
И би ли дал имената на този техник, работещ в Университета, който залашва да дръпне шалтера. Доколкото разбирам, става дума за сержанта, да?