Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 16:43:52

Автор Тема: Алтернатива:  (Прочетена 52575 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #420 -: Февруари 09, 2022, 06:46:10 »
P. S.
Словестните диарии на неизтрезнелия p-k Lukash са надлежно доказателство, за неговото нежелание да пребивава в тази форум. Да се възползва от поканата на врекалото и да си намери подходящото му мяста за извява.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #421 -: Февруари 09, 2022, 06:48:22 »
до този момент не съм прочел нищо, писано от тебе, което да си заслужава времето за прочитане - само пост-ком глупости и носталгии, както и емигрнт-комплекс тъпотии
Да не си нещо мазохист?
PS Все пак не разбрах: Не ви е интересно в керпедена, но пак пишете тук. Разбрах, че си участник в "алтернативата". Липсваме ви. Разбирам ви. Чувствате се като загубени деца в гората. Нали?
Елате тук! Ще забравим, че имате проблеми. Дори ще ви четем. Няма да ви натякваме, че сте сбъркали.
Всички бъркаме понякога. God allows U-turn!
F@ck me! Пак английски изрази.  :tongue_:

« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 07:23:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #422 -: Февруари 09, 2022, 07:00:25 »
Даааа...
големи баталии са ставали тук

...а Джиджето за што?!?

Джиджето е един от най-колоритните участници, не бъдете груби към нея! Аз ако искам всички и всичко да е на едно мнение с мен, ще си говоря в огледалото. Нали затова сме във форум.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #423 -: Февруари 09, 2022, 07:41:11 »
съвсем сериозно ще Ви пратя на майка Ви в детеродния орган
таквиз шебечета на преклонна възраст се виждат съвсем изкилиферчено га се тръшнат пред компа
« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 07:47:59 от p-k Lukash »

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #424 -: Февруари 09, 2022, 07:44:34 »
Няма да ви натякваме, че сте сбъркали
кои това, ти и онова шебече ли сте това, дето няма да ни натяквате?
брей, че ви пораснала работата на досадниците

това, американчето, дето чу за интернет преди 5 годин и от скука тропа неспир тъпни против америка

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #425 -: Февруари 09, 2022, 08:08:46 »
брей, че ви пораснала работата на досадниците
Като те сложа на игнор, нали нищо няма да загубя? Пиши си глупостите! Не ми пречиш.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #426 -: Февруари 09, 2022, 09:48:58 »
.....
Към този момент броят на коментарите в стопанисвания от мен сървър е 11,756(единайсехилядиседемстотинпедесеишес). Сървърът беше отворен на 6-ти януари тази година.
Реки, нещо не ми е ясно - тук и нататък говориш и ни каниш на твоя сървър, на който има над 11 пиляди коментара, моля кажи ни как се коментира на сървър?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #427 -: Февруари 09, 2022, 10:00:02 »
Големи битки, какви ти битки - направо войни, са се водили тук!
Даже и аз успех да разбера нещо от тях:
- Рекижда можел да пише разбираемо;
- Рекиджа любезно създал Discord server;
- Пак той създал, любезно, нов форум и сега, любезно, търси пълнеж.

Аз, до сега, си мислех, че Discord сървера е нещо като undernet.org, където пребивавах преди 20-30 лазарника - IRC, място за обмяна на бързи съобщения.
Глей ти, каква заблуда! А имало и иконки, много, страшно много... Направо можеш да го сравниш с йероглифна писменност.
Е, хубу де, ама сега да почвам да уча египтология... Малко ми е късно, не знам за другите.

И накрая, тук поне кават "нашия форум", а за там се говори като за "моят" сървер, "моят" форум...Макар и любезно отворени, таааа знам ли...
 

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #428 -: Февруари 09, 2022, 10:11:29 »
wreckage, врекльото и т.н. е един изключително умен, уравновесен и позитивен човек; като човек има своите плюсове и минуси, но е доброжелателен и незлоблив.

за разлика от "враговете" му тук - тъпа сган, макар да са от една политическа окраска с него.

тука, за да стане приемливо, трябва първо: секуко да си направи сепуко (да се разкара) и после може да има второ и т.н.

срамещото името на хашековия герой би трябвало по индукция или резонанс да последва незабавно смехотворното си идолче

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #429 -: Февруари 09, 2022, 10:17:42 »
Глей ти, каква заблуда! А имало и иконки, много, страшно много... Направо можеш да го сравниш с йероглифна писменност.
Шеренко като за джиджета  :nuts:


за разлика от "враговете" му тук - тъпа сган, макар да са от една политическа окраска с него.

Лукашенко, вярно че за започват ранно- пролетните обостряния на психичните състояния, ама вземи запри се малко или регулирай каквото пиеш

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #430 -: Февруари 09, 2022, 10:21:05 »
Всъщност използвавото от рекиджа и компания за чат приложение работи на сървърите на уикипедия.
Пълното му използване изисква да се свали и инсталира "клиент" на компютъра или телефона, но ограничена функционалност е достъпна и през браузър, поне последните версии.
Та рекиджа вместо да се пъне с реклама тук, по добре да направи една "статия" за керпеденя в уикипедия  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #431 -: Февруари 09, 2022, 10:24:46 »
Насъбрало му се е. Напрегна се обстановката. Опънахме си малко нервите. Нека се освободи човекът.

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #432 -: Февруари 09, 2022, 10:25:00 »
Лукашенко, вярно че за започват ранно- пролетните обостряния на психичните състояния, ама вземи запри се малко или регулирай каквото пиеш
кой е този Лукашенко?
какво точно сте искали да кажете с това: "вярно че за започват ранно- пролетните обостряния на психичните състояния", ако игнорираме правописно-правоговорните грешки?
аз и като пия съм хиляда пъти по-грамотен от тебе га си трезвен; отделно сега се връщам от работа с колата, а тука не пиеме като трябва да караме


Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #433 -: Февруари 09, 2022, 10:25:19 »
Всъщност използвавото от рекиджа и компания за чат приложение работи на сървърите на уикипедия.
Да е използвано, колко да е използвано...
Като гледам все някой от тях виси тук и обяснява ква сме тъпа сган  :nuts:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #434 -: Февруари 09, 2022, 10:26:14 »
...... Надявам се това уточнение да ти уталожи никаквите чувства, породени от факта че при всичките ми негативни качества съм бил предпочетен като евентуален бъдещ собственик на тва нещо тук.
Реки, за да избегнем всякакви фриволни тълкувания, искам да уточня следното:
1) не беше предпочетен (този глагол предполага сравнимост между поне две неща), беше предложен, едната причина посочих снощи- харесвах истинските ти мнения още от покойния форум;
2) второто на което се надявах, беше дадената от теб заявка да споделиш какво би направил да оправиш този упадъчен форум (умишлено ползвам за втори път това опроделение);
3) третата причина беше, че ти се оформи като морален предводител на (ще го кажа деликатно) антагонистите на администраторите и модераторите, групичката я знаеш;

Поради горното силното се надявам да бъдеш истински мъж и да останеш при нас, шушляците в този форум,
~~~~~~~~

...сега нещо друго, имащо отношение и към алтернативата и към разговора тук:

* в края на ноември миналата година предложих анкета с въпрос за форумна профилактика = затваряне на форума до Коледа, като причина посочих (по памет) да сортираме мислите си и да решим всеки за себе си какво искаме и какво предлагаме, да бъдат формулирани и публикувани еднозначни правила за поведение - анкетата я има, всеки може да погледне

* бях навикан и обвинен в какво ли не, вкл. за затваряне на форума, активни бяха пичовете от агитката, ти ги знаеш;

* до ден днешен ми е любопитно кои бяха онези трима, които подкрепиха идеята залегнала зад анкетата, няма значение, не е епо темата;

* през месеца след анкетата (XII 2021) обругаването на, ще ги цитирам -  Госингер, Ной и Паралелепипед - придоби грозни форми и мащаби, което логично доведе до отказа на Госингер да се занимава повече с форума, който създаде и поддържаше повече от три години с любов в свободното си време;

*  *  *  *

Пиша горното с огорчение и надежда, че ако този форум продължи да съществува, макар и като по-малкия брат на чата на Реки, останалите тук ще преодолеем егоизма си, личното си его и няма да действаме първосигнално, ще уважаваме другото мнение, каквото и да е то.
~~~~
PS аз няма да се присъединя към предложената алтернатива, първо, защото не обичам и нямам нужда от чатове, второ, не харесвам по-голямата част от известните ми участници.

Съжалявам.
« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 10:34:51 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #435 -: Февруари 09, 2022, 10:32:13 »

аз и като пия съм хиляда пъти по-грамотен от тебе га си трезвен; отделно сега се връщам от работа с колата, а тука не пиеме като трябва да караме
Имах предвид хапчетата, но ще се направя, че не си допуснал фатална грешка по Фройд  :nuts:

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #436 -: Февруари 09, 2022, 10:46:03 »
....срамещото името на хашековия герой би трябвало по индукция или резонанс да последва незабавно смехотворното си идолче

Ако искаш, мога да ти ходатайствам пред психиатър с 40 годишен професионален стаж, да те освидетелства, безплатно, а?
Чувам, при вас (където и да е това) сеансите били скъпи, та се стискаш да те освидетелстват, затова предлатам безкопостно ....,а?

Иначе, ти нямаш ли си пишка да си играеш с нея, та се бъркаш в разговори на мъже? Хади, чедо, тичай в нужника да ръкоблудстваш, гледай мама ти да не те види....
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #437 -: Февруари 09, 2022, 10:56:23 »
Ако искаш, мога да ти ходатайствам пред психиатър с 40 годишен професионален стаж, да те освидетелства, безплатно, а?
безплатно, а? това каманяките не можете да забравите тая лакърдия и ви е неразделна част от бедното речниче.

не допускам, че си верваш на полюциите, това такива като тебе по тая причина си изпратихте домочадията по гадния запад

по отношение на селските простотии - нищо ново, аре са изпцувай ено убаво като гуруто ви от виена, да не земе да се обиди


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #438 -: Февруари 09, 2022, 10:57:40 »
И по горе писах  - нека който иска да си прескача и там и тук, нека и тези които са си постоянно там, ако не са си закрили акаунта да си дращят и тук.
Но нито прескачащите, нито постоянно дращещите ТАМ, имат право да се възползват от останалия си тук акаунт за да въртят интрижки!
Модераторите, ако не ги предупредите учтиво, че при втори опит за интригантсване, акаунта им ще бъде изтрит, независимо на прескачащи или постоянно пребиваващи ТАМ, то няма как да ме убедите поне мен, че си гледате работата.
Не мога да си представя за нормално, някой да ви влезе в къщата с калните си цървули, да пърди и храчи по пода и да дърпа другите ви гости за ръка - да ги заведе у тях си.
И за да не се връщам повече из тази тема - същото важи и за откровените тролове. Разбираемо е да реагирате сдържано и само с временни наказания за различни мнения, остри и даже обидни постове, джафкане ако щете, но тролове, които сами са заявили за какво са тук, да оставяте клекнали на вентилатора за постоянно - не го разбирам.
Освен ако изобщо не ви пука за този "форум".
п.с.
Quote (selected)
Нека се освободи човекът.
Драги колега, не ми се струва, че точно тук е нужника на МБАЛНП "Св. Наум".
« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 11:06:49 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #439 -: Февруари 09, 2022, 11:05:57 »
Quote (selected)
Пиша горното с огорчение и надежда, че ако този форум продължи да съществува, макар и като по-малкия брат на чата на Реки, останалите тук ще преодолеем егоизма си, личното си его и няма да действаме първосигнално, ще уважаваме другото мнение, каквото и да е то.
~~~~
PS аз няма да се присъединя към предложената алтернатива, първо, защото не обичам и нямам нужда от чатове, второ, не харесвам по-голямата част от известните ми участници.

Нямам какво да добавя

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #440 -: Февруари 09, 2022, 11:30:59 »
Какво ви става, бе хора?! Поканата е да се присъедини, който желае. Никой не е дърпан насила, още по-малко коленопреклонно молен. Ако не желаете, ваша воля. Защо отново затъвате в обяснителни записки и кой кого харесва/ не харесва?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #441 -: Февруари 09, 2022, 11:45:11 »
Ама а де. Ето, аз говорех за нерви, Джузепе друго разбрал.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #442 -: Февруари 09, 2022, 14:22:20 »
как се коментира на сървър?

Еквивалентно е на Дупката в която се вика, колко големи били ушите на цар Траян.

И аз се чудя като Джузепе в 10:57:40 и бих казал същото със същите думи, но ми се струва как пак трябва да обяснявам нещата с "Дупката за ушите на цар Траян".

И да не забравя: - минах за 2 мин. по диагонал из последните две страници. Не си струва(т) усилието.
 :smokin:

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #443 -: Февруари 09, 2022, 14:30:22 »
Големи битки, какви ти битки - направо войни, са се водили тук!
Даже и аз успех да разбера нещо от тях:
- Рекижда можел да пише разбираемо;
- Рекиджа любезно създал Discord server;
- Пак той създал, любезно, нов форум и сега, любезно, търси пълнеж.

Аз, до сега, си мислех, че Discord сървера е нещо като undernet.org, където пребивавах преди 20-30 лазарника - IRC, място за обмяна на бързи съобщения.
Глей ти, каква заблуда! А имало и иконки, много, страшно много... Направо можеш да го сравниш с йероглифна писменност.
Е, хубу де, ама сега да почвам да уча египтология... Малко ми е късно, не знам за другите.

И накрая, тук поне кават "нашия форум", а за там се говори като за "моят" сървер, "моят" форум...Макар и любезно отворени, таааа знам ли...
 

Аз пиша еднакво разбираемо за подготвения читател, независимо от избрания от мен метод на писане.
Любезно създадох сървъра посредством цъкане върху бутона Create Server(създай сървър) в Дискорд.
Всеки притежател на акаунт в Дискорд може да създаде колкото сървъра му кефне.
Сървърът е мой, щото при маус-оувър върху иконата до името ми излиза текст, гласящ "Server Owner"(собственик на сървъра).
При комуникацията помежду си, обитателите на сървъра ползват главно думи(в съответствие с правило 1 от Правилата), за чието изписване ползват главно традиционната кирилица.

Надявам се тези уточнения да разсеят объркванията и неяснотите, възникнали вследствие на субективната интерпретация на думи като "създадох", "мой" и т.н.



Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #444 -: Февруари 09, 2022, 14:40:34 »
Надявам се тези уточнения да разсеят объркванията и неяснотите, възникнали вследствие на субективната интерпретация на думи като "създадох", "мой" и т.н.
надявай се колкото си искаш, но как от чугун може да стане стомана?

малце настрни - гледах по ю тюб как се коват разни саби и ножове та да станат нещо като дамаскини, много интересно е.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #445 -: Февруари 09, 2022, 14:42:11 »
Дълго време не посещавах форума заради голяма част от сегашните участници в Алтернативата. И затова съм доволен от създаването й. :)

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #446 -: Февруари 09, 2022, 14:44:08 »
Дълго време не посещавах форума заради голяма част от сегашните участници в Алтернативата. И затова съм доволен от създаването й. :)
там плачат неутешно за теб, как без такъв титан на мисълта се оцелява?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #447 -: Февруари 09, 2022, 14:48:32 »
там плачат неутешно за теб, как без такъв титан на мисълта се оцелява?
Не плачете, но с неоценени гении ми е трудно да контактувам.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #448 -: Февруари 09, 2022, 14:49:14 »
да поздравим врекиджа с нещо, писано сякаш специално за него и присъдружието му

Откак съм се родил от хубостта ми тъй голяма,
объркало са всички - татко, кака, батко, мама.
Припадало от радост, изпадало в захлас.
Давали ма даже "по света и у нас".
Говорили за мене из цялата страна,
родил съм са нето 15 кила
и няма оттогава по цялата земя
друг като мене с такава красота!

Съм много хубав, да!
Съм страшно хубав, йе!
Съм тъй прекрасен!
Съм тъй красив!
Съм най-приятен,
най-уникатен!
От ден на ден съм по-съвършен!
Съм толкоз хубав!
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #449 -: Февруари 09, 2022, 14:55:08 »

малце настрни - гледах по ю тюб как се коват разни саби и ножове та да станат нещо като дамаскини, много интересно е.


свали ги в раздел Изкуство на сървъра. Аз отдавна мислех да пусна там едни японски клипове за ковашката техника mokume-gane(тва е същото като дамаскините и толедските пинизи), както и примери за маниашко безпиронно дърводелство от сорта "Как се строи традиционна японска къща".

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #450 -: Февруари 09, 2022, 14:56:12 »
надявай се колкото си искаш, но как от чугун може да стане стомана?


това си го запазвам в колекцията тотални дебилизми с уникално неадекватно самочувствие.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #451 -: Февруари 09, 2022, 14:57:16 »

Минало години, пораснало голям
и сичката банана мога сам да изям!
Колкото съм хубав толкова съм и силен,
на сичко отгоре съм и най-сексапилен!
Съм умен, съм готин, съм оригинален,
от сичките хора съм най-идеален!
Хубав, хубав, хубав, да, хубав!
Хубав, хубав, хубав, най-хубав!
Хубав, хубав, хубав, да, хубав!
Хубав, хубав, хубав, най-хубав!
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #452 -: Февруари 09, 2022, 14:58:51 »
аз рекух първо да изпробвам една такава чекия и си я "купих" онлайн, обаче ме прецакаха, пратиха ми канията, а ножа още го нема и нема да дойде, мошеници от класа

пс: за първи път ме прецакаха така, даже им бех платил през оная платформа, дтео уж немаше празно, обаче греда.

беше нещо към 50 дуката, та не е края на света

« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 15:04:22 от p-k Lukash »

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #453 -: Февруари 09, 2022, 15:00:27 »
има хамерикански ковачи на такива ножове и им се получава много добре. За разлика от шипинга.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #454 -: Февруари 09, 2022, 15:01:24 »
Zamunda Banana Bend - Sam Mnogo Ubav

https://www.youtube.com/watch?v=56LjFMfzAFk
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #455 -: Февруари 09, 2022, 15:02:44 »
Надявам се тези уточнения да разсеят объркванията и неяснотите, възникнали вследствие на субективната интерпретация на думи като "създадох", "мой" и т.н.
Благодаря за разясненията!

надявай се колкото си искаш, но как от чугун може да стане стомана?
"... ключовата разлика между стоманата и чугуна е, че стоманата е ковка и пластична, докато чугунът е твърд и има висока якост на натиск..."
Трябва да съм ковък и пластичен, за да оцелявам ли? Ами, не съм - отстоявам си идеите, без разлика срещу кого!
А ти бъди пластичен и ковък, щом искаш, ковачи колкото щеш!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #456 -: Февруари 09, 2022, 15:03:20 »
Слънцето изгрява сутрин, за да ма види,
вечер го спъждам, за да си отиди!
Птичките пеят специално за мене
и сички жени са от мене пленени!
Съм умен, съм готин, съм оригинален,
от сичките хора съм най-идеален!
В света съм единствен великолепен,
за толкова хубост още няма
Защото съм най най най най най най най най най най!
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #457 -: Февруари 09, 2022, 15:04:34 »

Как да си направим акаунт в Дискорд?

Кратък образователен клип:

https://www.youtube.com/watch?v=Am8kaUm2tYE

Защото съм най най най най най най най най най най!
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #458 -: Февруари 09, 2022, 15:05:39 »
надявай се колкото си искаш, но как от чугун може да стане стомана?

малце настрни - гледах по ю тюб как се коват разни саби и ножове та да станат нещо като дамаскини, много интересно е.

Кове ли се чугунът, Лукаш?

Давай професионално, знам, че си инженер...строителен, но със сигурно сте учили желязо-въглеродната диаграма
« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 15:10:55 от Aсол »

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #459 -: Февруари 09, 2022, 15:10:38 »
Кове ли се чугунът, Лукаш?

Давай професионално, знам, че си инженер...строителен

чакай че още не мога да спра да се смея......

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #460 -: Февруари 09, 2022, 15:12:14 »
чакай че още не мога да спра да се смея......

Е, ако трябва да сме честни съществува и ковък чугун..друг е въпросът, какво точно означава това

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #461 -: Февруари 09, 2022, 15:15:03 »
Е, ако трябва да сме честни съществува и ковък чугун..друг е въпросът, какво точно означава това

бе човека каза от чугун стомана не ставало....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #462 -: Февруари 09, 2022, 15:17:52 »
бе човека каза от чугун стомана не ставало....

Принципно е прав. Технологията за получаването е различна

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #463 -: Февруари 09, 2022, 15:24:07 »
брей!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #464 -: Февруари 09, 2022, 15:25:08 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #465 -: Февруари 09, 2022, 15:28:30 »
Слънцето изгрява сутрин, за да ма види,
вечер го спъждам, за да си отиди!
Птичките пеят специално за мене
и сички жени са от мене пленени!
Съм умен, съм готин, съм оригинален,
от сичките хора съм най-идеален!
В света съм единствен великолепен,
за толкова хубост още няма
Защото съм най най най най най най най най най най!



Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #466 -: Февруари 09, 2022, 15:29:27 »
Принципно е прав. Технологията за получаването е различна
Аз, като един лаик в тези научки, погледнах *педия и:
Quote (selected)
За получаването на стомана чугунът, сплав на желязото с относително високо съдържание на въглерод, се разтопява и се подлага на допълнителна преработка, при която се отстранява излишният въглерод и други нежелани примеси...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #467 -: Февруари 09, 2022, 15:30:19 »
Минало години, пораснало голям
и сичката банана мога сам да изям!
Колкото съм хубав толкова съм и силен,
на сичко отгоре съм и най-сексапилен!
Съм умен, съм готин, съм оригинален,
от сичките хора съм най-идеален!
Хубав, хубав, хубав, да, хубав!
Хубав, хубав, хубав, най-хубав!
Хубав, хубав, хубав, да, хубав!
Хубав, хубав, хубав, най-хубав!


« Последна редакция: Февруари 09, 2022, 15:41:08 от Джиджи »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #468 -: Февруари 09, 2022, 15:30:20 »
Епитетът „чугун“ датира горе-долу откакто избухна „демокрацията“. Употребяват го свръхинтелигентните и напредничави десновати особи по адрес на всички, които не са заслепени от въпросната „демокрация“ и нямат знамето на САЩ в хола и на нощното си шкафче. „Чугуни“ се употребява задължително с „червени“. И да се пропусне „червени“, подразбира се. В този контекст думата „чугун“ е призвана, предполагам, да обозначава закостеняло мислене. За разлика от това на използващите този епитет, които за повече от 30 години не можаха да измислят друг.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #469 -: Февруари 09, 2022, 15:31:37 »
Аз, като един лаик в тези научки, погледнах *педия и:

Както вече казах, технологията е различна. Не се хващам буквално за думите

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #470 -: Февруари 09, 2022, 15:32:32 »
Ще си позволя да направя едно обобшение за себе си:

1) Реки е създал чат, според него алтернатива на тукашното. Негово право е, не нарушава форумните правила, неукорим е. Написах, че ще се радвам ако продължа да чета негови писаници тук, извън филмовата критика.

2) не намирам до тук написаното от него в тази тема за тролене.

3) Нямам нищо против онези от нас, които пишат и на двете места, не намирам основание за това да бъдат предупреждавани, наказвани, гонени. Самият аз пишех и тук и в покойния форум на газетата.

4) неприятно ще ми е, ако пишещите там отново се глумят над този форум и неговите участници, така както правеха във форума на газетата, в темата за бабините дивотии, преди тихомълком да се присъединят тук.
~~~~
Смятам с това да приключа участието си в тази тема освен ако не прочета някоя дивотия на поручика, сефте.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #471 -: Февруари 09, 2022, 15:35:28 »
Quote (selected)
неприятно ще ми е, ако пишещите там отново се глумят над този форум и неговите участници, така както правеха във форума на газетата, в темата за бабините дивотии, преди тихомълком да се присъединят тук.

Със сигурност не се отнася за всички, но мога да се хвана на бас за много пари, че един определен контингент го прави. Не е нужно да си врачка за да го предположиш

И, да. аз нямам нищо против много колеги да си прехвърчат, където искат и където им е интересно. Няма лошо. Рекидж е от тези колеги...забавен и интересен събеседник, когато го пожелае

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #472 -: Февруари 09, 2022, 15:35:48 »
В този контекст думата „чугун“ е призвана, предполагам, да обозначава закостеняло мислене. За разлика от това на използващите този епитет, които за повече от 30 години не можаха да измислят друг.
Т.е. да се разбира "Закостенелите обявяват инакомислещите за чугуни"... Ми не е ли по-просто "камунези" или "камундета"? С това поне сме свикнали и не му обръщаме внимание!

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #473 -: Февруари 09, 2022, 15:35:57 »
Кове ли се чугунът, Лукаш?

Давай професионално, знам, че си инженер...строителен, но със сигурно сте учили желязо-въглеродната диаграма
В интерес на истината, не сме. И нямам представа как желязото в различните си форми има едни или други характеристики.
От обща култура знам, че количеството въглерод в съединение с желязото поражда различни характеристики.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #474 -: Февруари 09, 2022, 15:40:47 »
В интерес на истината, не сме. И нямам представа как желязото в различните си форми има едни или други характеристики.
От обща култура знам, че количеството въглерод в съединение с желязото поражда различни характеристики.

Общата култура е много важна, но инженерното мислене е решаващо. Прав си в изводите си и поздравления!
Един мой преподавател навремето имаше един лаф - от инженер всичко става, обратното не е вярно. Жив и здрав и наздраве!

Неактивен p-k Lukash

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 313
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #475 -: Февруари 09, 2022, 15:44:42 »
Кове ли се чугунът, Лукаш?
Асол, любимка си ми по причини, споделени другаде.
Аз не съм точно инженер, макар дипломата ми да казва така.
По-скоро математиката ми е професия, която обичам и практикувам, така ще е докато дишам.
После - каквоте е рекъл онзи, дето го нема.
Днес като бех болен заради бустера гледах некъф филм и една вика: от 40 годин му се моля и досега никога не го чух.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #476 -: Февруари 09, 2022, 15:44:53 »
Общата култура е много важна, но инженерното мислене е решаващо. Прав си в изводите си и поздравления!
Един мой преподавател навремето имаше един лаф - от инженер всичко става, обратното не е вярно.
Жив и здрав и наздраве!


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #477 -: Февруари 09, 2022, 15:50:36 »
Асол, любимка си ми по причини, споделени другаде.
Аз не съм точно инженер, макар дипломата ми да казва така.
По-скоро математиката ми е професия, която обичам и практикувам, така ще е докато дишам.
После - каквоте е рекъл онзи, дето го нема.
Днес като бех болен заради бустера гледах некъф филм и една вика: от 40 годин му се моля и досега никога не го чух.

Неведоми са пътищата господни. Аз така и не успях да работя по специалността си - тъкмо завърших и разбрах, че от такива като нас няма нужда. Щели да сме селскостопанска и туристическа държава. Но, основата си остана и ми беше полезна, вероятно както при теб. Ти неслучайно си си вдигнал дърмите от новата държава. Разбирам това. Жив и здрав и се дръж! И аз бях болна, но се изправих. Трябва да се храниш добре, да се движиш и да дишаш..да дишаш с воля!

Неактивен AR-15

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 20
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #478 -: Февруари 09, 2022, 16:06:17 »
надявай се колкото си искаш, но как от чугун може да стане стомана?

LD prozeß.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Алтернатива:
« Отговор #479 -: Февруари 09, 2022, 16:23:44 »
нов админ си имаме. херцлих вилкомен :thup: