Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 07:25:30

Автор Тема: Алтернатива:  (Прочетена 51340 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #60 -: Януари 09, 2022, 18:25:46 »
Чудя се за какво спорите. Всьо Маруся втасала, дето има една дума. Ами важно е мнението.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #61 -: Януари 09, 2022, 18:31:38 »
Да съм написал некъде, че действам по поръчение на рекидж? Не съм.
а да си написал някъде, че не си? не си. за сметка на което почваш с изявление как рекиджът...

Quote (selected)
Уведомих всички учтиво, без да нагрубявам никого. Ако целта ми е била да "цедя", щях да пиша на лични, но изобщо нямам намерение да убеждавам когото и да е , че нямам сестра.
ако просто беше сложил същия линк, който рекиджът ти е пратил на теб, за да те покани в дискорд, нямаше да се налага да убеждаваш когото и да е в каквото и да е. не знам имаш ли или нямаш сестра, ама действията ти говорят категорично за вторичен филтър от твоя милост.

Quote (selected)
Само ще посоча, че когато си генерализирал (както по-горе), без да уточняваш, се разбират всички, а и продължаваш в тоя дух.
ти, драги, правиш същото.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #62 -: Януари 09, 2022, 18:33:35 »
след като се разлогнах, вече липсвам от справката за потребителите онлайн.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #63 -: Януари 09, 2022, 18:34:21 »
секуко,
Когато съм логнат ме отчита като активен потребител и си виждам името, когато не съм логнат не отчита, че съм публикувал мнение преди няколко минути, т.е. - мнението излиза, че не е активност.

просто този инструмент има друга цел.

дава груба идея за броя активни връзки - лонати или не.

за активност на потребител има други средства
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #64 -: Януари 09, 2022, 18:36:53 »
след като се разлогнах, вече липсвам от справката за потребителите онлайн.

да, затова и казах на "уважаемия" да не третира гостите като недофорумци....
щот голяма част са нелогнати съфорумци
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #65 -: Януари 09, 2022, 18:53:04 »
да, затова и казах на "уважаемия" да не третира гостите като недофорумци....
щот голяма част са нелогнати съфорумци
значи викаш да мятам заровете и да позная колко от гостите са нелогнати форумци?!?
щом не е логнат, може да е всеки, а със „всеки“ няма как да хортуваш и няма как да си правиш статистиките, ако ги правиш де!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #66 -: Януари 09, 2022, 18:56:13 »
За какво са ви тези статистики?
Ще си ги мерите?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #67 -: Януари 09, 2022, 19:11:41 »
значи викаш да мятам заровете и да позная колко от гостите са нелогнати форумци?!?
щом не е логнат, може да е всеки, а със „всеки“ няма как да хортуваш и няма как да си правиш статистиките, ако ги правиш де!

начи..... монетата има две страни. ези и тура

щом ти смяташ, че е адски важно когато си купуваш билетче за градския транспорт двулевката ти да седи ези, и ако е тура си убеден, че няма да ти продадат билетче - имам невероятна новина за теб -
дали е ези или тура няма никакво значение, по-важно е това дали е двулевка или еднолевка.

викаш, унтерменши и не заслужават повече....

Хxxxа!.... както викаше тавариш Сухов...
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #68 -: Януари 09, 2022, 19:14:05 »
За какво са ви тези статистики?
Ще си ги мерите?

ми понеже не могат да мислят не бяха видели, че периода не е 120 минути а 10, и развиха теория че хората са избягали и форума се е самоубил....

като им върнах стария формат на статистиката и нямаше как да си умият многоточията от сгенерираното, почнаха пак с грубото тролене.....

едиквоситам, сър......
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #69 -: Януари 09, 2022, 19:21:40 »
Quote (selected)
начи..... монетата има две страни. ези и тура
начи, не начи .. форума го правят логнатите регистрирани потребители, те обменят мнения, спорят, или както ти обичаш - тролят!
да, ама само логнатите потребители!  :nuts:
ако за теб форумът е театър, цирк или нещо подобно, значи ти трябва публика и си я бройкаш!
е, мен публиката не ме интересува, интересуват ме тези с които си говоря, споря и троля! :nuts:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #70 -: Януари 09, 2022, 19:27:00 »
начи, не начи .. форума го правят логнатите регистрирани потребители, те обменят мнения, спорят, или както ти обичаш - тролят!
да, ама само логнатите потребители!
ако за теб форумът е театър, цирк или нещо подобно, значи ти трябва публика и си я бройкаш!
е, мен публиката не ме интересува, интересуват ме тези с които си говоря, споря и троля!
противоречиш си здраво. хем не те интересува публиката, хем се скъса да я броиш въпросната публика. дето не те интересува.

присъединяването към гнусната троица не ти влияе добре.
« Последна редакция: Януари 09, 2022, 19:37:59 от Alois Alzheimer »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #71 -: Януари 09, 2022, 20:03:08 »
Рекиджът е направил алтернатива на този форум

  Пустият му Рекидж ве,  Батьо.. Направил алтернатива.. Защо?? ... След като му направих комплимент? /близка  ми е душа/ и го поканих заедно да сме пазачи!! ../ некъде да е, ненанекъде е.. а баш в град Любьмяц/

  Ама хади .. Чат ше прави... Да прави..

      Да помола в новия сайт да има отделни пътечки...
 

 За  Жиджа Миджа  :i_sheepish: :lol: :i_sheepish:най - одоле место, после яз :i_sheepish:. и други със стрческо сла :i_sheepish: :i_sheepish:боумие..
..  после Алиска :t2824:.. после нормалните хора, после тебе Батьо,и Предвитела Ходжамим..

Абе да има йерархия, бе Батьо...Нали разбирате .???

 
« Последна редакция: Януари 09, 2022, 20:11:10 от Vançe »

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #72 -: Януари 09, 2022, 20:10:14 »
противоречиш си здраво. хем не те интересува публиката, хем се скъса да я броиш въпросната публика. дето не те интересува.

присъединяването към гнусната троица не ти влияе добре.
изказваш се неподготвен, скъпи!
точно факта, че не броя публиката изтормози секуку! :nuts:
слабо! а към кого се присъединявам, мисля, не е твоя работа нали?!?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #73 -: Януари 09, 2022, 20:33:45 »
изказваш се неподготвен, скъпи!
точно факта, че не броя публиката изтормози секуку! :nuts:
слабо! а към кого се присъединявам, мисля, не е твоя работа нали?!?


боже.....

измисля си  проблем, после спори със себе си, после се изкарва победител, а накрая страда, че е победен....

а за мен се не безпокой, минал си ти покрай моето изтормозване със страшна сила,
просто ти  поясних, че копче плюc дебилче няма как да прави космически кораб....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #74 -: Януари 09, 2022, 20:39:03 »
аз съм измислил проблема?!?
кой постави въпроса за гостите?!?
баси демагога!
а онова за копчето и дебилчето ще си го изтриеш ли?!?
всъщност, що ли се занимавам с тебе

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #75 -: Януари 09, 2022, 20:48:55 »
аз съм измислил проблема?!?
кой постави въпроса за гостите?!?
баси демагога!
а онова за копчето и дебилчето ще си го изтриеш ли?!?
всъщност, що ли се занимавам с тебе


Не, не си ти :)

Активни потребители през последните 10 минути:
fierce, AnonimusBG, Moesia, Джиджи, dabedabe, Butch, wreckage, buratinob, Bacho Кольо, дедо Барми, kаily, kas

Активни потребители през последните 10 минути:
fierce, Джиджи, kаily, wreckage, Engels, Google

и сума ти народ ти посочи, че не седи логнат непрекъснато, за да ти е кеф на теб
А аз ти казах, че съм намалил времето, и за разлика от преди беше десет минути.

Ти пак си караш с лъжи и закачки....

върнах минутите на 120, както си бяха до ноември миналата година, и ти ся ептен загуби адекватност.....

Та така, като не ти мина инсинуацията почна да подскачаш като маймунка на ластик....


едиквоситам, сър........

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #76 -: Януари 09, 2022, 20:50:50 »
айде, в твой стил, да не кажеш пак че не ти се дава пълната картинка.....

 328 Гости, 26 Потребители (12 Spiders, 1 Скрит(и))

Активни потребители през последните 120 минути:
Accipiter, Джиджи, dabedabe, Engels, Калинчо, Vançe, wreckage, Алиса .., Ловkия, buratinob, fierce, Бонго, Imko1, Zmeja, Firmin, дедо Барми, kаily, Bacho Кольо, Butch, peniko, AnonimusBG, Manrico, otvrat, ЗИП, Giuseppe,

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #77 -: Януари 09, 2022, 21:01:16 »
направи ги за 1440 минути! :nuts:
ако не те интересуваше, нямаше и да подскочиш, като го постнах!
къде е този ред в моите цитати?!?
Quote (selected)
328 Гости, 26 Потребители (12 Spiders, 1 Скрит(и))

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #78 -: Януари 09, 2022, 21:04:47 »
направи ги за 1440 минути! :nuts:
ако не те интересуваше, нямаше и да подскочиш, като го постнах!
къде е този ред в моите цитати?!?

именно, що го отряза :)
щото не ти отговаря на пропагандната линия?

скок-подскок.......

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: Алетарнатива:
« Отговор #79 -: Януари 09, 2022, 21:13:00 »
Каква пропгандна линия има па Фиърс? Не усещаш ли от последните избори насам мненията тук са предимно "организационни" - оплаквания от модерация - твоята, изясняване на лични отношения, съдбата на тоя форум прочее. Това, че 120, 360, ако ще да са милиони маса народ , само четат като гости - поне дано тоя цирк да им е интересен.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #80 -: Януари 09, 2022, 21:17:59 »
Каква пропгандна линия има па Фиърс? Не усещаш ли от последните избори насам мненията тук са предимно "организационни" - оплаквания от модерация - твоята, изясняване на лични отношения, съдбата на тоя форум прочее. Това, че 120, 360, ако ще да са милиони маса народ , само четат като гости - поне дано тоя цирк да им е интересен.

ами има.
щом подскача като ужилен, като му се развенча демагогията на тема посетители, логнати и нелогнати.

А аз, като го гледам, направо на секундата според него съм реагирал - няма двадесетина часа по късно съм му обяснил или че не се е ориентирал, или че демагогства.

е, той доказва, че се е ориентирал

Що да споря с него, като сам се изкарва демагог?

и да, нейде толкова си седяха във форума, от къде 200 регистрирани участника къде 40 на линия - двадесетина логнати и двадесетина не.

Липсата на замразените тролове не се усеща, освен че е станало по-спокойно наоколо.
Това е цитат, не мое мнение :-)


Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #81 -: Януари 09, 2022, 21:29:33 »
и как да споря с теб, като неудобните неща ги триеш?!?
ама давай, щом ти харесва! :cool-1084:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2732
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #82 -: Януари 09, 2022, 21:32:40 »
и как да споря с теб, като неудобните неща ги триеш?!?
ама давай, щом ти харесва! :cool-1084:

ми твоето не е спорене, а заяждане.
сиреч липса на аргументи

що да виси спама ти с обиди тук? За да трябва да те замразя ли?

ей, ма съвсем не си знаете интереса, хем не можете да летите, хем се..... кво беше там по вица

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #83 -: Януари 09, 2022, 21:38:32 »
интерес?!? тука?!?
единственият ми интерес тука е това място да остане, ама ....

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #84 -: Януари 09, 2022, 21:47:58 »
Наблюдавам от няколко дни случващото се на това място. През повечето време - на хлад. Не мога да твърдя, че на всички 100% съм проследил всичко. Не ми е и нужно.

Стори ми се уместно да споделя някои свои наблюдения и изводи.

Първо и главно, това, което на някои тук им се струва вселенски катаклизъм, всъщност е етап от един естествен процес, чиято динамика (стига да си наясно с обекта и предмета) е добре известна и описана.

На първо ниво, ще се огранича с полезната аналогия с процеса на роене при пчелите. Няма да ви го преразказвам. Не съм ентомолог, нито етолог. А и статията в Уикито ми се видя много ясна и приятна за прочитане. Няма да ви натовари, надявам се. Пък и винаги е полезно и приятно човек да се консултира с решенията на кризите, които Майката Природа предлага от поне стотина милиона години насам.

На второ ниво, за тези, все по-малко оставащи, които следят мисълта ми, бих казал, че динамиката на развитие на този (и на всеки друг, навярно) форум е популационна. Той, очевидно, достигна носещия си капацитет. Защо тъй за кратко, защо на това ниво (сравнен, да речем, с този на СЕГА) - предмет е на дискусия, която може да си проведете, при желание.

На трето ниво, за малцината, следващи логиката ми, бих предложил да се замислят над това как хомофилията оформя топологията на динамичната (социална) мрежа, който тази форумна общност представлява. Тук благородно ще поставя ехидните  усмивчици на някои от четящите ме (все още) в графата на примитивното им чувство за хумор, вместо на тази на невежеството им. Става дума за хомофилия и хетерофилия в социофизичен смисъл, да ви успокоя, ако сте се превъзбудили, някои. Разбира се, бих могъл да ви препоръчам и някои четива по темата, дано ги погледнете. Ама ... надали. Всъщност идеята е за това как разпределението на форумните (човешки) ресурси, което, впрочем, наскоро Сержанта доста точно представи, се отразява на динамиката на форума. А картинката, към днешна дата, е на доминация на хомофилията, с малки хетерофилни изключения. Доколкото случаят с доминиращата хомофилия е добре описан и с еднозначен резултат - пълна фрагментация, остава само въпросът колко малки са малките хетерофилни изключения. И дали те са в състояние да осигурят относителна (при всяко положение - динамична) устойчивост на този форум при този му състав. Скептичен съм, няма да крия.

На четвърто ниво, за радост на последните останали хуманитари, които още следят логиката ми, бих припомнил концепциите на filter bubbles и на echo chambers. В нашия случай "филтрирането", заради ниското технологично ниво, а най вече, заради рудиментарния сталинизъм на местните адепти, се провежда по правилото "нет человека, нет проблема" във формулировката "тези да се махат". Ясно е, че прогонването на хора, които практически във всеки един случай познаваш само виртуално, е с основание идеите и ценностите, които те носят. Така се постига уютната за тоталитарните хомофилици хомогенност на "без-проблемността". Над която се носи, като в Битие, несмутено ехото от собствените им мисли. Подходящо сегрегирани от други нечии, чужди и крамолни, мисли и идеи. Ето ви и ехо камерата (стаята, ако ви е по насърце).

Пето ниво, изповедно. На пето ниво изповедно ще споделя, че както повечето от вас, дори тези, които в годините ме означваха като "либераст", "толераст" и прочее епитети (които, споделям, нося с гордост и удовлетворение) очакват, аз съм доста краен хомофил. Работата ми е такава, че предполага общуване с много и различни хора. С огромното мнозинство от тях бих общувал и по избора си, слава богу. Но, при все това, когато мога да избирам и дам воля на предпочитанието си, бих предпочел да общувам със себеподобни. И това, много държа да подчертая, няма нищо общо нито с политика, нито с идеология, нито с възраст, пол, раса, етнос или религия. Сред най-добрите ми приятели и колеги са хора с твърде различни от моите политически убеждения, пол, религия, етнос. Но те покриват други мои "стандарти", на които държа, защото си мисля, че в голяма степен ме определят като личност в зрелостта на житейския ми път. Критично мислещи и толерантни, да речем. Просветени. Знаещи. Можещи. Търсещи. Такива едни. И да, на този форум има такива, за радост. Има, обаче, и ... други. Уви, неотменим данък на многообразието. Което приемам и даже харесвам, тъй както харесвам предизвикателствата на сложността.

Това, което не харесвам, е агресивното невежество, простащината и простотията. Не харесвам и самодоволството на ситуационни самодържци - дребни диктаторчета, огънати под тежки комплекси, които ми размахват правилата си самиздат, от една чисто технологична позиция на преимущество, даваща им възможност за избирателно прилагане. Която е, както се оказва, лесно заменима. Правилата, да вметна, са живи, когато са приети от тези, които следва да ги прилагат и съблюдават. Така е при демокрацията.

О, да! Не съм забравил - тук не е демокрация, тук е форум. И не, не очаквам разни смешници тук да ми обяснят какъв е смисълът на форума при не-демокрация. Те за целта са написали правила - да си ги чета, щом съм грамотен. Хамурапи ряпа да яде.

Преди 2600 години няколко десетки или няколко стотици от тези, към чиято демократична традиция се лаская да принадлежа, са се качили на корабите си и напускайки града и форума на родния Милет в условията на не-демокрация, водени от свободни и просветени лидери, опънали платна и налегнали веслата на север. Те създали Аполония, а Аполония, малко по-късно, и Анхиало. Днешните наши Созопол и Поморие. Решенията на тяхната демокрация, сложно и просветено общество, са издълбани на камък. Ἔδοξε τῶι δήµωι . С това започва всяко едно от тях. На старогръцки това означава "Народът реши".

Едва ли сатрапията на персите из йонийските градове в Мала Азия е била без правило и закон. Не изключвам всеки град там да си е запазил и форума - откъде иначе да слави сатрапа законодател и мъдростта му. Но ... Комай на демокрация не са го докарвали, персите. Което е довело до ... избор. Свободният човек избира, щото.

А алтернативата се очерта. Не ли?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #85 -: Януари 09, 2022, 21:52:58 »
Аз примерно се страхувам от вълци, макар да знам че и вълците се страхуват от хората. Туй извън темата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #86 -: Януари 09, 2022, 22:07:34 »
Добре че е човека с розовата лопатка да ни обясни колко сме тесногръди, че сме като динозаврите и нямаме място под слънцето.
Сумати писания и през ред колко са лоши хомофобите, само там ли те засърбя?
Бе ти що ....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #87 -: Януари 09, 2022, 22:09:11 »
Аз примерно се страхувам от вълци, макар да знам че и вълците се страхуват от хората. Туй извън темата.

Вълците също знаят, че се страхуваш от тях. Надушват го. Знаят, обаче, и че си опасен, при все страха ти. Затова и предпочитат да не рискуват. Ако имат избор, де. Понякога, обаче, гладът не им оставя такъв. Или пък ... страхът. Туй (също) извън темата.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #88 -: Януари 09, 2022, 22:14:27 »
Бе що си не стоите у вашият чат, ами сте дошли тук да се фукате?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #89 -: Януари 09, 2022, 22:16:47 »
Добре че е човека с розовата лопатка да ни обясни колко сме тесногръди, че сме като динозаврите и нямаме място под слънцето.
Сумати писания и през ред колко са лоши хомофобите, само там ли те засърбя?
Бе ти що ....

Като консервена кутия на канап си. Няма нужда да те побутва човек. И вятърът да те разклати - дрънчиш. На кухо.
Впрочем, от теб и не съм очаквал да прочетеш с разбиране. Текстът ми по-горе има своите адресати. Ти не си сред тях, да те утеша.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #90 -: Януари 09, 2022, 22:17:28 »
Наблюдавам от няколко дни случващото се на това място. През повечето време - на хлад. ... Първо и главно, това, което на някои тук им се струва вселенски катаклизъм, всъщност е етап от един естествен процес, чиято динамика (стига да си наясно с обекта и предмета) е добре известна и описана.

На първо ниво, ...
И що толкова дълго?!?
Та първо ниво, та пето ниво.
хомофилия, та хетерофобия?!?
Не може ли по-просто - ако искаш, пишеш тук, ако ли не  - не пишеш.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #91 -: Януари 09, 2022, 22:32:53 »
Като консервена кутия на канап си. Няма нужда да те побутва човек. И вятърът да те разклати - дрънчиш. На кухо.
Впрочем, от теб и не съм очаквал да прочетеш с разбиране. Текстът ми по-горе има своите адресати. Ти не си сред тях, да те утеша.

Вземи си адресантите, сапьорската лопатка и марш при врекалото да си гукате. Тук идвате само крамоли да правите. И мръкате, като ви ритнат виртуално през устата.
Аре баста. Да не видиш виртуална лопатка по главата!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #92 -: Януари 09, 2022, 22:33:59 »
Не може ли по-просто - ако искаш, пишеш тук, ако ли не  - не пишеш.

Навярно може. По Фучик. С паралелепипед на врата. Или пък, като си говорим за вратове и вълци (по-горе), по Езоп.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #93 -: Януари 09, 2022, 22:38:56 »
Quote (selected)
Бе ти що ....
Всъщност смятах да ти предложа да пишеш при рекиджа, зачудих се дали няма да го приемеш като псувня и турих точките. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #94 -: Януари 09, 2022, 22:43:22 »
Вземи си адресантите, сапьорската лопатка и марш при врекалото да си гукате. Тук идвате само крамоли да правите. И мръкате, като ви ритнат виртуално през устата.
Аре баста. Да не видиш виртуална лопатка по главата!

Бъди, плисни си две шепи вода на очите, па се събуди. Не са тези времена да ми се пъчиш като квартален милиционер. Знам, че ти е мерак да риташ през устата. Така и ще си умреш, с този мерак. От него, неначесан щото, и псувните и заканите, дето ръсиш тук - по правило, безнаказано.

п.п. Как мислиш, ако съм си имал работа с невиртуална МПЛ, насочена към главата ми, ти дали ще ме уплашиш с виртуалната? А пак си помисли ...  ;)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #95 -: Януари 09, 2022, 22:44:46 »
Всъщност смятах да ти предложа да пишеш при рекиджа, зачудих се дали няма да го приемеш като псувня и турих точките. :nuts:

Не съм си и помислил друго.

Памфуций

  • Гост
Re: Алетарнатива:
« Отговор #96 -: Януари 09, 2022, 22:48:55 »
. Не изключвам всеки град там да си е запазил и форума - откъде иначе да слави сатрапа законодател и мъдростта му.
Агората, всъщност.... Трябваше да употребиш "омофилия" - така допълнително ги объркваш. Реакциите беха предвидими. Иначе  :t2015:
« Последна редакция: Януари 09, 2022, 22:56:28 от Бонго »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #97 -: Януари 09, 2022, 22:53:16 »
Времето се променя и то бързо, и ние трябва да сме в крак с него. Аз също се интересувам от антична история, но между другото. За жалост човекът много бавно се променя. И ще го затрупат екскрементите му. Пардон!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #98 -: Януари 09, 2022, 23:02:09 »
Бъди, плисни си две шепи вода на очите, па се събуди. Не са тези времена да ми се пъчиш като квартален милиционер. Знам, че ти е мерак да риташ през устата. Така и ще си умреш, с този мерак. От него, неначесан щото, и псувните и заканите, дето ръсиш тук - по правило, безнаказано.

п.п. Как мислиш, ако съм си имал работа с невиртуална МПЛ, насочена към главата ми, ти дали ще ме уплашиш с виртуалната? А пак си помисли ...  ;)

Нямаше да те плаша, а директно с един ловък и внезапен удар бих ти сцепил тиквата!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #99 -: Януари 09, 2022, 23:07:37 »
Голяма работа е вашият чат.Надникнах аз там.
Трябва обаче да се стараете повече и да залягате над запетаите.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #100 -: Януари 09, 2022, 23:16:56 »
Нямаше да те плаша, а директно с един ловък и внезапен удар бих ти сцепил тиквата!

Няма ловък и внезапен удар с МПЛ, който да сцепва тиквата. Амплитудата е твърде голяма, щото. Ловките и внезапни удари с МПЛ пробождат или разсичат торса и/или крайниците, в определени случаи шията и лицето. Атакуват се артерии и нервни възли, понякога сухожилия, ако, все пак, ти трябва жив. Кости също, стига да не ти се налага после да го мъкнеш, осакатен, щом ти е толкова нужен. Всяко (хладно) оръжие си има преимуществата, но и ограниченията. Ако, все пак, ти е мерак да сцепваш тикви, това, по правило, е с втори удар (контакт). Мен поне така ме учеха.  ;)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #101 -: Януари 09, 2022, 23:28:52 »
Няма ловък и внезапен удар с МПЛ, който да сцепва тиквата. Амплитудата е твърде голяма, щото. Ловките и внезапни удари с МПЛ пробождат или разсичат торса и/или крайниците, в определени случаи шията и лицето. Атакуват се артерии и нервни възли, понякога сухожилия, ако, все пак, ти трябва жив. Кости също, стига да не ти се налага после да го мъкнеш, осакатен, щом ти е толкова нужен. Всяко (хладно) оръжие си има преимуществата, но и ограниченията. Ако, все пак, ти е мерак да сцепваш тикви, това, по правило, е с втори удар (контакт). Мен поне така ме учеха.  ;)

КОФТИ СА ТЕ УЧИЛИ, А ТИ ВЪОБЩЕ СИ СБЪРКАН СБЪРКАНЯК!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #102 -: Януари 09, 2022, 23:32:10 »
Що да са го учили кофти?
Вероятно нежния спецназ е по друга програма.
Нежно, с чувство...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #103 -: Януари 09, 2022, 23:35:32 »
Ша ма накарате да цитирам Ботева.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #104 -: Януари 09, 2022, 23:38:24 »
КОФТИ СА ТЕ УЧИЛИ, А ТИ ВЪОБЩЕ СИ СБЪРКАН СБЪРКАНЯК!

Не, добре ме учеха. И с по-големи букви да крещиш - все тая. Емоциите са излишни. Бих добавил, че срещу противник с каска и бронежилетка, бил той и с нож, МПЛ или пък с АК-47 с наденат нож, мишените за МПЛ намаляват. Сцепването на тиквата, например, се отлага до снемане на каската или пък, за твое съжаление, се отменя и въобще. Атакуват се тези места, дето, както се казва, когато се печеш, не правиш тен.  ;)

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #105 -: Януари 09, 2022, 23:56:01 »
 Некои съображения по некои положения.

I положение. Правилата на форума.
Администрацията преди няколко дена ни ги напомни. Събират се на една страница. Няколко на брой. А на някои тук им се видя непосилно да се напънат и да ги спазват.
Но как типаж, изживяващ се като лице от вселенска величина, ще вземе да се съобразява с тях. Ами той си има НЕГОВИ, считащ ги за свещени и за последна инстанция. Такива лица са всичко друго, но не и диалогични. Твърденията са им императивни и за тях, както се казваше в оня лаф – „По въпроса за демокрацията две мнения няма и не може да има!“
Естествено се стигна до конфликт с админите. И... без да се обижда никой, те (админите) се оказаха твърде човечни, считайки съвсем погрешно, че с такива хора може да се подхожда меко, да се опитват да им обяснят, а те (гореспоменатите титани) ще вземат да разберат...
Стомничката за вода – до втория път. Третият – вън завинаги!
Форумът е място за обмен на мнения. Не е за налагане на такива, както и е място, на което трябва да има дисциплина.
 

II положение. Междуличностите отношения между участниците.
Има тема. Изказваш си мнението. Добре ще бъде, то да е обмислено преди да го публикуваш.
И тук стигаме до енциклопедистите.
Има хора, които са „подготвени“ по всяка тема – от квантовата физика, до, примерно, качеството на дамските превръзки.
И, когато са от типажа споменат по-горе, резултатът е виден от всички ни. Започва се полемика. Това добре. Но след 2-3 реплики се стига до персонални квалификации. И в края на краищата, основният аргумент става класическото – „Ти, па си много убаф!“ И ... до тук с въпросът, поставен за обсъждане. Десетина мнения по темата и после 30-40 с квалификации.
Аз мисля, че в такъв случай веднага трябва да се отстрани (временно) ПЪРВИЯТ плеснал квалификация насочена към друг или всички участващи в темата.

III положение. Правописът на български език или О писменах.

Разбираемо е, когато в контекста на изложението си използваш някой диалектен израз, разговорен идиом, добил гражданственост – наскоро или отдавна, или колоквиален, вербален израз, който писмено изглежда граматически неправилен, но придава някаква закачливост на мнението. Примерно: „Нъл тъй“, или „Рийшли“. Има още много такива, но трябва да се използват разумно и ограничено по брой в един пост. Без да посочвам, има си хора тук, за които, хайде да не споменавам отново форумните правила, но и нормалното отношение към приетите във всяка държава правила за правопис, това изобщо не ги интересува. От началото до края в постовете им почти не може да се намери дума, която да е написана правилно. За пунктуацията да не говорим. И на реплика към тях да се изразяват разбираемо, следват няколко „стандартни“ за тях отговора, които всички ги знаем – това ли е най важното, запетайките нямат значение и т.н.
В повечето случаи, това са същите тези лица, които са се извисили (според тях) над плебса и по този начин изразяват и снизходителното си отношение към всички ни.
Аз съм българин и форумът е български. Т.е. изразяването трябва да се подчинява на общоприетите правила. Ако някой не иска или не може – няма работа тук. Вероятно има такива места, където всички се изразяват по този начин. Обаче там... няма как да се отличиш, някак! Не вземам отношение на какво ниво са по същността на темата...
 
IV положение. О емотиконах.

Много хубаво нещо са емотиконите. В епистоларната комуникация допълват текста с изражение, което там липсва, а в директната, вербална комуникация то е много важно. Обаче, когато видиш пост осеян с картинки, още преди да го прочета, то ми прилича на някаква сергия с шарени чорапи или на някаква дунда, с рокля доста над коляното и задължително многоцветна и на едри гюлове!
Хашек, обяснявайки ни походния олтар, завърши със следното велико, обобщаващо всичко това, изречение:
„Отдалече обаче всичко това се сливаше и правеше впечатление на влак, който пристига на някаква гара.“
Няма как да не се съгласим с класика!
 
Мисля, че засега стига.
И пак да цитираме Хашек:
„Какво направихте? Едно голямо лайно направихте.“

Не се присъединявам към тези, които го направиха. От известно време повече чета, отколкото пиша. Разбрал съм отдавна, че полемика с хора от горната категория е чиста загуба на време. Нервите са ми здрави и не се ядосвам. Отдавна съм свикнал с това. Ужким, хора грамотни, образовани, а се държат като в кръчма. Всеки има мнение по всички въпроси и той е най-умният.
Е! Затова са правилата. И имам следното предложение към управата тук: Който иска да спазва правилата – остава, който не – прав му път.
Всяка структура е добре от време на време да бъде прочиствана, хигиенизирана. Остават тези, които искат, на които им е интересно да могат да обменят мнения и които се държат прилично.

Това е. Dixit! 
ПС
Пак да напомня. Това е моето мнение и то е изложено не да влизам в полемика. По гореизложените мои съображения. Няма да отговарям на никого и да пояснявам нищо.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #106 -: Януари 10, 2022, 01:56:35 »
Пичове, да успокоим топката!
Приберете виртуалните лопатки!
Тук няма нито главорези с истински сапьорски лопати, нито палачи, готвещи примки за нечии шии. Няма го и Юлиус с негова Густа.
Не може да се ни врагове хора от форума, които не познаваме. И имената им даже не знаем. Само защото Крим за тях е окупиран от агресори, пък Косово е върхът на демокрацията и справедливотта. Или защото някой се е боцнал с Модерна, а другият не вярва на търгашите от Пфайзер.
Не става така. Няма смисъл. Ще бастисаме форума.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #107 -: Януари 10, 2022, 02:31:32 »
Може да няма главорези, но има хора които биха подкрепили и защитили такива когато се наложи. За момента не е там проблема, а липсата на уважение у някои към останалите участници, и още по лошо - към собствениците и администраторите. Брадатко го е обобщил много точно, абсолютно съм съгласен и подкрепям напълно неговото мнение.
« Последна редакция: Януари 10, 2022, 03:04:00 от kas »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Алетарнатива:
« Отговор #108 -: Януари 10, 2022, 05:45:02 »
Темата май се изчерпа.
Полубоговете да си ходят при рекиджа като искат.
Всичко останало е от сорта ах колко сме велики, но плебеите не ни разбират и не ни искат в тяхното гето да ги учим на ум и разум според най-новите модни трендове.
Това направо ни съсипва и ни пречи да си пием коктейлчето и да го мезим с рукола.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #109 -: Януари 10, 2022, 12:01:16 »
Темата май се изчерпа.
:no!:

Все още не, даже напротив ...


И не почвай да действаш и ти като от последна инстанция, МОЛИМ, щото нямаш никви силички за това ...


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #110 -: Януари 10, 2022, 12:52:08 »
Ваксаните гейролюпци за бортом, Крассота  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #111 -: Януари 10, 2022, 13:12:10 »
Джиджи, погрижи се за КПД-то. Децибелите не помагат. Да би могла някак си да ни дадеш рахат да мислим, ненарушавайки творческите ни напъни.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #112 -: Януари 10, 2022, 13:51:04 »
Може да няма главорези, но има хора които биха подкрепили и защитили такива когато се наложи.
За момента не е там проблема, а липсата на уважение у някои към останалите участници, и още по лошо - към собствениците и администраторите.
Брадатко го е обобщил много точно, абсолютно съм съгласен и подкрепям напълно неговото мнение.
:th_up:

Памфуций

  • Гост
Re: Алетарнатива:
« Отговор #113 -: Януари 10, 2022, 15:58:07 »
За момента не е там проблема, а липсата на уважение у някои към останалите участници, и още по лошо - към собствениците и администраторите. Брадатко го е обобщил много точно, абсолютно съм съгласен и подкрепям напълно неговото мнение.
Не ми е ясно с какво който и да е от визираните е показал липса на уважение към собствениците на сайта.
Що се отнася до липсата на уважение към някои от администраторите, а по-конкретно един от тях,  тя се дължи да многократно демонстрираните двойни стандарти, толерирането на директни просташки обиди от страна на близки до ръководството , да не говорим, че самият той многократно е нарушавал правилата, както и декларираната политика на форума, оповестени в "Защо сме тук" и в организационни.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #114 -: Януари 10, 2022, 16:07:30 »
Quote (selected)
И не почвай да действаш и ти като от последна инстанция, МОЛИМ, щото нямаш никви силички за това ...

Много се извинявам, но ето един пример за казаното от мен по т. II (по-горе) и до някаква степен във връзка с т. I.
.......
Мога надълго и нашироко да коментирам това, но мисля, че и само посочването му е достатъчно. За всеки, преодолял проблемите със собственото си Его* и замислял се по тези въпроси.
______________________
*Его - Представата за това, какво ти, самият, мислиш че представляваш пред другите...
б.а. - Оттук започват повечето от нещата...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #115 -: Януари 10, 2022, 16:16:34 »
Другари, да кажа и аз. На мен никаква администрация не ми пречи. Щеше ми се да напопържам наколко пуяка, но се въздържах. Така и би трябвало. А иначе, ако сме по-търпеливи, от всеки човек може да се научи нещо полезно.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #116 -: Януари 10, 2022, 16:39:47 »
Не току тъй е казано:
"Търпението е висша добродетел"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #117 -: Януари 10, 2022, 19:56:53 »
II положение. Междуличностите отношения между участниците.
Има тема. Изказваш си мнението. Добре ще бъде, то да е обмислено преди да го публикуваш.
И тук стигаме до енциклопедистите.
----------
Десетина мнения по темата и после 30-40 с квалификации.
Аз мисля, че в такъв случай веднага трябва да се отстрани (временно) ПЪРВИЯ, плеснал квалификация насочена към друг или всички участващи в темата.
:th_up:

100% съгласна с казаното от теб, въпреки че съм отразила това с най-подходящото за целта емоджи – те затова са и самите емоджита ...

А не да се действа на "ауфтакт" – т.е. непълен такт, като в случая имам предвид прескачането на ПЪРВИЯ и подпукване по ред на номерата на всички останали ...

Но за това – някой друг път! – и то много по-конкретно, защото в момента нямам никакво време ...


И точно по тази причина помолих с "МОЛИМ" поне тази тема да не се затваря, а не заради някакво мое болно ЕГО ...

Просто защото нямам такова ...


Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #118 -: Януари 10, 2022, 20:11:02 »
Рекиджът е направил алтернатива на този форум, по-скоро чатруум на Дискорд. Който има желание, може да се запише. Пишете ми или на лични за инструкции или на джимейл: pamphutius.
Бонго, моля поправи заглавието на тази тема - не върви интелигент като теб да пише Алетарнатива
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Алетарнатива:
« Отговор #119 -: Януари 10, 2022, 21:45:34 »
"ауфтакт" – т.е. непълен такт

Не означава това!