Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 14:21:14

Автор Тема: Тиквоний е арестуван  (Прочетена 16550 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #60 -: Март 18, 2022, 11:32:55 »
Каквото и да се случи с Боко, той вече е "двойка трефа"!
Никога няма да се върне, ни на бел кон, ни на дръглива магарица. Това беше.
Не е нито първият, нито ще е последният. Историята изобилства с точно такива случаи.
В края на краищата си получи, даже бих казал, отработи, заслуженото.
И ако някога е разчитал на някого или на нещо да му помага в такива моменти, това показва за кой ли не път, колко е тъп и нищо не разбира от манталитета на западните му куратори.
Ето го и Зеленский. В подобно положение е и той. Обещаваха му какво ли не, а сега, всички си въртят гъзовете към него, като през рамо му обещават разни несъществени вече неща.
Англо-саксите са особена категория същества. От контактите ми с тях съм разбрал, че имат изключителен дефицит на доброта и справедливост. Едни пари и една материя са.
Ако някому се стори, че са, някак така, добросърдечни и склонни да помагат, това е в 90% поза. Вътрешно са кухи откъм човещина.
 



Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #61 -: Март 18, 2022, 11:35:59 »
Quote (selected)
Така ще си имаме прекрасно оправдание, що няма да се месим в глупостите им по окраината.
Киро ни го наложиха да им изпълнява заръките. Едва ли се е еманципирал за 100 дни, а и няма толкова акъл.

За киро мноо от себе си даде синергитикът, ама вие се чудехте, откъде била злобата у мен спрямо радев. Не се радвам, че отново съм права....
Не забравяй, че е натовски възпитаник. Това отчетливо се изтъкваше при първите избори. Ако не бе той, нямаше да е изненада Тиквоний да продължи да ни управлява, по едни или друг начин. Радев използва тъпотата на Каскета и успя да ни отърве от мутрата. Ако смяташ, че трябва да застане на амбразурата в защита на руските интереси - то не си права. И въобще за да се появи такъв политик с подобен профил - трябва сериозни протести на улицата. Но ние си стоим в къщи пред компа и смятаме, че друг трябва да ни свърши работата.
А Радев, дори и днес в Ст. Загора заема една сравнително достойна позиция - ако някой ще дава оръжие, да излезе пред хората и да го обясни.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #62 -: Март 18, 2022, 11:38:19 »
Quote (selected)
В края на краищата си получи, даже бих казал, отработи, заслуженото.
Не съм много съгласен - искам го запознат с бай Ставри!
Той пък, надявам се ще го представи на местния елит, начело с Киро Жарта.
Е, тогава, дори и да не успеем да си върнем награбеното ще се почувствам наполовина удовлетворен.
За другата половина ще разбера по отсъствието на разни калитковци.
Има време, важното е да се започне и започнатото да не е от българска гешефтура, защото при тези случаи само плащаме ние - раята.
« Последна редакция: Март 18, 2022, 12:45:21 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #63 -: Март 18, 2022, 11:52:51 »
Успяваме тъй да гласуваме, че всеки следващ да е още по-голям боклук от предходния.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #64 -: Март 18, 2022, 11:55:57 »
Успяваме тъй да гласуваме, че всеки следващ да е още по-голям боклук от предходния.
Това има на сергията.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #65 -: Март 18, 2022, 12:08:59 »
Успяваме тъй да гласуваме, че всеки следващ да е още по-голям боклук от предходния.
Това има на сергията.

Не съм съгласна. Като гласуваш, трябва редовно да изискваш от тези, за които си гласувал, да изпълняват! Трябва непрекъснато да се държат в напрежение от собствените им гласоподаватели. Специално за БСП - пределно ясно им е обяснено, каква трябва да бъда позицията им за Русия! Иначе - разпад. На последните избори за тях са гласували само русофили

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #66 -: Март 18, 2022, 12:11:40 »
Quote (selected)
странно защо започват да ми идват едни асоциации с 1941 година.
Хитлер и му дадоха идеология (в затвора, пишейки "Моята борба" не чете "Капиталът" или "Държавата и революцията"..
"Капиталът" го е чел във Виена много преди затвора .. но не му хваща ума и сърцето - всични напъни да се обясни историческото развитие на Човечеството и развитието на обществото само  с класи и класова борба , му са се видяли изкуствени и смешни..

Което  си го пише баш в "Моята борба"  !

Там  обяснява човекът , че във Виена много е спорил със своите левичарски приятели и почти винаги е печелел споровете.

А Мусолини , покрай Анджелика Балабанова и Васил Коларов  не само е бил запознат с "Капитала" , ами и е бил в кръжока на Плеханов в Женева ..

Но и той не останал възхитен от писанията на класиците и ги оценявал като : "идиотщини"..

П.П
С Ленин се е познавал  ЛИЧНО и той ще да си му е казвал идеите пряко,  та няма за какво да му чете "Държавата и революцията" .. нямал е високо мнение за Владимир Илич ..

Та това е историческата истина ..

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #67 -: Март 18, 2022, 12:15:13 »
Частната информационна телевизия Диджи 24 също съобщава
Щом и Джиджито е потвърдила, кой съм аз, че да се съмнисвам?!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #68 -: Март 18, 2022, 12:15:49 »
Quote (selected)
В края на краищата си получи, даже бих казал, отработи, заслуженото.
Не съм много съгласен - искам го запозват с бай Ставри!
Той пък, надявам се ще го представи на местния елит, начело с Киро Жарта.
Е, тогава, дори и да не успеем да си върнем награбеното ще се почувствам наполовина удовлетворен.
За другата половина ще разбера по отсъствието на разни калитковци.
Има време, важното е да се започне и започнатото да не е от българска гешефтура, защото при тези случаи само плащаме ние - раята.
...забравяш, че Той е кавалер на черния колан, ще ги...с 200, нихната!
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #69 -: Март 18, 2022, 12:35:56 »
На последните избори за БСП са гласували само русофили

На последните избори (понеже съм твърд русофил и съветофил) гласувах за "Възраждане". На следващите - пак за тях.
БСП хубаво да мислят какви ще ги вършат сега и какви евродепутати ще пращат, че сегашните се оказаха скрити фирмини.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #70 -: Март 18, 2022, 12:50:05 »
На последните избори за БСП са гласували само русофили

На последните избори (понеже съм твърд русофил и съветофил) гласувах за "Възраждане". На следващите - пак за тях.
БСП хубаво да мислят какви ще ги вършат сега и какви евродепутати ще пращат, че сегашните се оказаха скрити фирмини.

Не съм много сигурна, че ще има нови избори за евродепутати

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #71 -: Март 18, 2022, 12:51:18 »
всични напъни да се обясни историческото развитие на Човечеството и развитието на обществото само  с класи и класова борба , му са се видяли изкуствени и смешни

И аз ги намирам неверни. Възпитанието и околната среда (съответно обществено-икономическият строй) имат голямо влияние, но гените имат още по-голямо.

Войната между източноевропейци и западноевропейци не е от 1945 насам. Не е дори от разцепването на християнството на православни и католици. Войната им е от около 3000 г. и е на расова основа - между славяни (източно-европейци) и келти/гали (западноевропейци).
Германите се намесват в тази война много по-късно, на страната на келтите, защото са приели католицизма.

И тази война няма да спре, докато едната от двете подраси не бъде унищожена или окончателно поробена. Тъжното е, че много славяни са приели католицизма и са минали на страната на тези, които всъщност ги мразят и презират. Затова, ако Русия победи в тази война, трябва непременно да ги препокръсти в православието.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #72 -: Март 18, 2022, 12:51:24 »
На последните избори за БСП са гласували само русофили

На последните избори (понеже съм твърд русофил и съветофил) гласувах за "Възраждане". На следващите - пак за тях.
БСП хубаво да мислят какви ще ги вършат сега и какви евродепутати ще пращат, че сегашните се оказаха скрити фирмини.
Уффф, не ми е приятно, но и аз познавам поне няколко души, преди гласували за БСП, а на последните - за "Възраждане".
Още по неприятно ми е, че и други се заканват, включително и моята скромна особа, ако отсега нататък направят и най малка грешна стъпка.
И на мен ми се изчерпи запаса от толерантност.
А пък като се огледам на терена - то не останало нищо друго, което си заслужава да го подкрепяш.
Според мен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #73 -: Март 18, 2022, 12:55:08 »
Но да се върнем на темата.
Тиквата днес съобщават, че е закусвал кроасан и вода!
Ааайди хаирлия да е!
Догодина - пак кроасан и вода, но с райбер.
Да обяснявам ли какво е закуска /обяд, вечеря/ с райбер?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #74 -: Март 18, 2022, 12:59:52 »
Всичко у нас става с огромно закъснение.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #75 -: Март 18, 2022, 13:12:28 »
И аз ги намирам неверни

Защо, кое не е верно? Класите винаги са съществували. И борбата между тях никога не е спирала. И борба не значи задължително и винаги въоръжена борба, революции и т.н. Профсъюзите какво са? Инструмент на класовата борба. А всички смени на обществено икономическия порядък са извършвани от една класа за сметка на друга.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #76 -: Март 18, 2022, 14:18:00 »
И аз ги намирам неверни

Защо, кое не е верно?

Eто това:
всички напъни да се ...

"Всички" е невярното. Далеч не всичко е класово. Повече е расовото (подрасовото).
Ясно съм обяснил по-горе. Мога и да продължа:

Първите класи не са били богати/бедни от един народ/племе. Били са победители/победени в бой/война между 2 племена/народа. Победителите са ставали господарска класа, победените - роби/феодални селяни.

И да си продължа обяснението от предния пост:

Западноевропейците винаги са считали и ще считат източноевропейците за подчовеци,
които трябва да бъдат завладени/поробени или избити, ако не се покорят.
В момента източноевропейците-католици (без българи и сърби) са завладени и са нископлатени слуги.
Българите (православни) са най-презираните и най-нископлатени слуги.
А руснаци/белоруси и сърби са мразени и нарочени за унищожение или жестоко поробване.
Украинците, както и беше планирано, бяха разделени на две - западни укр. (смесена кръв, католици или униати) - пушечно месо срещу източните укр. (чисти руснаци, православни).

Дори Русия да завладее цяла Европа, победените западноевропейци ще продължат да се смятат за по-висша раса от победителите си.

Толкова е ясно, че няма накъде повече.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #77 -: Март 18, 2022, 14:25:52 »
Западноевропейците винаги са считали източноевропейците за подчовеци, които трябва да бъдат завладени/поробени или избити, ако не се покорят.

Това е така, но причината не е в самите западноевропейци, а в католическата църква. А по-късно и протестантската. Тя им е втълпявала тези идеи и ги е благославяла за кръстоносни походи.
Да, не всичко е класово, но в обществено-икономическите революции е единствено класово. Расовите идеологии не променят мястото на класите в обществото. Дори нацистите са класова партия. Работническа. Но, расисти.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #78 -: Март 18, 2022, 14:27:46 »
Дори в САЩ (Големият топилен котел) етническото разделение е очевидно. Ярки са разликите в общественото влияние/власт и, богатство и стандарт на живот, не само между бели, жълти и черни, но и между самите бели. "Най-бели" са чистите потомци на английската "МейФеър" върхушка и някои потомци на германски преселници от аристокрацията. Под тях са потомците на шотландци, ирландци, французи и др. западноевропейци. Под горните пък са потомците на средно- и източноевропейски преселници. Латиносите (уж предимно от бялата раса) пък са най-долу. Дори официално в статистиките ги делят от другите бели.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #79 -: Март 18, 2022, 14:28:09 »
Ма то малко с лудост граничи това. Или болест, по-общо казано. Ми ше пръскаме, ако трябва.

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #80 -: Март 18, 2022, 14:31:36 »
И аз ги намирам неверни

Защо, кое не е верно?
Класите винаги са съществували.
И борбата между тях никога не е спирала. И борба не значи задължително и винаги въоръжена борба, революции и т.н. Профсъюзите какво са?
Инструмент на класовата борба.
А всички смени на обществено икономическия порядък са извършвани от една класа за сметка на друга.

Да се твърди ,че нещо като профсъюзи и тяхната борба , са всъщност двигател на Човешката история - от походите на  Цар Пир Епирски   , та до завоеванията на ацтеките  в доколумбова Америка - е доста смело ..

Да, подобна теза застъпваше донейде , професор Кръстю Петков :
"..профсъюзното движение е в основата на всичкото обществено и човешко развитие!"

Но по точно същата логика може да се смята, че не профсъюзите , а борбата на ЛГБТ движи човешката раса и Историята напред..!

Мусолини , въпреки че е посещавал кръжока на Плеханов  си остава скептичен за ролята на профсъюзите и за класовата борба в Историята ..

"Бира - само за членове на профсъюза ??!!?? ( sic!) " - коментирал е Мусолини - " това означава , че теа се крепят  само на любовта на пролетариата към бирата!"..

.. това не му попречва да  изфабрикува теорията си за "корпоративната държава" което всъщност си е общество доминирано от гилдиите и със съсловна  цехова организация - или с други думи държава водена от профсъюзите..

А Анджелика Балабанова , по едно време става редакторка на "Аванти"!
Ей за нея:

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0,_%D0%90%D0%BD%D0%B6%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0_%D0%98%D1%81%D0%B0%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0

П.П
НЕ Е БИЛА любовница на Мусолини , нито пък на Васил Коларов ..

П.П
Васил Коларов учи в Женева право!

Хитлер е бил още по-скептичен към учението на Маркс  за двигателите и механизмите на човешката История :

"Походите на Александър Велики - организирани от профсъзите? " .. не е вярвал на теорията тоя..
« Последна редакция: Март 18, 2022, 15:08:10 от sim4o »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #81 -: Март 18, 2022, 14:42:08 »
Западноевропейците винаги са считали източноевропейците за подчовеци, които трябва да бъдат завладени/поробени или избити, ако не се покорят.

Това е така, но причината не е в самите западноевропейци, а в католическата църква. А по-късно и протестантската. Тя им е втълпявала тези идеи и ги е благославяла за кръстоносни походи.

Не! Те тия идеи си ги имат по рождение, по ген.
Не случайно Римската империя е разделена точно по границата между келти (R1b) и славяни (R1a). Не случайно дори разделянето на Европа след ВСВ точно повтаря същата граница.

Войната на Рим срещу Константинопол (и на Тевтонския Орден срещу сев. славяни, балто-славяните и Русия) е същата расова война, маскирана като религиозна.

Войната на протестантството срещу католицизма е същата расова война - покорени келти срещу германска аристокрация. Която война се проявява още в бунта на немските императори срещу папите. След първоначалния и дълготраен военен триумф на германите (установяване на германска аристокрация над победените келти) следват Английската и Френската Революции - триумф на келтските буржоа срещу германските аристократи. Оттогава германците са подчинени на келтите и са тяхно острие срещу славяните.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен sim4o

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 367
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #82 -: Март 18, 2022, 14:45:34 »
И аз ги намирам неверни

Защо, кое не е верно?

Eто това:
всички напъни да се ...

"Всички" е невярното. Далеч не всичко е класово.
Исторически Материализъм, по който навремето имах изпит смяташе точно обратното че ВСИЧКО Е КЛАСОВО и обществата са детерминирани и се развиват от класовата борба ..


А Хитлер и Мусолини , от които тръгна приказката - не са смятали "Капитал" за меродавен и са му давали ниска оценка , въпреки че са го изучавали и двамата..

Мусолини, освен това е бил в кръжока на Плеханов, където е бил свидетел и на споровете с анархистите, социалистите и другите леви движения..

Но лично той остава скептичен относно теорията  за класите, или за борбата на ЛГБТ, като двигатели на Човешката История и на обществото ..

"Държавата и Революцията" е нямало смисъл да бъде четен, тъй като е имало познанство с Ленин, лично ..
И Ленин си е развивал тезите на живо..

А за Балабанова  се твърди не е била гадже на Мусолини.
Други пък викат - била е!

Иди ги разбирай ..

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #83 -: Март 18, 2022, 14:47:31 »
Quote (selected)
Хитлер е бил още по-скептичен към учението на Маркс

Написаното от мен по-горе бе само една метафора и е реплика на широкоширещото се клише за равенството между комунизма и фашизма. Метафора, чрез която се пробвам да аргументирам тезата си за това кой, как и защо го насочи на изток. Не съм имал пред вид историческа конкретика или намерение да отварям дискусия по чисто исторически събития и процеси. Но пък научих интересни неща!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #84 -: Март 18, 2022, 14:50:23 »
Аами! Който бил по-силен/наяден надвил и толкоз. Ма то и сега е така.

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #85 -: Март 18, 2022, 14:51:48 »
Quote (selected)
Еееей, друже, къде се губиш човеко!
Оправдан си само ако си се занимавал с внук/внучка,/внуци!

И това, друже, и това. А най-вече поради незакритата до скоро трудова книжка...
Но, както е известно от философията, времето тече и годините минават...
Драго ми е да видя и тук доста хубави хора....
« Последна редакция: Март 18, 2022, 14:58:59 от letec »

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #86 -: Март 18, 2022, 14:57:37 »
Quote (selected)
Не съм много съгласен - искам го запознат с бай Ставри!

И още нещо, макар и еретично - откраднатите парици, дето ги е скътал (пък и не само той) из разни офшорки и чужди банки да бъдат конфискувани и да бъдат върнати тук, в нашия бюджет в раздела "приходи".
Знам, че шансовете може би са малки (колкото конфискуваха и върнаха гепеното през 1990-1991), ама важно е да се постави въпроса и да се натискат партнерите...

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #87 -: Март 18, 2022, 15:01:50 »
Не! Те тия идеи си ги имат по рождение, по ген.
Не случайно Римската империя е разделена точно по границата между келти (R1b) и славяни (R1a). Не случайно дори разделянето на Европа след ВСВ точно повтаря същата граница.
Има един руски американец, Анатолий КЛЁСОВ, който развива отдавна тази теория и слага времевата граница дори преди 15000 години - ето линк за сверяване на часовниците:
https://matveychev-oleg.livejournal.com/12917621.html
... и малко цитат:
Quote (selected)
Племена R1b проиграли. И на этом месте тогда же, 3200 лет назад, возникла древняя славянская Лужицкая культура. Это позволяет с большой долей уверенности предположить, что проигравшие бились именно со славянами. И славяне хорошенько проучили покорителей Европы. Тогда и началось заселение славянами Восточной Европы, Балтии, Восточной Германии – это всё потомки Лужицкой культуры.

– То есть у нас с Европой старые счёты?

– По всей видимости, это не просто пограничные стычки. Это столкновение цивилизаций. Причём резкая граница между этими гаплогруппами так и сохранилась. И держится уже 5 тысяч лет. На Русской равнине гаплогруппа R1b составляет всего 5%. Такая же картина с представителями R1a в Центральной и Западной Европе – 4–5%. Представителей других групп и там и там – на уровне 10–15%. Есть некоторые естественные перемешивания, но «ядро» остаётся тем же с древних времён.

– Где проходит эта граница?

– Она идёт от Адриатики, оставляя Югославию с нашей, восточной, стороны. Дальше вверх – к Балтике, рассекает нынешнюю Австрию, где сейчас R1a целых 19%, нигде в Западной Европе такого нет. Дальше граница рассекает пополам Германию. Когда смотришь на карту, то поражаешься, насколько были мудры вожди, которые делили Германию. Либо у них была невероятная интуиция. После раздела в Восточной Германии оказались в основном представители гаплогруппы R1a, а в Западной Германии – R1b. И потом граница упирается в Балтику.

 :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #88 -: Март 18, 2022, 15:02:22 »
Тука сбърка. Много е било "заделено" години по-рано. Другарите са се готвили сериозно, но сега са скромни.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #89 -: Март 18, 2022, 15:06:35 »
Quote (selected)
Еееей, друже, къде се губиш човеко!
Оправдан си само ако си се занимавал с внук/внучка,/внуци!

И това, друже, и това. А най-вече поради незакритата до скоро трудова книжка...
Но, както е известно от философията, времето тече и годините минават...
Драго ми е да видя и тук доста хубави хора....
...мдаааа, наред с Дуцов най-после и ти се престраши, друже, не е страшно, весело е, кога почваш народоугодното дело?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #90 -: Март 18, 2022, 15:19:54 »
Тука викам да сме все патриоти, кой по-умен, кой по-прост, но еднакво любещи МАЙКА БЪЛГАРИЯ.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #91 -: Март 18, 2022, 15:24:15 »
Още бази, може би?

по-скоро увеличаване на чуждестранния контингент у нас, поне с порядък. придружен от всичкото желязо, което върви с него.

и странно защо започват да ми идват едни асоциации с 1941 година.

Разправят че когато тогава обявили война на сегашните ни брадърушки Борис III казал на тогавашния председател на НС.
Можехте поне да не ръкопляскате толкова.

Не зная вярно ли е, но изглежда красиво.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #93 -: Март 18, 2022, 15:31:22 »
Quote (selected)
От Софийската градска прокуратура съобщиха, че по факс днес е постъпило уведомление от разследващ полицай от Главна дирекция "Национална полиция", че на 17 март е образувано досъдебно производство по реда на чл. 212, ал.3 от НПК - с първо действие по разследването разпит на свидетел и последвали претърсвания и изземвания.

Щом Софийска градска прокуратура поема делото, на всички трябва да ни е ясно, какво следва от тук нататък. Всичко се оказа една голяма пушилка.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #94 -: Март 18, 2022, 15:33:44 »
Quote (selected)
Така ще си имаме прекрасно оправдание, що няма да се месим в глупостите им по окраината.
Киро ни го наложиха да им изпълнява заръките. Едва ли се е еманципирал за 100 дни, а и няма толкова акъл.

За киро мноо от себе си даде синергитикът, ама вие се чудехте, откъде била злобата у мен спрямо радев. Не се радвам, че отново съм права....

Писах ги и аз такива работи, но в еуфорията от свалянето на Баце почти никой не ми повярва.
Оправяйте се сега ако мислете че е възможно.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #95 -: Март 18, 2022, 15:41:25 »
Имали сме много добър цар, ама в много трудно време. Дето и ТБЗБХ не може издържа. То сега и той даде фира. Трудно време.
......................
Сега пък най-малко за някакъв Гешев съм се замислил С тоз премрежен поглед и таз замръзнала усмивка. Сбъркан отвсякъде полицай.
« Последна редакция: Март 18, 2022, 16:03:38 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #96 -: Март 18, 2022, 16:12:02 »
Quote (selected)
Еееей, друже, къде се губиш човеко!
Оправдан си само ако си се занимавал с внук/внучка,/внуци!

И това, друже, и това. А най-вече поради незакритата до скоро трудова книжка...
Но, както е известно от философията, времето тече и годините минават...
Драго ми е да видя и тук доста хубави хора....
Оууу, ти си насъбрал почти за цяла черпня бре!
Да са ти живи и здрави и дедото да се старае как си трябва!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #97 -: Март 18, 2022, 16:54:25 »
Не бързайте да отваряте шампанското, съмнявам се, че на тиквата ще се случи нещо лошо, САЩ получиха от него 2 милиарда срещу нищо, ще го подържат малко и ще го пуснат да си харчи "спечеленото с честен труд" със здраве!

Герберастията е естествено притеснена, без него като лидер, ще се разпаднат.
Вие си ги избрахте!

Неактивен letec

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 53
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #98 -: Март 18, 2022, 17:25:48 »
Quote (selected)
ти си насъбрал почти за цяла черпня бре!

А бе така излиза май... И без "почти".
Нека се позатопли временцето...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8592
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #99 -: Март 18, 2022, 18:17:29 »
За киро мноо от себе си даде синергитикът, ама вие се чудехте, откъде била злобата у мен спрямо радев. Не се радвам, че отново съм права....
Радев е против харизването на "С-300":
Quote (selected)
"Нашата основна задача, е да не допуснем българските граждани, нашите стратегически обекти - като ядрената ни ценрала да останат без адекватна противовъздушна отбрана. Виждате, че на територията на съседни държави падат дронове със заряди в тях. Ние не трабва да допускаме това да се случи", заяви президентът Румен Радев.

Радев обясни и дали ще се срещне с Остин. "Да не забравяме, че това е министърът на отбраната, а не президент и такава среща по протокол не е предвидена. Решават се оперативни въпроси, които са изцяло в компетентността на изпълнителната власт. Очаквам след тази среща Министерски съвет да даде ясна информация", коментира той.
Добре е, че държи на достойнството си и това на президентската институция и не се умилква и не върти опашка около господаря.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #100 -: Март 18, 2022, 18:28:36 »
За киро мноо от себе си даде синергитикът, ама вие се чудехте, откъде била злобата у мен спрямо радев. Не се радвам, че отново съм права....
Радев е против харизването на "С-300":
Quote (selected)
"Нашата основна задача, е да не допуснем българските граждани, нашите стратегически обекти - като ядрената ни ценрала да останат без адекватна противовъздушна отбрана. Виждате, че на територията на съседни държави падат дронове със заряди в тях. Ние не трабва да допускаме това да се случи", заяви президентът Румен Радев.

Радев обясни и дали ще се срещне с Остин. "Да не забравяме, че това е министърът на отбраната, а не президент и такава среща по протокол не е предвидена. Решават се оперативни въпроси, които са изцяло в компетентността на изпълнителната власт. Очаквам след тази среща Министерски съвет да даде ясна информация", коментира той.
Добре е, че държи на достойнството си и това на президентската институция и не се умилква и не върти опашка около господаря.

Ъхъ
Само където Радев го направи министър и след това премиер-министър това нещо.
Да си му бере дерта.
Ако може.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #101 -: Март 18, 2022, 18:32:25 »
Quote (selected)
"Нашата основна задача, е да не допуснем българските граждани, нашите стратегически обекти - като ядрената ни ценрала да останат без адекватна противовъздушна отбрана.

Добре слушайте какво казват американските възпитаници, говорят по килифарски, никъде не е казвал, да не даваме нашите С300, казва да не останем без адекватна противовъздушна отбрана, тоест, може да ги дадем, ако САЩ ни дадат оръжие в замяна, и казва, правителството да обясни на народа, ако реши да ги даде.
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #102 -: Март 18, 2022, 18:34:55 »
Аз не одобрявам отношението на Асол  към президента. Всичко разбирала най-добре. Хайде джанъм!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #103 -: Март 18, 2022, 18:35:36 »
Quote (selected)
"Нашата основна задача, е да не допуснем българските граждани, нашите стратегически обекти - като ядрената ни ценрала да останат без адекватна противовъздушна отбрана.

Добре слушайте какво казват американските възпитаници, говорят по килифарски, никъде не е казвал, да не даваме нашите С300, казва да не останем без адекватна противовъздушна отбрана, тоест, може да ги дадем, ако САЩ ни дадат оръжие в замяна, и казва, правителството да обясни на народа, ако реши да ги даде.

Нека най-наред ги докарат, установят, обучат.
След това ги продавайте ако можете.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #104 -: Март 18, 2022, 18:38:49 »
Quote (selected)
"Нашата основна задача, е да не допуснем българските граждани, нашите стратегически обекти - като ядрената ни ценрала да останат без адекватна противовъздушна отбрана.

Добре слушайте какво казват американските възпитаници, говорят по килифарски, никъде не е казвал, да не даваме нашите С300, казва да не останем без адекватна противовъздушна отбрана, тоест, може да ги дадем, ако САЩ ни дадат оръжие в замяна, и казва, правителството да обясни на народа, ако реши да ги даде.

Нека най-наред ги докарат, установят, обучат.
След това ги продавайте ако можете.
Това после, сега ще ни пазят напушени нидерландци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #105 -: Март 18, 2022, 18:47:09 »
Аз не одобрявам отношението на Асол  към президента. Всичко разбирала най-добре. Хайде джанъм!

Аз одобрявам.
Защото президентът ни натресе това което е.
Да си бере дерта що ни го натресе.
Доколкото разбирам и той вече е разбрал каква беля е направил, но не може да я оправи.
Να φοβάστε τους Δανούς που φέρνουν δώρα

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8592
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #106 -: Март 18, 2022, 18:53:31 »
Защото президентът ни натресе това което е.
Да си бере дерта що ни го натресе.
Доколкото разбирам и той вече е разбрал каква беля е направил, но не може да я оправи.
Να φοβάστε τους Δανούς που φέρνουν δώρα
Той го назначи за министър на икономиката, но не отчете, че трапчинката на брадичката му ще го направи министър-председател.

Каква е тази гръцка мисъл, може ли превод?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #107 -: Март 18, 2022, 18:56:48 »
Защото президентът ни натресе това което е.
Да си бере дерта що ни го натресе.
Доколкото разбирам и той вече е разбрал каква беля е направил, но не може да я оправи.
Να φοβάστε τους Δανούς που φέρνουν δώρα
Той го назначи за министър на икономиката, но не отчете, че трапчинката на брадичката му ще го направи министър-председател.

Каква е тази гръцка мисъл, може ли превод?
Να φοβάστε τους Δανούς που φέρνουν δώρα
Страхувайте се от данайците дори когато носят подаръци
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8592
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #108 -: Март 18, 2022, 19:03:50 »
А, благодаря! Знаех как е на латински, но не и на гръцки.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #109 -: Март 18, 2022, 19:05:29 »
Президентът нямаше голям избор. То всичко е в нашите ръце уж. Ще пооправим нещата. Ний сме хора с вкус и кьопави неща не търпим. Та дан' бърза да се кипри Кирчето.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #110 -: Март 18, 2022, 19:06:42 »
Може и така да е. Засега не знаем. Но дори и да е така, арестът означава, че Буци е прежален от който трябва и съдбата му е решена. Дори след няколко години могат да го вкарат за кюлчетата.

Киро да да гледа и да се учи, ама едва ли. Колко примера му трябват на човек, за да разбере че ако днес си най-послушният пудел, утре ще те хвърлят на кучетата без да се замислят, и може би даже с удоволствие. Колко първи приятели станаха долни врагове: Нориега, Садам, Саакашвили, ей сега и Бойко, и Иван Фердинандович от Хондурас (Хуан Ернандес, демек). Пиночет и него горкия не го оставиха да си изживее старините на спокойствие. А какъв смел борец против комунизъма беше!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #111 -: Март 18, 2022, 19:13:46 »
Да, да, качиш ли се горе, вече си пътник.

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #112 -: Март 18, 2022, 19:13:51 »
Цитат на: letec [/quote

Летец, добре дошъл! Радвам се да видя хора от старата СЕГАшна гвардия. Ето и Дуцов се появи!

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #113 -: Март 18, 2022, 19:19:08 »
https://glasove.com/novini/v-evenimentul-ziley-kyoveshi-udari-varha-na-balgarskata-politika

"Частната информационна телевизия Диджи 24"

Ей, помислих си, че нашата Джиджи си е направила телевизия.


Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #114 -: Март 18, 2022, 19:23:58 »
С Ленин се е познавал  ЛИЧНО и той ще да си му е казвал идеите пряко,  та няма за какво да му чете "Държавата и революцията" .. нямал е високо мнение за Владимир Илич ..

Интересно, не го знаех. Само не разбрах, кой се е познавал лично с Ленин? М. или Х. ?

PS: добре дошъл (завърнал се) и на теб!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #115 -: Март 18, 2022, 20:27:12 »
Рада Дълбоката се е изказала в подкрепа на тиквата: в България, по Конституция, всеки е невинен до доказване на противното. Включително и Бойко Борисов.

Ма ние знаем че е невинен, като момина сълза.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #116 -: Март 18, 2022, 20:36:19 »
Е, какво ви казах, освободиха ги, приберете шампанското, за по-добри времена, сегашните са лъжовни.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #117 -: Март 18, 2022, 20:44:29 »
Поздравявам всички отровни тиа, с песента на новоизпечния оправяч на българите Ицо Хазарта - "Браво"
https://www.youtube.com/watch?v=5HCkDroWmio
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #118 -: Март 18, 2022, 20:50:22 »
Бойко Борисов пее Имам човек(Ицо Хазарта-Имам Човек)
https://www.youtube.com/watch?v=yTgQTqqqtl0
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Тиквоний е арестуван
« Отговор #119 -: Март 18, 2022, 20:54:12 »
Е, какво ви казах, освободиха ги, приберете шампанското, за по-добри времена, сегашните са лъжовни.

Ха-ха
Напразно викаха Ура.
Що се хабиха?
А Баце да фаща АК-то и да бяга към Мариупол да доказва че не напрзно е ял техен  хляб.
Порошенко ще му помогне.
Оня ден си думаха нещо.