Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 559112 пъти)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8880 -: Юни 17, 2023, 18:15:28 »
"Ами тази страна просто трябва да се закрие по естетически причини"
 Тягостно впечатление прави Дачков. И това е "другото" в българската журналистика...Предполага се по-доброто.
И него социализмът го лъгал. Абе байно когато беше социализмът ти си бил под 17 - годишен. Как ти попречи соца? Как те излъга? Учил си в елитно училище по соца. Не си работил за този соц, нали? Не си чувал, че руски специалисти ти построиха Марица Изток, която после две от трите ги продадоха (на сметка - разбира се  :no!:), за да можеш сега заедно с Карбовски да казвате, че не сте русофили. Отнюд!
Как закриваш нещо което не си открил, построил?
Какво да очакваме от човек завършил богословие и работил за немската вълнА? Закриване, разбира се!
Забележете, той не иска да закрие чуждите военни бази или посолството, иска държавата да закрие! Няма смелост да поиска първото, но няма проблем държавата да закрива.
Аз съм шаш!
« Последна редакция: Юни 17, 2023, 18:33:38 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7409
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8881 -: Юни 17, 2023, 18:19:48 »
Цитат:

    "Достатъчно е да погледаш само десетина минути някой нахален и НЕумен богаташ като Хампарцумян, за да разбереш защо е трябвало да има Народен съд."


Аз няма как да знам с какво Левон Хампарцумян е бръкнал толкоз дълбоко в джигера на Волгин ... Като допускам, че това изказване на последния е било предизвикано единствено от ЗАВИСТ и ЗЛОБА ...

Защото познавам Левон лично и съм ходила у тях неведнъж, тъй като баща му – Харекин /Арек, R.I.P/, ми беше наставник в началото на преводаческата ми кариера ...

Изключително интелигентен, приятен и УМЕН човек, с прекрасно чувство за хумор ...

Като няма никаква причина Левон Хампарцумян да НЕ се е метнал на баща си – Харекин Хампарцумян!  :thup:

Хайде стига простотии, Хампарцумян има голяма вина при приватизацията на БВТБ. Това е причината да не бъде долюбван, а не завистта. Каква завист може да има към един крадец?! За какво получаваше петцифрена заплата от Unikredit, знаеш ли? А това, че лично си го познавала не означава нищо, освен „Вижте ме, чуйте ме, почудете се“.

И си припомни какво са ти казвали старите хора - „Всеки съди за другите по себе си“.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8882 -: Юни 17, 2023, 18:23:53 »
Quote (selected)
А това, че лично си го познавала не означава нищо, освен „Вижте ме, чуйте ме, почудете се“.
Това е една моя стара болка, недоумение, почуда, абе потрес.
"А, тоа го знам!"
Всеки сервирал на масата на Илия Павлов, Хампацурян, братя Илиеви, Маджо..... се изживява като част от елита, и той бил там, е не ял и пил три дни и нощи с баровците, ама бил.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8883 -: Юни 17, 2023, 18:33:54 »
Quote (selected)
За какво получаваше петцифрена заплата от Unikredit, знаеш ли?
Шестцифрена!
https://frognews.bg/biznes-turisam/zaplatite-rodnite-bankeri-40-200-000.html
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7409
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8884 -: Юни 17, 2023, 18:47:57 »
Quote (selected)
За какво получаваше петцифрена заплата от Unikredit, знаеш ли?
Шестцифрена!
https://frognews.bg/biznes-turisam/zaplatite-rodnite-bankeri-40-200-000.html

Ами още по-зле.

Не могат да ме убедят, че е бил финансов гений, за да заслужи подобна заплата.

А това с физикохимичните компоненти за компютри направо ме заинтригува. Виж, за патентите вярвам, че ги е имал, макар че най-вероятно са били групови, а не индивидуални, но това не е от значение.

Както и да е, започваме да излизаме от темата.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8885 -: Юни 17, 2023, 18:51:21 »
Сетих се за Чавдар Кънчев. Един уважаващ себе си банкер трябва отдалеч да мирише на скъп парфюм и скъпа пура. За костума, кундуритя и сахатя няма говорим. А човекът и много си разбираше от работата. Да бяха го използвали поне за министър. Но човек с достойнство не се включва в калпави сценарии. После стана една ... .
« Последна редакция: Юни 17, 2023, 19:12:45 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8886 -: Юни 17, 2023, 18:56:42 »
Quote (selected)
Не могат да ме убедят,
А, не се и каня!
Споменах го само, щото сега петцифрена заплата в БГ получават дори синийър програмистите в добре известни компании аутсорстващи тук, а по навън - петцифрена в евро вече е заплата на работещ на невисоко ниво в прилична компания.
А за да я има Булбанк, май доста се дължи на Чавдар Кънчев и то в голяма степен - лично - без ВТБ, щеше нанай Булбанк.
Мъ той пък агент на Второ Главно беее...неправилен!
 :i_sheepish: :i_sheepish: :i_sheepish:
п.с. тва горното е стадо!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7409
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8887 -: Юни 17, 2023, 19:00:21 »

Quote (selected)
    Не могат да ме убедят,

А, не се и каня!

Това за Джиджи, не за теб.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8888 -: Юни 17, 2023, 19:12:05 »
А Хитлер е бил не лош художник, добър и завладяваш оратор и обичал кучета.

Освен това, е бил веган, наблягал е на боба, пълен въздържател, не пуши, не пие, вдигал е наздравици с минерална вода. Сериозно! Един чудесен глобалист, социалист при това, подкрепял прогреса на човечеството - само на правилните хора, разбира се, ратувал е за обединена Европа... много биха го харесали сегашните прогресисти.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8889 -: Юни 17, 2023, 19:14:53 »
Бащата на бившия премиер Кирил Петков – Петко Петков, заедно с ченгето Минко Брайков – и двамата кадри на зловещата Държавна сигурност, кадруват в службите зад гърба на МВР шефа Калин Стоянов. Скандалът осветли източник на Narod.bg от Вътрешното министерство.

Сигурен бях, от кога го приказвам, няма случайни, всички "червеното знаме роди ги"!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8890 -: Юни 17, 2023, 19:19:10 »
Недей, че ще те подметнат и теб като вражески елемент. Тук критериите са много високи, би трябвало да го знаеш.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7409
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8891 -: Юни 17, 2023, 19:25:44 »
Недей, че ще те подметнат и теб като вражески елемент. Тук критериите са много високи, би трябвало да го знаеш.

На всеки ще го кажа - оправдаването, че всички са комунисти (червеното знаме ги било родило) дава индулгенция на останалите, които не са били такива да вършат необезпокоявани простотиите си.

Наречете бащата на Кирил Петков крадец, мошеник, престъпник и няма да сбъркате, но да слагате този етикет на всички, които са работели за Държавна сигурност в онези години е прекалено и е признак на нисък интелект за мен.

Същото важи и за членовете на БКП, както и за шопите и софиянците.

Колко пъти е казвано тук, че обобщенията са кофти работа и не са за всеки.

А теб те подмятам, защото нямаш усет кога да спреш.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8892 -: Юни 17, 2023, 19:35:13 »
Мисля, че зле ме тълкувате тук. Разбирам, че има хора с различни виждания и не намирам кусур никому. Общо взето говорим за миналото и причините довели ни дотук.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8893 -: Юни 17, 2023, 19:38:23 »
Quote (selected)
Мисля, че зле ме тълкувате тук.
Дълъг е процеса, многостепенен.
Тълкуването накрая.
Първо изходения материал, после анализ, тълкуване....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8894 -: Юни 17, 2023, 19:41:54 »
Значи, аз не съм антикомунист, нито съм комунист, и като казвам че няма случайни, мисля, че се подразбира, че не говоря за двата милиона членове на БКП, а за онези от върховете на ЦК и ДС, които прегърнаха САЩ и дивия капитализъм и предадоха народа си - и от БКП и от СДС, което е едно и също. Знам за тия планове, още от началото на 80-те, разказвали са ми за "ерата на водолея", за нещо "ново", и разбира се за "договорняка" сас западняците - как си пиели питиетата на запад приятелски, а нас будалкали със социализъм и комунизъм. Но ми се струваше, нещо далечно и странно. Кой да ти каже истината, каквато я видяхме? Не заслужаваме кочината, в която живеем!

Нека правим разлика между идеи, идеали, идеология и липсата на морал и отговорност по върховете на властта!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8895 -: Юни 17, 2023, 19:42:07 »
Не бих казал, че ти пък твориш шедьоври, Буратино. Гледам да се въздържам да реагирам уж, ама защитна реакция.
......................
Maximus II, много добре си обяснил нещата. Така ги виждам и аз.
« Последна редакция: Юни 17, 2023, 19:49:25 от dabedabe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8896 -: Юни 17, 2023, 19:51:42 »
Нямам претенции за изключителност, кой ме разбрал, разбрал.
Затова и не хленча че ме подценяват.
Непоискан съвет:
Да вземеш да си вземеш ПР да те тълкува какво си мислил, какво си писал, какво се е получило - много модерно стана напоследък в "елитните" стада.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7409
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8897 -: Юни 17, 2023, 19:51:50 »
Не бих казал, че ти твориш шедьоври. Гледам да се въздържам да реагирам уж, ама защитна реакция.

Само че аз нямам претенцията, че творя шедьоври.

И това вече е прекалено - погледни колко мнения имаш на ден, виж и моите, пък тогава ми говори за шедьоври.

И не говори за защитна реакция, защото коментарът ти не беше отговор на мой, а беше подхвърлен като отговор на друг.

И недей да отговаряш, няма нужда.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8898 -: Юни 17, 2023, 19:53:27 »
Quote (selected)
и двамата кадри на зловещата Държавна сигурност,
Да, аз пак ще го "подметна" Максимуса, щото пак се изказва неподготвен.
Та - бившата ДС.
Първо Главно Управление - външно разузнаване /ЦРУ - за да ме разбере/, само че занимаващо се не с майдани, а работещо И за сигурността на мамковината И в състава си НТР - няма да ограмотявам нашироко - донесло много, ама мнооого милиарди валута на мамковината.
Второ Главно Управлевие - контраразузнаване - коя страна няма такова?
Трето Управление - Военното разузнаване - коя страна го няма?
Четвърто - техническо управление. Включва и радиотехническото разузнаване - коя страна го няма.
Пето управление - УБО - охраняващо висшите държавници и сега го имаме, а и коя страна го няма?
До тук - питам - как някой работещ от тези управления не би служил на Родината си бе прости лаладжии?
Продължавам - прословутото Шесто управление ДС.
Отдели
- борба с тероризма
- борба с влиянието на верските движения навлизащи в БГ /секти и т.н./
-Борба с наркотици
-Борба с търговията с културните ценности на БГ - иманяри, исторически ценности, икони...
- борба с "вътрешният враг в БКП" - идеологическото звено в Шесто, шокащо по главите само партийни членове.
Кое бе кьопоулар от тези не ви устройва, кое е зловещото в "зловещото" Шесто управление?
И сега - отдел за следене и борба с изкривявания при културтрегерите!!!
Единственото, срещу което може да ритате, макар че и то се гърбеше да нашоква канчето на изявени културтрегери, такива, които нямаше след "вашите" пасмини на практика. А, да, Васко закърпения и снемане от ТВ на Щурците, щото подлудили публиката и тя изпотрошила седалките на залата.
Приемам - единствено това натискаше този отдел, от Шесто управление - нещо, което дори сега му викаме "изгъзиците". Те, на вас, тукашните пеленачета по онова време какво ви пречело?
....
Седмо Управление ДС - ЦИОУ - информационно и организационно...системи за следене на разни контингенти преминаващи легално границата ни.
Имаше и четири самостоятелни отдела - за следене, заглушаване, архив и забравих още един имаше.
Та - кое бе кьопооулар, да не казвам по силни думи от цялата структура на ДС, освен един отдел от едно управление бе "зловещо"???
Кое бе, може ли някой да отговори?
Ъ?
Ядосвам се, все по рядко слава Богу, на тъпнята булгаристанска, която ще ни затрие!
 :t0113:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8899 -: Юни 17, 2023, 20:00:49 »
ДС има всяка държава. Да беше малко поокълцана и толкоз. Но тя дирижира прехода.
Пък Сарафов изгони набързо женичките. От какъв зор?
« Последна редакция: Юни 17, 2023, 20:06:59 от dabedabe »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8900 -: Юни 17, 2023, 20:02:38 »
Да, аз пак ще го "подметна" Максимуса, щото пак се изказва неподготвен.

Много съм си подготвен, прочети внимателно, каквото съм написал, говоря за предателите, много ясно че всяка държава си има и служби и армия и разузнаване! А я ми раскажи за "оня списък", после кажи кои предадоха на комшиите, цялата ни местна агентура там, уж разсекретяваме агентите на държавна сигурност? Имаше сведения за ликвидирани. Познавах наши офицери вербовчици в Югославия, разказвали са ми, как са организирали мрежите там. Патриоти, за България са работили! Умряха от мъка, като гледаха какво се твори, рак се лови от мъка!

Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8901 -: Юни 17, 2023, 20:04:14 »
Да беше малко поокълцана и толкоз. Но тя дирижира прехода.

Не, не ДС, едни хора от ДС дирижираха "прехода" - предателите!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8902 -: Юни 17, 2023, 20:08:00 »
Не са редниците де.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8903 -: Юни 17, 2023, 20:15:51 »
Не са редниците де.

Е, моите познати бяха полковници.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8904 -: Юни 17, 2023, 20:16:51 »
Quote (selected)
Но тя дирижира прехода.
Надценяваш я.
Това, колкото и да беше мощна структура си е била подчинена структура.
Подчинена на политическите лица били и изпълзели по време на прехода.
Най много което може да е правила е - както сега уволнените полицаи си намират веднага работа в отсрещния контингент, дори и на най ниско ниво - охранителите.
Има и досиета - да, но досиетата са били два типа - или на потенциални родоизменници, които наистина послужиха - бяха готови ибрикчии, или на разни едри -не знам как да ги нарека обобщаващо - мушингии, които не бяха подходящи да заемат позиции.
Виж от контингентите на милицията, които имаха агенти сред дребната престъпност, както и силоваци - готови за мутрите - да те имаха, но това са НМ не са ДС.
Ей такива като баце им, като Галевите, като Караманския, висаджии, сикаджии и т.н. но това не е ДС.
ДС, най вече от ВГУ, където държаха под наблюдение контингента на чуждите фирми, разузнавания и т.н. и т.к. последните станаха управляващите, та от ВГУ се "уредиха" в такива фирми.
Бачкатори.
И да още едни - от ПГУ, специално НТР веднага регистрираха тук търговски фирмички и започнаха да вършат работата на бившите ВТО-та, но вече за себе си!
А за кого друг, питам, да се похарчат?
За седесариата ли?
Има и още едни които намазаха яко филията, но те не бяха от ДС.
Няма да обучавам сега незнайковците.
И най вече - приватизациите, но това е отделна тема - не е ДС.
Дразня се, когато приказват глупости хорица, нямащи халхабер от процесите тогава и от възможностите на отделни структури, но повтарящи тъпните на синята мъгла, която също не бе адекватна, но важното беше да "преборим комунягите".
Е - преборихме ги.
Съжалявам, че започнах с многословието, но заради Чавдар Кънчев се получи.
« Последна редакция: Юни 17, 2023, 20:22:09 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7409
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8905 -: Юни 17, 2023, 20:22:58 »
Да беше малко поокълцана и толкоз. Но тя дирижира прехода.

Не, не ДС, едни хора от ДС дирижираха "прехода" - предателите!

Така вече е по-добре.

Сега остава този подход да се приложи и към „комунисти“ и към „софиянци“ и нещата може и да потръгнат.

И аз като Змея ще се обърна към класиците - „заради Илия, ще намразим и свети Илия“. Помисли дали трябва да е така.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8906 -: Юни 17, 2023, 20:31:33 »
Quote (selected)
Бащата на бившия премиер Кирил Петков – Петко Петков, заедно с ченгето Минко Брайков – и двамата кадри на зловещата Държавна сигурност, кадруват в службите зад гърба на МВР шефа Калин Стоянов. Скандалът осветли източник на Narod.bg от Вътрешното министерство.
Сигурен бях, от кога го приказвам, няма случайни, всички "червеното знаме роди ги"!
Първо са неграмотни (не знаят кога се слага пълен и кога кратък член), второ, това "народ.бг" е сайт, зад който се подозира, че стои Цветан Цветанов. Накратко, бунище. Затова, моля да не се цитира тук, или ако се цитира, да се цитира внимателно. А с пространното мнение на Джузепе тук по въпроса за [К]ДС се солидаризирам напълно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8907 -: Юни 17, 2023, 20:32:59 »
Quote (selected)
Не, не ДС, едни хора от ДС дирижираха "прехода" - предателите!
Абе я ми кажи, какъв преход е дирижирал един от лицата на "зловещата ДС", че и от най "Зловещото Шесто Управление" и все още жив и работещ Проф. д.ик.н. Димитър Иванов?
Той е най типичен представител на ДС и "Шесто".
Та какво е издирижирал той?
Стана милиардер?
Милионер?
Офшорки, о. Бали или просто балигу?
Давам и пищоф -
Quote (selected)
Магистър по национална сигурност от Висшата специална школа на МВР (1976), по философия (1981) и журналистика (1986) от Софийския държавен университет.[3] Става кандидат на историческите науки с дисертация на тема „Стефан Стамболов като публицист“ (1996). Доктор на икономическите науки (2007) с дисертация на тема „Организация и управление на системата „държавност-сигурност“ в Първата българска република (1946 – 1991 г.)“. Професор по национална сигурност и лидерство (2008).
Кариера
Държавна сигурност
В Държавна сигурност Иванов последователно е разузнавач III степен (1976 – 1980), старши разузнавач (1980 – 1982), инспектор (1982), заместник-началник отделение (1982 – 1983), началник отделение (1983 – 1986), заместник-началник отдел (1986 – 1988) и началник на Шести отдел (1988 – 1990) („Корупция и контрол на структурите на МВР и БКП“) в Шесто управление („Борба с идеологическата диверсия“).[4]
От 1991 до 1996 г. Иванов е вицепрезидент на Мултигруп. От 1998 до 2001 г. е издател на в. „Дума“.[5] Към 2011 г. Иванов е председател на редакционните съвети на вестниците „Земя“, „Русия днес“ и „Вестник за дома“.

Към 2013 г. Иванов преподава Духовност и лидерство и Аксиология и национална сигурност в Университета по библиотекознание и информационни технологии и Психология на лидерството в Университета за национално и световно стопанство.
Бахмуй "диригента", а?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8908 -: Юни 17, 2023, 20:40:35 »
Написал съм, предателите, а ти все се правиш че не разбираш. Защо ли? И няма предатели от низините, не че няма мераклии, но само по върховете на комунистическата власт предателите имаха ресурсите  да правят "прехода".

Много от тях бяха вербувани от ЦРУ, години преди това. Айде не се прави на неразбрал и не си мисли, че  само ти знаеш някакви тайни, неизвестни на анс, простосмъртните.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8909 -: Юни 17, 2023, 20:47:03 »
Тук се пените за "невинните" ДС.
Що ли?
Агент "Буда" имаше досие в ДС, не към народната милиция. Какво ѝ беше народното?
Един милиардер беше от ДС в Швейцария. Илия Павлов.
Сметките на чуждестранните дружества се държаха от хора на Държавна сигурност. Те най-правилно се приватизираха. Всичките дружества заригестрирани в чужбина също се държаха от Държавна сигурност. Красимир Стойчев (Трон) прибра ли някакви доларци на ДС? Той имаше ли отношение към ДС? Или да?
Та кого убеждаваме? Родените след 10 ноември.
Огромна част от измислената след 10 ноември опозиция се контролираше от Държавна сигурност. Нищо нямаше да стане без нейното участие. Опозицията се събрала в апартамента на Николай Хайтов, пък той бил един етаж под апартамента на Луканката. Виж ми окото. Опозицията в лицето на бай Илия Минев ли разруши държавата?
Разправят се смешки тук. Имало е кадърни* хора в ДС и те най-напред се ориентираха в новото време. В грабежа.
Заместник-началник на Първо главно управление на Държавна сигурност (1974 – 1982). Генерал Любен Гоцев. "Прехода" стана с негово активно участие.

* Нека да кажем "пъргави".


PS Само не казвайте, че това което имаме тук и сeга е Act of GOD!  Станало е с активното участие на ДС. Генералското движение (Монтерей кръга) от какви генерали е било? Никакви посолства не могат да направят такива разрушения както вътрешно предателство.
Имам обосновано предположение, че социализмът го разруши точно КДС, не е Политбюрото. Знам поне 4 милиардери от ДС, посочените по горе трима + Кюлев (също човек на ДС)(повечето покойници) и нито един от Политбюрото. Само не казвайте, че соца го разрушиха тези събрали се на  Бул "Ленин" или измислената опозиция от СДС!
« Последна редакция: Юни 17, 2023, 21:23:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8910 -: Юни 17, 2023, 20:47:50 »
Написал съм, предателите, а ти все се правиш че не разбираш. Защо ли? И няма предатели от низините, не че няма мераклии, но само по върховете на комунистическата власт предателите имаха ресурсите  да правят "прехода".

Много от тях бяха вербувани от ЦРУ, години преди това. Айде не се прави на неразбрал и не си мисли, че  само ти знаеш някакви тайни, неизвестни на анс, простосмъртните.
Може ли поименно?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8911 -: Юни 17, 2023, 20:54:45 »
Quote (selected)
Цитат на Джиджи:
   
    Като няма никаква причина Левон Хампарцумян да НЕ се е метнал на баща си – Харекин Хампарцумян!  :thup:

Хайде стига простотии, Хампарцумян има голяма вина при приватизацията на БВТБ. Това е причината да не бъде долюбван, а не завистта. Каква завист може да има към един крадец?! За какво получаваше петцифрена заплата от Unikredit, знаеш ли? А това, че лично си го познавала не означава нищо, освен „Вижте ме, чуйте ме, почудете се“.

И си припомни какво са ти казвали старите хора - „Всеки съди за другите по себе си“.

И мноо правилно са ми казвали старите хора – я гл'ей к'во става тук:

Quote (selected)
Цитат на Джиджи:

Изключително интелигентен, приятен и УМЕН човек, с прекрасно чувство за хумор ...
:t9409:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8912 -: Юни 17, 2023, 20:57:15 »
Може ли поименно?

Да, може, но какъв е смисълът, ще се започне, ама ти нямаш доказателства и пр. празнословие.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8913 -: Юни 17, 2023, 20:57:24 »
Quote (selected)
че  само ти знаеш някакви тайни, неизвестни на анс, простосмъртните.
Аз тайни не знам, може би щото съм простосмъртен.
Цялата инфо която постнах, може да си я намериш в нета - четене му е майката.
И затова питам - питам теб, ти наричаш "Предателите" и хвърляш фишеци из мъглата, та затова и аз те питам - кои са тези "предатели" и откъде са те?
Пишеш- 
Quote (selected)
но само по върховете на комунистическата власт предателите имаха ресурсите  да правят "прехода".
, но го пишеш след като се изсра - употребявам точната дума - по ДС.
Ти го написа това - "зловещата ДС" - нали?
Сега пишеш - "по върховете..." и ти драги, точно ти не разбираш какво пишеш, щото с първия си пост ти обяснявам /опитвам се/, че ДС не е "върховете на комунистическата власт..."
А сега не се изсулвай като мокра връв, ще забравя кого обвини неподготвен и ще продължа да питам за "предателите" - кои, може ли имена - ето, аз ти посочих едно от "зловещата ДС", дай и ти поне едно от "върховете...". А пък ако продължаваш с разни твои познати полковници и др.т. би ли ни осветлил и за някой друг "вербуван години преди това от ЦРУ...", би ли?
И ако не - би ли се затъкнал, поне за известно време, докато ти позабравим /който го забрави/ лаладжийството?

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8914 -: Юни 17, 2023, 21:03:45 »
Quote (selected)
Цитат на: Giuseppe в Днес в 18:33:54

        За какво получаваше петцифрена заплата от Unikredit, знаеш ли?

    Шестцифрена!
    https://frognews.bg/biznes-turisam/zaplatite-rodnite-bankeri-40-200-000.html

Ами още по-зле.

Не могат да ме убедят, че е бил финансов гений, за да заслужи подобна заплата.
А може би защото е И финансов ГЕНИЙ, а в същото време е бил и ПОЧЕТЕН КОНСУЛ на Канада в България ... :t9409:


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8915 -: Юни 17, 2023, 21:07:02 »
Логореята и агресията са признаци за гузна съвест.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8916 -: Юни 17, 2023, 21:12:17 »
Quote (selected)
Логореята и агресията са признаци за гузна съвест.
В определени случаи може и да е верно.
Дай сега по конкретно по лаладжийството ти!
Там няма изключения - или си доказваш че не е лалане, или си си просто лаладжия.
Та?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7409
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8917 -: Юни 17, 2023, 21:13:02 »
Quote (selected)
Цитат на: Giuseppe в Днес в 18:33:54

        За какво получаваше петцифрена заплата от Unikredit, знаеш ли?

    Шестцифрена!
    https://frognews.bg/biznes-turisam/zaplatite-rodnite-bankeri-40-200-000.html

Ами още по-зле.

Не могат да ме убедят, че е бил финансов гений, за да заслужи подобна заплата.

А може би защото е И финансов ГЕНИЙ, а в същото време е бил и ПОЧЕТЕН КОНСУЛ на Канада в България ... :t9409:

Може би, едва ли не?

Нито едното, нито другото.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7409
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8918 -: Юни 17, 2023, 21:16:01 »
И мноо правилно са ми казвали старите хора – я гл'ей к'во става тук:

Цитат

    Цитат на Джиджи:

    Изключително интелигентен, приятен и УМЕН човек, с прекрасно чувство за хумор ...

:t9409:

Така де, доказваш точно това - че нито е изключително интелигентен и умен, нито с изключително чувство за хумор. Нали съдим по теб, а и гледаме какво са казали старите хора :smokin:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8919 -: Юни 17, 2023, 21:17:55 »
Джиджи, признай си, че гледаш "черешката на тортата" редовно, нали?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8920 -: Юни 17, 2023, 21:26:43 »
Ти го написа това - "зловещата ДС" - нали?
Не, той цитира статия от един долнопробен сайт на Цветанов – "народ.бг".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8921 -: Юни 17, 2023, 21:27:15 »
Знам за тия планове, още от началото на 80-те, разказвали са ми за "ерата на водолея", за нещо "ново", и разбира се за "договорняка" сас западняците - как си пиели питиетата на запад приятелски, а нас будалкали със социализъм и комунизъм. Но ми се струваше, нещо далечно и странно. Кой да ти каже истината, каквато я видяхме?
Не заслужаваме кочината, в която живеем!

Напротив, напротив, защото донесохте тук "от 100 кладенчета вода", но никой не е споменал основната причина за КОЧИНАТА:

Защото се оставяме да ни крадЪт!!!

Крадоха ни, крадат ни, а и ще продължават да ни крадат и за в бъдеще, тъй като причината за сегашното ни състояние всеки търси извън себе си!!!  :t0120:

« Последна редакция: Юни 17, 2023, 22:19:22 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8824
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8922 -: Юни 17, 2023, 21:39:30 »
Крадоха ни, крадат ни, а и ще продължават да ни крадат и за в бъдеще, тъй като причината за сегашното ни състояние всеки търси извън себе си!!!  

Ми, като смяташ, че причината за кражбите е в теб, що ни ги спреш!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8923 -: Юни 17, 2023, 21:39:51 »
Цитат на: Джиджи в Днес в 20:54:45

    И мноо правилно са ми казвали старите хора – я гл'ей к'во става тук:

Quote (selected)
Изключително интелигентен, приятен и УМЕН човек, с прекрасно чувство за хумор ...


Така де, доказваш точно това - че нито е изключително интелигентен и умен, нито с изключително чувство за хумор. Нали съдим по теб, а и гледаме какво са казали старите хора :smokin:

А аз защо ли се сетих отново за спора ни от оня ден – дали на Запад съществува феноменът "четене с разбиране" и даже Здравка ми го преведе като "reading comprehension" ...
Къде си, Здравченце, за да видиш пресен пример за туй чудо, но за жалост – отново НАШЕНСКИ ...  :t0120: :i_laughing:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8924 -: Юни 17, 2023, 21:47:35 »
Джиджи, признай си, че гледаш "черешката на тортата" редовно, нали?
:t2626:

Аз гледам съвсем други неща, Бепе, които явно не се котират тук ... 

А ако ти е интересно, можеш да ги намериш всичките в местното Кошче за боклук!  :i_laughing:


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8925 -: Юни 17, 2023, 21:47:39 »
Quote (selected)
Защото се оставяме да ни крадЪт!!!
Ми да ги мятаме Джидже, ама за да има ефект, гледам, че ни липсват две неща - бял роял и цица.
Ся, аз и роял нямам, пък и да свиря не мога, ама имам ена позната добра пианистка.
Ше свърши работа. Малко е дъртичка като мен, та само можем да измудрим композицията - аз диригент, тя на пианото.
Остава цицата.
Кво'ш кайш?
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8926 -: Юни 17, 2023, 21:49:58 »
Отивам да дремна и утре ше дообмисля инвента на свежа гълъвъ.
Ти - виж там, по твоята част какво би могло.
 :133:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7409
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8927 -: Юни 17, 2023, 21:55:35 »
Къде си, Здравченце, за да видиш пресен пример за туй чудо, но за жалост – отново НАШЕНСКИ ...  :t0120: :i_laughing:

Да, Здравке,

защо не и обясниш какво е трябвало да разбере?

Благодаря предварително.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8928 -: Юни 17, 2023, 22:10:38 »
Ми да ги мятаме Джидже, ама за да има ефект, гледам, че ни липсват две неща - бял роял и цица.
Ся, аз и роял нямам, пък и да свиря не мога, ама имам ена позната добра пианистка.
Ше свърши работа. Малко е дъртичка като мен, та само можем да измудрим композицията - аз диригент, тя на пианото.
Остава цицата.
Кво'ш кайш?
 :think:

Ама тя, на пианото, БЕЗ цица ли свири?!?  :t1818:

Затуй НЕ мога да разбера, защо търсиш втора ЦИЦА ...  :i_laughing:

ЛЕКА ВЕЧЕР на всички и от мен!!!

« Последна редакция: Юни 17, 2023, 22:16:33 от Джиджи »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8929 -: Юни 17, 2023, 22:21:54 »
Дъртичка била. Човекът ти прави комплимент многостранен.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8930 -: Юни 18, 2023, 07:16:45 »
Quote (selected)
"Да България": Честит Прайд, скъпи приятели!
За нас думата патриотизъм означава да зачитаме и браним човешките и граждански права на всеки българин. В България хората от ЛГБТИ+ спектъра нямат равни права с другите българи. Не им е гарантирано спокойно съжителство, споделени права и задължения, право да се грижат за партньора си по достоен и подобаващ начин и да го наследяват при смърт.
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?action=post;topic=1799.8880;last_msg=267700

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8931 -: Юни 18, 2023, 07:36:09 »
Quote (selected)
"Да България": Честит Прайд, скъпи приятели!
Всеки с ценностите си. В Италия т.нар. pride month беше отменен и стана Месец на семейството.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2154
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8932 -: Юни 18, 2023, 07:42:13 »
Да, Българио, разбрахме какво означава за "Да България" думата патриотизъм.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8933 -: Юни 18, 2023, 07:46:56 »
От ценности плавно преминахме на цветности, наджижи се положението.
П.П. Това за прайда.
П.П. П. И не само. :)))
« Последна редакция: Юни 18, 2023, 07:55:32 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2264
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8934 -: Юни 18, 2023, 08:23:07 »
От ценности плавно преминахме на цветности
Споко - цветностите се оказаха без сертификат за водоустойчивост и явно са се уплашили, че дъждецът ще им измие ценностите, та са били една шепа. За разлика от консерваторите със семейните ценности, които кротко са си провели и шествието, и концерта.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8935 -: Юни 18, 2023, 10:08:37 »
Вчера, между мачовете и аз гледах по телевизията някакъв разговор между представители на двете манифестации. Единият беше мъж и говореше прилично, но другото не разбрах, какво точно беше, но  от ЛГБТ-то и или беше друсано, или ако не беше - е по-зле! Много зле!  :t1813:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8936 -: Юни 18, 2023, 10:15:59 »
С извинение към Джиджи, изтървала съм нишката на дискусията, за това не съм в час какво трябва да обяснявам.
----
Това, че някой е интелигентен, приятен събеседник, с чувство за хумор и знаещ кога и как да направи комплимент на дама, не означава, ссмм, че не е готов да върви през трупове за да постигне своите цели. Нямам удоволствието да познавам лично г-н Хампарцумян.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1277
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8937 -: Юни 18, 2023, 10:20:57 »
За мое съжаление огромно, т.нар. прайдове не могат да бъдат забранени, защото, нали на всички ни тук е ясно, че ще ни налази де що има бюрократ от всичко, що съдържа в абревиатурата си Е. Но при добра воля от страна на тези, от които това зависи, пропаганда по темата ЛБГТИ може да бъде ограничена с толкова правила и правилници, че на практика да се обезсмисли.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8938 -: Юни 18, 2023, 10:29:31 »
Могат да бъдат забранени, разбира се. Също и детската им порнография. Ако "Възраждане" дойде на власт. Въпросът е дали сегашната американска власт ще го допусне.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8887
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8939 -: Юни 18, 2023, 10:51:16 »
Чух (може да е слух-партенка), че Митрофанова казала, че през септември България щяла да обяви война на Русия. Мислите, че е невъзможно ли? Ами лудият Тагарев като нищо ще го направи, за да отмъсти на Русия, че му е дала възможност да си защити там дисертацията! Как ли? Много просто. Насочват някой стар наш военен кораб, който вече си е изкарал службата и е за скрап, към Крим. Идва вертолет над кораба, пуска стълбичка и по нея екипажът един по един се евакуира. Вертолетът ги прибира в България и всички чакат какво ще направят руснаците. Ако, след като открият кораба, го вземат на абордаж и спрат, добре. (Най-много да ги обвинят, че са го "откраднали".) Ами ако го потопят? Това ще бъде формален повод за обявяване на война! Така че мислете. Идват решителни и критични дни за България и за всички нас. Този път никой няма да може да се скрие (скатае).
Е, не. Остава и фентъзи елементи да вкараш.
Не става за сценарий.
Идеята за кораба не е моя, а на Вацев. Аз само добавих някои подробности. А Костадинов каза, че може да ударят с ракета някой жилищен блок и да обвинят руснаците. Изобщо възможни варианти има много, зависи кой ще си изберат американците. Изобщо не ги подценявайте. Майстори са на подобни провокации.