Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:21:44

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 556542 пъти)

Imko1 и 95 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10800 -: Септември 25, 2023, 11:03:30 »
Кандидатът на ГЕРБ за кмет на София вероятно е Антон Хекимян
Така се и оказа.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10801 -: Септември 25, 2023, 11:33:03 »
Хекимян вече не е мисир!

Quote (selected)
Спас бунака беше бунак.
От днес нататък не е бунак.

https://www.vbox7.com/play:9e874246&pos=prb

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10802 -: Септември 25, 2023, 12:02:53 »
Хекимян бил най-добрата кандидатура на ГЕРБ за кмет на София.
Нерде телевизионер - нерде кмет! Нерде Ямбол - нерде Стамбул!
Иван Иванов е останал в историята като най-успешния кмет на София, но има една подробност. Преди да стане кмет е проектирал и построил Рилския водопровод - инженерно чудо в тогавашна Европа.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10803 -: Септември 25, 2023, 13:31:48 »
А и зависи мутрю какво ще измудри, ако си мисли, че и магаре да сложи пак ше го изберат - май този път ще се излъже.
Е, мисля, че сложи именно магаре. Сега да видим дали ще го изберат.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10804 -: Септември 25, 2023, 13:37:18 »

Иван Иванов е останал в историята като най-успешния кмет на София, но има една подробност. Преди да стане кмет е проектирал и построил Рилския водопровод - инженерно чудо в тогавашна Европа.
---
 
След 9 Септември инж. Иванов (като кмет на София от 1934 г.) е осъден от Народния съд на смърт, но присъдата му е намалена на 15 години затвор. По-късно (1946 г.) е помилван и освободен от затвора.

Той е проектирал и ръководил строителсктвото на язовир "Сталин" (сега Искър), който реши водостнабдяването на София, без това да бъде официално афиширано.
  ---


Кандидатът на ГЕРБ за 62-ви кмет на София е "real joke"!
 


Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10805 -: Септември 25, 2023, 13:41:52 »
А и зависи мутрю какво ще измудри, ако си мисли, че и магаре да сложи пак ше го изберат - май този път ще се излъже.
Е, мисля, че сложи именно магаре. Сега да видим дали ще го изберат.
Според мен е сложен, за да не го изберат. В обратния случай кандидатурата е абсолютно нелогична и неподходяща в контекста на настоящата властова конфигурация.

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10806 -: Септември 25, 2023, 13:54:44 »
Quote (selected)
"Основната ми мотивация е да направя най-доброто за себе си като гражданин. Искам да продължа да работя за обществото, но вече от другата страна".
  Хекимян на десния бряг ли иска да се връща? Такъв случай не е известен! Гей-парад по никое време!  :m1241: :firefrog:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10807 -: Септември 25, 2023, 14:16:20 »
Quote (selected)
Според мен е сложен, за да не го изберат. В обратния случай кандидатурата е абсолютно нелогична и неподходяща в контекста на настоящата властова конфигурация.
И според мен!
Въпросът е защо?
Един от отговорите според мен - договорняк с ППДБ. Естествено - не без дивиденти.
Какви - не знам, може би да се продължи индулгенцията.
Т.е. жертва всички герберчета непоръбени в името да продължат да го избелват.
И да им готви сатъра на ППДБ на спокойствие, като им забие ножа в удобно за него време. Разбира се и да го превърти два-три пъти - както се правело, ако искаш да убиеш някой.
Дали ще му се получи, ако е така - също не знам.
Имам и едно друго съмнение, но е твърде екзотично и засега ще го запазя за себе си.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10808 -: Септември 25, 2023, 14:42:04 »
По-късно (1946 г.) е помилван и освободен от затвора
Само за протокола:

В момента, в който се измитат от България  Съюзническите комисии (фръзи - и те, както знаем, победиха, и наглосакси) са помилвани сума хора, сред които Фани Попова-Мутафова, баща ми, майката на мой колега, съдени и осъдени, цитирам, на 5 години строг тъмничен затвор, 6 години лишаване от граждански права и глоба от 50 000 лева, тъй като, цитирам "е бил член на организации като легионер и бранник [sic!], въвлекли България във Втората световна война". От римското право насам такава "присъда" е екзотика просто - по това време и баща ми, и майката на колегата ми са били непълнолетни, ученици в гимназии.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10809 -: Септември 25, 2023, 15:00:55 »
Дори и най-доброто дело първо и задължително трябва да бъде оплюто.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10810 -: Септември 25, 2023, 17:05:27 »
Гледам коментарчетата в Дневник и известно време се чудех на какво ми приличат.
Спомних си, че като студент ходех по няколко студентски стола - компании или гаджета, та в един хубав ден влизам в стола на ВИАС.
Там се събираха някаква голяма компания уефскарчета и сядаха на една маса по дузина и нагоре, чиниите - като пирамида. И лафове, колко е веуик "Уефски", гюрултия...като за цвят имаха един цесекар и един славист в компанията.
Масите до тях бяха най желани, щото шоуто бе великолепно.
Иии, един хубав ден - Уефски и ЦСКА се разформироват и се обединяват - със Спартак и съответно Септември, като се преименуват...
Картинката - цесекара го нямаше, слависта стои ухилен до уши и мълчи, гробна тишина сред дузината потракващи с вилиците си и от време навреме някой се обади - "...абеее, Левски ще си остане, то кой ще споменава Спартак...". Мълчание, пъшкане...друг ще изтърси нещо неопределено...току безадресна псувня се чуе...
Минор!
Толкова гладък форум в Дневник не съм наблюдавал скоро. Двете части от еднаквата по същина пасмина /гробарчетата и пъпъйдъйбарчетата/ току си подават скимтящо парчета, нооо...
Мъка!
Чак ми се отщя да фърля някоя съчка в огъня, като им вметна, че каквото и да стане - вече са обсрани добре.
Отмирисване няма - и то по техните "критерии" -ДС-ар и ибрикчия.
« Последна редакция: Септември 25, 2023, 17:32:12 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10811 -: Септември 25, 2023, 17:05:45 »
Quote (selected)
"Основната ми мотивация е да направя най-доброто за себе си като гражданин. Искам да продължа да работя за обществото, но вече от другата страна".
  Хекимян на десния бряг ли иска да се връща? Такъв случай не е известен! Гей-парад по никое време!  :m1241: :firefrog:
Quote (selected)
Според мен е сложен, за да не го изберат. В обратния случай кандидатурата е абсолютно нелогична и неподходяща в контекста на настоящата властова конфигурация.
И според мен!
Въпросът е защо?
Един от отговорите според мен - договорняк с ППДБ. Естествено - не без дивиденти.
Какви - не знам, може би да се продължи индулгенцията.
Т.е. жертва всички герберчета непоръбени в името да продължат да го избелват.
И да им готви сатъра на ППДБ на спокойствие, като им забие ножа в удобно за него време. Разбира се и да го превърти два-три пъти - както се правело, ако искаш да убиеш някой.
Дали ще му се получи, ако е така - също не знам.
Имам и едно друго съмнение, но е твърде екзотично и засега ще го запазя за себе си.

Дори не мисля, че е имало нужда от договорняк, но ако е имало, е под егидата на сюзерена. Не моя и твоя, те си имат техен.
Любопитна съм за екзотичното ти съмнение, но ще чакам да го споделиш в подходящ по твоята преценка момент.

Пенчо бре, наистина за себе си смята човекът да стори най-доброто, не ще мисли за софиянци сега...Поне си го е казал в прав текст, няма защо излишно да лицемерничи, че иска да направи най-доброто за другите, зер всичките ни политици и кандидати до един се кълнат предизборно в наше име и в полза роду.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10812 -: Септември 25, 2023, 17:24:17 »
Да си припомним от къде идва Хекимян, чия собственост е БТВ.
Сподред мен са го комндировали доброзорно.
Покрай празника на независимостта се замислих че сме потънали до шия в "независимост".
ПосолствоТО ни реди правителството.
Украйна ни казва какви оръжия да ѝ подаряваме, колко от зърното да изкупим.
Сега и макетата ни казват кои са руските шпиони в България.
Баце вече казах няма да се посвени да бутне ГЕРБ под колелата на мотрисата стига сам да се опази.
Две години е уж извън властта и ще се натиска да минат още за абсолютната давност.
Ако ПП вземат София само ще разводнят отговорността и ОПГ-то ще се измъкне.
Ще дойде време носталгиците да си спомнят с умиление гербавата власт, както сега плачем за Тато.
« Последна редакция: Септември 25, 2023, 17:35:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10813 -: Септември 25, 2023, 18:17:52 »
Много е важно Ваня Григорова или Деян Николов да отидат на балотаж (включващо "или", не изключващо!). А не Антон Хекимян и Васил Терзиев.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10814 -: Септември 25, 2023, 18:35:25 »
И за Хера ще си спомняме с носталгия - рециталите, баниците...

Силата на магнитното поле се измервала в теслѝ, а вече очевидно и в дръжки - чак мадам В надала вой:
https://epicenter.bg/article/Valeriya-Veleva--Za-Borisov--Hekimyan-i-zhalkata-balgarska-politika/327342/11/0

Ми не е права да се тръшка така - има строителен опит момчето, нали бил сковал курник в двора на баба си.
*********   ✹    *********

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10815 -: Септември 25, 2023, 19:40:06 »
По времето когато кмет на София беше арх. Георги Стоилов (1967-1971) същият си работеше разни конкурсни архитектурни проекти и много-много не го интересуваше общинската работа. На всичкото отгоре живееше съвсем близо до общината (на същата улица, през няколко кооперации) и винаги при нужда можеха да го извикат. Сред софиянци се разпространяваше следния виц:
Иван Иванов показал какъв трябва да бъде кмета на София;
Еди кой си (не си го спомням) показал какъв не трябва да бъде кмета на София;
А Георги Стоилов показал, че София и без кмет си може.
-----------------
Като гледам сегашните кандидати и тяхната квалификация, по-скоро виждам третия вариант.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10816 -: Септември 25, 2023, 20:19:22 »
Нотариалният акт за собственост на руското посолство над Руската черква:


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10817 -: Септември 25, 2023, 20:32:21 »
Денеб, не е чак толкова сложно, но ще спомена само половината от сметките на мутрата.
Същият е за мен чиста проба престъпник, но има две качества, които са неоспорими.
Първото е, че има животински инстинкт за самосъхранение.
Второто - има много добри съветници, негови си, лични, не са официални, може и да не ги познаваме.
Само ще вметна първосигналното мислене на един малоумник - Асен Генов /верно ли тоя кришнар бил преподавател по журналистика в СУ???/, та за малоумника, Мутрю дава на пъпъйците да преядат с власт, че да може да се върне той на бял кон сетне. Тва разбира се е очевадното - мутрю се продава не от сега, само и само да съхрани себе си, а после...тази версия е лесна за смятане. Типично по асенчовския акъл.
Само че!
Ами ако омръзващите вече на хорицата простокировци вземат, че се окъкат? Дори и с подкрепата на посолствоТО?
И Васильчу вземе, че се класира трети?
Откъде ще добави мутрю на балотажа с чисто партийна наминация?
От Възраждане? Нивгаш!
От БСП? Нивгаш!
От умнокраставите? Доста съмнително с партийна кандидатура.
ДПС рекоха вече - не на всички и може и да го спазят, кво им пука.
ИТН - едва ли, чалгарите не са Слафчу и слафчуфците, те са само почитатели.
Току виж отишлия на балотаж кандидат извън ППДБ вземе, че събере /обедини/ повече хора за кандидатурата си, отколкото партийната на мутрю.
Става опасно. Продал си се за индулгенции, ама чак пък ва банк игра?
А ако остане Антончу и друга кандидатура, т.е. на ППДБ е изпаднала?
Ооо, тогава, само и само да не дойдат комунистите, Антонча е приемлива кандидатура, нали, тя почти не е герберска, колко му е да се убедят чалгари или умнокрастави в това?
Твай.
Има разбира се и още една част, която подозирам, ама тя - след изборите. Само ще намекна, че ако тя се осъществи, доста ще има да ме плюят.
 :smokin:
« Последна редакция: Септември 25, 2023, 20:39:07 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10818 -: Септември 25, 2023, 20:41:32 »
Ще дойде време носталгиците да си спомнят с умиление гербавата власт, както сега плачем за Тато.
От това се страхувам. Упадъкът е неудържим.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10819 -: Септември 25, 2023, 20:44:17 »
А според мен дори и толкова сметки не е правил мутрьо, направили са му ги с идеята да бъде избран Терзиев /така ли беше, не се интересувам от имената им?/. Такъв избор би бил знаков и пречупващ с още една стъпка надолу нормалните, доколкото са останали такива, български граждани. Натъртвам на "български".

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10820 -: Септември 25, 2023, 20:47:37 »
Мрежата прелива от жалби че Баце не е избрал Натали Трифонова а се е изпедерастил.
В добрият смисъл на думата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10821 -: Септември 25, 2023, 20:51:29 »
Quote (selected)
а се е изпедерастил.
А!
Това би означавало, че се "развива" в правилната посока, но аз консервативно продължавам да мисля, че е доста пресилено да се дават такива надежди на ибрикчиите Му.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10822 -: Септември 25, 2023, 21:11:10 »
Ти мани ибрикчиите дето се надат да порастат до манафи.
Хаитянското менгеме стиска здраво, Баце взема все по-високи октави.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10823 -: Септември 25, 2023, 21:17:50 »
Пак чета и носталгиците вече са на линия.
На кого оставяш София Баце?
 :t2334:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10824 -: Септември 26, 2023, 09:06:10 »
Quote (selected)
Цветан Цветанов: Вече е ясно кой диктува и контролира медийната политика в bTV.
През последните години, много се коментира каква е медийната среда  в България. За тези, на които не беше ясно кой диктува и контролира медийната политика в bTV, вече няма въпросителни.

Браво на ИИ, който предполагам генерира рекламите! Точно след горното ми излезе реклама за двулицев матрак с охлаждащ ефект, който представлявал нашият ключ към качествен сън. :0005:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10825 -: Септември 26, 2023, 09:19:44 »
Мачът е договорен предварително, местните избори са обещани на ПП-ДБ от галяотпосолството, за целта ГЕРБ трябва да ги загуби, ПП-ДБ трябва да има летящ старт на следващите парламентарни предсрочни избори догодина, иначе нямат шанс, така се изпълнява генералния план на САЩ, за преориентация на българите от руска на прозападна. А баце си осигурява спокойно пенсиониране, макар много гербари да го намразят, първият повлече крак - Вежди.

Защото САЩ губят войната с Русия в Украйна и се хващат за сламка. Англичаните също участват.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10826 -: Септември 26, 2023, 10:04:52 »
Дали пък освен двамата американски кандидата (единият готвен за, както казват американците, "alsoran") нямат поне мъничък шанс и двамата български? От нас зависи!

Варна също е много важна предвид пъклените планове на ПосолствоТО.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10827 -: Септември 26, 2023, 10:23:31 »
Чета това https://glasove.com/novini/petimata-balgari-obvineni-v-shpionazh-v-polza-na-rusiya-se-izpravyat-pred-britanski-sad и се чудя, аджеба, какви са заниманията на тези люде и как така и в какво качество са имали достъп до класифицирана информация, която да предават на руснаците?
Класифицираната информация затова е класифицирана, защото е с ограничен достъп и много лесно се установява какъв кръг и кои лица /поименно/ имат достъп до нея в зависимост от нивото на класифициране. Та, продължава и продължава да ми виси този въпрос...Някой с предположения или знание?

     

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10828 -: Септември 26, 2023, 10:28:26 »
Според определението за интелигентност - бързо и адекватно приспособяване към измененията в околната среда, "най-интелигентен" от кандидатите за кмет на София е Васил Терзиев. Почвам да си мисля, че това му е генетично заложена родова черта.
Та се сетих, че след 9 септември 1944 г. опозицията пееше:
Търне, моме, Търне,
ако се обърне...
Е-е-е, трябваше доста да почака, ама знае ли се... Сега времето тече по-бързо 45 години са някъде към 30-35!
« Последна редакция: Септември 26, 2023, 10:36:54 от Zmeja »

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10829 -: Септември 26, 2023, 11:34:33 »
Може ли някой да ми каже, че познава човек, който би гласувал за Хекимян, извън пряко хранените от общината? Може в списъка( дали?) да има и гласували досега за ГЕРБ.  :walking_home_crying-1328:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10830 -: Септември 26, 2023, 11:49:44 »
Издигането на тези кандидатури, непознати като хора свършили нещо полезно за София и без минало, свързано с развитието на града, е ярко доказателство за задкулисието, завладяло управлението на държавата.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10831 -: Септември 26, 2023, 13:07:21 »
Защото САЩ губят войната с Русия в Украйна и се хващат за сламка. Англичаните също участват.

А на другия край на сламката - мартини. Джуркано, не бъркано.

Quote (selected)
До момента ние бяхме разменили доста кореспонденция във връзка с необходимостта да се надгради софтуерът, който притежава държавата, защото за първи път ще се гласува на общи местни избори с машини и трябва да бъде доработен и развит този софтуер. Единствените, които могат да го направят, това са създателите на софтуера, а именно - "Смартматик". ЦИК прецени, че само с писма няма как да се случи това. Трябваше да проведем този разговор, но за да пристигне някой от фирмата, ни трябваше и съдействието на британския посланик"...
"Посланикът на Великобритания присъства само в това качество. Няма заден план.
https://www.dnes.bg/politika/2023/09/03/britanskiiat-poslanik-v-cik-zaradi-softuera-za-mashinite-na-vota.581620
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10832 -: Септември 26, 2023, 13:23:49 »
Quote (selected)
но за да пристигне някой от фирмата, ни трябваше и съдействието на британския посланик
Много сте я закъсали софиянци, щом се налага цял посланик да докара пасажер от летището до ЦИК.
Хекимянчето каза че познавало София, сменил няколко квартири без да се изгуби. Той е вашия човек!
Следващият път ще пратите кмета, да не се излагаме пред чужденците. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10833 -: Септември 26, 2023, 13:48:11 »
Пасажер 57 не може да бъде калесван само с писма. Без салса - нанайсо меренге.

Quote (selected)
Following his tenure as a U.K. government minister, Malloch-Brown returned to the private sector, taking a number of consultant roles and joining a number of boards. One example worth noting is a company called SGO Corporation Limited, which owns the electronic voting machine manufacturer Smartmatic. Based in the United Kingdom, Smartmatic is a player in the international push to modernize voting, an effort that faces unique challenges in the U.S., because elections aren’t administered nationally. Malloch-Brown recently resigned from his position as SGO’s chairman.
https://www.insidephilanthropy.com/home/2020/12/11/seven-things-to-know-about-incoming-osf-president-mark-malloch-brown

Quote (selected)
The Smartmatic co-conspirators in the Philippines-related criminal case aren’t identified by name in the court filing obtained by CNN, which says they allegedly “caused or attempted” to funnel $4 million to Bautista “in violation of US money laundering laws.”

According to the charging documents, the Smartmatic executives used “slush funds” and “fake contracts” to facilitate alleged bribes and masked their actions with phony email accounts. “Salsa” was their code word for “money,” the documents alleged.
https://edition.cnn.com/2023/09/22/business/smartmatic-bribery-scheme-indictment/index.html
*********   ✹    *********

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10834 -: Септември 26, 2023, 15:21:18 »
Quote (selected)
По думите на Росица Матева софтуерът за изборите е собственост на българската държава, но за да бъде доразвит, ще трябва и съдействието на фирмата "Смартматик".
  Какво значи "съдействие"? Откакто финикийците са измислили едни знаци, мисля че не са налага посланиците да доставят контрагентите за да оказват съдействие един на друг.   :i_slamhead:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10835 -: Септември 26, 2023, 15:31:51 »
Издигането на тези кандидатури, непознати като хора свършили нещо полезно за София и без минало, свързано с развитието на града, е ярко доказателство за задкулисието, завладяло управлението на държавата.
ПосолствоТО самонадеяно е заложило на куц, но послушен кон, когото ще ударят с камшика на миналого на родителите му, ако кривне.
То е толкова самонадеяно, че не допуска възможността някой от двамата български (неамерикански) кандидати да пробие за балотажа.



Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10838 -: Септември 26, 2023, 16:10:20 »
Quote (selected)
По думите на Росица Матева софтуерът за изборите е собственост на българската държава, но за да бъде доразвит, ще трябва и съдействието на фирмата "Смартматик".
  Какво значи "съдействие"? Откакто финикийците са измислили едни знаци, мисля че не са налага посланиците да доставят контрагентите за да оказват съдействие един на друг.   :i_slamhead:
Още в средата на м. август
Quote (selected)
Централната избирателна комисия (ЦИК), която неизменно посочва представителя на "Смартматик" - "Сиела норма", като отговорник за машинния вот, най-сетне призна: българските избори са в зависимост от една чужда компания, а това подкопава доверието в процеса.
Признанието четем в доклада на комисията за проведените през 2022 и 2023 г. различни избори, в който се очертават и проблемите, в т.ч. тези, които се очаква да възникнат и наесен на местния вот. Най-големият от които - софтуерът, тъй като досега не се е провеждал избор за кметове и общински съветници с устройствата (с изключение на частични кметски избори).
https://clubz.bg/140244

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10839 -: Септември 26, 2023, 16:20:57 »
Тройната коалиция на ПосолствоТО иска да даде на укронацисткия режим ракети от комплекса "С-300", за които казва, че били "дефектни"
Тия ни взимат за кретени. Като ще си говорим глупости, да ги бяха дарили за стару джилязу в махалата. Лично съм гледал как за минути разфасоват стар автомобил и товарят каркаса на каручка.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10840 -: Септември 26, 2023, 16:21:23 »
Може ли някой да ми каже, че познава човек, който би гласувал за Хекимян, извън пряко хранените от общината?

Именно, Хекимян не бива да бъде избран, той за това е сложен, да загуби! Вече 33 години изборите се манипулират с мюрета, да губят, да късат гласове, и така да променят процентите и да баламосват стадото. Учуден съм, че тази манипулация никой не я отбелязва. За това у нас има 300 партии.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10841 -: Септември 26, 2023, 16:24:24 »
В навечерието на местните избори, ГЕРБ и ДПС оттеглиха или забраниха на много свои силни кандидатури и в провинцията да се кандидатират, заверата е да спечели ПП-ДБ. Можете да проверите.

Слушам днеска едно анализаторче по БНР, не бе, не било така, нямало уговорка баце да загуби, само така ни се струвало, чак ме хвана срам за момчето, пък то няма ли срам и съвест, не знам!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10842 -: Септември 26, 2023, 16:36:01 »
... чак ме хвана срам за момчето, пък то няма ли срам и съвест, не знам!

Може просто да е русичко.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10843 -: Септември 26, 2023, 18:57:31 »
Може ли някой да ми каже, че познава човек, който би гласувал за Хекимян, извън пряко хранените от общината?
Именно, Хекимян не бива да бъде избран, той за това е сложен, да загуби!
Този номер гробарите го правят (поне) за трети път. Първо беше Цецка Цачева, после беше Атанас Герджиков, сега е Антон Хекимян. Всичко е договорено с ПосолствоТО.

Quote (selected)
Вече 33 години изборите се манипулират с мюрета, да губят, да късат гласове, и така да променят процентите и да баламосват стадото. Учуден съм, че тази манипулация никой не я отбелязва.
Е, как никой – ние никои ли сме? ;)
Манипулацията затова е манипулация – не се разкрива, за да клъвнат рибките на въдичката.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10844 -: Септември 26, 2023, 18:59:07 »
Слушам днеска едно анализаторче по БНР, не бе, не било така, нямало уговорка баце да загуби, само така ни се струвало, чак ме хвана срам за момчето, пък то няма ли срам и съвест, не знам!
По американските СМРАД (дори да се наричат български) вече канят само такива без срам и съвест. Останалите са табу.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10845 -: Септември 26, 2023, 19:43:56 »
Слушам днеска едно анализаторче по БНР, не бе, не било така, нямало уговорка баце да загуби, само така ни се струвало, чак ме хвана срам за момчето, пък то няма ли срам и съвест, не знам!
Не срам и съвест, акъл няма. Дойде времето на новото поколение - лесновнушаеми, идеологизирани илитерати, които си пишат името с печатни букви.
"Войната е мир. Свободата е робство. Невежеството е сила."

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10846 -: Септември 27, 2023, 17:47:56 »
Quote (selected)
Държавна агенция "Архиви"

Земята, върху която е построена Руската църква е дарена на Руското царско дипломатическо агентство от Общинския съвет на столицата през 1882 година. После е издаден и крепостен акт. Това показват документи, открити днес в Държавна агенция "Архиви". Това слага и край на спора, чия собственост е Руската църква. Вчера проверка на Агенцията по вписванията показа, че руското посолство има акт за собственост на църквата. От Министерството на правосъдието обаче заявиха, че в архивите трябва да се търси крепостният акт на църквата, предава БНТ.

В Регионалния архив на София са открити два документа. Първият е от 1882 година и е протокол от решение на Общинския съвет на Софийско градско общинско управление, с което на Руското царско дипломатическо агенство се дарява земя.

Николай Стоименов, директор на Дирекция "Регионален държавен архив", София:

"Земя, граничеща със земята, която се владее тогава от Руското дипломатическо представителство за построяване на църква."

Земята е дарена с благодарност заради Освобождението на България. 16 години по-късно, през 1898 година е издаден и крепостният акт.

Николай Стоименов: "Който удостоверява собствеността и самото дарение на Руското дипломатическо агентство в София, което е равнозначно на сегашното съветско, руско посолство."

Представител на посолството тогава е Георгий Бахметев. Най-вероятно крепостният акт е в два екземпляра - единият е даден на Руското посолство, другият сега е в архивите. Тези документи недвусмислено показват, че Руската църква е на посолството. Вчера от Министерството на правосъдието заявиха, че Агенцията по вписванията не е компетентна да се произнася за актове отпреди повече от 100 години и препратиха към архивите. От министерството изразиха и съмнение дали сегашното Руско посолство е правоприемник на Дипломатическото агентство на Царска Русия.

"Труд"
« Последна редакция: Септември 27, 2023, 17:56:06 от Zeitgeist »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10847 -: Септември 27, 2023, 18:23:04 »
Въпреки това ПосолствоТО (не онова, на което е църквата!) ще намери начин да оправдае конфискуването на всички руски имоти в България. Дадена е такава заповед отгоре и тя трябва да се изпълни. Законнни основания? Не смешите мои тапочки. Кога хегемона са го интересували законите! Правя, защото мога – това е "законът" му.

Ето, например училище "Юрий Гагарин" в Камчийския комплекс прекратява дейността си от тази година. САЩ ще лапнат целия комплекс. Формално ще е наш, а всъщност – американски, каквато де факто вече е цяла бивша България. Вече писах – де факто САЩ граничат с Русия; цяла Европа с малки изключения е американско владение...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10848 -: Септември 27, 2023, 19:45:25 »
Дали РФ е правоприемник на царска Русия.
Добър въпрос!
Като знам последните години на 3-ти март как изброяваме освободителите  финландци, поляци, украинци ... и никакви руснаци като нищо ще пишат църквата украинска.
Дебили!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8815
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10849 -: Септември 27, 2023, 20:52:57 »
Дебили!

Дебили са които им повярваха и ги избират вече три години!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10850 -: Септември 27, 2023, 21:25:12 »
Quote (selected)
Като знам последните години на 3-ти март как изброяваме освободителите  финландци, поляци, украинци ... и никакви руснаци като нищо ще пишат църквата украинска.
Е, не си пророк.
Quote (selected)
Вчера от Министерството на правосъдието заявиха, че Агенцията по вписванията не е компетентна да се произнася за актове отпреди повече от 100 години и препратиха към архивите. От министерството изразиха и съмнение дали сегашното Руско посолство е правоприемник на Дипломатическото агентство на Царска Русия.
https://bntnews.bg/news/chiya-sobstvenost-e-ruskata-carkva-kakvo-pishe-v-dokumentite-na-da-arhivi-1249431news.html
А аз, гледайки нашичките СМИ, започвам да се съмнявам квай тая Русия, въобще има ли я или просто са си нарисували на картата на света една девета от сушата ф червено и сега помпат американски нефт и газ неправомерно от там!

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10851 -: Септември 27, 2023, 22:04:11 »
https://t.me/BulgariaZOV/1908
Това дали е вярно?
И дали някой разбиращ може да го разтълкува на български?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10852 -: Септември 27, 2023, 22:12:07 »
Quote (selected)
Вчера от Министерството на правосъдието заявиха, че Агенцията по вписванията не е компетентна да се произнася за актове отпреди повече от 100 години и препратиха към архивите. От министерството изразиха и съмнение дали сегашното Руско посолство е правоприемник на Дипломатическото агентство на Царска Русия.
Ако разгледаме класическата басня на Крилов "Вълк и агне", те още са на етапа, когато вълкът търси повод да обвини агнето. Дори да не намери, следващият етап е:
Quote (selected)
«Ты виноват уж тем, что хочется мне кушать!»
Т.е. дори да нямат за какво да се хванат, пак ще я заграбят, просто защото е руска. А за Übermenschen (надчовеци) от ПосолствоТО руснаците са Untermenschen (подчовеци).

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 300
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10853 -: Септември 27, 2023, 23:24:43 »
https://t.me/BulgariaZOV/1908
Това дали е вярно?
И дали някой разбиращ може да го разтълкува на български?
Не специализирам в тази област и не претендирам за меродавност на мнението ми /дано се появи компетентен съфорумец/, но ми направи впечатление, че липсват данни, по които да се индивидуализира партидата, от която е взета пробата. Т.е. само този документ не е достатъчен, за да се потвърди или отхвърли, че се отнася до конкретна партида пшеница от конкретен източник.
Което не изключва по същество констатациите да са верни и да се отнасят именно до пшеница с указания произход. Просто не е този документът, който самостоятелно да го установява.
Не съм следила и ако може да каже някой - през 2022 г внасяна ли е украинска пшеница? 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10854 -: Септември 28, 2023, 07:30:40 »
Докато се заглавичкваме с църкви и попове:

Quote (selected)
ГЕРБ: ПП-ДБ затриват въглищните централи, за да налеят 3 млрд. в спонсорите си
...
Утре, един ден преди крайния срок ще симулират обществено обсъждане. Без да е предварително обявено. За да кажат, че са обсъждани. И за да излъжат отново. Но вече никой не им вярва."
https://glasove.com/komentari/gerb-pp-db-zatrivat-vaglishtnite-tsentrali-za-da-naleyat-3-mlrd-v-sponsorite-si
За избор на селски кмет умуваме месец, за затриване на отрасъл и раздаване на 3 милиарда ни стига един ден.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23774
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10855 -: Септември 28, 2023, 07:53:59 »
Не съм софийски гласоподавател, но поразгледах кандидатите за кмет.
Без да съм се потопил в столичните потайности Ваня Григорова изглежда единственото което има някаква собствена биография.
За съжаление и това е много условно, двата ни "профсъюза" са от рядко вредните организации претакащи пари в угода на сегашния "елит".
По нищо не се различават от многобройните НПО захапали държавната бозка.
В този ред на мисли не мисля че нещо избуяло на това торище може да е читаво.

Баце и на мама големичкото мОмче са се хвърлили да защитават 3-ти март.
Месец преди изборите, след изборите ще видим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10856 -: Септември 28, 2023, 08:12:09 »
И дали някой разбиращ може да го разтълкува на български?

Какво тълкувание ти трябва? Най-важен е предпоследния ред.

Дали е вярно, няма как да знам.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10857 -: Септември 28, 2023, 08:14:15 »
А за Übermenschen (надчовеци) от ПосолствоТО руснаците са Untermenschen (подчовеци).

А това вече е излишно (imho).
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10858 -: Септември 28, 2023, 08:29:08 »
И дали някой разбиращ може да го разтълкува на български?

Какво тълкувание ти трябва? Най-важен е предпоследния ред.

Дали е вярно, няма как да знам.
Ами какво значи това - "жива зараза на кг. -14.....3-а степен?"
Много ли е, малко ли е, колко са степените - ако са 100, балигу, може и да не е толкова страшно, нямам идея къде да го търся из нета като обяснение.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10859 -: Септември 28, 2023, 08:32:59 »
Много ли е, малко ли е
Ако нормата е "0" ... всичко нагоре е "много"! ... поне това е моето разбиране.
активен участник в Брауновото движение