Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:25:30

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557154 пъти)

Giuseppe, Imko1 и 87 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10980 -: Октомври 04, 2023, 07:46:27 »
Вчера, на извънредно заседание на МС:

Quote (selected)
одобрени допълнителни разходи по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2023 г., в размер на 134 151 000 лв. за закупуване на ваксини срещу COVID-19, в изпълнение на чл. 3 от Постановление №87 на Министерския съвет от 2023 г. Допълнително споразумение № 5 към Споразумението за закупуване, последващо развитие, производство и опции за закупуване и доставка на ваксина срещу COVID-19 за държавите членки на ЕС (SANТE/2021/03/020) между Европейската комисия и Pfizer Inc./BioNТech Manufacturing GmbH
Труд
134 милиона гроша и 151 000 пари за дялкане между сем Лайен и Бурла. А едни БГ идиоти ПАК (вчера четох) продължават да събират "животоспасяващи" пластмасови капачки. Вместо да събират правителствените останки от некоалиционната "сглобкаТА"!!!
Всички неизползвани ваксини по горното решение до една предлагам да се поставят на въпросните министри и зам.-министри и членовете на техните семейства.  :pissed-891:
Подкрепям!  :well_done-1299:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10981 -: Октомври 04, 2023, 07:51:31 »
Атаката е обща срещу православните църкви на Балканите. По модела 404. Без доказателства естествено. По доноси. Даже епруветки с бял прах този път не си правят труда да размахват:

Как беше там? „Майната му на Православието!“

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10982 -: Октомври 04, 2023, 08:25:19 »
Quote (selected)
Всички неизползвани ваксини по горното решение до една предлагам да се поставят на въпросните министри и зам.-министри и членовете на техните семейства.  :pissed-
С ветеринарни спринцовки!
« Последна редакция: Октомври 04, 2023, 08:55:00 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10983 -: Октомври 04, 2023, 08:32:37 »
Quote (selected)
С ветеринарни спринцовки!
Поръчаните количества ще стигнат и за клизми следващата година.
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10985 -: Октомври 04, 2023, 10:15:15 »
Миньорите продължават да блокират АМ "Тракия"
Quote (selected)
В този момент синдикалните лидери на миньорите говорят с протестиращите на АМ „Тракия“. С микрофон и тонколона те им разказаха как са преминали срещите и защо не са подписали споразумението.

Протестиращите се обадиха до КритичноБГ и съобщиха само: „Продължаваме!“ Т.е. протестите се разбира, че няма да спрат!
Мисля, че е добре да се блокира и обходният маршрут. (Не давам акъл, само изразявам мнение.)

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10986 -: Октомври 04, 2023, 11:14:03 »
Quote (selected)
Всички неизползвани ваксини по горното решение до една предлагам да се поставят на въпросните министри и зам.-министри и членовете на техните семейства.  :pissed-
С ветеринарни спринцовки!
Игли, игли! боц
Предлагам си услугите за ффнимателно и баавно поставяне на игла. Особено второто.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10987 -: Октомври 04, 2023, 12:16:54 »
Аз пък предлагам легло за целта:



Е, нормално го използват за инжектиране с някои други вещества, но и за тези инжекции ще свърши работа.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10988 -: Октомври 04, 2023, 12:37:46 »
Quote (selected)
Всички неизползвани ваксини по горното решение до една предлагам да се поставят на въпросните министри и зам.-министри и членовете на техните семейства.  :pissed-
С ветеринарни спринцовки!
Игли, игли! боц
Предлагам си услугите за ффнимателно и баавно поставяне на игла. Особено второто.
ДА!
Абее, лаик съм си по темата, но тази най в ляво ми харесева!
Макар че си представях, че има и 3/4 ".
Нищо, все от някъде трябва да се започне!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10989 -: Октомври 04, 2023, 13:03:00 »
Quote (selected)
Всички неизползвани ваксини по горното решение до една предлагам да се поставят на въпросните министри и зам.-министри и членовете на техните семейства.  :pissed-
С ветеринарни спринцовки!
Игли, игли! боц
Предлагам си услугите за ффнимателно и баавно поставяне на игла. Особено второто.
ДА!
Абее, лаик съм си по темата, но тази най в ляво ми харесева!
Макар че си представях, че има и 3/4 ".
Нищо, все от някъде трябва да се започне!

Избери си :cool-1084:

https://www.agrar-fachversand.com/de/veterinaer/spritzen/

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10990 -: Октомври 04, 2023, 13:33:51 »
Quote (selected)
"Омикрон вече има 300 нови разновидности, този процес ще продължи. За всеки сезон ще трябва да имаме готовност навреме да се произвеждат ваксините, които предпазват от тях. Ковид-19 почти се изранява с грипа. Няма общо между двата вируса и всяка ваксина пази от това, срещу което е разработена. Сега е моментът да се имунизирате срещу Ковид-19. Реална грипна епидемия очакваме януари-февруари. Няма противопоказания да си поставим двете ваксини едновременно.
https://www.focus-news.net/novini/Bylgaria/Doc-Angel-Kunchev-Nadiga-se-nova-Kovid-vulna-pikut-na-gripa-shte-bude-yanu-1844557

Междувременно Главният дилър на републиката продължава да хвърля захранката за пласмента...

А пък шимпанзето Аюму недвусмислено доказало, че шимпанзетата превъзхождат хомо двойномъдрите що се отнася до кратковременната памет:

Quote (selected)
When the numbers 1 through 9 appeared randomly on a screen and then disappeared, the chimpanzee was able to recall the exact sequence and location of each number. Ayumu has also learnt numbers 1 through 19 and is able to touch each one in ascending order, which hasn't been shown before, Tetsuro Matsuzawa, a researcher at Kyoto University's Primate Research Institute, told Livescience.

As Matsuzawa showed the video to a room of scientists and journalists, murmurs of amazement were heard.
"Don't worry, nobody can do it," Matsuzawa said, with an almost mischievous smile. "It's impossible for you."
https://www.nbcnews.com/id/wbna50834842
*********   ✹    *********

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10991 -: Октомври 04, 2023, 14:16:37 »
Quote (selected)
Моля? Я, пак? Някакви диваци, мразещи да са в Европа и искащи да са в Мухонасранкс, но не отиващи там, защото ги е страх от жените им - та точно тези подгизнали и плесенясали блатни диваци не искат да преговарят с правителство на страна - член на ЕС и НАТО? Е, време е тази страна - член да им покаже защо е страна - член и защо те са презрени диваци, пребиваващи в перманентен ужас от жените си
https://epicenter.bg/article/Prof--Daynov-iztreshtya--Naricha-protestirashtite--quot-orki-quot---quot-kravosmeseni-gnomove-quot---quot-krepostni-quot--i--quot-robi-quot-/328139/11/0

Quote (selected)
съпругата му по онова време е "съветската гражданка" Аня Юриевна Майорова
https://glasove.com/komentari/s-reshenie-na-tsk-na-bkp-evgeniy-daynov-e-bil-zachislen-za-redoven-aspirant-ivan-kostov-go-pratil-da-ustanovyava-politicheski-vrazki-s-moskva

Я, миндянския пасианс взе че излезе  :i_laughing:

Quote (selected)
Дама Каро - руса, със сини очи, млада чужденка, леко глуповата - добра с тези със пари, злобна към тези без пари, егоистична, обича празненствата
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10992 -: Октомври 04, 2023, 14:28:34 »
Quote (selected)
А пък шимпанзето Аюму недвусмислено доказало, че шимпанзетата превъзхождат хомо двойномъдрите що се отнася до кратковременната памет:
Шимпанзето може да брои до 9, на двойномъдрите не им се налага, стига им  - ваксина, втора, бустер.
Мисля че имат два пръста в повече от нужните.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10993 -: Октомври 04, 2023, 14:51:41 »
Не може без тях - те са единицата мярка за "Сѝпи!"  :t0328:
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10994 -: Октомври 04, 2023, 17:37:15 »
С викове „Оставка“ протестът продължи! Железничарите застанаха зад миньорите и енергетиците
Quote (selected)
С викове „Оставка“, протестиращите миньори и енергетици на АМ „Тракия“ до Стара Загора взеха решение да продължат своя протест. Причина за това бе неудовлетворението им от решението на народното събрание по въпросното споразумение, подписано вчера от властта и техни представители от страна на синдикатите, разбра КритичноБГ.

„Достатъчно ми беше това, което чух. Значи трябва да се въоръжим с още повече сила, дух и да продължим напред“, каза представител от синдикатите на миньорите. Той се обърна към присъстващите енергетици: „Без значение, че техните лидери подписаха Споразумението, призовавам ги, продължете да ни подкрепяте. Само така можем да успеем и нещата да се случат„.

Един от протестиращите предупреди всички да се оглеждат за провокатори: „Било партийни, било от държавата. „Внимавайте, пазете се. Защото е сигурно, че държавната машина ще се включи изцяло“. Той прочете и Декларация на синдикатите на железничарите от КНСБ  в България. В нея те изразяват изцяло подкрепа на исканията на миньорите и енергетиците.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10995 -: Октомври 04, 2023, 19:00:23 »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10996 -: Октомври 04, 2023, 19:36:42 »
Казват, че пушенето на канабис било безобидно, както виждаме, на някои наследствени комуняги канабиса е увредил сериозно психиката.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10997 -: Октомври 04, 2023, 20:33:16 »
Оттук:
Цитат на: Тошко Йорданов
Няма коалиция, има еднолично управление на Делян Пеевски. Всички останали са придатъци, а най-жалкият придатък е тоя, дето преди малко избяга от залата, мъжката секретарка на Делян Пеевски, Николай Денков, дето му викат академик. Той е академик по секретарство.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #10999 -: Октомври 04, 2023, 22:02:27 »
Интересни резултати от анкетата на агенция "Фокус":
Quote (selected)
Антон Хекимян (ГЕРБ-СДС) (604)    17%
Ваня Григорова (БСП) (1297)       35%
Васил Терзиев (ПП-ДБ) (333)        9%
Вили Лилков (Независим) (232)      6%
Деян Николов (Възраждане) (468)   13%
Ивайло Вълчев (ИТН) (108)          3%
Карлос Контрера (ВМРО) (75)        2%
Друг (84)                          2%
Не съм решил/а (123)               3%
Няма да гласувам (330)             9%
Анкетата на "Епицентър":
Quote (selected)
Антон Хекимян       43%
Васил Терзиев        4%
Ваня Григорова      36%
Деян Николов         8%
Вили Лилков          4%
Карлос Контрера      1%
Ивайло Вълчев        1%
Красимир Стойчев     0%
Александър Томов     0%
Друг                 2%
Ваня Григорова вече води и в "Епицентър":
Quote (selected)
Антон Хекимян (190)   29%
Васил Терзиев (23)     4%
Ваня Григорова (335)  51%
Деян Николов (54)      8%
Вили Лилков (28)       4%
Карлос Контрера (3)    0%
Ивайло Вълчев (6)      1%
Красимир Стойчев (1)   0%
Александър Томов (4)   1%
Друг (11)              2%

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11000 -: Октомври 05, 2023, 04:46:39 »
На това му се вика свободно падане с нарастващо ускорение (да ми простят физиците във форума). И няма дъно. Така става, когато си продадеш душата на Оня за пари и слава.
Тоз Аз-Букър ще го плюя, където го срещна.

Явно за разлика от всички ни, Аз-Букърището е расло в коптор, и сега си екстраполира коптора (душевния) върху миналото, нас и България:

Quote (selected)
"По времето на НРБ българите живееха само с вярата в "светлото бъдеще" и не се интересуваха от сивото си мрачно, скучно и несвободно настояще. Тогава те не си почистваха нито двора, нито тротоара пред вкъщи"

https://m.dnevnik.bg/intervju/2023/10/04/4535475_georgi_gospodinov_ostanahme_v_plen_na_mita_za/

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11001 -: Октомври 05, 2023, 05:46:37 »
На това му се вика свободно падане с нарастващо ускорение (да ми простят физиците във форума). И няма дъно. Така става, когато си продадеш душата на Оня за пари и слава.
Тоз Аз-Букър ще го плюя, където го срещна.

Явно за разлика от всички ни, Аз-Букърището е расло в коптор, и сега си екстраполира коптора (душевния) върху миналото, нас и България:

Quote (selected)
"По времето на НРБ българите живееха само с вярата в "светлото бъдеще" и не се интересуваха от сивото си мрачно, скучно и несвободно настояще. Тогава те не си почистваха нито двора, нито тротоара пред вкъщи"

https://m.dnevnik.bg/intervju/2023/10/04/4535475_georgi_gospodinov_ostanahme_v_plen_na_mita_za/
Радвам се, че го казваш, защото като нелитератор си мислех, че аз не схващам кое му е гениалното на Г.Г.
Прочетох "Времеубежище" и чак ми стана кофти. Съвременник съм, ама такива изкривявания не помня. Като че ли се опитват да ни пренапишат миналото.
Ама вероятно мисля така, щото не разбирам от модерна литература.
« Последна редакция: Октомври 05, 2023, 05:55:36 от Kole »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11002 -: Октомври 05, 2023, 07:28:40 »
Като че ли се опитват да ни пренапишат миналото.
Ама вероятно мисля така, щото не разбирам от модерна литература.
Както за мисирите и мисирките, така и за Аз-букърите - няма по-жалко, недостойно и презряно положение от това да се окажат слуги на едни слуги.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11003 -: Октомври 05, 2023, 07:40:40 »
Quote (selected)
"Блумбърг": Германия отваря спрените въглищни централи, за да гарантира осветлението
...
От Министерството на икономиката заявиха, че решението не засяга целите на Германия в областта на климата и целта да се откаже от въглищата през 2030 г. вместо през 2035 г. То обеща да направи оценка на допълнителните въглеродни емисии, причинени от повторното включване на въглищните централи и да предложи компенсаторни мерки до следващото лято.
https://glasove.com/biznes/blumbarg-germaniya-otvarya-sprenite-vaglishtni-tsentrali-za-da-garantira-osvetlenieto
Няма защо да се притесняват за свръх производството на емисии.
Ние ще затворим нашите и ще ги компенсираме.
Баси двуличниците!
Баси нашенските подлизурковци! :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11004 -: Октомври 05, 2023, 09:32:23 »
Сегашните управници изпълняват Окончателното решение - Планът за депопулация и закриване на България. Не си правете илюзии, за какво мислите купуват американски старйкъри - за борба с местни безредици.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11005 -: Октомври 05, 2023, 09:57:18 »
 В агенция "фикус" влиза всякаква паплач и резултатите от анкетата малко ме изненадват.
В Епицентър е ясно - това е публиката на вестника, там не е показателно.
Quote (selected)
Кого бихте подкрепили за кмет на София?
Антон Хекимян (ГЕРБ-СДС) (747)   16%   
Ваня Григорова (БСП) (1730)   37%   
Васил Терзиев (ПП-ДБ) (442)   9%   
Вили Лилков (Независим) (305)   6%   
Деян Николов (Възраждане) (593)   13%   
Ивайло Вълчев (ИТН) (142)   3%   
Карлос Контрера (ВМРО) (92)   2%   
Друг (106)   2%   
Не съм решил/а (155)   3%   
Няма да гласувам (419)   9%   

https://www.focus-news.net/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11006 -: Октомври 05, 2023, 10:44:41 »
Обикновено са доста прозрачни триковете на "фокус"-ниците. Подобни резултати май трябва да мобилизират жълтопаветните баби със сини знаменца с лъвче.
Напънът да се внуши, че София е синя и избирателите може да предпочетат тоя мисир (по Б. Борисов) предизвикват срам за отсрещната страна. Като да гледаш как посетител на селската кръчма се опитва културно да се изпикае зад дървото, само дето лежи по гръб.


Ще ми е интересно докъде ще стигне Ваня Григорова.
« Последна редакция: Октомври 05, 2023, 10:57:24 от Kole »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11007 -: Октомври 05, 2023, 11:11:39 »
Quote (selected)
"Тогава те не си почистваха нито двора, нито тротоара пред вкъщи."
Разбира се, тия професионални лъжци разчитат на съвсем изгладените от пропагандата мозъчета на по-младото поколение, което не е сварило НРБ. Аз пък помня много добре, че със същите съседи, с които сега не можем да се гледаме, едно време заедно почиствахме най-редовно околовходовото и околоблоково пространство. Бяхме си направили дори едни шишове от арматурно желязо, с които набучвахме изхвърлените от недобросъвестните си съседи хартийки. Редовно почиствахме и шахтите към прозорците на маазите (на български изби). След преврата доста бързо редиците взеха да оредяват и останахме само двама-трима, след което и ние (срам!) се отказахме.

Докато сега никой нищо не чисти. Навсякъде боклуци, а заради кражбите на метали, за които металната мафия от такива като бащата на Божанков "наема" безработните (вече) цигани, решетките на гореспоменатите шахти са заварени и и да искаме, не можем ги почисти. От тях растат дървета и храсти, които някои режат.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11009 -: Октомври 05, 2023, 13:53:29 »
Докато сега никой нищо не чисти. Навсякъде боклуци, а заради кражбите на метали, за които металната мафия от такива като бащата на Божанков "наема" безработните (вече) цигани, решетките на гореспоменатите шахти са заварени и и да искаме, не можем ги почисти.

Ай ся, артък приказки на битпазар - защо забравяш за лицемерната инициатива „Да почистим България за един ден"?

И никой от феновете на миндянския пишман професор не си задава въпроса, че за да почистиш нещо, то трябва преди това да се изцапало. За по-сложни въпроси не искам даже да мечтая.
the lamers club honourable member …

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11010 -: Октомври 05, 2023, 16:04:15 »
Етичната комисия на НБУ, отговорила за съществото дайнов... https://offnews.bg/obshtestvo/nbu-zashtiti-dajnov-vseki-ima-pravo-na-obshtestvena-pozitcia-nezavis-809869.html   Винкелът е по-адекватен отговор. Е, къде е Перник!  :t0106: Само да припомня
Quote (selected)
Евгений Дайнов за протестиращите: Диви орди, блатни твари, кръвосмесени джуджета
« Последна редакция: Октомври 05, 2023, 16:33:54 от Пенчо бре »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11011 -: Октомври 05, 2023, 17:08:59 »
Етичната комисия на НБУ, отговорила за съществото дайнов... https://offnews.bg/obshtestvo/nbu-zashtiti-dajnov-vseki-ima-pravo-na-obshtestvena-pozitcia-nezavis-809869.html   Винкелът е по-адекватен отговор. Е, къде е Перник!  :t0106: Само да припомня
Quote (selected)
Евгений Дайнов за протестиращите: Диви орди, блатни твари, кръвосмесени джуджета
Quote (selected)
НА ПЪТЯ: Нарушител разпозна полицайка от порносайт
...
“Не може да ме арестувате, видях интимните ви части”, заявил нарушителят и не се спрял дотук. “Видях как вие и съпругът ви правите секс снощи за 29,99 долара в OnlyFans. Как да уважавам вас и управлението, в което работите”, възмутил се той.
...
Говорителят на кмета на Минеаполис Джейкъб Фрей излезе с изявление, в което заяви, че ако става въпрос само за голи снимки, то не вижда никакъв проблем. 
https://telegraph.bg/svetat/novini/na-pytia-narushitel-razpozna-policajka-ot-pornosajt.-ne-me-arestuvajte-vizhdal-sym-sramnite-vi-chasti-vyzprotivil-se-dzhigityt-391638
"Ценности" да го е..
Прав е ректора!
Че то ако се лиши от единственият си "качествен" "професор" КОЙ ще си запише изчадието в НБУ?
КОЙ ще плаща сладките такси за вишу, ако не сини бабки реститутки?
П.П. Светице, помощ!
Реститутка ли се пише или проститутка?


« Последна редакция: Октомври 05, 2023, 17:24:22 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11012 -: Октомври 05, 2023, 18:01:57 »
У пловдивско - "меката" на ПП училищата ги налазил ковидот и минали онлайната.
До изборите ще са съвсем оф,оф, ундърба!
Местните избори ще ги теглят служебно с топките на тото 2.
Ще има извънредно студио на БНР от амфитеатъра.
Три тегления, че тото има сал 49 топки а многобойцитр са в повече.
Ще има уникален  ексклузивен триатлаж.
Първите от трите тегления на втори ктур ще определят това което иска Галя.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 705
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11013 -: Октомври 05, 2023, 18:13:46 »
В това нещо - НБУ няма ли хм... студенти от районите, за които пише така ценния "професор", та да се обидят за роднините си и да демонстрират това на лекциите на това същество. Аз съвсем не одобрявам блокирането на магистралите и спиране на стопанския живот от недоволните, но речник, като на родения с червена лъжичка хм,хм,хм, заслужава само бой и то на гол задник!
« Последна редакция: Октомври 05, 2023, 18:37:25 от Пенчо бре »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11014 -: Октомври 05, 2023, 18:31:07 »
"Ценности" да го е..
Прав е ректора!
Че то ако се лиши от единственият си "качествен" "професор" КОЙ ще си запише изчадието в НБУ?
КОЙ ще плаща сладките такси за вишу, ако не сини бабки реститутки?
П.П. Светице, помощ!
Реститутка ли се пише или проститутка?
Отговарям лаконично и простичко:
1. Пише се соростутка.
2. Сегашния ректор на НБУ, направил кариера с оплюване на литературата на НРБ, един  доцент от НБУ (тази година публикувА специална стихосбирка за гОрката Украина), Аз-Букърчето (вж. по-горе) и сегашния декан на ФСлФ на СУ ги нае още като студенти Сорос под формата на Отворено общество и им връчи в ръчичките "Литературен вестник".
3. Всичко последващо в техния кариерен ръст се обяснява с 1 и 2.
 Бележка на редактора: Жалкото е, че и четиримата продадоха безспорен талант по за един пробит €/$цент.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11015 -: Октомври 05, 2023, 19:00:57 »
Аз не знам, ама да кажа - не се ли пишеше сороститутка?
 :eyes:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11016 -: Октомври 05, 2023, 19:17:43 »
45-секундна агитация на Ваня Григорова:

https://www.facebook.com/VanyaGrigorovaPage/videos/6754116148010418/

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11017 -: Октомври 05, 2023, 19:37:31 »
Благодарско и на двамата, друго си е да имаш още две нови думи в езиковия запас.
- соростутка
- сороститутка
Обаче!
В какви чутовни времена на новоговора и новописа живеем!
Аз дето ръбам молива докато сложа кръстче за подпис да давам уроци по правопис на Светицата.
Не се пише:
Отворено общество
Правилното е:
Отровено общество.
Проклел ни е тоя отгоре да си предаваме мислите с 30 букви.
Жалостив е бил към западняците, разрешил им е да се справят с 27.
 :t0328:
« Последна редакция: Октомври 05, 2023, 20:23:21 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11019 -: Октомври 06, 2023, 07:47:59 »
В това нещо - НБУ няма ли хм... студенти от районите, за които пише така ценния "професор", та да се обидят за роднините си и да демонстрират това на лекциите на това същество. Аз съвсем не одобрявам блокирането на магистралите и спиране на стопанския живот от недоволните, но речник, като на родения с червена лъжичка хм,хм,хм, заслужава само бой и то на гол задник!
Без да съм гледал списъчния състав на студентите съм сигурен че повечето са такива, само че и те са от друг сой.
Не са миньорски чеда а селска аристокрация убедени че злополучно са се родили на неправилното място а иначе са истински "елит".
Нещо като американските клошари - милионери във временно затруднение.
Изчадия на изчадия неспособни да учат другаде - не в нормалните защото нямат успех и не в чужбина щото рентата от бившия гараж сега квартален магазин не стига.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11020 -: Октомври 06, 2023, 10:34:24 »
В това нещо - НБУ няма ли хм... студенти от районите, за които пише така ценния "професор", та да се обидят за роднините си и да демонстрират това на лекциите на това същество. Аз съвсем не одобрявам блокирането на магистралите и спиране на стопанския живот от недоволните, но речник, като на родения с червена лъжичка хм,хм,хм, заслужава само бой и то на гол задник!
Без да съм гледал списъчния състав на студентите съм сигурен че повечето са такива, само че и те са от друг сой.
Не са миньорски чеда а селска аристокрация убедени че злополучно са се родили на неправилното място а иначе са истински "елит".
Нещо като американските клошари - милионери във временно затруднение.
Изчадия на изчадия неспособни да учат другаде - не в нормалните защото нямат успех и не в чужбина щото рентата от бившия гараж сега квартален магазин не стига.
Точно казано!
Не бих употребил обидни думи, само защото хората са различни, повечето просто толкова си могат.
Идиотията идва от онова, дето го е казал класикът -"пази Боже сляпо да прогледне".
То, горкото никога няма да разбере, че само гледа.
Виждането е друга бира.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11021 -: Октомври 06, 2023, 10:55:33 »
Няма ли да бъде по-правилно вместо НБУ да му казваме НАУ?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11022 -: Октомври 06, 2023, 11:13:30 »
Осми ден протести. Стара Загора не пада! Прохода на републиката държи!

Т.н. "споразумение" (лъжлив термин на пишман МП-то) всъщност не е никакво споразумение, а едностранно заявление на правителството на Мъртъв без каквито и да било задължения от страна на протестиращите.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11023 -: Октомври 06, 2023, 11:26:55 »
Частичен (макар че го представят за пълен) видеозапис на срещата с протестиращите във вторник в НС (4 ч. и 7 мин.):

https://www.youtube.com/watch?v=-93OstuGvd8

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11024 -: Октомври 06, 2023, 21:44:36 »
Юлий Павлов лъже като дърт циганин



Кои стоят зад вчерашното "социологично проучване" за София?
Цитат на: Емилиян Кънчев
Вчера "Центърът за анализи и маркетинг" излезе с бомбастични числа, че Васил Терзиев води с 10% на Антон Хекимян. Та даже щял да го бие на балотажа 55 на 45%.

Този Център се води собственост на Юлий Павлов. Той е брат на небезизвестния Любомир Павлов /Пъпката/, бивш председател на надзора на Общинска банка по времето на Стефан Софиянски.

На 20 януари 2005 г.Любомир Павлов е арестуван с обвинение по чл. 282 от Наказателния кодекс за длъжностно престъпление. По думите на тогаващния градски прокурор Бойко Найденов, причината за задържането под стража е опит за намеса на Павлов в продажбата на акциите на Общинска банка. Скандалът тогава става още по силен, защото председателят на групата в Общината и шеф на бюджетната комисия Пламен Илиев признава пред медиите за директен натиск на Павлов към член на СОС да си оттегли подписа от официален документ. Тогава, през януари 2005 г., Павлов се скри в Пирогов, за да избегне наказателното преследване. Следващият арест на Любомир Павлов, брат на Юлий Павлов, публикувал вчерашните данни, е през 2012 година.

Павлов е арестуван за длъжностно престъпление по служба и за присвояване в особено големи размери. Както и за умишлена безстопанственост, в качеството му на председател на надзора на Общинска банка. Павлов има три обвинения. За пране на пари, документална измама и за документи с невярно съдържание.

Братя Павлови още от времето на първия мандат на Стефан Софиянски имат интереси в София. Чрез Общинска банка бяха управлявани финансите на Столицата през всичките три мандата на Софиянски. А това са милиарди левове. По това време имотите на града бяха разграбени на безценица. А боклукът излизаше златен на софиянци.

Изследването на "Центъра за анализи" е директна услуга към кандидата на ПП-ДБ Васил Терзивиев. Павлови продължават да имат сериозни интереси в София и разчитат, че по този начин ще ги затвърдят. Жалко, че всички медии се вързаха и публикуваха тази евтина манипулация.

« Последна редакция: Октомври 06, 2023, 22:00:25 от lucho »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11025 -: Октомври 07, 2023, 03:43:23 »
Ето Как ОГРАБВАТ България! - Николай Марков
https://www.youtube.com/watch?v=s7f8HqdF76I
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11026 -: Октомври 07, 2023, 05:38:35 »
Няма ли да бъде по-правилно вместо НБУ да му казваме НАУ?
Най-съответстващо би било АОНСУН (в смисъл АОНСУ-Наобратно).

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11027 -: Октомври 07, 2023, 09:23:11 »
Делян Пеевски каза, че ще предложат да се запише членството в ЕС и NATO в Конституцията
Quote (selected)
Депутатът от ДПС Делян Пеевски заяви, че ще предложат в Конституцията да бъде записано членството в ЕС и НАТО, съобщава БТА. Това коментира той пред журналисти в парламента по повод първото гласуване на измененията в Конституцията.

„За“ тях гласуваха 161 народни представители. Очаква се след два месеца промените отново да бъдат гледани на първо четене, тъй като не събраха необходимите две трети от гласовете на всички народни представители. Процедурата предвижда измененията отново да бъдат върнати на първо четене след два месеца.

Предложението за вписване на членството на ЕС и НАТО в Конституцията бе направено преди месеци от група, обединена около Росен Плевнелиев и Соломон Паси. По този начин записано, членството в двата съюза няма да не може да бъде подлагано на референдум. Това обаче не пречи в следващ парламент при събиране на необходимото мнозинство от две трети тази поправка да бъде премахната.

Пеевски каза, че от ДПС ще предложат промяната още утре.
« Последна редакция: Октомври 07, 2023, 09:38:55 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11028 -: Октомври 07, 2023, 09:32:05 »
Протестиращите миньори благодарят на варненци, които ги подкрепихме снощи в протестен митинг и шествие по улиците на града:

https://www.facebook.com/100022058227260/videos/588998479942272/ (35 секунди)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11029 -: Октомври 07, 2023, 09:49:55 »
Съгласно протокола от ГРАО, на референдума против пропагандата на джендърството в училище, резултатът от проверката на подписите е следният:

Общ брой: 206029
Признати: 137782

Уви, пълен провал, с над 33% невалидни подписи...

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11030 -: Октомври 07, 2023, 10:11:17 »
Приписват на Сталин сентенцията, че не е важно как се гласува, а кой брои гласовете. 1/3 фалшиви гласове е .... много.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11031 -: Октомври 07, 2023, 10:30:34 »
На Сталин му приписват безброй измислици. Горната, включително

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11032 -: Октомври 07, 2023, 10:55:09 »
Quote (selected)
Депутатът от ДПС Делян Пеевски заяви, че ще предложат в Конституцията да бъде записано членството в ЕС и НАТО, съобщава БТА.
„За“ тях гласуваха 161 народни представители. Очаква се след два месеца промените отново да бъдат гледани на първо четене, тъй като не събраха необходимите две трети от гласовете на всички народни представители.
Това само показва, че настоящото "Народно събрание" трябва да бъде разтурено от народа не по-късно от месец и половина.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11033 -: Октомври 07, 2023, 12:46:04 »
Делян Пеевски каза, че ще предложат да се запише членството в ЕС и NATO в Конституцията
Quote (selected)
Депутатът от ДПС Делян Пеевски заяви, че ще предложат в Конституцията да бъде записано членството в ЕС и НАТО, съобщава БТА. Това коментира той пред журналисти в парламента по повод първото гласуване на измененията в Конституцията.

„За“ тях гласуваха 161 народни представители. Очаква се след два месеца промените отново да бъдат гледани на първо четене, тъй като не събраха необходимите две трети от гласовете на всички народни представители. Процедурата предвижда измененията отново да бъдат върнати на първо четене след два месеца.

Предложението за вписване на членството на ЕС и НАТО в Конституцията бе направено преди месеци от група, обединена около Росен Плевнелиев и Соломон Паси. По този начин записано, членството в двата съюза няма да не може да бъде подлагано на референдум. Това обаче не пречи в следващ парламент при събиране на необходимото мнозинство от две трети тази поправка да бъде премахната.

Пеевски каза, че от ДПС ще предложат промяната още утре.

Тези са дебили, ако наистина си мислят това подчертаното - какво пречи да се промени отново конституцията и да се изхвърли членството от нея?!
the lamers club honourable member …

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11034 -: Октомври 07, 2023, 13:46:51 »
Дочувам един далечен ек: "Веч-На Друж-Бааа!!!"
По съвременному, в такт с ръкоплещенето да се скандира:
"Са-Мо Е-Се и Ре-Бе!"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11035 -: Октомври 07, 2023, 17:50:45 »
Тези са дебили, ако наистина си мислят това подчертаното - какво пречи да се промени отново конституцията и да се изхвърли членството от нея?!

Събирането на съответните 161 депутата без машинкаджийски истории и хаитянски магнетизми.
Прясно окъпаният Прасчо забравя че няма свиня безсмъртна
*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11036 -: Октомври 07, 2023, 18:50:31 »
Quote (selected)
Борисов: Без ДПС кабинетът ще падне
Лидерът наГЕРБ иска да се казва, че той, а не Тагарев купува "Страйкър" от САЩ и дава С-300 на Киев
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-bez-dps-kabinetut-shte-padne
Стискат го, стискат, ама егото избива от всяка пора.
Ако пък го оставят и да си отвори устата настава потоп. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11037 -: Октомври 07, 2023, 20:30:30 »
Прясно окъпаният Прасчо забравя че няма свиня безсмъртна

За всяка свиня си има коледа!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11038 -: Октомври 07, 2023, 20:37:37 »
Арестуваха Сърнела Воденичарова, след като подкрепящи протестиращите миньори и енергетици се опитаха да блокират и обходния маршрут
Quote (selected)
Група граждани решиха да подкрепят протеста на енергетиците и миньорите, като протестът им завърши с арест на една от организиралите го – Сърнела Воденичарова. Около 11 часа те блокираха обходния път, който в момента поема трафика от магистралата край старозагорското село Ракитница. Вече седми ден магистрала „Тракия“ в района на Стара Загора е затворена заради протеста на енергетиците и миньорите.

„Протестиращите не са се подчинили на полицейското разпореждане да освободят пътното платно, в резултат на което има един задържан“. Това е обяснението на директора на Областната дирекция на МВР – Стара Загора комисар Лазар Христов за ареста.

Протестиращите публикуваха в Телеграм видеа и обяснение какво се е случило. Иван Иванов е един от участниците в протеста:

„Група граждани се организирахме да направим това, за да могат всички миньори и енергетици, да почувстват нашата реална подкрепа. За каузата, която всички приемаме като обща. Две колони, едната с 3 и другата с 5 автомобила, се срещнахме на уреченото място, намалявайки на аварийки, на участък с голяма видимост, както си му е реда. И излязохме от колите, поставихме предмети на пътното платно – столове, масичка и др. И блокирахме движението.

Както и се очакваше, тапата стана огромна още в първите 2–3 минути. Излязоха солиден брой шофьори срещу нас, с викове и заплахи, да се махаме от там. Няма да ви описвам отношението им.

Пристигнаха и две патрулки, които бяха откровено добронамерени към нас и демонстрираха добро отношение. Но там на място се оказа и някакъв цивилен началник, който доста бързо пое инициативата в комуникацията с шефове от МВР. След няколко минути, напрежението ескалира и се появиха двама – трима изключително агресивни шофьори, които си налитаха на бой и хвърляха столове в храстите. На два пъти си позволиха да влачат по земята две от жените, които бяха с нас. Не бяха арестувани.

С оглед на ескалацията постигнах договорка да освободим и сред час – два да го направим отново. Това беше сторено. Но последна остана Сърнела Воденичарова на асфалта и скоростно се оказа с белезници на ръцете. Мотивът на полицаите беше, че е „получено разпореждане“ и го правят, защото „не е изпълнила полицейско разпореждане“. Тя е задържана за 24 часа от полицията в Стара Загора.

Това 24-минутно видео, снимано от самата Сърнела Воденичарова, преди да бъде арестувана, показва какво и как е станало:

https://www.facebook.com/sarnela/videos/846048033560003/

А това 10-минутно видео, снимано от друг човек, е показано самото ѝ арестуване:

https://www.youtube.com/watch?v=Bb_GMYeptJc
« Последна редакция: Октомври 07, 2023, 21:46:23 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #11039 -: Октомври 07, 2023, 22:19:52 »
Появиха се първите лъжи за арестуваната Сърнела Воденичарова:
Quote (selected)
Сърнела Воденичарова е известна с крайните си русофилски позиции в социалните мрежи.
В социалните мрежи се появиха твърдения, че арестуваната жена е активистка на политическа партия, решила да яхне чуждия протест.
Разбира се, и двете твърдения са лъжа, а във второто се съдържат най-малко две лъжи. Но как да не се сетиш за този епизод в "1984":
Quote (selected)
О’Брайън вдигна лявата си ръка, обърната с опакото на дланта към Уинстън, със свит палец, и вдигнати четири пръста.
— Колко пръста съм вдигнал, Уинстън?
— Четири.
— А ако партията каже, че не са четири, а пет — колко са в такъв случай?
— Четири.
Завърши думата с вик от болка. Стрелката на циферблата бе подскочила на петдесет и пет. Цялото тяло на Уинстън плувна в пот. Въздухът раздра дробовете му и излезе отново с дълбоки стенания, които не можа да спре дори със стиснатите си зъби. О’Брайън го наблюдаваше и продължаваше да показва четирите си пръста. Свали лостчето. Този път болката едва забележимо намаля.
— Колко са пръстите, Уинстън?
— Четири.
Стрелката подскочи на шейсет.
— Колко са пръстите, Уинстън?
— Четири! Четири! Какво друго мога да кажа? Четири!
Стрелката трябва да бе подскочила още по-нагоре, но той не я погледна. Зрителното му поле бе запълнено от тежкото строго лице и четирите пръста. Пръстите стояха пред очите му като стълбове, огромни, размазани, като че ли вибриращи, но без съмнение четири.
— Колко са пръстите, Уинстън?
— Четири! Спрете, спрете! Как можете да продължавате? Четири! Четири!
— Колко са пръстите, Уинстън?
— Пет! Пет! Пет!
— Не, Уинстън, безполезно е. Ти лъжеш. Ти все още мислиш, че са четири. Колко са пръстите, моля?
— Четири! Пет! Четири! Колкото искате. Само спрете, спрете болката!
И така, добре дошли в "1984"!