Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 14:24:58

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 555547 пъти)

Accipiter (+ 1 Скрит(и)) и 109 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14340 -: Март 04, 2024, 09:51:35 »
Интересно, преинтересно даже
Дачков

"Инвестиционният фонд BC Partners, със седалище в Лондон, е започнал процеса на продажба на контролния си пакет акции в медийната корпорация United Group, съобщи сръбският седмичник "Време". Припомняме, че BC Partners придоби 55% от акциите на United Group от фонда KKR през март 2019 г. за 2,6 млрд. евро. United Group развива дейност в Сърбия, включително кабелната мрежа SBB, телевизионните канали N1 и Nova S, както и вестниците Danas и Radar. В България е собственик на телекома "Виваком" и медийната група на Нова телевизия, а съвсем скоро КЗК разреши и скандалната сделка за придобиването на Булсатком (бел. "Гласове")

Гръцкият портал Naftemporiki твърди, че интерес към покупката проявяват Etisalat от ОАЕ и Saudi Telecom от Саудитска Арабия.

Следва коментар на популярния Телеграм канал balkanossiper:

В сръбските медии се появи много интересен слух. Британският инвестиционен фонд BC Partners е започнал процес на продажба на контролния пакет акции в конгломерата си United Group. Morgan Stanley и JP Morgan вече проучват потенциалните купувачи и условията на сделката.

Да, да, продажбата на самата медийна империя, която беше изградена на Балканите само за едно десетилетие благодарение на усилията на американското разузнаване и инвеститорите от Мъгливия Албион. За тази гениална идея трябва да благодарим на бившия директор на ЦРУ г-н Петреъс, който смяташе окупирането на медийната сфера в региона за ключ към успеха и цял живот убеждаваше американските генерали в ключовата роля на информационните технологии в хибридната война, призовавайки ги да преминат от бойни операции към по-продуктивни дейности в киберпространството под лозунга "завладейте сърцата и умовете". Между другото, именно на него принадлежи идеята за създаване на първата фабрика за интернет тролове по договор с Централното командване на въоръжените сили на САЩ (CENTCOM). Като цяло, както виждаме, Петреъс не се е провалил и, за разлика от някои други, е оценил правилно необходимостта от конкуренция в информационното пространство на Балканите.

През март 2019 г. контролният пакет акции в United Group беше прехвърлен на BC Partners със седалище в Лондон. По принцип следващата смяна на собствеността е съвсем разбираема - инвестиционният жизнен цикъл на подобни фондове е около пет години, а след това щафетата се предава на следващия инвеститор. А в случая с United Media тя преминава заедно с всички дългове на компанията. Печалбата на конгломерата за 2023 г. е 751,2 млн. евро, а дългът му е около 4 млрд. евро.
-----
И сега най-интересната част. Ако се вярва на гръцките източници, новите купувачи потенциално могат да бъдат телекомуникационната компания Etisalat от Обединените арабски емирства или саудитците от Saudi Telecom. Още повече, че миналата година саудитската TAWAL вече купи мобилните кули на United Group в България, Хърватия и Словения. Като се имат предвид доста топлите отношения между сръбските служби за сигурност и техните колеги от ОАЕ, не бих се учудил, ако желанието за закупуване на акциите на медийната империя, която все повече влияе на общественото съзнание на Балканите, не е дошло от източните партньори на Сърбия напразно."

Линк към цялата статия в коментарите тук
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14341 -: Март 04, 2024, 10:09:07 »
Да, а много евроатлантици мислят, че Трети украински фронт е съставен от украинци - прясно измислената от болшевиците нация.
Първо, не се казват болшевици, а болшевики. Второ, не е измислена от болшевиките, а значително по-рано.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14342 -: Март 04, 2024, 10:11:45 »
Изкачването към Шипка (на заден план се вижда паметникът), след като властите затвориха шосето:


Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14343 -: Март 04, 2024, 10:17:17 »
Изкачването към Шипка (на заден план се вижда паметникът), след като властите затвориха шосето:

„Не се гаси туй, шо не гасне“

Ив. Вазовъ 1883 г.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14344 -: Март 04, 2024, 11:04:34 »
Бай Димитри Иванов си имал собствен сайт, който съществува поне от 2020 г.!

https://dimitriivanov.com
« Последна редакция: Март 04, 2024, 11:19:29 от lucho »

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14345 -: Март 04, 2024, 12:15:40 »
Както казах по-горе, в този момент само Бог може да се намеси и да определи избора.
Както намекнах по-горе, като се навлиза в материи от различен порядък, е необходима известна информирана задълбоченост във всяка от тях. В случая с Бога и човека:
Според православното християнство Бог е създал човека със свободна воля, тоест личните избори човек си ги прави сам, а в Края на дните Бог само съди човеците в Съдния ден. Понеже е Бог, а не началник-отдел мениджмънт.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14346 -: Март 04, 2024, 12:19:40 »
Изкачването към Шипка (на заден план се вижда паметникът), след като властите затвориха шосето
Както е тръгнало, скоро ще ползваме отново партизански пътеки. И ще се информираме с нелегални листовки. ЕСес димокръси в действие.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14347 -: Март 04, 2024, 12:37:08 »
Както е тръгнало, скоро ще ползваме отново партизански пътеки
Изглежда не само за пари изсичат горите. :walking_home_crying-1328:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14348 -: Март 04, 2024, 13:27:42 »
Изкачването към Шипка (на заден план се вижда паметникът), след като властите затвориха шосето
Както е тръгнало, скоро ще ползваме отново партизански пътеки. И ще се информираме с нелегални листовки. ЕСес димокръси в действие.

Софи, аз не вярвам, че българинът ще тръгне по някакви нелегални пътеки. И колкото повече време минава, все повече се убеждавам, че ако руснаците не благоволят отново да наминат насам - изчезваме!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14349 -: Март 04, 2024, 13:34:04 »
изчезваме
И аз съм почти черен, е, графитен да го наречем засега, песимист, Асол.
Но да не забравяме все пак максимата: "Бой се от гнева на търпеливия".

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14350 -: Март 04, 2024, 14:04:53 »
Както казах по-горе, в този момент само Бог може да се намеси и да определи избора.
Както намекнах по-горе, като се навлиза в материи от различен порядък, е необходима известна информирана задълбоченост във всяка от тях. В случая с Бога и човека:
Според православното християнство Бог е създал човека със свободна воля, тоест личните избори човек си ги прави сам, а в Края на дните Бог само съди човеците в Съдния ден. Понеже е Бог, а не началник-отдел мениджмънт.

Бог се намесва където, когато, както и колкото трябва. Не е оставил света на самотек. Защото е негов създател, пазител, собственик и генерален директор. А не сеирджия пред телевизора.
Божествените дела (едно от които е и генетиката) са материи, които изискват доста по-голям интелектуален капацитет от достъпния на преводачки, филоложки и прочее фризьорки  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14351 -: Март 04, 2024, 14:11:23 »
изчезваме
И аз съм почти черен, е, графитен да го наречем засега, песимист, Асол.
Но да не забравяме все пак максимата: "Бой се от гнева на търпеливия".
Абсолютно вярно. Българинът е мноого търпеливо копеле. Докато не му прекипи. И тогава започва да превзема „непревземаеми крепости.“ Справка - Одрин 2013 г. Скоро ще има годишнина от събитието.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14352 -: Март 04, 2024, 14:12:32 »
Quote (selected)
Божествените дела (едно от които е и генетиката) са материи, които изискват доста по-голям интелектуален капацитет от достъпния на преводачки, филоложки и прочее фризьорки
Единствено поповете може да говорят за "божествените" дела.
Ние, простосмъртните, да си говорим за човешките. Стигат ни.
Казвам това като убеден, но не воинстващ, атеист (безбожник).

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14353 -: Март 04, 2024, 14:13:05 »
Цитат на: Zeitgeist
Но да не забравяме все пак максимата: "Бой се от гнева на търпеливия".

Да не забравяме и разликата между търпелив и страхлив.
И от историята на Древен Рим, че няма по-зъл робовладелец от освободения забогатял роб.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14354 -: Март 04, 2024, 14:19:07 »
Цитат на: lucho
Единствено поповете може да говорят за "божествените" дела.

Нищо подобно. Всеки може и трябва да се интересува от тях, да размишлява върху тях, да пита и да говори за тях.
Разбира се, всеки има и свободната воля да е сляп и глух за това, което не му изнася. Което обаче не го освобождава от отговорност.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14355 -: Март 04, 2024, 15:25:51 »
Quote (selected)
България подписа важен документ с ЕК за управление на миграцията
https://www.vesti.bg/bulgaria/bylgariia-podpisa-vazhen-dokument-s-ek-za-upravlenie-na-migraciiata-6192978
Баси "управлението"!
Те ги канят и после ни хокат че не ги спираме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14356 -: Март 04, 2024, 16:08:27 »
Аз по теологичните въпроси...
Връзката между човек и Бог е директна, щото никой човек не съществува без божията искра, която е вътре в него, ерго директно достъпна. Стига да знаеш как. Оттук насетне всеки прави, каквото си иска или каквото са го изманипулирали относно тая връзка. И тук е свободната воля, кеф ти отричай, кеф ти минавай през религия, кеф ти ползвай директно.
Само че освен пряката телефонна линия има и множество посредници, секретари, поручици, генерали, ангели, архангели и дяволи, висши азове и свръхдуши. Широк избор. И свободен.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14357 -: Март 04, 2024, 16:09:39 »
Както казах по-горе, в този момент само Бог може да се намеси и да определи избора.
Един благородник, който бил дошъл от своите имения в двореца на Людвик XVI, споделил със свой приятел: "Днес се убедих напълно в това, в което доскоро се съмнявах. То е, че действително Бог управлява света! Присъствах на едно заседание на краля с неговите министри и разбрах, че положително не са те и той, които управляват. Пълна неразбория! Тогава остава само Бог!" ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14358 -: Март 04, 2024, 16:20:57 »
Quote (selected)
И тук е свободната воля, кеф ти отричай, кеф ти минавай през религия, кеф ти ползвай директно.
Не е задължително да си религиозен за да спазваш общочовешките ценности ( в никакъв случай да не се бъркат с евроатлантическите - даже канибалските са по приемливи ).
Организираната религия колкото и да я отричаме има своето място да напътства по-слабите духом.
Здравите вървят сами, на хромите им трябва патерица да стигнат до желаното място.
Ако не искат и оковани не можеш ги закара там.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14359 -: Март 04, 2024, 16:40:31 »
Да, и затова организираната религия е окупирана от сатанисти. Ватикана е сатанински център.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14360 -: Март 04, 2024, 17:44:04 »
Разбира се, всеки има и свободната воля да е сляп и глух за това, което не му изнася. Което обаче не го освобождава от отговорност.
Съгласен съм. Ако човек е сляп и глух за истината, че е на 100% отговорен за делата си и не трябва да се уповава на измислени от предците му същества, това не е добре.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14361 -: Март 04, 2024, 17:57:13 »
Това е близо до центъра на София:



Сатанизъм или сюрреализъм?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14362 -: Март 04, 2024, 18:03:17 »
Това е близо до центъра на София:



Сатанизъм или сюрреализъм?

Отговори си сам :smokin:

https://bnr.bg/post/101211823

the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14363 -: Март 04, 2024, 18:09:55 »
Ясно. Автопортрет. Лошото е, че са му платили доста пари за тая отвратителна грозотия. Целта е да се обърнат представите на хората за красиво и грозно. И я постигат!


Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14365 -: Март 04, 2024, 18:51:02 »
Когато по телефонната линия се чува пращене е малкия кърък.
Големият е когато почне и да говори.

Шейтанатът не е пощадил нито Константинопол, нито Мека - няма защо да прави изключения за един въшлив Ватикан.

*********   ✹    *********

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14366 -: Март 04, 2024, 19:00:35 »
Quote (selected)
Автопортрет
Злите езици говорят че всеки истински творец влага част от себе си в произведенията си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14367 -: Март 04, 2024, 19:36:26 »
Quote (selected)
И аз съм почти черен, е, графитен да го наречем засега, песимист, Асол.
Но да не забравяме все пак максимата: "Бой се от гнева на търпеливия".
Е, вие двете, ич поне хабер зи найн от психология на туземеца?
Тази част, която очаква намесата с нетърпение, ще продължи да си превива гърбъзъ и да мърмори, ама под юрганя. И най много да пуска кьорфишеци, пък били те и ф парламента наш.
Другата, която е фобската, аз на нея се надявам. А изчезне 404 и/или Дони спИчели и на кея ф Поморие - място няма си намерите!
Такъф завой ше вземат, че няма смисъл наистина чуек да си мърда пръста дори. Просто останалите ше сме пак от кастата на "лузърите".
Сериозно го мисля, не се гъбаркам!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14368 -: Март 04, 2024, 19:48:50 »
Кого ще излъжат? Мислиш ли, че всички останали изведнъж ще забравим какви са били?

Новият Народен съд е неизбежен.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14369 -: Март 04, 2024, 19:54:04 »
Quote (selected)
Кого ще излъжат?
Никого!
Просто толкова бързо ще заемат правилните пози, че да ти се отще да се наредиш до тази пасмина.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14370 -: Март 04, 2024, 20:37:42 »
Хм... Ако щеш вярвай, но когато в нашия квартал блокирахме пътя с протеста си против презастрояването, към нас се присъедини кой мислиш? Съседът Мариш АлЙо!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14371 -: Март 04, 2024, 22:17:41 »
Аз по теологичните въпроси...
Връзката между човек и Бог е директна, щото никой човек не съществува без божията искра, която е вътре в него, ерго директно достъпна. Стига да знаеш как. Оттук насетне всеки прави, каквото си иска или каквото са го изманипулирали относно тая връзка. И тук е свободната воля, кеф ти отричай, кеф ти минавай през религия, кеф ти ползвай директно.

Само че освен пряката телефонна линия има и множество посредници, секретари, поручици, генерали, ангели, архангели и дяволи, висши азове и свръхдуши. Широк избор. И свободен.

затова организираната религия е окупирана от сатанисти. Ватикана е сатанински център.

Пак  :thup:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14372 -: Март 04, 2024, 22:27:36 »
Разбира се, всеки има и свободната воля да е сляп и глух за това, което не му изнася. Което обаче не го освобождава от отговорност.
Съгласен съм. Ако човек е сляп и глух за истината, че е на 100% отговорен за делата си
и не трябва да се уповава на измислени от предците му същества, това не е добре.

Естествено, че е отговорен на 100%. Обаче отговорен въобще не значи всесилен.
Лошо е, когато повярва на невероятната глупост, че неописуемо сложният и разнообразен свят и всичко в него са възникнали и са се подредили в резултат не на гениален замисъл, а на случайности.
Тогава просто в представите (и желанията си) е заменил гениалния Създател с друг, изключително тъп Създател.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14373 -: Март 04, 2024, 22:33:31 »
Това е близо до центъра на София:



Сатанизъм или сюрреализъм?

Сатанизъм. Поредният демон. Предишният беше "украинската майка":



А има и един красив (през деня) демон:


Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14374 -: Март 05, 2024, 10:03:43 »
Бай Димитри Иванов си имал собствен сайт, който съществува поне от 2020 г.!

https://dimitriivanov.com

и тук сме го отразявали -

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=1691.msg191718#msg191718
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14375 -: Март 05, 2024, 11:59:58 »
Разбира се, всеки има и свободната воля да е сляп и глух за това, което не му изнася. Което обаче не го освобождава от отговорност.
Съгласен съм. Ако човек е сляп и глух за истината, че е на 100% отговорен за делата си и не трябва да се уповава на измислени от предците му същества, това не е добре.
Естествено, че е отговорен на 100%. Обаче отговорен въобще не значи всесилен.
Разбира се.
Quote (selected)
Лошо е, когато повярва на невероятната глупост, че неописуемо сложният и разнообразен свят и всичко в него са възникнали и са се подредили в резултат не на гениален замисъл, а на случайности.
В гимназията бях измислил следната мисъл: "Законите са многовероятни случайности". Но сега ще кажа друго: "Случайностите са труднопроследими прояви на закони."

Гениални са природните закони, а не същество или същества, събрало или събрали в себе си представите на човека за съвършенство като компенсация на собственото му несъвършенство. Но именно поради несъвършенството си се развиваме. Съвършенство значи смърт, щом няма накъде повече. За щастие, то не съществува и е невъзможно. Но това не значи, че не трябва да се стремим към него по асимптота. Пък ти ако искаш заключи, че се стремим към смъртта като насекоми около петромаксова лампа.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14376 -: Март 05, 2024, 12:45:32 »
Заличиха паметници на руски войници и партизани от регистъра на военните паметници

Ама американските и английски паметници са в регистъра, нали!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14377 -: Март 05, 2024, 15:50:34 »
В гимназията бях измислил следната мисъл: " ... "

Пък ти ако искаш заключи, че се стремим към смъртта като насекоми около петромаксова лампа.

Само да отбележа, че горното е твоя мисъл,а не моя. Продължавай смело с гимназиалните "мисли"  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14378 -: Март 05, 2024, 17:12:10 »
Само при мен ли не работи еГов(ното)?
Гръмнаха по медиите, че от 1 март, всички транзакции и справки, вкл. за местни данъци и такси се прехвърлят в еГов!!!
Влизам за да се регистрирам и ...принце, моля те за една иконка със среден пръст, страшно е необходима, за да изрази кратко, точно и ясно всичко което трябва да напише човек по подобни поводи!
При кликване върху линка им-
 
Quote (selected)
При избор на ПИК на НАП + двуфакторна автентикация е необходимо да имате профил, Създаването и редакцията на профила е чрез избор на линка:

...не става нищо!
Нищо!
Дори инфо не излиза някакво, за да ми покаже колко съм тъп!
ДИЕПМ на всичките управления!
 :pissed-891:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14379 -: Март 05, 2024, 17:33:17 »
Да се оплача и аз.
Миналата седмица бях спрял до магазина в квартала, близо до пешеходна пътека.
Излизам, лунохода ме чака. давам им документите, културно фиш за 20 лева.
Предупредиха ме че ако го платя до седмица ползвам 30% отстъпка.
След половин час имах и на пощата уведомление.
Днес отивам да плащам, отстъпката била 20% щото ми го били връчили на място, хванали ме на местопртестъплението демек.
Ако бях останал отстрани да изпуша една цигара щяха да  снимат колата, да ми изпратят съобщение и да платя с 30 % отстъпка.
 :angryfire:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14380 -: Март 05, 2024, 17:52:12 »
Quote (selected)
Meta се срина
Фейсбук и Инстаграм спряха да работят по целия свят
И двете социални мрежи на Meta - Facebook и Instagram, претърпяха масов срив около 5:30 ч. следобед (българско време) днес. Те изхвърлят потребителите, които в този момент са били в профилите си, и не им позволяват да се включат отново с паролата си. Не работи и услугата Messenger, както и новата, по-малко популярна мрежа Threads. Проблемът засяга потребители по целия свят.
https://www.segabg.com/hot/category-technologies/meta-se-srina
Туй вервам щото Джузепе репил да плаща данъци. :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14381 -: Март 05, 2024, 17:53:49 »
Сапуненият е депозирал оставката си.
Да се готви следващата жалка кукла...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14382 -: Март 05, 2024, 18:14:20 »
Потвърждавам. Нанайси фейсбук. Месинджъра на телефона ми работи, фейсбук ни талафон, ни таблет, ни раптоп.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14383 -: Март 05, 2024, 18:32:38 »
Потвърждавам. Нанайси фейсбук. Месинджъра на телефона ми работи, фейсбук ни талафон, ни таблет, ни раптоп.
Затова има Телеграм, и което е по-важното, там еврорайха не може да те бройка

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14384 -: Март 05, 2024, 18:55:51 »
Бобът много почна да се качурка.
Раздухваме и чакаме капака да отфърчи  :angryfire:

     verwirrung   
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #14385 -: Март 05, 2024, 19:36:40 »
48-минутна първа част на интервю на Красимира Катинчарова с Боян Чуков:

https://www.youtube.com/watch?v=ZdWJITxzDw0
47-минутна втора част на същото интервю:

https://www.youtube.com/watch?v=Evo7t1jRJaM

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14386 -: Март 05, 2024, 19:54:48 »
Quote (selected)
Борисов предложи на ПП-ДБ брак, вместо сглобка. Нарочи за отстрел Асен Василев, Тодор Тагарев и още трима минстири
 
https://glasove.com/novini/borisov-predlozhi-na-pp-db-brak-vmesto-sglobka-narochi-za-otstrel-asen-vasilev-todor-tagarev-i-oshte-trima-minstiri

Quote (selected)
"Ако отидем на избори не знам как ще водим и предизборната кампания. Не мога да кажа срещу Петков така както преди да се сбия с него в ефир, изкарахме 9 месеца заедно и направихме доста неща заедно, добави Борисов. Когато говорят за ДПС, Петков поне е човек, който си държи на думата, ще каже как се развиха нещата, особено за подкрепата с оръжия за Украйна, особено съдебната система, реофрмите в Конституцията. Утре с Габриел и делегация от ГЕРБ-СДС имаме двустранни срещи, ще излъчим наш кандидат, ще гласуваме в четвъртък и ще обявим", посочи още Борисов.
https://www.vesti.bg/bulgaria/eto-kakvo-glasi-sporazumenieto-koeto-gerb-sds-predlaga-na-pp-db-dokumenti-6193041
Кирето е жилезен!
Не се отмята - гарантира стабилягата дето се отмята от всичко още преди да е завършил изречението си.
Цирка пак почна, накрая ще се разберат и ще има антракт 9 месеца.
После пак.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14387 -: Март 05, 2024, 20:01:46 »
Quote (selected)
Борисов предложи на ПП-ДБ брак, вместо сглобка.
Начи, тук давам крачка назаТ ф мнението си протиф Родител 1 и Родител 2 - е те туканкъ, ше си пасват термините апцелютно.
Девет месеца - единия Родител ено...после се менкат пидалите и още девет месеца!
Нещастна Българийо, защо ли имаше такива, които за тебе умряха!
 :t0114:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14388 -: Март 05, 2024, 20:17:45 »
Продължавам да опитвам да се регистрирам в еГов!
Опитвам разни трикове - напр. избирам основен език English!
При кликване върху съответния бутон, излиза нататък нещо, което всичко е на БГ, но резултат от завоя - никкъф!!!
Продължение - няма.
Филма завършва тук - The End!
Толкоз, но това - без да се обявява, просто - няма никой нататък.
Ако тва бе министерството на земеделието, докторското, ...бих го приел, но това е еГов бе, вие кво си мислите!
Пратих им мейл, да видим дали някой там може и да чете. Крия плаха надежда и да може да върши ено на сто "replay".
 :pissed-891:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
« Последна редакция: Март 05, 2024, 21:17:02 от lucho »

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14390 -: Март 05, 2024, 21:33:11 »
Продължавам да опитвам да се регистрирам в еГов!
Опитвам разни трикове - напр. избирам основен език English!
При кликване върху съответния бутон, излиза нататък нещо, което всичко е на БГ, но резултат от завоя - никкъф!!!
Продължение - няма.
Филма завършва тук - The End!
Толкоз, но това - без да се обявява, просто - няма никой нататък.
Ако тва бе министерството на земеделието, докторското, ...бих го приел, но това е еГов бе, вие кво си мислите!
Пратих им мейл, да видим дали някой там може и да чете. Крия плаха надежда и да може да върши ено на сто "replay".
 :pissed-891:

Оплачи се на архуситският поп. :surr: Те са клъцнали някъкви кабели и ако еГов за по ефтино са аутсорсвали сървиса в Индия, те на. А може би това е и причината за радост на Кайли, че нищо не работи по мрежата. :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9562
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14391 -: Март 05, 2024, 21:38:15 »
Отдавна оправиха фейса.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14392 -: Март 05, 2024, 23:37:43 »
Ето ви нещо написано от някакъв си Николай Слатински. Не го познавам, не съм го срещал. Един бивш колега ми пробута линка му. Бе ми писал по повод 3-ти март, а аз го срязах заради опитите да ме забълниква с разни аргументи на противната страна.

Ето ви линка https://faktor.bg/bg/articles/rusiya-ne-e-pat-tya-e-zadanena-ulitsa, не е за четене след ядене. Издържах да го чета малко зад половината.

Ето това е един добър пример, какво има в някой глави. На глед ... а в същност ...

Дерзайте.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14393 -: Март 06, 2024, 00:16:34 »
Преди 35 години със Слатински бяхме колеги в ЗТМ Радомир. Завършил е Механика в Харков, беше шеф на отдел Автматизация, и най-вече беше Хомо Сапиенс.
Записа се в Радикал-демократическата партия - единствен математик сред 30 литератори. Елка Константинова го изпрати в САЩ на некЪФ курс по национална сигурност. И така стана експерт.  Жена му е украинка. Децата му, две щерки и син са на топло и сухо нейде на Запад. Мисля, че русофобията му доби хипертрофирани, болезнени размери и вече е   диагноза....

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14394 -: Март 06, 2024, 07:41:40 »
Quote (selected)
Русия на Путин живее в измислена реалност

Русия на Путин мрази всичко неруско и неродно, живее като в обсадена крепост и не уважава Другия и Другите, гледа на тях консуматорски, лююдоедски, присвоителски, клептомански. Русия на Путин е клаустрофобична и провинциална, тя е паркинсонова и алцхаймерска.
Това не може да не остане записано за вечността. :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14395 -: Март 06, 2024, 07:48:39 »

Записа се в Радикал-демократическата партия - единствен математик сред 30 литератори. Елка Константинова го изпрати в САЩ на некЪФ курс по национална сигурност. И така стана експерт. 

Едно време имаше такъв лаф за член първи на бъдещата ни конституция - „Всеки българин се ражда свободен радикал-демократ. В последствие може и да поумнее“ :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14396 -: Март 06, 2024, 09:04:10 »
Quote (selected)
Русия на Путин живее в измислена реалност
Русия на Путин мрази всичко неруско и неродно, живее като в обсадена крепост и не уважава Другия и Другите, гледа на тях консуматорски, лююдоедски, присвоителски, клептомански. Русия на Путин е клаустрофобична и провинциална, тя е паркинсонова и алцхаймерска.
Това не може да не остане записано за вечността. :nuts:
Поетът Жан-Батист Русо (не бива да се бърка с неговия велик съименник!) написал една ода, озаглавена "Към потомството". Като прочел одата, Волтер казал: "Това стихотворение няма да стигне до адресата си."
Та, така и със Слатински, Севлиевски, Софиянски и т.н.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14397 -: Март 06, 2024, 09:18:54 »
Quote (selected)
Русия на Путин живее в измислена реалност

Русия на Путин мрази всичко неруско и неродно, живее като в обсадена крепост и не уважава Другия и Другите, гледа на тях консуматорски, лююдоедски, присвоителски, клептомански. Русия на Путин е клаустрофобична и провинциална, тя е паркинсонова и алцхаймерска
.

Съгласна с Бачо Кольо - горното не е просто осребряване на политкоректна позиция, а говори за болестно състояние на автора си. Доста отдавна престанах да го чета този, след като се натъкнах на неговите "позиции", но, види се, оттогава състоянието му се е влошило много сериозно. С което не го оправдавам, само констатирам.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14398 -: Март 06, 2024, 09:30:43 »
Слатински е завършил в УССР, учил е математика в Харков, дали от там си е довел "Олеся" не помня, ама после... стипендиант на НАТО. Омразата му е твърде елементарна. Като за перничанин пред селската дискотека в Рударци "че зеем тва джеуезо и че тепам"
« Последна редакция: Март 06, 2024, 09:37:14 от Kole »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14399 -: Март 06, 2024, 13:06:00 »
Quote (selected)
Денков, не по-високо от сапуна!
Йеааа, това ми хареса!
От еднО Мери от чата на "Гласове".
 :good_job-1300:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.