Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 00:35:26

Автор Тема: Израел  (Прочетена 23745 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #240 -: Ноември 11, 2023, 14:56:58 »
И за онядегонема, евреите смятат, че ПАЛЕСТИНЦИТЕ НЯМАТ ПРАВО ДА ИМАТ ДЪРЖАВА ТАМ. Това е проблемът.
Не, проблемът е, че говориш лъжи и глупости. Мен прякорът ми е такъв, сам съм си го избрал, а теб наистина никаква те няма. Освен да го държиш, агитациония плам де, я на Борисов, я на Путин, според вятъра.
Кой ти каза какво смятат „евреите“, всички заедно? Изобщо имаш ли представа каква глупост си казала? Крещейки с главни букви, да си по-убедителна ...
Хамазлиите са тези, наред с други ислямисти, според които Израел няма право на съществуване и щели да го потопят в морето.
Те смятат също, че която земя е била завоювана от исляма, завинаги е негова. Това засяга и нас, ама на теб ти е все тая – ти търкаш гащи във Франция, понеже „презираш Запада“. Нас тук кучета ни яли.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #241 -: Ноември 11, 2023, 15:00:35 »
Къде видя да казвам, че е нужен геноцид?
Обаче не е нужно и да се правим, че евреите нямат основание да имат държава там.

Колко наивно! А как да населиш чужда земя, без да подложиш на унищожение и прогонване местния народ!? И не казвайте, че израелците са купили земята от палестинците, защото е смешно!
Колко удобно – да излъжеш какво съм казал, а като ти се обърне внимание, да се правиш на неразбрал.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #242 -: Ноември 11, 2023, 17:17:07 »
Защо в Египет се страхуват?
Защо?
Боян Чуков беше писал, че "Хамас" произлизат от "Мюсюлмански братя", а в Египет днешната власт дойде, след като свали от власт точно "Мюсюлмански братя".

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #243 -: Ноември 11, 2023, 18:03:00 »
Защо в Египет се страхуват?
Защо?
Защото не искат таралеж в гащи.

https://www.forbes.ru/society/498705-molodye-bezrabotnye-i-gramotnye-kak-voznik-sektor-gaza-i-kto-tam-zivet
Не се измъквай. Защо смяташ палестинците за таралеж в гащите
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #244 -: Ноември 11, 2023, 18:06:18 »
Немащия го, лично само Биби го е казвал, сигурно и тук се подмятат негови цитати отпреди, дето призовавал да се дават повече пари на хамас, щото това било единственият начин да няма палестинска държава. Има резолюция на ООН, според която отдавна трябваше да има такава, ама Израел нещо не дава.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #245 -: Ноември 11, 2023, 18:14:15 »
Мислиш ли, че е възможно една единствена държава да пречи на създаването на друга държава. Не ми се вижда вероятно. Тук-там се пише и друго, че някои арабски държави също не искат палестинците да имат държава. Не знам кой е крив, и кой прав тук.  Палестинската държава е призната в ООН от повече държави, отколкото са признали Косово и РСМ. Какво и кой пречи на палестинците и израелците да седнат на масата на преговорите с посредничество на избран от тях арбитър и да си определят границите на държавите? Израел едва ли има полза от омразата на арабските държави и наличието на терористите от ХАМАС и подобни на своя територия. Ако има твърда граница и съответната охрана, граничен контрол и взаимно зачитане то ще е добре, мисля, за всички страни в конфликта.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #246 -: Ноември 11, 2023, 18:26:09 »
Ако има твърда граница и съответната охрана, граничен контрол и взаимно зачитане то ще е добре, мисля, за всички страни в конфликта.

Как не са сетили по-рано, че да се прегърнат!? ха ха
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #247 -: Ноември 11, 2023, 19:09:24 »
Израел пречи на палестинците да имат държава.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #248 -: Ноември 11, 2023, 20:18:47 »
Вместо да се цитира пропагандното DW по-обективна представа за положението в Газа има в
Доклада на Конференцията на ООН за търговия и развитие (UN Conference on Trade and Development Unctad):
Преди кризата 80% от жителите на Газа са разчитали на международна помощ, защото нивото на безработица е 45% - едно от най-високите в света.  Блокадата на Израел  изпразнила икономиката на Газа и две трети от населението на Газа живеела в бедност.
Unctad отбелязва, че "продължилата десетилетия" блокада е нанесла тежък удар върху икономиката на Газа и че потоците от помощ, които са помогнали за поддържането на жизнения стандарт на население от малко над 2 милиона души, са пресъхнали. Ограниченията/изолацията и военните операции са потискали инвестициите и производствените дейности и довели до  колапсът на икономиката на Газа, както и нейното отделяне от света и останалата палестинска икономика на Западния Бряг и Източен Йерусалим. В резултат на това липсват основни стоки,  възпрепятстван е достъпа до здравеопазване и други основни услуги и са подкопали условията на живот на повече от 2 милиона палестинци.“
В доклада се казва още, че условията в Газа са по-лоши, отколкото за палестинците, живеещи на Западния бряг, с 65% вероятност да бъдат бедни, 41% вероятност да са безработни, а за тези, които търсят работа, 45% вероятност да останат безработни. Стандартът на живот - измерен чрез брутния вътрешен продукт на глава от населението - е с 27% по-нисък, отколкото през 2006 г.
„Ограниченията върху движението също възпрепятстват достъпа до здравеопазване и други основни услуги, тъй като 80% от жителите на Газа зависят от международна помощ. Животът в Газа през 2022 г. означаваше затваряне в едно от най-гъсто населените места в света, без електричество през половината време и без подходящ достъп до чиста вода или подходяща канализационна система.“ Unctad твърди, че в миналото донорската помощ е помогнала за „смекчаване на въздействието на окупацията“. Въпреки това през 2022 г. палестинското правителство получи само 250 милиона долара (206 милиона британски лири) под формата на донорска бюджетна подкрепа и 300 милиона долара за проекти за развитие – спад от общо 2 милиарда долара през 2008 г. Тъй като делът на донорската помощ от БВП е спаднал от 27% на 3% от 2008г.
---
Газа е изолирана от останалата част с високо технологична ограда в сравнение, с която Берлинската стена е детска катерушка.
Хамас е създаден от Израелското разузнаване, като противовес на ООП. След решението на ООН за създаване на две независими държави палестинците непрекъснато са лъгани!
Лъжа е, че израелското разузнаване е проспало подготовката за атаката. Просто им е изгодно за да проведат "окончателното решение" на палестинския въпрос.
След Суецката криза бившите колонизатори Франция и Великобритания са изместени и районът е непрекъснато противоборство за влияние и господство между САЩ и СССР/РФ.
That is all in nutshell.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #249 -: Ноември 11, 2023, 23:18:50 »
В Израел има закон, ако обявят една зона за военна, от там се изселват всички и никой няма право да се
 завърне, според друг закон, ако 2 години никой не живее в зоната, обявява се за израелска територия. Така малко по малко отнемаха земята на палестинците. Не са я купували.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #250 -: Ноември 11, 2023, 23:40:28 »
Мога ли кротко да попитам "прогресивната общественост"?
Вие до евреи или палестинци бихте ли живели? До техен молитвен храм?
Ще попитате: "Откъде, накъде"?

Отсреща има молитвен еврейски храм. Казват му: "Temple". При случай ще направя снимка.
Всеки петък вечер се събират. Можеш да го разбереш само, че почти винаги по това време, отвън има полицейска кола - от общинската полиция.
Последният петък се върнах от "Costco" спрях от неправилната страна на улицата, пуснах аварийните светлини, отворих багажника и взех да разтоварвам. Полицаят не даде назад, а направи кръгче и дойде до мен. Видя, че разтоварвам и ми каза да съм спокоен, да си продължа работата. Каза ми, че видял аварийните светлини и помислил, че има проблем. И се върнал...
Виж как се отнесох! Не бих и помислил да живея до араби, палестинци. Сигурно съм расист? :smokin:

Горното дали има връзка с темата? Май не!
Sorry!

PS Както съм писал, да разделят територията по 1948 или 1967 година и да да ме оставят на мира. Да вдигнат стена 10 метра помежду си.
Мен какво ме брига?
Семити, от различни "колена" на Авраам.
Лозунгът: "From the river to the sea" е път заникъде.
« Последна редакция: Ноември 12, 2023, 00:29:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #251 -: Ноември 11, 2023, 23:52:25 »
При вас не са ли черните проблемът, а не палестинците?
Аз бих живяла до хора, които са хора, и не бих живяла до много българи и американци.
И по твойта логика сега евреите трябва да избият палестинците до крак.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #252 -: Ноември 11, 2023, 23:55:09 »
Горното дали има връзка с темата? Май не!
Sorry!
Никаква.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #253 -: Ноември 12, 2023, 00:00:48 »
Никаква.
Идеята ми беше: от частното към общото. Май така учат големите глави, философите?
Що така тези еврей, не искат съседи палестинци? Нали не са прави?
И майките им не са... ;)
« Последна редакция: Ноември 12, 2023, 00:09:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #254 -: Ноември 12, 2023, 00:02:28 »
Чия държавна територия е ивицата Газа всъщност? До 1967 е била част от Египет, после е окупирана от Израел, сега е част от палестинската автономия.  Обаче Палестина не била държава в пълния смисъл на думата, защото нямала граница и н'ам си к'во. А палестинската автономия какво е?
Например Дагестан е автономна република в състава на РФ. А Палестина е автономна република в състава на ...?!
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #255 -: Ноември 12, 2023, 00:03:36 »
При вас не са ли черните проблемът
Не си наясно! Нямаме проблем с черните. Доскоро ги "биеха", но сега имат привилегии - медикал, дентал, стипендии... Обгрижват ги. Всичко е точно!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #256 -: Ноември 12, 2023, 00:08:21 »
При вас не са ли черните проблемът
Не си наясно! Нямаме проблем с черните. Доскоро ги "биеха", но сега имат привилегии - медикал, дентал, стипендии... Обгрижват ги. Всичко е точно!
С извинение към останалите за спама, като афроамериканците са толкова обгрижвани има ли полза? Питам сериозно, без скрит контекст. Стипендиите за колеж и университет помагат ли? Надявам се, че не учат само джаз и поп пеене. ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #257 -: Ноември 12, 2023, 00:10:17 »
При вас не са ли черните проблемът

Сега, белите са проблемът, на черните.    ;)
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #258 -: Ноември 12, 2023, 00:17:56 »
Питам сериозно, без скрит контекст. Стипендиите за колеж и университет помагат ли?
Е, кaк?
Вече няма: "I have a dream!"
Бели и черни боклуци разграбват магазини. Няма дискриминация. :)))

PS Zdravka, Да ги нямаме такива! Ще си видя писанките в "кръглата папка" и ще се нервя. Ще ме питаш в съответната тема!
« Последна редакция: Ноември 12, 2023, 00:39:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #259 -: Ноември 12, 2023, 00:51:48 »
И по твойта логика сега евреите трябва да избият палестинците до крак.
Върнах се обратно в мойте писанки и не видях такава логика.*
Явно зрението ти е 20/20. Моето не е!
Писах само, че не ми допада идеята да живея до палестинци (циганите на арабите). Да ме извинят братята цигани, българското бъдеще! ;)
Виждам някакъв абсурд, Европа да хрантути палестинци, а САЩ**  да помага на Израел. Що?

* Виж как се оправдавам като учeничка, на която е закъснял!

** I love this country!
« Последна редакция: Ноември 12, 2023, 01:01:19 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 292
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #260 -: Ноември 12, 2023, 03:15:05 »
С извинение към останалите за спама, като афроамериканците са толкова обгрижвани има ли полза?
Има ... само че за повечето ползата е че стават по-образовани и по-нахални.
активен участник в Брауновото движение

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #261 -: Ноември 12, 2023, 12:10:22 »
Чия държавна територия е ивицата Газа всъщност? До 1967 е била част от Египет, после е окупирана от Израел, сега е част от палестинската автономия.  Обаче Палестина не била държава в пълния смисъл на думата, защото нямала граница и н'ам си к'во. А палестинската автономия какво е?
Например Дагестан е автономна република в състава на РФ. А Палестина е автономна република в състава на ...?!
ПА е преходната форма до създаването на суверенна палестинска държава на територията на трите части - ивицата, Западния бряг и източен Ерусалим - поне така се договориха двамата нобелови лауреати.
По същество се явява прелюдията към реализиране на политиката за "две държави" на територията на бившата Мандатна Палестина.
С други думи - това са окупираните от Израел през 1967 година територии, на които според резолюция на ООН трябваше да има независима палестинска държава.
Не се получи
« Последна редакция: Ноември 12, 2023, 12:22:04 от фелдкурат Ото Катц »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #262 -: Ноември 12, 2023, 12:40:30 »
С други думи - това са окупираните от Израел през 1967 година територии, на които според резолюция
Един виц от 1967 г.
- Каква е разликата между "Дерибасовска"* и Суецкия канал?
- Разликата е, че от едната страна на Суецкия канал са араби, а от другата евреи, докато на "Дерибасовска" - от двете страни са евреи.
----------------------
* "Дерибасовска" - централната улица на Одеса.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #263 -: Ноември 12, 2023, 14:46:39 »
на които според резолюция на ООН трябваше да има независима палестинска държава.
Не се получи
А що не се получи? Кой е виновен за това?
И вярно ли е това, което някой писа по-горе, че Израел обявява военно положение някъде, гони палестинците за две години и после по силата на друг закон си взема тия територии?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #264 -: Ноември 12, 2023, 15:09:42 »
на които според резолюция на ООН трябваше да има независима палестинска държава.
Не се получи
А що не се получи? Кой е виновен за това?
И вярно ли е това, което някой писа по-горе, че Израел обявява военно положение някъде, гони палестинците за две години и после по силата на друг закон си взема тия територии?
...виновни са и двете страни, разнищването на темата ще досади на публиката.
За военното положение - не знам - очаквам друг да отговори - и на мен ми се искат повече подробности ... съмнявам се, все пак Шарон едностранно се оттегли, репатрира израелски заселници и разруши построени селища.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #265 -: Ноември 12, 2023, 15:18:33 »
Нямаше ли още нещо в резолюцията на ООН за даване на територии от съседни арабски държави на бъдещата Палестина?
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #266 -: Ноември 12, 2023, 15:31:17 »
Е с две думи палестинците в какво са виновни, че нямат държава?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #267 -: Ноември 12, 2023, 15:34:55 »
При вас не са ли черните проблемът
Не си наясно! Нямаме проблем с черните. Доскоро ги "биеха", но сега имат привилегии - медикал, дентал, стипендии... Обгрижват ги. Всичко е точно!
С извинение към останалите за спама, като афроамериканците са толкова обгрижвани има ли полза? Питам сериозно, без скрит контекст. Стипендиите за колеж и университет помагат ли? Надявам се, че не учат само джаз и поп пеене. ;)

Колкото при братята ни роми. С такваз евроатлантическа политика - такива резултати. Това да не ти е соца да те рита да ходиш на училище и да работиш. Вола като рине, на гърба си рине. вАжи с пълна сила за цървулените ни десни

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #268 -: Ноември 12, 2023, 15:40:08 »
Нямаше ли още нещо в резолюцията на ООН за даване на територии от съседни арабски държави на бъдещата Палестина?
И да е имало, нещо другите държави не са кандисали. Макар че с някой и друг квадратен километър пясъци и камънак, или без него, все тая. Май в оная част на Азия, само евреите проявяват ината и трудолюбието да превръщат пустинята в плодородна земя. От арабите само претенции, как са дали на света мислители, учени, лекари и поети. Само дето това се е случило преди бая векове, че и милениуми тук-там. Тая работа не става само с  премятане на броеницата през пръстите и АК 47 през рамо. Лозето иска и мотика чат-пат. Или греша?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #269 -: Ноември 12, 2023, 15:41:26 »
Е с две думи палестинците в какво са виновни, че нямат държава?
А де?  :think:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #270 -: Ноември 12, 2023, 15:47:32 »
Колкото при братята ни роми. С такваз евроатлантическа политика - такива резултати. Това да не ти е соца да те рита да ходиш на училище и да работиш. Вола като рине, на гърба си рине. вАжи с пълна сила за цървулените ни десни
И като братята роми бяха ритани 45 години да ходят на училище и да работят, защо това количество десетилетия не доведе до качествени изменения в бита и манталитета на огромната част от тях? При ромите поколенията се сменят бързо. Обаче файда нанай.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #271 -: Ноември 12, 2023, 15:51:52 »
На мен поведението на Израел не ми е интересно. То е такова повече от половин век. Но реакцията на ЕС по отношение на това поведение е прелюбопитна.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #272 -: Ноември 12, 2023, 15:59:51 »
И като братята роми бяха ритани 45 години да ходят на училище и да работят, защо това количество десетилетия не доведе до качествени изменения в бита и манталитета на огромната част от тях? При ромите поколенията се сменят бързо. Обаче файда нанай.
Защото не бяха минали достатъчно поколения. Нямаше натрупана критична маса.
Затова пък сега като капитализмът ги сегрегира в гетата, ще цъфнат и ще вържат.
Циганите се казват цигани. Думата "ром" в тълковния речник означава вид питие.
Ако се опитваш да прокарваш тезата за непълноценните народи, няма да успееш.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #273 -: Ноември 12, 2023, 16:05:43 »
От арабите само претенции, как са дали на света мислители, учени, лекари и поети. Само дето това се е случило преди бая векове, че и милениуми тук-там.
Същото ще казват за западняците след някой и друг век ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #274 -: Ноември 12, 2023, 16:21:33 »
А за българите важи и сега.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #275 -: Ноември 12, 2023, 16:51:22 »
Е с две думи палестинците в какво са виновни, че нямат държава?
първата война през 1948 я започнаха арабите, не им хареса разпределението на териториите, предложено и гласувано от ООН, след това има и други грешки, просто евреи и араби почнаха да се редуват кой да прави грешките...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #276 -: Ноември 12, 2023, 17:09:06 »
Нямаше ли още нещо в резолюцията на ООН за даване на територии от съседни арабски държави на бъдещата Палестина?
няма, в първата резолюция 181 от 29 ноември 1947 Мандатна Палестина се разделя на две независими държави ... около сегашен Израел и Палестина тогава са само други подмандатни територии (на Обединеното кралство и Франция) - Сирия, Ливан, резултат от Версайлската система от договори (в частност на Севърския договор) както и Трансйордания
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #277 -: Ноември 12, 2023, 17:52:45 »
Е с две думи палестинците в какво са виновни, че нямат държава?
първата война през 1948 я започнаха арабите, не им хареса разпределението на териториите, предложено и гласувано от ООН, след това има и други грешки, просто евреи и араби почнаха да се редуват кой да прави грешките...
Арабите палестинците ли значи?
И що 75 години по-късно се случва това, явно евреите карат на принципа Око за две, зъб за чене.
И има и нещо друго, първо нетаняху набоде задължително всички евреи, Израел беше начело на класациите. После уж проспа нападението, после изби хиляди палестинци и хиляди деца.
Тоя ни за евреите мисли, ни за палестинците, някой психиатър няма ли да се произнесе за менталното му състояние?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #278 -: Ноември 12, 2023, 18:06:07 »
Е с две думи палестинците в какво са виновни, че нямат държава?
първата война през 1948 я започнаха арабите, не им хареса разпределението на териториите, предложено и гласувано от ООН, след това има и други грешки, просто евреи и араби почнаха да се редуват кой да прави грешките...
Арабите палестинците ли значи?
И що 75 години по-късно се случва това, явно евреите карат на принципа Око за две, зъб за чене.
И има и нещо друго, първо нетаняху набоде задължително всички евреи, Израел беше начело на класациите. После уж проспа нападението, после изби хиляди палестинци и хиляди деца.
Тоя ни за евреите мисли, ни за палестинците, някой психиатър няма ли да се произнесе за менталното му състояние?
...за да бъдем прецизни войната от 1948 е между новосъздадената държава Израел и коалиция от арабски държави от "Арабската лига"или Лигата на арабските държави, учредена на 22 март 1945 г. по идея на Великобритания от 1942 г. в разгара на Втората световна война.
Тази война е продължение на гражданската война от 1947 между арабски и еврейски въоръжени формирования на територияга на Мандатна Палестина.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #279 -: Ноември 12, 2023, 18:41:47 »
Е сегашните палестинци каква роля са имали в тогавашната лига?
И не следя, щото си имам и друга работа, ама тоя луд нетаняху май обяви война на всички околни държави и сега всички стрелят по Израел.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #280 -: Ноември 12, 2023, 18:45:20 »
Нетаняху е в сегашната позиция на Зеленски, ще го има докато има патаклама.
Всеки полъх на мир ще е смъртоносен за тях.
« Последна редакция: Ноември 12, 2023, 18:53:24 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #281 -: Ноември 12, 2023, 18:48:16 »
И затова ще си избие народа, остави палестинците, за да го има? Ми значи е луд. Пали войни и подръчква да не спират, само за да е на власт.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #282 -: Ноември 12, 2023, 19:18:42 »
Е сегашните палестинци каква роля са имали в тогавашната лига?
И не следя, щото си имам и друга работа, ама тоя луд нетаняху май обяви война на всички околни държави и сега всички стрелят по Израел.
Същата както сега.
Тогавашната лига я има все още, ООП е член от 1976.
По онова време Палестина е област първо в Турската империя, след това подмандатна територия на Великобритания.
Едва от 20-на години има Палестинска автономия като прелюдия (евентуално) към независима палестинска държава.
 
По израелците (засега) стрелят само воините на "Хамас" и от време на време братовчедите им от "Хисбола".
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #283 -: Ноември 12, 2023, 19:38:24 »
И хутите от Йемен ги лумкат.
Тоест Израел по малко се превръща в полигон за новите играчки на персите :smokin:
Според мен на потомците на Юда трябва директно да се постави въпроса:
"Връщате се към положението от 67-ма, или ви връщаме към това от 37-ма :smokin:"
Да към момента звучи като фантастика, но след краха на краварите няма да е тъй.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #284 -: Ноември 12, 2023, 20:06:09 »
Може да извършим и в Бейрут това, което сега правим в Газа", закани се израелският министър на отбраната. Израелски бомбен атентат в Ливан удари...

Израелските военни съобщиха, че организация от Сирия е изстреляла дрон, който удари в четвъртък училище в южния израелски град Ейла...

Начи бие се с Палестина, Йемен, Ливан, Сирия...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #285 -: Ноември 12, 2023, 20:53:56 »
Е сегашните палестинци каква роля са имали в тогавашната лига?
И не следя, щото си имам и друга работа, ама тоя луд нетаняху май обяви война на всички околни държави и сега всички стрелят по Израел.

Кайли, виж това - https://en.wikipedia.org/wiki/Balfour_Declaration
и това - https://en.wikipedia.org/wiki/Zionism
« Последна редакция: Ноември 12, 2023, 21:00:21 от Фют »

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #286 -: Ноември 12, 2023, 22:17:14 »
Начи бие се с Палестина, Йемен, Ливан, Сирия...
Не съм следила новини днес. Ако Израел /ще/ се бие с всички тези държави, за мен картинката е следната:
Ливан - площ почти десет пъти по-малка от тази на България. Планинска страна със собствена история на вътрешни въоръжени конфликти. Мюсюлмани срещу християни и различни мюсюлмански групировки една срещу друга.
Йемен - не знам колко години вече там се води гражданска война.
Сирия - коментар не е нужен
-----
Израел май е случил на врагове. Знамената на ИДИЛ и Мюсюлмански братя се веят на митингите в европейските столици. Ние да му мислим.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #287 -: Ноември 12, 2023, 22:35:38 »
Малко дати по темата:
Палестинската автономия се създава през 1994 година. Тя е създадена като част от договорите от Осло между Организацията за освобождение на Палестина и Израел. Политическият статут на Палестинската автономия е предмет на остри спорове. Независимостта на държавата Палестина е обявена на 15 ноември 1988 г. от Ясер Арафат в Алжир. България също признава държавата Палестина.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #288 -: Ноември 14, 2023, 20:21:26 »
Беше разкрито, че журналисти, свързани с американски медийни компании, са били заедно с терористите от Хамас по време на атаката от 7-ми
октомври. Това е брутално! Знаели ли са за щурма предварително!? Въпросът, разбира се, е риторичен, тъй като на всеки мислещ още от самото
начало бе ясно, че нападението е „фолс флаг“(вътрешна операция).
Почеркът се припокрива напълно с този на прословутия терористичен акт от 11-ти септември, но как да е другояче, след като организаторите
принадлежат към един и същ сатанински култ? Те просто си изфабрикуваха оправдание, за последвалото брутално клане, по което от години
точат лиги.
NY Times, CNN, Reuters и AP имаха наети репортери, които са били с терористите от Хамас,за да правят снимки по време на масовото избиване на
стотици евреи.

NY Times, CNN, Reuters и AP имаха наети репортери, които са били с терористите от Хамас,за да правят снимки по време на масовото избиване на
стотици евреи.

« Последна редакция: Ноември 14, 2023, 20:27:05 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Израел
« Отговор #289 -: Ноември 14, 2023, 20:55:22 »
Разбира се, разузнаването е знаело какво се готви и е докладвало на Нетаняху, но той си е затраял.
Наистина съмненията, че самият той е бил предварително в течение какво се готви, са основателни.
А може и наистина да е "операция под чужд флаг" като на 11.IX.2001 г. Склонен съм да приема това.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #290 -: Ноември 14, 2023, 21:07:05 »
Но идеята, на 10.11 да се празнува деня на измамения българин е добра. С разумни доводи глупакът няма да убедиш, но да му се присмееш на глупостта и наивността може да го накара да се замисли, е, по-често само ще те намрази.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #291 -: Ноември 14, 2023, 22:47:00 »
Почеркът се припокрива напълно с този на прословутия терористичен акт от 11-ти септември
Не знам какво му се припокрива на автора на писанието. Занимава се предимно с пръстосмукачество. Двете кули бяха съборени не от „атакуващите самолети“, а с ядрени взривове отвътре, т.е. от самите САЩ.
За журналистите с ХАМАС – съвсем не е нужно да са знаели предварително. Пък и доказателствената им роля е никаква – зверствата тъй или инак  щяха да станат известни. По-скоро ХАМАС може просто да са искали да се изфукат – такива типове обичат изхвърлянията и показността. В случая за по-голям ефект на сплашване.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #292 -: Ноември 15, 2023, 07:04:22 »
Quote (selected)
Двете кули бяха съборени не от „атакуващите самолети“, а с ядрени взривове отвътре, т.е. от самите САЩ.
Чак пък с ядрен/термоядрен взрив не са ползвали.
Има достатъчно други взривни вещества и технологиии (насочен взрив) да се събори небостъргач.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #293 -: Ноември 15, 2023, 07:41:25 »
Quote (selected)
Двете кули бяха съборени не от „атакуващите самолети“, а с ядрени взривове отвътре, т.е. от самите САЩ.
Чак пък с ядрен/термоядрен взрив не са ползвали.

Има достатъчно други взривни вещества и технологиии (насочен взрив) да се събори небостъргач.

Тц, ако помниш имаше промъкнали се сведения за радиоактивни отпадъци при разчистването на кулите. Защо мислиш изнесоха отпадъците в Китай? Помниш ли и как паднаха самите кули?

В стария форум спорихме доста с йезуита за тези неща. Той беше намерил връзка към строителния кодекс на Ню Йорк, в който имаше не много ясно формулирано изискване за всеки небостъргач - строителя да е предвидил начин за бързото му разрушаване. А го беше търсил, защото аз му бях казал за него - това беше хипотезата на един руснак, която звучеше доста логично.

аменеменема малко бърка с взрива - не е бил в сградите, а под тях. Руснакът беше дал и описание какво точно се случва при подземен ядрен взрив със сградите в епицентъра на взрива. Оказва се, че са били правени подобни опити и в СССР, и в САЩ.

Та неговата хипотеза обясняваше доста от странните неща, случили се покрай световния търговски център.

Всички останали взривни вещества и технологии предполагат предварителна подготовка в самите сгради, която надали би останала незабелязана от никого.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #294 -: Ноември 15, 2023, 07:53:33 »
От това което си спомням се пречупваха на няколко сегмента - подрязване на носещите елементи през няколко етажа.
Взривове със закъснение милисекунди, така се разрушават високи сгради.
Относно разпоредбите, мисля че е правилно, трябва да има план за събаряне на високи сгради. Те не са вечни, след 50, 100 или 200 години трябва да се премахнат с минимални щети на околните.
Не съм се ровил сериозно в теориите, само си мисля че не е нужно да трепеш комар с оръдие.
Имаше статии че двете високи сгради предните месеци са били рехабилитирани и "укрепвани".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #295 -: Ноември 15, 2023, 08:02:25 »
От това което си спомням се пречупваха на няколко сегмента - подрязване на носещите елементи през няколко етажа.
Взривове със закъснение милисекунди, така се разрушават високи сгради.
Относно разпоредбите, мисля че е правилно, трябва да има план за събаряне на високи сгради. Те не са вечни, след 50, 100 или 200 години трябва да се премахнат с минимални щети на околните.
Не съм се ровил сериозно в теориите, само си мисля че не е нужно да трепеш комар с оръдие.
Имаше статии че двете високи сгради предните месеци са били рехабилитирани и "укрепвани".

Изгледай клиповете за падането на двете кули, а и на сграда 7 от комплекса. След това изгледай някой клип за бутане на висока сграда и сам ще видиш разликите.

Руснакът обясняваше, че сградите, попаднали в обсега на подземния ядрен взрив просто се разпрашават. Точно това се вижда на клиповете с двете кули - изведнъж започват да падат почти вертикално надолу, все едно опората, върху която стоят е изчезнала.

Но се отклоняваме много от темата, за това ще спра до тук.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #296 -: Ноември 15, 2023, 11:24:17 »
Quote (selected)
Точно това се вижда на клиповете с двете кули - изведнъж започват да падат почти вертикално надолу, все едно опората, върху която стоят е изчезнала.
И аз да се вмъкна с две изречения.
Не, не падат така.
На поясът на ударите със самолетите горят 90 тона керосин! Фермите се разтапят.
В горящите 2-3-4 етажа изчезват всякакви опорни конструкции и цялата тежест на горните 10-15 етажа се стоварва върху долната част на кулите, които започват последователно отгоре надолу да се разрушават.
Съвсем последователно и ускорение причинено от нарастващият товар и динамиката на стоварването върху по долните етажи.
Теорията за малък ядрен взрив под основите е въздух под налягане според мен.
Първо - малък, малък, колко да е малък. Около 0.3 килотона няма начин да не предизвика осезаемо заразяване.Не се крие лесно такава следа.
Второ, при такъв взрив в основите, целият небостъргач ще тръгне надолу в основите, щото конструкцията е разбита точно там. А такова нещо не се наблюдава, строежът се свлича отгоре надолу последователно.
Трето - кулите са ударени, горят продължително време, наблюдават хиляди хора, камери, служби...целият свят! Луди ли са да активират ядрен взрив по това време и да очакват, че ще остане незабелязан?
Не, може да звучи красиво като теория, но става само за фантастичен роман.
п.с. ето ви как пада висока сграда подсечена отдолу и по средата с контролиран взрив.
https://www.vbox7.com/play:bbd3fe2e52?p=favourites&id=1374162&order=date
ето ви кулите
https://www.youtube.com/watch?v=VF1jWoL-l5U
основата не мърда, докато не се стоварват отгоре и хилядите тонове.
« Последна редакция: Ноември 15, 2023, 11:37:01 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #297 -: Ноември 15, 2023, 12:04:19 »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Израел
« Отговор #299 -: Ноември 15, 2023, 21:45:10 »
Не, не падат така.

Падат, но по-подробно на следващата форумна среща, че тук разводняваме темата.
the lamers club honourable member …