Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 12, 2024, 11:13:51

Автор Тема: Позволявам си, без да спазвам правилата  (Прочетена 75561 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #360 -: Ноември 28, 2018, 17:44:33 »
Относно Бонго. Аз протестирам не срещу това, ЧЕ ПИШЕ. Прочети ме, преди да ме нападаш.
Протестирам срещу това, да обвинява в бъдещото му неписане администрацията на точно този форум, че и да намесва в този контекст думички като "цензура" и "да се изтрият мненията"...

Така че да си пише, нямам проблем с това. Имам проблем като пусне някаква теза да не се фръцка, когато не може да я обоснове и подкрепи, и да изкарва космоса крив, а или да си каже, или да го обърне на майтап.

А не да обвинява всички останали във всичко
Уфф, чети поне какво е писал Бонго, а?! Ама не като дяволът Евангелието, а с разбиране.

"По всичко изглежда, че въпреки желанието ми,  участието ми е контрапродуктивно , провокира допълнително ожесточение , да не говорим за призивите за цензура и метафорична лична разправа (колкото и учудващо да е, че те идат от хора, които се оплакват, че били цензурирани и гонени в стария форум).
Ще се опитам да изтрия профила си и надявам се желанието ми да бъде уважено. Мир вам. "

"Не се оплаквам от санкции или нещо. Просто смятам, че аз не съм за това място и мненията ми провокират ненужно напрежение. "

И изобщо, по какво ще се различаваме от другите форуми, ако не се научим да не се дъвчем взаимно заради несъвпадащи идеи? Ако всичките ни идеи и позиции съвпадат, то ще сме дружна дружинка, но няма да има за какво да си говорим, щото ще си знаем всичко. Има една фраза, че ръката държи брадвата само защото срещу четирите пръста стои палецът и бута в обратната посока. Така и тук, ако няма кой да бута в обратната посока, можем да си организираме кръжец с ръкопляскания, но дотам. Вчера така по инерция се обиди Банши, днес Бонго. Ми не е хубаво! Хайде да опитаме всеки да си отгледа по едно парченце слонска кожа, което да си използва във форума вместо обикновената. Една доза повече непукизъм, една доза повече "всички са хора". Току вижте сме се разбрали.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7516
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #361 -: Ноември 28, 2018, 17:51:29 »
Цитат на: Чок觧
Каква връзка има той с тях - да не е част от екипа на в."Сега" ?
Певци от един и същ хор са и вкупом пеят Арията на клеветата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23894
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #362 -: Ноември 28, 2018, 18:02:57 »
Quote (selected)
Не се оплаквам от санкции или нещо. Просто смятам, че аз не съм за това място и мненията ми провокират ненужно напрежение

Не съм далеч от думите на Бонго.
Не за това, че не е за тука ( липсата му е загуба за форума ако искаме дискусии).
Мястото стана прекалено академично, ако не цитираш трима автора мнението не струва.
На всяко различно мнение се излива кофа помия и попържни.
"смелчаци" скачат на амбразурата и са готови да прегризват гърла, техен проблем щом това е мястото им за изява, единственото където са "оценени".
Дайте малко по-весело, малко ирония и самоирония ще разведрят форума.
Бонго в другото място може да е всякакъв ( не го познавам ), но тук се държа коректно и ако не съм научил нещо ново не съм се чувствал засегнат.
« Последна редакция: Ноември 28, 2018, 18:13:05 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

gossinger

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #363 -: Ноември 28, 2018, 18:15:04 »
бонго бонго вече не е между потребителите - изглежда са уважили искането му да му изтрият профила . На мен лично ми е неприятно , че е напуснал форума - дано не сам и аз един от участниците , който го е засегнал , обидил с нещо . Старая се поне докато пиша да съм сдържан .

Не, искането му още не е уважено. Исках да има още един шанс да да размисли, но явно е категоричен в решението си.

Искам да предупредя, че най-вероятно с одобряването на дерегистрацията му, неговите мнения ще изчезнат. Казвам най-вероятно, защото това ще е първата дерегистрация, която мисля да одобря и нямам представа какво ще стане с мненията му, само мога да предполагам.

Друг вариант, който мога да предложа е да сменя паролата на профила му, така няма да бъде изкушен да пише, но мненията му ще останат четими.

Между другото, това ще е стандартния подход в такива случаи — няма да има автоматично одобряване на искания за премахване на профили, а ще се изчаква определено време преди окончателното решение.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23894
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #364 -: Ноември 28, 2018, 18:18:23 »
 :thumbs_up-3334:
ЕС е вреден за вашето здраве!

gossinger

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #365 -: Ноември 28, 2018, 18:43:00 »
И още нещо на вниманието ви: не се подвеждайте да търсите тук реванш срещу ваши опоненти за неща случили се в другия форум.

Не коментирайте изобщо другия форум, няма смисъл да го правите — нито ще промените там нещата, никой някой ще се трогне за нещата, които ви е причинил там. Затова спрете с коментарите за него.

Не ме карайте първото правило в този форум да бъде: не споменавайте нищо никога по повод форума на вестник „Сега“.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7516
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #366 -: Ноември 28, 2018, 18:46:26 »
Признавам и се съобразявам само с правила, с които съм съгласен.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23894
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #367 -: Ноември 28, 2018, 18:47:34 »
"Не споменавай напразно името Му!"

Това нека го прескочим, не води до положително развитие.
Ще споменаваме и Сега и Дневник и.............
Но съгласен, не е тук мястото за реваншизъм. :thumbs_up-3334:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #368 -: Ноември 28, 2018, 18:53:30 »
Как изглеждат фашистите от гледна точка на комунистите повечето знаем още от детство.
Като малък съм бил в музея на Митко Палаузов.

Quote (selected)
Първи за случая се сеща писателят Марко Марчевски. Той е опитен в идеологическата пропаганда, защото още преди войната дълго време е живял в Съветска Русия и добре знае каква стойност имат образи като Павлик Морозов и Александър Матросов за тоталитарния режим.
През 1951 г. именно той пише първия героичен епос за Митко Палаузов. Книгата става задължително училищно четиво и претърпява цели осем издания. Близък до Трифон Палаузов разказвал навремето как Марко Марчевски отишъл в дома на бащата и казал: "Бай Трифоне, ако знаеш колко пари ще спечелим с тая книга за сина ти! Големи тиражи ще има!" При тези думи бай Трифон се изчервил целият и извикал:
"Ти от смъртта на сина ми пари ли ще правиш, бе?!
Вън от тук и да не си стъпил повече в дома ми!"
За семейство Палаузови славата е по-скоро лична драма.
Волю-неволю в пропагандната машина се включва и бащата Трифон. Цели генерации ученици от страната се водят под строй в къщата музей и дълги години бившият патизанин и активен борец е принуден отново и отново да разказва историята за гибелта на детето си. В нейния изкривен и романизиран вариант, разбира се.
Съгражданите му го помнят като преждевременно състарен, съсипан човек, който въпреки всички опити така и не успява да се върне към нормалния живот.
https://www.168chasa.bg/article/4244989

Интересно е да се види как изглеждат комунистите от гледна точка на фашистите.
Те също си имат малък герой - Herbert Norkus; 26 юли 1916, Берлин — 24 януари 1932, Берлин
Quote (selected)
Немецкий юноша, член гитлерюгенда, погибший во время проведения пропагандистской акции в ходе столкновений с коммунистами. В Третьем рейхе считался пропагандистским «образцом» для членов гитлерюгенда, «кровным мучеником движения». Герберт Норкус послужил прототипом главного героя романа Карла Алоиса Шенцингера «Квекс из гитлерюгенда», который был экранизирован в 1933 году режиссёром Гансом Штайнхоффом.
https://ru.wikipedia.org/wiki/Норкус,_Герберт

Quote (selected)
Сходную задачу создания фильма на эту же тему одновременно со Штейнхофом пытался решить в СССР Сергей Эйзенштейн. К сожалению, его фильм «Бежин луг» по сценарию Ал. Ржешевского был уничтожен и ныне существует только в виде «слайд-фильма».
Фильм Ганса Штейнхофа переносит на экран события одноименного романа Карла Шетцингера, в художественной форме излагавшего судьбу Герберта Норкуса, берлинского подростка, убитого в 1932 году коммунистами. В Третьем Рейхе роман был включен в школьную программу и издан тиражом около полумиллиона экземпляров.
Роман Шенцингера был экранизирован режиссёром Гансом Штайнхоффом в 1933 году. И роман, и фильм сыграли значительную роль в национал-социалистической пропаганде. Кроме того, Герберту Норкусу были посвящены ряд пропагандистских песен гитлерюгенда, в частности, Der helle Tag Ганса Баумана. Имя Герберта Норкуса в Третьем рейхе носили парусник кригсмарине, улицы и площади.
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4612518
https://ru.wikipedia.org/wiki/Норкус,_Герберт
Интересна е съдбата на артиста изиграл ролята на бащата.
Quote (selected)
Хайнрих Георге, сыгравший роль отца главного героя - театральный актер, также стоявший и у истоков немецкого кинематографа, в свое время друживший с Бертольдом Брехтом и хорошо знавший Сергея Эйзенштейна. До 1930 г. он состоял в рядах коммунистической партии, планировалось что он будет играть одну из главных ролей в фильме «Трехгрошовая опера», съемки которого субсидировались коммунистической партией Германии, однако Хайнрих Георге начал симпатизировать нацистским идеям. В 1935 г. он стал режиссером берлинского шиллеровского театра. После капитуляции Германии он был арестован советским командованием и отправлен в Спецлагерь № 7 (располагавшийся на территории концлагеря Заксенхаузен в зоне советской оккупации и с 1945 по 1950 годы).
Он умер в возрасте 52 лет от истощения в концлагере Заксенхаузен.
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=917794
Филмът Hitlerjunge Quex го има на три места в Рутракера с различно качество.
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=917794
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4598690
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=4612518


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #369 -: Ноември 28, 2018, 19:00:08 »
Извинявам се за частичния офтоипк, но за Бонго.
Има ли възможност да се пусне една анкета с гласуване (дали искаме да остане или не). Може и това да е аргумент за размисъл. Нали сега се наливат основите на правилата и добрите практики.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23894
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #370 -: Ноември 28, 2018, 19:01:49 »
Енгелс, "демократите" победиха за сега с едно плюшено мече:
Мечо Пух:
"Колкото повече, толкова повече!"

Тази книга трябва да бъде за 18+.
Ние почнахме с нея да приспиваме децата и резултатът не закъсня.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23894
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #371 -: Ноември 28, 2018, 19:04:42 »
Извинявам се за частичния офтоипк, но за Бонго.
Има ли възможност да се пусне една анкета с гласуване (дали искаме да остане или не). Може и това да е аргумент за размисъл. Нали сега се наливат основите на правилата и добрите практики.

А пари ще му плащаме ли?
Харесвам, бонго, ако не иска можем ли да го задължим?
Мястото е добро, ако е свободно за влизане и излизане.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #372 -: Ноември 28, 2018, 19:06:22 »
Извинявам се за частичния офтоипк, но за Бонго.
Има ли възможност да се пусне една анкета с гласуване (дали искаме да остане или не). Може и това да е аргумент за размисъл. Нали сега се наливат основите на правилата и добрите практики.
Би било страхотна идея, ако бонго беше например преносим радиатор. Но понеже и той е пълноправен все още член на форума, нашите пожелания не чинят кой знае колко.
Но ми се струва, че можем да пуснем една темичка - "Да почнем отново" или нещо такова. Все пак това не е гилотина, бонго не е хвърлен от скалата (същото важи за Банши, ако ги мисли същите). Знам, знам, че съм известна като Котарака Леополд с фразата "Ребята, давайте жить дружно!" , но наистина мисля, че можем да го направим. В крайна сметка, нали сме, божем, интелигентни хора!

gossinger

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #373 -: Ноември 28, 2018, 19:10:23 »
Извинявам се за частичния офтоипк, но за Бонго.
Има ли възможност да се пусне една анкета с гласуване (дали искаме да остане или не). Може и това да е аргумент за размисъл. Нали сега се наливат основите на правилата и добрите практики.

Можеш и сам да я пуснеш.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #374 -: Ноември 28, 2018, 19:11:15 »
Quote (selected)
А пари ще му плащаме ли?
Харесвам, бонго, ако не иска можем ли да го задължим?
Мястото е добро, ако е свободно за влизане и излизане.
Не, няма да му плащаме. Просто смятам да има една ясна картинка, дали искаме да четем мненията му, не да се съгласяваме с тях (или да не се съгласяваме). За мен поне, има съществена разлика между това да не си съгласен с някое мнение и да не искаш да четеш мненията на определен човек. Заради това мисля е добре да има ясна представа за кое от двете става въпрос. Има и техническа възможност това да стане, а дано и да влезе в традициите.
Естествено, какъвто и да е резултат не би задължил по никакъв начин Бонго за каквото и да е негово лично решение, може да е само аргумент.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #375 -: Ноември 28, 2018, 19:12:58 »
Quote (selected)
Можеш и сам да я пуснеш.
Къде е подходящо (отделна тема или в някоя съществуваща)? И ще бъда благодарен за минимални технически указания.

gossinger

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #376 -: Ноември 28, 2018, 19:15:46 »
Извинявам се за частичния офтоипк, но за Бонго.
Има ли възможност да се пусне една анкета с гласуване (дали искаме да остане или не). Може и това да е аргумент за размисъл. Нали сега се наливат основите на правилата и добрите практики.
Но ми се струва, че можем да пуснем една темичка - "Да почнем отново" или нещо такова. Все пак това не е гилотина, бонго не е хвърлен от скалата (същото важи за Банши, ако ги мисли същите). Знам, знам, че съм известна като Котарака Леополд с фразата "Ребята, давайте жить дружно!" , но наистина мисля, че можем да го направим. В крайна сметка, нали сме, божем, интелигентни хора!

Защо само ти се струва?!

Всеки потребител тук може да създава свои теми и да не чака администраторите на форума да го направят.

Само внимавайте да са в подходящия раздел, за да не им се налага да ги местят след това.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23894
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #377 -: Ноември 28, 2018, 19:16:04 »
Вече писах че чета всичко за което имам време.
Функцията "игнор"е за снобите и лицемерите ( според мен ).
Не можеш да победиш противник с "аристократично презрение", тия времена отминаха за съжаление на мнозина.
Ще се радвам ако има повече бонговци и фермини.

ЕС е вреден за вашето здраве!

gossinger

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #378 -: Ноември 28, 2018, 19:21:06 »
Quote (selected)
Можеш и сам да я пуснеш.

Къде е подходящо (отделна тема или в някоя съществуваща)? И ще бъда благодарен за минимални технически указания.

Например в „други теми …“. Ако тази практика се наложи, може да бъде обособен и отделен раздел „анкети“. Така и така промени в структурата ще има, но преди това искаме да се натрупа малко повече статистическа информация в кои раздели се пише много и в кои — не чак толкова.

Влизаш в раздела и до бутона „създай тема“ има бутон „създай анкета“. Анкетата по същество е нова тема с малко по-специфични особености. Слагаш заглавие на анкетата, определяш вариантите за отговор и слагаш краен срок за гласуване по нея.

Това достатъчно минимално е?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23894
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #379 -: Ноември 28, 2018, 19:26:07 »
Уникално за формата е че основната активна опция де "създай".
Госингер ( за избора на платформа ), четвърто  :thumbs_up-3334:
П.П. Първите 5 са free после ще черпиш! :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #380 -: Ноември 28, 2018, 19:26:49 »
......

Във личен мейл. След поредица от постове, които не харесваха на Ловкия, той пусна за единица време три доноса срещу мен в съответната тема. Аз му отговорих с три поста за негови нарушения, явяващи се сто процента идентични на това,  в което той ме доносничеше.
......
Бях баннат докато опитвах да публикувам. Реших, че има някаква грешка на софтуера, и писах мейл с двама получателя, и получих отговор че съм баннат за... до... Пазя си го нейде като скъп спомен, друг не съм получил.

Благодаря за отговора. Само не разбрах това стана при стария форум или след юли 2018 г.?

Стария форум. Същия ник.

Следващите банове въобще не бяха коментирани по никакъв начин, въпреки че задавах въпроси за какво са налагани, но всуе.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #381 -: Ноември 28, 2018, 19:27:52 »
Пуснах анкетата в Теми на форумците. Ако е неподходящо място, моля да бъде преместена където трябва. Няма да злоупотребявам с такива молби.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #382 -: Ноември 28, 2018, 19:31:13 »

Уфф, чети поне какво е писал Бонго, а?! Ама не като дяволът Евангелието, а с разбиране.


Аха. А какво съм писал аз няма ли да се прочете?

Ясно съм казал. Нямам проблем бонго да пише.
Имам проблем бонго да обвинява за спирането си да пише нас, след като не успява да защити тезите си.

И не съм съгласен да се трият неща, които са коментирани.
Отговорите увисват във въздуха и се превръщат в малоумия.

Толкова ли е сложно да се разбере какво съм написал?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

gossinger

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #383 -: Ноември 28, 2018, 19:34:44 »
П.П. Първите 5 са free после ще черпиш! :t0301:

?!

gossinger

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #384 -: Ноември 28, 2018, 19:37:05 »
Пуснах анкетата в Теми на форумците. Ако е неподходящо място, моля да бъде преместена където трябва. Няма да злоупотребявам с такива молби.

За останалите — нали знаете, че гласуването не е задължение, а право?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #385 -: Ноември 28, 2018, 19:38:10 »
Толкова ли е сложно да се разбере какво съм написал?
Ами да речем, че за мен се си могъл да защитиш тезата си.  :D
Писах го и в на Калинчо анкетата. Форумът е новичък, има остри ръбове. Можем да ги изгладим заедно, предполагам с цената на някоя и друга охлузена кожа. Но това да е.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23894
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #386 -: Ноември 28, 2018, 19:41:03 »
П.П. Първите 5 са free после ще черпиш! :t0301:

?!

Нали тук почнаха да си мерят лайковете!
От мен имате 4.

Сега ако чак толкова ви се свиди да почерпите, мога да кандисам и на 10! :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #387 -: Ноември 28, 2018, 19:47:55 »
Толкова ли е сложно да се разбере какво съм написал?
Ами да речем, че за мен се си могъл да защитиш тезата си.  :D
Писах го и в на Калинчо анкетата. Форумът е новичък, има остри ръбове. Можем да ги изгладим заедно, предполагам с цената на някоя и друга охлузена кожа. Но това да е.

Не разбрах какво значи 'не си могъл да защитиш тезата си' - [предполагам 'се' е 'не']
Не става ясно какво искам да кажа?
Или не ти харесва, че в същност съм казал не това, за което ме репликираш?

Ако трябва да потретя тезата си, с още по-малко думички?....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #388 -: Ноември 28, 2018, 19:57:20 »

Не разбрах какво значи 'не си могъл да защитиш тезата си' - [предполагам 'се' е 'не']
Не става ясно какво искам да кажа?
Или не ти харесва, че в същност съм казал не това, за което ме репликираш?

Ако трябва да потретя тезата си, с още по-малко думички?....
Предположението ти за печатната грешка е правилно, "се" да се чете "не" в този случай.
Ясно ми е какво искаш да кажеш. Това не означава, че съм съгласна със съдържанието на казаното. Твърдо защитавам правото ти да си го речеш. Опитвам се да ти обясня с какво от казаното не съм съгласна. Както виждаш, получава се вежлив спор относно нашите разбирания за това какво е рекъл бонго, как го е рекъл и дали точно това е имал предвид. Което е добре, защото означава, че ние можем да спорим без да се обиждаме, можем да виждаме едни и същи факти от различен ъгъл и да ги интерпретираме по своему. При това дали аз виждам слона като въже, ти го виждаш като тръба, а буратино да речем го вижда като ствол на дърво, изобщо не променя природата на слона. Това е. На мен лично бонго ще ми липсва, пък ако ще да е слон в стъкларски магазин.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #389 -: Ноември 28, 2018, 20:27:01 »
Не виждам някъде да съм написал, че съм Истината и Вселената и че трябва всички тутакси да се съгласят с тезите ми.

Казах какво мисля по казуса бонго, и бях изкоментиран по неразбираем начин.
Исках да разбера какво ми се вменява, но още не ми е пояснено.

А иначе наистина ми е интересно коя от тезите ми е спорна.
Че бонго има право да пише?
Че бонго има право да се откаже?
Че не е цензуриран и банван тук по никакъв начин?
И че не е виновен форума и неговите участници, че бонго не успява да защити тезите си?
И че написаното  от него тук вече не е само негово, и че ако се изтрие сума ти разговори ще се превърнат в порнография? Отговори на липсващи въпроси и обратното?

Как се държи си е проблем на първите му седем години. Той се излага, не аз, а и не ми пука. Не е било тема на писаниците ми.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #390 -: Ноември 28, 2018, 20:29:19 »
"Че не е цензуриран и банван тук по никакъв начин?"
Той не го и твърди, впрочем.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #391 -: Ноември 28, 2018, 20:34:52 »
Тоест ти твърдиш, че бонго тук е цензуриран и банван?
И когато аз казвам, че бонго не е цензуриран и банван лъжа?

Странна теза. Надявам се, че и за това си се объркала.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #392 -: Ноември 28, 2018, 20:50:13 »
Тоест ти твърдиш, че бонго тук е цензуриран и банван?
И когато аз казвам, че бонго не е цензуриран и банван лъжа?

Странна теза. Надявам се, че и за това си се объркала.
Това почва да намязва на стария виц за журналистическото разследване. Идва журналистката в предприятието и пита къде е директорът.
- Ще дойде след малко, той винаги идва навреме! - казва портиерът.
- Ще бъде ли пиян? - пита дамата.
- Какви ги приказвате?! Той изобщо не пие! - портиерът почва да се нервира.
- А спал ли е снощи със секретарката си, да знаете случайно? - продължава девицата.
- Що за идиотизъм, той си има жена като слънце и не спи със секретарката си изобщо, не само снощи! - кипва портиерът.
На следващия ден в газетата излиза интервю с директора, което започва с
"Директорът дойде навреме, забележително трезвен и без да е спал със секретарката си предната вечер."

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #393 -: Ноември 28, 2018, 20:59:50 »
Аха.
А по темата?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #394 -: Ноември 28, 2018, 21:18:03 »
Аха.
А по темата?
Така де, точно по темата си е. И в двата случая казаното е вярно, само намекът е малко.. абе встрани да го наречем.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #395 -: Ноември 28, 2018, 21:38:05 »
:)
Явно отговор няма да получа....
Здраве да е.
Имах друго мнение и отношение към 67 и 67af - явно съм бъркал. Тъжно.

...Хита от 20:29 ще си го запазя в колекцията.
С такова пренебрежение към фактите от страна на инсинуиращия отдавна не се бях сблъсквал :)

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Darby

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 59
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #396 -: Ноември 28, 2018, 22:46:32 »
Engels, 18:53:30

Във връзка с цитираната публикация за Митко Палаузов -

Пионерските връзки на учениците от нашия клас вързаха в самолет ИЛ18 пилотът и лелята на Митко Палаузов.
В началото на церемонията лелята ни разказа как по време на сражение е било откъснато кутрето на ръката й. Тя го взела, поставила го върху едно листо и го гледала как стои там окървавено. Бях прекалено малка да се запитам как така е стояла и гледала, докато предполагаемо куршумите свистят наоколо. Но с детското си въображение си представях кръвта върху листото, ужаса...
Сега си спомням, че ми хареса фактът, че моята връзка я върза пилотът.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #397 -: Ноември 29, 2018, 02:22:29 »
Quote (selected)
Предположението ти за печатната грешка е правилно, "се" да се чете "не" в този случай.
Ясно ми е какво искаш да кажеш. Това не означава, че съм съгласна със съдържанието на казаното. Твърдо защитавам правото ти да си го речеш. Опитвам се да ти обясня с какво от казаното не съм съгласна. Както виждаш, получава се вежлив спор относно нашите разбирания за това какво е рекъл бонго, как го е рекъл и дали точно това е имал предвид. Което е добре, защото означава, че ние можем да спорим без да се обиждаме, можем да виждаме едни и същи факти от различен ъгъл и да ги интерпретираме по своему. При това дали аз виждам слона като въже, ти го виждаш като тръба, а буратино да речем го вижда като ствол на дърво, изобщо не променя природата на слона. Това е. На мен лично бонго ще ми липсва, пък ако ще да е слон в стъкларски магазин.


Толкова много думи за да кажеш - Нищо по съвсем ясното, конкретно и недвусмислено мнение на колегата! Ама явно аз съм проста, щото от целия ти текст не извеждам никакво мнение и/или позиция, да не говорим за логика срещу "опонента" ти. Между другото и аз мога да изпиркажа куп общи лафове, от които събеседниците да не разберат нищо и "по- семплите" от тях да се комплексират. Дълбоко съм убедена, че три, четири прости  и натоварени с конкретен смисъл изречения са в състояние да направят чудеса - да те разберат, какво точно си искала да кажеш, например, без да се налага да фърлям боб  :smokin:

Поздравления за търпението на колегата секуко! И за джентълментското поведение, също
« Последна редакция: Ноември 29, 2018, 02:30:02 от Асол »

Пешо

  • Гост
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #398 -: Ноември 29, 2018, 09:03:19 »
Събудихте любопитството ми. По принцип прескачам,  когато някой се заяжда с друг,  но днес по някое време ще прегледам генезиса на конфликта.

Асолке,  кво става с теб, че пишеш по нощите?  Да не те е подгонил оня грип с кашлица, дето ме мъчи вече цяла седмица и вече съм светнал от недоспиване?

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #399 -: Ноември 29, 2018, 09:33:29 »
Я, какви Радини вълнения са се развихрили тук, докато съм пропуснал някое форумно  време.
Кърпички ще се раздават ли, или всеки сам да си носи?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #400 -: Ноември 29, 2018, 10:32:01 »
Асол, аз предполагам, че 67 се опитва доброжелателно да обясни на джентълмена, за да вдене, че Бонго се е ядосал, защото докато той академично си излага тезата, капетана му подвиква кръвнишки, че е фашизоид  и ще го псува. Зад което, на втори план - и че ще го банне, като израз на върховни Disziplin und Ordnung
Едно че такава етикеция - това за "Истинските имена", е била приета сигурно само в пещерната епоха, но и въпросният по някаква причина си позволява поведение, за което е нормално да го избанят, сибил – несибил... :bigok:
Или, ако и  него - не, тогава - никого. 
Това е мое мнение, не ангажирам никого с него.


Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #401 -: Ноември 29, 2018, 11:37:24 »
Банши,
има един общ лаф "всяко нещо си има граници". Може би ти определяш едната от тях. Кептъна, вероятно е по към другата. Бонгича пък, най вероятно пресича някоя от двете. Вероятно не твоята. Аз като прозд инджинерин изучавайки малко математика на времето, фсе още си спомням две неща.
Първото - щом има една граница, има и друга.
Второто - точно до границите, нещата дето обикновено ги изразяваме с някакви определености, близо до тях стават доста лабави.
Позволявам си такива "оПщи" термини, щото не знам дали ако замаам с точните, ще ме разбереш. Нищо лично, но преди малко ме подразни единият от модераторите, който едва ли случайно - изпусна чисто юридически термини.
Респект, рзбийш ли, начи!
Пък аз като кротък човек, искам да си говорим тук разбираемо, макар и от различни позиции.
Може би.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #402 -: Ноември 29, 2018, 14:43:55 »
Асол, аз предполагам, че 67 се опитва...

Глупости на търкалета. Няма какво да предполагаш. Прочети, и не ми обяснявай какво е имал пред вид 67, държейки се по този начин с мен. Напълно непредизвикано, между прочем.

Иначе, пак по темата. Идат ми в повечко опитите да се реабилитира фашизма, редовно пробвани от бонго в различни версии в различни теми и тук и в сега. Още повече че непрекъснато пробва да съчетае оправдаването на фашизма с плюене по комунизма - било то просташко, било то завоалирано.
Но и с това съм свикнал, разбрал съм вече, че според някои избиването на фашистките палачи било невероятно престъпление, докато тва да се изколят комунистите и децата им е било демократично поведение....

Отвращава ме, когато същия тоя се опитва да обясни, че спира да пише тук щот бил цензуриран, и моментално се организира някаква плачлива акция да му се обясни, че бил обичан тук и трябвало да продължава да твори тук.

Гнус.

Всеки има право да пише. Няма две мнения по въпроса.
Но. Бонго може да си пише тук, но не може да изисква да получава особено привелигировано отношение.
И да прави намеци, че опонентите му трябва да бъдат някак си поусмирени... и така нататък.

Ама да се изкарва цензуриран, и да иска да му трият писанията, щот не може да си защитити тезите - не бива.
Еле пък да опитва да се изкарва репресиран, и то ТУК. От администацията на тукашния форум.

Няколко пъти попитах защитниците му аджеба що ме налензиха.
Отговор не получих.
Нямам какво да коментирам по този повече. Нито по защитниците му

Толкоз.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #403 -: Ноември 29, 2018, 15:36:01 »
Как изглеждат фашистите от гледна точка на комунистите повечето знаем още от детство.
Като малък съм бил в музея на Митко Палаузов.

"Ти от смъртта на сина ми пари ли ще правиш, бе?!
Вън от тук и да не си стъпил повече в дома ми!"
аз пък ще кажа как ми изглежда този случай ,от която й да е гледна точка
въпросът е един - защо тези родители са извели детето  си на почти сигурна смърт?
или не знаеха ,че когато някой вдигне пушка срещу властта, тя е длъжна да му отвърне с танк - длъжна! в това е нейният смисъл
ходила съм на среща с бащата на М.Палаузов като дете, говореше за момчето си, като за някой страничен,винаги го наричаше с пълното име "Митко Палаузов", изглеждаше много стар и уморен, като някакъв едва работещ механизъм
баща ми още тогава ми обясни внимателно случаят с М.Палаузов и даже не искаше много да ходя там
но бях, рецитирах стихотворение:
ето гробът му, стихнал е, сам е
че отдавна той тук не лежи
той е с нас, пионерското знаме
пред редиците наши държи

животът като начин на употреба, да ме прости Бог, бях осем-девет годишна

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #404 -: Ноември 29, 2018, 15:40:43 »
Quote (selected)
въпросът е един - защо тези родители са извели детето  си на почти сигурна смърт?

А, за разстреляните партизански бебета по къщята им, не в гората, пак ли вината е на родителите им? Ястребино къде се нахожда в съзнанието ти, например. Аз съм давала един огромен линк още в предишния форум, ама ти не се обади тогава да обвиниш родителите на избитите деца на антифашисти 

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #405 -: Ноември 29, 2018, 15:44:02 »
Lilian,
убиването на дете заради политическите позиции на родителите му как ще наречем?

Мен ми се драйфа, че убиеца на ястребинчетата е изкаран борец за свобода и антикомунизъм и се кипри до еднека на един позорен паметник....
До един откраднат от чужди гроб кръст.....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #406 -: Ноември 29, 2018, 15:56:29 »
извинявайте, секуко и Асол, ама да съм казвала нещо за убийство на деца по политически причини?
нещо подобно да съм коментирала?
коментирах само конкретния случай, по начина, за който знам, че се е случил
но давате ми повод, да разкажа за съседката ни и приятелка на баба ми, баба Славкапартизанска майка и ятак
събираха се с баба ми още по онова време и често говореха, та казваше тази жена, за убитите ,24 мисля, момчета от Каблешково, отряд "Николай Лъсков"
дойдоха ,казва братята Дойчеви  и ги изведоха в гората, млади момчета , някои от тях 15- 16 годишни, деца, колко им трябва
избиха ги като кучета, забравихме ги вече,а братята Дойчеви сега управляват околията

та, няма една истина, аз знам едно, вие друго

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #407 -: Ноември 29, 2018, 15:58:26 »
Quote (selected)
Калайджийски на 20 декември 1943 г. край Ястребино; имат брат партизанин – Рангел. Димитринка (11 г.), разстреляна с родителите си Петко и Лазарка Стоичкови на 20 декември 1943 г. край Ястребино; има брат партизанин – Стойне. Ценка и Цветанка (13 г.), близначки, разстреляни с родителите си Иван и Марийка Янкови на 20 декември 1943 г. край Ястребино; имат брат партизанин – Димитър. Общо разстреляните на 20 декември 1943 г. край Ястребино са 18. Телата им са изгорени на клада. 7-8. Васил (16 г.) и Сава (15 г.) Кокарешкови от с. Белица. Ятаци на отряд „Никола Парапунов“. Арестувани на 16 юни 1944 г. Зверски инквизирани в продължение на 23 дни. Заклани на 7 юли 1944 г. от жандармеристите, които цяла седмица хранят своите кучета с телата на убитите деца. 9. Николчо Здравков Чампоев на 1 година и 7 месеца от Русе. Разстрелян с 12 куршума на 22 февруари 1944 г. Загива заедно с майка си и дядо си. 10. Гинчо Славов Гинчев (16 г.) от с. Мало Чочовен, Сливенско. След жестоки изтезания е разстрелян на 7 юни 1944 г. заедно с майка си, баба си и дядо си; има трима братя партизани – Иван, Къньо и Койчо. Полицията изгаря родния дом на семейството. 11. Андон Маринов Черковски (14 г.), наричан „ятачето на Раднево“, умира в началото на 1945 г. в страшни мъки след жестоките полицейски инквизиции; син на партизанина Марин Черковски и на ятачката Вълкана Черковска. 12. Никола Георгиев Накев (13 г.) от Перущица, ятак, разстрелян през август 1944 г. 13. Иван Атанасов Бандаков – Кочо (16 г.), най-малкият партизанин от отряд „Чепинец“, загинал в сражение при Милеви скали малко преди 9 септември 1944 г. 14. Костадин Иванов Запрянов – Горчо, (16 г.) от с. Бодрово, Хасковско, партизанин, загива в сражение през септември 1944 г. 15. Марин Трифонов Попов (16 г.) от  с. Правище, Пловдивско, партизанин, загива в сражение през септември 1944 г. 16.  Иван Стефанов Василев – Огнян (16 г.) от с. село Присойна, партизанин от Тузлушката чета на Омуртагския отряд, загива в сражение през септември 1944 г. 17. Детелина Мирчева Минчева-Саня (15 г.) от с. Черногорово, Пазарджишко, партизанка от чета „Кочо Честименски“ на отряд „Ангел Кънчев“, загива в сражение малко преди 9 септември. 18. Цветана Живкова Велева – Лиляна (16 г.) от Перник, партизанка, ранена в сражение, заловена и убита на 19 май 1944 г. 19. Стефко Иванов Крайчев (17 г.) от Сливен, ятак, разстрелян на 20 май 1944 г. 20. Иван Динчов Кривиралчев (16 г.) от Копривщица, ятак, разстрелян през 1944 г. 21. Иванка Тодорова Пашкулова – Роза (14 г.), от с. Старо Железаре, Пловдивско, партизанка, заловена и убита заедно с баща си Тодор на 27 ноември 1943 г. 22. Никола Делчев Делевски (17 г.) от с. Старо Железаре, разстрелян 23. Стоян Николов Мусенов (17 г.) от с. Старо Железаре, разстрелян. 24. Мехмед Юсеинов Юсменов (17 г.) от с. Горско Сливово, Ловешко, разстрелян заедно с баща си Юсеин и брат си Ибрахим. 25. Любен Петров Ганчев – Райчо (17 г.) от Батак, партизанин, ранен в сражение, заловен и разстрелян на 7 март 1944 г. 26. Тодорка Истратиева (16 г.) от с. Расник, Брезнишко, убита на 6 юли 1944 г. 27. Иван Николов Рачев (17 г.) от Разлог, ятак, убит с щикове на 8 август 1944 г. 28. Ангел Спасов Недков (17 г.) от с. Подгумер, Софийско, партизанин, ранен в сражение, заловен и обезглавен на 3 май 1944 г. 29. Трайко Тодоров Траев (17 г.) от с. Каблешково, Бургаско,партизанин,  загива в сражение 30. Боян Станков Христов (17 г.) от с. Лешниковци, Трънско, партизанин,  загива в сражение 31. Васил Тодоров Христов – Чапаев (17 г.) от с. Падала, партизанин,  загива в сражение 32. Давид Арон Давидов – Трън (17 г.) от Пловдив, партизанин,  загива в сражение 33. Костадин Георгиев Лазаров – Васко (17 г.) от с. Бараково, Кюстендилско, партизанин, загива в сражение. 34. Максим Петров Мишев – Манчо (17 г.) от Пещера, партизанин, загива в сражение. 35. Спас Христосков Стоичков (17 г.) от Костенец, партизанин, загива в сражение. 36. Тинка Христова Ковачева – Мая (17 г.) от Пловдив, партизанка, загива в сражение. 37. Иван Димитров Глушков (17 г.) от Самоводене, партизанин, загива в сражение. 38. Кирил Димитров Тананеев – Дечко (17 г.) от с. Самоводене, партизанин, загива в сражение. 39. Димчо Георгиев Караминдов (17 г.) от Карнобат, партизанин, разстрелян на 2 юли 1944 г. 40. Иван Нанев Атанасов – Цветан (17 г.) от с. Върбен, Пловдивско, партизанин, загива в сражение. 41. Цветко Александров Караджов – Чавдар (17 г.) от с. Мирково, Софийско, партизанин, загива в сражение. 42. Костадин Такев Тодоров (17 г.) от с. Войнеговци, Софийско, партизанин, загива в сражение 43. Иван Атанасов Филев – Спартак (15 г.) от с. Ситово, Пловдивско, партизанин, загива в сражение на 3 март 1944 г. и 44. Мария Георгиева Бакалова – Бойка (17 г.) от Пловдив, партизанка, загива в сражение на 3 март 1944 г . 45. Кръстан Стоилов Кръстев – Кънчо (16 г.), партизанин, разстрелян на 30 май 1944 г. 46. Мария Петкова Ненчева – Соня (16 г.) от с. Пъдарско, Пловдивско, партизанка, разстреляна. 47. Кунчо Цоков Фитлеков – Волов (17 г.) от с. Красново, Пловдивско, партизанин, заловен и изгорен жив на 8 август 1944 г.. 48. Петър Станчев Божинов (17 г.) от Габрово, ремсист, разстрелян на 12 март 1944 г. 49. Стефан Цвятков Станев (17 г.) от с. Крушево, Севлиевско, ятак, разстрелян. 50. Тодор Петров Велчев (17 г.), ятак, секретар на РМС в Перущица, убит на 6 юни 1944 г. 51. Димитър Янков Василев-Кръстев (17 г.) от с. Кривина, Софийско, ремсист, умира в затвора 52. Стоян Рачев Раев (15 г.) от с. Черешово, ятак, убит на 5 ноември 1943 г. 53. Тодорка Йорданова Моралийска – Гордана (17 г.) от с. Долна Диканя, партизанка, заловена и разстреляна с братята си Димитър и Иван на 6 юни 1944 г. 54. Стефан Иванов Хаджийски 55. Георги Георгиев Тодоров 56. Деньо Митов Начков 57. Найден Велков Шертев 58. Митко Палаузов (13 г.), партизанин от Габровско-севлиевския партизански отряд, загива заедно с майка си в сражение на 1 април 1944 г. на Осеникова поляна, разкъсан от бомба. 59. Никола М. Николов, ученик, ятак на отряд „Гаврил Генов“, обесен през 1943 г. 60-61. Константин Георгиев Кротнев (5 г.) и братовчедка му Маргарита (13 г.). На 16 април 1925 г. е арестуван и по-късно убит капитан Георги Кротнев (офицер с леви убеждения). Съпругата му Нина е разстреляна пред децата. След преживения ужас и двете деца се поболяват и умират

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #408 -: Ноември 29, 2018, 16:05:14 »
Толкова ли е трудно да се чете, вместо да се домисля?
Банши е права, опитвам се да река, че Бонго не се прави на страдалец, а просто счита за неуместно да продължава да носи вода с черпака. Емоциите вземат връх над опитите му.
Бонго не реабилитира фашизма, Бонго се опитва да ни даде възможност да видим с какво се е срещнал почтеният бюргер през трийсетте години на миналия век и как това е повлияло на последващите събития. Ако се замислите, дали днешната "Антифа" не се е кръстила така именно заради кръщаването на национал-социализма фашизъм? Щото дума дупка прави, независимо какво си мислим ние. "Фашизмът - това е Мамаев Курган" е вярно, но не е достатъчно. Защото освен чувствата, някъде трябва да се проявява студен, клиничен разум. Иначе пак ще ни фрасне (според мен вече е на път да го направи) и пак няма да разберем откъде ни е дошло. Защото не искаме да чуем историците, които излагат факти. Като Бонго.
Вместо да има място обсъждане кое как е започнало и до какво е довело, къде са разликите и как те са наклонили везните, защо съществуват "щрафные батальоны" и защо обожаващата Русия руска емиграция  работи за атакуващите Русия с всички сили и средства, защо една майка е убедена, че децата й са по-добре мъртви, отколкото живи - по-простото е да се лепне етикет на бонго и да се прати по дяволите. Не е приятна дискусията, защото ще стигнем и да нашите кривици, до "имам двама дядовци - единия партизанин, другия полицай", ще стигнем до бранниците, ЗЗН и ЗЗД, обаче и до царица Йоана, която търси паспорти за български евреи и чиято сестра умира в концлагер. Но тази дискусия няма значение тук, нали? Важното е да се псува бонго, при това от умни, начетени, интелигентни хора! Каква надежда остава тогава за прословутите 80%, ако оставащите двайсет не искат да видят за какво се говори? Бонго и подобните нему исторически подковани и опитващи се да пазят НЯКАКЪВ неутралитет, защото всички сме живи хора и неутрални няма и не може да има, са на изчезване! Когато и последният от тях изчезне/спре да пише/се умори да влачи вода с черпака, ние като общество сме обречени! Ние ставаме лесно управляема маса, носеща се от мощния стимул на емоцията, но незнаеща накъде точно върви.
Колкото до бонго и сибил - помислете малко, може ли сибил да обхване това, което бонго слага на форумната маса, че и да почне да го "защитава" и "огражда"? Като си отговорите честно на този въпрос, ще се сетите защо бонго не го е страх нито от сибил, нито от "цензурата", която се привижда някому в неговия случай. Езеро в шише не влиза.
Те това искам да кажа, дали е станало ясно сега?
« Последна редакция: Ноември 29, 2018, 16:08:37 от 67 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #409 -: Ноември 29, 2018, 16:09:01 »
още нещо ще разкажа, наброски за фашизма някакви, които знам от първа ръка
за Яна Лъскова
мой познат от заможна бургаска фамилия ми разказа, че след разгрома на отряд "Николай Лъсков", Яна - хваната жива,не била докарана в бургаското полицейско управление, както се полагало, а била предадена от полицаи и скрита от баща му в техния дом
Яна Лъскова е от заможно семейство, може би пари са помогнали, събрали доста бургаските първенци , ми разказа той, а може да е било друго
някой обаче ги е предал на прочутия Косьо Владев и историята оттам е ясна, не могли да я спасят
едва се отърва баща ми, разказваше човекът, само парите го отървах, много пари, пак събраха първенците, отърваха го
официалната история говори винаги ,че през цялото време до убийството Яна е била в полицейското управление
но аз вярвам на моя човек, имах възможност да се убедя в историята му, а и на други хора тя е известна
няма една истина
« Последна редакция: Ноември 29, 2018, 16:33:02 от Lillian »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #410 -: Ноември 29, 2018, 16:11:23 »
67  :t2042:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2750
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #411 -: Ноември 29, 2018, 16:17:07 »
Не разбрах какво за Яна Лъскова взе и съживи ястребинчетата и оневини убийците им.

Наистина ми писна, да се обвинява калта под ноктите на антифашистите, за да се оправдават фашистите.

Никой не е никога твърдял, че антифашистите са ангели.
Но от това, че антифашистите не са си мили зъбите с паста калгол не следва, че фашистите са света вода ненапита, както се мъчите периодично да обявите като истина от последна инстанция.

И 67, в тезата ти има няколко лъжи. Ако желаеш, ще ги коментирам. Не говоря за емоции. Говоря за лъжи.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #412 -: Ноември 29, 2018, 16:18:31 »
Според баба ми, в тези години омъжена жена с дете, след 9-ти партизаните са отрязали главата на полицая, дал заповед Яна Лъскова да бъде влачена от камион за косата, с лопата, на плажа.
Дали е исторически факт или анхиалска градска легенда, аз не знам. Но баба ми не би лъгала за тези неща, просто предава чутото. Лъсков и е бил учител. Можем само да се радваме, че не ни се падна да живеем във времена, когато едните влачат жени с камион, а другите режат глави с лопата. Това е гражданска война. На когото му е трудно да я разбере, препоръчвам "Конармия", Бабел.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #413 -: Ноември 29, 2018, 16:21:13 »
Лилиан, интересни хора под ръка имаш ти. Би ли дала сега някой случай от обратната страна. Все от втора ръка, ако може.
Нали разбираш защо питам?
Браво!
Не го крия.
« Последна редакция: Ноември 29, 2018, 16:24:25 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #414 -: Ноември 29, 2018, 16:23:00 »
......
Асолка, това защо го цитираш, някой оспорва ли го?
 още една наброска от лични наблюдения за фашизма
леля ми, малко момиченце на село, отива на центъра и вижда каруца придружавана от много полицаи
от каруцата прокапва кръв, тя не знае нищо, не разбира нищо, но се ужасява
тогава от дюкана си излиза най-богатия човек на селото и вика на полицаите - чакайте , стойте
спират колата те и той донася едно бяло платно  и покрива труповете на две убити момчета, ятаци от съседното село
"христиени сме и хора- казва най- богатият човек, прибира леля ми в дюкана си да не гледа и сълзите му текат
имало е фашизъм, да
но няма една истина

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #415 -: Ноември 29, 2018, 16:24:18 »
И 67, в тезата ти има няколко лъжи. Ако желаеш, ще ги коментирам. Не говоря за емоции. Говоря за лъжи.
Олди, давай! Мен не ме е страх да науча, че не съм права за нещо. Единствените постоянно прави са правите линии.  :t0328:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #416 -: Ноември 29, 2018, 16:25:19 »
Quote (selected)
Олди, давай! Мен не ме е страх да науча, че не съм права за нещо. Единствените постоянно прави са правите линии.  :t0328:
Опаа! Аз съм на съседния коловоз.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #417 -: Ноември 29, 2018, 16:27:34 »
 
Quote (selected)
cekyko

« Отговор #411 -: Днес в 16:17:07 »
Цитат
Не разбрах...
не мога да ти помогна

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #418 -: Ноември 29, 2018, 16:29:22 »
Quote (selected)
Олди, давай! Мен не ме е страх да науча, че не съм права за нещо. Единствените постоянно прави са правите линии.  :t0328:
Опаа! Аз съм на съседния коловоз.
Олди, извинявай, това беше за колегата секуко! Посипвам си главата с пепел за объркания коловоз, посланието остава.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Позволявам си, без да спазвам правилата
« Отговор #419 -: Ноември 29, 2018, 16:30:06 »
Quote (selected)
И что же мы увидали в городе Майкопе? Мы  увидали,  что  тыл  никак  не
сочувствует фронту и в ем повсюду измена и полно  жидов,  как  при  старом
режиме. И Семен Тимофеич в  городе  Майкопе  с  жидами  здорово  спорился,
которые не выпущали от себя папашу и засадили  его  в  тюрьму  под  замок,
говоря - пришел приказ не рубать пленных, мы сами  его  будем  судить,  не
серчайте, он свое получит. Но только Семен Тимофеич свое взял  и  доказал,
что он есть командир полка  и  имеет  от  товарища  Буденного  все  ордена
Красного Знамени, и грозился всех порубать, которые спорятся  за  папашину
личность и не выдают ее, а также грозились ребята со  станицы.  Но  только
Семен Тимофеич папашу получили, и они стали папашу плетить и выстроили  во
дворе всех бойцов, как принадлежит к  военному  порядку.  И  тогда  Сенька
плеснул папаше Тимофей Родионычу  воды  на  бороду,  и  с  бороды  потекла
краска. И Сенька спросил Тимофей Родионыча:
   - Хорошо вам, папаша, в моих руках?
   - Нет, - сказал папаша, - худо мне.
   Тогда Сенька спросил:
   - А Феде, когда вы его резали, хорошо было в ваших руках?
   - Нет, - сказал папаша, - худо было Феде.
   Тогда Сенька спросил:
   - А думали вы, папаша, что и вам худо будет?
   - Нет, - сказал папаша, - не думал я, что мне худо будет.
   Тогда Сенька поворотился к народу и сказал:
   - А я так думаю, что если попадусь я к вашим, то не будет мне пощады. А
теперь, папаша, мы будем вас кончать...
   И Тимофей  Родионыч  зачал  нахально  ругать  Сеньку  по  матушке  и  в
богородицу и бить Сеньку по морде, и Семен Тимофеич услали меня со  двора,
так что я не могу, любезная мама Евдокия Федоровна, описать вам за то, как
кончали папашу, потому я был усланный со двора.
   Опосля этого мы получили стоянку в городе  в  Новороссийском.  За  этот
город можно рассказать, что за ним никакой суши больше нет, а  одна  вода.
Черное море, и мы  там  оставались  до  самого  мая,  когда  выступили  на
польский фронт и треплем шляхту почем зря...
   Остаюсь ваш любезный сын Василий Тимофеич Курдюков.  Мамка,  доглядайте
до Степки, и бог вас не оставит".

   Вот письмо Курдюкова, ни в одном слове не измененное. Когда  я  кончил,
он взял исписанный листок и спрятал его за пазуху, на голое тело.
   - Курдюков, - спросил я мальчика, - злой у тебя был отец?
   - Отец у меня был кобель, - ответил он угрюмо.
   - А мать лучше?
   - Мать подходящая. Если желаешь - вот наша фамилия...
   Он протянул мне сломанную фотографию.  На  ней  был  изображен  Тимофей
Курдюков, плечистый стражник в форменном картузе и с расчесанной  бородой,
недвижный, скуластый, со сверкающим взглядом  бесцветных  и  бессмысленных
глаз. Рядом с ним, в бамбуковом креслице, сидела  крохотная  крестьянка  в
выпущенной кофте, с чахлыми светлыми и  застенчивыми  чертами  лица.  А  у
стены, у этого жалкого провинциального фотографического фона, с цветами  и
голубями, высились два парня -  чудовищно  огромные,  тупые,  широколицые,
лупоглазые, застывшие, как на ученье,  два  брата  Курдюковых  -  Федор  и
Семен.