Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 16:28:14

Автор Тема: Идва по-голямата сестра на Истанбулската конвенция — „Пактът за миграция“ …  (Прочетена 150714 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Обаче формално те са тези, които се занимават или би трябвало да са отговорни

Няма такива филми! Наще олигофрени се измъкват точно с това, че не са отговорни - ни формално, ни неформално, и са прави, щото в следствие от неуморното родно законотворчество изобщо не е ясно кой за какво отговаря /не се шегувам, ниастина не е ясно/. Такъв е случаят! И минава..винаги.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Словакия отхвърли Истанбулската конвенция
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/slovakiya-othvurli-istanbulskata-konvenciya

Лили и Банши ще останат "без визи" за Словакия. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Броят на момичетата-транссексуалисти в Швеция скочи с 1500%


https://pogled.info/svetoven/evropa/broyat-na-momichetata-transseksualisti-v-shvetsiya-skochi-s-1500-snimki.113731

Това за последните 10 години след приемане на "новото нормално".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Словашкият парламент отхвърли Истанбулската конвенция
Quote (selected)
Депутатите също така призоваха президента Зузана Чапутова да информира Съвета на Европа, че Словакия ще остане вън от договора.

Опонентите на конвенцията в Словакия, която е предимно римокатолическа, твърдят, че някои клаузи ще нарушат конституцията - например, защото конституцията дефинира брака като съюз на мъж и жена.
https://m.fakti.bg/world/449921-slovashkiat-parlament-othvarli-istanbulskata-konvencia

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Опонентите на конвенцията в Словакия, която е предимно римокатолическа, твърдят, че някои клаузи ще нарушат конституцията - например, защото конституцията дефинира брака като съюз на мъж и жена.

Абе, словаците и те такива разбирачи като нас. В конституцията им пишело! Ние сме влезли в ЕС с пълен отказ от национален суверенитет. Това означава, че в конституциите ни може да пише всичко, но то не може да противоречи на нито една европейска директива. Ако противоречи - трябва да се промени. Засега номерът с "конституцията" минава, зщото още не е приета европейската директива за Истамбулската конвенция. Но социалистите на Станишев са се активирали да я направят задължителна за ЕС. Тогава и ние не само ще я ратифицираме, ами ще променим и конституцията. И Лилян ще се кротне.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
А, няма да се кротне. Докато гей-венчавките не станат задължителни, примерно.
Но си прав, че поне засега номерът с конституцията минава, стига да се сетят да се позовават на нея.
А за Сер Гей нямам думи. Бахти модерния социализъм, който прави тюрлюгювеч от борбата за социално равенство и свободната педерастия.
« Последна редакция: Февруари 26, 2020, 09:33:09 от Kole »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
[...
писах,че не познавам документа, после го четох и помолих противниците й да кажат какво ги притеснява, отговорът както тогава, така и сега /по текущи разговори/ е ,че е приета от "либерастите"
 
Грешиш.
Това, което възпалява мисленето на част от аудиторията тук са термините "социален пол" и " идентичност, основана на пола".

Ако някой е в състояние да разсъждава непреубедено по темата, препоръчвам да прочете един коментар за ИК - тук.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Смешно е, когато няколкото защитници на царуващите Кланово-Корпоративни Интереси (ККИ) прекарват "вижданията" си през индоктринирани увлечения. Упорито защитават несъществуващи позиции на "правдата".

Разбира се, всеки има право да харесва каквото иска, стига да не пречи на другите. Тук бих допълнил вместо "пречи", с "да се прави на улав и да сипва бензин в огъня". Но... всяка крушка си има опашка. Нека погледнем феномена на битово ниво.

- Замислих се откъде може да се появи избирателно черно петно в полезрението и очевадното да не се вижда въобще? Най-вероятно чрез подмяна на реалността с иреални, лъскави, гламурни картинки обсебели съзнанието. Как?...

За целта имаме медиите в целият им обхват. Най-силно въздействащите канали за промиване на съзнанията са зрителния и по-малко, слуховият. Не напразно, най-елементарното средство за реална комуникация телефона, се превърна в едва ли не телесен имплант - смартфона. И разбира се телевизията като пренос и източник. Тя погълна, покрай книгите, много по-удобното за ползване през нея - киното. А над него, за т.нар. западната "цивилизация" както е известно, е извисил снага ... Холивуд (събирателно понятие)!!! А дали е случайна появата му, идеологията му, самото съдържание и какво ли още не, с все "звездите" и всякаквите финтифлюшки около тях?!

- Разбира се - не. Преформатирането на съзнанията става именно през някои техни по-добри постижения и с многото посредствена масова продукция на вкисната интелектуална "боза". С това се подменят понятията, естествените, нормални ценности на живота и се налагат определени идеологически очила. Повечето хора не съзнават, че между пропагандираното и действителността няма нищо общо. А отзад зад кулисите са хищниците на ККИ.

Същата роля и задачи изпълнява другият генерален поробител на съзнанията - казионните телевизии за плебса.

Тогава се питам, защо да обяснявам на някои явни медийни жертви кое-как било, какви са взимовръзките, кои са векторите и целите и как става и защо - всичко това за реалната действителност. Докато те с техните си очила с крива оптика, виждат това, което им се струва и чистосърдечно искат да го наложат?

Отнюд - няма смисъл.

Пък и не съм Спасителят в ръжта!

Хайде, със здраве.
« Последна редакция: Февруари 26, 2020, 10:50:38 от Eisblock »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ако някой е в състояние да разсъждава непреубедено по темата, препоръчвам да прочете един коментар за ИК
Тая тема сме я дъфкали яко отдавна в Стария форум, не ви ли писнА вече?!   :t1816:

Ако не греша – минимум 2-3 месеца около тогавашната Нова 2018 година ... 

P.S. И за Протокола: Този ми пост е от преди да видя поста на Принца по-горе ...  :cool-1084:
« Последна редакция: Февруари 26, 2020, 11:16:58 от Джиджи »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Прочетох линка на Ринго.

- Манджа с грозде! Основното е, че грижата на протагонистите на "конвенцията" в статията не е самата защита (и) на Жената с допълването, ако е нужно, на законодателството, а оборването на някакво отдавна забравено и не водещо начало - в  нито един закон тук не фигурира (SIC !) - че Мъжът бил "водещ". Второто важно нещо, удобно "пропуснато" е, не споменаването на налаган наднационален изпълнителен и контролен, частен - НПО, орган - ГРЕВИО.

От тук нататък единственото нужно нещо е:  :peeing-2085:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
PS Nor1, видя ли защо модераторите и администраторите трябва да са анонимни във форумите?
Божке, това мислех, че няма да го доживея никога ...  :bravo-1290:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Оттук нататък единственото нужно нещо е:  :peeing-2085:
:way_to_go-1308:

И – ако е възможно! – да не се зачеква повече и темата за насилието, щото вече БАЙГЪН!!!  :pissed-891:

Не можете ли толкоз да си намерите какво друго да коментирате?!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил

Британски политици са си затваряли очите за сексуални злоупотреби с деца и активно са прикривали твърдения за такива в продължение на десетилетия,

Здраво се мълчи за педофилската мрежа в любимата на някои тук Западна(ла) Европа. Примери - Белгия, Холандия, Франция.

 :t10502:
« Последна редакция: Февруари 26, 2020, 22:50:08 от Ной »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
PS Nor1, видя ли защо модераторите и администраторите трябва да са анонимни във форумите?

Не! Не трябва да са анонимни. Анон. властник е най-лошият властник. Защото анон. власт е най-лошата власт.
"Тайна; великий Вавилон, майка на блудниците и на гнусотиите на земята."
« Последна редакция: Февруари 26, 2020, 17:21:02 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
PS Nor1, видя ли защо модераторите и администраторите трябва да са анонимни във форумите?

Не! Не трябва да са анонимни. Анон. властник е най-лошият властник. Защото анон. власт е най-лошата власт.
"Тайна; великий Вавилон, майка на блудниците и на гнусотиите на земята."

Грешиш! Това, което харесваш почти винаги е под статистическата грешка. И ти е невъзможно да го промениш

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Промяна на пола на деца: “транс” мода, която тласка света към пропаст
...
 “Няма ли Мат да ни каже, когато стане на 25 г.: “Но аз бях дете! Бях на 11 години! Защо направихте това с мен? Не ми позволявахте да ям шоколад, да правя това или онова, защо решихте да ми дадете инхибитори за блокиране на пубертета?”.


https://glasove.com/categories/skandalyt/news/promyana-na-pola-na-deca-ekzaltaciyata-po-logikata-na-pravata

Май и шоколад не може да забраняваме, че ще е шоколадово насилие. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Грешиш! Това, което харесваш почти винаги е под статистическата грешка. И ти е невъзможно да го промениш.
Греша или не, винаги ще мразя анонимната власт.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Темата е затворена за саниране. Че не успявам да търкам докато пишете!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Здравейте, безсмъртни!
Драго ми е, че ви познавам - макар и форумно!
Не виждам защо трябва да се изобретява колелото криогенното безсмъртие, след като вие вече сте си надмогнали на масрафа от време. Инак нямаше да белосвам такива дивотии като намиращите се в кошчето.
Следващия път, като се захванете да се псувате или просто заяждате, помислете за времето, което ще изядете на някой (в дадения случай, лично на мен) и отложете тази гениална идея да речем като отидете на морския бряг (не обезателно на бургаския, макар че той е готин) и там на брега я изпишете в цялата й историческа прелест. Вълните са безсмъртни също, всичко трият. Аз обаче не съм, та по-кротко на завоите.
Малък Сечко прибра трима човека, които ми бяха по своему близки. Както винаги, с недоизказаните благодарности, недопитото питие, недовършените лакърдии. Та вместо да си изяснявате форумните отношения, може би има смисъл да се огледате. Някой от тези, които си мислите, че са до вас завинаги, може утре да не се събуди (пази, Боже!) То че няма да сколасаме за всичко и всички, няма, но вижте си приоритетите. Щото как беше, "Човек и добре да живее, умира, и друг се ражда". Пък като се роди, и го научите да чете, и попадне на форумното ви творчество...
Със здраве и умната, че аз по времето, когато вие четете това, обикновено спя!

П.П. И никой да не ми пипа баданарката!!! Буратино знае за какво става дума!
« Последна редакция: Февруари 27, 2020, 07:39:18 от Ной »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Добро утро, Ной,
виждам,че си се вдъхновила, но не разбирам защо пропусна псувните на предната страница?
писала си там и преди, и след тях, но не си ги видяла?
ти си жена блага и интелигентна, защото това не те засегна по никакъв начин?
каква е причината за това?
и мислите,че като ги преместите от една страница в друга, достъпна за четене и писане всичко е ОК?
това е първият и последен път, в който се обръщам към модератор за намеса в отношенията на съфорумците
от тук нататък вие си знаете, всеки по пътя си, хайде със здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Добро утро, Ной,
виждам,че си се вдъхновила, но не разбирам защо пропусна псувните на предната страница?
писала си там и преди, и след тях, но не си ги видяла?
ти си жена блага и интелигентна, защото това не те засегна по никакъв начин?
каква е причината за това?
и мислите,че като ги преместите от една страница в друга, достъпна за четене и писане всичко е ОК?
това е първият и последен път, в който се обръщам към модератор за намеса в отношенията на съфорумците
от тук нататък вие си знаете, всеки по пътя си, хайде със здраве!
Лили, мислех, че съм изтрила всичко! Ако е останало нещо, то е поради недоглеждане! Ще погледна пак! Моля за извинение!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Прочетох линка на Ринго.

- Манджа с грозде! Основното е, че грижата на протагонистите на "конвенцията" в статията не е самата защита (и) на Жената с допълването, ако е нужно, на законодателството, а оборването на някакво отдавна забравено и не водещо начало - в  нито един закон тук не фигурира (SIC !) - че Мъжът бил "водещ". Второто важно нещо, удобно "пропуснато" е, не споменаването на налаган наднационален изпълнителен и контролен, частен - НПО, орган - ГРЕВИО.
Естествено, че нещо, което не съвпада с твоето виждане на проблема, е "манджа с грозде".
А страхът от ГРЕВИО в държава, признала върховенството на външно законодателство над националното не е ли малко като след дъжд качулка ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Виждам, че баданарката яко е играла, но все пак се чувствам длъжен да отговоря на един текст (който е съвсем възпитан, според мен).
Quote (selected)
Сега ще ти изброя нещата, които не ми харесват в истанбулската конвенция,(...)Нещата няма да са подредени по важност, така че не се хващай за реда на изброяването им:

1. въвеждането на термина „социален пол“. за мен това е нещо като оксиморон. полът е термин от биологията и няма място в други науки;

2. както каза асол -- въвеждането на надционални органи за контрол и въздействие;

3. насилие има не само срещу жени и деца, така че обхватът на конвенцията за мен е конюнктурен;

4. мерките, които предлага тази конвенция, по-голямата част ги има в българското законодателство;

5. и може би най-важният аргумент да съм против -- с такива конвенции се лекуват симптомите, а не причините за явлението, в случая насилието.

Така става ли?
Така става, да.
Сега, по т.1. - въпросът е дискутабелен. В материала, който бях посочил, е дадено различно тълкувание на понятието.

По т.2. - виж горния ми коментар към Айсблок.

По т.3. - напълно съгласен. Това е и моето основание да считам ИК за неадекватна.

По т.4. - Това, че мерките са надмножество на нашето законодателство не е никакъв проблем.

По т.5. - Лекуването на симптомите е много широко прилаган метод в здравеопазването. Ако постигнеш перманентно отстраняване на симптома все едно си премахнал проблема.

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тая конФекция що не я въведете тестово в семействата си пък после да обсъдим резилите от нея.
Ползвайте я 5-10 години, "обогатете" си сексуалния живот, разполовете се , разчленете се и ще се видим пак след две петилетки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Не е нужно, буратино. Така или иначе, една част от списващите тук живеят в държави, присъединили се към ИК. И децата на поне половината от същите живеяят в такива държави.
Можете да черпите преки впечатления.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ползвам, не само от форумците, случват се и други канали от живущи там.
Ами, не им харесва!
Трайкат си, това не е само български феномен хората навсякъде по света са еднакви и си гледат в паничката.
Разликата е че там в замяна на някой човешки ценности са им обещали други благини, а тук само се опитват да вземат.
Обаче дойде черният лебеддракон китайците разбраха, че ориза е гарнитура не е основно и на запад взеха да намяляват даже обещанията.
Та ще гледаме обратния ход на махалото, може да не е махало а  :t0147:
Разликата е малка, махалото е плавно движение,  :t0147: е експлозивно.
Иначе енергията е същата.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Трайкат си, това не е само български феномен хората навсякъде по света са еднакви и си гледат в паничката.
Прав си. И ние с теб сме от тях, само по интернет форумите сме курназ.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
g_ringo, как ти се занимава да отговаряш не такива невежи неща? Първо, домашното насилие по смисъла на ИК включва и мъже, ама това го знаят читателите, не форумните писатели. Второ, днес отново видях деца без родителски надзор, които се скитаха безцелно. Помислих си как им помага гениалното "Решението не е в нови мерки и стратегии", което пробутват разни тук. Помислих си и какво решение предлагат, щом с такава лекота говорят кое не било решение. Нищо от предложеното от разните мятащи пясък срещу джендъра няма да помогне на тези деца. Но виж, тези деца може да са изоставени, без надежда, но благодарение на всензайните формни и фейсбук бойците поне са предпазени от развратните джендърски страховитости , случващи се в държави, приели ИК, като например Турция. Там вече от джендър е страшно, добре че тук се предпазихме, нали. Евала.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Quote (selected)
днес отново видях деца без родителски надзор, които се скитаха безцелно
Аха, и като се приеме ИК ще спреш да срещаш "деца, без родителски надзор"? Самата Конвенция ще се погрижи затова, ще ходи по улиците и ще упражнава "родителски надзор"? Мноого интересно!
Доколкот знам и в момента в законите е записано задължение за родителски надзор, а от гледаното от теб става ясно, че закона не се спазва!
И какво, очакаваме някакво НПО да принуди родителите да спазват закона? Това не е ли грижа на държавните институции, а не на частни организации?
А стимула за тези НПОта да вършат тази дейност? Сините/черните очи на децата? Трудно е да се повярва!

Израстнал съм без ИК, а някак си не се чувствам ощетен, пренебрегнат, недогледан, тормозен...

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Аха, и като се приеме ИК ще спреш да срещаш "деца, без родителски надзор"? Самата Конвенция ще се погрижи затова, ще ходи по улиците и ще упражнава "родителски надзор"? Мноого интересно!
Доколкот знам и в момента в законите е записано задължение за родителски надзор, а от гледаното от теб става ясно, че закона не се спазва!
И какво, очакаваме някакво НПО да принуди родителите да спазват закона? Това не е ли грижа на държавните институции, а не на частни организации?
А стимула за тези НПОта да вършат тази дейност? Сините/черните очи на децата? Трудно е да се повярва!

Израстнал съм без ИК, а някак си не се чувствам ощетен, пренебрегнат, недогледан, тормозен...
А, моля те, да чуем първо по оновния аргумент-този за джендър апокалипса, който щял да се случи в държавите, дето я приеха тази конвенция. Да чуем как ние тук избегнахме хомо браковете като тези в Турция ли, да обяснят спасилите ни от джендъра какво избегнахме тук, което се случи там. Пък после ще говори за другото.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Quote (selected)
А, моля те, да чуем първо по оновния аргумент-този за джендър апокалипса, който щял да се случи в държавите, дето я приеха тази конвенция. Да чуем как ние тук избегнахме хомо браковете като тези в Турция ли, да обяснят спасилите ни от джендъра какво избегнахме тук, което се случи там. Пък после ще говори за другото.
Много "лизгаво" бе, коуега! Аз само исках да разбера, като как ИК ще тръгне из улиците да прибира безпризорните и как частното НПО ще уреди спазването на законите в държавата, но май няма да стане. Нищо де, ще го преживея!

Иначе ми хареса извъртането, (да не кажа "въртенето", че в това студено време вентилатор...), оценявам го! Може и наистина да минеш за "юрист"!
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 01:49:59 от ohubohu »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Eмил Димитров: Ако приложа закона, трябва да затворя всички ВиК фирми

https://www.segabg.com/hot/category-economy/emil-dimitrov-ako-prilozha-zakona-tryabva-da-zatvorya-vsichki-vik-firmi

Още десет конвенции да подпишем ще се случат само извращенията в тях.
Доброто няма да се случи докато не почнем да спазваме някакви норми вместо да ги пренаписваме или неглижираме изцяло.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Още десет конвенции да подпишем ще се случат само извращенията в тях.
Доброто няма да се случи докато не почнем да спазваме някакви норми вместо да ги пренаписваме или неглижираме изцяло.

Най-сетне нещо СМИСЛЕНО
!!! :way_to_go-1308:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Още десет конвенции да подпишем ще се случат само извращенията в тях.
Доброто няма да се случи докато не почнем да спазваме някакви норми вместо да ги пренаписваме или неглижираме изцяло.

Разясни за "извращенията" в Турция последните 7 години и нещо след ратифицирането на страшната конвенция  :smokin: Какъв джендър апокалипсис се случи там, който ние избегнахме?


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
g_ringo, как ти се занимава да отговаряш не такива невежи неща? .....
Знам ли, настроение някакво. По-скоро досада от клишираното мислене, доминиращо този форум. Вероятно същото, което те кара и теб да участваш.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил

g_ringo, как ти се занимава да отговаряш не такива невежи неща? .....
Знам ли, настроение някакво. По-скоро досада от клишираното мислене, доминиращо този форум. Вероятно същото, което те кара и теб да участваш.

Интересно, този форум бил пълен с мазохисти, а аз да не знам. И не съм единствения, де. Да не се хванете за това сега.

Между другото мантрата за клишираното мислене също е клише. Имайте го двамата предвид.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Още десет конвенции да подпишем ще се случат само извращенията в тях.

Aми, те отдавна са случват без конвенций, пък ако я приемем, ще стане майка плаче, гранфон свири. Соросоидното джубре си унищожава обществото и без Стамбулската.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
g_ringo, как ти се занимава да отговаряш не такива невежи неща? Първо, домашното насилие по смисъла на ИК включва и мъже, ама това го знаят читателите, не форумните писатели. Второ, днес отново видях деца без родителски надзор, които се скитаха безцелно. Помислих си как им помага гениалното "Решението не е в нови мерки и стратегии", което пробутват разни тук. Помислих си и какво решение предлагат, щом с такава лекота говорят кое не било решение. Нищо от предложеното от разните мятащи пясък срещу джендъра няма да помогне на тези деца. Но виж, тези деца може да са изоставени, без надежда, но благодарение на всензайните формни и фейсбук бойците поне са предпазени от развратните джендърски страховитости , случващи се в държави, приели ИК, като например Турция. Там вече от джендър е страшно, добре че тук се предпазихме, нали. Евала.

По първото -- странно защо тогава насилието срещу жени, което е част от домашното насилие, е изведено като акцент в текста на Истанбулската конвенция. Умният и набеден юрист има ли някакво смислено и неклиширано обяснение? По възможност простичко формулирано, като за невежи простаци и селяни?

По второто -- типичен опит за изместване на темата. Аз съм написал какво ме притеснява в конвенцията от Истанбул, той се опитва да пробутва мантрите за безпризорните деца. Едно си баба знае, едно си баба бае.

И трето -- както и да ги подритваш, все до джендърите стигат. Как пък досега не чух нито едно смислено обяснение защо в тази конвенция е въведено понятието „социален пол“. Има едно обяснение от буратино, което е смислено, но то не налива вода във вашата мелница.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Виждам, че баданарката яко е играла, но все пак се чувствам длъжен да отговоря на един текст (който е съвсем възпитан, според мен).
Quote (selected)
Сега ще ти изброя нещата, които не ми харесват в истанбулската конвенция,(...)Нещата няма да са подредени по важност, така че не се хващай за реда на изброяването им:

1. въвеждането на термина „социален пол“. за мен това е нещо като оксиморон. полът е термин от биологията и няма място в други науки;

2. както каза асол -- въвеждането на надционални органи за контрол и въздействие;

3. насилие има не само срещу жени и деца, така че обхватът на конвенцията за мен е конюнктурен;

4. мерките, които предлага тази конвенция, по-голямата част ги има в българското законодателство;

5. и може би най-важният аргумент да съм против -- с такива конвенции се лекуват симптомите, а не причините за явлението, в случая насилието.

Така става ли?
Така става, да.
Сега, по т.1. - въпросът е дискутабелен. В материала, който бях посочил, е дадено различно тълкувание на понятието.

Кое е дискутабелно? Понятието „пол“ или понятието „социален пол“?

По т.3. - напълно съгласен. Това е и моето основание да считам ИК за неадекватна.

Тогава защо говориш за клиширано мислене? И то в отговор на коментар, който визира мен? Защото ще се съгласиш, че Yaroslav е тръгнал на някаква странна война с мен.

По т.4. - Това, че мерките са надмножество на нашето законодателство не е никакъв проблем.

Всъщност е проблем. Не виждам смисъл от въвеждане на два пъти на еднакви мерки. За мен е преливане от пусто в празно.

По т.5. - Лекуването на симптомите е много широко прилаган метод в здравеопазването. Ако постигнеш перманентно отстраняване на симптома все едно си премахнал проблема.

Дали? Как свалянето на температурата помага за премахването на възпалителния процес в тялото, предизвикал тази реакция на човешкия организъм?

И искаш ли повече да не говорим за клишета, защото аз мога да кажа същото за защитниците на конвенцията от Истанбул?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Още десет конвенции да подпишем ще се случат само извращенията в тях.
Доброто няма да се случи докато не почнем да спазваме някакви норми вместо да ги пренаписваме или неглижираме изцяло.

Най-сетне нещо СМИСЛЕНО
!!! :way_to_go-1308:

Нещо смислено предложих още в един от отговорите си до Лилиан, ама тя нали беше заета да се фръцка наляво-надясно явно го е пропуснала.

Най-простият начин за премахване на насилието срещу жени е следният: не биеш жената, с която живееш; не биеш и жените, с които не живееш; и накрая -- не биеш и мъжете около теб.

Мислиш ли, че мерките, които предлага конвенцията от Истанбул имат предвид точно този подход?

И понеже не съм споменал децата -- те са или момичета, или момчета, така че този подход включва и тях.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И искаш ли повече да не говорим за клишета, защото аз мога да кажа същото за защитниците на конвенцията от Истанбул?
Би било интересно!  :yes-1289:

С "първо", "второ", "трето" и т.н., щото явно ще има и още!!!  :bigok:
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 09:55:35 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
както и да ги подритваш, все до джендърите стигат. Как пък досега не чух нито едно смислено обяснение защо в тази конвенция е въведено понятието „социален пол“.

Ясно е, че пламенните апологети на Стамбулската или изобщо не могат да осъзнаят целите ѝ и се поставят в ролята на полезни идиоти, или ги осъзнават, но манипулират с някаква користна цел. Ако едно общество се изправя пред сериозен, назрял проблем (да кажем, домашното насилие над жените), на него не са му необходими никакви конвенции, за да го разреши. Самото то може да си създаде стратегии, да измени или въведе закони и т.н., за да разреши този проблем. В България законодателството защитава всички жертви на насилие, включително жените и децата. Няма никаква нужда да се въвеждат квалифицирани състави за домашното насилие. Удареният шамар вкъщи и на улицата си е ударен шамар. Няма как да го направиш с по-висока степен на обществена опастност ако е вкъщи. Точно обратното! Ако раздаваш шамари навън, ти си по-опасен за обществото.
Уловката при конвенциите е, че веднъж ратифицирани, те трябва да бъдат имплементирани във вътрешното законодателство. За жените - ОК. А какво правим с жендърите? Те нарочно са вкарани там. Както герберастията прокарва сериозни промени в законодателството през заключителните разпоредби, така и ИК е прокарала жендър проблема в ИК.
Защото, ако я ратифицираме, вече няма мърдане. Няма : "ама, нали уж беше само за домашното насилие". И като нищо ще се окаже, че не домашното насилие, а именно жендърите са лирическите герои на конвенцията.
Но ние нямаме избор. Можем да се опъваме само до едно време. Ако социалистическото гюбре я прекара през ЕП, ще трябва да я изпълняваме с фанфари.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Уловката при конвенциите е, че веднъж ратифицирани, те трябва да бъдат имплементирани във вътрешното законодателство. За жените - ОК.

А какво правим с жендърите? Те нарочно са вкарани там.

Както герберастията прокарва сериозни промени в законодателството през заключителните разпоредби, така и ИК е прокарала жендър проблема в ИК.
:way_to_go-1308:

А аз съм почти сигурна, че точно заради ДЖЕНДЪРИТЕ е създадена самата Конфекция!

Защото освен за тях, не виждам смисъл за нищо друго!!! :nuts:

Quote (selected)
Ако я ратифицираме, вече няма мърдане. Но ние нямаме избор.

Но имаме решение на българския Конституционен съд. И то преди да я ратифицираме!!! :ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Можем да се опъваме само до едно време. Ако социалистическото гюбре я прекара през ЕП, ще трябва да я изпълняваме с фанфари.

И това не е точно така.

Първо, защото социалистическото гюбре отдавна вече няма превес в ЕП; и

Второ, защото Вишеградци се опъват яко!!!  :P
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 10:57:34 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Но имаме решение на българския Конституционен съд. И то преди да я ратифицираме!!!

Това няма абсолютно никакво значение! В настоящия момент може и да е така, но ако стане задължителна за ЕС (с една директива), каквото и да пише в конституцията, ние трябва да я изпълняваме. Без значение дали ще си променяме конституцията в тази насока. България не е суверенна държава, като Русия или Турция, например. Ние доброволно сме се отказали от държавен суверенитет, за да можем да ходим до Париж без визи.
Ние дори и сега сме длъжни да признаваме "права", които противоречат на нашата конституция, но са "права" в други държави на ЕС. Например еднополовите бракове. Ако в Холандия, да речем, еднополовите бракове са разрешени и там еднополовите съпрузи се ползват с всички граждански права, ние не можем да ги лишим от тях в БГ-то, защото в конституцията, или в някой закон, пишело намквоси.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Умният и набеден юрист има ли някакво смислено и неклиширано обяснение? По възможност простичко формулирано, като за невежи простаци и селяни?
Разбирам от къде идва объркването. Ти си мислиш, че е работа на юристите да обясняват елементарно на хора със специални образователни потребности. Всъщност това е работа на съвсем друг тип специалисти.

Quote (selected)
Аз съм написал какво ме притеснява в конвенцията от Истанбул, той се опитва да пробутва мантрите за безпризорните деца.
Това, което те притеснява, не се случва никъде, където конвенцията е ратифицирана. В Турция няма такива проблеми, няма и в другите държави, защото това са нереални простотии.

Радвам се, че средния род в граматиката е въведен преди джендър истерията, защото тогава и срещу това щеше да има протести. И форумните мислители щяха да държат сметка на филолозите защо думата "чурка" е в женски род и да обвинят за това световната джендър конспирация..


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Уффф....
....
Quote (selected)
Сега, по т.1. - въпросът е дискутабелен. В материала, който бях посочил, е дадено различно тълкувание на понятието.

Кое е дискутабелно? Понятието „пол“ или понятието „социален пол“?
Твърдението ти в т.1. Посочих източник на друго мнение.

По т.3. - напълно съгласен. Това е и моето основание да считам ИК за неадекватна.

Тогава защо говориш за клиширано мислене? И то в отговор на коментар, който визира мен? Защото ще се съгласиш, че Yaroslav е тръгнал на някаква странна война с мен.
Защото се сблъсквам непрекъснато с такова мислене. А коментарът на Ярослав бе директно адресиран към мен.
За конфликта ти с Ярослав - мисля, че и ти имаш съществен принос.

По т.4. - Това, че мерките са надмножество на нашето законодателство не е никакъв проблем.

Всъщност е проблем. Не виждам смисъл от въвеждане на два пъти на еднакви мерки. За мен е преливане от пусто в празно.
Хм, да приемем, че си чувал поговрката за двойния дикиш и добре разбираш що е 'надмножество' ?

По т.5. - Лекуването на симптомите е много широко прилаган метод в здравеопазването. Ако постигнеш перманентно отстраняване на симптома все едно си премахнал проблема.

Дали? Как свалянето на температурата помага за премахването на възпалителния процес в тялото, предизвикал тази реакция на човешкия организъм?

И искаш ли повече да не говорим за клишета, защото аз мога да кажа същото за защитниците на конвенцията от Истанбул?
Естествено, че ще го кажеш. Това е твоето субективно разбиране на нещата. Няма основание да се приеме, че то е по-стойностно от моето или на Ярослав.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Умният и набеден юрист има ли някакво смислено и неклиширано обяснение? По възможност простичко формулирано, като за невежи простаци и селяни?
Разбирам от къде идва объркването. Ти си мислиш, че е работа на юристите да обясняват елементарно на хора със специални образователни потребности. Всъщност това е работа на съвсем друг тип специалисти.

Ай ся, не са ли ви казвали, че аргументите ad hominem показват безсилието на използващия ги.

Всъщност всеки, особено пък юрист, трябва да обяснява и формулира ясно тезите си, ако искат да бъдат разбрани и ако искат да не слушат вицове за кораби на дъното на морето.

Quote (selected)
Аз съм написал какво ме притеснява в конвенцията от Истанбул, той се опитва да пробутва мантрите за безпризорните деца.

Това, което те притеснява, не се случва никъде, където конвенцията е ратифицирана. В Турция няма такива проблеми, няма и в другите държави, защото това са нереални простотии.

Това също е железен аргумент -- нереалните простотии. А после g_ringo ме обвинява, че аз съм виновен.

Това, че не се е случило, не означава, че няма да се случи. Времето, изминало от влизането на конвенцията в сила е много малко за правене на такива изводи.

Радвам се, че средния род в граматиката е въведен преди джендър истерията, защото тогава и срещу това щеше да има протести. И форумните мислители щяха да държат сметка на филолозите защо думата "чурка" е в женски род и да обвинят за това световната джендър конспирация.

Ми радвай се, въпреки че хората, които най-много обвиняват са именно феновете на конвенцията от Истанбул. Може да погледнеш твоите коментари и тези на Lilian в този фрум. А ако искаш представителна извадка и от други форуми, ще трябва да я направиш сам.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Още десет конвенции да подпишем ще се случат само извращенията в тях.
Доброто няма да се случи докато не почнем да спазваме някакви норми вместо да ги пренаписваме или неглижираме изцяло.

Разясни за "извращенията" в Турция последните 7 години и нещо след ратифицирането на страшната конвенция  :smokin: Какъв джендър апокалипсис се случи там, който ние избегнахме?

Подписа го Ердоган с идеята да не дразни гейропейците и с пълното съзнание че такова нещо просто няма да се случи в бленуваната от него  ислямизирана Турция. Там всека жаба си знае гьола, права само колкото отпусне държавата. Истинско чудо е че не са въвели шериата, ето това може да считаш за "успех" на конвенцията.
За вярата ти в писането на нови "правилни" , "подходящи" закони си има просто обяснение, професионална деформация. Остане ли на твоята гилдия, ще се пишат и преправят закони до последния казус. За съжаление сега законите ги пишат мутро милиционерите и нещо не ви достига. За мен като прост гражданин е приемливо да приложим няколко пъти децимация на всички закони и наредби.
Няколко пъти, докато се съберат в една книга 200-300 страници всичко и всяка буква да се спазва, а не като сега за всеки казус по няколко алтернативни третирания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Всъщност всеки, особено пък юрист, трябва да обяснява и формулира ясно тезите си, ако искат да бъдат разбрани и ако искат да не слушат вицове за кораби на дъното на морето.

 

Безсмислено е да обясняваш на някой, който не чете. Дадоха ти линк към доста смислена статия, вземи я прочети, ако не ти се слушат вицове за чукчи-писатели.

Quote (selected)
Това, че не се е случило, не означава, че няма да се случи. Времето, изминало от влизането на конвенцията в сила е много малко за правене на такива изводи.

Те може и извънземни да дойдат, ама какво общо има изминалото време с фантасмагории за трети полове? Задължителни гей бракове и хомо пропаганда в училищата в Турция по силата на конвенцита кога да очакваме?


Quote (selected)
А после g_ringo ме обвинява, че аз съм виновен.

Наричаш ме "набеден юрист", а после ревеш като ощипана госпожица като ти отвърна? Не е ли малко нелепо? Прощавай, презумирах, че си мъж, но със социалния пол на аватара ти ми е трудно да определя.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Това също е железен аргумент -- нереалните простотии.

То, няма нищо за чудене. Либерастията няма аргументи освен общи лафове, мазане с баданата и reducio ad Hitlerum. Eто, аз съм противник на ИК и по-горе съм обяснил най-подробно защо и какви са нейните капани. Нито един апологет на ИК не е отговорил на простичките въпроси :
1. какво, макя му, търсят един бюлюк жендъри в конвенция за защита на жените от домашно насилие?
2. Защо трябва да се подписва конвенция, след като спокойно може да се изготви национална стратегия и да се направят необходими поправки в действащи закони?
3. С какво домашното насилие е по-страшно от всеки друг вид насилие, криминализирано в нашия НК, че трябва да му се отделя най-специално внимание?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Подписа го Ердоган с идеята да не дразни гейропейците и с пълното съзнание че такова нещо просто няма да се случи в бленуваната от него  ислямизирана Турция.

Да, да! На този етап - може би мейби. Но щом си подписал и ратифицирал международна конфекция, трябва да синхронизираш вътрешното си законодателство с нея. затова ще дойде един момент, когато на комшиите ще им се наложи да узаконят тридесетина шейтан жендар-гьот гиби.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
3. С какво домашното насилие е по-страшно от всеки друг вид насилие, криминализирано в нашия НК, че трябва да му се отделя най-специално внимание?
Сериозно ли не разбираш ?
Казано накратко, при домашното насилие над жени най-често насилената е в зависимост от насилника. Особено в ориенталския манталитет.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Уффф....
....
Quote (selected)
Сега, по т.1. - въпросът е дискутабелен. В материала, който бях посочил, е дадено различно тълкувание на понятието.

Кое е дискутабелно? Понятието „пол“ или понятието „социален пол“?

Твърдението ти в т.1. Посочих източник на друго мнение.

Пак да попитам -- за кое понятие има друго мнение? За „пол“ или за „социален пол“?

По т.3. - напълно съгласен. Това е и моето основание да считам ИК за неадекватна.

Тогава защо говориш за клиширано мислене? И то в отговор на коментар, който визира мен? Защото ще се съгласиш, че Yaroslav е тръгнал на някаква странна война с мен.

Защото се сблъсквам непрекъснато с такова мислене. А коментарът на Ярослав бе директно адресиран към мен.
За конфликта ти с Ярослав - мисля, че и ти имаш съществен принос.

Коментарът беше до теб, вярно е, но също така е вярно, че визираше мен.

А какво мислиш за моя принос в този конфликт малко ме интересува. Не съм аз човекът, който си позволява да прави обобщаващи негативни твърдения за останалите в този форум.

По т.4. - Това, че мерките са надмножество на нашето законодателство не е никакъв проблем.

Всъщност е проблем. Не виждам смисъл от въвеждане на два пъти на еднакви мерки. За мен е преливане от пусто в празно.

Хм, да приемем, че си чувал поговрката за двойния дикиш и добре разбираш що е 'надмножество' ?

Чувал съм я и понеже я знам, ще се осмелиш ли да направиш сравнение между мерките, предложени в конвенцията и тези в българското законодателство? Кои ги има, кои ги няма? Или ще се опиташ да се измъкнеш с оправданието, че съм опитен форумен „боец“?

По т.5. - Лекуването на симптомите е много широко прилаган метод в здравеопазването. Ако постигнеш перманентно отстраняване на симптома все едно си премахнал проблема.

Дали? Как свалянето на температурата помага за премахването на възпалителния процес в тялото, предизвикал тази реакция на човешкия организъм?

И искаш ли повече да не говорим за клишета, защото аз мога да кажа същото за защитниците на конвенцията от Истанбул?

Естествено, че ще го кажеш. Това е твоето субективно разбиране на нещата. Няма основание да се приеме, че то е по-стойностно от моето или на Ярослав.

Тогава защо изобщо го повдигаш този въпрос? Нали не си забравил, че ти първи го направи? А не аз.

И нещо се измъкваш от отговор, доколкото виждам. Пък после се оплакваш.

PS И следващият път се постарай повече с цитирането, моля.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Казано накратко, при домашното насилие над жени най-често насилената е в зависимост от насилника. Особено в ориенталския манталитет.

Няколко пъти помолих Фирмин да не ползва този аргумент, сега ще помоля и Вас.
Ако манталитетът Ви е ориенталски няма закон който да Ви промени.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Quote (selected)
Казано накратко, при домашното насилие над жени най-често насилената е в зависимост от насилника. Особено в ориенталския манталитет.

Няколко пъти помолих Фирмин да не ползва този аргумент, сега ще помоля и Вас.
Ако манталитетът Ви е ориенталски няма закон който да Ви промени.

С други думи-не говорете за жертвите, не говорете за последиците от държавното бездействие към тях, оставете ни да си фантазираме за трети полове и да се тупаме по рамото, че избегнахме гей браковвете, които до дни ще се въведат в Турция.

Междувременно ще помолиш и да не ви напомняме, че от борци срещу Конвенция за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие, вие се превърнахте в борци срещу превенцията и борбата с насилието над жени и домашното насилие. Както от борци срещу Стратегията за детето неусетно се превърнахте в борци срещу закрилата на детето.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Няколко пъти помолих Фирмин да не ползва този аргумент,

Аргументът е нефелен и отново е общ, а не конкретен. Наказателното право работи с хипотези като сила и заплаха, изнуда, зависимост, служебно подчинено положение. ОК, нека квалифицират един-два състава в НК конкретно за домашното насилие. Да сложат една година повече от другите хипотези на насилие. Но какво общо имат жендърите с тая работа? Чий го дирят в ковенция за домашно насилие над жени?

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Уффф....
....
Quote (selected)
Сега, по т.1. - въпросът е дискутабелен. В материала, който бях посочил, е дадено различно тълкувание на понятието.

Кое е дискутабелно? Понятието „пол“ или понятието „социален пол“?

Твърдението ти в т.1. Посочих източник на друго мнение.

Пак да попитам -- за кое понятие има друго мнение? За „пол“ или за „социален пол“?
Ами, прочети материала от линка и ще разбереш.

По т.3. - напълно съгласен. Това е и моето основание да считам ИК за неадекватна.

Тогава защо говориш за клиширано мислене? И то в отговор на коментар, който визира мен? Защото ще се съгласиш, че Yaroslav е тръгнал на някаква странна война с мен.

Защото се сблъсквам непрекъснато с такова мислене. А коментарът на Ярослав бе директно адресиран към мен.
За конфликта ти с Ярослав - мисля, че и ти имаш съществен принос.

Коментарът беше до теб, вярно е, но също така е вярно, че визираше мен.

Считам, че имам пълната свобода да обменям мнения с Ярослав или кой да е друг. Ако си забелязал, внимателно отстраних от цитата на Я. всичко, което не беше директно адресирано към мен

А какво мислиш за моя принос в този конфликт малко ме интересува. Не съм аз човекът, който си позволява да прави обобщаващи негативни твърдения за останалите в този форум.

Дали ? Не ми се търси много назад, но ти обещавам за в бъдеще да те следа внимателно.

По т.4. - Това, че мерките са надмножество на нашето законодателство не е никакъв проблем.

Всъщност е проблем. Не виждам смисъл от въвеждане на два пъти на еднакви мерки. За мен е преливане от пусто в празно.

Хм, да приемем, че си чувал поговрката за двойния дикиш и добре разбираш що е 'надмножество' ?

Чувал съм я и понеже я знам, ще се осмелиш ли да направиш сравнение между мерките, предложени в конвенцията и тези в българското законодателство? Кои ги има, кои ги няма? Или ще се опиташ да се измъкнеш с оправданието, че съм опитен форумен „боец“?
Не, нямам намерение. Ти, ако искаш, можеш да го направиш и да опишеш съвпаденията/разликите.

По т.5. - Лекуването на симптомите е много широко прилаган метод в здравеопазването. Ако постигнеш перманентно отстраняване на симптома все едно си премахнал проблема.

Дали? Как свалянето на температурата помага за премахването на възпалителния процес в тялото, предизвикал тази реакция на човешкия организъм?

И искаш ли повече да не говорим за клишета, защото аз мога да кажа същото за защитниците на конвенцията от Истанбул?

Естествено, че ще го кажеш. Това е твоето субективно разбиране на нещата. Няма основание да се приеме, че то е по-стойностно от моето или на Ярослав.

Тогава защо изобщо го повдигаш този въпрос? Нали не си забравил, че ти първи го направи? А не аз.

Темата за клишираното мислене не е нова, нито е моя, но не възразявам срещу приписаното ми авторство.
И нещо се измъкваш от отговор, доколкото виждам. Пък после се оплакваш.
Нямам толкова свободно време, че да реагирам на всяка реплика.
Така че мисля да приключа доста безсмисления спор.

PS И следващият път се постарай повече с цитирането, моля.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Адвокатино, вземи си прочети НК.
Сигурен съм че ако се постараеш ще намериш няколко члена включващи всички видове насилие, ама си трябва четене и бачкане. По-лесно е да ви напишат за всеки частен случай предписание, че много станаха рабфаг адвокатите и все нещо не им достига в законодателството.
Другия път като се сблъскаш с ориенталски нрави си седни на д-то и направи нещо по закон не пиши нови концепции ине се жалвай колко ни е калпав закона. Същото и като срещнеш изоставени деца, вземи помогни не тичай да пишеш по форумите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Наказателното право работи с хипотези като сила и заплаха, изнуда, зависимост, служебно подчинено положение.
Е, вижда се липсата на специални текстове, касаещи домашното (семейно) насилие. Затова и се предлагат неща като ИК.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.