Автор Тема: Идва по-голямата сестра на Истанбулската конвенция — „Пактът за миграция“ …  (Прочетена 151107 пъти)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил

Всъщност всеки, особено пък юрист, трябва да обяснява и формулира ясно тезите си, ако искат да бъдат разбрани и ако искат да не слушат вицове за кораби на дъното на морето.

Безсмислено е да обясняваш на някой, който не чете. Дадоха ти линк към доста смислена статия, вземи я прочети, ако не ти се слушат вицове за чукчи-писатели.

Статията е прочетена и тя няма много общо с това, което аз съм казал. Даже бих казал, че тя налива вода в моята мелница, а не във вашата.

И не прехвърляйте вината върху преводачите, защото ако вместо „социален пол“ използваме „социална роля на пола“, нещата ще станат още по-трагични за конвенцията.

Quote (selected)
Това, че не се е случило, не означава, че няма да се случи. Времето, изминало от влизането на конвенцията в сила е много малко за правене на такива изводи.

Те може и извънземни да дойдат, ама какво общо има изминалото време с фантасмагории за трети полове? Задължителни гей бракове и хомо пропаганда в училищата в Турция по силата на конвенцията кога да очакваме?

Лъжете и манипулирате. Къде в петте точки, които съм посочил съм споменал нещо за трети пол или гей-бракове? И защо мислите, че ставащото в Турция, трябва задължително да стане и у нас?

Quote (selected)
А после g_ringo ме обвинява, че аз съм виновен.

Наричаш ме "набеден юрист", а после ревеш като ощипана госпожица като ти отвърна? Не е ли малко нелепо? Прощавай, презумирах, че си мъж, но със социалния пол на аватара ти ми е трудно да определя.

Драги ми юристе, ще цитирате какво написахте по мой адрес преди да ви нарека „набеден“?

Пък това за аватара просто не си струва да се коментира. Поради творческа немощ.
the lamers club honourable member …

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Quote (selected)
Наказателното право работи с хипотези като сила и заплаха, изнуда, зависимост, служебно подчинено положение.
Е, вижда се липсата на специални текстове, касаещи домашното (семейно) насилие. Затова и се предлагат неща като ИК.

Проблемът не е толкова в НК, колкото във всичко останало-липсата на центрове и места за настаняване за жертвите, липсата на средства и специалисти, които да им помогнат, липсата на подготовка на полицейските органи как да реагират в такива ситуации. Ако се стигне до необходимост да се прилага НК, значи системата се е провалила в някой по-ранен етап.

Цитат на: ddantgwyn
Пък това за аватара просто не си струва да се коментира. Поради творческа немощ.
Съжалявам, дано се оправиш.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Проблемът не е толкова в НК, колкото във всичко останало-липсата на центрове и места за настаняване за жертвите, липсата на средства и специалисти, които да им помогнат, липсата на подготовка на полицейските органи как да реагират в такива ситуации. Ако се стигне до необходимост да се прилага НК, значи системата се е провалила в някой по-ранен етап.
Прав си, но уважаемите ни опоненти игнорират това и наблягат на законодателството.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Уффф....
....
Quote (selected)
Сега, по т.1. - въпросът е дискутабелен. В материала, който бях посочил, е дадено различно тълкувание на понятието.

Кое е дискутабелно? Понятието „пол“ или понятието „социален пол“?

Твърдението ти в т.1. Посочих източник на друго мнение.

Пак да попитам -- за кое понятие има друго мнение? За „пол“ или за „социален пол“?
Ами, прочети материала от линка и ще разбереш.

По т.3. - напълно съгласен. Това е и моето основание да считам ИК за неадекватна.

Тогава защо говориш за клиширано мислене? И то в отговор на коментар, който визира мен? Защото ще се съгласиш, че Yaroslav е тръгнал на някаква странна война с мен.

Защото се сблъсквам непрекъснато с такова мислене. А коментарът на Ярослав бе директно адресиран към мен.
За конфликта ти с Ярослав - мисля, че и ти имаш съществен принос.

Коментарът беше до теб, вярно е, но също така е вярно, че визираше мен.

Считам, че имам пълната свобода да обменям мнения с Ярослав или кой да е друг. Ако си забелязал, внимателно отстраних от цитата на Я. всичко, което не беше директно адресирано към мен

А какво мислиш за моя принос в този конфликт малко ме интересува. Не съм аз човекът, който си позволява да прави обобщаващи негативни твърдения за останалите в този форум.

Дали ? Не ми се търси много назад, но ти обещавам за в бъдеще да те следа внимателно.

По т.4. - Това, че мерките са надмножество на нашето законодателство не е никакъв проблем.

Всъщност е проблем. Не виждам смисъл от въвеждане на два пъти на еднакви мерки. За мен е преливане от пусто в празно.

Хм, да приемем, че си чувал поговрката за двойния дикиш и добре разбираш що е 'надмножество' ?

Чувал съм я и понеже я знам, ще се осмелиш ли да направиш сравнение между мерките, предложени в конвенцията и тези в българското законодателство? Кои ги има, кои ги няма? Или ще се опиташ да се измъкнеш с оправданието, че съм опитен форумен „боец“?
Не, нямам намерение. Ти, ако искаш, можеш да го направиш и да опишеш съвпаденията/разликите.

По т.5. - Лекуването на симптомите е много широко прилаган метод в здравеопазването. Ако постигнеш перманентно отстраняване на симптома все едно си премахнал проблема.

Дали? Как свалянето на температурата помага за премахването на възпалителния процес в тялото, предизвикал тази реакция на човешкия организъм?

И искаш ли повече да не говорим за клишета, защото аз мога да кажа същото за защитниците на конвенцията от Истанбул?

Естествено, че ще го кажеш. Това е твоето субективно разбиране на нещата. Няма основание да се приеме, че то е по-стойностно от моето или на Ярослав.

Тогава защо изобщо го повдигаш този въпрос? Нали не си забравил, че ти първи го направи? А не аз.

Темата за клишираното мислене не е нова, нито е моя, но не възразявам срещу приписаното ми авторство.
И нещо се измъкваш от отговор, доколкото виждам. Пък после се оплакваш.
Нямам толкова свободно време, че да реагирам на всяка реплика.
Така че мисля да приключа доста безсмисления спор.

PS И следващият път се постарай повече с цитирането, моля.

Това нарочно ли го правиш?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Цитат на: ddantgwyn
Пък това за аватара просто не си струва да се коментира. Поради творческа немощ.
Съжалявам, дано се оправиш.

Недей, лицемерно е.

А и става дума за теб, не за мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Quote (selected)
Наказателното право работи с хипотези като сила и заплаха, изнуда, зависимост, служебно подчинено положение.
Е, вижда се липсата на специални текстове, касаещи домашното (семейно) насилие. Затова и се предлагат неща като ИК.

Проблемът не е толкова в НК, колкото във всичко останало - липсата на центрове и места за настаняване за жертвите, липсата на средства и специалисти, които да им помогнат, липсата на подготовка на полицейските органи как да реагират в такива ситуации. Ако се стигне до необходимост да се прилага НК, значи системата се е провалила в някой по-ранен етап.

И за това ви трябва специална конвенция?! Вие сериозно ли?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Quote (selected)
Проблемът не е толкова в НК, колкото във всичко останало-липсата на центрове и места за настаняване за жертвите, липсата на средства и специалисти, които да им помогнат, липсата на подготовка на полицейските органи как да реагират в такива ситуации. Ако се стигне до необходимост да се прилага НК, значи системата се е провалила в някой по-ранен етап.

Прав си, но уважаемите ни опоненти игнорират това и наблягат на законодателството.

И за това ви трябва специална конвенция?! Вие сериозно ли?
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
И за това ви трябва специална конвенция?! Вие сериозно ли?

Напълно сериозно и в двата възможни варианта. Първи : полезни идиоти, които само папагалят клишета, за да ги мислят за модерни Втори : рехави манипулатори. Още нито един тантелен либерал не е обяснил членоразделно чий го дирят жендъри в конвенция за домашно насилие. Искат като Менда да ни натресат трийсе природни мутации през преходните и заключителни разпоредби.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
И за това ви трябва специална конвенция?! Вие сериозно ли?

Напълно сериозно и в двата възможни варианта. Първи : полезни идиоти, които само папагалят клишета, за да ги мислят за модерни Втори : рехави манипулатори. Още нито един тантелен либерал не е обяснил членоразделно чий го дирят жендъри в конвенция за домашно насилие. Искат като Менда да ни натресат трийсе природни мутации през преходните и заключителни разпоредби.

Ай ся, не видя ли как се измъкнаха и двамата -- не ставало дума за „социален пол“, а за „социална роля на пола“, тоест Джиджи е виновна :m1731:

А в същото време, в родината на тази конвенция, три спортистки завеждат дело срещу „джендърите“ в техния спорт с много интересни мотиви.

Как да не си купиш пуканки и бира и да седнеш отстрани?
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:28:55 от Captain Buddy »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Лъжете и манипулирате. Къде в петте точки, които съм посочил съм споменал нещо за трети пол или гей-бракове? И защо мислите, че ставащото в Турция, трябва задължително да стане и у нас?


Добре, ще захапя:

Quote (selected)
1. въвеждането на термина „социален пол“. за мен това е нещо като оксиморон. полът е термин от биологията и няма място в други науки;

От статията, становището на Венецианската комисия, а и най-вече от автентичния текст на конвенцията става ясно, че конвенцията цели да предпази от това насилие, породено от традиционното разбиране за ролите на половете. Това разбира конвенцията под несполучливия превод "социален пол". Кое те притеснява? Че полът няма социални измерения ли?

Quote (selected)

2. както каза асол -- въвеждането на надционални органи за контрол и въздействие;

Чел ли си докладите на този орган за държавите, приели конвенцията? Кое конкретно в тези доклади те уплаши?


Quote (selected)
3. насилие има не само срещу жени и деца, така че обхватът на конвенцията за мен е конюнктурен;

Насилието, основано на пол, е основно срещу жени. Кое те притеснява? А закрилата на децата от насилие трябва да бъде главен приоритет, или не намираш децата за чак толкова важни? Отново, кое конкретно тук те притеснява? Подчертавам конкретно.

Quote (selected)
4. мерките, които предлага тази конвенция, по-голямата част ги има в българското законодателство;

Чудесно, значи отчасти сме се справили. Остава да приложим тези мерки, които ги няма тук-например достатъчно на брой центрове за жертвите и специалисти, които да им помогнат да не бъдат сами в борбата за достойнството на себе си и децата им. Кое те притеснява?

Quote (selected)

5. и може би най-важният аргумент да съм против -- с такива конвенции се лекуват симптомите, а не причините за явлението, в случая насилието.

Като при лекар пристигне пациент, чиято температура започва да наближава и надхвърля 40 градуса, първо стабилизира симптома. Но лекарите са прагматици, не всезнайковци.


Quote (selected)
И за това ви трябва специална конвенция?! Вие сериозно ли?
Явно да. Без международно задължение никой не се задейства. Ако не бяха международните стандарти за защита на правата на човека, сега щяхме да имаме много по-малко лични права. По-важното е с кое ти пречат конвенциите за правата на човека ?(ако считаш жената за човек де, че не стана ясно)
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 19:48:51 от Yaroslav »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
не ставало дума за „социален пол“, а за „социална роля на пола“,

Начи, това са мюзевирски усуквания. Полът си е пол. Определя го природата, а не Сорос и ПЕС. И "социалната му роля" се определя също от Майка Природа. При всички социални животни всеки пол си има "социална роля". При хората е същото от хилядолетия. Мъжът копа и носи, жената харчи и опява. Като се разведат - зима му сичко. Без значение, че е дошла у тях само по пеньовар и с едни чехли.
Какво казват съдилищата по цял свят при развод? Казват : децата трябва да останат при майката, защото тя била намквоси. Ето я социалната роля, която природа и традиция са установили неотменно. За какви други социални роли става въпрос?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Още малко и ще извъртят трътките към "социалистически пол".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Начи, това са мюзевирски усуквания. Полът си е пол. Определя го природата, а не Сорос и ПЕС. И "социалната му роля" се определя също от Майка Природа. При всички социални животни всеки пол си има "социална роля". При хората е същото от хилядолетия. Мъжът копа и носи, жената харчи и опява. Като се разведат - зима му сичко. Без значение, че е дошла у тях само по пеньовар и с едни чехли.
Какво казват съдилищата по цял свят при развод? Казват : децата трябва да останат при майката, защото тя била намквоси. Ето я социалната роля, която природа и традиция са установили неотменно. За какви други социални роли става въпрос?
Например за тази, при която едно 14 годишно момиче иска да завърши образованието си, но вместо това я спират от училище и я пращат да ражда деца на някой, защото майката природа така била отредила. А момичето не може да избяга, защото има само един пеньоар и едни чехли, без даже един кризисен център.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 20:14:28 от Yaroslav »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Например за тази, при която едно 14 годишно момиче иска да завърши образованието си, но вместо това я спират от училище и я пращат да ражда деца на някой, защото майката природа така била отредила.

Това се случва само в страните неприели дара на Данайците?
Сигурен ли си че в страните ратифицирали конвенцията такова нещо не се случва? :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Това се случва само в страните неприели дара на Данайците?
Сигурен ли си че в страните ратифицирали конвенцията такова нещо не се случва? :too_happy-1067:
Не. Но съм сигурен, че например в тези страни през последните години са отворени много повече на брой кризисни центрове, отколкото в България за същия период. И съм сигурен, че в България щеше да се свърши много повече за жертвите, ако се стремяхме да достигнем международен стандарт, отколкото като караме както си знаем и внимаваме да не писне някой джендър истерик.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 20:19:38 от Yaroslav »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Това нарочно ли го правиш?
Мисля, че в момента сте на етап "спортен интерес".  :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Това се случва само в страните неприели дара на Данайците?
Сигурен ли си че в страните ратифицирали конвенцията такова нещо не се случва? :too_happy-1067:
Не. Но съм сигурен, че например в тези страни през последните години са отворени много повече на брой кризисни центрове, отколкото в България за същия период.
Отварянето на центрове е зависело единствено от Конвенцията? И какъв е механизмът, по който се образуват "повече на брой" центрове от преди и как той зависи от Кновенцията? С числа, ако е възможно!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Отварянето на центрове е зависело единствено от Конвенцията?

Май четенето с разбиране не е за всеки.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Не. Но съм сигурен,

Ами що тогава ручате жабетата?

Правете кризисни центрове, не дефилирайте на подиума на
прет-а-порте с новата конФекция.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Това се случва само в страните неприели дара на Данайците?
Сигурен ли си че в страните ратифицирали конвенцията такова нещо не се случва? :too_happy-1067:
Не. Но съм сигурен, че например в тези страни през последните години са отворени много повече на брой кризисни центрове, отколкото в България за същия период.

Кризисните центрове естествено много помагат  в арабските (мюсюлманските) квартали по Европата?
Купуват билети до арабските (мюсюлманските) съюзници и се връщат с нужния документ.
Политкоректните чиновници го признават защото религията го позволява.
Само не мога да разбера как в главите им се побира педерастия, джендърство и мюсюлманска педофилия в едно и също място?
Предполагам че има някакво обяснение, но аз не мога да го намеря.
Помогнете ми.

Надявам се, че Ярослав може да помогне.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 20:56:57 от AnonimusBG »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Отварянето на центрове е зависело единствено от Конвенцията?

Друг път! Никва конвенция не е необходима за отваряне на такива центрове. Но може би конвенцията иска "центъри" за "социални полове"? Където да отиде някой петокласник да му обяснят, че всъщност е момиченце със склонност към копрофагия.
Българите не са стока, но не са такива изроди както се опитват да ни внушат. Правото винаги изостава от обществените отношения. Нещо трябва да стане сериозен проблем за обществото, за да бъде нормативно уредено. Не просто проблем, а сериозен проблем, който не може да бъде изправен или регулиран със съществуващото законодателство. Едва тогава се пристъпва към законодателство.
Пак питам : чий го дирят жендърите в домашното насилие?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
2. както каза асол -- въвеждането на надционални органи за контрол и въздействие;

Чел ли си докладите на този орган за държавите, приели конвенцията? Кое конкретно в тези доклади те уплаши?

Аз съм чела доклада за Албания, от чисто професионално любопитство. Конкретното, което ме уплаши, беше костицата в ГРЕВИО-ското око - независимо какъв прогрес беше направила Албания спрямо предидущите забележки, то беше малко, парите бяха недостатъчно, и изобщо законодателството на Албания трябва да се преработи и изобщо албанците не са прави.
А, да, и като се преправя законодателството, да се имат предвид забележките на ГРЕВИО-то и да се даде черновата да се обсъди. Щото иначе пак ще дойдат на контрол.
Това е краткото съдържание. Кое да не те уплаши - каниш чужд човек да ти дава акъл, а той сяда на твоето място, разпределя парите и ресурсите ти, казва ти как да се грижиш за семейството си и ти за какъв чеп си там?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил


Аз съм чела доклада за Албания, от чисто професионално любопитство. Конкретното, което ме уплаши, беше костицата в ГРЕВИО-ското око - независимо какъв прогрес беше направила Албания спрямо предидущите забележки, то беше малко, парите бяха недостатъчно, и изобщо законодателството на Албания трябва да се преработи и изобщо албанците не са прави.
А, да, и като се преправя законодателството, да се имат предвид забележките на ГРЕВИО-то и да се даде черновата да се обсъди. Щото иначе пак ще дойдат на контрол.
Това е краткото съдържание. Кое да не те уплаши - каниш чужд човек да ти дава акъл, а той сяда на твоето място, разпределя парите и ресурсите ти, казва ти как да се грижиш за семейството си и ти за какъв чеп си там?
Явно, че си установила, че в Албания парите за борба с домашното насилие са достатъчни, перфектно разпределени, законодателството е олицетворение на съвършенството и онези аматьори от ГРЕВИО вместо да си водят бележки, взели препоръки да дават. Ей, аман, бе.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил

Пак питам : чий го дирят жендърите в домашното насилие?
А "бежанците"?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Явно, че си установила, че в Албания парите за борба с домашното насилие са достатъчни, перфектно разпределени, законодателството е олицетворение на съвършенството и онези аматьори от ГРЕВИО вместо да си водят бележки, взели препоръки да дават. Ей, аман, бе.
Ама верно това съм рекла? Рекох, че колкото и пари да дадат албанците, на ГРЕВИОТО ще им се виждат малко. Сит на гладен не вярва, а промените, които се искаха в законодателството бяха точно отваряне на вратичка.
Че ГРЕВИО-то са професионалисти-изнудвачи аз нямам никакво съмнение, макар да изглеждат мили дами на картинките си.
Аман от чуждопоклонници, честна дума! Все някой трябва да ви оправя, все някой знае повече! А като дойде - и оправи, оле, що това тежко иго!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ярослав върти суче и все до пари и преразпределение го докарва.
Ной вече му е натоварила каруцата преди мен. :b0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Аман от чуждопоклонници, честна дума! Все някой трябва да ви оправя, все някой знае повече! А като дойде - и оправи, оле, що това тежко иго!
Тъй то. Виж как добре се оправяме сами. "Аз нали зная, че ний не сме виновати, пак тези чужденци, да ги вземе дяволът! Нарочно са го направили да ни омаскарят! И сещате ли се, все от завист! Всичките са таквиз!"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Като гледам не ни трябват чужденците и нашите родоотстъпници се справяте добре.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Yaroslave, ще те призная, ако обясниш разбираемо защо в Европа, в която има фактическо равенство на половете, (а към тях вече са приравнени и страдащите от педерастия) трябва да се приеме ИслЯмбулска конвенция, а не в Азия например?
- Мюсюлманските, индийските, африканските булки не страдат ли от домашно насилие?
- Наличието на втора и трета съпруга не им ли потъпква човешкото достойнство?
- САЩ (страната на масовите убийци) ратифицира ли конвенцията?

AnonimusBG

  • Гост
Като гледам не ни трябват чужденците и нашите родоотстъпници се справяте добре.

Те винаги се справят добре.
Важното е да капят кинти на сметката им.
И от едната и от другата страна.
Важното е да капят.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

Аман от чуждопоклонници, честна дума! Все някой трябва да ви оправя, все някой знае повече! А като дойде - и оправи, оле, що това тежко иго!
Тъй то. Виж как добре се оправяме сами. "Аз нали зная, че ний не сме виновати, пак тези чужденци, да ги вземе дяволът! Нарочно са го направили да ни омаскарят! И сещате ли се, все от завист! Всичките са таквиз!"
Как да не се оправяме сами? Оправяме си и още как!
Чети родната си литература и после ми разказвай, как всеки втори българин бие жена си, избива чуждоземците, яде хляба на сираците! Поне малко срам трябва да е останал някъде, за преразпределение у еничарите!
Арменците паметник на Яворов са издигнали в двора на училището в Пловдив, щото имат и училище, и църква, и хляб и покрив - докато дали са ги избивали османлиите или не са до ден днешен е препъни камък в много международни отношения. Другите "бежанци", които твоята просветена и грамотна Европа редовно я подпалва, я прекръства, я направо избива до крак, в България ги пазят съседи, приятели и полиция, щото може да говорят ладино и идиш, ама са наши хора. И даже в най-мракобесното ни законодателство - ЗЗД има специални клаузи за ГЕРОИТЕ от войните, защото тези същите "бежанци" са се сражавали за това, което са смятали за Отечество.
Да почвам ли да ти разказвам за разликата между "Майчин Дом" и ирландските манастири со все септични ями пълни с детски кости? Щото те така са се оправяли, а у нас Пена кърми намереничето и не дава на мъжа си да го носи в полицията, щото си е нейно.
Пак у нас, Шибил отива да иска Рада, не че не е могъл да я вземе насилно. Ама не, по-просветен е мъжът на лейди Годайва (онази, на която са кръстени бонбоните), който обещава да намали данъците, ако жена му мине гола на кон през селото. Я иди на мегдана на едно помашко село, па питай кой ще си даде жената да мине гола по улиците, белким се намалят данъците - или по-добре не ходи, че лицево-черепните хирурзи са кът.
Сред хората ангели няма, обаче и таквиз зверове, за каквито ни пише Истанбулският ферман, тук също няма. Виж, освен ако е вярно, че всеки съди за другите според себе си, но тук не може да се помогне много.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
САЩ (страната на масовите убийци) ратифицира ли конвенцията?

Да,бе! Точно САШ! Какво ще ги направят там разни мормони, амиши и секва изкилиферчена религиозна пасмина? С техните узаконени многоженства, кръвосмешения и ненормалщини?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Сред хората ангели няма, обаче и таквиз зверове, за каквито ни пише Истанбулският ферман, тук също няма.

Сит на гладния не вярва. А да базираш политиката срещу домашното насилие в 21 век, 2020 година, на свободни интерпретации на литературни произведения е толкова нелепо, колкото и предложенията и изводите ти.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Е нали България беше кочина? И нямаше по-долна твар от българина, освен може би българката? И внезапно такава самоувереност - абе, не ни давайте акъл, пари ни дайте. Ний си знаем. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
не ни давайте акъл, пари ни дайте. Ний си знаем.

Е да де, дайте пари за идеята.
До тук това е всяка втора дума на "активистите".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Сред хората ангели няма, обаче и таквиз зверове, за каквито ни пише Истанбулският ферман, тук също няма.

Сит на гладния не вярва. А да базираш политиката срещу домашното насилие в 21 век, 2020 година, на свободни интерпретации на литературни произведения е толкова нелепо, колкото и предложенията и изводите ти.
О, Боже, ама аз не те пратих да четеш само литературата! Има и исторически изследвания. Чети за избирателните права и суфражетките, за застрата, за това, че в Банско мъж не може(ше) да се ожени, додето не построи къща за бъдещата си жена, за да не се срещат майка му и жена му в кухнята. Чети за това, как отрочетата от женски пол са били обучавани ВСИЧКИ на четмо и писмо. Как същите тези отрочета са имали професии и право на разпореждане със парите, припечелени от мъжете им.
Намери ми в английския аналог на поговорката "Който бие жена си, Бога си бие!"
А ако те налегне повече исторически ищах, има една принцеса българка, която рекла, аз не отивам в харема му, а да стана първа царица!  И станала, впрочем.


Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
О, Боже, ама аз не те пратих да четеш само литературата! Има и исторически изследвания. Чети за избирателните права и суфражетките, за застрата, за това, че в Банско мъж не може(ше) да се ожени, додето не построи къща за бъдещата си жена, за да не се срещат майка му и жена му в кухнята. Чети за това, как отрочетата от женски пол са били обучавани ВСИЧКИ на четмо и писмо. Как същите тези отрочета са имали професии и право на разпореждане със парите, припечелени от мъжете им.
Намери ми в английския аналог на поговорката "Който бие жена си, Бога си бие!"
А ако те налегне повече исторически ищах, има една принцеса българка, която рекла, аз не отивам в харема му, а да стана първа царица!  И станала, впрочем.
А нещо по същество?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Е нали България беше кочина? И нямаше по-долна твар от българина, освен може би българката? И внезапно такава самоувереност - абе, не ни давайте акъл, пари ни дайте. Ний си знаем.
Банши, те пари не дават, те само пари вземат!  :cool-1084:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А нещо по същество?

Ной пише за човешките същества.
За съществата изобщо, по другите форуми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
А нещо по същество?
Ами нали аз по същество те пратих! Спретни си едно сравнително изследване на правото на глас и имуществените права да речем в Квебек (горе-долу съпоставим по население) и в България. Година на придобиване на правото на глас, борби за него, година на придобиване и опериране с правото на собственост в брака, подобни дребни нещица. Абсолютно по същество е!
Любопитно ми е да попитам, тези страни и народи, що предлагат ГРЕВИО специалисти, те вече освободили ли са се напълно от домашното насилие и пустеят ли им кризисните центрове? За една позната питам!  :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
А нещо по същество?
Ами нали аз по същество те пратих! Спретни си едно сравнително изследване на правото на глас и имуществените права да речем в Квебек (горе-долу съпоставим по население) и в България. Година на придобиване на правото на глас, борби за него, година на придобиване и опериране с правото на собственост в брака, подобни дребни нещица. Абсолютно по същество е!
Любопитно ми е да попитам, тези страни и народи, що предлагат ГРЕВИО специалисти, те вече освободили ли са се напълно от домашното насилие и пустеят ли им кризисните центрове? За една позната питам!  :smokin:

https://rationalwiki.org/wiki/Gish_Gallop

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Quote (selected)
аз не те пратих да четеш само литературата
А май трябва да започне от там :m1731:
Четенето сляпото окато прави. Ама когато е индоктринирано, повече знание  му не треба.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23780
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Прав си Коле!
Първите 7 години не могат да се компенсират.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Представям си първите 7 години в условията на жестоко домашно насилие: "изяж си филията и да прочетеш страницата до края!".
Мен така ме тормозеха поне до пети клас. Ужаст, ужаст...

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Горните глупости ме сетиха за това как "Хаджи Смион беше вещ в българската история, с която се беше запознал само чрез песента "Поискал гордий Никифор". Тъй е веща и Ной по въпросите за домашното насилие, с които се е запознала чрез разказа "Шибил"  :nuts:

И пак е по-добра от тези във форума, които са вещи по въпросите за джендъра от това за какво си фантазират по време на мастурбация.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
https://rationalwiki.org/wiki/Gish_Gallop
КЕБЛО??? Ти ли си, джанъм?! Бяхме се затъжили за теб! О, къде ми е серящият бял кон, аз си го пазя някъде!!! :t0328:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Горните глупости ме сетиха за това как "Хаджи Смион беше вещ в българската история, с която се беше запознал само чрез песента "Поискал гордий Никифор". Тъй е веща и Ной по въпросите за домашното насилие, с които се е запознала чрез разказа "Шибил"  :nuts:

И пак е по-добра от тези във форума, които са вещи по въпросите за джендъра от това за какво си фантазират по време на мастурбация.
Направо се чудя, дали да се разплача от гордост или да вържа черно на метлата!
От друга страна, поради липса на домашно насилие както в собственото ми семейство - имам предвид цялата рода, за която се сещам, а също така и в кръга ни от приятели - познанията ми са втора ръка, верно е. Но по дружба и по служба имам досег с превенцията в тукашните ширини и поназнайвам нещо за родните.
От друга страна, много, ама много обичам Йовков, когото баба ми познавала лично, макар и не в библейския смисъл.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Това нарочно ли го правиш?
Мисля, че в момента сте на етап "спортен интерес".  :t0328:
Може би, но на мен ми доскуча.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил

Добре, ще захапя:

Недей. Срещу теб са обединените сили на прогресариата+администратора+модератора. Има ли смисъл ?

Аз ще лягам.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2585
    • Профил
А бе дрогаре, магаре запряло се на мост не се убеждава! Просто му се нашарва задницата и да видиш как припка напред.
 :t0135:
Аман от изпедерастени лигльовци!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Чел съм някъде, че онези, които най-много рипат срещу педерастите, са латентните такива. Борят се със себе си.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Quote (selected)
И пак е по-добра от тези във форума, които са вещи по въпросите за джендъра от това за какво си фантазират по време на .......... 
Quote (selected)
Чел съм някъде, че онези, които най-много рипат срещу педерастите, са латентните такива

Абе, защо жендърмените свеждате всичко до сърбеж в причаталието?..  :m1731:

Но съм съгласен, че тези които рипат срещу нормалните са латентни нещо-си.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Начи, това са мюзевирски усуквания. Полът си е пол. Определя го природата, а не Сорос и ПЕС. И "социалната му роля" се определя също от Майка Природа. При всички социални животни всеки пол си има "социална роля". При хората е същото от хилядолетия. Мъжът копа и носи, жената харчи и опява. Като се разведат - зима му сичко. Без значение, че е дошла у тях само по пеньовар и с едни чехли.
Какво казват съдилищата по цял свят при развод? Казват : децата трябва да останат при майката, защото тя била намквоси. Ето я социалната роля, която природа и традиция са установили неотменно. За какви други социални роли става въпрос?

Например за тази, при която едно 14 годишно момиче иска да завърши образованието си, но вместо това я спират от училище и я пращат да ражда деца на някой, защото майката природа така била отредила. А момичето не може да избяга, защото има само един пеньоар и едни чехли, без даже един кризисен център.

И за това ви трябва конвенция?! Да накарате държавата да си свърши работата?! Вие сериозно ли?
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Чел съм някъде, че онези, които най-много рипат срещу педерастите, са латентните такива. Борят се със себе си.
Ужас, колежката ми е латентен паяк!!! А другата ми дружка е латентно куче!!! Имам и един непиещ познат, той вероятно е латентна бутилка гроздова! Свят да му се завие на човек!

Гринго, джанъм, ама нали прогресариатът иска конвенция, или пак съм в грешка? :i_sheepish:

AnonimusBG

  • Гост
Чел съм някъде, че онези, които най-много рипат срещу педерастите, са латентните такива. Борят се със себе си.

Ъхъ
А тези дето им свирят са пичове та дрънкат.
В смисъл не са латентни.
И не се борят със себе си.
Защото няма смисъл да се борят.
Те не са борчета, а нещо друго.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
И за това ви трябва конвенция?! Да накарате държавата да си свърши работата?! Вие сериозно ли?
Абсолютно - да !
Нашенската държава ще си свърши работата само, ако е притисната от отвън. Особено валидно при управлението на ББ.
С тази идея, впрочем, влязохме в ЕС - че като ни приемат и щат-не шат, ще ни оправят.

Ти нещо, забелязвам, се опитваш да опровергаеш ноторно известни факти ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
И за това ви трябва конвенция?! Да накарате държавата да си свърши работата?! Вие сериозно ли?
Абсолютно - да !
Нашенската държава ще си свърши работата само, ако е притисната от отвън. Особено валидно при управлението на ББ.
С тази идея, впрочем, влязохме в ЕС - че като ни приемат и щат-не шат, ще ни оправят.

Ти нещо, забелязвам, се опитваш да опровергаеш ноторно известни факти ?

"Нечем ти фордо! Лордо" :smokin:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
"Нечем ти фордо! Лордо"
Тъпо, извинявай.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 22:47:38 от Ной »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил

Лъжете и манипулирате. Къде в петте точки, които съм посочил съм споменал нещо за трети пол или гей-бракове? И защо мислите, че ставащото в Турция, трябва задължително да стане и у нас?


Добре, ще захапя:

Quote (selected)
1. въвеждането на термина „социален пол“. за мен това е нещо като оксиморон. полът е термин от биологията и няма място в други науки;

От статията, становището на Венецианската комисия, а и най-вече от автентичния текст на конвенцията става ясно, че конвенцията цели да предпази от това насилие, породено от традиционното разбиране за ролите на половете. Това разбира конвенцията под несполучливия превод "социален пол". Кое те притеснява? Че полът няма социални измерения ли?

Късно е, чадо. Мандалото падна.

Както казах, дискусията за социалната роля на пола е съвсем друга. Да бяхте повели от самото начало доскусията в тази посока, вместо да се опитвате да бъдете остроумен.

Quote (selected)

2. както каза асол -- въвеждането на надционални органи за контрол и въздействие;

Чел ли си докладите на този орган за държавите, приели конвенцията? Кое конкретно в тези доклади те уплаши?

Аха, и там станиолът завива мармота в шоколад, нали? Ако може да схванеш сарказма, де.

Quote (selected)
3. насилие има не само срещу жени и деца, така че обхватът на конвенцията за мен е конюнктурен;

Насилието, основано на пол, е основно срещу жени. Кое те притеснява? А закрилата на децата от насилие трябва да бъде главен приоритет, или не намираш децата за чак толкова важни? Отново, кое конкретно тук те притеснява? Подчертавам конкретно.

Хайде, нека този път бъда конкретен -- притеснява ме лицемерието в тази конвенция.

За мен насилието е насилие, независимо срещу кого се извършва. Притеснява ме това, че насилието срещу мъже (извършено от мъже) е повече от насилието извършвано от мъже срещу жени и че никой не отваря дума за това. Притесняваме, че детското насилие в училищата също расте и никой не отваря дума. Ето това ме притеснява, макар че не съм изчерпателен.

Вие да сте споменали нещо за това?! Май не, нали? Но громите противниците на конвенцията като хомофоби, които се притесняват само от еднополовите бракове. Ето за това никой няма да ви взима на сериозно.

Quote (selected)
4. мерките, които предлага тази конвенция, по-голямата част ги има в българското законодателство;

Чудесно, значи отчасти сме се справили. Остава да приложим тези мерки, които ги няма тук-например достатъчно на брой центрове за жертвите и специалисти, които да им помогнат да не бъдат сами в борбата за достойнството на себе си и децата им. Кое те притеснява?

Нищо не ме притеснява, но това е работа на държавата, а не на разни наднационални органи. Между другото, това е начинът да имаме достойнство -- като знаем, че нашата държава работи за нас. Но това не става с приемане на конвенции.

Quote (selected)
5. и може би най-важният аргумент да съм против -- с такива конвенции се лекуват симптомите, а не причините за явлението, в случая насилието.

Като при лекар пристигне пациент, чиято температура започва да наближава и надхвърля 40 градуса, първо стабилизира симптома. Но лекарите са прагматици, не всезнайковци.

Така де, ние ще се борим със симптомите, докато организма не бъде обхванат от сепсис, понеже от много борба с него, сме изпуснали основната причина за симптома. Между другото, белтъците се денатурират при 42 ⁰C.

Quote (selected)
И за това ви трябва специална конвенция?! Вие сериозно ли?

Явно да. Без международно задължение никой не се задейства. Ако не бяха международните стандарти за защита на правата на човека, сега щяхме да имаме много по-малко лични права. По-важното е с кое ти пречат конвенциите за правата на човека ?(ако считаш жената за човек де, че не стана ясно)


Истанбулската конвенция не е конвенции за правата на човека. Тя обхваща около половината от хората. Опитайте с друга манипулация.

А това в скобите си е за ваша сметка. Аз поне признах, че не бия жена си. Вие мълчите, явно го правите (ако изобщо има жена, която да се е излъгала да живее с вас).
the lamers club honourable member …