Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 01:33:38

Автор Тема: Идва по-голямата сестра на Истанбулската конвенция — „Пактът за миграция“ …  (Прочетена 142491 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:29:41 от Captain Buddy »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Абе, чисто теоретично, това не е невъзможно. Ако любимата твърди, че не е разбрала смисъла на предлаганата сексуална практика. Ама ще трябва да я осидетелстват за деликтозащитна способност.
Не е майтап. Четох за случаи от любимата Европа, в които мъже са съветвани да подписват с партньорката си, че и двамата влизат в доброволни сексуални отношения. Особено ако се познават отскоро, за да не стане "ах, ма вий май мъ таковати". Договор за секс.. Кой е жертвата сега? Безумието набира скорост. И няма как иначе щом по презумция (на конвенцията) всеки мъж е изнасилвач/насилник, всяка жена - "жертва"

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Не е майтап. Четох за случаи от любимата Европа, в които мъже са съветвани да подписват с партньорката си, че и двамата влизат в доброволни сексуални отношения. Особено ако се познават отскоро, за да не стане "ах, ма вий май мъ таковати". Договор за секс..

Аз пък четох, че извънземните са сред нас и чакат удобния момент, за да атакуват Земята.  :smokin:

Quote (selected)
Кой е жертвата сега? Безумието набира скорост. И няма как иначе щом по презумция (на конвенцията) всеки мъж е изнасилвач/насилник, всяка жена - "жертва"

Затворите в Румъния, Северна Македония, Турция, Албания и всички други държави преливат от презумптивни изнасилвачи, забравили да си носят "договор за секс"  :nuts:


Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Ама как смело прасна дефиницията "жертва", а?

Ако пострадалият от престъплението е умрял - става жертва. Иначе си е пострадал.
Ако някой е умрял - има жертва, има престъпление, има и Наказателен Кодекс.

А ако на двама им харесва да правят каквото на тях им харесва (например тя да го праска, а не обратното) ИК ще разгледа ли казуса с жертва и пострадал, или само сладострастно ще продължи да зяпа под чаршафа като морален полицай?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Аз пък четох, че извънземните са сред нас и чакат удобния момент, за да атакуват Земята.
Аа... Ясно.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Ако някой е умрял - има жертва, има престъпление, има и Наказателен Кодекс.

А ако на двама им харесва да правят каквото на тях им харесва (например тя да го праска, а не обратното) ИК ще разгледа ли казуса с жертва и пострадал, или само сладострастно ще продължи да зяпа под чаршафа като морален полицай?

Питай в Румъния, там откакто приеха ИК секс се прави само в присъствието на нотариус и двама свидетели  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
всеки мъж е изнасилвач/насилник, всяка жена - "жертва"

Начи, жената става жертва ако умре. Иначе е пострадала. Като говорим за "жертви на домашно насилие" трябва да разбираме единствено убити при домашно насилие. Неубитите са пострадали при домашно насилие.
Досежно изнасилванията : дори и по българското наказателно право можеш да изнасилиш съпругата си. В смисъл, че ако тя се оплаче, могат да те съдят за изнасилване. Българското наказателно право също не иключва и изнасилване на мъж. 70-те е имало такова дело. Един нещастен събрат е бил изнасилен от група жени.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:29:57 от Captain Buddy »

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Направо е удоволствие да се чете агресията на тоя, дето уж е против агресията и влачи чии ли не полюции да ни убеждава, колко е важно да сме толерантни.

А бе, пич, ти тия конвенции против агресивността шо ги защитаваш толкоз агресивно?

Или разликите ти между думи и дела се държи на психиатричното ти състояние?

Аре по-малко агресия вкарвай, нали уж се бориш анджък срещу тва, дет го прилагаш тук?

Впрочем, словесната агресия е безсилието на идиота.

Иначе да, приятно е да си пазим тук един типичен представител на защитниците на либерастията...
Предпазва ни от това, да почнем пак да ги смятаме за сапиенси....

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Направо е удоволствие да се чете агресията на тоя, дето уж е против агресията и влачи чии ли не полюции да ни убеждава, колко е важно да сме толерантни.


Съжалявам, че нараних чувствителната ти като снежинка душа. Но не съм задължен и да търпя двоен стандарт от модератори, оставящи псувни срещу мен, затова отлитам. Приятно форумно единогласие  :smokin:

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Otvrate, няма смисъл да се спори с радиоточки. Ако беше чела (радиоточката) литература, различна от тая за извънземните, или малко повече Fachliteratur, щом твърди, че е юрист, да говорим. Ама така няма смисъл.

За жертвите и пострадалите, да, така е. Както обаче виждаш ИК мята всичко в общ казан и почва бясно да джурка. Затова питах юриста кога говорим за жертви. Исках после да го питам и за транссексуалните бежанци, но няма сми. Дето викаш, пускам го да плува.
*следва звук от тоалетно казанче*
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 11:59:22 от Kole »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:30:38 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:30:26 от Captain Buddy »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил

Ще си загубите събеседниците и опонентите. Ама явно това е и целта. С това избирателно толериране на псувни-лайна в коментарите, накрая последния да изгаси лампите в тоя форум.

Това всъщност е твоята цел, която съвпада с целта на класическия трол, който пък няма нищо общо с флеймъра.

Та смятай се за предупреден: продължиш ли с този стил на общуване (лъжи, манипулации, лицемерие, високомерие) – ще изгориш.

Пък върви после се оплаквай в стария форум колко лоши сме били тук и колко гаден съм бил аз.

the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Направо е удоволствие да се чете агресията на тоя, дето уж е против агресията и влачи чии ли не полюции да ни убеждава, колко е важно да сме толерантни.


Съжалявам, че нараних чувствителната ти като снежинка душа. Но не съм задължен и да търпя двоен стандарт от модератори, оставящи псувни срещу мен, затова отлитам. Приятно форумно единогласие :smokin:

Фръц № 3

http://leeneeann.info/wordpress/?page_id=316
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
ИК е "Конвенция на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"
ИК е гадна директива за унищожаване на нормалността, скрита зад сълзливата маска на
"превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"
Е как после да не говоря за клиширано мислене и промити черепни кутии.
Aбсолютно  :way_to_go-1308: И ние говорим за същото  :D
Обаче разни малоумни седерунгели ни убеждават, че не било "промити черепни кутии", ами възвишени "евроатлантически ценности"  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
отлитам

Не отлиташ, а отплуваш. И скоро ще доплуваш обратно с нов ник и старата лопатка.
Междувременно другите 2-3 от шайката ви тук ще се сополивят, че сме били простаци и гоним "малкото умни и красиви честни хора".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
гоним "малкото умни и красиви честни хора".

Ми жалват се ората че ги ебаваме само на думи, а не "в добрия смисъл на думата". :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Само да припомня, че правнорелевантен е текста на конвенцията на английски и френски. Намери ми там термин "социален пол".

Доколкото си спомням, точно така остана, тъй като на български език не можаха да се справят адекватно.  Затова и аз реагирах малко остро на Принца:

P.S. И си запазете Ярослав за събеседник. :D

За да можете да си задавате въпроса:
"С Джиджи ли ще се оправдавате сега?" :giggle-3307:

Ти нали си професионална преводачка?

Не скачай на мен, че съм те използвал като символ, а виж там какво петно хвърлят върху професионалната ти чест.

Да, аз наистина съм професионална преводачка. Но за Конфекцията не ме потърсиха изобщо, тъй като добре ми познават нрава.  :D

Затова "петното" тук НЕ Е върху МОЯТА професионална чест!!!

Защото, ако аз одобрявах този парцал, щях да се спретна, да го приема като "кауза" и "да дам всичко от себе си", дето се вика!!! А можеше да се получи и преводА ...  :nuts:

Но на мен не ми е хигиенично още оттогава, и затуй почти не участвам в тая тема. :ive_got_it-1379:

« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 14:37:41 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Quote (selected)
Само да припомня, че правнорелевантен е текста на конвенцията на английски и френски. Намери ми там термин "социален пол".

Доколкото си спомням, точно така остана, тъй като на български език не можаха да се справят адекватно.  Затова и аз реагирах малко остро на Принца:

P.S. И си запазете Ярослав за събеседник. :D

За да можете да си задавате въпроса:
"С Джиджи ли ще се оправдавате сега?" :giggle-3307:

Ти нали си професионална преводачка?

Не скачай на мен, че съм те използвал като символ, а виж там какво петно хвърлят върху професионалната ти чест.

Да, аз наистина съм професионална преводачка. Но за Конфекцията не ме потърсиха изобщо, тъй като добре ми познават нрава.  :D

Затова "петното" тук НЕ Е върху МОЯТА професионална чест!!!

Защото, ако аз одобрявах този парцал, щях да се спретна, да го приема като "кауза" и "да дам всичко от себе си", дето се вика!!! А можеше да се получи и преводА ...  :nuts:

Но на мен не ми е хигиенично още оттогава, и затуй почти не участвам в тая тема. :ive_got_it-1379:

Никой нищо не е казал персонално за теб. Името ти е използвано като метафора за професионален преводач, защото виждаш как хвърлиха вината върху твоите колеги. Това е.

the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ащото виждаш как хвърлиха вината върху твоите колеги.

Пропускаш колежки, То и другите 57 ТЕ. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
[
Аз съм доказан МЪЖ!
Глупости.
Един истински мъж никога не би сквернословил по адрес на жена. Ти, драги, си един жалък озлобен дядка.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ти, драги, си един жалък озлобен дядка.

Дискриминация по възраст?
Колко клиширано. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
[
Аз съм доказан МЪЖ!
Глупости.
Един истински мъж никога не би сквернословил по адрес на жена. Ти, драги, си един жалък озлобен дядка.

Абсолютно. И то - анонимно сквернословене. Даже и Gee - Honey Bee не му се радва.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Абсолютно.

Aбе, не е съвсем абсолютно. Една интелигентна жена, която иска да бъде равна във всичко на мъжете, трябва да може да понася съвсем спокойно всякакъв език по неин адрес. Обратното означава, че тя все пак не е равна на мъжа, че е нещо по-особно. А това е много сексистко и хич не е либерастко. Големи заплати като на мъжете - хубаво, ама те си имат цена. Не може газдата да псува само мъжете служители.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Една интелигентна жена, която иска да бъде равна във всичко на мъжете, трябва да може да понася съвсем спокойно всякакъв език по неин адрес
Мъжете да не би да го понасят? Някои чупят зъби за такъв език, затова по-страхливите предпочитат да го държат на жени, даже и в безопасната виртуалност. Това коментираме.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Някои чупят зъби за такъв език,

Браво! Това е мъжка приказка! А не некви сълзливи "на жена не се говори така". И ти отговаряш със същото, както правим ние, мъжете. Ако не можеш да псуваш, аз ще те науча.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
А, що да не може Баншито? На мен как ми обясняваше че съм задник и не помня още какво. Но от наша страна не се пръкна изречение:
"Един истински мъж никога не би сквернословил по адрес на жена."

Да добавим и:
"Една истинска жена никога не би сквернословила по адрес на мъж."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Само да припомня, че правнорелевантен е текста на конвенцията на английски и френски. Намери ми там термин "социален пол".

Доколкото си спомням, точно така остана, тъй като на български език не можаха да се справят адекватно.  Затова и аз реагирах малко остро на Принца:

P.S. И си запазете Ярослав за събеседник. :D

За да можете да си задавате въпроса:
"С Джиджи ли ще се оправдавате сега?" :giggle-3307:

Ти нали си професионална преводачка?

Не скачай на мен, че съм те използвал като символ, а виж там какво петно хвърлят върху професионалната ти чест.

Да, аз наистина съм професионална преводачка. Но за Конфекцията не ме потърсиха изобщо, тъй като добре ми познават нрава.  :D

Затова "петното" тук НЕ Е върху МОЯТА професионална чест!!!

Защото, ако аз одобрявах този парцал, щях да се спретна, да го приема като "кауза" и "да дам всичко от себе си", дето се вика!!! А можеше да се получи и преводА ...  :nuts:

Но на мен не ми е хигиенично още оттогава, и затуй почти не участвам в тая тема. :ive_got_it-1379:

Никой нищо не е казал персонално за теб. Името ти е използвано като метафора за професионален преводач, защото виждаш как хвърлиха вината върху твоите колеги. Това е.

Selbstverständlich – без капка ирония!  ;D

Но на мен сепак ми се прииска да се самоопределя тук, тъй като в тая тема почти ме няма.  :D

Може би има някои от вас, които си спомнят ожесточените дискусии в Стария СЕГА от преди повече от две години. Но има и новички ...

Това е.  :cool-1084:   

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Една интелигентна жена, която иска да бъде равна във всичко на мъжете, трябва да може да понася съвсем спокойно всякакъв език по неин адрес. Обратното означава, че тя все пак не е равна на мъжа, че е нещо по-особно. А това е много сексистко и хич не е либерастко. Големи заплати като на мъжете - хубаво, ама те си имат цена. Не може газдата да псува само мъжете служители.
Тежка форма на либерастко мислене> Очевидно не го съзнаваш. Не е изненадващо.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
А междувременно забелязвам с известно закъснение, че и швейцарците са се изпеерастили и излиберастили. Копфти работа.
Хомофобията вече е престъпление в Швейцария
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
А междувременно забелязвам с известно закъснение, че и швейцарците са се изпеерастили и излиберастили. Копфти работа.
Хомофобията вече е престъпление в Швейцария

Никъде обаче любовта не е задължителна, за сега.
Интересно как в нашият малък китен форум  няма хомофоби обаче има техни любители ( или професионалисти ). :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Quote (selected)
Ханибал Барка на 10.02.2020 в 11:42

Абсурдна юридическа обосновка! Всеки, който ти има зъб, може да те те обвини, че си му казал нещо накриво, или нещо ,което му се е сторило обидно. Това унищожава елементарното човешко общуване. Това е директно покана едно малцинство да започне да прави каквото си иска и когато бъде укорено, да ви обвини в дискриминация. Представете си един интригант гей в колектива, който дори няма да може да бъде уволнен заради това юридическо безумие. Вие ще напуснете, а той е недосегаем, защото ще обвини шефовете си в дискриминация. Продължавайте да се кефите на тъпи държави като Швейцария.

Верно кофти работа.
the lamers club honourable member …

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Ресторантите, хотелите, транспортните компании, кината или басейните вече няма да могат да отказват достъп на някого поради сексуалната му ориентация.
???

Айде бе? Това даже в "средновековна" (според ярослав) България го няма. Някой май сериозно се джендъросва.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Мафията за „правата на човека“, прикрита от фразеологията за „гражданското общество“, ефективно действа по целия свят, провежда непрекъснати военни операции срещу националните държави с парите и в полза на финансовия капитал.

Дивите акции на ЛГБТ-активистите, агресивните атаки на необузданите световни медии, истеричните възклицания на надутите като със сламка „лидери на общественото мнение“ - всичко това прилича на адските танци на демони върху руините на европейската култура - мистичната глава от книгата на Бенвенуто Челини.
https://pogled.info/svetoven/adski-hor-globalnite-medii-i-kreslivite-npo-zaglushavat-i-podmenyat-realniya-glas-na-obshtestvoto.113815
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Някои чупят зъби за такъв език,

Браво! Това е мъжка приказка! А не некви сълзливи "на жена не се говори така". И ти отговаряш със същото, както правим ние, мъжете. Ако не можеш да псуваш, аз ще те науча.
Обаче върху кого ще тренираме? Върху защитените от керпенденската конвенция не може. А на тях аз и без това не съм им неизрядана длъжница.
Иначе, разбира се, че както казва Скарлет О'Хара, има много по-важни неща от това да си дама. Но само за важни неща важи. :)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Иначе, разбира се, че както казва Скарлет О'Хара, има много по-важни неща от това да си дама.

За мен обаче, баш крилатата фраза на Скарлет О'Хара си остава:

"I'll think about this tomorrow."  :cool-1084:

Нещото, което си казвала всяка вечер преди да заспи и така не била отнесена от вихъра. :ive_got_it-1379:
« Последна редакция: Март 02, 2020, 16:15:16 от Джиджи »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Най-сетне да доживея да прочета, открай-до-край, нещо смислен от тав. Сула!!! Пуснал е от серията си "Картаген" материал във в. Труд. "Новото преселение на народите", тук: https://trud.bg/%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%be%d1%82%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d1%81%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b8%d1%82%d0%b5/

За тавагищите "подаряващи" префърцунено меченца и животите си на скакалците, статията е безполезна. Те не трябва да претоварват междуушните си процесори тип 8080. Докато за другите, разбиращи смисъла на ставащото в света, статията ще е интересна заради нейната плиткост. Посочва само умозрителните нишки в събитията и очертаното вече бъдеще. Не може да се очаква от Сула, да заоре във фундаментите на т.нар. Западно общество - страдащо от налагния предкартагенски синдром. И още по-малко - да пусне една бразда из структурите и интересите създаващи разрушителните вектори насочени не само в "демокрацията" ИМ, а и в устойте на Света ни...
« Последна редакция: Март 07, 2020, 11:09:54 от Eisblock »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Сула некога не е бил от любимците ми, вероятно заради генетичната ми памет на картагенска маймуна.
Сравнително добре се описва новата евролиния, мигрантитите вече не са това което бяха (ех какви мигрантки имаше по времето на Рим).
Европа полека дърпа ръчната спирачка на потоците, но държи на "доброто" което е сторила за "диваците" и Сула се опитва да се закрепи на гребена на новата вълна като пророк тълкувател.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Никаква ръчна спирачка не им дърпа, ами ги държи на полусъединител, трепетно чакайки загуба на Тръмп на изборите. Спечели ли Байдън, ще видиш каква бясна либерастия ще се завихри в Европа, у нас (и в този сайт).
И курсът ще е моментално въоръжаване на Ердоган, Украйна и Полша, и война срещу Русия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.