Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 23:21:45

Автор Тема: Идва по-голямата сестра на Истанбулската конвенция — „Пактът за миграция“ …  (Прочетена 148073 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
всичко на този свят е лично, нищо не е абстрактно, извън нас, извън страховете ни, извън тайните ни,

Aджък! Затова отново възниква въпросът : когато твърдиш, че в България всяка втора-трета жена е жертва на семейно насилие абстрактно ли говориш?
Не се ли изчерви леко, след като от написаното от теб стана ясно, че точно за твоята жена ще бъде конкретно?


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Борбата отдавна не е за законовите текстове. Борбата е да не започнат да се прилагат. Затова не се протестира срещу Закона за закрила на детето, протестира се срещу „Стратегията за детето“. Не се протестира срещу Закона за защита от домашното насилие, протестира се срещу международния акт, предвиждащ леснодостъпни кризисни центрове за жертвите. Хем да имаме законите за пред Европа, хем да живеем в балканския комфорт да не ги прилагаме.

ти да видиш. отварям форума за пет минути и хоп - бисер. борбата не била срещу откровените малоумия в псевдо законовите текстове, предложени с 'некадърен превод' /нали такова беше официалното обяснение/, а било да не се прилагат.

а защо не се прилага вече приетия закон за защита от домашното насилие? защо не се прилага закона за закрила на детето? /аз не знам прилагат ли се или не, ярослав твърди, че не се прилагат./ кой е отговорен за прилагането му? какво общо имат протестиращите срещу истанбулската с неприлагането на законите?!

защо разните му джендъролюбци не настояват за прилагане на съществуващото законодателство, а искат ново? което, по логиката на ярослав, също няма да се прилага? защо?

тезите против стамбулската бяха, че текстовете не са ясни, не са юридически добре написани, предполагат прекалено субективно тълкуване от разните му тълкуватели, както и че законодателството ни към момента е съвсем адекватно на изискванията на въпросната стамбулска. а ако не е адекватно някъде, е въпрос на промяна на съшествуващите закони, а не приемане на витиевати измишльотини с помпозни имена.

та защо все пак, ярославе, законите у нас не се прилагат, и кой трябва да се заеме с прилагането им? аз, ти, нпо-тата или некви изпълнителни, съдебни и не знам си кви си власти?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
а защо не се прилага вече приетия закон за защита от домашното насилие? защо не се прилага закона за закрила на детето? /

Много логичен въпрос! Има специален закон, а има и общ - НК, който инкриминира всякакъв вид насилие, вкл. домашно. Но точно това е целта на либерастията : да създаде несъществуващ проблем чрез психоза и фалшиви новини (по-фалшива новина от това, че всяка втора жена в БГ бил "жертва" не може да измисли и ЦРУ-то) и в тарапаната да узакони правото на десетина вида жендъра да осиновяват и възпитават деца, взети от нормални семейства.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Aджък! Затова отново възниква въпросът : когато твърдиш, че в България всяка втора-трета жена е жертва на семейно насилие абстрактно ли говориш?
къде твърдя това?
в "Гласове" ли?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Ако правоохранителните и правораздавателните органи у нас намират начин да не спазват и прилагат един или друг закон, как една стратегия ще ги накара да го правят?!?

Никак! Но, пък ще осигурят насъщния на гусин Ярослав..да разсъждава скучно и едностранчиво по сериозни теми и въпроси. И ако очакваш от такива като него решения - няма да ги получиш. Най-много и то е видно, е да реши да ти покани външен господар и да му делигира права да разсъждава вместо теб. Дотолкова им стигат силиците на такива..глашатаи на актуалния работодател..нахални при това

п. п. Човек дори и да си смени по-полулярния ник..следите остават :nuts:
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 15:52:02 от Асол »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Quote (selected)
Просто трябва да си признаете.

Ние да си признаем този срам, според тебе? Какво ще кажеш тебе и други като тебе да ви питаме дали не биете жените си, защото вас няма да ви хване срам?

Мисля, че точно това бях обяснил на Лилиан в стария форум, когато попита защо реагирам така на въпросите за насилието срещу жени -- че не бия жена си, нещо повече -- не бия чужди жени и да не повярваш -- повече от 30 години не съм се бил с мъж. И честно казано, за мен това е единствения начин за справяне с насилието -- като не ги прилагаш. Поне не и като норма.

И честно казано, забележки като тази на Ярослав или на Лилиан, цитирана от буратиното, понякога ми идват в повече. И от там непремерената ми понякога реакция.

Та аз нямам срам да отговоря на подобен въпрос към мен, макар че смятам, че е редно на  него да отговори жена ми. Защо тя, мисля че е очевидно.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
къде твърдя това?

Ами, тука си го твърдяла. Некъде по страниците. Сега няма да се занимавам да търся, за да ти припомням. Но ако не твърдиш такова нещо какво всъщност твърдиш, когато опонираш (поне на мен), че домашното насилие в България изобщо няма такива апокалиптични измерения? Или и това не си твърдяла?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Надцених правната, управленска, гражданска и всякаква култура на аудиторията. Нямам време да обяснявам защо наказателната принуда е последната, а не единствената мярка за защита, защо в България няма достатъчно центрове и финансиране на жертвите на насилие, защо тези неща струват пари, че колко пари струват и как да се разпределят се определя от стратегии, че конвенциите в областта на правата на човека най-често съдържат общи цели и насоки, а панацея за всички проблеми, защо поставянето на цели е ключово за решаване на проблеми и т.н. Нямам време и да пиша защо приемането на текст, че децата на АБПФК са по дефиниция в риск, е противоконституционен, противоречи на Европейската конвенция за правата на човека, на още десетки други конвенции и международни договори, и че няма да се приложи. Пропастта в познанията е толкова непреодолима, че говорим на различни езици.

Два свята. Нататък знаете. Толкова.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Ама на място ли ще ни трепете или да тръгваме към гробищата?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Надцених правната, управленска, гражданска и всякаква култура на аудиторията.

Надценил си само своята!
И, да - така е!

Два свята - единият е излишен! Радвам се, че нещо си попил от тукашните цитати на Великите :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
никой не ми отговори дали знае нещо за "отнети" от родителите им деца в България, вероятно не ви интересува , Норвегия е интересна, но все пак ще съобщя някакви неща ,които знам
годишно се получавт 30 - 35 хиляди сигнала за деца в риск
изведени от семействата  са около 1500 - 2000 деца, като преди тази мярка са потърсени близки на семейството, които могат да се грижат за тях в нормални условия
около 1000 - 1200 деца са изоставени от родителите си
повечето от децата са циганчета, повечето от приемните родители в Бг са също цигани
преценката на социалните служби е,че изведените деца трябва да са доста повече, но за съжаление няма възможности за настаняването им в приемливи условия
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Важното е ти да ги знаеш и вечер преди лягане да си ги преглеждаш за по-здравословен сън.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
одишно се получавт 30 - 35 хиляди сигнала за деца в риск

Тва отде го изкопа като информация? Ще ти кажа, що те питам. Годината, в която е родена моята дъщеря, разполага с около 70 хиляди родени деца. Това е втората пикова на раждания година след като ни сполете демокряцията. Ся, би ли ми обяснила, като как се получава такава бройка сигнали на година на деца в риск? Проумяваш ли каква огромна глупост си написала и защо? :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
забележки като тази на Ярослав или на Лилиан, цитирана от буратиното, понякога ми идват в повече
съжалявам,че си бил засегнат, моля да бъда извинена!
но коя всъщност моя забележка имаш предвид?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Напротив! Мене живо ме интересува. Предполагам, че са десетки хиляди. Щом проблемът е толква огромен...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Лилиан, дето ми е на 14 години. Откак тръгна джендърската ви простотия, вече е във второ училище. Децата и в двете училища /второто е на много по-високо ниво/ , без изключения се подиграват на стамбулските глупости. Явно, повечето родители в тази все още държава отглеждат индивиди, а не плазмодии, козируващи на сека сороско/брюкселска чиновническа глупост...глупост, платена с парите на данъкоплатците в ЕС, разбира се

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Quote (selected)
забележки като тази на Ярослав или на Лилиан, цитирана от буратиното, понякога ми идват в повече

съжалявам,че си бил засегнат, моля да бъда извинена!

но коя всъщност моя забележка имаш предвид?

Quote (selected)
ние, дето за своите не сме се погрижили, но се борим срещу световната поквара и перверзия?

сега виждам цели две грешки в това твърдение :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
имах предвид само,че не сме се справили у нас с тези проблеми, не знам как си го приел ти
грешки вероятно има, във всяко мое изречение има грешка, имаш ли нещо против?
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 16:27:31 от Lillian »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
имах предвид само,че не сме се справили у нас с тези проблеми, не знам как си го приел ти

Значи не си се изразила ясно, защото го приех лично.

грешки вероятно има, във всяко мое изречение има грешка, имаш ли нещо протим?

Не, няма да имам нищо против, ако и ти си също толкова великодушна към останалите.
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Quote (selected)
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Важното е ти да ги знаеш и вечер преди лягане да си ги преглеждаш за по-здравословен сън.
Чакам да видя дали тази  :t2407: реплика ще предизвика някаква реакция у ddantgwyn....
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Quote (selected)
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Важното е ти да ги знаеш и вечер преди лягане да си ги преглеждаш за по-здравословен сън.

Чакам да видя дали тази  :t2407: реплика ще предизвика някаква реакция у ddantgwyn....

Каква точно реакция очакваш?
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Важното е ти да ги знаеш и вечер преди лягане да си ги преглеждаш за по-здравословен сън.
Чакам да видя дали тази  :t2407: реплика ще предизвика някаква реакция у ddantgwyn....

И що трябва да има реакция? Нищо и няма на репликата. Некакси мноо избирателно чувствителен си станал ..аре по - полека :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил

Лилиан, дето ми е на 14 години. Откак тръгна джендърската ви простотия, вече е във второ училище. Децата и в двете училища /второто е на много по-високо ниво/ , без изключения се подиграват на стамбулските глупости. Явно, повечето родители в тази все още държава отглеждат индивиди, а не плазмодии, козируващи на сека сороско/брюкселска чиновническа глупост...глупост, платена с парите на данъкоплатците в ЕС, разбира се
сега видях, че си ме питала това, гневът ти често ме заслепява :smokin:
данните ми са от годишните отчети на АСП, има възможност за леко тълкуване ,защото става въпрос за общия брой на постъпилите жалби ,молби и сигнали ,но в долу -горе, това е положението

цитатът ми е неправилен, сори, отговорът ми е към по.преден твой пост, ето този
Quote (selected)
Тва отде го изкопа като информация? Ще ти кажа, що те питам. Годината, в която е родена моята дъщеря, разполага с около 70 хиляди родени деца. Това е втората пикова на раждания година след като ни сполете демокряцията. Ся, би ли ми обяснила, като как се получава такава бройка сигнали на година на деца в риск? Проумяваш ли каква огромна глупост си написала и защо?
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 16:38:29 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Не, няма да имам нищо против, ако и ти си също толкова великодушна към останалите.
ми на хубо, кво :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Чакам да видя дали тази  :t2407: реплика ще предизвика някаква реакция у ddantgwyn....
прескачай ги тези реплики, все тая :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
сега видях, че си ме питала това, гневът ти често ме заслепява :smokin:
данните ми са от годишните отчети на АСП, има възможност за леко тълкуване ,защото става въпрос за общия брой на постъпилите жалби ,молби и сигнали ,но в долу -горе, това е положението
Не съм гневна, не се надценявай! Доколкото си спомням, АСП преведено на български език означава - агенция за социално подпомагане. Тъй като по професионални причини съм прекрасно запозната с дейността на таз агенция, умът ми не го побира като как и кога й е вменено като задължение да се занимава с въпросите за каквото и да било насилие. Опитай отново и се постарай да уцелиш поне институцията :D

п. п. Струва ми се, че поне десетина пъти съм споменавала, че разбирам и то много от държавна администрация, структурата й и проложните и полета. Естествено, не мога да се меря с фейсбук спецЯлистите...  :nuts:

п.п. п. Държиш ли да ти постна Устройствения правилник на АСП - в последен крясък редакция? :D
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 16:58:10 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
а коя институция, според теб, предоставя социални услуги в Бг?
коя се занимава със закрила на децата в риск, с приемна грижа, превенция на изоставянето, реинтегриране на деца?
ето и  доклади за яснота
http://asp.government.bg/bg/za-agentsiyata/misiya-i-tseli/otcheti-i-dokladi
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 17:10:16 от Lillian »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
коя се занимава със закрила на децата в риск, с приемна грижа, превенция на изоставянето, реинтегриране на деца?

Този въпрос сериозно ли ми го задаваш? Щото на щерка ми още преди три години в училище, съобразно новите европски изсисквания й бяха свели до вниманието спешен телефон на  АЗД. Последното съществува като административна структура поне толкова време, колкото се водим, че клечим в ЕС :D :D :D

Лили, нищо лошо, разбирам, че се вълнуваш от определена "кауза" според теб самата. Но, ако желаеш да те разглеждат сериозно, трябва да си служиш само с проверена информация..и да познаваш поне оторизираните институции...от кумува срама!
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 17:25:13 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
съобщих откъде са ми данните и дадох линк към източника
ясна съм, мисля
ето и цитат от годишен отчет 2018 год, 21 страница
Quote (selected)
През 2018 г. отделите „Закрила на детето” (ОЗД) в страната са работили по 34 201
постъпили сигнали за деца в риск. Анализът на данните показва, че сигналите постъпват
от: деца, родители, граждани, други институции, както и от Националната телефонна линия за деца 116 111.
съжалвям,че не мога да постна цялата таблица
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 17:38:14 от Lillian »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Лили, нищо лошо, разбирам, че се вълнуваш от определена "кауза" според теб самата. Но, ако желаеш да те разглеждат сериозно, трябва да си служиш само с проверена информация..и да познаваш поне оторизираните институции...от кумува срама!
Асол, тук се изложи нечовешки.

Чл. 5. (Изм. - ДВ, бр. 120 от 2002 г., в сила от 01.01.2003 г.) (1) За изпълнение на държавната политика в областта на социалното подпомагане се създава Агенция за социално подпомагане към министъра на труда и социалната политика.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 15 от 2013 г., в сила от 01.01.2014 г.) Агенцията за социално подпомагане е изпълнителна агенция към министъра на труда и социалната политика, и е юридическо лице със седалище София.
(3) Агенцията за социално подпомагане се представлява и ръководи от изпълнителен директор.
(4) Към изпълнителния директор на Агенцията за социално подпомагане се създава инспекторат.
(5) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2006 г.) Териториалните поделения на Агенцията за социално подпомагане са регионални дирекции за социално подпомагане в областните административни центрове и дирекции "Социално подпомагане".
(6) В дирекциите "Социално подпомагане" се създават отдели "Закрила на детето".

През 2018 г. отделите „Закрила на детето” (ОЗД) в страната са работили по 34 201 постъпили сигнали за деца в риск. (съгласно доклада на АСП).

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
съобщих откъде са ми данните и дадох линк към източника
ясна съм, мисля
Не си. По простата причина, че в какъвто и да било доклад за дейност на АСП - насилието не присъства. Има само някакви причини за въпросното социално изключване, като повечето са в графа други. Формулярите, които ползват не могат да бъдат източник за подобна информация, най-малкото защо са твърде постни и без претенции за изчерпателност. Аз разбирам, че ти освен че си пристрастна към темата и всичко разбираш по нея.......но аз предпочитам да се доверявам на опита, знанията си и трудовия си стаж, ако щеш
Ненормалщните в родното нормотворчество са култови - включително и такива, биещи се с няколко закони помежду си, Ярославе. Ти нали си юрист, макар и недействащ такъв!

« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 17:39:31 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Асол, нека да счетем този въпрос за приключен

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Ярославе. Ти нали си юрист, макар и недействащ такъв!
Недействащ някой друг път.  :smokin:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1627
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 21:49:09 от Captain Buddy »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Асол, нека да счетем този въпрос за приключен

Не съм съгласна, защото "информацията" от разни подобни нефелни  доклади се родее с подобна на женския пазар. Колегата Ярослав би трябвало вече да го е разбал по трудния начин, при досег с действителността и практиката, ако не се лъжа..а аз трудно се лъжа..

Quote (selected)
Недействащ някой друг път.

Значи е време да почерпиш! Пия водка! :nuts:
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 17:45:20 от Асол »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Quote (selected)
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Важното е ти да ги знаеш и вечер преди лягане да си ги преглеждаш за по-здравословен сън.

Чакам да видя дали тази  :t2407: реплика ще предизвика някаква реакция у ddantgwyn....

Каква точно реакция очакваш?
Обективна.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
[......
И що трябва да има реакция? Нищо и няма на репликата. Некакси мноо избирателно чувствителен си станал ..аре по - полека :smokin:
Щото малко по-рано имаше реакция на обратна реплика. Ти си избирателната, всъщност.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Ало, НПО и сие джендъри - я се разкарайте!
Стига сте тролили!
МАЙНАТА ВИ!
И на теб !
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Quote (selected)
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Важното е ти да ги знаеш и вечер преди лягане да си ги преглеждаш за по-здравословен сън.

Чакам да видя дали тази  :t2407: реплика ще предизвика някаква реакция у ddantgwyn....

Каква точно реакция очакваш?
Обективна.

По кои критерии?
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Лили, ти четеш ли какво постваш?

Quote (selected)
Случаи на превенция на изоставянето
Новите случаи, по които е открита работа от началото на календарната година до
31.12.2018 г., са общо 2 703. Успешно приключилите случаи по превенция на изоставянето
през 2018 г. са 1 773. За 2017 г. са отворени 3 186 нови случая по превенция на
изоставянето. Успешно приключилите случаи по превенция на изоставянето са 2 185.
 Случаи по реинтеграция
Новите случаи, по които е открита работа от началото на календарната година до
31.12.2018 г., са общо 882. Успешно приключилите случаи по реинтеграция през 2018 г. са
495. Новите случаи по реинтеграция, открити през 2017 г. са 1 173. Броят на успешно
приключилите случаи по реинтеграция е 644

Ония 34 201 постъпили сигнали за деца в риск са сигнали от агенция "Кака Сийка" добрата комшийка, от родители в процес на развод +баби и дядовци
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Ало, НПО и сие джендъри - я се разкарайте!
Стига сте тролили!

Ааа, не!
Да тролят, ради Бога.
Изгонихме бонго-бонго и Фирмин, рекиджа с неговия съвършен антиправопис и Мики с неговите С-300, 400, 500... 1800 се скриха някъде, за малко да изгубим километричните препечати на Енгелса и абстрактните , почти маркшагалови етюди на Джиджи, сега ако изгоним джендъри и НПОшници, тоя форм ще изгуби всичкия си колорит.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
сега ако изгоним
а кои сте вие?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Я, ето. Споко, бачо. Няма опасност.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Мисля, че точно това бях обяснил на Лилиан в стария форум, когато попита защо реагирам така на въпросите за насилието срещу жени -- че не бия жена си, нещо повече -- не бия чужди жени и да не повярваш -- повече от 30 години не съм се бил с мъж. И честно казано, за мен това е единствения начин за справяне с насилието -- като не ги прилагаш. Поне не и като норма.

И честно казано, забележки като тази на Ярослав или на Лилиан, цитирана от буратиното, понякога ми идват в повече. И от там непремерената ми понякога реакция.

Та аз нямам срам да отговоря на подобен въпрос към мен, макар че смятам, че е редно на  него да отговори жена ми. Защо тя, мисля че е очевидно.

Eстествено, че "забележките като тази на Ярослав или на Лилиан" или моята - не касаят тебе, а друг тип колеги. Не че и тях ги подозирам наистина, че бият жените си, биещите не си губят времето да пишат по форумите, а бият. Но създават впечатление, също като някои колежки, че много биха искали.  :D
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 20:17:10 от Banshee »

AnonimusBG

  • Гост
Ваша си работа, но бих ги оставил да се оправят сами и да се радват че са победили ретроградите.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Eстествено, че "забележките като тази на Ярослав или на Лилиан" или моята - не касаят тебе, а друг тип колеги.

 :b0201:

Леле, мале! Ма, то е толкова естествено, че по-естествено не може да бъде. "Друг тип колеги"! Толкова фалш капе след вас, че някой ще се подхлъзне.



Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
E, не си прав. Мога и най-естествено да си разменям с онци простотии за пръдни и лайна, ама откакто завърших детската градина, не ме влече много.
Ти, като си толкова естествен, що не си каза направо, че втората част от коментара ми не ти хареса повече?
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 20:42:00 от Banshee »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2947
    • Профил
Quote (selected)
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Важното е ти да ги знаеш и вечер преди лягане да си ги преглеждаш за по-здравословен сън.

Чакам да видя дали тази  :t2407: реплика ще предизвика някаква реакция у ddantgwyn....

Каква точно реакция очакваш?
Обективна.

По кои критерии?
По твоите.

Други извъртания ще има ли ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Ясно ми става, защо на конкретни въпроси, гусинът Ярослав се измъква хлъзгав като змиорка от ръце...

И на представени факти - бялото, смята че успешно е ударил черната баданарка. На Вас и останалите участници тук ви бе даден скелета, векторите в който са вплетени усилията на либерастката чума за осъществяване на представите 'и как да се преформатира човека. В каква посока - е ясно. Ярослав лично продължава да преповтаря цял пакет неистини, изсмукани от пръстите компилации за кое, защо и как се случва тъдява, насочено конкретно срещу самото население. Което пък, поне по тези теми показва единство и все още, макар и слабо, подритва.

Колкото и да Ви е мъчно, перверзиите набутани и в политиката към децата, няма да минат. Така както и Истанбулският парцал не мина, като не бе подписан със съгласие и Пактът за глобална миграция и както засилените козни Козяшки също предизвикаха обратен, стократно силен откат и не постигат целтта си... Не след дълго, ще има възмездие и ще изчезне предателската прослойка готова сега да продаде всичко възможно, само и само за да докопа някой подхвърлен 'и, огризан вече кокал от господарите 'и.

« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 21:05:06 от Eisblock »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 20:57:27 от Bacho Кольо »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
...Нямам време и да пиша защо приемането на текст, че децата на АБПФК са по дефиниция в риск, е противоконституционен, противоречи на Европейската конвенция за правата на човека, на още десетки други конвенции и международни договори, и че няма да се приложи.
Освен ако нещо ново се е завъдило, но децата на АБПФК трябва да са на възраст около и над моята, значи да са подминали поне четиридесетия си лазарник. Умирам си от любопитство да науча в какъв риск са тези деца - познавам няколко, доста прилични индивиди станаха, но чак пък да са толкоз застрашени - смело ми се види!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
То и ние бяхме реколтата на внуците, но Ярослав явно говори за потомците изобщо. Помниш ли, че когато кандидатствахме за университети, бяха премахнали предимството за внуци, но някои прародители се бяха изхитрили да си осиновяват внуците-кандидатстуденти за случая?  :D

Анонимуса е прав е според мен, че в България някои десни са по-леви от някои леви и е голяма лудница с понятията.

AnonimusBG

  • Гост
То и ние бяхме реколтата на внуците, но Ярослав явно говори за потомците изобщо. Помниш ли, че когато кандидатствахме за университети, бяха премахнали предимството за внуци, но някои прародители се бяха изхитрили да си осиновяват внуците-кандидатстуденти за случая?  :D

Анонимуса е прав е според мен, че в България някои десни са по-леви от някои леви и е голяма лудница с понятията.

Банши
Как мислиш колко са били тези прародители осиновители според теб?
Като число имах предвид?
10 - 100 - 1000 -10000 - 100000?
Интересно ми е защото мен навремето ме приеха в специалност където приемаха 16 човека и след това се оказа че там няма осиновени внуци.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
И в моята нямаше, никаква идея нямам колко са били. Ама съм чувала също, че и в АБПФК-то е било пълно с хора, които са имали слаба и никаква връзка със Съпротивата, а много от героите не са били вътре.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Колкото и да Ви е мъчно, перверзиите набутани и в политиката към децата, няма да минат.

О, не, не! Ще минат като стой, та гледай. Спечелен е само един рунд, но мачът е предизвестено загубен. България няма никакви шансове, защо е предала целия си суверенитет. Ако утре в Брюксел социалистическото либерастко джубре реши, България ще подскача като пуделче. И изобщо не е задължително разни конвенций и стратегий да бъдат приети и налагани в БГ-то. Ние сме длъжни да спазваме онова, което е решила либерастията в Брюксел. Няма мърдане. Затова преливаме от пусто в празно. Достатъчно е една страна в ЕС да е узаконила
 неква перверзия и ние сме длъжни да я спазваме и защитаваме чуждите извратяги, които я практикуват у нас.

AnonimusBG

  • Гост
И в моята нямаше, никаква идея нямам колко са били. Ама съм чувала също, че и в АБПФК-то е било пълно с хора, които са имали слаба и никаква връзка със Съпротивата, а много от героите не са били вътре.

Що тогава пиздиш?
Извинявам се за русизма, но по-точно не мога да измисля.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7370
    • Профил
Цитат на: Bacho Кольо
... изгонихме бонго-бонго и Фирмин ...

"Ярослав" както и да се върти, дръжката на сап. лопатка все му е отзад  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Що тогава пиздиш?
Извинявам се за русизма, но по-точно не мога да измисля.

А ти имаш ли, че да пиздиш? Каквото и да е това. Давай ги числата.
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 21:58:41 от Banshee »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4128
    • Профил
Quote (selected)
Достатъчно е една страна в ЕС да е приела неква перверзия и ние сме длъжни да я спазваме и защитаваме чуждите извратяги, които я практикуват у нас.
Така е, щото не сме достатъчно европейци, бием си жените, тормозим децата и не обичаме пеерасите.

Бай дъ уей, какво стана с педофилската мрежа в Белгия? А с партията на педофилите в Холандия?
А, забравих, че ние тука си нямаме конвенция и затова не си гледаме правилно децата.

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Що тогава пиздиш?
Извинявам се за русизма, но по-точно не мога да измисля.

А ти имаш ли, че да пиздиш? Каквото и да е това. Давай ги числата.

Аз нямам числа.
Ти я захвана далаверката?
Ако трябва врътни мишката нагоре.