Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 16:19:54

Автор Тема: Идва по-голямата сестра на Истанбулската конвенция — „Пактът за миграция“ …  (Прочетена 150710 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Що тогава пиздиш?
Извинявам се за русизма, но по-точно не мога да измисля.
  Прав си, глаголът е много на място. Просто при обръщение към дама е неуместен.
Ние с теб можем да пиздим ...до хуя , но не и Банши.
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 22:16:30 от Bacho Кольо »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 :t10502:
Бел. Ной: Ади, пак са почна!   :t0120:
« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 18:47:41 от Ной »

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Боже какъв недосетливец съм... Да не разпозная кой е този симпатичен Rechtsverdreher!

AnonimusBG

  • Гост
Що тогава пиздиш?
Извинявам се за русизма, но по-точно не мога да измисля.
  Прав си, глаголът е много на място. Просто при обръщение към дама е неуместен.
Ние с теб можем да пиздим ...до хуя , но не и Банши.

Не зная.
Може би тя го умее повече.
Извинявам се че засягам дамата, но съдейки по това което е писала май няма нищо напротив да е наравно с нас идиотите.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Според мен не е Фирмин, повече ми прилича на други двама, даже на трети, но важното е, че прави разговора по-интересен, нали за това сме се събрали?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
От всичко в „Керпеден” най-много обичам тези квадратчета едно в друго.

Сущи матрьошки …  :0004: C:-) :0004:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
мога да ви съобщя и жертвите убити при условията на семейно насилие с доста голяма точност, но едва ли ви интересува

Важното е ти да ги знаеш и вечер преди лягане да си ги преглеждаш за по-здравословен сън.

Чакам да видя дали тази  :t2407: реплика ще предизвика някаква реакция у ddantgwyn....

Каква точно реакция очакваш?
Обективна.

По кои критерии?
По твоите.

Други извъртания ще има ли ?

А други заяждания ще има ли?
Ти започна (заяждайки се с коментара на Лили към буратино), така че - от теб зависи.

Би ли го посочил?
Не мога. Потърсих, но не го намерих. Или съм се объркал, или си го изтрил - администратор си, все пак.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Матрьошката наистина впечатлява. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
От всичко в „Керпеден” най-много обичам тези квадратчета едно в друго.

Сущи матрьошки …  :0004: C:-) :0004:

Квадратчетата не говорят за кусур на Керпедена, а за мързела на цитиращия. С малко усилия махаш ненужното и остава само това, на което искаш да наблегнеш.

Не е до мързел.

Освен това, матрьошката не е по-грозна от няколко емотикона на куп, гарнирани с различна големина на буквите и различен цвят :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
 :t10502:
Бел. Ной: Ади, пак са почна!   :t0120:
« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 18:47:09 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Анонимус, на шишето пише:
По три големи супени лъжици преди ядене. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
От всичко в „Керпеден” най-много обичам да  обичаммразим.
Правилно си го написала Джиджи, колегите се шегуват.
Приятелски или не? :b0301:
« Последна редакция: Февруари 22, 2020, 19:03:55 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Сгуги....но не се чувствам достатъчно компетентен за да споря с него по същество. А и не виждам смисъл.
Кое от двете надделява?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Quote (selected)
А Сгуги си е като грамофон, него нищо не може да го спре.
Не е. Просто отстоява позиции, които не споделяш. И прилага други техники за форумен спор.

Аз, впрочем, също не споделям позициите на сгугню, но не се чувствам достатъчно компетентен за да споря с него по същество. А и не виждам смисъл.

За да има спор по същество, трябва да има база, върху която да се стъпи.

Той хвърли едни числа за общата бройка танкове на двете страни и на тяхна база направи изводи. Аз му опонирах, че това не е достатъчно, че в тази бройка са посочени отделно два „модела“ танкове, които спадат към различни типове.

Т34 е среден танк, КВ е тежък танк. И направих извод на базата на неговите данни, че останалите танкове са леки танкове и че всъщност вермахтът е имал предимство.

Който извод не се хареса на Сгугню и той започна да се заяжда персонално с мен, че не посочвам конкретни данни. А аз коментирам неговите данни. Мен темата за количествата танкове не ме вълнува особено много. Той дава данни, аз ги коментирам тях. И индиректно опровергавам манипулацията, която той прави. Което всъщност е най-важното нещо.

На мен не ми дреме какво мисли той, но написаното от него ще остане и утре някой ще го посочи като аргумент в друга подобна дискусия.

Та да се върнем на темата за танковете -- делят се на три типа: леки, тежки и средни. ТТ данните са изброени от Слънчо в онази тема и са от съществено значение. Защо са от съществено значение, може да разбереш ако прочетеш какво се е случило при Прохоровка по време на битката за Курската дъга.

Та без сравнителен анализ на тези данни, всички дискусии със Сгугню ще се свеждат до понятието флейм.
the lamers club honourable member …

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Ach, Leute! Lasst ihr diesen ganzen Unsinn, bitte, bitte.
 :bluegrab:
Я да ви попитам по-добре за вашето мнение, важно е: - Дали да пътувам през Азия към един бряг на Тихият океан под екватора? Или да отложа докато се разбере накъде отива заверата с оня вирус?

Сериозно, снощи се гърчих цяла нощ измъчван от съмнения. На светло днес си викам, голяма работа, няма страшно. То там където трябва да отида, вече нямат никакви самолетни и други връзки с Китай... Но все пак, има едно прекачване на Персийският залив. А там всички и всякакви минават насам-натам...
 :m1708:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
аз и ти не сме равни тук, властта е в теб, моля, използвай я когато решиш, изгони ме!

Е, Лили, чакай да те дръпна настрани. Нашата е лесна, ако ни харесва, пишем, ако ни писне - не. Докато на него, като му писне от опитите да угоди на всички, трябва да затвори форума, а дотогава на нас ще ни е минало.
Да не джиджизираме излишно.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
За вината/невинноста на жертвите - наистина е сложно. Методичните насилници на жени и деца по принцип са страхливи и налитат на слаби жертви, но убийства се извършват и от афект, точно от много сдържани и търпеливи по принцип хора.

Освен това, казват, че момичета от семейства, в които е имало насилие, подсъзнателно си избират за партньори типа на баща си. Не разпознават заплахата, защото са свикнали с нея. И трябва психолози да им обясняват, че това не е нормално, не е израз на обич и загриженост. И как да разпознават момента, в който трябва да бягат.

Баща ми ми е казвал (и наистина работи), че е по-безопасно в тъмна и безлюдна улица да крачиш смело в средата и да тропаш с токчета, отколкото да се промъкваш страхливо до стените, защото насилниците харесват страха и го надушват.

И това ми го е казвал по времето на социализма, с коментар, че на запад, заради липсата на цензура по медиите, хората са по-запознати с този проблем. Докато в България това се потулваше. Държавата наистина упражняваше контрол колкото пет Истанбулски конвенции, но на персонално ниво - повечето тънеха в блажено неведение тогава.
« Последна редакция: Февруари 23, 2020, 15:16:25 от Banshee »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Мили дами, тук насилници няма. Така че можете да тропате с токчета по средата на улицита или тихо, ако щете по цвички, под тъмната стряха... няма опасност.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Разчистих.
Оставила съм ви една матрьошка за радост на окото, за любителите - всички останали са в "Администраторски неволи".
"Той не ме харесва", "тя ми обижда домашния динозавър като му носи понички" и прочие са за детската градина. Затова и са сложени в "неволната" тема. Ако смятате да се обиждате и да се цупите - там, ако обичате. Тук темата е за миграцията.
Тема за домашното насилие има някъде, намерете си я, съживете си я и си се карайте там.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Ach, Leute! Lasst ihr diesen ganzen Unsinn, bitte, bitte.
 :bluegrab:
Я да ви попитам по-добре за вашето мнение, важно е: - Дали да пътувам през Азия към един бряг на Тихият океан под екватора? Или да отложа докато се разбере накъде отива заверата с оня вирус?

Сериозно, снощи се гърчих цяла нощ измъчван от съмнения. На светло днес си викам, голяма работа, няма страшно. То там където трябва да отида, вече нямат никакви самолетни и други връзки с Китай... Но все пак, има едно прекачване на Персийският залив. А там всички и всякакви минават насам-натам...
 :m1708:
Има много неясни неща в тази епидемия, доскоро информацията идваше само от Китай, понеже извън Китай няма толкова много заразени и оттам смъртни случаи, за да се разбере дали Китайците дават вярна информация.
Например в момента нещата в Иран се различават от тези в Китай.
В Китай смъртността е между 2% и 3%, а в Иран отива към 20%.
Възможно е в Иран да не са успели да изловят всички заразени и това да изкривява статистиката.
В Италия данните засега са почти като в Китай, но са още в развитие.
Ако решиш да пътуваш, непременно си вземи ръкавици и някакво средство за дезинфекция, освен маската, когато преминаваш през рискови зони.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ако решиш да пътуваш, непременно си вземи ръкавици и някакво средство за дезинфекция, освен маската, когато преминаваш през рискови зони.
И очила, дори да не носиш диоптри. Най-подготвеният доктор по ебола почина след като си забравил очилата - окото разполага с най-незащитената лигавица с най-бърз пренос на заразите и никаква съпротивителна сила.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Освен това, казват, че момичета от семейства, в които е имало насилие, подсъзнателно си избират за партньори типа на баща си. Не разпознават заплахата, защото са свикнали с нея.

Много интересно. Просто връх на либерасткия психоанализ.А дъщерите на бащи-алкохолици, бащи-наркомани, бащи-олигофрени, бащи-хомосексуалиси и т. н.? И те ли такива партньори си избират?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Освен това, казват, че момичета от семейства, в които е имало насилие, подсъзнателно си избират за партньори типа на баща си. Не разпознават заплахата, защото са свикнали с нея.

Много интересно. Просто връх на либерасткия психоанализ.А дъщерите на бащи-алкохолици, бащи-наркомани, бащи-олигофрени, бащи-хомосексуалиси и т. н.? И те ли такива партньори си избират?
Римув, римув, пак съм се объркала в живота! Аз съм дете на двама безкомпромисни пушачи, че и втората съпруга на баща ми пуши като комин - а пък 67-и никакъв го няма да изпие един тутун! И любимата на баща ми мусака не ще да яде! Къде гледах, как се подхлъзнах, не разпознах заплахата и сега мусака - нъц! Я да ходя да си въртя сармите, аз горката жертва на съдбата!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
А съм ти отговорила, отврате, а се е клонирала темата на още пет парчета и някой окъснял читател ще има да се чеше по главата какъв е този разговор между лунатици.  :D

AnonimusBG

  • Гост
Айс
Страх лозе пази.
Според мен избирай по-безопасното, дори и да е по-скъпо.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
А Сгуги си е като грамофон, него нищо не може да го спре.
Не е. Просто отстоява позиции, които не споделяш. И прилага други техники за форумен спор.

Аз, впрочем, също не споделям позициите на сгугню, но не се чувствам достатъчно компетентен за да споря с него по същество. А и не виждам смисъл.

За да има спор по същество, трябва да има база, върху която да се стъпи.

Той хвърли едни числа за общата бройка танкове на двете страни и на тяхна база направи изводи. Аз му опонирах, че това не е достатъчно, че в тази бройка са посочени отделно два „модела“ танкове, които спадат към различни типове.

Т34 е среден танк, КВ е тежък танк. И направих извод на базата на неговите данни, че останалите танкове са леки танкове и че всъщност вермахтът е имал предимство.

Който извод не се хареса на Сгугню и той започна да се заяжда персонално с мен, че не посочвам конкретни данни. А аз коментирам неговите данни. Мен темата за количествата танкове не ме вълнува особено много. Той дава данни, аз ги коментирам тях. И индиректно опровергавам манипулацията, която той прави. Което всъщност е най-важното нещо.

На мен не ми дреме какво мисли той, но написаното от него ще остане и утре някой ще го посочи като аргумент в друга подобна дискусия.

Та да се върнем на темата за танковете -- делят се на три типа: леки, тежки и средни. ТТ данните са изброени от Слънчо в онази тема и са от съществено значение. Защо са от съществено значение, може да разбереш ако прочетеш какво се е случило при Прохоровка по време на битката за Курската дъга.

Та без сравнителен анализ на тези данни, всички дискусии със Сгугню ще се свеждат до понятието флейм.
В конкретната дискусия флеймът беше изцяло от твоя страна. Всички твои реплики са от типа "докажи, дай информация" и т.н. Ти не си дал никакво доказателство, че огромната част руски танкове са били макулатура, нито за качеството на немските. Само намеци, въпроси и квалификации кое било полюция.
Забелязал съм, че стилът да спориш без да изказваш позиция, а само чрез въпроси ти е много присъщ. Това също е похват в интернет споровете - да не казваш никога нищо конкретно, така че опонентът да няма са какво да се хване. Както вече казах, владееш флейма много добре.
Няма да продължавам темата за танковете тук. Ако искаш - иди оттатък и опонирай на сгугню с някакви тт-данни.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Quote (selected)
А Сгуги си е като грамофон, него нищо не може да го спре.
Не е. Просто отстоява позиции, които не споделяш. И прилага други техники за форумен спор.

Аз, впрочем, също не споделям позициите на сгугню, но не се чувствам достатъчно компетентен за да споря с него по същество. А и не виждам смисъл.

За да има спор по същество, трябва да има база, върху която да се стъпи.

Той хвърли едни числа за общата бройка танкове на двете страни и на тяхна база направи изводи. Аз му опонирах, че това не е достатъчно, че в тази бройка са посочени отделно два „модела“ танкове, които спадат към различни типове.

Т34 е среден танк, КВ е тежък танк. И направих извод на базата на неговите данни, че останалите танкове са леки танкове и че всъщност вермахтът е имал предимство.

Който извод не се хареса на Сгугню и той започна да се заяжда персонално с мен, че не посочвам конкретни данни. А аз коментирам неговите данни. Мен темата за количествата танкове не ме вълнува особено много. Той дава данни, аз ги коментирам тях. И индиректно опровергавам манипулацията, която той прави. Което всъщност е най-важното нещо.

На мен не ми дреме какво мисли той, но написаното от него ще остане и утре някой ще го посочи като аргумент в друга подобна дискусия.

Та да се върнем на темата за танковете -- делят се на три типа: леки, тежки и средни. ТТ данните са изброени от Слънчо в онази тема и са от съществено значение. Защо са от съществено значение, може да разбереш ако прочетеш какво се е случило при Прохоровка по време на битката за Курската дъга.

Та без сравнителен анализ на тези данни, всички дискусии със Сгугню ще се свеждат до понятието флейм.

В конкретната дискусия флеймът беше изцяло от твоя страна. Всички твои реплики са от типа "докажи, дай информация" и т.н. Ти не си дал никакво доказателство, че огромната част руски танкове са били макулатура, нито за качеството на немските. Само намеци, въпроси и квалификации кое било полюция.

Забелязал съм, че стилът да спориш без да изказваш позиция, а само чрез въпроси ти е много присъщ. Това също е похват в интернет споровете - да не казваш никога нищо конкретно, така че опонентът да няма са какво да се хване. Както вече казах, владееш флейма много добре.

Няма да продължавам темата за танковете тук. Ако искаш - иди оттатък и опонирай на сгугню с някакви тт-данни.

Е, аз ще я продължа.

Не съм аз човекът, който трябва да даде данни за структурата на танковите войски на двете воюващи страни.

Сгугню твърди, че РККА е имала огромно превъзходство, аз изказвам съмнение в това негово твърдение и показвам начин, по който да го разсее. Не виждам причина аз да привеждам данни, тоест да върша неговата работа. Него го вълнува темата, да бъде така добър да си подготви аргументите. Още в началото на темата го предупредих, че при такъв стил на водене на темата, такива коментари ще получава.

Моята позиция е изказана ясно -- не може да се твърди, че РККА е имала превъзходство в танкове, оръдия, самолети etc без сравнителен анализ на ТТ данните на танковете, оръдията, самолетите etc. от двете страни. Всичко останало е полюция.

PS. И държа да те предупредя -- моето търпение в такива флеймове е безкрайно. Най-вече защото и Сгугню, а и ти не сте прави.

И каква всъщност е целта ти с този коментар? Правиш ми комплимент, че съм добър флеймър? Заяждаш се с мен, че съм добър флеймър? Или е нещо съвсем друго? Просто ме коментираш, защото съм администратор на форума и това дразни твоето его? Защо не направиш една анкета как се справям като администратор?

И накрая -- виж там какво означава WYCIWYG, ще ти е полезно.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Спортистки се оплакват в съда,че ги побеждават трансджендъри
От 2017 г. бивши мъже печелят всички женски състезания по лека атлетика в щата Кънектикът
......
От 2017 г. в щата е разрешено да участват в женските състезания „спортисти с мъжка анатомия“. Това правило лишава момичетата от възможност да побеждават, да получават стипендии и нормално да развиват спортната си кариера.

https://www.segabg.com/hot/category-sport/sportistki-se-oplakvat-sudache-gi-pobezhdavat-transdzhenduri

И Ко прайм сега? :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
А Сгуги си е като грамофон, него нищо не може да го спре.
Не е. Просто отстоява позиции, които не споделяш. И прилага други техники за форумен спор.

Аз, впрочем, също не споделям позициите на сгугню, но не се чувствам достатъчно компетентен за да споря с него по същество. А и не виждам смисъл.
Извинете, че влизам с бутонките в мъжкия ви спор, ама да се отстоява позицията, че Германия не била загубила и един кораб, си е чисто словоблудство, а не техника за форумен спор.
Със същата идея мога да застана и да ви река, че по белоруските морски брегове се събират страхотни стриди, а пък вие ще ми доказвате, че брегове няма, а аз ще ви контрирам с това, че госпожа Псаки прати по тези брегове Шести Американски Флот.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
И аз, след Ной, че точно поради причината, че не разбирам от танкове, гледам през може би безукорния от формална гледна точка флуд от аргументи на Сгуги и съзирам зад тях абсурдната теза, която целят да подкрепят - че това на Хитлер си било един вид самоотбрана. И колко интелигентно водил войната, не като тъпите руснаци, ама ха де.
« Последна редакция: Февруари 23, 2020, 17:54:15 от Banshee »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Сгугню твърди, че РККА е имала огромно превъзходство, аз изказвам съмнение в това негово твърдение

Казано е : най-гадната манипулация е, когато 99% са истина и 1% лъжа. При сгуню винаги е така -рехав манипулатор. Да, РККА е имала превъзходство в танкове, но само в чиста бройка. Не и в качество, не и в тактика. Особено тактика на прилагането им. Няма нужда да се впускаме в подробности. Факт е, че в първите седмици германците са унищожили хиляди съветски танкове. Самите германци са се шашнали от бройката. И кво от това? В началото РККА не е знаела как да воюва. Накрая стигна до Берлин. Това е важно.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:19:18 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:19:07 от Captain Buddy »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Бегай бе. Да те питам, за какво се скара със Заместващата, като тя си е точно на твоя акъл? И сега не ти ли липсва тук, да громи либералната чума?  :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Даже приличате на 2 в1, което се е скарало със себе си.  :blurry_drunk-2127:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
В началото РККА не е знаела как да воюва. Накрая стигна до Берлин. Това е важно.
Преди година-две ми попаднаха статистики за образователния статус на бойците от РККА в началото на войната.  Жалко, че не го запазих, ама по памет: Имало е части , в които неграмотните се достигали 30-40 %, а (забележете!!!) тези, които не са разбирали руски  - 10-20%. С такива хора да се биеш срещу най-културната и образовона европейска нация. По-страшно , отколкото недостатъчната  енерговъоръженост и дебелината на бронята на танковете. Много по-страшно.

Та да се върнем на горния цитат. Да , важното е че РККА  стигна до Берлин. Ама не по-малко важно е каква цена плати СССР за Победата. ... и какви уроци научи.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
В началото РККА не е знаела как да воюва. Накрая стигна до Берлин. Това е важно.
Преди година-две ми попаднаха статистики за образователния статус на бойците от РККА в началото на войната.  Жалко, че не го запазих, ама по памет: Имало е части , в които неграмотните се достигали 30-40 %, а (забележете!!!) тези, които не са разбирали руски  - 10-20%. С такива хора да се биеш срещу най-културната и образовона европейска нация. По-страшно , отколкото недостатъчната  енерговъоръженост и дебелината на бронята на танковете. Много по-страшно.

Та да се върнем на горния цитат. Да , важното е че РККА  стигна до Берлин. Ама не по-малко важно е каква цена плати СССР за

Победата. ... и какви уроци научи.

Ами аз го казах още в началото на онази тема в другия форум – цената е платена и тя е ясна. И не Сгугню (нито пък аз) е човекът, който може да държи сметка за тази цена.

Колкото за уроците – и те са научени. Спомни си за „… никога повече война на наша земя …“, казано наскоро.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
И не Сгугню (нито пък аз) е човекът, който може да държи сметка за тази цена.

Сгугню никва сметка не може да държи, защото е невеж манипулатор с мания за величие. "Цената" на победата е 5.5 - 6 милиона войника. Вкл. умрелите в лагери и безследно изчезнали. Точно същата цена платиха за гяволъка си и германците. Военните загуби и на двете страни са почти равни.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
И не Сгугню (нито пък аз) е човекът, който може да държи сметка за тази цена.

Сгугню никва сметка не може да държи, защото е невеж манипулатор с мания за величие. "Цената" на победата е 5.5 - 6 милиона войника. Вкл. умрелите в лагери и безследно изчезнали. Точно същата цена платиха за гяволъка си и германците. Военните загуби и на двете страни са почти равни.

Няма значение, цената е платена. И от едните, и от другите. И сметка могат да търсят единствено германците за тяхната цена и всички народи от бившия Съветски съюз за другата.

Това е акцентът в коментара ми, който пък е най-вече предназначен за g_ringo.
« Последна редакция: Февруари 23, 2020, 20:34:05 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
И не Сгугню (нито пък аз) е човекът, който може да държи сметка за тази цена.

"Цената" на победата е 5.5 - 6 милиона войника. Вкл. умрелите в лагери и безследно изчезнали. Точно същата цена платиха за гяволъка си и германците. Военните загуби и на двете страни са почти равни.
Откъде са тези данни?
От презряното Wiki, данните са други.
https://en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_casualties#USSR

СССР - military deaths: 10 600 000.
Германия (заедно с австрийците и други германци в Райха: 4.4 -5.3 милиона.
Това са само убити в униформа от двете страни
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Красимир Вълчев: Сексуалното образование трябва да предхожда половото съзряване
тук:http://glasove.com/categories/novini/news/krasimir-vylchev-seksualnoto-obrazovanie-tryabva-da-predhozhda-polovoto-syzryavane

Образованието е в основите, в темелите на социума. Подмяната на истинското образование с модата "тестове" изключва поемането на информация и нейното запазване, а само до една уравниловка и отгатване на чавките в квадратчетата. По статистика, познаване на отговори е около 50:50 %-та. Т.е., без много труд може да се мине през така ниско поставената летва. Един специалист из САЩ - от образователните кръгове, разобличава системата на тестовете и самият смисъл на тяхното образование - Джон Гатоу, тук: https://iztok-zapad.eu/zatapyavane-skritata-tsel-na-darzhavnoto-obrazovanie.

Друга тема е развращаването на невинните деца още от младенческа възраст. Това да се прави тогава, когато те нямат никакъв съзнателен интерес към сексуалността, а само латентни зачатъци. Постига се резултата, че всеки целенасочен сексуален дразнител изкривява психиката на децата за цял живот! И не напразно АТАКАТА СРЕЩУ ЧОВЕШКАТА НОРМАЛНОСТ върви по няколкото главни вектора:

1) Разбиване на естествените два пола: -мъж/жена.

2) Изваждане на болестотворните или генетическите уродства от списъка на болестите и налагане на сексуалните малцинства и перверзии като "нормалност". Всичко това е и дискриминация над огромното мнозинство хора.

3) Отнемане правото на РОДИТЕЛСТВОТО И ГРИЖАТА ЗА ДЕЦАТА и делегиране тези задължение на напълно чужди, често неподходящи хора, със съдействието на НПО-та без всякакъв професионален профил по темата.

4) Открит опит за дезавуиране на белият, хетеросексуален мъж и обявяването му за враг №1 в галактиката (ми тоо - безумията).

5) Налагане на някакви уж паралелни конвенции допълващи законодателствата, за прокарване на анти-естествеността във вреда и всред населението. Напр. Истанбулската конвенция, Пактът за глобална миграция, отнемане на националната независимост за ключови решения и поставянето 'и под брюкселски диктат. ... И т.н. и т.н.

Атаката е многовекторна. За нормалните членове на т.нар. "плебс" им е невъзможно да направят изводи и видят тенденциите в съвкупността на многостранната атака срещу елементарната нормалност. На всичко отгоре има назначени дезинформатори, клакьори и подстрекатели - накъсо "Тролове", които си вадят 30-те сребърника ката ден. Те налазват целенасочено определени неудобни информационни канали и медии с цел да декласират същността на подаваната информация, различаваща се от казионната пропаганда. Създаде се и открояващата се т.нар. "Лъжлива преса".

И сега на този фон ни се налага "професионално мнение" как децата далеч преди пубертета трябвало да бъдат обучаване на сексуални практики?!
Или бе фейк новината, че в "Европата" започнали да учат децата да онанират (?!?) и да не употребявали той и тя, а само "ТО"...

- Ало, на къде ни водите другарки и другари, дами и господа, натоварени с отговорността да се грижите за населението и да управлявате тази страна?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
3) Отнемане правото на РОДИТЕЛСТВОТО И ГРИЖАТА ЗА ДЕЦАТА и делегиране тези задължение на напълно чужди, често неподходящи хора, със съдействието на НПО-та без всякакъв професионален профил по темата.
това как се реализира?
децата се отглеждат извън дома на родителите ли?
къде става това? кой може да поеме такъв разход и планира да го направи?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
искам да добавя още -  Eisblock,моля да не приемаш участието ми в темата, като лични укори срещу теб, няма нищо подобно
но, смятам горните идеи за неверни и доста опасни, така че ще ти опонирам, налага ми се :)

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
 Lillian, по-горе предоставих два линка - най-просто запитване през Търсачката на немски и от резултатите, извадих   една голяма статия-изследване с фактологичен материал. Това се отнасяше до Норвегия - финансирала определени сегменти тук - измененията в Стратегията за децата. Където "неверните" според теб неща в моят постинг от днеска са добре документирани и дори има как Европейският съд е осъждал Норвегия заради нарушаване на човешките права на своите граждани и децата им.

Отделно, в българската преса въпреки сериозната цензура и омаловажаване на факти се появиха прокарани вече дейности в разрез с действащите правила и дори закони. И едно от тях е, организиране на "детски телефон" обслужван от НПО - фондация "Асоциация Анимус". Ето техният сайт и там е телефона за гореща връзка: http://animusassociation.org/programi-uslugi/. Прочети и тази статия тук.  https://www.flagman.bg/article/186085 Хубаво е да се прочетат становища ЗА и ПРОТИВ, сексуалното образование още от детската градина наасетне. https://www.google.com/search?ei=4tNTXpCOAbSo1fAPsLyfgAY&q=%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE+%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5+%D0%B2+%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0&oq=%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%83%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE+%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5+%D0%B2+%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0+%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0&gs_l=psy-ab.3...63331.67115..67365...1.0..0.130.2010.11j9......0....1..gws-wiz.......33i160j33i21.7c_t08ulbWM&ved=0ahUKEwiQh87eqernAhU0VBUIHTDeB2AQ4dUDCAs&uact=5

В т.нар. "стратегия", която разбуни духовете и предизвика протестите, също бе предвидено сериозно участие на НПО-та. Като цяло, не малка част от тях са привърженици на Джендър/модата и ЛГБТ (ако поставиш 4-буквието в търсачката излизат 6,590,000 резултати за 0.43 sec.). Отнимания на деца също има тук. Вероятно за една част от общото число е оправдано. Но в никакъв случай не е оправдано това да се извърва заради бедноцт, а вместо да се подпомогне семейството, се спонсорира движението "приемни родители". Което е много по-скъпо?!

Така, че ако един човек не иска да прогледне, а вярва някому или нещо си, заради някакви лични обстоятелства, убеждения и пр., то и луната да сваля пред нечии дом, тя пак няма да бъде видяна. Повече не мога да помогна. И се надявам, че ако имаш деца, те са пораснали и извън възрастта където мръсни и лепкави кунки протягат нокти към тях. Не, че и в по-голяма възраст са защитени от други козни на сатанистите. Особено, ако не им е даден поглед за да се ориентират поне донякъде - кой кум, кой сват, кой на дявола брат!
« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 16:11:42 от Eisblock »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Lillian
ще ти опонирам, налага ми се :)

Имаш кредит за изплащане ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
.....
Няма да продължавам темата за танковете тук. Ако искаш - иди оттатък и опонирай на сгугню с някакви тт-данни.

Е, аз ще я продължа.

Не съм аз човекът, който трябва да даде данни за структурата на танковите войски на двете воюващи страни.

Сгугню твърди, че РККА е имала огромно превъзходство, аз изказвам съмнение в това негово твърдение и показвам начин, по който да го разсее. Не виждам причина аз да привеждам данни, тоест да върша неговата работа. Него го вълнува темата, да бъде така добър да си подготви аргументите. Още в началото на темата го предупредих, че при такъв стил на водене на темата, такива коментари ще получава.

Моята позиция е изказана ясно -- не може да се твърди, че РККА е имала превъзходство в танкове, оръдия, самолети etc без сравнителен анализ на ТТ данните на танковете, оръдията, самолетите etc. от двете страни. Всичко останало е полюция.

PS. И държа да те предупредя -- моето търпение в такива флеймове е безкрайно. Най-вече защото и Сгугню, а и ти не сте прави.

И каква всъщност е целта ти с този коментар? Правиш ми комплимент, че съм добър флеймър? Заяждаш се с мен, че съм добър флеймър? Или е нещо съвсем друго? Просто ме коментираш, защото съм администратор на форума и това дразни твоето его? Защо не направиш една анкета как се справям като администратор?

И накрая -- виж там какво означава WYCIWYG, ще ти е полезно.
Щом настояваш. Без да задълбавам, ще кажа, че репликите ти в онзи спор много ми напомниха стария анекдот "... 10 милиона жертви ? Избройте ги поименно".

Не съм коментирал дейността ти като администратор, така че не се засягай на тази основа. Коментирах стила ти на спор, защото е уникален. За егото ми - аз съм ако не последният, то вероятно предпоследния участник, който присъства във форума за да си повдигне самочувствието.

Казах поне три пъти - реагирах на нещо, което ме подразни, но което може и да съм си въобразил (смесил няколко различни неща). Извиних ти се. Няма какво да кажа повече.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Цитат на: Lillian
ще ти опонирам, налага ми се :)

Имаш кредит за изплащане ?

 :t2017: :roll-1076:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
g_ringo и ddantgwyn,
тук ви оставям една луличка, после да я закопаете! Заедно с квадратчетата! Наздраве!
« Последна редакция: Февруари 24, 2020, 17:05:01 от Ной »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Отнемане правото на РОДИТЕЛСТВОТО И ГРИЖАТА ЗА ДЕЦАТА и делегиране тези задължение на напълно чужди, често неподходящи хора
имам въпрос - как приемаш и как мислиш са премали хората въведените през соца детски ясли/ някои от тях седмични/, пионерски лагери, задължителени пансиони за някои гимназии, ТВУ-та, оздравителни училища, интернати, сиропиталищата съществуващи преди това?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Отнемане правото на РОДИТЕЛСТВОТО И ГРИЖАТА ЗА ДЕЦАТА и делегиране тези задължение на напълно чужди, често неподходящи хора
имам въпрос - как приемаш и как мислиш са премали хората въведените през соца детски ясли/ някои от тях седмични/, пионерски лагери, задължителени пансиони за някои гимназии, ТВУ-та, оздравителни училища, интернати, сиропиталищата съществуващи преди това?
Лили, нито едно от изброените от теб не е задължително и наложено от съда.
Става въпрос за делегиране на родителски права, а не за временно полагане на грижи.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
това какво променя?

AnonimusBG

  • Гост
това какво променя?

Само да попитам ти ходила ли си на ясли или на детска градина?
Сутрин те водят, вечерта те вземат.
РОДИТЕЛИТЕ.
Няма да говорим че аз ходих на предучилищна сам и се връщах сам.
Ключът ми висеше на врата.
Вярно не в София, а в един подбалкански град.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Изброените неща от соца, бяха социални придобивки и улеснения! И ако искаш - ползваш ги, а ако не ги иска някой гърчав реакционер - да драпа по джапанки. Никой не си бе позволил да изземва родителските права!!! Камо ли да секвестира чужди деца.

Дори нарочените, с право или не "врагове на народа", бяха изселвани и децата не са им ги отнемали! Соца, въпреки недостатъците си бе далеч по-добра алтернатива от сегашният безпредел на държавна престъпност.

И да не забравя - живял съм също с изселените ми дядо и баба из Делиормана!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Само да попитам ти ходила ли си на ясли или на детска градина?
Сутрин те водят, вечерта те вземат.
РОДИТЕЛИТЕ
.
а седмичните?
но да оставим нюансите, просто децата никога не се отглеждани само от родителите, възпитанието не е само родителска грижа, обществото се намесва много сериозно
защо сега  сме толкова уплашени от някакви НПО -та , не знам

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Изброените неща от соца, бяха социални придобивки и улеснения! И ако искаш - ползваш ги, а ако не ги иска някой гърчав реакционер - да драпа по джапанки. Никой не си бе позволил да изземва родителските права!!! Камо ли да секвестира чужди деца.

Дори нарочените, с право или не "врагове на народа", бяха изселвани и децата не са им ги отнемали! Соца, въпреки недостатъците си бе далеч по-добра алтернатива от сегашният безпредел на държавна престъпност.

И да не забравя - живял съм също с изселените ми дядо и баба из Делиормана!
не знам защо сега ограничи отговора до изземване на родителските права, предполагам заради целите на внушениетоо
а извеждане на деца от домовете им през това време е съществувало както и сега
разликата е, че децата бяха настанявани в интернати

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Изброеното е било социална придобивка, сега е задължително.
Живеем в сложни времена, светът се обръща, правата стават задължения.
задълженията вече се санкционират административно или по НК.
Думите променят значението си, размива се границата между добро и зло.
Създават се условия в които индивида няма за какво "да се хване" и от индивид плавно да премине в биологична единица - овца.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
а седмичните?

Кой те задължаваше да даваш децата си на седмични?
Ползваха ги хора които работеха на други места и се прибираха в събота и неделя.
Имах съученик, който е бил на седмична детска градина.
Майка му и баща му са работели на Белмекен-Сестримо(ако това ти говори нещо) за повече пари. Но това е бил тяхен избор.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
Само да попитам ти ходила ли си на ясли или на детска градина?
Сутрин те водят, вечерта те вземат.
РОДИТЕЛИТЕ
.
а седмичните?
но да оставим нюансите, просто децата никога не се отглеждани само от родителите, възпитанието не е само родителска грижа, обществото се намесва много сериозно
защо сега  сме толкова уплашени от някакви НПО -та , не знам
На седмичните детски ясли също водят родителите - има случаи, когато родителят е болен дълго време, налага се помощ, но това е временна мярка.
Тук не говорим, че родителите еднолично отглеждат децата си на необитаеми острови. Говорим за това, че родителите насилно биват отстранявани от възпитанието на децата си, със съдебни решения, а не с разговор с бабата и дядото на отрочето дали те ще го приберат тази вечер от яслата.
Прекарвала съм си чудесни летни и зимни ваканции с лелята на майка ми - но никой не е ходил по петите им да ме "институционализират", просто ме слагаха на автобуса от едната страна и ме сваляха от другата.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:14:19 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Лили, въпросът ти е изключително глупав!

Днес кептъна е любвеобилен, визира само един сюблимен момент не цялостното представяне по темата. :t0328:
Лили, да почерпиш получаваш почетна DarwinAwards.
ЕС е вреден за вашето здраве!