Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 21:17:47

Автор Тема: Идва по-голямата сестра на Истанбулската конвенция — „Пактът за миграция“ …  (Прочетена 150882 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Quote (selected)
"Нечем ти фордо! Лордо"
Тъпо, извинявай.
Просто исках да изразя кратко ноторната истина, че който не се е заел да ни оправя, само той не е попаднал в клопката. Византийската империя не вдянала, Отоманската империя с счупила изтърканите зъби, след нея Руската империя, че после немците, че после Съветския Съюз, сега ЕС - всички ни оправят и както виждаш, родното твърдоглавие и "Ние си имаме наш си акъл" продължава да пребъдва.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил



Истанбулската конвенция не е конвенции за правата на човека. Тя обхваща около половината от хората. Опитайте с друга манипулация.


Хаха, ето, че стигнахме и до това, че Конвенцията за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие не била конвенция за права на човека. Било конвенция за правата на жената, не на човека. Това, дето сам си го напишеш, никой не може да ти го напише.  :nuts:

А джанъм, какво ти пречи Конвенцията за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие на това да приемеш национални мерки за защита на мъжете?  :nuts:



Quote (selected)
Късно е, чадо. Мандалото падна.

Както казах, дискусията за социалната роля на пола е съвсем друга. Да бяхте повели от самото начало доскусията в тази посока, вместо да се опитвате да бъдете остроумен.
Значи орева орталъка за тоя социален пол, като те затапиха, че такова нещо няма, започнаха оправдания за дискусията.

Quote (selected)
И за това ви трябва конвенция?! Да накарате държавата да си свърши работата?! Вие сериозно ли?
Да.
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 22:56:43 от Yaroslav »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Недей. Срещу теб са обединените сили на прогресариата+администратора+модератора. Има ли смисъл ?

Аз ще лягам.

 :way_to_go-1308:

Но пък е забавно колко оправдания можеш да прочетеш, само и само да не се предприема нищо за закрилата на детето и борбата с домашното насилие.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Quote (selected)
всички ни оправят и както виждаш, родното твърдоглавие и "Ние си имаме наш си акъл" продължава да пребъдва.
:way_to_go-1308: :way_to_go-1308: :way_to_go-1308:

Quote (selected)
Било конвенция за правата на жената, не на човека.
Ъъъ... Всъщност вие жендърмените правите разлика между насилието срещу жени и насилието срещу хората по принцип.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил

Това нарочно ли го правиш?

Мисля, че в момента сте на етап "спортен интерес".  :t0328:

Може би, но на мен ми доскуча.

Фръц :m1731:

http://leeneeann.info/wordpress/?page_id=316
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил

Добре, ще захапя:

Недей. Срещу теб са обединените сили на прогресариата+администратора+модератора. Има ли смисъл ?

Леле, това си е чиста проба дискриминация.

Да ми се забранява да участвам в дискусии само защото съм администратор във форума?!

Къде ми е конвенцията?!

Аз ще лягам.

Фръц № 2 :m1731:

http://leeneeann.info/wordpress/?page_id=316
the lamers club honourable member …

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Впрочем, какъв е джендърът на това от картинката?




А ако го види някое дете? Срамота!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Впрочем, какъв е джендърът на това от картинката?


Оставям ти го за домашно :cool-1084:

А ако го види някое дете? Срамота!

Ми покажи го на децата си и виж. Опа, забравих -- може и да нямаш.

Както вече отбелязах -- гони те творческа немощ. Ама не мога да ти помогна, а и не искам.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Quote (selected)
И за това ви трябва конвенция?! Да накарате държавата да си свърши работата?! Вие сериозно ли?
Абсолютно - да !
Нашенската държава ще си свърши работата само, ако е притисната от отвън. Особено валидно при управлението на ББ.
С тази идея, впрочем, влязохме в ЕС - че като ни приемат и щат-не шат, ще ни оправят.

Ти нещо, забелязвам, се опитваш да опровергаеш ноторно известни факти ?

Не, драги ми Смехурко, просто искам да ти натвърдя, че тази конвенция се предлага и на други държави. И те ли са на нашето дередже? Или ти просто вече не знаеш какво да напишеш?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил

Недей. Срещу теб са обединените сили на прогресариата+администратора+модератора. Има ли смисъл ?

Аз ще лягам.

 :way_to_go-1308:

Но пък е забавно колко оправдания можеш да прочетеш, само и само да не се предприема нищо за закрилата на детето и борбата с домашното насилие.

Лъжете.

Ще бъдете ли конкретен -- кой, къде и кога е оправдал точно това, което вие твърдите?

Нали вие го твърдите, докажете го.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Но пък е забавно колко оправдания можеш да прочетеш, само и само да не се предприема нищо за закрилата на детето и борбата с домашното насилие.
Приемането на конвенция не е работа. От повтаряне на думата "халва", в устата не ти става сладко, казват мъдрите араби.
Работа е да си вдигнеш филейната част и да помогнеш на детския дом да преведе документите за осиновяване от днес за вчера и да платиш заверката, защото касата е затворена, а в нея и без това няма пари. Работа е да си зарежеш всичката работа и да докараш другарчето с редките езици при нотариуса, защото официалният преводач е осрал работата и го няма, а осиновяването не търпи отлагане. Работа е да седиш две нощи подред да правиш справки къде се лекува рядко заболяване и още два дни да просиш пари у шефа да пратят чавето на другия край на географията. Работа е да седиш до родилката и да я държиш за ръка да не избяга докато не подпише официалния отказ за чавето, а то иначе не може да бъде осиновено. Работа е след работа да ходиш да убеждаваш баща-пияница да плати двайсет лева за детски лагер и накрая да ги събереш между колегите. Работа е да скриеш приятелка и да речеш убедено на мъжа й, че е заминала за София, докато тя се тресе в гардероба ти, и да набеждаваш котката, че шуми. Работа е да отидеш на сватба, на която родителите на младоженката са се заканили да не стъпят, щото губят контрол над щерката.
Останалото са празни работи, щото хартията всичко търпи.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Впрочем, какъв е джендърът на това от картинката?




А ако го види някое дете? Срамота!
Аз вчера на кого разправях вица за сексуалния маниак, че не се сещам? :smokin:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Впрочем, какъв е джендърът на това от картинката?


Оставям ти го за домашно :cool-1084:


Мерси, не си падам по такива неща. Оставям го на теб.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил

Истанбулската конвенция не е конвенции за правата на човека. Тя обхваща около половината от хората. Опитайте с друга манипулация.


Хаха, ето, че стигнахме и до това, че Конвенцията за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие не била конвенция за права на човека. Било конвенция за правата на жената, не на човека. Това, дето сам си го напишеш, никой не може да ти го напише.  :nuts:

А джанъм, какво ти пречи Конвенцията за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие на това да приемеш национални мерки за защита на мъжете?  :nuts:

На мен -- нищо, на авторите на конвенцията, а от там и на вас -- явно нещо ви пречи, щом не е споменато в текста.

Quote (selected)
Късно е, чадо. Мандалото падна.

Както казах, дискусията за социалната роля на пола е съвсем друга. Да бяхте повели от самото начало доскусията в тази посока, вместо да се опитвате да бъдете остроумен.

Значи орева орталъка за тоя социален пол, като те затапиха, че такова нещо няма, започнаха оправдания за дискусията.

Всъщност, оправданията са от ваша страна -- че в конвенцията, въпреки че пише „социален пол“ всъщност ставало дума за „социална роля на пола“? Не било компютри, а компоти  :m1731:

Та въпросът кой кого е затапил е много дискусионен? С Джиджи ли ще се оправдавате сега?

Quote (selected)
И за това ви трябва конвенция?! Да накарате държавата да си свърши работата?! Вие сериозно ли?
Да.

Значи жална ви майка тогава.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Впрочем, какъв е джендърът на това от картинката?


Оставям ти го за домашно :cool-1084:


Мерси, не си падам по такива неща. Оставям го на теб.

Ай ся, не сте си падали?!

Защо тогава изобщо повдигнахте въпроса?

Не че не е ясно, ама е забавно да ви гледам как ще се гърчите да отговорите :bouncy-1054:
the lamers club honourable member …

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Всъщност, оправданията са от ваша страна -- че в конвенцията, въпреки че пише „социален пол“
Само да припомня, че правнорелевантен е текста на конвенцията на английски и френски. Намери ми там термин "социален пол"  :nuts:


Quote (selected)
Защо тогава изобщо повдигнахте въпроса?

Пусни една анкета за джендъра на това нещо и ще разбереш защо се смея толкова. Казват, че най-големите хомофоби били скрити хомосексуалисти. По аналогия, най-големите джендъромразци какви трябва да са? Оставям за домашно  :smokin:
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 23:26:23 от Yaroslav »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил

Всъщност, оправданията са от ваша страна -- че в конвенцията, въпреки че пише „социален пол“

Само да припомня, че правнорелевантен е текста на конвенцията на английски и френски. Намери ми там термин "социален пол"  :nuts:

е, аз ще добавя тогава и точка 6 към възраженията ми.

между другото, това горното също е оправдание  :smokin:

Quote (selected)
Защо тогава изобщо повдигнахте въпроса?

Пусни една анкета за джендъра на това нещо и ще разбереш защо се смея толкова.

А не, защо? Вие искате да се смеете, правете си смях. Само не забравяйте за онази българска поговорка.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Пусни една анкета за джендъра на това нещо и ще разбереш защо се смея толкова. Казват, че най-големите хомофоби били скрити хомосексуалисти. По аналогия, най-големите джендъромразци какви трябва да са? Оставям за домашно  :smokin:
Обмислям я.
Да речем:
Как Ярослав определя джендъра на това нещо?
1) Според Истанбулската конвенция,
2) На карти "Таро",
3) По личен опит,
4) На овнешка плешка,
5) С хвърляне на боб а)смилянски б)странджански в) специална смес "Греховете на отец Никодим"
6) Абе щях да ви кажа, но ще ме бие с лопата,
7) По друг начин (поле за описание и нотариална заверка за източника)


gossinger

  • Гост
И искаш ли повече да не говорим за клишета, защото аз мога да кажа същото за защитниците на конвенцията от Истанбул?
Би било интересно!  :yes-1289:

С "първо", "второ", "трето" и т.н., щото явно ще има и още!!!  :bigok:

Само за протокола и чистотата на изложението — това не е твоя работа.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Работа е да ...

Ваша работа е да го избаните завинаги тоя гнусен лицемерен боклук, да спре да овонява форума, ама не щете да си я свършите  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Само да припомня, че правнорелевантен е текста на конвенцията на английски и френски. Намери ми там термин "социален пол"  :nuts:
Удобно ли е да припомним кой е правнорелевантният език на страната?
На какъв език ще се прилага тук?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Току-що влизам във форума. А разговорът по-горе е умопомрачителен!!!  :beer-405:

Yaroslave, ще те призная, ако обясниш разбираемо защо в Европа, в която има фактическо равенство на половете, (а към тях вече са приравнени и страдащите от педерастия) трябва да се приеме ИслЯмбулска конвенция, а не в Азия например?
- Мюсюлманските, индийските, африканските булки не страдат ли от домашно насилие?
- Наличието на втора и трета съпруга не им ли потъпква човешкото достойнство?
- САЩ (страната на масовите убийци) ратифицира ли конвенцията?
:way_to_go-1308:

Ииии ... пак Kole:

Quote (selected)
Абе, защо жендърмените свеждате всичко до сърбеж в причаталието?..
:yes-1289:

А от мен на всички, щото си имам и друга работа, ЛЕКА!!!
« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 23:59:27 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
P.S. И си запазете Ярослав за събеседник. :D

За да можете да си задавате въпроса:
"С Джиджи ли ще се оправдавате сега?" :giggle-3307:
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 00:19:42 от Джиджи »


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Аз вчера на кого разправях вица за сексуалния маниак, че не се сещам? :smokin:
предполагам, че с това си била твърде заета, за да не изтриеш псувните от 11-та страница на тази тема
ще го направиш ли ,Ной?
или да не бъда псувана, не е включено в правата ми?
много разочароващо, особено в контекста на разговора по-горе
съжалявам,че ми се наложи да вляза ,за да помоля за пореден път, на нашата възраст вече трябваше да имаш по-ясни критерии , Ной

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Лили, не покани ли ти сама опонента си да го направи? А сетне "вай-вай-вай!".

Quote (selected)
или да не бъда псувана, не е включено в правата ми?
А нещо за задълженията да кажеш?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Интересно!
Някой си препрочитат старите страници с нескрито наслаждение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
P.S. И си запазете Ярослав за събеседник. :D

За да можете да си задавате въпроса:
"С Джиджи ли ще се оправдавате сега?" :giggle-3307:

Ти нали си професионална преводачка?

Не скачай на мен, че съм те използвал като символ, а виж там какво петно хвърлят върху професионалната ти чест.
the lamers club honourable member …

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
"Нечем ти фордо! Лордо"
Тъпо, извинявай.
Просто исках да изразя кратко ноторната истина, че който не се е заел да ни оправя, само той не е попаднал в клопката. 
Клишето, ако бъдем по-точни.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
А нещо по същество?
Ами нали аз по същество те пратих! Спретни си едно сравнително изследване на правото на глас и имуществените права да речем в Квебек (горе-долу съпоставим по население) и в България. ......
Като гледам накъде отива дискусията (Квебек, САЩ, Близкия Изток, Азия и т.н....), май съвсем сте забравили, че ИК е "Конвенция на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 10:06:24 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
ИК е "Конвенция на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"

ИК е гадна директива за унищожаване на нормалността, скрита зад сълзливата маска на
"превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
ИК е "Конвенция на Съвета на Европа за превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"

ИК е гадна директива за унищожаване на нормалността, скрита зад сълзливата маска на
"превенция и борба с насилието над жени и домашното насилие"

Е как после да не говоря за клиширано мислене и промити черепни кутии  :sad-3311:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
◇ Съветът на Европа не е институция на Европейския съюз,
◇ а международна организация.
◇ Нито е законотворчески орган,
◇ което още повече обезсмисля конфекцията.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
за смисъла на конвенцията питай НПО-тата.
За тях има смисъл, много пари ще изтекат по линия на усвояването.
Конференции, хепънинги, писане на програми, а резултати ако няма ще е заради "малкото" пари.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Ваша работа е да го избаните завинаги тоя гнусен лицемерен боклук, да спре да овонява форума, ама не щете да си я свършите  :icon_idea:

Ало, модераторите, какво се получава, като смесиш една кофа мармалад с една кофа лайна? Присъединявам се към Лилиян. Да не премахваш лайната от коментарите, защото ще миришат и на опонента, води до това целите коментари да се превръщат в лайна. Едно е да си разменяш остроумия и пасивно-агресивни коментари, друго е направо да сереш като норчо.

Кефи ме и как модераторката и ddantgwyn с меката...душа не се мръдват по въпроса. Защитата срещу Лилиян "ама ти го провокира" за онзи другия също е велика-дори да кажеш на някой на улицата да те удари или напсува и той го направи, пак е налице престъпление. Но това е за хората с правна култура след късното средновековие.

Ще си загубите събеседниците и опонентите. Ама явно това е и целта. С това избирателно толериране на псувни-лайна в коментарите, накрая последния да изгаси лампите в тоя форум.
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 10:53:40 от Yaroslav »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Въпреки #MeToo Роман Полански получи „Сезар“ за най-добър режисьор
https://www.segabg.com/hot/category-culture/vupreki-metoo-roman-polanski-poluchi-sezar-za-nay-dobur-rezhisor

УжасТ!
Сега Лили ще бойкотира филма и ще се насочи към турските сериали, зер там си имат конвенция. :bouncy-1054:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Забелязваш ли че за 1 постинг употреби 4 пъти думата "лайна"?

Quote (selected)
дори да кажеш на някой на улицата да те удари или напсува и той го направи, пак е налице престъпление.
Сигурен ли си, че си юрист?   :m1731: Да не си завършил някой рабфак като майката на нацията?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Сигурен ли си, че си юрист?   :m1731: Да не си завършил някой рабфак като майката на нацията?

От този коментар съм сигурен, че ти не си.  :smokin: НК не предвижда съгласието на жертвата да изключва съставомерността на престъпленията, дори на тези от частен характер. Ама де да знаеш ти   :nuts:
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 10:58:22 от Yaroslav »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:26:42 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:26:49 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ай сиктир от форум-кочина, в който приятелчетата на админчето псуват който искат.

Quote (selected)
Ще си загубите събеседниците и опонентите. Ама явно това е и целта. С това избирателно толериране на псувни-лайна в коментарите, накрая последния да изгаси лампите в тоя форум.

Изпренадахме се, само обещания, обещания!
Това като заплаха или похвала да го тълкуваме, че с тоя многополовполюсен мироглед не знаем кой тълковен речик да четем. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
или да не бъда псувана, не е включено в правата ми?

Изглежда почваш да разбираш, че ИК все пак не е толкова хубаво нещо. Ние май ще излезем прави.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:26:56 от Captain Buddy »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Да преложиш на някого да отиде там където му е мястото
НЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!

За твое добро те съветвам да не тестваш тази теория на практика, особено с полицай, съдия, прокурор. Но ако случайно го направиш, за мой кеф те моля да снимаш  :nuts:

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Впрочем, словесната агресия е безсилието на идиота.


или да не бъда псувана, не е включено в правата ми?

Изглежда почваш да разбираш, че ИК все пак не е толкова хубаво нещо. Ние май ще излезем прави.

Спря ли парите на жена си, докато не се откаже от нея?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:27:05 от Captain Buddy »

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил

От този коментар съм сигурен, че ти не си.  :smokin: НК не предвижда съгласието на жертвата да изключва съставомерността на престъпленията, дори на тези от частен характер. Ама де да знаеш ти   :nuts:
Юрист като теб ли? Не, и слава Богу!
Чувал ли си термина "по взаимно съгласие"?
И ако действително тълкуваш така взаимното съгласие, значи всеки втори съпруг трябва да излежава присъда например за някоя по-нестандартна ласка с любимата.

Ама как смело прасна дефиницията "жертва", а?
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 11:09:05 от Kole »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:27:11 от Captain Buddy »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Юрист като теб ли? Не, и слава Богу!
Чувал ли си термина "по взаимно съгласие"?

Посочи ми едно съдебно решение, в което съставомерността да е отпаднала заради съгласие на жертвата (пострадалия). Отсега ти казвам, че такова нещо няма, ама ти се чувствай свободен да търсиш  :nuts:
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 11:11:43 от Yaroslav »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:27:17 от Captain Buddy »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ай сиктир от форум-кочина ...


НИКОЙ НЕ ВИ Е ВЪРЗАЛ С ЛАЙНЯНО ВЪЖЕ ВЪВ ФОРУМА.

Цитатите са от онова дето се бара за юрист.
То барането за топките не е точно правна дейност, но щом го влече!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Quote (selected)
Посочи ми едно съдебно решение, в което съставомерността да е отпаднала заради съгласие на жертвата (пострадалия).

От кой момент започваме да говорим за "жертва"?
Двама се запознават в дискотека, прекарват нощта заедно. След няколко седмици тя се сеща, че е била изнасилена.
Та, в кой момент жертвата става такава?

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Пак ирелевантсни неща към тукашната фактология, микимаус адвокатска защита.
Не ти отива на възрастта да се правиш на мъж така. Все едно да ти се отваря детенце.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:29:19 от Captain Buddy »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Април 24, 2020, 22:27:39 от Captain Buddy »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
значи всеки втори съпруг трябва да излежава присъда например за някоя по-нестандартна сексуална практика с любимата.

Абе, чисто теоретично, това не е невъзможно. Ако любимата твърди, че не е разбрала смисъла на предлаганата сексуална практика. Ама ще трябва да я осидетелстват за деликтозащитна способност.

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил

Аз съм доказан МЪЖ!

Характерна черта на "доказаните мъже" е, че им се налага да крещят "аз съм доказан МЪЖ", защото иначе никой няма да разбере  :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Ама как смело прасна дефиницията "жертва", а?

Ако пострадалият от престъплението е умрял - става жертва. Иначе си е пострадал.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
« Последна редакция: Февруари 29, 2020, 11:31:38 от Captain Buddy »