Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:42:55

Автор Тема: За насилието срещу …  (Прочетена 119727 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #300 -: Януари 13, 2019, 10:46:53 »
Quote (selected)
Някой да се сеща какво пита попът в черквата?

Ами нашите попове нищо не питат (имам предвид православния ритуал)...питат тези в чиклита :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #301 -: Януари 13, 2019, 12:09:38 »
 :D
Да вземем да прекръстим темата "За насилието между жени", за по-добро възприемане и да и дигнем още повече читаемостта? И аз като Цеко се вторачих в брояча. :))

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #302 -: Януари 13, 2019, 12:20:26 »
......
Според мен Лилиан предотврати поне за седмица напред няколко побоя, ако не цяло убийство, защото си го изкараха на нея (психически).
Лили, наистина не очаквах от теб такава жертвоготовност. :)
още мога  :bigok:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #303 -: Януари 13, 2019, 12:21:18 »
Quote (selected)
Някой да се сеща какво пита попът в черквата?

Ами нашите попове нищо не питат (имам предвид православния ритуал)...питат тези в чиклита :D
хах :aplause:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #304 -: Януари 13, 2019, 13:20:05 »
Лили, наистина не очаквах от теб такава жертвоготовност. :)
още мога  :bigok:
Тоз път мЪ разплака. Реално ...  :b0414:
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 13:22:47 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #305 -: Януари 13, 2019, 13:22:33 »
ти ме обичаш ,Джиджи! :smokin:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #306 -: Януари 13, 2019, 17:56:13 »
Quote (selected)
Някой да се сеща какво пита попът в черквата?

Ами нашите попове нищо не питат (имам предвид православния ритуал)...питат тези в чиклита :D
хах :aplause:
Съвсем, ама съвсем нищо ли не питат, като по своя воля ли младоженците искат да станат семейство? Някакво волеизявление съвсем ли няма? Аки безсловесен добитък? Или така, всеки двама дето влязат със свещи и опа - семейство стават?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #307 -: Януари 13, 2019, 18:02:39 »
Не, абсолютно нищо не питат - попът/поповете (при мен бяха трима, но може и само един) пеят всички напътствия и включително и финала "венчава се бож раб Х за божа рабиня", после и обратното, главното действащо лице е кумата - дори тя поставя пръстените, кумът води обиколката около масата под клатещия се полилей (него попът го задвижва).  :D

Иначе, предварително ти искат задължително свидетелство за свето кръщение и естествено се проверява дали си имал църковен брак преди това. Вариантът да те повторят при наличието на предишен такъв е равен на нула

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #308 -: Януари 13, 2019, 18:38:46 »
Quote (selected)
Съвсем, ама съвсем нищо ли не питат, като по своя воля ли младоженците искат да станат семейство?
В интерес на истината питат - ти ... по своя воля и желание ... и от сорта. Освен това задължително преди църковния ритуал трябва да има и граждански брак, където също питат.
Ако е съвсем по канона има и едни неща, кой трябва да бъде слушан, даже има и съвсем неполиткоректна употреба на "подчинява".
Нито едно от тези неща обаче не е нито пряко, нито косвено съгласие за приемане на насилие.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #309 -: Януари 13, 2019, 18:48:58 »
Тва по време на ритуала не го питат - аз го имам и на запис на всичкото отгоре. Тва  за "подчинението" поменато веднъж върви с цял комплект задължения и изисквания към мъжка страна, обаче.

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #310 -: Януари 13, 2019, 19:24:35 »
Ще се изокам точно по темата...

Кат гледам как търгуват футболистите като роби и добитък, все ми се чини, че Цариградският Ферман има огромни празноти, за които никой не отваря дума...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #311 -: Януари 13, 2019, 19:37:54 »
.....
Съвсем, ама съвсем нищо ли не питат, като по своя воля ли младоженците искат да станат семейство? Някакво волеизявление съвсем ли няма? Аки безсловесен добитък? Или така, всеки двама дето влязат със свещи и опа - семейство стават?
нищо не питат, няма го в православния ритуал
моето момиче се омъжи скоро, двама свещеници водиха ритуала, имаше хор, беше много въздействащо ,без никакви въпроси
после на гражданския брак я попитаха "приемаш ли пред твоята съвест и пред твоята майка  да се омъжиш за ..."
служителката без да ще засегна нещо важно за нас, сълзи потекоха от очите на булката, но каза "да" много ясно и високо :D

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #312 -: Януари 13, 2019, 20:33:32 »
Това беше много грубо и абсолютно незаслужено!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #313 -: Януари 13, 2019, 20:35:15 »
изключителни глупости, каза това момче, но да нека кажем,че се отнасят само до него :image008:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #314 -: Януари 13, 2019, 20:47:49 »
да се успокоиш малко или да си починеш за седмица?
Спокоен съм. Което не значи, че трябва да понасям манипулатори и манипулаторки.
Ако тръгна да си почивам, ще си почина за постоянно. Като Фелдкурата.
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 21:07:02 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #315 -: Януари 13, 2019, 20:53:56 »
Оф топик! Банши, ти какво си се захванала с Цеко!? Има, няма и идеш да метнеш камъче в щастливата му локва :D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #316 -: Януари 13, 2019, 21:06:35 »
благодаря на модератора!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #317 -: Януари 13, 2019, 21:07:40 »
да се успокоиш малко или да си починеш за седмица?
Спокоен съм. Което не значи, че трябва да понасям манипулатори и манипулаторки.
Ако тръгна да си почивам, ще си почина за постоянно. Като Фелдкурата.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #318 -: Януари 13, 2019, 21:24:48 »
Не е задължително несъгласието с нещо да се изразява с гадости по отношение на някого.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #319 -: Януари 13, 2019, 21:43:42 »
Една обида не съм отправил. Постарах се. А гадости са тези неща, които 2 или 3 души тук обявяват за нормални. Гадост е това, което ще стане с нас, ако ги оставим да промиват мозъците ни с йезуитската си толерантност.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #320 -: Януари 13, 2019, 21:49:23 »
Не, абсолютно нищо не питат - попът/поповете (при мен бяха трима, но може и само един) пеят всички напътствия и включително и финала "венчава се бож раб Х за божа рабиня", после и обратното, главното действащо лице е кумата - дори тя поставя пръстените, кумът води обиколката около масата под клатещия се полилей (него попът го задвижва).  :D

Иначе, предварително ти искат задължително свидетелство за свето кръщение и естествено се проверява дали си имал църковен брак преди това. Вариантът да те повторят при наличието на предишен такъв е равен на нула
Умирам си от любопитство как разбират, че си съгласен/съгласна да се ожениш/омъжиш! Или така е по-лесно - след като са дошли, значи са се решили!
Интересно, как баба ми и дядо ми са се оженили с двама кумове - като е нямало кума, кой им е поставил пръстените? А води около масата свещеникът, не кумът.
За повторен брак - ами църквата разрешава до три пъти, поне по канон.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #321 -: Януари 13, 2019, 22:02:46 »
Quote (selected)
ами църквата разрешава до три пъти, поне по канон.

Ми сигурно поповете, с които съм говорила не са наясно с канона, след като твърдят, че ако се разведеш, няма да те венчаят втори път за друг партньор. Отново ще повторя - в православния ритуал не те питат нищо - все пак се предполага, че макар и преди 25 години знам как съм се омъжвала, особено като събитието го има на видео запис. Ходила съм и на доста сватби след това, а пък Лили съвсем наскоро също е правила такава, както виждам. Аз имах кум и кума, не съм присъствала на сватба с двама кумове и поради тази причина не знам дали може или не може така, не съм се сетила и да го обсъждам. И да попът върви най-отпред след като дръпне полилея, аз имах предвид участниците в събитието, не официалното лице

Пешо

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #322 -: Януари 13, 2019, 22:28:06 »
Оф топик! Банши, ти какво си се захванала с Цеко!? Има, няма и идеш да метнеш камъче в щастливата му локва :D
А !
Ще надникна. И аз трудно дишам самодоволството му.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #323 -: Януари 13, 2019, 23:21:44 »
Смятах да не се обаждам повече под тъз темичка, но изчитайки коментарите, не можах да се стърпя. А и да внеса малко хумор, ако тва ми бъде разрешено …   :nuts:

да се успокоиш малко или да си починеш за седмица?
Спокоен съм. Което не значи, че трябва да понасям манипулатори и манипулаторки.
Ако тръгна да си почивам, ще си почина за постоянно. Като Фелдкурата.
  :way_to_go-1308:

Една обида не съм отправил. Постарах се. А гадости са тези неща, които 2 или 3 души тук обявяват за нормални. Гадост е това, което ще стане с нас, ако ги оставим да промиват мозъците ни с йезуитската си толерантност.
  :way_to_go-1308:

нищо не питат, няма го в православния ритуал

В католическия обаче го има. И ако сЪ жениш като брат ми в Полша, който си нямаше и хабер от полски, му се налагаше само да кима с глава или да я върти в отрицание по сигнал на бъдещата ми снаха, даван с обувките на високи токчета в кокалчетата на жениха.

До този момент нашата групичка от „женихи” – и поляци, и българи, все още успявахме да потиснем бурния смях, който се зараждаше в душите ни.

Но в момента, в който брат ми трябваше да започне да повтаря брачната клетва на чист полски език, излетяхме като торпили от катедралата, за да не развалим тържествената церемония.  :cool-1084:

И квоооо …? Ожениха се на 26 декември, Събора на Пресвета Богородица, 1990 г. А „за да не дърпам опашката на Дявола”, няма изобщо да коментирам заглавието на тази тема.   :yes-1289:


« Последна редакция: Януари 13, 2019, 23:30:54 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #324 -: Януари 14, 2019, 04:38:51 »
Quote (selected)
ами църквата разрешава до три пъти, поне по канон.

Ми сигурно поповете, с които съм говорила не са наясно с канона, след като твърдят, че ако се разведеш, няма да те венчаят втори път за друг партньор. Отново ще повторя - в православния ритуал не те питат нищо - все пак се предполага, че макар и преди 25 години знам как съм се омъжвала, особено като събитието го има на видео запис. Ходила съм и на доста сватби след това, а пък Лили съвсем наскоро също е правила такава, както виждам.
Чисто любопитство ме отведе до надявам се авторитетите в тази тема - сайта на Българската Патриаршия http://www.bg-patriarshia.bg/index.php?file=mysteries.xml#6
Там четем:
"Тайнството Брак се извършва посред храма, пред масичка, на която са положени кръстът и евангелието. Младоженецът и невестата заявяват пред свещеника, че встъпват в брак по любов и доброволно съгласие. Свещеникът ги благославя в знак на радост със запалени свещи, после ги обручва с пръстени, прочита съответна молитва, възлага венец на главите им и благославяйки ги три пъти, произнася молитва, при която се извършва самото тайнство. След това се прочита апостолското четиво, гдето се говори за значението на тайнството Брак и за взаимните обязаности на мъжа и жената (Ефес. 5:20-35), както и св. Евангелие за сватбата в Кана Галилейска (Иоан. 2:1-11). Свещеникът благославя чашата с вино и дава да отпият от нея новобрачните в знак на новия техен задружен живот. В Православната църква се позволява встъпване в брак до три пъти, а в крайно уважителни случаи и с особено разрешение от църковната власт може да се разреши и четвърти брак."
Надявам се да не се юрнете да оборвате Патриаршията!
Което ме води до мисълта, че поповете, с които се е срещала Асол, не са наясно с канона... Може да са имали предвид, че не можеш да се венчаеш повторно, ако не си получил(а) църковен развод, това е друга бира.
 :smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #325 -: Януари 14, 2019, 08:27:42 »
добре, поговорихме за наши и чужди бракове, предлагам вече да спрем
темата не е за това, предполагам,че писането за много различни неща е спонтанно, а не опит за омаловажаване

само ще направя едно обобщение на този етап - аз съм много изненадана от развитието на темата и от "свръхчувствителността "към нея, както Банши много точно определи
мислех ,че това отдавна сме го минали, че отношението към домашното насилие, особено към това завършило със смърт, е еднозначно
оказва се,че не е така, даже никак
яростните лични нападки  ми подсказват ,че не сме мръднали цивилизационно, но виждам упорито отричане и от много форумци, които уважавам
не знам защо се случва това - не съм феминистка, не пропагандирам ИК, даже не познавам добре този документ, не нападам мъжкия пол като цяло, никога не съм мислила нищо лошо, за който й да е пол , не съм ги разделяла,
единственото, което правя е да опиша добросъвестно, доколкото е възможно ,най-тежките случаи на домашно насилие
всеки е свободен да чете, или не
но, забелязах и друго - защото интересът ми към тези случаи е засилен, понякога се случва да ги спомена пред приятели - отговорът обикновено е един " ама защо ги слушаш/четеш тези неща, само да си разваляш настроението"
и тук , и навън интерес няма, има съпротивление с неизвестен за мен произход, причината ми е неясна
правите ме дисидент насила, никога не съм била, по скоро съм умерен конформист
но, една след друга изникват теми, по които е трудно да пиша каквото мисля - насилието над жени и деца, циганите, бежанците - не знам какво става, доста прекалено ми се вижда

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #326 -: Януари 14, 2019, 09:46:09 »
Quote (selected)
но, една след друга изникват теми, по които е трудно да пиша каквото мисля - насилието над жени и деца, циганите, бежанците - не знам какво става, доста прекалено ми се вижда

Вижда ти се прекалено много , защото много неща са изтървани вече 30 години и по тях не се прави нищо !
 Има закони които не се спазват !
 Има закони , които залагат нови и нови конфликти !
 Има закони и решения , които са във вреда на цялото общество !
 Има убийства , за които съдът решава по бързата процедура до 30 години затвор .
 Има убийства , със същата степен на опасност , за които се сключва "споразумение" и съд до 8-10 години затвор .
 Има убийства , които потъват във информационният поток или за тях нищо не се съобщава и убийците остават на свобода - ненаказани !
Убийства като това стават може би всеки месец , ако не и по-често , но те не получават гласност . Почти всичките са за убийства на българи , от цигани . Тук обаче има убийство на циганка от българин , изведнъж някой "даде тон" и Фейсбука пощръкля !
За 82 годишният старец , пребит за пореден път В ДОМА МУ и ограбена последната му пенсия , ЗАЩО НЯМАШЕ ВОЙ ?
 За изнасилената 67 годишна жена от цигани  преди месец -  ЗАЩО НЯМЯШЕ ВОЙ ?
За изнасилената възрастна учителка във Врачанско илил Монтанско - ЗАЩО НЯМАШЕ ВОЙ ?
 САМО ЗАЩОТО НЕ СА МЪРТВИ ?
 А още колко десетки и стотици убийства на възрастни хора по селата и удавени в кладенците никой нищо не споменава и го минават за БИТОВ ИНЦИДЕНТ ?
Ама щом не го пише във медиите - значи не съществува , няма такова нещо !
Ей тая тъпа логика ме вбесява ! И вбесява и другите колеги !
 Хванала си се като удавник за сламка за този БИТОВ ИНЦИДЕНТ - Циганка ОБВЪРЗАНА( що за идиотски термин !) с българин , той я издържал докато завърши Тракийския университет и почувствала се "голямата работа - висшистка" , решила да го разкара и да си намери друг ! ПРЕКРАСНО !  Вярно , че е ПОДЛО , ама живеем в демокрация , където моралните ценности не струват пукната пара ! Голям праз , че на човека му се срива бъдещето , надеждата да изживее остатъка от годините си щастливо !
***
"Другите" теми не са по-различни :
ЦИГАНИТЕ
Женят се малолетни - НИКОЙ НЕ ИМ ДЪРЖИ СМЕТКА !
Раждат по 8-9 деца , не работят и живеят на 33 вида помощи -НИКОЙ НЕ ИМ ДЪРЖИ СМЕТКА !
Крадът , просят , изнасилват , принуждават към проституция БЪЛГАРКИ , разпространяват наркотици , извършват убийства - НИКОЙ НЕ ИМ ДЪРЖИ СМЕТКА ИЛИ ПОЛУЧАВАТ СМЕШНО МИНИМАЛНИ ПРИСЪДИ !
Ползват вода и електричество безплатно , получават общински жилища безплатно или за жълти стотинки ,  ЗА РАЗЛИКА ОТ БЪЛГАРИТЕ ... Е какво ти е трудно да пишеш - ИСТИНАТА ?
***
ЗА БЕЖАНЦИТЕ
 НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КОЛКО СА ВЛЕЗЛИ И КОЛКО СА ИЗЛЕЗЛИ  В БЪЛГАРИЯ!
 НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КАКВИ СА ВЛЕЗЛИ И ДАЛИ СА ИЗЛЕЗЛИ ОТ БЪЛГАРИЯ!
 НИКОЙ НЕ ЗНАЕ , ТЕЗИ , КОИТО НЕ СА В ЛАГЕРИТЕ ЗА БЕЖАНЦИ  , КАК СЕ ПРЕПИТАВАТ , КЪДЕ ЖИВЕЯТ , С КАКВИ СРЕДСТВА !
90% ОТ ТЯХ СА МЛАДЕЖИ И МЪЖЕ ОТ 16 ДО 36 ГОДИНИ !
Е , какво да пишеш за тях , като нищо не знаеш ?
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 09:49:08 от Чок觧 »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #327 -: Януари 14, 2019, 10:40:23 »
Quote (selected)
Ей тая тъпа логика ме вбесява ! И вбесява и другите колеги !
 Хванала си се като удавник за сламка за този БИТОВ ИНЦИДЕНТ - Циганка ОБВЪРЗАНА( що за идиотски термин !) с българин ,
пак си се разлютил много, помолих за взаимно уважение ,но изглежда ти е трудно
и не потъвам, не се тревожи
тук обаче има едно дълбоко неразбиране и отместване на нещата - ти се обръщаш към мен с обвинения, все едно съм институция, която е отговорна ,за всичко, което си изложил по-горе
прехвърляш върху мен гнева си към институциите
щом темите, които си изложил така страстно по-горе, са ти важни, моля, пиши за тях ти,
направи тема/и ще ги обсъдим
ако пък е толкова зор, че пиша в тази тема, ща направя нова, но ще бъда принудена ,да прехвърля описаните тук случаи в новата и ще ги четете пак
но тази тема в началото се казваше "За насилието върху жени и деца" и първият пост на Фирмин е точно за това, за протестите срещу това
това ми даде основание да продължа тук
толкова за това
 боя се обаче, че "свръхчувствителността" има други корени, но нека видим, от тук научих много важни неща, има да науча още

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #328 -: Януари 14, 2019, 10:43:33 »
Quote (selected)
мислех ,че това отдавна сме го минали, че отношението към домашното насилие, особено към това завършило със смърт, е еднозначно
оказва се,че не е така, даже никак
И какво те накара да си помислиш, че има горещи фенове на „домашното насилие, особено към това завършило със смърт“?
И има ли някаква трудност да пишеш на нормален, граматичен български? Нали се сещаш, има такива неща като главни букви, точка или друг знак на края на изречението и т.н. Това е въпрос на уважение към тези, които очакваш да те четат, към форума като цяло, а и някак си прави по-лесно да се разбере къде ти започва и къде свършва изречението. (Изречението е основна строежна единица на текста, подчинява се на граматични правила и евентуално изразява някоя мисъл.)

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #329 -: Януари 14, 2019, 10:45:54 »
Quote (selected)
И има ли някаква трудност да пишеш на нормален, граматичен български
мисля да продължа да пиша по същия начин, моля да ме извиниш, че те затруднявам, но изход има... :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #330 -: Януари 14, 2019, 10:58:45 »
Quote (selected)
мисля да продължа да пиша по същия начин
Разбирам затруднението ти. Щом не можеш, значи не можеш. Както се казва, от всекиго – според способностите му.
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 11:06:38 от аменеменема »

Mr. Blonde

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #331 -: Януари 14, 2019, 12:18:39 »
Колеги, правите дискусията ненужно трудна, казвам го относно и двете крайни тези.  Нито е възможно да се слагат всички мъже под един знаменател, нито е приемливо да намесвате в спора членове на семейството на опонентите или пък да се нападате един друг и да си ги мерите, това последното специално към фирмин, аменеменема и онзи. Каквото и да мислите, колкото и да сте ядосани, старайте се да не прекрачвате рамките на добрия тон. И поне малко си дайте сметка, че почти всички социални проблеми, които коментирате, не произтичат толкова от мнението на вашия опонент или от определен пол или от определена малцинствена група, а по-скоро от политиката.
П.П. Темата не е отворена от фирмин, а е разделена от друга тема.

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #332 -: Януари 14, 2019, 12:26:08 »
Quote (selected)
Ей тая тъпа логика ме вбесява ! И вбесява и другите колеги !
 Хванала си се като удавник за сламка за този БИТОВ ИНЦИДЕНТ - Циганка ОБВЪРЗАНА( що за идиотски термин !) с българин ,
пак си се разлютил много, помолих за взаимно уважение ,но изглежда ти е трудно
и не потъвам, не се тревожи
тук обаче има едно дълбоко неразбиране и отместване на нещата - ти се обръщаш към мен с обвинения, все едно съм институция, която е отговорна ,за всичко, което си изложил по-горе
прехвърляш върху мен гнева си към институциите
щом темите, които си изложил така страстно по-горе, са ти важни, моля, пиши за тях ти,
направи тема/и ще ги обсъдим
ако пък е толкова зор, че пиша в тази тема, ща направя нова, но ще бъда принудена ,да прехвърля описаните тук случаи в новата и ще ги четете пак
но тази тема в началото се казваше "За насилието върху жени и деца" и първият пост на Фирмин е точно за това, за протестите срещу това
това ми даде основание да продължа тук
толкова за това
 боя се обаче, че "свръхчувствителността" има други корени, но нека видим, от тук научих много важни неща, има да науча още
**************************
Самия факт , че след толкова неща , изписани от твоя страна по темата , ВСЕ ОЩЕ се опитвам да ти обясня къде грешиш , с МИКРОСКОПИЧНАТА НАДЕЖДА  , че НАЙ-ПОСЛЕ ще разбереш за какво става дума , е уважение към теб ! ****************
Темата започна като "Непосилната лекота на битието" за да прерасне в "За насилието над..." , където зад многоточието се визираха ВСИЧКИ - и жени , и деца , и (представи си !) мъже ! Ти обърна темата  "За насилието над жени" , ЗАБРАВЯЙКИ ВЪОБЩЕ ЗА ДЕЦАТА , и НЕИСКАЩА ВЪОБЩЕ ДА ЧУЕШ ЗА НАСИЛИЕ НАД МЪЖЕ - ПСИХИЧЕСКО И ФИЗИЧЕСКО !
 Е , не става така !
___________________-
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 13:07:48 от Mr. Blue »

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #333 -: Януари 14, 2019, 12:33:30 »
Колеги, правите дискусията ненужно трудна, казвам го относно и двете крайни тези.  Нито е възможно да се слагат всички мъже под един знаменател, нито е приемливо да намесвате в спора членове на семейството на опонентите или пък да се нападате един друг и да си ги мерите, това последното специално към фирмин, аменеменема и онзи. Каквото и да мислите, колкото и да сте ядосани, старайте се да не прекрачвате рамките на добрия тон. И поне малко си дайте сметка, че почти всички социални проблеми, които коментирате, не произтичат толкова от мнението на вашия опонент или от определен пол или от определена малцинствена група, а по-скоро от политиката.
П.П. Темата не е отворена от фирмин, а е разделена от друга тема.

Моята теза не е крайна , просто искам РАВНОПОСТАВЕНОСТ на деца , жени и мъже , проблема не е само "женски" . Психическата травма на децата е също много голяма !

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #334 -: Януари 14, 2019, 13:06:53 »
Цитат на: Чок觧
*****************
Ти обърна темата  "За насилието над жени" , ЗАБРАВЯЙКИ ВЪОБЩЕ ЗА ДЕЦАТА ,
и НЕИСКАЩА ВЪОБЩЕ ДА ЧУЕШ ЗА НАСИЛИЕ НАД МЪЖЕ - ПСИХИЧЕСКО И ФИЗИЧЕСКО !
 Е , не става така !
:way_to_go-1308:
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 13:09:08 от Mr. Blue »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #335 -: Януари 14, 2019, 13:18:59 »
добре, Чоки, много си прав, но ще те помоля до посочиш къде точно съм казала, че само и единствено мъже са престъпниците в домашното насилие и къде съм нападнала мъжкия пол като цяло?
и те моля отново да спреш да изискваш от мен каквото й да е, аз съм само един редови форумец, не отговарям за цялото зло на света
също, ако ти е възможно не бъди толкова яростен,  смятам го за психически тормоз :image008:
и те моля да ограничиш расистките си изказвания за циганите, в частност за убитата млада жена от последния случай, все пак живееш в държава, в която въпросът за гонения по този признак е много чувствителен

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #336 -: Януари 14, 2019, 14:09:44 »

П.П. Темата не е отворена от фирмин, а е разделена от друга тема.


Но има претенции, че е била започната от друг. Който едва ли не се изживява като собственик с молба към "админа" при проблем да я изтрие. Което също дразни.  :m1728:

съжалявам,че стана така, но тази тема започнах тук и бих искала да я продължа
ако има проблем, моля админа да я изтрие

« Последна редакция: Януари 14, 2019, 14:12:27 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #337 -: Януари 14, 2019, 14:14:54 »
И още:

темата е наистина открита от Фирмин, но ми се струва ,че поводът беше моята тема Непосилната лекота на битието, за двойното убийство на на майка и дете

сигурна съм, че Фирмин ми отстъпва тази тема и смятам да продължа да пиша в нея
  :m1708:
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 14:17:49 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #338 -: Януари 14, 2019, 15:12:15 »
добре, Чоки, много си прав, но ще те помоля до посочиш къде точно съм казала, че само и единствено мъже са престъпниците в домашното насилие и къде съм нападнала мъжкия пол като цяло?
и те моля отново да спреш да изискваш от мен каквото й да е, аз съм само един редови форумец, не отговарям за цялото зло на света
също, ако ти е възможно не бъди толкова яростен,  смятам го за психически тормоз :image008:
и те моля да ограничиш расистките си изказвания за циганите, в частност за убитата млада жена от последния случай, все пак живееш в държава, в която въпросът за гонения по този признак е много чувствителен
Ти не го казваш , ти просто го правиш ! :) Ти превърна темата само и единствено в "за насилието срещу жените" и във всеки свой коментар неглижираш насилието , физическо и психическо срещу мъжете ! Не ме карай да ти ровя из коментарите и да ти вадя цитати !

Quote (selected)
..но, една след друга изникват теми, по които е трудно да пиша каквото мисля - насилието над жени и деца, циганите, бежанците - не знам какво става, доста прекалено ми се вижда
- що си пропуснала мъжете ?

Изказванията ми за циганите не са расистки , казах вече , че имам братовчедка осиновено циганче , което много обичам . Но как да говори човек за етнос , при който кражбата е масово явление , моралната безотговорност - масово явление , престъпноста - масово явление ?
 Мога ли да пиша така за арменци ? Не мога ! И през ум не би ми минало !
 Мога ли да пиша така за турци ? Не мога !
 Убитата млада жена се е държала неразумно и е понесла последствията на своята безотговорност ! Същото може би щеше да се случи и ако беше българка , но много се съмнявам , че една българка би се събрала с мъж , на годините на дядо ѝ , да забременее и роди дете и да заяви на бащата на детето, че ще се разделя с него ! Това е такъв психически шок за възрастния човек , че аз специално като негов връстник не бих го съдил ! В един момент към края на живота си , губи всичко !!!
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 15:28:01 от Чок觧 »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #339 -: Януари 14, 2019, 20:45:33 »
 :t2030:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #340 -: Януари 14, 2019, 22:04:45 »
Чоки, аменеменема, онзи, Джиджи  :way_to_go-1308:
И Асол:
Цитат на: Асол
слагам абсолютен знак за равенство между системни побои от страна на мъж срещу жена и системния психологически терор от страна на жена срещу мъжа в семейството. Моето лично възприятие, обаче, като човек, а не като жена е, че психическият тормоз е по-опасен за индивида върху който се прилага - физическите рани могат да се излекуват, с психиката и душата нещата са далеч по-сложни и опасни
« Последна редакция: Януари 14, 2019, 22:07:24 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #341 -: Януари 17, 2019, 14:54:05 »
случай 2 за 2019 год.
Калина Симова на 25 год. е убита от партньора си в общото им жилище в Банишора
Quote (selected)
https://www.24chasa.bg/novini/article/7249097
още един , който не се раздели с жената,която не харесва, не я изгони, не я удари - уби я и се самоуби, без опасност за живота

и това дори не беше първа новина в сутрешните блокове по ТВ
първата беше, че полицаи са преследвали автомобил в разстояние от 200 км.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #342 -: Януари 17, 2019, 15:32:21 »
https://news.bg/crime/67-godishna-zhena-ubi-mazha-si-sled-semeen-skandal.html

"жената умишлено умъртвила съпруга си.
На следващия ден тя отишла на работа, като преди това старателно заличила следите от престъплението"

Туй кой по ред случай ще го сложиш ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #343 -: Януари 17, 2019, 15:45:40 »
слагам горното като случай №3 за  2019 г.
67-годишна жена от с.Труд е убила  73-годишния си съпруг.
https://news.bg/crime/67-godishna-zhena-ubi-mazha-si-sled-semeen-skandal.html
имената им са неизвестни

p.s. името на обвинената е Веска Хаджиева
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 15:24:27 от Lillian »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #344 -: Януари 17, 2019, 15:48:48 »
три случая за няма три седмици от новата година
страшно е това!

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #345 -: Януари 18, 2019, 13:04:29 »
https://dnes.dir.bg/krimi/18-mesechnoto-momichentse-v-gabrovo-e-bilo-ubito
18 месечно момиченце в Габрово е било убито .
Окръжната прокуратура в Габрово образува досъдебно производство по чл.115 от Наказателния кодекс - за умишлено убийство на 18-месечното момиченце, което в сряда вечерта бе открито мъртво с тежки изгаряния.
Разследват смъртта на 18-месечно бебе с изгаряния в Габрово
Сигналът е подаден около 20.57 часа, а пристигналите на адреса полицейски и медицински екипи са установили смъртта на момиченцето. Детето е починало в апартамент в габровския кв. "Младост", където родителите му са го оставили за кратко на грижите на свои приятели - 33 -годишен мъж и 27-годишна жена.
Двамата са били отведени за разпит. Под ръководството на прокуратурата се извършват процесуално - следствени действия, разпити и е назначена съдебно-медицинска експертиза. Тялото на бебето е транспортирано за аутопсия.
От социалните служби в града коментираха, че са работили с майката след сигнал на личния лекар, че тя не го води редовно на консултации и е пропуснала някои ваксини. Социалните обаче уточниха, че не са установили рискова среда за двете деца в семейството
Колко кратко , че да изгори детето живо???? Не е ли викало , не е ли крещяло , къде са били тия двамата уроди ???

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #346 -: Януари 18, 2019, 15:22:03 »
тази година май ще се окаже ...
още не смея да коментирам случая с детето в Габрово, защото не е ясно дали е убито от родителите си
но най-вероятно е така
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 15:53:01 от Lillian »

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #347 -: Януари 18, 2019, 18:59:11 »
Веска се скарала с мъжа си за ключове , удушила го в банята
https://www.24chasa.bg/novini/article/7251680





Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #348 -: Януари 18, 2019, 19:00:35 »
Откриха разложеният труп на възрастна жена във Враца , арестуваха синът и с психични отклонения
https://www.24chasa.bg/novini/article/7252309

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #349 -: Януари 18, 2019, 19:32:11 »
Чоки,
случаят с Веска сме го описали ,даже два пъти, по -нагоре


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #350 -: Януари 18, 2019, 19:37:27 »
Откриха разложеният труп на възрастна жена във Враца , арестуваха синът и с психични отклонения
https://www.24chasa.bg/novini/article/7252309
този случай добавям като номер 4 за 2019 год.
имената са все още неизвестни , изходът от разследването също
ако се окаже, че извършителят е и психично болен, ще направя корекции

Чок觧

  • Гост
Re: За насилието срещу …
« Отговор #351 -: Януари 18, 2019, 21:20:12 »
Пропуснал съм го , извинявам се ! Но... не зная как да ти кажа...Пишем за неща , които не винаги зависят от нас , хората , за неща , които в много от случаите не сме в състояние да променим . Закони - да , възпитание - да , но внезапен психически срив как да го предвидиш и спреш ? На някои лудоста си им личи , други - твърде умело я прикриват .
 Темата ще се превърне в една интернет-морга , пълна с всевъзможни трупове , която никой няма да иска да отваря , защото действа депресиращо . Но ако това те влече - продължавай . Аз бях до тук . Не че не ме интересува , а защото малко или нищо не бих могъл да променя към по-добро .

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #352 -: Януари 18, 2019, 21:25:48 »
То си стана морга вече.
Клуб на сатанисти, броячи на жертви.
Мед/кръв ви капе от устите докато коментирате кой кого заклал/изгорил/осакатил.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #353 -: Януари 18, 2019, 21:42:08 »
Аз бях до тук
Виждаш, че споменаването на психическия тормоз, вкл. и на тримата твои лични приятели, отишли си от него, беше подминато абсолютно безмълвно (всъщност със студено равнодушие) от ... знаем кого.
Така че - да, темата ще става все повече морга и мъжемразка пропаганда.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: За насилието срещу …
« Отговор #354 -: Януари 18, 2019, 22:05:39 »
Мила дружка, съпруга на военен, ми рече, че военните си имат име за такова нещо: казва се "war porn". Когато документиращите събитията разпитват преживелите ги за детайли, които нито са необходими за документацията, нито са лицеприятни, но затова пък със сигурност депресират вторично преживелите ги. Канада е мирна страна, изпраща основно сини каски, а това, което те виждат/преживяват по съответните места е толкова драматично различно от ежедневието от което са излезли и в което се връщат военните, че обръща света им с главата надолу. И да, води до самоубийствени мисли, защото за изпратения там по длъжност човек е страшно да се копае в себе си отново и отново да не би пък да е имало някакъв мизерен шанс да го предотврати това страдание, а той да не е успял, да го е проспал, да не е видял единствената възможност всичкото това да не се случи.
Подобни документалисти не се ползват с добро име. Това не е камък в градината на Лилиан, а констатация на известен факт.
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 22:39:51 от 67 »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #355 -: Януари 18, 2019, 22:15:09 »
Извесни са и като "трупни мухи".
Diptera
По научно му.
Ама все мухи дето живеят от мърша, без нея не са това което са.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #356 -: Януари 18, 2019, 22:22:23 »
чудя се ,докъде може да стигнете?
ако не искате да четете, депресирате се или смятате за ненужна темета - моля, не четете!
не мога да разбера какво правите, а и защо ви е
не само за тази тема, даже за нея бих проявила разбиране
но за последните часове се съсипаха вече няколко теми - темата на Фирмин за Волгин, темата за Нинова, сигурно и други ,в които не съм не влизала
мислите ,че форумите съществуват по този начин ли?
едни и същи неща, едни и същи хора, подскачане, емотикони и хуморески
добре, така да бъде
прогнозата ми обаче не е добра
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 22:28:53 от Lillian »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #357 -: Януари 18, 2019, 22:32:14 »
Quote (selected)
ако не искате да четете, депресирате се или смятате за ненужна темета - моля, не четете!

Ако с темата създавате или само пресъздавате и популяризирате  гадости, моля не пишете!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #358 -: Януари 18, 2019, 23:51:52 »
След толкова вече постове и конфронтации тук, аз искам да задам един въпрос.
Главен. На Лилиан.
Който ще доведе до подвъпроси и уточнения.
А именно:
ЖЕРТВАТА НА ДОМАШНОТО НАСИЛИЕ ПО-СЕРИОЗНА ЖЕРТВА ЛИ Е ОТ ТАЗИ НА ДРУГ ВИД УБИЙСТВО?

Или по друг начин:
Кое прави жертвата на домашното насилие по достойна да ѝ се обръща такова внимание, за разлика от която и да е друга жертва?

Детето, изнасилено и убито от случаен (не домашен) убиец - то каква жертва е?
Жертвите на сериен убиец - те какви са?

Много съм мислел над тези три варианта и най-парадоксалното е, че стигам до извода, че жертвата на домашно насилие (изключвайки децата), в конфликт между съпрузи или партньори, има много по-сериозна причина, отколкото нещастните случайни жертви на сериен убиец или маниак-педофил.
Използвам евфемистично думата "причина", тъй като "оправдание" не би била удачна за убийство.
Но носи сериозно съдържание.
В следните случаи:
Съпруг - пияница, наркоман, женкар, нискообразован и с тежко детство - бит, евентуално насилван, без полагани родителски грижи за възпитание, престъпник и т.н.
Съпруга - със същите характеристики, като "женкар" се замени с подходяща за пола ѝ дума.
Ако другият партньор не е носител на тези "ценности" и по някаква причина е създадено семейство между тях, тогава... какво?
Какъв е изхода? При това правораздаване у нас...
Ама, моля ви се!!! (както се казваше в рекламата)
А ако има и деца?
И ежедневният тормоз продължава с години.
Не, че оправдавам убийството, но лично за мен - това са смекчаващи вината обстоятелства.
И тук полът няма никакво значение.
За другите случай, споменати по-горе, не трябва да има никакви смекчаващи обстоятелства!

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: За насилието срещу …
« Отговор #359 -: Януари 19, 2019, 01:30:52 »
Ето, в добавка към предишното един виц:

"Съдебен процес.Съдят мъж, че е набил жена си. Съдията пита:
- Разкажете какво се случи.
- Ами тя по принцип е много свадлива, но... чашата преля... Седим си пред телевизора и тя ми каза: "Махни го тоя канал, че това дуо ми наду главата!" Аз ѝ казах:
- Това не е дуо, това е дует.
- Не, дует е, когато двама мъже се мушкат със саби...
- Не, това е дуел.
- Не. Дуел е, когато два влака се разминават на тъмно...
- Не, това е тунел.
- Тунел е, когато спиш до пътя...
- Не, това е мотел.
- Не. Мотел е едно желязно нещо, дето сипваш вода в него... - И тогава не издържах..
Съдията го погледнал замислено и казал:
- Аз щях да я почна още на "тунела"."