Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:39:33

Автор Тема: Дъска за съобщения, жалейки, доноси, предложения за брак и прочие...  (Прочетена 348791 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Честита Коледа! Живот и здраве да е!
Какво Ви се падна от питката? :)
На мен - нищо! Ама не защото съм карък, а просто нямаше кой да я умеси - жената и дъщерята най-изненадващо отидоха на курорт "ол инклузив" в "Ковидарес". До вчера със зетя се менкахме на поста, но по-последни данни и той ще ходи при тях. Сега засега дедо peniko е единственият фукнциониращ елемент в системата. Как беше там "На бой отиват само старците". Не унивам - като се "върнат" ще ги накарам не 1, а 2 питки да умесят. Даже дата съм нарекъл - на 25ти Януари.
Сега си тананикам "Донес отдолу 2 бутилки, че те са за дъртака най-хубавите билки"  :lol:

Съвет: както чух, "Ковидарес" не е добро място, избягвайте го.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
На 27-ми декември, третия ден от Коледа, почитаме Свети Стефан

Името на светеца идва от гръцки и означава "венец"




От времето на апостол Павел насам всички наричат Свети Стефан първомъченик, защото е една от първите жертви в името на християнската вяра.


След Възнесението на Исус били избрани седмина дякони, които да се грижат за домакинските работи на християнското общество и Стефан бил главният между тях. 
Обезпокоени от бързото разпространение на християнството, членовете на синедриона (съвета на юдейските старейшини) влезли в спор със Стефан, но той ги сразил с  духовната си сила и мъдрост. 
Тогава старейшините обвинили архидякона, че хули Бога и Мойсеевия закон.
Разярената тълпа го изкарала извън града и започнала да го замеря с камъни.

Стефан  бил повален, а преди да издъхне, вдигнал очи към небето и се помолил: "Господи, не им зачитай този грях!". Тялото му било разкъсано от зверове и птици.
През пети век част от мощите му били открити и положени в Сионския храм в Йерусалим.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/na-tretiya-den-koleda-pochitame-sveti-stefan


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Пожелавам на всички форумци много, много здраве и семейно щастие. Останалото не е от значение :)))

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
На третия ден от Коледа А. Райчев и Виза бяха на семейна разходка в ниските части на Витоша /Бояна - Драгалевски манастир/. Живи и здрави, и те да са ;)

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Ти не се ли разходи по техните места? Улица "Секвоя", насам-натам?...

Неактивен Споко

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 633
    • Профил
Не. Не съм. Кво да правя на посочените от теб места? Ти що не се разхождаш? Нали си фен на природата. Радвам се, че не си споменал менструален цвят, който премина в плакатно червено, и пак не е червеният цвят на шрифта в този форум.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
аман от провокатори с обсесия.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ловkия

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 994
    • Профил
Пожелавам на всички форумци много, много здраве и семейно щастие. Останалото не е от значение :)))
:t3721:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Улица "Секвоя" може да се нарече "природа" само доколкото името ѝ е такова, природно. Иначе там има знаменити имоти: на Тодор Живков, на Лилов, Кубадински, там в една спалня има чекмедже с пачки банкноти и кюлчета злато, може и за вила "Калина" да попиташ... Китно кътче отвсякъде! Та понеже си бил в района, затуй попитах.

А за киновара вметката ти е твърде самоцелна. Боята добива своите оттенъци според текста, който е боядисан с нея. Във всеки случай предназначението ѝ е да дразни, подобно флага на тореадора. Може би единственото добро дело в "машинарията" на стария форум беше, че забраниха цветовете. Тук обаче са по-либерални към техническите простотии, та който желае, може да им се радва. Еле па провокаторите с обсесия!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Може би единственото добро дело в "машинарията" на стария форум беше, че забраниха цветовете. Тук обаче са по-либерални към техническите простотии, та който желае, може да им се радва. Еле па провокаторите с обсесия!
Но пък колко лесно се вижда кое можеш да прескочиш, а?  :giggie:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Кое по-точно да прескоча, ковчежнико Ной? Отварям новите мнения в някаква тема, тя оплескана в червено! И в "екстра лардж" шрифтова. Ама много Ви молам, моля!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Кое по-точно да прескоча, ковчежнико Ной? Отварям новите мнения в някаква тема, тя оплескана в червено! И в "екстра лардж" шрифтова. Ама много Ви молам, моля!

оцветените мнения.

функцията „игнориране на потребител“ все още работи в този сайт и може да бъде намерена в профила на потребителя. работят и личните съобщения.

всичко останало излиза извън рамките на добрия тон (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Сестро, не забравяй да отлееш тази вечер.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Принце, функцията "игнор" игнорира всички мнения на набедения, което не е целта ми. Просто, ако може да се намали "крещенето", боядидисването и прочие писъци. От това ще спечели форумът. Нели?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Просто, ако може да се намали "крещенето", боядидисването и прочие писъци. От това ще спечели форумът. Нели?

опитай с лични съобщения, но бъди готов да ти бъде подробно обяснено за експресивността на изказа (примерно, по памет).

тук, във форума, може да се приеме твърде многозначно.
the lamers club honourable member …

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Принце, функцията "игнор" игнорира всички мнения на набедения, което не е целта ми. Просто, ако може да се намали "крещенето", боядидисването и прочие писъци. От това ще спечели форумът. Нели?
Кис, кис - Еле па дойде на нашия акъл, друже, тук една групичка вече трета година искаме това да стане, очевидно "дъщерята на професора" е толерирана - нито е наказвана, нито изгонена - прави каквото иска, пробва прага на търпимостна администрацията, успешно.

Не унивай, продължавай, образно ти предаваме олимпийския факел, дано ти успееш .
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.

не ставайте нахални, използвайте функцията „игнориране на потребител“.
the lamers club honourable member …

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Сестро, не забравяй да отлееш тази вечер.
Още снощи по наше време. Мислех да го пусна тук онова нещо, щото там е рецептата за торта с моркови.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Кое по-точно да прескоча, ковчежнико Ной? Отварям новите мнения в някаква тема, тя оплескана в червено! И в "екстра лардж" шрифтова. Ама много Ви молам, моля!
Жестокостта в мен не е толчава, че да й отрежа и червеното в постовете. То ще е като да отрежеш на италианец ръцете - никакъв лаф не може да произведе! Или да вземеш на някой оратор сандъчето от сапун - на какво ще се качва да глаголи, а?!

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1265
    • Профил
Независимо, че имам огромно търпение, това мрънкане ми идва вече в повече, господа уважаеми Ото Катц и Еле па я. Форумът си има администрация и модератори. При положение, че никой друг не се наема да ги отмени в доброволно изпълнение на тези дейности, считам че нито един от форумците няма право на абсолютно никакви претенции, мрънкания и недоволства. Всеки се справя в рамките на възможностите на платформата. Освен ако му стане нетърпимо, след което сменя влака.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.

не ставайте нахални, използвайте функцията „игнориране на потребител“.
...цък, скоро ще стане ваше дело, жалко, че не щете да го разберете и да въведете правила, задължителни за всички - надявам се този път да съм бил разбран...

бел. Ной: Ето, изпълнявам желания относно шрифтовете - пълна униформизация по размер и цвят! Надявам се този път да съм била разбрана...
« Последна редакция: Декември 27, 2021, 22:45:09 от Ной »
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Независимо, че имам огромно търпение, това мрънкане ми идва вече в повече, господа уважаеми Ото Катц и Еле па я. Форумът си има администрация и модератори. При положение, че никой друг не се наема да ги отмени в доброволно изпълнение на тези дейности, считам че нито един от форумците няма право на абсолютно никакви претенции, мрънкания и недоволства. Всеки се справя в рамките на възможностите на платформата. Освен ако му стане нетърпимо, след което сменя влака.
Използвайте функцията "игнорирай", що се месите в разговор между джигити?

Вие самата бихте ли искали след Нова Година администраторът и модераторите да бъдат подпомогнати в трудното си и благородно дело?
Не от Вас, отнюдь.

Помислете!
Може да попитате и Артур, той дава съвети разни.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
аз обърнах палачинката и първо бриша и замразявам, а после ако ми стигнат времето и нервите - пояснявам.

ама айде точно ся по празниците не започвайте с мрънканието, щото не ни оставяте ние тримата да се разложим и да си правим малко мързел, а трее да ходим по некойситам и да се трудим....

айде след празниците, бива ле

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Жестокостта в мен не е толчава, че да й отрежа и червеното в постовете. То ще е като да отрежеш на италианец ръцете - никакъв лаф не може да произведе! Или да вземеш на някой оратор сандъчето от сапун - на какво ще се качва да глаголи, а?!
Уважаема, какво тогава й отрязахте?
Неограничения брой мотикони?
Различната големина на шрифтовете в едно изречение? Различния цвят? Поученията на английски, развален френски, диалектен български или лингва Вреки?
Какво? 
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Уважаема, какво тогава й отрязахте?
Неограничения брой мотикони?
Различната големина на шрифтовете в едно изречение? Различния цвят? Поученията на английски, развален френски, диалектен български или лингва Вреки?
Какво?
Човек трябва да се отнася с разбиране и съчувствие към функционалната неграмотност на другарчето. Какво ще остане, ако се махнат различната големина на шрифтовете в едно изречение, различния цвят, поученията на английски, развален френски, диалектен български или лингва Вреки?!

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Той чичо ви доктор Стефан Чоли-Боли (Господ здраве да му дава) да набара форума, тогава ще разберете що е то функционална неграмотност, художествено оформление, шрифтови размери, цветни палитри и поучения на литературни шведски и врачански. :)

Ще ревете за Джиджидж и нейните шаренки зайченца-байченца.

 :nuts:

Палосич! Палосич!

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Най-малко очаквах от Мае и Принца да нарекат забележките ми "мрънкане". И отново да ми посочат опцията "игнор". Защото ще повторя, че нямам претенции към мненията на определената личност - напротив, дори ги чета с интерес и се опитвам да водя диалог, докато тя самата не ме изрита. Проблемът е в поднасянето на тези мнения. Възприемам форума като компания, седнала на маса да си хортува. А на тази маса - представете си я в хола ви!, са насядали люди на вашето ниво на възпитание, един от гостите се откроява с кривотене, ръкомахане, крещене, мазане по стените, подпръцкване и прочие деятелности, които до една можете да проследите по емотиконите, лепени от визирания! При това вие самите сте му правили забележки на тоя гостенин, но не!, той държи на поведението си. Аз повече няма да се занимавам с уличните изяви на претенциозната маниакалност. Щом ви дразни "мрънкането", радвайте се на врещенето!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Най-малко очаквах от Мае и Принца да нарекат забележките ми "мрънкане". И отново да ми посочат опцията "игнор". Защото ще повторя, че нямам претенции към мненията на определената личност - напротив, дори ги чета с интерес и се опитвам да водя диалог, докато тя самата не ме изрита. Проблемът е в поднасянето на тези мнения. Възприемам форума като компания, седнала на маса да си хортува. А на тази маса - представете си я в хола ви!, са насядали люди на вашето ниво на възпитание, един от гостите се откроява с кривотене, ръкомахане, крещене, мазане по стените, подпръцкване и прочие деятелности, които до една можете да проследите по емотиконите, лепени от визирания! При това вие самите сте му правили забележки на тоя гостенин, но не!, той държи на поведението си. Аз повече няма да се занимавам с уличните изяви на претенциозната маниакалност. Щом ви дразни "мрънкането", радвайте се на врещенето!
Всичко е въпрос на избор. Ако мненията на някой са ми интересни, гепвам го за ушите и му казвам, слушай, стига пляка тези цветове и растери, не са нужни. Може да ме послушат, може да ми плюнат на физиономията.
У нас в хола такива люде с "кривотене, ръкомахане, крещене, мазане по стените, подпръцкване и прочие деятелности, които до една можете да проследите по емотиконите, лепени от визирания" могат да дойдат само ако ги е довел някой, комуто не мога да откажа гостоприемство. Следваща покана този човек в същата конфигурация просто няма да има. Случвало се е, знаем се.
Но тук е малко по-специфично, форумът се опитва да е по-либерален от себе си. Може да се окаже, че не е добра идея, тогава ще има "Когато дойдоха за ЧЕРВЕНИТЕ БУКВИ В ЕДЪР ШРИФТ, ...." и нататък по Неймьолер. А може да се окаже и добра идея, по друга класика, там със стомната.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Да, въпрос на избор е. Когато в автобуса някой крещи, чува се той, а не мълчаливият. Когато се качи някой миришещ на..., слиза къпаният. Въпрос на избор е.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Да, въпрос на избор е. Когато в автобуса някой крещи, чува се той, а не мълчаливият. Когато се качи някой миришещ на..., слиза къпаният. Въпрос на избор е.
Но когато мълчаливият твърди, че му е интересно това, което крещящият казва, или когато къпаният се инати, че миризмата е интересна, това подава противоречащи си сигнали на чистачката...

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Уважаема Ной, най-малко на теб трябва да обяснявам, че никому не е интересна нечия воня! Метафорите и образите имат своята граница и ти добре я схващаш. Аз съм тук отскоро. Общували сте без мен толкова години, сигурно ще изкарате и след края на... пандемията. Не съм се намъкнал, за да ви развалям рахатя. Като ви радва една фръцла, коткайте си я! Enjoy and ahoy!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Уважаема Ной, най-малко на теб трябва да обяснявам, че никому не е интересна нечия воня! Метафорите и образите имат своята граница и ти добре я схващаш. Аз съм тук отскоро. Общували сте без мен толкова години, сигурно ще изкарате и след края на... пандемията. Не съм се намъкнал, за да ви развалям рахатя. Като ви радва една фръцла, коткайте си я! Enjoy and ahoy!

Защото ще повторя, че нямам претенции към мненията на определената личност - напротив, дори ги чета с интерес и се опитвам да водя диалог, докато тя самата не ме изрита. Проблемът е в поднасянето на тези мнения.

Ахем, болднато и подчертано от мен, останалото е цитат. Мненията на конкретна личност вървят (понякога очеболно) с начина на поднасяне. Тук вече настава часът на избора.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Е, избрах! Да си легна...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Е, избрах! Да си легна...
Чудесен избор! Приятни сънища!  :ok:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Е, с хуманитарите е по различно, и те не винаги го разбират.
Декларират че обичат човека и човечеството, но пропускат основният стремеж на човека към познание, усъвършенстване, възпитание в общуването с другите, а без него е все едно да предпочитат невежата и простака.
Казал го е Емилиян Станев
Сигурно във връзка с новият курс на партийците реформатори, обявен с прословутият лозунг „Всичко в името на човека, всичко за благото на човека„.  Хуманитаризъм, та дрънка.
Нещата стават о дълбоки и политични, но плодовете на победилият хуманитаризъм,   и лансирането на посредствеността и невежеството ги берем днес.

И не. Не ме устройва функцията игнор.
Докато аз съм поставила на игнор някого, например, той зад гърбът ми излиза, ме хлевази и се маймунджулеви необезпокояван.
Така че игнорът не е никакво средство, затова всеки сам се справя.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Независимо, че имам огромно търпение, това мрънкане ми идва вече в повече, господа уважаеми Ото Катц и Еле па я.
  :t2015:

Ами, търкулнало се ГЪРНЕТО и си намерило ПОХЛУПАК - от най-тропащите!!!


Quote (selected)
Форумът си има администрация и модератори.
При положение, че никой друг не се наема да ги отмени в доброволно изпълнение на тези дейности, считам че нито един от форумците няма право на абсолютно никакви претенции, мрънкания и недоволства.

Но най-важното е, че форумът си ИМАШЕ сайбия, ака СОБСТВЕНИК, за чиято позиция течаха лигите на посоченото по-горе ГЪРНЕ ... :t2824:
Quote (selected)
Всеки се справя в рамките на възможностите на платформата. Освен ако му стане нетърпимо, след което сменя влака.

Ама тук, вместо да четем "Фердкурат Ото Катц - гост" и "Еле па Я! – гост", ние четем "ддантгуингост" и "gossingerгост"
Което означава КРАЙ на Форума "Керпеден" ...

« Последна редакция: Декември 28, 2021, 14:18:34 от Джиджи »

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Човек трябва да се отнася с разбиране и съчувствие към функционалната неграмотност на другарчето. Какво ще остане, ако се махнат различната големина на шрифтовете в едно изречение, различния цвят, поученията на английски, развален френски, диалектен български или лингва Вреки?!
Благодаря, че макар и под сурдинка, признавате функционалната неграмотност на дъщерята на професора.
Благодаря за смелостта.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Благодаря, че макар и под сурдинка, признавате функционалната неграмотност на дъщерята на професора.
Благодаря за смелостта.

Ъхъ, щото точно заради „функционалната неграмотност” на дъщерята на професора четат нейните преводи следните два дипломатически корпуса:

Целият дипломатически корпус в България и всички български дипломати по света!!!
А ти точно по тази причина ме намрази и ОЗЛОБЯ дотам, че вече се пръскаш от МЕТЕОРИЗЪМ …  :16:  :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Декември 28, 2021, 15:04:15 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И тук съм напълно съгласна с това, дето го е написала Алиса за ИГНОР-а:

И не. Не ме устройва функцията игнор.
Докато аз съм поставила на игнор някого, например, той зад гърбът ми излиза, ме хлевази и се маймунджулеви необезпокояван.

Така че игнорът не е никакво средство, затова всеки сам се справя.

Аз никога не съм ползвала ИГНОР, като четях за себе си всичко, без да реагирам!
С което явно се докарах и дотук – разни  :t10520: да ме коментират, като всъщност не заслужават и обувките да ми бършат!!! 

Откъде се събра толкоз ОЗЛОБЛЕНИЕ в сий богоугоден доскоро Форум "Керпеден", Боже?!?
:t2626:


Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Ъхъ, щото точно заради „функционалната неграмотност” на дъщерята на професора четат нейните преводи следните два дипломатически корпуса:

Целият дипломатически корпус в България и всички български дипломати по света!!!

А ти точно по тази причина ме намрази и ОЗЛОБЯ дотам, че вече се пръскаш от МЕТЕОРИЗЪМ …  :16:

 :crying_with_laughter-3302:
...скъпа форумна красавице, титанке на мисълта, щерко на професор, сладка тулумбичке, за какво да те мразя? Аз не съм преводач и не искам за бъда, на лъжите ти вярвам точно толкова, колкото когато излъга, че "създателят" на "Транслингва" Андрей М., те канил за съдружничка, пък ти си отказала.

Кофтенце, в този форум освен мен има още двама, които познават учредителката на тази преводаческа агенция, чиито услуги съм ползвал десетилетия, повтарям - учредителката, не Андрей М. - дано вдяваш, тулумбичке сладка.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
...скъпа форумна красавице, титанке на мисълта, щерко на професор, сладка тулумбичке, за какво да те мразя? Аз не съм преводач и не искам за бъда, на лъжите ти вярвам точно толкова, колкото когато излъга, че "създателят" на "Транслингва" Андрей М., те канил за съдружничка, пък ти си отказала.

Кофтенце, в този форум освен мен има още двама, които познават учредителката на тази преводаческа агенция, чиито услуги съм ползвал десетилетия, повтарям - учредителката, не Андрей М. - дано вдяваш, тулумбичке сладка.

   ТИ изобщо НЕ МЕ интересуваш, а за де не продължаваш да дрънкаш ГЛУПОСТИ тук, се разбери с Андрей и Рада ...

И ква връзка имат Рада и Андрей с "Кепреден" и мен тук, ЗЛОБАРЮ-ИНТРИГАНТ?!?

« Последна редакция: Декември 28, 2021, 15:46:31 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ъхъ, щото точно заради „функционалната неграмотност” на дъщерята на професора четат нейните преводи следните два дипломатически корпуса:

Целият дипломатически корпус в България и всички български дипломати по света!!!
Това обаче не е мой проблем! Те да се оправят! Особено с червеното!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
уважаеми ,фелдкурат Ото Катц, не е ли доста странно улегнал, образован мъж да се държи по този начин?
тези интриги за какво ти са?

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
''Кофтенце, в този форум освен мен има още двама, които познават учредителката на тази преводаческа агенция, чиито услуги съм ползвал десетилетия, повтарям - учредителката, не Андрей М. - дано вдяваш, тулумбичке сладка.'' Фелдкурате, не бъди толкова самонадеян. Светът е малък, не знаеш кой кого познава.
Варненка съм, работила съм с  Д.Г. и Петя, която беше с нея през първите години, но напусна Варна и пое по свой път. ''Транслингва'' е варненска преводаческа агенция.Не, не съм им колежка в буквалния смисъл на думата, но сме се срещали на професионално ниво доста повече повече от веднъж през годините.

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Сега видях, че има софийска преводаческа агенция ''Транслингва Европа'' ООД. Вероятно с фелдкурата пишем за две различни фирми с почти припокриващи се имена.. И двете са с дами учредителки. Не познавам софийската агенция. Моля, за да няма недоразумения, изписвайте коректно имена на ЕТ, или юридически лица.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил


Това обаче не е мой проблем! Те да се оправят! Особено с червеното!

"Червеното" изчезна току-що, така че не бери грижа ...
А може пък и ти да си го махнала ... :)))

И не разбрах "КОЙ да се оправя", след като аз работя по този начин за дипломатите още от 2004 година!!!

А тук важните въпроси са два:

1. По отношение на Принца; и

2. КОЙ от вас и КАК разреши на двамата ИНТРИГАНТИ и ДУДНЬОВЦИ да докарат нещата дотук ...    :t2626:

Малко по-късно ще ти пиша и на Лични ...

« Последна редакция: Декември 28, 2021, 15:59:15 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

"Червеното" изчезна току-що, така че не бери грижа ...
А може пък и ти да си го махнала ... :)))
Техническата ми грамотност не ми позволи, но имам пръст, ако питаш.
Quote (selected)
А тук важните въпроси са два:

1. По отношение на Принца; и

2. КОЙ от вас и КАК разреши на двамата ИНТРИГАНТИ и ДУДНЬОВЦИ да докарат нещата дотук ...    :t2626:
На Принца нищо си му няма, цял-целеничък е, но много пищисан.

А за ДВАМАТА интриганти - хм, не съм съгласна с числото.  :m1314:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил

В този форум има навляци боклуци-участници, които не съм пропуснал да напсувам,  но за сметка на това особено ярко изявяващи се и при възникване на спор се проявяват като високо организирана глутница. Тук надничам от време на време и ако нещо силно ме подразни, го коментирам с присъщата ми болезнена откровеност, защото особено ме дразни преднамерената просташка употреба на неправилен български език, както откровените лъже/хвалби и политически коректни фейкове.
Някой си боклук тук се представя за професорска дъщеря, а в същото време форумното му участие генерира единствено паразитен трафик от малоумни писания, щедро гарнирани с всички възможности на мултимедията, вместо кратко и ясно на думите да бъде тясно, а на мисълта широко! Нали знаете, че великият Толстой относно следващото си поколение споделил, че Природата си била почивала!
Въпросният участник се бара едва ли не за топ преводач с английски език, а тук на практика още в началото лъсна безпринципното му саморазхвалване, демонстрирайки лошо владее на езика. Въпросният вече е понапреднала възраст и смея да твърдя, на база professional experience, че познавам добре всички англо преводачи от соца (и не само англо) и въпросният не фигурира в топ групата, аз бях член на тази група – оберфюрер as usual. Също така твърде отдавна (над 40 години) познавам основателката и към ден днешен ЕДНОЛИЧЕН собственик на фирма ТРАНСЛИНГВА-ЕВРОПА ЕООД (75% през миналия век от ООД формата), днес даже виден дамски тамплиер.
Ще посъветвам страдащата от тежка форма на ултракрепидаризъм пенсионираната хотелска администраторка as usual:  НЕ ПО-ВИСОКО ОТ ХОТЕЛСКИЯ ДЕСК, BITTE!
А безОбразната в огледало кинаджийка - да стои ТАМ КЪДЕ Я ИЗПРАТИХ!

КАЗАХ!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
уважаеми, фелдкурат Ото Катц, не е ли доста странно улегнал, образован мъж да се държи по този начин?
тези интриги за какво ти са?

Лили, още преди време Пешо писа тук за "интригите на Фелдкурата", така че не съм ти открила аз ...
А той, гОркият, като е откривал Темата "Дъска за съобщения, жалейки, доноси и пр..."  е забравил да пише и "ИНТРИГИ" ...  :crying_with_laughter-3302:



И жалко за хубавия форум ...


« Последна редакция: Декември 28, 2021, 16:22:35 от Джиджи »

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Никому от нас няма да навреди, ако сме по-сдържани при подбора на думи и други изразни средства при общуване със съфорумци, особено с тези, които не харесваме особено. Тук всички сме възрастни хора и триковете с различни по шрифт, цвят и размер букви трябва да си останат при инструментариума на детските и начални учителки.
----
Ной, моля, предай на принца да не се ядосва. Ще му мине и ще се ядоса, че се е ядосвал за глупости. :)))

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил

"Червеното" изчезна току-що, така че не бери грижа ...
А може пък и ти да си го махнала ... :)))

И не разбрах "КОЙ да се оправя", след като аз работя по този начин за дипломатите още от 2004 година!!!

А тук важните въпроси са два:

......

2. КОЙ от вас и КАК разреши на двамата ИНТРИГАНТИ и ДУДНЬОВЦИ да докарат нещата дотук ...    :t2626:

Малко по-късно ще ти пиша и на Лични ...
Мила тулумбичке, професорска щерко, красавицо ненагледна, най-видна (от всички страни) преводачке, ако още един си позволиш да използваш определения като интриганти и дудньовци, и аз ще забравя доброто си възпитание.

Предупредил съм сайбията на този форум както и модераторите, че още малко стискам зъби. Продължавай да тестваш прага на търпимост на всички, да видим...

Не забравяй, тук си поканена (от кого, Schatz, ти си знаеш), не го забравяй...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
В този форум има навляци боклуци-участници,
Ваша милост от кого е упълномощен да ни дели на богоизбрани и ''навляци боклуци-участници, бихте ли споделили? Ако тук ще обменят мисли и идеи само елитарни личности, моля, ние простосмъртните, да бъдем уведомени, че да не ви се мотаме покрай патрицианските тоги.
навлЕк, навлЕци, впрочем

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
''Кофтенце, в този форум освен мен има още двама, които познават учредителката на тази преводаческа агенция, чиито услуги съм ползвал десетилетия, повтарям - учредителката, не Андрей М. - дано вдяваш, тулумбичке сладка.'' Фелдкурате, не бъди толкова самонадеян. Светът е малък, не знаеш кой кого познава.
Варненка съм, работила съм с  Д.Г. и Петя, която беше с нея през първите години, но напусна Варна и пое по свой път. ''Транслингва'' е варненска преводаческа агенция.Не, не съм им колежка в буквалния смисъл на думата, но сме се срещали на професионално ниво доста повече повече от веднъж през годините.
уважаема, "Транслингва Европа" е софийска преводаческа агенция за която обичаната и уважавана от всички Дж, твърди, че е поканена да бъде учредителка от Андрей М., известен и много добър български преводач - това твърдение на професорската щерка е лъжа.
Бъди, аз и Принца познаваме учредителката от десетилетия и работим с нея, подобни самохвалства не минават.
За сега толкоз.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Здравка

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1863
    • Профил
Това видях и коментирах от къде идва объркването. Варненската ''Транслингва'' е също отдавна ''на пазара'', също с дама основателка и собственик.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
уважаеми ,фелдкурат Ото Катц, не е ли доста странно улегнал, образован мъж да се държи по този начин?
тези интриги за какво ти са?
Лиляно, по какъв начин трябва да се държи улегналия мъж?
И къде виждате интригата - форумната красавица твърди, че за да стане генерал, Румен Радев е членувал в БКП/БСП - на тази откровенна простотия реагирах.

Писаниците за родния й баща, станал член на БКП за да стане професор не съм коментирал, сега ще отбележа, че така поднесени от самата нея, фактите злепоставят родителя й ... толкоз относно бащата-професор.

Бих Ви препоръчал (правя го за втори път) да започнете да пишете на грамотен български език както подобава на чиновник с Вашите претенции, да не падате до нивото на професорската щерка.
Дерзайте и се пазете.

“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
драги фелдкурат, детинщини, да ме прощавате!

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
   ТИ изобщо НЕ МЕ интересуваш, а за де не продължаваш да дрънкаш ГЛУПОСТИ тук, се разбери с Андрей и Рада ...

И ква връзка имат Рада и Андрей с "Кепреден" и мен тук, ЗЛОБАРЮ-ИНТРИГАНТ?!?
тулумбичке, мила дебеланке, по време на 6-часовия ни разговор през август 2018, когато те поканих да се присъединиш към този форум, ти самата намеси Андрей, хвалеше се, че те е канил да станеш учредителка на агенцията, което е лъжа.

За последен път ти предлагам да си мериш приказките, когато пишеш заа мен, надявам се, че си разбрала какво ти казвам.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
драги фелдкурат, детинщини, да ме прощавате!
Прощавам Ви критичните последици, но неграмотното писане не се прощава
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тук всички сме възрастни хора и триковете с различни по шрифт, цвят и размер букви трябва да си останат при инструментариума на детските и начални учителки.
:t2626:

Платформата на "Керпеден", за която съм писала и друг път, може да се сравнява единствено с тази на в-к СЕГА по времето на немупомняимето и Лъчо, а може би е и много, много по-добра ...

И щом предлага тези функционалности, значи създателите ѝ са знаели какво точно правят ...  :thup:

В "Керпеден" има ПРАВИЛА, които бяха обсъдени и приети официално още през м. април тая или миналата година, като в случая иде реч за Правило 2 или 3, което набутах оня ден под носа на един от двамата дуднещи и причина за днешните крамоли, но какво от това ... 

Вторият /но не по ред!/ обаче е БЕЗНАДЕЖДЕН, защото, след като отново стъпи тук, връщайки се от поредното си напускане на "Керпеден", всичко започва отначало ...

А аз за форум, умит като бяла плочка за баня, чистичък, но все пак БЕЗЛИЧЕН и без капчица чувство за хумор, няма да се съглася, ако ще и да ме исфърлят оттук ...

Въпрос на предпочитания ...


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Айде, викам, малце неприсъща вам толерантност да проявите, а? Какво сте подхванали Джиджи? Тя не може по друг начин да изрази емоцията си. Въобще да се изрази и изяви. Е, и? Какво ви пречи толкова, до нетърпимост? Да ставала от масата, че се държала странно и изнервяла компанията. Стига бе! Наистина? Ами ако на масата ви има някой със синдром на Турет, аутист някой, някой с Аспергер? Да става и да се маха? Верно тъй?  :125: