Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 12:02:24

Автор Тема: Прокурор Иван Гешев: Банев подготвял хибридна война срещу България …  (Прочетена 16071 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7402
    • Профил
Чудя се дали мястото на тази новина е в този раздел или в темата на bradatko за занимавките, но все пак ще я оставя тук. И само ще добавя „пази боже, сляпо да прогледа“.

Quote (selected)
Прокурор Иван Гешев: Банев подготвял хибридна война срещу България
Търсел закрила от руснаците по телефон, скрит в консервна кутия
https://www.segabg.com/hot/prokuror-ivan-geshev-banev-podgotvyal-hibridna-voyna-sreshtu-bulgariya

Служители на правосъдието са открили преди десет дни телефон, скрит в консервна кутия в килията на Банев и са го предали на правосъдието и досъдебното производство. Това съобщи в студиото на bTV зам. главният прокурор и ръководител на Специализираната прокуратура Иван Гешев.

the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Прочетох статията.
Дойде ми само една мисъл: И Баневи  ще ни осъдят.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
А, те няма. Това вече е по́ като за началниците.  ;D

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Прокурор Иван Гешев ...

Не знам защо, но откак изгря на днешния хоризонт, това прокурорско име „Гешев” винаги ме е навявало на мисълта за един друг Гешев /не прокурор!/ от вече доста далечното ни минало.  8)

http://trud.cc/?cid=9&pid=10769
П.П. Но ако тази моя асоциация се окаже неприемлива за тук, моля да бъде изтрита. :-\ 


« Последна редакция: Януари 07, 2019, 11:26:12 от Джиджи »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Щом Гешев е заговорил за хибридни войни и евразийски партии, това означава едно - знае, че обвинението му към Баневи за злоупотреби и пране на пари няма да издържи.

Да не говорим пък оная тъпотия с ОПГ - Банев, Баневица и свекърва.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Обаче какъв размах извади тоя път Гешев. :o Прехвърли топката на Жужо, да доказва, че Баневи не са негов проблем.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Щом Гешев е заговорил за хибридни войни и евразийски партии, това означава едно - знае, че обвинението му към Баневи за злоупотреби и пране на пари няма да издържи.
Или просто защото не е за там, където е поставен ...   :roll-1076:

Какви хибридни войни, какви 5 лева!  :blurry_drunk-2127:
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 12:53:27 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Тоя Иван Бутовски такива глупости пише...

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Абе някой спомня ли си, че Баце лично го бракосъчета тоз Баневия и на плаж в Катар го води, или това вече е сметено подобно на боцевите гастроли по мутренски погребения :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Бедни ми Банев, що не ...

Чудя се този човек няма ли достатъчно житейски опит да прецени, че първата работа на прокуратурата е да му зачисли един защитен свидетел, ако не и агент под прикритие, в кауша, втората - да му подмуши апарата с устройство - СРС, с подпис на лице по чл18(1)ЗСРС, съдията после. Бой се от данайците, речено е. Дори когато те даряват с кенчета витамини.

А разрешението за прилагане на СРС, най-вероятно, е получено по реда на чл.18 ЗСРС.

Quote (selected)
Чл. 18. (1) (Изм. - ДВ, бр. 17 от 2003 г., доп. - ДВ, бр. 109 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 109 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 70 от 2013 г., в сила от 09.08.2013 г., изм. - ДВ, бр. 14 от 2015 г.) В случаите на непосредствена опасност от извършване на тежко умишлено престъпление от изброените в чл. 3, ал. 1 или при заплаха за националната сигурност специалните разузнавателни средства могат да се използват и без разрешение на органа по чл. 15 въз основа на разпореждане съответно на председателя на Държавна агенция "Технически операции", председателя на Държавна агенция "Национална сигурност" или главния секретар на МВР.
(2) Използването се прекратява, ако в срок от 24 часа не бъде дадено разрешение от органа по чл. 15, който се произнася по съхраняването или унищожаването на събраната информация.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 17 от 2003 г.) В случаите по ал. 1 и 2 с разрешението на органа по чл. 15 се потвърждават извършените действия до момента.

Затова са и прокурорските масали за държавна измяна и заплаха за националната сигурност.

Аз бих казал, че ако върви операция на контраразузнаването, последното от което тя се нуждае е "прокурорска публичност". Следователно, операцията не е контраразузнавателна, ами банална PSYOP.

То и откак вси са ни приятели, контраразузнаване е мръсна дума.  :t2407:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Заместникът на главния прокурор Иван Гешев заяви пред Би Ти Ви (bTV), че в килията на Николай Банев е бил открит телефон, с който е водена комуникация с руски лобисти. Телефонът е бил скрит в кутия от натурален сок.

„След като се направи експертиза, се видя негова комуникация с руски лобисти, с която се предлага сформиране на евразийска народна партия в България, която да защитава чужди интереси. Така той ще иска политическо убежище в Русия. За мен това е предателство към собствената държава“, заяви Гешев.

Той посочи, че телефонът е бил намерен от служители на Министерство на правосъдието преди десетина дни. „Направена е експертиза – говорено е с руски граждани,

обещавана му е защита от руски адвокати, както и хибридна война и медийна кампания в Русия срещу неговото репресиране.

Обсъждана е и медийна атака срещу прокуратурата, като се споменава името на конкреен известен български журналист, който да я започне. Но за нас е очаквано, защото засегнахме интереси за стотици милиони. И този отговор ще е медиен, политически – ще има всякакви атаки. Но ние правим това, което хората очакват – справедливост“, посочи още той.

Масали като за бабите на пейката под блока. Няма такава експертиза, която да определи съдържанието на проведен по телефона разговор. Но има специални разузнавателни средства, които осигуряват проследяване и записване на разговора. Защо ни правят на балами от Специалната и не си признаят прилагането на СРС. Не очакваме глас от колцентъра да го обяви - "за Ваша сигурност и удобство разговорът се записва". Ама все пак ... Ако пък са използвали само агент, прикрепен към Банев, за да го подслушва, то пак, от оперативна гледна точка, можеше да се намекне за прилагане на СРС. Разбира се, ако агентът им вече не е светнал като коледна елхичка.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Фирмин, ама ти наистина ли допускаш, че съществува дори и 1% истина от неуствестностите, дето ги е изломотил мюлюционеринът? Ти нали уж беше виждал гербав на живо!? Няма и не е измислена глупост, простотия или простъпка, която тиквените питомци да не са в състояние да свършат или изприказват- няма :b0706:
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 15:32:48 от Асол »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Тия Баневи не бяха ли много богати хора (поне така се говори)?
Защо прокуратурата зорлем се опитва да им пълни сметките за наша сметка? Да не са фалирали нещо, а?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7402
    • Профил
Тия Баневи не бяха ли много богати хора (поне така се говори)?
Защо прокуратурата зорлем се опитва да им пълни сметките за наша сметка? Да не са фалирали нещо, а?

Ето това е най за ядосване в цялата история — че хора като Баневи ще намажат и от съда в Страсбург. Не им стига останалото, което им подариха за приятелизиране, ами сега и това.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Тия Баневи не бяха ли много богати хора (поне така се говори)?
Защо прокуратурата зорлем се опитва да им пълни сметките за наша сметка? Да не са фалирали нещо, а?

Ето това е най за ядосване в цялата история — че хора като Баневи ще намажат и от съда в Страсбург. Не им стига останалото, което им подариха за приятелизиране, ами сега и това.
Не мисля, че точно парите, които евентуално ще им присъди ЕСПЧ, са за завиждане. Аз не бих прекарал няколко месеца в следствения арест заради сто бона.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Ти, Minderbinder, и след това, успяваш ли още да го гледаш Гешев и прокуратурата му с уважение и със сериозно изражение?  :nuts:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Въпросът не е да избираш или 6 месеца в ареста или 100 бона.
Изборът е дали да прекараш 6 месеца без да изкараш 100 бона или да да изкараш 100 бона, лежейки в ареста.
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 19:20:43 от Bacho Кольо »

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Хммм, нали в килиите няма хладилници? Къде тогава е била таз кутийка от натурален сок? Щото натуралните сокове имат един такъв ама много кратък срок на годност извън хладилниците, та се питам.
Пак приказки под шипковия храст, Господи, поне малко уважение към читателите на подобни измишльотини да имаше!  Нещо като, абе донесли му сандвич, пък се видял дебел сандвичът на надзирателите, та отхапали и счупили горен кучешки зъб о телефона, дето бил скрит вътре. Или донесли му на затворника вита баница, а вътре телефонен кабел, а в центъра шайбата, маскирана като розичка! Някакъв джумбиш да става като ще ни забавляват!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7402
    • Профил
Тия Баневи не бяха ли много богати хора (поне така се говори)?
Защо прокуратурата зорлем се опитва да им пълни сметките за наша сметка? Да не са фалирали нещо, а?

Ето това е най за ядосване в цялата история — че хора като Баневи ще намажат и от съда в Страсбург. Не им стига останалото, което им подариха за приятелизиране, ами сега и това.

Не мисля, че точно парите, които евентуално ще им присъди ЕСПЧ, са за завиждане. Аз не бих прекарал няколко месеца в следствения арест заради сто бона.

Не им завиждам.

А и специално на това семейство и 100 лева отгоре са им много.
the lamers club honourable member …

Пешо

  • Гост
Ти, Minderbinder, и след това, успяваш ли още да го гледаш Гешев и прокуратурата му с уважение и със сериозно изражение?  :nuts:
Труден въпрос.
Герберската сган системно и последователно унищожава държавността и доверието в институциите. Но доверието ми в разума на тълпата е още по-ниско, така че оставам привърженик на системата.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Моето обяснение е, че прокуратурата са разбрали за гонка откъм брюксел и се пробват, без да отчетът че каквото е позволено на Юпитер не е позволено на вола.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
 Minderbinder,
Ти да не идваш от средновековието или от Третия свят, че в представите ти тълпата непременно трябва да е неграмотна и дива?

« Последна редакция: Януари 07, 2019, 19:58:12 от Banshee »

Пешо

  • Гост
Minderbinder,
Ти да не идваш от средновековието или от Третия свят, че в представите ти тълпата непременно трябва да е неграмотна и дива?
Съвременната тълпа много малко се отличава от средновековната. Не съм никак убеден, че гледането на телевизия и четенето на фейсбук са допринесли за помъдряването ѝ. Нито, че присъщият ѝ стаден инстинкт се е променил на йота.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Ето това е най за ядосване в цялата история — че хора като Баневи ще намажат и от съда в Страсбург. Не им стига останалото, което им подариха за приятелизиране, ами сега и това.

Не мисля, че точно парите, които евентуално ще им присъди ЕСПЧ, са за завиждане. Аз не бих прекарал няколко месеца в следствения арест заради сто бона.
[/quote]
Не им завиждам.
А и специално на това семейство и 100 лева отгоре са им много.
[/quote]
От друга страна, ако ЕСПЧ присъди на Баневи каквато и да е сума, това ще бъдат единствените им законно спечелени пари.

Пешо

  • Гост
Ето това е най за ядосване в цялата история — че хора като Баневи ще намажат и от съда в Страсбург. Не им стига останалото, което им подариха за приятелизиране, ами сега и това.

Не мисля, че точно парите, които евентуално ще им присъди ЕСПЧ, са за завиждане. Аз не бих прекарал няколко месеца в следствения арест заради сто бона.
Не им завиждам.
А и специално на това семейство и 100 лева отгоре са им много.
[/quote]
От друга страна, ако ЕСПЧ присъди на Баневи каквато и да е сума, това ще бъдат единствените им законно спечелени пари.
[/quote]
Доколкото ми е известно, първоначалните натрупвания на Баневи са чрез т.нар. 'масова' или 'бонова' приватизация и са напълно законни. За по-нататъшните им действия не мога да кажа, но имам подозрение, че обвиненията в пране на пари са несъстоятелни.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
На всичко това му се вика "оцветка". И целта не е само да се ползва удобството на чл.18, ал.1 на ЗСРС. Оцветката "евразийский гибридчик" е за вътрешно, но и за външно ползване. "Руснаците идат" може да бъде парола, боен зов или дори предсмъртен завет. Но работи. След тероризма и шпионажа в полза на Русия, причастността към проекти и инициативи, дефинирани като "хибридна война", дискриминира посочения спрямо ред човешки права. Банев може да се окаже в оранжев костюм, с окови и чувал на главата за едно щракване с пръсти. И някой ентусиаст на евроатлантизма с туба вода над него.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
В следствените арести има ли контакти от които да се зарежда батерия на телефон?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Но доверието ми в разума на тълпата е още по-ниско, така че оставам привърженик на системата.

Само заради ниското ти доверие в разума на тълпата оставаш привърженик на системата?
На ТАЗИ система? Странни разсъждения ...  :doofus-2124:

Ами нали точно тази тълпа преизбира и поддържа тази система в продължение на толкова много години???
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 21:21:18 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
И този го гледах.
По кратко не мога да се изразя.
Боже, пази България!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
На всичко това му се вика "оцветка". И целта не е само да се ползва удобството на чл.18, ал.1 на ЗСРС. Оцветката "евразийский гибридчик" е за вътрешно, но и за външно ползване. "Руснаците идат" може да бъде парола, боен зов или дори предсмъртен завет. Но работи. След тероризма и шпионажа в полза на Русия, причастността към проекти и инициативи, дефинирани като "хибридна война", дискриминира посочения спрямо ред човешки права. Банев може да се окаже в оранжев костюм, с окови и чувал на главата за едно щракване с пръсти. И някой ентусиаст на евроатлантизма с туба вода над него.
Пак напомням.
Каквото е позволено на Юпитер не е позволено на вола.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
В следствените арести има ли контакти от които да се зарежда батерия на телефон?
Няма начин да не е до контакта на хладилника! Зарядното е било в кутията със синьо сирене!

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Сащисана съм:
Не зная да се смея ли на равнище ГЕРБ-БГ-зам.-глав. прокурор,
или да рева и да си скубя косите поради същото.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
А не си ли претръпнала вече?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Най-сащисана съм обаче от нас си - какво още унизително могат да си позволят да ни стоварят безнаказано...
Явно всичко могат да си позволят при такова население като нас.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Не ми се дава възможност да претръпна, Джузепе, всеки ден все по-колосално невъобразима простащина. Време дъх не ни се дава да поемем от предшестващата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Най-сащисана съм обаче от нас си - какво още унизително могат да си позволят да ни стоварят безнаказано...
Явно всичко могат да си позволят при такова население като нас.

Или, както точно го е определил Майндера по-горе - ТЪЛПАТА ...  :bouncy-1054:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Значи все още вярваш в еволюцията, като възможност за решаване на екстремни проблеми.
То и аз така. Докато не прозрях, че определени субекти не се поддават на еволюция. Въпреки, че изглеждат като одушевени.
Досущ!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Протоплазма ги наричат в един роман май беше - приличат на хора, хранят се, дишат, размножават се, досущ хора, но не са човеци, а протоплазма, Джузепе.

Пешо

  • Гост
Но доверието ми в разума на тълпата е още по-ниско, така че оставам привърженик на системата.

Само заради ниското ти доверие в разума на тълпата оставаш привърженик на системата?
На ТАЗИ система? Странни разсъждения ...  :doofus-2124:

Ами нали точно тази тълпа преизбира и поддържа тази система в продължение на толкова много години???
Всяка система е за предпочитане пред хаоса на тълпата. И едва ли има по-убедителен аргумент за тъпотата на тълпата от ББ. Нямам предвид сега, а онези далечни години - 2005, 6, 7.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Джиджи,
тълпата е аморфно и неуправляемо нещо. Но е формируемо, в смисъл може да се отлее в калъп, или ако не се лее- да се натика.Въпрос на умения. Виж Хитлер.
При наличието на способни формовчици отстрани и цяла Германия е отишла курбан на формовчиците. Какви сме ние - нищо работа! Надеждата ми бе в 1300 г. ни история и все още е, но все по малко. И то само защото и шумерската цивилизация и инките и маите и елините са изчезнали повече или по малко естествено. При нас експеримента е на път да се окаже сполучлив по изкуствен начин.
Дано се лъжа.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
 “Роман такой, фантастический, – быстро сказала Маня. – Там есть люди, а есть другой биологический вид, который от людей ничем не отличается. Это не роботы, не машины, это точно такие же существа. Им нужно есть, пить, спать, производить потомство. Но они не люди. Они – протоплазма. И очень трудно отличить людей от протоплазмы. Почти невозможно. Но она – просто материал, понимаешь? А материал не может любить, страдать, жалеть, спасать, бороться, думать, делать научные открытия, писать стихи и всякую прочую ерунду. Он может только принимать удобную форму. Так, чтоб ему, материалу, было удобно и прекрасно!.. На все остальное наплевать, хоть трава не расти!.. "

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
“Протоплазма” от Константин Штепенко

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4340
    • Профил
Най-голямото престъпление на Баневи е срещу българската индустрия и срещу работещите в нея.
Бастисването на работещи, модерни, перспективни предприятия. Сега се сещам за две от тях - Полимери Девня и Елма Троян - ной-големият завод за електромотори на Балканите.

Но тук възниква въпросът за техните  съучастници - шефовете и служителите на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол.

Т.е. затова не могат да ги осъдят.

Вероятността да ги осъдят за пране на пари оценявам на 5-6%
Вероятността да докажат действия на ОПГ  /Банев, Баневица, свекърва/  оценявам на 0 %
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 21:54:22 от Bacho Кольо »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Джиджи,
тълпата е аморфно и неуправляемо нещо. Но е формируемо, в смисъл може да се отлее в калъп, или ако не се лее- да се натика.Въпрос на умения. Виж Хитлер.
При наличието на способни формовчици отстрани и цяла Германия е отишла курбан на формовчиците. Какви сме ние - нищо работа! Надеждата ми бе в 1300 г. ни история и все още е, но все по малко. И то само защото и шумерската цивилизация и инките и маите и елините са изчезнали повече или по малко естествено. При нас експеримента е на път да се окаже сполучлив по изкуствен начин.
Дано се лъжа.

Само 1300 години история, м? Че те античките ни слагат в малкия си джеб.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Кои "антички" сержант имаш предвид?
Кои са чак пък толкова по "трайни" от нас?
Няколкото века в повече на елините или шумерите не са нищо особено предвид сегашните условия, където България е май единствената страна на стария континент, съществуваща до сега.
Дали си гледал клипа на един лондончанин за историята на София?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7402
    • Профил
Кои "антички" сержант имаш предвид?

Мáкедонците естествено  :m1728:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
В следствените арести има ли контакти от които да се зарежда батерия на телефон?
Не, но има обслужващ персонал от надзиратели, които оказват съответните услуги срещу заплащане.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Кои македонци.
Има провинция македония, "северна" или бивша македония без да броим тези у нас.
 
Уфф, ама наистина ли се връзвате на брътвежите на Гешев.
Нищо няма да излезе. И не щото няма как да има телефон в ареста, ами щото няма как да получи разрешение за СРС. Притежанието на телефон е незаконно, следователно прилагането на срс също и т.н. Е освен ако не обяви че те са го снабдили, ама бая трудно ще обясни що
« Последна редакция: Януари 07, 2019, 22:35:38 от 66 »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
В следствените арести има ли контакти от които да се зарежда батерия на телефон?
Не, но има обслужващ персонал от надзиратели, които оказват съответните услуги срещу заплащане.
:bubblegum: "Менюто на Луиджи Вампа", невям?!  Или това е от присъствието на Света София, покрай която просто иде ред на добрата литература?!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Не, но има обслужващ персонал от надзиратели, които оказват съответните услуги срещу заплащане.
И сигурно няма камери, чиито записи да се прегледат.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
23    Николай Йорданов Банев и Сали Шабан Ибрям
Инициативен комитет представляван от Исай Величков Пешев    
4 196 гласа за президент.

Сериозна сила в политиката, кой не би се поблазнил.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Джиджи,
тълпата е аморфно и неуправляемо нещо. Но е формируемо, в смисъл може да се отлее в калъп, или ако не се лее - да се натика. Въпрос на умения. Виж Хитлер.
Напротиф, Джузепе, пак въпрос на умения, но виж Баце!   :ive_got_it-1379:

Само с вълшебните думички "Аз съм прост и вие сте прости!" вече владее тълпата повече от 10 години. И ще я владее, докато ги има НЕГО и НЕЯ!  :m0941:
« Последна редакция: Януари 08, 2019, 00:39:51 от Джиджи »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Minderbinder,
Ти да не идваш от средновековието или от Третия свят, че в представите ти тълпата непременно трябва да е неграмотна и дива?
Съвременната тълпа много малко се отличава от средновековната. Не съм никак убеден, че гледането на телевизия и четенето на фейсбук са допринесли за помъдряването ѝ. Нито, че присъщият ѝ стаден инстинкт се е променил на йота.

Това, че гледаш на обществото като на презряна тълпа, която няма право да контролира правосъдието, не те възвисява над нея, а те праща точно при тиквокрепителите на дъното, търсещи твърда ръка и бащинска фигура на просветения монарх, олицетворяващ Системата и такива архаични архетипи, но затова пък със самочувствието на по-горна ръка хора.  :D
Нали Боко винаги се хвали, че неговите избиратели са градски и с вишо? Даже, първоначално терминът ХУИ май беше  измислен за тях, не толкова за претопените сини, докато скачаха срешу Орешарски през 2013.
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 09:09:32 от Banshee »

Пешо

  • Гост
Minderbinder,
Ти да не идваш от средновековието или от Третия свят, че в представите ти тълпата непременно трябва да е неграмотна и дива?
Съвременната тълпа много малко се отличава от средновековната. Не съм никак убеден, че гледането на телевизия и четенето на фейсбук са допринесли за помъдряването ѝ. Нито, че присъщият ѝ стаден инстинкт се е променил на йота.

Това, че гледаш на обществото като на презряна тълпа, която няма право да контролира правосъдието, не те възвисява над нея, а те праща точно при тиквокрепителите на дъното, търсещи твърда ръка и бащинска фигура на просветения монарх, олицетворяващ Системата и такива архаични архетипи, но затова пък със самочувствието на по-горна ръка хора.  :D
Нали Боко винаги се хвали, че неговите избиратели са градски и с вишо? Даже, първоначално терминът ХУИ май беше  измислен за тях, не толкова за претопените сини, докато скачаха срешу Орешарски през 2013.
Грешиш.
Отношението на Борисов към плебса е синтезирано в култовата реплика "аз съм прост и вие сте прости".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Отношението на Борисов към плебса е синтезирано в култовата реплика "аз съм прост и вие сте прости".

Донякъде. И затуй съм го изписала  с пурпурни букви по-горе.
Но не съм сигурна, дали е напълно осъзнато. :t1811:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Грешиш.
Отношението на Борисов към плебса е синтезирано в култовата реплика "аз съм прост и вие сте прости".

Да, ама по-скоро за отношението на "плебса" към Борисов беше разговорът. На мен "демос" повече ми харесва. И за изборните резултати, като сме чели Алеко и гледали видеа, които даже не се водят СРС-та, (а биха могли), малко са съмнителни тези резултати...
« Последна редакция: Януари 09, 2019, 09:57:28 от Banshee »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Едно мнение от човек, неблестящ особено с интелект, за друг, блестящ с липсата на такъв.
Quote (selected)

ГЕШЕВ, ГЕШЕВ, АКО НЕ БЕШЕ ТОЛКОВА ЖАЛЪК, ЩЕШЕ ДА СИ ТРАГИКОМИЧЕН!
КАКЪВ САШО ДИКОВ, БЕ, ТЪРСЕТЕ ПУТИН!

Цял ден, братя и сестри, цял ден, през час ни облъчват с анонси за новините по bTV , където някой ако е пропуснал смешното интервю със зам-главния прокурор „спец“ Гешев, то може да чуе фундаменталните извадки от него, като например, че в кутия от плодов сок вкарали на Николай Банев телефон в ареста.

И как чули милиционерите как Банев бил уговарял руски граждани да му правят медийна кампания в защита … в Русия /?!?!/ , и как вътре го имало името и на известен български журналист, който пък да напада прокуратурата у нас, която си вършела работата и затова я нападали /?!?!/.

И понеже в социалните мрежи цялата тая тъпня предизвика смях, ругатни и закачки, КОНТРОЛИРАНО, трябваше да се направи нещо, че умнотиите на „спец“ Гешев да хванат дикиш.

И какво, какво?, как какво?, за тая цел прокуратурата си има жълт сайт, на който праща поздравителни писма и чрез който контролирано си пласира сготвените яхнии.

И така в края на деня бе пусната контролирано поредната „спец“ гешевска „бомба“ – журналистът, който щял бил да бъде задействан да плюе прокуратурата в полза на Банев, бил Сашо Диков, ама Сашо Диков още не знаел, мамка му и конспирация…

Прокуратурата премина всякакви граници на циркаджилъка. И ако Спец. Гешев не беше толкова жалък, щеше да е трагикомичен!

Първо, само идиотите не знаят, че ВСЕКИ АРЕСТАНТ И ЗАТВОРНИК ИМА ТЕЛЕФОН В КИЛИЯТА СИ.

Второ, телефоните се пропускат срещу рушвет и охотно стигат до арестантите, защото:

Трето, така прокурори и ченгета контролират разговорите от килиите и си натъкмяват СРС, които после напъхват в делото, почти винаги с трагичен „успех“.

Четвърто и особено важно!: всеки средно интелигентен и печен арестант е напълно наясно, че го подслушват от килията и затова в повечето случаи в разговорите към външния свят си прави откровен ташак с ченгета и прокурори. Справка: питайте Пламен Стоянов – Дамбовеца нарочно какви ги плещеха от ареста и чистосърдечно се забавляваха с „разследващите“, които си трупаха СРС как се готвели да убият някого… Прокурорското фиаско по този случай го знаете.

Пето, ако Банев организира сам защитата си от килията и то с руски граждани, значи е идиот, а видимо не е такъв.

Шесто, Сашо Диков пък да получава поръчка да критикува прокуратурата е тъпо, колкото е тъп „спец“ Гешев, защото Сашо Диков не е спирал да говори против золумите на същата тази прокуратура.

Прокуратурата е заприличала на такова лайняно блато, некадърно, поръчково и тъпо като галош, че вече няма и дъно.

Какъв Сашо Диков, бе, спец. Гешев, търси направо Путин! В кутията от плодов сок.

Afera.bg
http://afera.bg/%D0%B3%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%B2-%D0%B3%D0%B5%D1%88%D0%B5%D0%B2-%D0%B0%D0%BA%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B6%D0%B0%D0%BB%D1%8A%D0%BA.html

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Quote (selected)
В следствените арести има ли контакти от които да се зарежда батерия на телефон?
Не, но има обслужващ персонал от надзиратели, които оказват съответните услуги срещу заплащане.

   Преди 2 години в следствения арест в София вкараха петнайсетина свиленградски митничари.. Да са били безгрешни - не, ама целта беше да се закрие митница "Свиленград", а архивите отидоха в Бургас./ Кво стигнало - не знам./
   Та услугата "допълнителна /извънполагаема/ баня" се таксувала две кутии цигари..Две три булки наумили да минат тънко и занесли безбандеролови цигари - стари запаси..
 Цената станала три кутии.. Логиката била : - Две кутии магазински - 10 лева, три кутии дюти фри, също са 10 лева.. Тарикатлъци не ни минават.

  Па Гешев мяза на човек, ама и Бойчу мяза, и други мязат.. та не знам кво да мисля!