Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 18, 2024, 17:59:26

Автор Тема: Русия (Re: Russia)  (Прочетена 2149175 пъти)

0 Потребители и 182 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4860 -: Февруари 12, 2022, 18:22:54 »
Съмненията ми се потвърдиха!
Тая сутрин прозорците ми почти се разтресоха.

Веднага разбрах че това не в граждански самолет.Мноо добре им знам децибелите.

Отворих прозореца.Видях ята птици летящи ниско. Първата ми мисъл беше - бойни самолети.

Признавам, че се възбудих, но все пак имах съмнение.

Преди малко излезе официално съобщение, че днес и утре около София испанските еврофайтери ще "тренират".

 :popcorn:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4861 -: Февруари 12, 2022, 18:33:43 »
Преди малко излезе официално съобщение, че днес и утре около София испанските еврофайтери ще "тренират".

Ми да тренират, нема лошо!!!  O:-)


AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4862 -: Февруари 12, 2022, 18:38:14 »
Съмненията ми се потвърдиха!
Тая сутрин прозорците ми почти се разтресоха.

Веднага разбрах че това не в граждански самолет.Мноо добре им знам децибелите.

Отворих прозореца.Видях ята птици летящи ниско. Първата ми мисъл беше - бойни самолети.

Признавам, че се възбудих, но все пак имах съмнение.

Преди малко излезе официално съобщение, че днес и утре около София испанските еврофайтери ще "тренират".

 :popcorn:

Гледай да не се превъзбудиш при тренировките.
И въпрос какво ще тренират тореадорите?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4863 -: Февруари 12, 2022, 18:39:47 »
Ще играят плаща дето дразни бика.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4864 -: Февруари 12, 2022, 18:42:46 »
Гледай да не се превъзбудиш при тренировките.
И въпрос какво ще тренират тореадорите?

Ами какво могат да тренират едни "еврофайтери", както ги е нарекъл ЗИП-а по-горе, а не тореадори?!?  :lol:

« Последна редакция: Февруари 12, 2022, 18:49:51 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4865 -: Февруари 12, 2022, 18:48:30 »
Само затова, че некои туканка по навик на изфукване с тъп хумор и на изкелиферчване на всичко, което се пише във форума, искат отново да привлекат вниманието върху себе си и да разводнят разговора доколкото е възможно повече?!?  :t2619:

Защото просто друго НЕ МОГАТ да правят!!!


NB - темата е за Русия.

« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 06:03:07 от Alois Alzheimer »

Неактивен Delius

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 201
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4866 -: Февруари 12, 2022, 18:59:36 »
В Минобороны заявили, что в территориальных водах РФ обнаружили подлодку ВМС США
---
В ведомстве сообщили, что подводная лодка типа Virginia проигнорировала требование покинуть территориальные воды РФ и ушла после применения "соответствующих средств".

https://tass.ru/armiya-i-opk/13690879

---

Пръдват - бегат. Сик транзит. А к'ви аслани беха...

 :nuts:
Палосич! Палосич!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7541
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4867 -: Февруари 12, 2022, 20:00:49 »
какво ще тренират тореадорите?

смяна на слиповете при отказ на катапулта
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4868 -: Февруари 12, 2022, 20:07:55 »
Хош гелдин Нор.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7541
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4869 -: Февруари 12, 2022, 20:13:11 »
хош булдук, АнонименБГ
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4153
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4870 -: Февруари 12, 2022, 20:15:14 »
Ха! Вилкомен, Nor1!

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4153
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4871 -: Февруари 12, 2022, 20:22:34 »
Ще играят плаща дето дразни бика.
Точ. Само дето не дразнят бик, а мечка, пък тя тича бързо, плува, катери се....изобщо спасение нанай

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4872 -: Февруари 12, 2022, 20:34:05 »
При прибалтите и поляците - американци, канадци, немци и англичани.

При нас - ибериици... аш обыдно

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1640
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4873 -: Февруари 12, 2022, 21:12:48 »
Западът беше замислил провокация срещу Донецк/Луганск, но РФ с една перфектна като време логистична операция струпа една армада в близост до тях. Същевременно предяви ултиматум на Запада. В първия момент САЩ/НАТО бяха стъписани, но скоро се окопитиха и започнаха да протакат и да обезсмислят ултиматума, като се опитаха да го сведат само до Украйна. Да ама не, той не е меньо в ресторант, от което се избира желаното! Тогава англосаксите показаха крадливата си същност и заплашиха да секвестират активите на руските олигарси в Лондон град. Това стъписа за момент управляващите в РФ. В края на управлението на Елцин беше постигнато споразумение между силоваците и либералите за разпределение на отговорностите и фифти фифти влияние. В последните години силоваците успяха да вземах връх, промениха политиката на ЦБ, въведоха забранителни изисквания за висшите държавни служби … Моментната изненада беше преодоляна и последва дислокация в Белорусия недвусмислен намек, какво би се случило, ако Западът не отстъпи. САЩ сега отново се опитват да търгуват. На всеки нормален и непредубеден човек е повече от ясно, че е безсмислено РФ да напада Украйна, тя просто ще падне като узрява круша. Въпреки безпрецедентната хистерия, която беше организирана РФ не напада, а чака отговор, дава шанс на дипломацията.
За това Байдън си измоли телефонен разговор след предварително обречената на провал визита на Макрон и подигравка с простата британска форин офис шефка. Той трябва да спасява рейтинг, опитвайки се по този начин да се плацира като миротворец, само дето очаква всеки момент влизане в Украйна – СМЯХ ОТ ВСЯКЪДЕ!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4874 -: Февруари 12, 2022, 21:18:37 »
На 100% съм сигурен че ще спрат СП2.
Както и сега де.
Няма да има газ за немците.
Както сега де.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4875 -: Февруари 12, 2022, 21:23:04 »
Да изтървеш ЮП се иска много силен характер. Трудно е за проумяване.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4876 -: Февруари 12, 2022, 21:26:32 »
На 100% съм сигурен че ще спрат СП2.
Както и сега де.
Няма да има газ за немците.
Както сега де.

Ха
И кой ще загуби тогава?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4877 -: Февруари 12, 2022, 21:27:52 »
Кептъна добре ги е описал.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4878 -: Февруари 12, 2022, 21:30:23 »
Изнерви ги Путин много. Украйна му е под носа. А ония мъкнат железа от майната си. Аз все пак очаквам младокът Зеленски да се окаже на висота и да допринесе за нормализация. Руснаците си играят шаха.
« Последна редакция: Февруари 12, 2022, 21:38:07 от dabedabe »

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4879 -: Февруари 12, 2022, 21:47:50 »
Западът беше замислил провокация срещу Донецк/Луганск, но РФ с една перфектна като време логистична операция струпа една армада в близост до тях. Същевременно предяви ултиматум на Запада. В първия момент САЩ/НАТО бяха стъписани, но скоро се окопитиха и започнаха да протакат и да обезсмислят ултиматума, като се опитаха да го сведат само до Украйна. Да ама не, той не е меньо в ресторант, от което се избира желаното! Тогава англосаксите показаха крадливата си същност и заплашиха да секвестират активите на руските олигарси в Лондон град. Това стъписа за момент управляващите в РФ. В края на управлението на Елцин беше постигнато споразумение между силоваците и либералите за разпределение на отговорностите и фифти фифти влияние. В последните години силоваците успяха да вземах връх, промениха политиката на ЦБ, въведоха забранителни изисквания за висшите държавни служби … Моментната изненада беше преодоляна и последва дислокация в Белорусия недвусмислен намек, какво би се случило, ако Западът не отстъпи. САЩ сега отново се опитват да търгуват. На всеки нормален и непредубеден човек е повече от ясно, че е безсмислено РФ да напада Украйна, тя просто ще падне като узрява круша. Въпреки безпрецедентната хистерия, която беше организирана РФ не напада, а чака отговор, дава шанс на дипломацията.
За това Байдън си измоли телефонен разговор след предварително обречената на провал визита на Макрон и подигравка с простата британска форин офис шефка. Той трябва да спасява рейтинг, опитвайки се по този начин да се плацира като миротворец, само дето очаква всеки момент влизане в Украйна – СМЯХ ОТ ВСЯКЪДЕ!
Конфликта в Украйна между РФ и САЩ е стар-Крим,по точно военноморските бази,Украйна беше решила да прекрати 50-годишният договор с РФ и да предостави база на САЩ /от ЛДНР бягат и Украйна,и РФ/от 8 г.се инвестира в Крим и все още стандарта на живот с РФ не е изравнен.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1640
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4880 -: Февруари 12, 2022, 21:50:39 »
На 100% съм сигурен че ще спрат СП2.
Както и сега де.
Няма да има газ за немците.
Както сега де.
Полека не се увличайте, особено когато пък не сте наясно с фактологията!
В момента все още е в ход лицензирането на местния оператор, което под натиск на САЩ   се бави. Бави се защото с пускането му ще падне цената на борсата и ще увиснат американските доставки на втечнен газ, който по принцип е по-скъп от тръбния, още повече пък този от РФ за Европа. Това вече и децата научиха. Парадоксът е, че Газпром не дава зор, защото печели от високата борсова цена, както впрочем и САЩ.
Ако не бъде лицензиран оператора на СП2, то съгласно договора Германия ще трябва да плати огромна цена, която съдът в Хага, колкото и да не им се иска трябва да признаят.
Обаче, ако РФ нахлуе в Украйна съдът ще приеме това като форс мажорно обстоятелство и няма да присъди съответната полагаща се пеналия!
Газ за немците ще има от РФ, както има до сега близо половината от консумацията им. Иначе няма от къде да дойде.
Ако стане война, РФ, КНР и Иран ще блокират Ормузкия залив, ще контролират кои танкери минават и ...световна енергийна криза. Ще кажете ами петия американски флот, от мен да знаете ще трае, ако иска да плава.-
Става интересно (напечено) тогава. Дали стиска на НАТО/САЩ една дори конвенционална война от голям мащаб? Тогава ще стане ясно, че ЦАРЯТ Е ГОЛ!

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4881 -: Февруари 12, 2022, 21:53:45 »
Да изтървеш ЮП се иска много силен характер. Трудно е за проумяване.
https://trud.bg/article-4710177/
Шефът на руската компания „Газпром“ Алексей Милер обяви, че проектът „Южен поток“ е бил провален заради Украйна, а министърът на енергетиката Александър Новак съобщи, че договорът с Киев за транзит на газ няма да бъде удължен след 2019 г. Това стана на конференцията „Европа и Евразия: по пътя към нов модел на енергийна сигурност“ в Берлин.

„Това, че не позволиха реализацията на „Южен поток“, имаше една цел - да се запази статутът на Украйна като транзитна страна“, обявил Милер, цитиран от РИА Новости

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1640
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4882 -: Февруари 12, 2022, 21:55:47 »

Конфликта в Украйна между РФ и САЩ е стар-Крим,по точно военноморските бази,Украйна беше решила да прекрати 50-годишният договор с РФ и да предостави база на САЩ /от ЛДНР бягат и Украйна,и РФ/от 8 г.се инвестира в Крим и все още стандарта на живот с РФ не е изравнен.

Сега до голяма степен кризата възникна и от намерението МикроБритания да строи база в Украйна.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4883 -: Февруари 12, 2022, 21:58:39 »

Конфликта в Украйна между РФ и САЩ е стар-Крим,по точно военноморските бази,Украйна беше решила да прекрати 50-годишният договор с РФ и да предостави база на САЩ /от ЛДНР бягат и Украйна,и РФ/от 8 г.се инвестира в Крим и все още стандарта на живот с РФ не е изравнен.

Сега до голяма степен кризата възникна и от намерението МикроБритания да строи база в Украйна.
Да.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4884 -: Февруари 12, 2022, 22:04:20 »
Днес четох интересен материал за шистовия газ.
Quote (selected)
В САЩ се подготвят за края на шистовата революция
Ако  големите компании в бранша запазят без промяна добивите, както беше по време на пандемията, много от тези кладенци ще работят още поне десетилетие. Ако обаче добивите бъдат увеличени с около 30% на година, то дори и най-перспективните от тях ще бъдат изчерпани в рамките на няколко години.
 
https://glasove.com/ikonomika/v-sasht-se-podgotvyat-za-kraya-na-shistovata-revolyutsiya
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4885 -: Февруари 12, 2022, 22:37:21 »
На 100% съм сигурен че ще спрат СП2.
Както и сега де.
Няма да има газ за немците.
А аз - не повече от 20%

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4886 -: Февруари 12, 2022, 22:39:50 »
Който е подценил Русия, е губил. Ред е на американо-ингилизите.
....................
За газта бачо Кольо е прав. Руснаците ще коткат германците. Докато им отърва.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4887 -: Февруари 12, 2022, 22:46:37 »
Американо-ингилизите веднъж спечелиха, ще видим дали руснаците пак ще им се доверят.
Сегашната истерия ми напомня за кубинската ракетна криза.
Руснаците отстъпиха и всичко тръгна назад.
Сега е ред на наглосаксите да сдават позиции.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4888 -: Февруари 12, 2022, 22:47:48 »
Руснаците ще коткат германците. Докато им отърва.
Руснаците ще коткат германците. Щото им отърва.
Германците ще коткат руснаците. Щото им отърва.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4889 -: Февруари 12, 2022, 22:56:19 »
Какви времена доживяхме, а? Да видим френците, дето се дуят. Късметлии са те, общо взето. На мен за японците ми е жал.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4890 -: Февруари 12, 2022, 23:03:36 »
Анатолий Собчак: Крым — это Россия
https://www.youtube.com/watch?v=heXNOGW5IH4

Активен Imko1

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 181
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4891 -: Февруари 12, 2022, 23:04:04 »
Руснаците ще коткат германците
А франсетата? Без уран от Мали дали няма да купуват от Росатом? Пак "коткане"? Товарищ Макрон защо беше в Москва? Че днес си приказвали с Путин час и 40 минути...
Двете водещи страни в ЕС - енергозависими от Кремъл...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4892 -: Февруари 12, 2022, 23:13:08 »
Не ме разбрахте май.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4893 -: Февруари 12, 2022, 23:42:03 »
СП2 ще го има! Икономическата логика сочи, че без него германският бизнес загива. И няма значение кой е на власт в Германия - потокът ще тръгне. Тъй като в момента положението е натопорчено, ще използват първия удобен момент и ще се даде разрешението.

Активен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 405
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4894 -: Февруари 13, 2022, 00:01:11 »
СП2 ще го има! Икономическата логика сочи, че без него германският бизнес загива. И няма значение кой е на власт в Германия - потокът ще тръгне. Тъй като в момента положението е натопорчено, ще използват първия удобен момент и ще се даде разрешението.
Ако е вярно казаното от Милер в ''Труд'',Украйна е прецакала България заради собствените си интереси/напълно нормално/,а ние собствени интереси нямаме ли?Не ми ясно защо изобщо България трябва да се меси по СП2.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7541
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4895 -: Февруари 13, 2022, 02:02:44 »
Ха! Вилкомен, Nor1!
Hallo, Kole.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10123
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4896 -: Февруари 13, 2022, 07:44:23 »
СП2 ще го има!

To си го има. Вече не е необходим на Русия. Нека си стои, да гледат празния кюнец. Първо, Газпром си върна инвестициите от високата цена на газа; второ, след изтичането на договорите с Украйна и Полша, газ през тях няма да минава; трето, без СП газ ще се продава само на борсата, на муци-цена. Русия си осигури пазар в Китай. За Европа ще изпраща жижен газ. Икономическите последици ще са убийствени за Европа. Хитрата сврака, с двата крака.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4897 -: Февруари 13, 2022, 08:11:53 »
Работата е дебела.

По границата с Украйна направо в полетата се трупат хеликоптери.

Белгородска област ...

https://m.vk.com/wall-55849790_3055277

 :m1329:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1640
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4898 -: Февруари 13, 2022, 08:19:16 »
ЗИП,
Преди години (1966) се появи един забавен американски филм комедия - The Russians Are Coming! The Russians Are Coming! (Руснаците идат! Руснаците идат!), който описва премеждията на една руска подводница доближила се плътно до американския бряг и заседнала в пясъчен нанос; комичният опит на екипажа да освободи подводницата, накрая идва прилива и едва ли не побратимени американците изпращат подводницата. Накрая пристигат два еър форса, но като виждат изпращането се оттеглят.
Само градския пияница препуска с коня си и крещи „Руснаците идат! Руснаците идат!“, а те в същност вече ги няма.
Сега ситуацията много ми напомня на римейк на тази забавна комедия. Руснаците нападат Украйна! Руснаците нападат Украйна!

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1640
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4899 -: Февруари 13, 2022, 08:39:11 »
The Russians are coming (Руснаците идат). https://www.youtube.com/watch?v=fqPgUennGtg

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4900 -: Февруари 13, 2022, 08:52:52 »
Мълния !

От утре спират всички граждански полети над Украйна !

 :popcorn:

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1640
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4901 -: Февруари 13, 2022, 08:57:53 »
Стана въпрос за подводница и се сетих за вчерашния инцидент при остров Оруп в Курилите. Министерство на отбраната на РФ съобщи вчера, че американска подводница клас „Вирджиния“ навлязла в руски териториални води и руския военен кораб „Маршал Шапошников“ й заповядал по звуководната връзка на руски и английски „Ви се намирате в руски териториални води. Незабавно изплувайте!“ Подводницата включила за заблуда самоходен имитатор за раздвоение на целта на радиолокационното и акустично наблюдение и с максимална скорост напуснала териториалните води.
Естествено американците отрекли инцидента и съобщили, че няма да дават сведения за точното разположение на подводните си лодки. Боя се, че втори път ще има команда „Огонь на поражение!“ по такава ничия подводница.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11289
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4902 -: Февруари 13, 2022, 10:07:04 »
Quote (selected)
Боя се, че втори път ще има команда „Огонь на поражение!“ по такава ничия подводница.
А жаль!
След Курск, не би трябвало да се стига до "втори път".
Всички вече са "втори път".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4903 -: Февруари 13, 2022, 11:17:44 »
Ексклузивно.

Американците от мисията на ОССЕ в Донецк бягат от града!

Съвсем скоро явно ще има "провокация"....

 :smokin:

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4904 -: Февруари 13, 2022, 11:45:55 »
Мълния !

От утре спират всички граждански полети над Украйна !

 :popcorn:
Кой ги спира - украинците, руснаците или авиокомпаниите?
Къде прочете тази "утка" - намирам само препоръки в тази насока?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4905 -: Февруари 13, 2022, 11:50:53 »
То стана като с цените при социализма. Подготвят отдалеч повишението, и накрая когато дойде, на народа му олеква и си казва: "Най после.".

AnonimusBG

  • Гост
Re: Russia
« Отговор #4906 -: Февруари 13, 2022, 12:01:43 »
Мълния !

От утре спират всички граждански полети над Украйна !

 :popcorn:
Кой ги спира - украинците, руснаците или авиокомпаниите?
Къде прочете тази "утка" - намирам само препоръки в тази насока?

Спират ги застрахователите.
Отказват да плащат ако стане нещо.
Лизингодателите съответно забраняват техни самолети да летят над Украйна.
Току що стана известно че полет Мадейра - Киев е кацнал в Кишинев.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4907 -: Февруари 13, 2022, 12:07:06 »
Мълния !

От утре спират всички граждански полети над Украйна !

 :popcorn:
Кой ги спира - украинците, руснаците или авиокомпаниите?
Къде прочете тази "утка" - намирам само препоръки в тази насока?

Спират ги застрахователите.
Отказват да плащат ако стане нещо.
Лизингодателите съответно забраняват техни самолети да летят над Украйна.
Току що стана известно че полет Мадейра - Киев е кацнал в Кишинев.
`ми хубаво, тяхно решение, нито украинци, нито руснаци пречат на полетите, нали?
Тов. Зипченков какво се тревожи толкова, та пуска мълнии, даге?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4908 -: Февруари 13, 2022, 12:33:57 »
Украйна ще рухне.
Икономически имам предвид.
Източниците на приходи за украинската икономика загиват един по един.
Газопренос, металургия, мини, локомотивостроене, ж.п. транспорт, ракетостроене, газотурбинни двигатели, самолетостроене ... всичко пратиха по дяволите...
« Последна редакция: Февруари 13, 2022, 12:45:52 от Bacho Кольо »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4909 -: Февруари 13, 2022, 14:30:46 »
Военнослужащие Центрального военного округа в поддержку российских спортсменов — участников зимних Олимпийских игр в Пекине развернули баннер на одной из вершин хребта Западного Саяна

https://twitter.com/RT_russian/status/1492837091922923524

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1640
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4910 -: Февруари 13, 2022, 15:39:14 »
Руски самолети МиГ-31 с хиперзвукови ракети «Кинжал» в Калининград взели на прицел щаба на НАТО. Прехвърлянето на руски изтребители МиГ-31 с хиперзвукови ракети "Кинжал" в Калининградска област е свързано с необходимостта от нанасяне на оперативен удар по командния щаб на НАТО в Европа. При необходимост руските изтребители са готови да излетят в рамките на няколко минути и да изстрелят хиперзвукови ракети "Кинжал", способни да поразят коя да е цел в почти цяла Европа. Това изнесоха журналисти от Forbes, според които ситуацията за НАТО е достигнала критична точка. „Изтребители МиГ-31К обикновено не са разположени в руската база в Калининградска област.
Калининградската област е добре защитена от мощна група сухопътни войски и има кораби на Балтийския флот на ВМС на Русия, както и ракети с малък обсег на действие "Искандер", способни да носят ядрен заряд. Логично е да се предположи, че разполагането на МиГ-31К в Калининград най-вероятно е целенасочено предупреждение към НАТО, ако алиансът внезапно реши да се намеси в отговор на възможни руски военни действия в Украйна “, каза Себастиан Роблин, цитиран от Forbes.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4911 -: Февруари 13, 2022, 16:04:23 »
То стана като с цените при социализма. Подготвят отдалеч повишението, и накрая когато дойде, на народа му олеква и си казва: "Най после.".
Ъхъ. Направо десетки години го подготвяха пустото му повишение. Не е като сега – всяка година по два пъти.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1640
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4912 -: Февруари 13, 2022, 16:09:54 »
То стана като с цените при социализма. Подготвят отдалеч повишението, и накрая когато дойде, на народа му олеква и си казва: "Най после.".

 Горното твърдение е невярно! В интерес на истината, с цел избягване на паническо запасяване политиката тогава беше изменението на цените да се подготвя в условията на най-строга тайна и внезапно да бъде оповестявано, след предварителна подготовка от страна на службите, за да се избегнат евентуални проблеми и протести.
ТОВА Е ИСТИНАТА!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4913 -: Февруари 13, 2022, 16:30:42 »
Добре де, да кажем че литературно малко съм преувеличил нещата. Такъв виц се носеше навремето. При нас нямаше увеличение, а привеждане на цените в съответствие. Периодичната смяна на парите, хеле последната костова деноминация, е дребна подробност.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5269
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4914 -: Февруари 13, 2022, 16:56:07 »
Препоръчвам! Много поучително четиво и самата аз бях изненадана от съдържанието, имайки предвид откъде идва

https://pogled.info/svetoven/politolog-sled-siriya-tseliyat-arabski-svyat-gleda-na-putin-arabski-s-lyubyashti-ochi.132800

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4915 -: Февруари 13, 2022, 18:20:15 »
Chris Biggers@CSBiggers · 19m

Imagery of Luninets shows that additional Su-25 have arrived. 32 Frogfoot are visible up from 15 on 4 February. (Imagery: @planet)


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4916 -: Февруари 13, 2022, 18:26:59 »
Аз пак апелирам, ако ще е в сряда да е следобед, хем Байдън ще е станал, хем аз ще съм свободен че до обед имам ангажименти. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4917 -: Февруари 13, 2022, 18:27:55 »
ASB News / MILITARY〽️@ASBMilitary·2h

BREAKING: Russia — “The expansion of NATO is the biggest threat to Russia, excuse my language, but frankly, we don’t give a sh!t about western sanctions.”

ASB News / MILITARY〽️@ASBMilitary·2h

Russia’s ambassador to Sweden

 :popcorn:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4918 -: Февруари 13, 2022, 18:45:54 »
Марина_Саакян 🇷🇺@marino4ka_sann

С учетом сегодняшних рейсов на Украину с 15 января прибыли уже 43 борта с вооружением.


Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: Russia
« Отговор #4919 -: Февруари 13, 2022, 19:14:22 »
Ексклузивно.

Девет бойни самолета летят над КПП "Меловое" на границата между Русия и Украйна...


https://mobile.twitter.com/herooftheday10/status/1492889211212820482

 :popcorn: