Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:42:16

Автор Тема: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България  (Прочетена 107454 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #60 -: Август 24, 2019, 22:55:42 »
Цитат на: Джиджи
"добави президентът"
Президентът си приказва, пък на тиквите не им пука. И на политбюровците в ЕС това им изнася.
Няма лошо. Стига да си имат едно на ум, че зад Президентът стои половин България ей тъй - стартово.
И баш тиквата тип заден двор май го усеща.
Ja, Ja ... :t2027:
« Последна редакция: Август 24, 2019, 22:57:55 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #61 -: Август 24, 2019, 23:07:27 »
Няма лошо. Стига да си имат едно на ум, че зад Президентът стои половин България ей тъй - стартово.
Стои, ама на масата с ракия и салата.

Абе, ти нИдей ...  :D

Точно ЗА Президента ... ше се получи с ногу емотикони, каквито ми беше заръчала фчера Ной. :D:

:sniperer: :m1313: :animated-smileys-stargate-015 :m1302:
:0020: :937860: :army:

А с този стават точно десет!!! :giggle-3307:



« Последна редакция: Август 24, 2019, 23:30:03 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #62 -: Август 27, 2019, 21:33:23 »
Quote (selected)
Радев: Притеснително е, че премиерът очевидно губи самообладание
27 Авг. 2019



https://www.segabg.com/hot/radev-pritesnitelno-e-che-premierut-ochevidno-gubi-samoobladanie?page=1
 
С доста звездичкосани коментари и един за чудо и приказ:
"С две изречения президентът разказа играта на Бойко Борисов." :t9411:
« Последна редакция: Август 28, 2019, 09:12:40 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #63 -: Август 30, 2019, 11:59:21 »
Е, то пък като видиш отсреща му кво стои ...

Ето, например, тоз кретен безсрамен
Quote (selected)
Quote (selected)
https://pik.bg/%D0%B0-%D1%82%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8%D1%88-%D0%B3-%D0%BD-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82-%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BE%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BD-news866033.html

То и аз да питам, като данъкоплатец - ти що не си в затвора бе, кретен. Кой унищожи "Напоителни системи"? Как ти се разминаха обвиненията за кражба, за заплаха за убийство, имаш ли присъда за изнудване, колко лапна като шитна тръбите на висаджиите Къро и Таки?

Ей тва лайно-политолог търси сметка на Президента. В този кенеф с лайна живеем и ни минава единственият живот.
http://senzacia.net/made-in-bg/%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C%D0%BE%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D0%B8-%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D0%BD%D0%B0-10-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%BD%D0%B0-54970 :pissed-891:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #64 -: Август 30, 2019, 13:34:39 »
Quote (selected)
Ей тва лайно-политолог търси сметка на Президента. В този кенеф с лайна живеем и ни минава единственият живот.

Няма да споря с теб, щото съм на същото мнение, но ти беше човекът, който онези дни говореше за единение. С кого да се единявам, Фирмин? С олигофрени, реваншисти и откоровени фашисти "писачи" на история, рушители на паметниците и обикновени крадци? На мен такова единство не ми трябва.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #65 -: Август 30, 2019, 15:29:30 »
Ще се "единяваш" с тези, които следват твоите стандарти на морал, етика, интегритет. Разделителната линия не минава през цветовете. Боклукът цвят няма. Съответно на това, стойностни хора има във всички цветове и "цветове". Този, например, си е бил боклук и преди да стане член и симпатизант на ГЕРБ. Ако утре напусне ГЕРБ пък, хич не вярвам да стане друг, различен от това, което е същността му.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #66 -: Август 30, 2019, 15:59:05 »
стойностни хора има във всички цветове и "цветове"
Toва не е вярно. Има места, където свестни хора не допускат, или пък те не отиват, или пък сами си тръгват.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #67 -: Август 30, 2019, 16:07:48 »
И аз съм на мнение, че не е вярно. Апропо, Фирмин, ти питаше кои ще са партньори на БСП. Ще ги спомена много общо без да конкретизирам (правя го нарочно), щото ги видях с очите си. На първо място БКП (тази официалната), БАС (тук имаме и припокриване с БСП, но там има много наследници на хора от ОФ-то (звенари и и хората на Стамболийски)) има един нов синдикат (самоорганизиран и на доброволни начала, ще се учудиш какви хора има там, туй щото имаме два кухи официоза), поне десетина русофилски организации, голям съюз на пенсионери, поне 3 младежки организации, "избЕгали" от АБВ  и Танчето :D, и доста бивши от НДСВ (свободни елементи).  Да обобщя  - всичко изредено от мен е доста по в ляво от приятелите ни от ПЕС-а и колкото и да ти е болно хич не е доволно от деянията на тез партнере на европейски терен. Между другото готви се доброволно да увеличаваш членския си внос - да не бъдеш изненадан :nuts:
« Последна редакция: Август 30, 2019, 16:12:15 от Асол »

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #68 -: Август 30, 2019, 16:25:21 »
 Какво е БАС?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #69 -: Август 30, 2019, 16:27:51 »
Български антифашистки съюз. Обикновено за него знаят хора, които имат по-добра представа за 9.09. 1944 г. от официалната телевизионна в наши дни :D

Апропо, направи ми впечатление едно изявление на Калин тези дни. При евентуален балотаж в София между Фънди и представителя на "десницата" - бутач на паметници - как биха гласували от БСП. Смятам, че отговорът е доста ясен и Калин съвсем умишлено реши да дразни аудиторията. Естествено, подобно развитие е невъзможно... :nuts:
« Последна редакция: Август 30, 2019, 16:35:30 от Асол »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #70 -: Август 30, 2019, 16:40:35 »
Кой е тоя Калин, задал манипулативен въпрос?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #71 -: Август 30, 2019, 16:41:50 »
Калинчо. Виж в списъка на форумците.  :D

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #72 -: Август 30, 2019, 16:49:00 »
ОК. Помислих, че в някоя от пазиБоже официалните медии.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #73 -: Август 30, 2019, 17:27:54 »
Български антифашистки съюз. Обикновено за него знаят хора, които имат по-добра представа за 9.09. 1944 г. от официалната телевизионна в наши дни :D

Аха, благодаря.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #74 -: Август 30, 2019, 17:49:51 »
Quote (selected)
ОК. Помислих, че в някоя от пазиБоже официалните медии.

А, рано е да се успокояваш, Bacho Кольо. От много официално място иде този "казус". Наблизо, в темата за София града и избора, що предстои, съм цитирал проф. Маринов. Член на Стратегическия съвет на Президента.  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #75 -: Август 30, 2019, 19:36:46 »
... при евентуален балотаж в София между Фънди и представителя на "десницата" - бутач на паметници ...
:b0205:

Пак стигнахме до „Паметника на Съветската армия” в Княжеската градина на пъпа на София, за който всеки си говори и пише квото му скимне … :nuts:

Затуй този път зарязвам всичко и споделям тук какво съм видяла и чула ЛИЧНО !!!

На дата 27 август в повторение на ТВ интервю в предаването „Видимо–Невидимо” на телевизия „България OnAir” с участието на Мартин Заимов /финансист/, Борислав Игнатов /архитект/ и Трайчо Трайков /енергиен експерт/. И тъй като в предаването бяха включени три теми – за всеки един от тримата по една, ще се спра само на това, което чух от арх. Б. Игнатов /доколкото ми е известно, номиниран от „Демократична България” за кмет на София!/ относно въпросния паметник. По течащия в момента спор:

да се запази, без да се докосва VS да се премахне, за да не си вижда

Факти:

Quote (selected)
•   „Паметникът на Съветската армия” в София е държавна собственост .

•   Построен е по българска инициатива през 1954 г. по случай 10–тата годишнина от 9–ти септември. Т.е. паметникът е поръчан от комунистическата власт по това време в България.

•   Това НЕ Е военен, руски паметник на Съветската армия–Освободителка, тъй като на българска територия не са се водили битки. Поради което не може да бъде посветен на загинали руски воини, защото такива в случая няма.

•   Не е обявен /поне до момента!/ и за „паметник на културата”.

През 1992–93 г. обаче Столична община излиза с решение паметникът ДА СЕ ПРЕМАХНЕ поради факта, че заема най–доминиращо място в София. Това решение обаче и до момента не е изпълнено. Междувременно се появяват и предложения да не се премахва, а да се премести, както и да не се премахва, а да се трансформира. За да не доминира градския пейзаж!!!

И последно /поне за момента!/:

Quote (selected)
Решението на арх. Игнатов е доста по–различно. Той иска ДА ЗАПАЗИ изцяло паметника като артефакт, но да го „постави в правилния контекст”.

Като за целта предлага на това място да се изгради нещо като капсулован в музейно пространство „саркофаг” –  със свободен достъп за посетители. А отгоре да се оформи нещо като потънала в зеленина могила, чиято зеленина да кореспондира със зеленината в „Княжеската градина”. А до върха на могилата ще има също свободен достъп за желаещи.

N.B. В момента не коментирам номинацията на арх. Игнатов от ДБ за кмет на София, а споделям единствено чутото от него по повод на паметника по време на това интервю.

А на мен лично „Паметникът на съветската армия” в София не ми пречи …  :cool-1084:
« Последна редакция: Август 30, 2019, 19:43:19 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #76 -: Август 30, 2019, 19:57:19 »
Quote (selected)
Това НЕ Е военен, руски паметник на Съветската армия–Освободителка, тъй като на българска територия не са се водили битки. Поради което не може да бъде посветен на загинали руски воини, защото такива в случая няма.

Хубаво е да знаете, че това просто ... не е вярно. Освен, че е тъпо.

Тъпо е, защото Българската армия участва във Втората световна война, в заключителната и фаза. И Червената армия, Съветска тя става чак през 1946, е била неин съюзник на бойното поле. Освободителка е, защото е освободила Европа. Затова и се пазят паметниците, ведно с паметта за това.

Колкото до загиналите червеноармейци ...
http://rusofili.bg/%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B9-%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%B5-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BE/

Хубаво е да знаете и да помните. И това не са единствените загинали, дори не само в Поморие.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #77 -: Август 30, 2019, 20:09:47 »
Цитат на: Джиджи
... Трайчо Трайков /енергиен експерт/ ...
:nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #78 -: Август 30, 2019, 20:29:20 »
Quote (selected)
Решението на арх. Игнатов е доста по–различно. Той иска ДА ЗАПАЗИ изцяло паметника като артефакт, но да го „постави в правилния контекст”.

Като за целта предлага на това място да се изгради нещо като капсулован в музейно пространство „саркофаг” –  със свободен достъп за посетители. А отгоре да се оформи нещо като потънала в зеленина могила, чиято зеленина да кореспондира със зеленината в „Княжеската градина”. А до върха на могилата ще има също свободен достъп за желаещи.

Демек, да ги закопае червеноармейците. И свободен достъп за тези, дето искат да се изпикаят на главите им, наторявайки тревичките.

То пак добре ... Щото този можеше да е и кандидат за кмет в Пловдив.  ???

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #79 -: Август 30, 2019, 20:57:33 »
Цитат на: Джиджи
... Трайчо Трайков /енергиен експерт/ ...
:nuts:
И аз  :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #80 -: Август 30, 2019, 21:01:03 »
Впрочем, фактът, че вместо да адресира изключително сериозните проблеми на столичния град, кандидатът на т.нар. "градска десница" експлоатира предизборно темата за паметника на СА, показва единствено идейната немощ, яловостта на въпросната десница.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #81 -: Август 30, 2019, 21:08:55 »
Quote (selected)
    Ей тва лайно-политолог търси сметка на Президента. В този кенеф с лайна живеем и ни минава единственият живот.
Quote (selected)
А сега си бъбрим за лайна, задници и бръснене на сливи, по което, без съмнение, са специалисти. Как да загубят такова преимущество в спора!
Три съображения!
Пръво - кооптирали сме най накрая и фирминът към спецЯлистите лайнари.
Фтору - Зо оПсъжданият лайнар /не фирминът бе, оня - напоителния/- не си струва да се оПсъждат клиентите на бай Ставри. Он си знае работата. Бай Ставри.

Трету /но най важно/, а нек се ръзберат пръво сините отрепки - кой е свършил работата на 9-и - БКП или Червената армия /РККА да не ме фане некой за...термина/ и тогава да събарят, ама ако събарят единия - дето стърчи, да оставят отдолу другите, дето излиза, че са свършили работата, а стърчушката - може и да я издялат фъф форма на един фалос, че да има кво да целиват секи ден, след някоя друга година още управление на Оня, де сега му целиват задника.
Щот са свикнали да целиват такива неща( от да им чупи хатъра човек?)
Тъй с паметника и ...другите.
« Последна редакция: Август 30, 2019, 21:16:43 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #82 -: Август 30, 2019, 21:13:17 »
Впрочем, фактът, че вместо да адресира изключително сериозните проблеми на столичния град, кандидатът на т.нар. "градска десница" експлоатира предизборно темата за паметника на СА, показва единствено идейната немощ, яловостта на въпросната десница.
:way_to_go-1308:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #83 -: Август 30, 2019, 21:29:09 »
Quote (selected)
Пръво - кооптирали сме най накрая и фирминът към спецЯлистите лайнари.

С квит съ събереш, такъв станеш  :sad-3295: (но мен ме пиши в асенизационното звено, все пак) ???

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #84 -: Август 30, 2019, 21:56:33 »
А на мен лично „Паметникът на съветската армия” в София не ми пречи …  :cool-1084:
А ако на теб лично Паметникът на съветската армия ти пречеше, това какво би променило?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #85 -: Август 30, 2019, 21:59:44 »
Фирмин, и той така!!!

То пак добре ... Щото този можеше да е и кандидат за кмет в Пловдив. ???

Баси тъпите навити латерни!!! :pissed-891:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #86 -: Август 30, 2019, 22:00:58 »
Quote (selected)
Признавам, това го препратих на модератора.
Хм, че модераторът с такива подробности ли си губи времето?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #87 -: Август 30, 2019, 22:04:04 »
Quote (selected)
Признавам, това го препратих на модератора.
Хм, че модераторът с такива подробности ли си губи времето?
Туй е модериран форум, значи има някой с парцал, да забърсва!  :D Няма страшно, наши хора сме, знаем си кривиците. Ако някому е тъжно за изгубените бисери, те са в кошчето за момента.  :t0328:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #88 -: Август 30, 2019, 22:17:24 »
Фирмин, и той така!!!

То пак добре ... Щото този можеше да е и кандидат за кмет в Пловдив. ???

Баси тъпите навити латерни!!! :pissed-891:
Е, що да е тъпа латерна?!? Представи си за момент, че пазеБожеархитект Игнатов  стане кмет на Пловдив и прехвърли арт-идеята си за земна могила връз паметника на Альоша!
« Последна редакция: Август 30, 2019, 23:16:26 от Bacho Кольо »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #89 -: Август 30, 2019, 23:19:22 »
Джиджи, на ваш тепе-гьоз дъл ще да му ся откъсне едно тепенце маненко връз туй?



Само питам, акъл не давам. Може да има идея чилякът.

Пък ти, бъди добричка, преведи надписа, да не съм загубил нещо в превода.  ???

---------------
тепе-гьоз - такъв, де му ся привидят тепета, свободен превод от турски
« Последна редакция: Август 30, 2019, 23:23:48 от Firmin »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #90 -: Август 30, 2019, 23:27:40 »
Ииии, ти пък, чак тепенце! Грамада му стига!
Макар че това е войнишки паметник. Нещо като гробищен мрамор. А войнишките паметници никой не ги пипа, такава беше едно време традицията. "Мъртвият не ни е враг." Момците са се борили против фашизма, друг е въпросът как са се борили с него над жилищните квартали. Все пак ние сме им били обявили война преди това. Онази, с овациите в парламента. После щото що бил изтребен елит някакъв на нацията.
Абе, много е сложна тази с паметниците. Китайците са прави, рано е да се каже. Те и английските гробища в Пловдив се поддържат, ама не от българската страна.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #91 -: Август 30, 2019, 23:35:10 »
Ядене връз ядене бива, бой връз бой не бива, тепе връз тепе - как дойде, види се. Да му мисли Альошата. Той гледа на изток. Знае се какво мисли. Поне тези, де са расли в краката му, знаят. 8)


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #92 -: Август 30, 2019, 23:50:26 »
войнишките паметници никой не ги пипа
Пилоти, които бомбардират жилищни квартали без военни цели в тях, са военнопрестъпници  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #93 -: Август 31, 2019, 00:00:37 »
войнишките паметници никой не ги пипа
Пилоти, които бомбардират жилищни квартали без военни цели в тях, са военнопрестъпници  :icon_idea:
Един Господ знае какво е пишело на техните карти. Пък и казармите май са били на мястото на сегашното НДК, кажи-речи го в центъра на София. Дрезден е много по-късно.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #94 -: Август 31, 2019, 00:06:11 »
Сега имаме щаб на НАТО до "Пирогов", доколкото знам.
А, Пирогов, руснак - ужас! Някой идиот как още не е сменил името с английско ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #95 -: Август 31, 2019, 00:17:17 »
Сега имаме щаб на НАТО до "Пирогов", доколкото знам.
А, Пирогов, руснак - ужас! Някой идиот как още не е сменил името с английско ?
Има и втори,  далеч  по-вероятен вариант. Да бъде сменен надписът на табелката "Щаб на НАТО" , окачена недалеч от "Пирогов". Щото "Пирогов" и паметта за саможертвата на Н.И. Пирогов ще ги има по тези земи  тогава,  когато буквосъчетанието НАТО ще бъде досаден спомен.
« Последна редакция: Август 31, 2019, 00:26:07 от Bacho Кольо »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #96 -: Август 31, 2019, 00:52:14 »
Toва е оптимистичният вариант. Песимистичният е на мястото на щаба да има тлеещ кратер.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #97 -: Август 31, 2019, 17:07:16 »
Ииии, ти пък, чак тепенце! Грамада му стига!
Макар че това е войнишки паметник. Нещо като гробищен мрамор. А войнишките паметници никой не ги пипа, такава беше едно време традицията. "Мъртвият не ни е враг." Момците са се борили против фашизма, друг е въпросът как са се борили с него над жилищните квартали. Все пак ние сме им били обявили война преди това. Онази, с овациите в парламента. После щото що бил изтребен елит някакъв на нацията.
Абе, много е сложна тази с паметниците. Китайците са прави, рано е да се каже. Те и английските гробища в Пловдив се поддържат, ама не от българската страна.
Мястото на плочата сложена до посолството е тук:
https://www.arlingtoncemetery.mil/#/

Думата паметници идва от "памет". И на двете места: в Южния парк и в центъра на София няма погребани войници (там под "паметника" на Червената армия).* Повече прилича на "припикаване" на територия. За никаква "памет" не може да става дума. Става дума наместниците  ѝ (на суверена "който и да е той") в двата случая да ви напомнят, че сте избрали "грешната" страна. Надписът на американската плоча си е гавра от всякъде. Какво "tomorrow" е имало за онези цивилни убити? LOL Или за "нас"?
На онези 2000 убити някой направи ли паметник? Не, нали? Или те са "collateral".
* По горе някой пише, че сме били съюзници на Червената армия. Вярно. Преди това бяхме съюзници на Оста.
Не споменавайте "войнишки паметници"! В случая с бомбардировките става дума за терор. Терорът е форма на война. Тези убити цивилни не са обявили война на съюзниците Америка и GB. Летците да са бомбили правителството и "народното събрание". Това щеше да е "justify".
И тогава е било ненародно, събранието.
Всеки който завладее територията си лепва "паметниците". Утре ако територията я вземе султана ще се види и паметник на Сюлейман на "Шипка".

Изводът е, че българите не си контролират територията. Държавата ако щете.


 



« Последна редакция: Август 31, 2019, 19:33:24 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #98 -: Август 31, 2019, 17:14:27 »
Бъч
Най-интересното е че наследниците на тези които обявиха символичната война на Англия и САЩ го построиха този паметник.
Политически кръговрат така да се каже.
Иначе си прав.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #99 -: Август 31, 2019, 17:17:53 »
Бъч
Най-интересното е че наследниците на тези които обявиха символичната война на Англия и САЩ го построиха този паметник.
Политически кръговрат така да се каже.
Иначе си прав.
Гадно ми е само като си го помисля. Направено е заради някаква подлизурковщина. Или те са българи или аз. Не и двете неща едновременно.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #100 -: Август 31, 2019, 19:00:53 »
Седя си аз, подръпвам си от дюлевицата и салата соПствено произвоТство и си мисля. По точно се опитвам да си мисля - абе, може пък и да е за добре да има паметник на краварските пилоти.
Ся, руснаците, са били дружки с Хитлер, поне според наште по близки до произхода на видовете партнери. И са се биели с него на живот и смърт за...е тва не го обясняват за кво!
Но наште правилни сега брадъри, са се биели протиф фашизъма и кап...пардон, само протиф фашизъма, нооо - съвсем редовно, от демократични позиции и..и т.н.
Е, ся, въпрос - кат са ни боНбардирали, ние били ли сме фашистка държава или не?
Ако не - да ги съдим бе! Стоенча нълии...ама той Господ си го прибра, ади оставяме га, ама не мой да са сгрешили най най правилните ни нови брадъри, нъълии?
Ей тва си мисля, добре е да го има този паметник. И е убуу да се питат партнерчетата, що тъй - не съм сигурен, че имат готови лишчета по казусот.
Спецялно за бонго, щот може би само той ше рече - ама обявили сме им война и те на нас - за туй.
У леву с тоз аргумент - войната се води символична, ама ядем хурката реално.
Та фашистка държава ли сме били, или да?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #101 -: Август 31, 2019, 19:04:05 »
На онези 2000 убити някой направи ли паметник? Не, нали? Или те са "collateral".
Бъч, мога от първо лице да ти река за паметника на онези 2000. Погреба го българската държава, собственоръчно. Две години и половина се търкаляше от бюро на бюро из Столичната община! Летецът пътека направи, ако да беше камък на прага, досега да се е изтрил! Слънчо проект спретна, в 3-д, белким им зацепи нещо на бюрократите. Две пресконференции, тичане, тичане, тичане, уговаряне, уговаряне, уговаряне - и НИЩО! Няма разрешително, няма как да стане! А всички са за идеята с две ръце, с два крака, кой с каквото има!
Ако да е била същата бюрокрация кога са строили паметника на Шипка, досега да сме договорили общата идея, че паметник ще има! И то в най-добрия случай!
Нъц, няма паметник и няма да има, защото родната бюрокрация пак ще го удуши на корен.
Паметникът на американските летци го строи американска ветеранска организация, на техен терен, вероятно да избегне същите проблеми. Ей Богу, понякога ми се дощява да се обърна към тях и да питам дали пък не би могло да ни заделят една територийка до техния паметник, за загиналите от бомбардировките, щото в София градинки вече не останаха, казва народът, на Софийските централни гробища едва ли ще се намери парцел по джоба на организаторите, а на държавата... Какво на държавата, нали сме натовци, кво й пука на държавата за някакави си там нейни граждани, дето не могат и да гласуват даже, а само ще напомнят за разни стари работи.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #102 -: Август 31, 2019, 19:27:32 »
Ной,
съжалявам за проекта ви, още от началото го наблюдавам /точно наблюдавам, щото наистина още от началото споделих, че няма да го бъде, като познавам нашата общинска мръсотийка - ти много толерантно се изказваш/. Сетне, когато напреднахте доста и аха-аха да се получи, започнаха едни угризения, ...уви, познал съм. Даже лъжа ли се или не, че ви бяха отредили място до Джон Атанасов и даже представихте нещо като визия как ще изглежда?
Може и да се лъжа вече, преди време бе.
Съжалявам, че познах!
Това е положението!
Сега!
А след 20-на години - бе кой ше ти знае за загиналите  4200 души?
Виж за това, че в историите за деца не пишело ясно за престъпността на комунистическият режим просраха праймтайма на сума телевизии разни мекерета.
Еми няма да я има тази територийка и пак сами ще сме си дръпнали шалтера.
От простотия и тъпня!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #103 -: Август 31, 2019, 19:37:31 »
Отговорът е в посвещението. На въпросите, които задавате. Затова и рекох Джиджи да преведе.
"Те дадоха своето днес за нашето утре". То туй добре. Така е. Ама, питам се, убитите от бомбите им, софиянци и други, те срещу какво размениха тяхното "днес"? Те имат ли принос към "утрето" някакъв?  :m1731:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #104 -: Август 31, 2019, 19:39:23 »
 Слънчо проект спретна, в 3-д, белким им зацепи нещо на бюрократите.

За кой "слънчо" става дума? За този от форума, който живее някъде в NYC ли и който съм намислил да посетя ако го открия?
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #105 -: Август 31, 2019, 19:46:55 »
Quote (selected)
Ако да е била същата бюрокрация кога са строили паметника на Шипка, досега да сме договорили общата идея, че паметник ще има! И то в най-добрия случай!

67
Не се притеснявай и тогава е било като сега.
Доколкото си спомням паметникът е трябвало да го построят за 50-годишнината от битката на Шипка.
Т.е. 1927 г.
Построяват го 1934 или 35 г.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #106 -: Август 31, 2019, 19:50:23 »
Слънчо проект спретна, в 3-д, белким им зацепи нещо на бюрократите.

За кой "слънчо" става дума? За този от форума, който живее някъде в NYC ли и който съм намислил да посетя ако го открия?
Същият! Мога да ти помогна с откриването. Като се решиш, драсни на лични.  :D

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #107 -: Август 31, 2019, 19:56:33 »
Хей и аз искам!
През ноември и дек. ми се отваря път и ако слънчо е съгласен, бип изпил една бира с него.
Ей тъй <<< или >>>
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #108 -: Август 31, 2019, 19:58:53 »
Що за Слънчо?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #109 -: Август 31, 2019, 20:15:20 »
Нещо по темата ...

Quote (selected)
"Всеки има право на мнение. Въпросът е колко тежи то. Нека Цвета Караянчева, Бойко Борисов или който искате от ГЕРБ, се яви на пряк, мажоритарен избор пред народа. Ако получат подкрепата на два милиона шейсет и три хиляди тридесет и двама българи, колкото получи президентът Радев, да ги коментираме. Сега просто ще е загуба на време", каза лидерът на БСП.

Нинова продължи, че друго я е разтревожило вчера от изказването на Караянчева и от това на Борисов днес.

“Какво младо поколение българи искаме? Те говорят пред младежите на ГЕРБ срещу президента, срещу лидера на опозицията, нахъсват ги с агресия и отрицание и нито дума за образование на младите, за заетост, за младите семейства и децата. Обръщам се към тези млади хора: вие сте избрали да членувате в партия ГЕРБ. Това е ваше право. Вие сте свободни хора. Но мислете как да се решат проблемите на вашето поколение", каза още Корнелия Нинова .

Нинова пропуска главното - Караянчева е Председател на Народното събрание. И нейното "политическо" говорене следва е на нивото на институцията, която представлява. Не на соаре на ГЕРБ - жени.  >:(

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #110 -: Август 31, 2019, 20:32:12 »
Слънчо си е същият Слънчо 6 от Оттатък. Великолепен човек, впрочем! Талантлив и добър, с чувство за хумор, въобще готин! Ще му пусна една депеша тези дни!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #111 -: Август 31, 2019, 20:36:59 »
Слънчо си е същият Слънчо 6 от Оттатък. Великолепен човек, впрочем! Талантлив и добър, с чувство за хумор, въобще готин! Ще му пусна една депеша тези дни!
ОК
Аз не ходя оттатък.
Има няма 6-7 месеца.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #112 -: Август 31, 2019, 23:43:43 »
На онези 2000 убити някой направи ли паметник? Не, нали? Или те са "collateral".
Паметникът на американските летци го строи американска ветеранска организация, на техен терен, вероятно да избегне същите проблеми.

Теренът не е техен. Извън оградата на посолството е.
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #113 -: Август 31, 2019, 23:58:33 »
Братя,
В центъра на Хамбург има разрушена църква от бомбардировките през ВСВ (основана някъде 15 век, 19 век възстановена след пожар)
https://www.youtube.com/watch?v=XU97QvKQ3P0

https://en.wikipedia.org/wiki/St._Nicholas%27_Church,_Hamburg

Стои само кулата (звънарната или както се нарича там). Има асансьор до горе, на кулата. Останките са мемориал.
Не видях да има паметна плоча на американските летци - разрушили я. Или загинали над Германия. Може да съм гледал избирателно... :smokin: Shame on me!

Just saying...
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 00:04:25 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #114 -: Септември 01, 2019, 00:01:02 »
Всеки ден минавам покрай него на път за работа. Извън посолството, на 15 м. от оградата, под два смърча. И всеки път като го видя, една мисъл ми минава - скрили са го, за да не се натрапва. Знаели са, че ще ни дразни. Проявили са нещо като деликатност... може и да греша...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #115 -: Септември 01, 2019, 00:10:09 »
Quote (selected)
The Ancient and Honorable Artillery Company of Massachusetts is the oldest chartered military organization in North America[1] and the third oldest chartered military organization in the world.[2] Its charter was granted in March 1638 by the Great and General Court of Massachusetts Bay and signed by Governor John Winthrop as a volunteer militia company to train officers enrolled in the local militia companies across Massachusetts. With the professionalization[3] of the US Military preceding World War I including the creation of the National Guard of the United States and the federalization of officer training, the Company's mission changed to a supportive role in preserving the historic and patriotic traditions of Boston, Massachusetts, and the Nation. Today the Company serves as Honor Guard to the Governor of Massachusetts who is also its Commander in Chief. The headquarters is located on the 4th floor of Faneuil Hall and consists of an armory, library, offices, quartermaster department, commissary, and military museum with free admission.

Ако се питате кой го е издигнал, де. Поне според Уикито.

supportive role in preserving the historic and patriotic traditions of Boston, Massachusetts, and the Nation

 8)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #116 -: Септември 01, 2019, 00:12:16 »
Както и писах резервираното място за погребение на загинали и починали ветерани е "Arlington National Cemetery". Има съвсем ясни критерии кой може да се погребва там и кой не може.
Няма оправдана причина за възпоменателна плоча за американски пилоти в София. А още по-малка причина има за "официални" лица да присъстват на откриването.
От друга страна са толкова официални "лица" колкото Хаджи Иванчо Пенчович.
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 00:26:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #117 -: Септември 01, 2019, 00:19:05 »
Governor John Winthrop

Наскоро ви писах, че точно негова възпоменателна плоча стои в центъра на Бостън над гроба му в малко гробище. Бях му забравил името.
http://www.waymarking.com/waymarks/WMDZWQ_Governor_Massachusetts_John_Winthrop_The_Elder_Kings_Chapel_Burying_Ground_Boston_MA
BTW имал земя колкото землището на 2-3 градчета сега. ;D
Сигурно е била "cheap"-a. :too_happy-1067:

Бях се възмутил, че Асол беше нарекла основателите на САЩ "измет".
« Последна редакция: Септември 01, 2019, 00:47:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #118 -: Септември 01, 2019, 16:36:22 »
Quote (selected)
Бях се възмутил, че Асол беше нарекла основателите на САЩ "измет".
Буч,
кои според теб са основателите на САЩ-първите заселници там, справящи се с "дивия запад" или официалните "основатели"-   Джордж Вашингтон,  Джон Адамс, Джон Джей, Томас Джеферсън, Александър Хамилтън,  Джеймс Мадисън,  Бенджамин Франклин?
Чест на тези хора, но те просто са официализирали САЩ като държава. А тази държава се официализира, едва след като изметта която стреля  и по аборигени и по свои за налагане на господство е поставена в приемливи граници - това първо, а едва след това се явяват бащите основатели.
И дори и след това, във войната са се трепали като мухи един друг.
За мен САЩ са станали държава тогава, когато заселниците са започнали да уважават властта на местния шериф, дадена им от самите тях.
Преди това е било май нещо като в БГ в първите години на избухването на т.н. "демокрация".
Само че не са имали АК47.
Та кои приемаш за основатели?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #119 -: Септември 01, 2019, 16:53:45 »
кои според теб са основателите на САЩ-първите заселници там, справящи се с "дивия запад" или официалните "основатели"-   Джордж Вашингтон,  Джон Адамс, Джон Джей, Томас Джеферсън, Александър Хамилтън,  Джеймс Мадисън,  Бенджамин Франклин?

И едните, и другите са били измет. Изредените от теб или са били робовладелци, или са толерирали робството в колониите. И тези дебили ,с цялата си наглост, написали една бутафорна декларация, че всички хора били равни, разбираш ли. Кои хора? Явно само те. Белите, англосаксонци, протестанти, масони, расисти и тн. Какв е тази държава, чиято идеология се свежда единствено до пари и печалба без оглед на средствата? А заселниците са същата измет. Кой е избивал милионите индианци? Не е Джордж Вашингтон, а всякакви боклуци, които отишли да "търсят щастие". И сега единственият мотив да ходят там е само и единствено пари. "Америкнската мечта", дрън-дрън!