Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:30:58

Автор Тема: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България  (Прочетена 107584 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #540 -: Август 04, 2020, 14:10:35 »
Quote (selected)
Къде е търсил Радев премиер и министри?!

Министри и зам.министри има сред протестиращите – това е една от посоките, в която би трябвало да гледа Радев.

Например Христо Иванов е най-естественият и заслужил кандидат за служебен ПРАВОСЪДЕН МИНИСТЪР.

Защото въпреки че неговата „Да, България” бе замряла през последните няколко години, дебаркирането пред летния сарай на Доган рязко вдигна рейтинга на Иванов.


И това го прави подходящ за министър на правосъдието :m1731:

За мен лично горните аргументи го изключват като кандидат за този пост.

Ще припомниш ли какво точно предлагаше Христо Иванов като реформа в съдебната система?
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #541 -: Август 04, 2020, 14:14:23 »
Цитат на: Асол
всяка уважаваща себе си партия трябва да поеме като предизборен ангажимент - разчистване и редуциране на администрацията.

Аха, как ще стане ? Калинките, семействата им, авери на калинките - туй са поне 300 000 паразити (а според мен доста повече), които ще гласуват против всеки, който иска да ги отскубне от хранилката.
И ако все пак дойде на власт някой, който се опита да го направи, ще го саботират на всички нива с всички едри и дребни мизерии, които може да роди талантливата в това отношение българска глава.
Само добронамерена, но желязна диктатура може да спаси България.
« Последна редакция: Август 04, 2020, 14:19:52 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #542 -: Август 04, 2020, 14:18:45 »
Цитат на: ddantgwyn
Христо Иванов е най-естественият и заслужил кандидат за служебен ПРАВОСЪДЕН МИНИСТЪР.

Заслужил кандидат за министър ... Активен Борец Против и т.н..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #543 -: Август 04, 2020, 14:26:06 »
Quote (selected)
И ако все пак дойде на власт някой, който се опита да го направи, ще го саботират на всички нива с всички едри и дребни мизерии, които може да роди талантливата в това отношение българска глава.

Ще го саботират, ако са на работа. Почва се със сливане на ведомства, съкращения на цели структури и вътрешно-ведомствени преструктурирания и за един месец над 50 % са вън. Тези неща се решават на заседания на МС /точно за едно заседание могат да минат всички устройствени правилници на министерствата/ и калинките не могат да саботират нищо. Нито пък могат да обжалват. Които успеят да останат след вълна номер 1 ще са тихи, кротки и за да оцелеят ще сочат с пръстчета, де що активен гербав е останал. Ако пък има курназ от тях, предвидени са и дисциплинарни наказания с възможност за изход отново - вън! Важното е да има желание. Пропуснах да спомена, че гореописаното може да се извърши и от служебно правителство

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #544 -: Август 04, 2020, 14:30:40 »
Цитат на: Асол
гореописаното може да се извърши и от служебно правителство

Тук можем да се върнем на въпроса за служ. прав. на Герджика, за което
Фелдкурата твърди, че било грешка на Радев,
а аз твърдя, че беше изпълнена от Радев заповед.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #545 -: Август 04, 2020, 14:39:58 »
Nor, това ми е ясно - защо няма да минат предварителните условия, за да се започне някакъв рестарт, някакъв ренесанс. Но пък аз така ги виждам нещата и гледам да се изокам - все може да заседне някоя въздействаща дума в нечие меродавно междуушие.

Но може би пътят е Служебно правителство --- Велико народно събрание --- спиране на партиите за 5 години --- Експертно правителство. Подчертавам: - всичките тези партии и голяма част от структурите им са чурук, прогнили отвътре и за нищо не стават! С тях - нищо ново, никакво обновление не може да се постигне! Тук не става даже дума за промяна на парадигмата, Путин, Тръмп и пр.

Става дума само за едно лечение, като начало, на смъртно болен пациент. Дали ще оцелее - Бог знае. Но без истинска промяна - ще има "За многая лета!".

Може даже и да няма кой да я изпее!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #546 -: Август 04, 2020, 14:41:17 »
Според мен беше грешка. Опит на интелигентен човек да демонстрира уж някаква приемственост и липса на реваншизъм. Така си обяснявам факта, че служебното правителство на Радев не започна чистиките. Сега моментът е коренно различен и мисля, че Тиквата точно от това най-много се страхува и затова се е заинатил, с което влошава още повече положенето си, а пък с цирка с увеличението на заплатите на чиновниците привлича общественото внимание и върху тях. Последното ще вбеси още повече хора и пътят към разчистването на гербавите обори е открит. Деянието ще се радва на завидна обществена подкрепа

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #547 -: Август 04, 2020, 14:44:47 »
Quote (selected)
Ще го саботират, ако са на работа.
Няма да стане бързо Асол, уви!
При ново правителство, ясно е, че до директор дирекция вкл. всичко е вън, но надолу за да се прочисти, трябва да има предварително подготвен цял апарат от хора, които да са компетентни точно за тези места, от които се изритват калинките.
Това са много хора, мнооого, само за централната власт поне към 50-60 000.
Къде ги,я?
Коя партия създаваше експертен потенциал в последните години - аз не се сещам за нито една! Дори не се сещам не за създаване на такъв потенциал, а поне за запазване на собствените си кадри.
Няма такава.
И като се съберат в новото правителство /експертно, служебно, нормално.../поне 2-3-4 партии в коалиция или сбирток от хора които не са партийци, как ще намерят точните кадри?
Трудна работа. А калинките са готови от сега да ровичкат, много са. Да права си, че след 50% аут другите им продажни душици веднага ще започнат да се топят един други - и аз съм го писал това, но до тогава трябва да има преходния период за поемане на властта от експерти и...пак се връщаме обратно.
Няма, ич няма да е лесно да се изрият авгиевите обори на мутростан.
Питай Херкулес.
 :m1731:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #548 -: Август 04, 2020, 14:52:10 »
Забравих, че и в големите общини ще е ред вой и ред сополи, щото и там трябва да се резне, а единственият начин да се очистят славките и други ПКП е чрез бюджетните средства - да се оставят на пост и молитва и така сами ще се отръскат до минимума. Поне това. Но и за това ще трябва време - повече от мандата на едно служебно правителство.
Ми не става проказа пълзяла 10 години да се излекува за 2-3-4 месеца.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #549 -: Август 04, 2020, 14:53:13 »
Quote (selected)
че до директор дирекция вкл. всичко е вън,

До началник сектор бих казала! Най-важни са началниците на отдели - тук са и най-калпавите гербави назначенци. Съвсем не е нужно да се попълват всички освободени бройки. Има толкова кухи структури, които спокойно могат да бъдат ликвидирани, а в много от случаите, ако съкратиш половината дирекция - никой нито ще разбере, нито ще усети някаква промяна. Идея си нямаш за какви паразити става дума. Спокойно можеш да ги оставиш да не работят без да им плащаш

С общините пък е най-лесно - спираш търговете им централно и гледай сеир - това е абсолютно във възможностите на централната администрация, даже е и един вид инструмент за гаранция за прозрачност и законност /представяш ли си?/! Естествено, ще обявиш, че ревизираш обществените им поръчки - обществото ще бъде доволно. Не е трудно да убедиш последното - стига ти да обнорадваш всички финансови корекции за извършените нарушения. А така отичат и "приятелските" фирми

Не става за няколко месеца - да, така е. Затова предвиждам година, година и половина парламентарна криза. Тва би бил прекрасен оздравителен процес. И повече от достатъчно време да се кръцнат повечето свински черва /ще им фалират "фирмите", щото те не умеят нищо друго освен да усвояват чужди пари/
« Последна редакция: Август 04, 2020, 14:58:50 от Асол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #550 -: Август 04, 2020, 15:03:27 »
Имам си идея, щото имах макар и не лични наблюдения, но колкото и да сливаш,съкращаваш  и местиш структури, пак трябва да има работещи такива в крайна сметка.
Откъде, това ми бе въпросът?
Има и областна администрация и агенции...айде наполовина да ги затворят, абе пак няма да се мине с намиране само на малко нови хора.
В допълнение на това, че партиите не създаваха управленски потенциял има и още нещо - глупостта /сигурен съм в това/ да не си поддържат банка или поне информация за кадри.
Нека не са 50 хил., 20 хил. не могат се намери!
Абе и 5 хил не знам дали ще се съберат, те кадърните хора без работа не стоят - или са вече по частните фирми, или са духнали в чужбина. Малкото останали тук и готови да се върнат на държавна работа, аде нека ги приемем към 5 000 - давай сега и ги разпредели по агенции и министерства.
Ми само шибаното МВР трябва да се прочисти поне с такова число тулупи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #551 -: Август 04, 2020, 15:08:27 »
Още един голям проблем, за който като че ли сега повечето го пускат покрай вниманието си, щото нямат отговор - цяяялата съдебна система и Прокуратурата. Там - как ще се чисти - ум не ми стига.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #552 -: Август 04, 2020, 15:11:26 »
Quote (selected)
Ми само шибаното МВР трябва да се прочисти поне с такова число тулупи.

Тук може да се подходи иновативно - режеш чантаджиите /а те са много и вземат повече пари/ и пренасочваш паричния ресурс в тежките сектори - редовите, криминалистите - задължително към ниските позиции /и те са  зле като всички хора/. Така ги настройваш идеално един към друг и ще научиш и постигнеш чудеса!
Съдът е горе доле добре. Задължително трябва да се пипне законът и да се разкарат специализираните съд и прокуратура. Що си мислиш, че гербавите си направиха извънредни такива? Щото не можаха да овладеят съдебната система. Трябва да се пипне и прокуратурата, защото истината е, че повечето прокурори не са калпави, но там цари такъв страх, че ум да ти зайде. Ще се увериш, че не е толкова страшно веднага щом падне каскета МУ
« Последна редакция: Август 04, 2020, 15:14:08 от Асол »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #553 -: Август 04, 2020, 15:16:40 »
Цитат на: Giuseppe
ич няма да е лесно да се изрият авгиевите обори на мутростан. Питай Херкулес.

Трябва да се отклони течението на някоя голяма река. Ама Херакъл още собствения си дом не е очистил, пък след него има да чисти една окрайнина, пък после едни мамалиги ... та докато дойде до нас реката ...
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #554 -: Август 04, 2020, 15:23:14 »
Няма да е лесно, ама трябва да се  почне отнякъде. Не можеш да се отказваш, преди да си опитал и щото щяло да е трудно. Ами трудно е, щото е кочина. И трябва постоянство. Няма смисъл да ревем, че нямаме държава, щом като не сме готови да се напънем малко. Иначе, охкане на ракия и салата и така до края. А той се вижда, ако продължаваме така..

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #555 -: Август 04, 2020, 15:23:32 »
Ето защо, за да няма липса на "кадри", се възприема статута на "ДЪРЖАВНИЯТ СЛУЖИТЕЛ". Има разни служебни привилегии, не може да стачкува, но пък има подсигурена пенсия и 13-та заплата и пр. и пр.

- Няма нужда да се открива топлата вода отново! Само трябва твърдост и безкомпромисност. Един вид, да се намерят хора от сорта чекисти, за да проведат реформата. Партиите нямат думата при уреждане на държавната администрация! Щото днес едни управляват - утре други - еднодневки. А държавния служител работи там цял живот!

Със съдебната система е същото - никаква партийност в нея, никаква! Инак със същите БОКЛУЦИ - пак ще е същият БАРДАК.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #556 -: Август 04, 2020, 15:26:04 »
Айс, според действащия към момента закон за държавния служител - няма такова нещо като "вечен държавен служител". Мноо лесно се уволняват държавни служители.
Всъщност ти предлагаш нещо като в Обединеното кралство - там чиновниците са служители на короната и  никой не може да ги пипа. Сменят се само политическите кабинети :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #557 -: Август 04, 2020, 15:35:59 »
Аз откога разправям, че всяка уважаваща себе си партия трябва да поеме като предизборен ангажимент - разчистване и редуциране на администрацията. Най-вече централната, областната и общинската /с изключение на фандъцината/ не са толкова много
  :way_to_go-1308:

А аз вземам повод от твоя коментар, за да задам тук следния въпрос:

Quote (selected)
Някой спомня ли си КОЙ пръв МинПред още в зората демУкрацията се закле да свие поне ЦЕНТРАЛНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ с минимум 20%?!?

Щото след него се заклеваха и други! :nuts:

А аз не бих могла посмъртно да се ровя в мрежата, за да открия нишката на това "съзаклятничество". И този път не защото нямам време, а защото отдавна вече ми се повръща ...   :pissed-891: :t2412: :t0112:
« Последна редакция: Август 04, 2020, 15:41:31 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #558 -: Август 04, 2020, 16:11:47 »
А аз вземам повод от твоя коментар, за да задам тук следния въпрос:

Някой спомня ли си КОЙ пръв МинПред още в зората демУкрацията се закле да свие поне ЦЕНТРАЛНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ с минимум 20%?!

А някой помни ли кой пръв заговори за лустрация? И кой първи направи голямото прочистване, не само в администрацията, ами навсякъде?

Защото ако ги нямаше тези идиоти проблемът, който се поставя за липсата на кадри нямаше да го има -- критерий щеше да бъде професионалната пригодност, а не партийната принадлежност.
« Последна редакция: Август 04, 2020, 18:37:28 от ddantgwyn »
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #559 -: Август 04, 2020, 16:16:37 »
А аз вземам повод от твоя коментар, за да задам тук следния въпрос:

Някой спомня ли си КОЙ пръв МинПред още в зората демУкрацията се закле да свие поне ЦЕНТРАЛНАТА АДМИНИСТРАЦИЯ с минимум 20%?!

А някой помни ли кой пръв заговори за лустрация? И кой първи направи голямото прочистване, не само в администрацията, ами навсякъде?

Защото ако ги нямаше тези идиоти проблемът, който се поставя за липсата на кадри нямаше да го има -- критерии щеше да бъде професионалната пригодност, а не партийната принадлежност.

На това му се вика ирония на съдбата. Отново опряхме до лустрация, ама поради тотална некадърност и и непригодност на гербавия "капацитет". Гледайте им министрите и си правете сметка, какво е по- надолу

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #560 -: Август 04, 2020, 16:26:37 »
Quote (selected)
Къде е търсил Радев премиер и министри?!

Министри и зам.министри има сред протестиращите – това е една от посоките, в която би трябвало да гледа Радев.

Например Христо Иванов е най-естественият и заслужил кандидат за служебен ПРАВОСЪДЕН МИНИСТЪР.

Защото въпреки че неговата „Да, България” бе замряла през последните няколко години, дебаркирането пред летния сарай на Доган рязко вдигна рейтинга на Иванов.


И това го прави подходящ за министър на правосъдието

За мен лично горните аргументи го изключват като кандидат за този пост.

Ако си забелязал, дарлинг, бях започнала първия си "чаршаф" по горе с "малко гадания, предсказания и клюки" от в-к "24 часа", които лично на мен ми се сториха забавни.

Тъй като явно никой не е питал Радев за това, какво смята да прави, но явно има такива настроения и брожения в Администрацията на президента. А ми се искаше да разбуня и тук малко духовете, което най-сетне са получи.  :aplause:

А колкото до Ицето, неговата заслуга с "дебаркирането" пред Догансарай беше, че пръв запали клечката кибрит и я хвърли в средата на бурето с барут. Което естествено не го прави автоматично нито кандидат за МинПред, нито пък за правосъден министър. Просто даде сигнал за началото на Протеста!  :0007:

Quote (selected)
Ще припомниш ли какво точно предлагаше Христо Иванов като реформа в съдебната система?

Тук вече ще ми бъде по-трудно, тъй като оттогава изтече доста вода ... Въпреки че в Стария форум коментирах редовно, но и следях всички подробности около развитието на събитията.

Доколкото си спомням, основната цел на "неговата" реформа беше край на безотчетността на Главния прокурор. И ако тогава това се беше случило, сега нямаше да имаме Гешев, а и нещата в България щяха да бъдат доста по-различни!!!

През лятото на 2015 г. Христо беше получил обещание от Борисов, че през есента ще "му" осигури парламентарно мнозинство за прокарване на реформата.

Но на 22 декември 2015 г. Борисов ГО ИЗЛЪГА и така дългоочакваната реформа бе бламирана от парламентарното мнозинство на ГЕРБ.


Това е накратко ...
« Последна редакция: Август 04, 2020, 16:33:50 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #561 -: Август 04, 2020, 16:47:54 »
Със съдебната система е същото - никаква партийност в нея, никаква! Инак със същите БОКЛУЦИ - пак ще е същият БАРДАК.
:way_to_go-1308:

Айс, подсети ме за едно допълнение към отговора ми на Ддантгуин за неосъществената съдебна реформа на Хр. Иванов от 2015 година.

Освен, "недосегаемостта" на Главния прокурор, друг съществен момент от тази реформа /която за жалост не се състоя!/ беше премахване на парламентарната квота във Висшия съдебен съвет /ВСС/!!!

Което щеше да означава това, което си имал предвид ти: "премахване на всякаква партийност в нея"!  :way_to_go-1308:
« Последна редакция: Август 04, 2020, 17:00:51 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #562 -: Август 04, 2020, 17:11:30 »
Quote (selected)
Освен, "недосегаемостта" на Главния прокурор, друг съществен момент от тази реформа /която за жалост не се състоя!/ беше премахване на парламентарната квота във Висшия съдебен съвет /ВСС/!!!

И какво според теб щеше да се случи, ако останат само прокурорската и съдийската квоти без арбитри? Каскетът и сега е безконтролен, а пък.... България е парламентарна република и трябва да се помисли в посока парламентарен контрол над главния прокурор, плюс намаляване на мандата му

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #563 -: Август 04, 2020, 17:43:36 »
Quote (selected)
Освен, "недосегаемостта" на Главния прокурор, друг съществен момент от тази реформа /която за жалост не се състоя!/ беше премахване на парламентарната квота във Висшия съдебен съвет /ВСС/!!!

И какво според теб щеше да се случи, ако останат само прокурорската и съдийската квоти без арбитри?

Оставаше да назовеш и съответните "арбитри" – не чак поименно, но като представители на отделните парламентарни фракции в българския парламент.
Които до един са партийци!!! А партиите нямат място в съдебната система. :ive_got_it-1379:

Quote (selected)
Каскетът и сега е безконтролен, а пък.... България е парламентарна република и трябва да се помисли в посока парламентарен контрол над главния прокурор, плюс намаляване на мандата му

Че е безконтролен, безконтролен е!  :nuts:

Писах вече по-горе, че една от идеите на несъстоялата се съдебната реформа от 2015 г. беше да се превърне в "контролен", т.е. да се отнеме /в конкретния случай – на Каскета!/ тази безконтролност.

Но в никакъв случай чрез парламентарен контрол!!! Защото съм повече от сигурна, че трябваше да се премахне парламентарната квота във ВСС!

А как по-точно, може като преспя и да се сетя.  :D

Защото от мноо отдавна и Господ не може да ме накара да ровя повече по тоя въпрос. Тогава преживях всичко много болезнено, та затова ... 

P.S. Но това, което трябва да направим, е РЕСТАРТ НА ДЪРЖАВАТА, каквито гласове се чуват откъм Протеста! :light_bulb-1377:
« Последна редакция: Август 04, 2020, 18:04:57 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #564 -: Август 04, 2020, 17:54:04 »
Тази мечта как служебен кабинет ще оправи работата за броени месеци ми напомня за прословутите 800 дена. :bigok:
Прав е Олди, прав е и Аиса.
Или ще изчезнем за поколение две или ще се оправим за поколение две.
По-бързо само ако дойдат извънземните, ама не искат и там няма будали. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #565 -: Август 04, 2020, 18:14:35 »
Не съм казала, че служебният кабинет ще оправи всичко. Казах, че може да бъде едно полезно начало. Все едно си ремонтираш банята - първо трябва да изкъртиш всичко...после почваш отначало

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #566 -: Август 04, 2020, 19:01:38 »
Със съдебната система е същото - никаква партийност в нея, никаква! Инак със същите БОКЛУЦИ - пак ще е същият БАРДАК.
:way_to_go-1308:

Айс, подсети ме за едно допълнение към отговора ми на Ддантгуин за неосъществената съдебна реформа на Хр. Иванов от 2015 година.

Освен, "недосегаемостта" на Главния прокурор, друг съществен момент от тази реформа /която за жалост не се състоя!/ беше премахване на парламентарната квота във Висшия съдебен съвет /ВСС/!!!

Което щеше да означава това, което си имал предвид ти: "премахване на всякаква партийност в нея"!  :way_to_go-1308:
паралелопипед

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #567 -: Август 04, 2020, 19:04:21 »
Цитат на: Асол
гореописаното може да се извърши и от служебно правителство

Тук можем да се върнем на въпроса за служ. прав. на Герджика, за което
Фелдкурата твърди, че било грешка на Радев,
а аз твърдя, че беше изпълнена от Радев заповед.
Нор, едното не изключва другото - мое мнение е, че беше грешка предвид човешките качества на Герджиков, но това не изключва да е по нечия заповед, гадая по чия заповед е станало, вероятно е някакъв компромис, знам ли ... споделете версия, ако знаете, благодаря.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #568 -: Август 04, 2020, 19:06:28 »
Quote (selected)
Ще го саботират, ако са на работа.
Няма да стане бързо Асол, уви!
При ново правителство, ясно е, че до директор дирекция вкл. всичко е вън, но надолу за да се прочисти, трябва да има предварително подготвен цял апарат от хора, които да са компетентни точно за тези места, от които се изритват калинките.
Това са много хора, мнооого, само за централната власт поне към 50-60 000.
Къде ги,я?
Коя партия създаваше експертен потенциал в последните години - аз не се сещам за нито една! Дори не се сещам не за създаване на такъв потенциал, а поне за запазване на собствените си кадри.
Няма такава.
И като се съберат в новото правителство /експертно, служебно, нормално.../поне 2-3-4 партии в коалиция или сбирток от хора които не са партийци, как ще намерят точните кадри?
Трудна работа. А калинките са готови от сега да ровичкат, много са. Да права си, че след 50% аут другите им продажни душици веднага ще започнат да се топят един други - и аз съм го писал това, но до тогава трябва да има преходния период за поемане на властта от експерти и...пак се връщаме обратно.
Няма, ич няма да е лесно да се изрият авгиевите обори на мутростан.
Питай Херкулес.
 :m1731:
Бепе, мисля, че няма да е чак толкова сложно - директорите на дирекции и тия под тях по начало са конформисти, слагачи, те много бързо усещат посоката на вятъра и се нагаждат т.е. няма да пречат нито саботират стига да получават ясни заповеди.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #569 -: Август 04, 2020, 19:15:00 »
Quote (selected)
През лятото на 2015 г. Христо беше получил обещание от Борисов, че през есента ще "му" осигури парламентарно мнозинство за прокарване на реформата.
Извинявай дарлинг, ама усещаш ли сама в какви фекални океани се намираме и най близкият бряг е на един живот разстояние?
Той бил обещал, че ще му осигури парламентарно мнозинство!!!!
В парламентарната РБ!!!
Ма ние сме се изкилиферчили сами в мисленето бе дарлинг!
Къф е Той, да осигурява парламентарно мнозинство???
Единственото нещо в което съм се съгласявал че е прав Той, е за Простата Кърджалийска ПУ, но не Му достига аритметиката да изброи още 89 прости ПУ в парламентарната Му група и още незнайно колко още в правителството, включвайки самият себе си.
Начело разбира се!
Нали приемате, че в случая ПУ не е онова за което си мислят всички, а просто вид характер?
Бил прост, но хитър! Бай Ташо бе прост и хитър, този е само прост с чувство за самосъхранение превъзхождащо и това на бае ти Ташо.
Щото бае Ташо се ограждаше с по умни от него, като ги държеше за ткопките, на този налъм и това не Му се отдава и ти вярваш, че щял бил да ДАДЕ на Ицо ти "парламентарно мнозинство"???
А още по наивно изпълнение е това на самия ти Ицо - повервал на дядо Коледа!
Уф!
Аман!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #570 -: Август 04, 2020, 19:25:54 »
Ото,
няма как да не се съглася с теб.
Сега, за последно да се доуточня.
Сменя се правителството, идва - квото и да е друго и се заема с разчистването.
До директорите - ОК, лесно!
В този момент, надолу остават калинките. Не че всички са такива, винаги оставят по някое и друго работно магаре да върши работа, дори и на по високо ниво. мога и примери да давам.
Но!
В този момент започве герберският квич и напъни за саботажи. Е тук е момента, като започне - да се сменят. Ама - няма кадри!
Прескочи ли се този етап - нататък е по лесно - прави сте и ти и Асол за слушкането на гербафчетата, но докато се стигне до там е трудно и дъъълго.
Абе с една дума, кво да ви разправям повече-знаете какво е липсващото звено в еволюцията, нали?
Е - тук е същото.
Някой да знае колко е продължило това време на "липсващото звено"?
Щото нъъълии- маймуните, ясно, следващите - също, но пустото липсващо звено?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #571 -: Август 04, 2020, 19:30:09 »
Бепе, фащаш ли се - двамата, с подбран отбор съмищленици за 36 месеца да поразчистим? Не сме чак толкова....даге!?!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #572 -: Август 04, 2020, 19:30:20 »
Както и да е, ясно, че трябва да се опита и не само трябва - задължително е.
Иначе - заминАле сме!
Но трудното тепърва предстои.
Ай ся ми кажете, как се чувстват лидерите на формациите призвани да извършат промяната - нека приемем че това са Христо и Корнелия.
Какво имаме под тях?
Ген. Атанасов, миндюфчанчета, Сюлейманчо ПасЕ...нека Джи допълни.
Под Корнелия?
Гергоф, Янкоф...Фир...забравих му нататък името, а?
И с тия ще правЯТ /правим/ трудната промяна?
А дано!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #573 -: Август 04, 2020, 19:33:49 »
Бепе, няма да са тия.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #574 -: Август 04, 2020, 19:35:36 »
Уф!
Аман!
Аман, ама ФАКТ :lightbulb_idea-1364:
И няма кво да ми обясняваш точно на мен каква е била ситуацията!!! :pulling_your_hair_out-875:

Защото никой от списващите тук не е следил тогава подробностите около развитието и провала на т.нар. "съдебна реформа на Христо Иванов", защото идеята и самият "дизайн" бяха точно негови.

Тъй като тези, които пишехме всяка вечер по нощите и се ядосвахме безкрай, бяхме:

Жана д'Арк и покойният Валтер57 – и двамата юристи! – както и аз!!!

Така че, ади малко по-кротко по отношение на мен, МОЛИМ!!!  :pissed-891:
« Последна редакция: Август 04, 2020, 19:47:10 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #575 -: Август 04, 2020, 19:35:45 »
Quote (selected)
Бепе, фащаш ли се - двамата, с подбран отбор съмищленици за 36 месеца да поразчистим? Не сме чак толкова....даге!?!
Не, Ото, аз съм стар човек и вече имам хъс само за пред компа.
Изчерпал съм се, дори и да можех да направя нещо - щях да откажа, щото...абе щото мнооого, ама мнооого съм им набрал!
И няма да бъда обективен - най малкото това!
Но ти предлагаш добър период - три години вече бива като срок. Тук излиза само още една трудност за която се сещам.
Дали Козяк ще позволи 3 години съществуване на чистачите?
Тяяя...не е една, ем бързо трябва да се пипа, ем няма ресурс.
Не им завиждам на тези, които ще се хванат на хорото.
Но съм с всичко което имам - с тях!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #576 -: Август 04, 2020, 19:39:37 »
Ото, не виждам с какво съм те засегнал, но ако така мислиш - сори брато!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #577 -: Август 04, 2020, 19:55:35 »
Quote (selected)
Не че всички са такива, винаги оставят по някое и друго работно магаре да върши работа, дори и на по високо ниво. мога и примери да давам.
Ами ето, че ти си го написал! Значи в най-лошия случай, администрацията ще работи толкова, колкото и досега, с тази разлика че ще се икономисат бюджетни пари/като следствие от разкарването на търтеите/ и всяко ново попълнение, макар и скромно като число - все е на плюс.
Имаме прилична база, както се казва.
Ся, в БСП има доста грамотен народ, но има две трудности и то много големи. Първата, да приемем, че ще се реши след изборите за председател /веднага след това, при добро развитие, ще се приеме пряк избор за всички структури в партията. Втората е...ами това, че БСП не си защитава кадрите. Поне досега. Последното се дължеше и на мноо абонирани партийни аристократи, дето си гледат бизнесчето чрез съглашателство във всяка среда и  то на гърба на избирателите си. Последният пример е момчето, дето беше кандидат за районен кмет на Връбница. Веднага след местните избори фъндъцата го уволни от Столична община и келешът Паргов мълчи като да не казвам какво и пръста не си мръдна. Ще трябва як, много як ангажимент към хората ти, ако искаш да имаш кадри.
Нямам представа какво е на Ристю в партиятя. Докато беше министър на Тиквата имаше един съдия, който му беше заместник - свястно момче. За други - не знам. Май са предимно непеошки, а това изобщо не е добър атестат за някаква квалификация и пригодност за каквато и да е свястна работа. Бившите костоваци май са по-добре с грамотни хора

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #578 -: Август 04, 2020, 20:05:17 »
Цитат на: Асол
гореописаното може да се извърши и от служебно правителство
Тук можем да се върнем на въпроса за служ. прав. на Герджика, за което
Фелдкурата твърди, че било грешка на Радев,
а аз твърдя, че беше изпълнена от Радев заповед.
гадая по чия заповед е станало, вероятно е някакъв компромис, знам ли ... споделете версия, ако знаете, благодаря.

2 сентенции:
1. Кой има интерес ?
2. По делата ще ги познаете.

Служ. прав. на Герджика се постара нищо от мизериите на гербавите да не изскочи, не промени нищо в администрацията, и в крайна сметка осигури безпроблемна и безшумна поредна изборна победа на ГЕРБ. С други думи - нищо в България, в обществото, в правосъдието, в икономиката и в геополитическата ориентация да не се промени и на косъм. Т.е. да останем бедни и послушни слуги на Вашингтон и Брюксел. А тогава Вашингтон още не беше на нож с Брюксел - Тръмп още не се беше развихрил.

Та чия е заповедта. Евроатлантическа е, но с нюансите не съм наясно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #579 -: Август 04, 2020, 20:09:00 »
Quote (selected)
Втората е...ами това, че БСП не си защитава кадрите.
Ми аз го писах по горе, Асол.
И нямам предвид това, както го прави ГРОБ - защитаване на бушон докато може, пък сетне нъълиии - бушон бе. Майната му.
Кадър, обучен, работил, с опит, ми дори и да го изхвърли от работа простотията герберска /или която и да е друга/ - ми помогни му бе, насочи го, ако и това не можеш, поне окуражи човека, че го знаят поне, може и да не е член на партията /която и да е партия, щото и за другите важи/, като има избори - вкарай го в секция, като трябва да се свърши някаква работа, па било и без заплащане - потърси го, ...абе дори поздрави го за рожденния ден...!
Майната им и за без пари да дават не могат да работят тези пенюги тип станищовци!
« Последна редакция: Август 04, 2020, 20:11:03 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #580 -: Август 04, 2020, 21:17:54 »
Бепе, фащаш ли се - двамата, с подбран отбор съмищленици за 36 месеца да поразчистим? Не сме чак толкова....даге!?!
Това определено изби рибата.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #581 -: Август 04, 2020, 21:33:29 »
Хубаво сте приготвили тигана, но аз имам някакво усещане че някой някъде май ни готви Цветанов.
Пък и любимият на Джиджи Ицо след спуснати ЦУ като нищо ще му пристане.
Естествено след изборите. Както са свикнали.
Дано да не съм прав.
 :m1708:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #582 -: Август 04, 2020, 23:17:02 »
Бепе, фащаш ли се - двамата, с подбран отбор съмищленици за 36 месеца да поразчистим? Не сме чак толкова....даге!?!
Това определено изби рибата.
  :t0301:

Хубаво сте приготвили тигана, но аз имам някакво усещане че някой някъде май ни готви Цветанов.
Пък и любимият на Джиджи Ицо след спуснати ЦУ като нищо ще му пристане.
А пък това изкърти фаянса.   :sleazy-422:
« Последна редакция: Август 04, 2020, 23:25:37 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #583 -: Август 05, 2020, 07:31:50 »
Quote (selected)
През лятото на 2015 г. Христо беше получил обещание от Борисов, че през есента ще "му" осигури парламентарно мнозинство за прокарване на реформата.
Извинявай дарлинг, ама усещаш ли сама в какви фекални океани се намираме и най-близкият бряг е на един живот разстояние?
Той бил обещал, че ще му осигури парламентарно мнозинство!!!!
В парламентарната РБ!!!
Къф е Той, да осигурява парламентарно мнозинство???
А още по наивно изпълнение е това на самия ти Ицо - повервал на дядо Коледа!
Уф!
Аман!

Иде реч за ей това парламентарно мнозинство, обещано от Борисов на Радан и Христо през Лето 2015-то преди лятната ваканцията на парламента, но НЕизпълнено през декември същата година по време на самото гласуване.   

Quote (selected)
Бойко за промените в конституцията: Имаме 130 гласа, а ни трябват 160
23 Юли 2015 г.

„Предложението ни, по което мога да събера над 180 гласа, е разделянето на ВСС."

https://blitz.bg/politika/boyko-za-promenite-na-konstitutsiyata-imame-130-glasa-a-ni-tryabvat-160_news350524.html

Quote (selected)
Радан Кънев: Разликата между нас и ГЕРБ е, че те не подкрепяха реформа на прокуратурата
27 юли 2015 г.

По горещата тема с постигнатия "исторически компромис" за промените в конституцията публикуваме интервюто на Радан Кънев пред "Нова телевизия" от петък (24 юли) – направено часове след обявеното споразумение и малко преди, макар и с трудности да бъдат събрани 180 подписа за новия проект за поправки.

https://www.dnevnik.bg/intervju/2015/07/27/2579916_radan_kunev_razlikata_mejdu_nas_i_gerb_e_che_te_ne/
А който не знай, по-добре да си трай!!!


« Последна редакция: Август 05, 2020, 08:37:55 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #584 -: Август 05, 2020, 09:39:32 »

А който не знай, по-добре да си трай!!!

Ъхъ, а ти следваш ли го този принцип :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #585 -: Август 05, 2020, 11:18:29 »

А който не знай, по-добре да си трай!!!

Ъхъ, а ти следваш ли го този принцип :m1731:

Ъхъ, а ти що ма питаш?  :b0205:
« Последна редакция: Август 05, 2020, 17:19:21 от Джиджи »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #586 -: Август 05, 2020, 14:58:53 »

А който не знай, по-добре да си трай!!!

Ъхъ, а ти следваш ли го този принцип :m1731:

Ъхъ, и ти що ма питаш?  :b0205:

Защото не виждам да го правиш :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #587 -: Август 05, 2020, 17:56:47 »

А който не знай, по-добре да си трай!!!

Ъхъ, а ти следваш ли го този принцип

Ъхъ, а ти що ма питаш?

Защото не виждам да го правиш :m1731:

Интересно.  :t1815: Ти ми зададе въпрос – дали въпрос или молба, няма значение:

Ще припомниш ли какво точно предлагаше Христо Иванов като реформа в съдебната система?

И аз ти отговорих в най-общи линии – естествено, доколкото си спомням:

Quote (selected)
Основната цел на "неговата" реформа беше край на безотчетността на Главния прокурор. И ако тогава това се беше случило, сега нямаше да имаме Гешев. А и нещата в България щяха да бъдат доста по-различни!!!

Както и премахване на парламентарната квота във ВСС.

През лятото на 2015 г. Христо беше получил обещание от Борисов, че през есента ще "му" осигури парламентарно мнозинство за прокарване на реформата.

Но на 22 декември 2015 г. Борисов ГО ИЗЛЪГА и така дългоочакваната реформа бе бламирана от парламентарното мнозинство на ГЕРБ.

А все пак си спомням, тъй като тогава съм знаела, а и все още ЗНАМ:

1. Защото по онова време превеждах по "комплексна" европейска програма в Националния институт на правосъдието, Съда, Прокуратурата и ВСС; и

2. Защото в Стария форум непрекъснато обсъждахме вечер с Валтер57 и Жана д'Арк /и двамата юристи!/ подготвяната съдебна реформа, както и това, какво се случва с нея.
Is this enough?! Извинявай, но напоследък започвам да не те разбирам отново ...  :t1814:


« Последна редакция: Август 05, 2020, 18:10:49 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #588 -: Август 05, 2020, 18:14:05 »
Quote (selected)
Радан Кънев: Разликата между нас и ГЕРБ е, че те не подкрепяха реформа на прокуратурата
Ясно!
Баце е проЗ значи и Радан е проЗ.
От друга страна Радан е "дупЕ", а Баце е голямо дупе.
Ако ще е само тази разликата зае... :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #589 -: Август 05, 2020, 18:29:03 »
Разбра се, че интересна реч ще има от Радев.
Да видим накъде отива оттичането.
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #590 -: Август 05, 2020, 18:36:21 »
Quote (selected)
Радан Кънев: Разликата между нас и ГЕРБ е, че те не подкрепяха реформа на прокуратурата
Ясно!
Баце е проЗ значи и Радан е проЗ.

Ти простите ги оставѝ, ами почнѝ най-сетне да си замисляш какво пишеш ти.
Защото продължаваш да дрънкаш на кухо като тенеке ...  :yes-1289:

По повод на Радан:

Освен че аз го харесвам изначално, и то много повече отколкото Ристьо  :D, виж какво се случи оня ден оттатък.

hamel, който беше, а и продължава да бъде безспорен АВТОРИТЕТ във форума-майка, написа горе-долу следното:

Quote (selected)
Не мога да се позная!!!

Аз, който не съм харесвал Радан никога, току-що го слушах от Европейския парламент.

И всяка дума, която изрече той, все едно че съм я изрекъл АЗ ...
  :0006:  :giggle-3307: :0006:

« Последна редакция: Август 05, 2020, 18:39:02 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #591 -: Август 05, 2020, 18:54:53 »
Радка пиратка има свпъдък на мнение с hamel.
Случва се!
И най-простия понякога....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #592 -: Август 05, 2020, 19:00:27 »
Quote (selected)
И всяка дума, която изрече той, все едно че съм я изрекъл АЗ ...
Ами може Знамето да е казало примерно „Добър ден. Надявам се, всички сте добре“. Защо да не се съгласи човека?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #593 -: Август 05, 2020, 19:14:41 »
Quote (selected)
И всяка дума, която изрече той, все едно че съм я изрекъл АЗ ...
Ами може Знамето да е казало примерно „Добър ден. Надявам се, всички сте добре“. Защо да не се съгласи човека?
Може, може ... В нечии куфелници всичко може!!!  :t0120: :mooning-448: :t0120:
« Последна редакция: Август 05, 2020, 19:16:43 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #594 -: Август 05, 2020, 19:47:00 »
Което щеше да означава това, което си имал предвид ти: "премахване на всякаква партийност в нея"!

За да остане само зависимостта от Сорос и масонството?!

Е, ово је демократија!  :b0205:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #595 -: Август 05, 2020, 19:52:49 »
Радка пиратка има свпъдък на мнение с hamel.

Или в случая – точно обратното!
  :smokin:

Да си чувал някога за "спора за кокошката и яйцето"?!  :cool-1084:


Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #596 -: Август 05, 2020, 19:54:01 »
Quote (selected)
Цитат на: ddantgwyn в Август 04, 2020, 14:10:35
Quote (selected)
    Ще припомниш ли какво точно предлагаше Христо Иванов като реформа в съдебната система?


И аз ти отговорих в най-общи линии – естествено, доколкото си спомням:

Цитат

 
Quote (selected)
Основната цел на "неговата" реформа беше край на безотчетността на Главния прокурор. И ако тогава това се беше случило, сега нямаше да имаме Гешев. А и нещата в България щяха да бъдат доста по-различни!!!

    Както и премахване на парламентарната квота във ВСС.

    През лятото на 2015 г. Христо беше получил обещание от Борисов, че през есента ще "му" осигури парламентарно мнозинство за прокарване на реформата.

    Но на 22 декември 2015 г. Борисов ГО ИЗЛЪГА и така дългоочакваната реформа бе бламирана от парламентарното мнозинство на ГЕРБ.
Джиджи, целта на "реформата" е овладяване на прокуратурата от определен кръг, по същия начин, както са овладяни доста съдии и съдилища. След това, над този кръг наистина ще е само Господ (е и Евгени Драгунов, но това ще го разберат после)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #597 -: Август 05, 2020, 19:56:43 »
Все около трътката се върти спора.
Обаче Пурко го е решил.
Не ми се търси сега, ама май беше във филма "Радан за един ден" :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #598 -: Август 05, 2020, 21:13:33 »
Quote (selected)
В нечии куфелници всичко може!!!
Което си е право, право си е – стане ли дума за куфелница, няма по-запозната от теб.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Румен Радев – ПРЕЗИДЕНТЪТ на България
« Отговор #599 -: Август 06, 2020, 08:19:39 »
Quote (selected)
Да си чувал някога за "спора за кокошката и яйцето"?!  :cool-1084:
Аз съм го чувал на руски.
Един пита - "Что было раньше - яйцо или курица"?
Осведоменият отговаря - "Раньше было все"!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.