Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:50:30

Автор Тема: Папа Франциск в България  (Прочетена 73845 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Папа Франциск в България
« -: Май 04, 2019, 23:15:53 »
В началото бе ВЕЛИКАТА СХИЗМА

Quote (selected)
ВЕЛИКАТА СХИЗМА, позната също като  Източно-западната схизма (разкол), а по–късно и като Папската схизма, е институционално-политическо и духовно разделение на християнската църква на два основни дяла - Римокатолицизъм и Източно православие.

Разколът между Рим и Константинопол датира от 1054 г.

ПРИЧИНИ

Разколът е крайната точка в периода на институционалното разделение между двете църкви. Причина за това е нежеланието на патриарха на Константинопол /"Новият Рим"!/ да приеме традиционното върховенство на римския папа.

А основните причини включват РАЗЛИЧИЯТА в областта на догмите, обредите и организацията на двата свята. Или, казано по друг начин, неумението на Църквата да постави Христовото учение над културните различия между Изтока и Запада.

Освен това, на Изток се е ползвал най–вече гръцкият език, а на Запад – латинският. Което привнасяло допълнително усещане за "чужд"-ост между тях. Съществували са и допълнителни разногласия, свързани с църковната организация — напр. възгледите за епископския чин, въпросът за безбрачието на свещениците (целибат) и начините на приготвяне на причастието (евхаристията).

ПОСЛЕДСТВИЯ


От геополитическа гледна точка, институционалният разкол между Източната и Западната църква налага в Европа утвърдените два начина на управление: ЦЕЗАРОПАПИЗЪМ – във Византия и Източна Европа /включително и в България!/, и ПАПОЦЕЗАРИЗЪМ – в западноевропейските кралства.

Католицизмът набляга върху върху духовната власт на папата, която се стреми към върховенство над светската власт на императорите и кралете. Папата утвърждава западноевропейските монарси чрез тяхната коронация, но има и властта да ги анатемоса и свали от власт.

От друга страна, цезаропапизъмът се изразява в това, че императорите назначават патриарсите и влияят върху живота на църквата. Тези два образеца просъществуват до появата на Реформацията и абсолютизма в Европа.

РАЗВИТИЕ


През 1054 г. в Константинопол католическите обреди са отречени, а католическите църкви – принудително затворени. Разделението между двете църкви е затвърдено век и половина по-късно, когато през 1204 г. кръстоносците от Четвърти кръстоносен поход превземат Константинопол.

Има и второ успешно нападение при което кръстоносците разграбват византийската столица, подлагайки населението на клане и безчестие. Папата отлъчва участвалите в това дело кръстоносци, въпреки че скоро след това отново ги приема в Църквата. В края на ХІІ век има и погром над западните християни в Константинопол в резултат на който от ръцете на византийците загубват живота си няколко десетки хиляди души, предимно венецианци и генуезци.

ОПИТИ ЗА ОБЕДИНЕНИЕ


Под натиска на османската заплаха през XV век гръцката страна прави опити за обединение с Римокатолическата църква. През 1439 година на събора във Флоренция се подписва УНИЯ между двете църкви. Тя обаче не просъществува дълго, тъй като е отхвърлена от повечето Източни Църкви. А след падането на Константинопол през 1453 това обединение е официално разтрогнато.

ОТМЕНЯНЕ НА ВЗАИМНИТЕ АНАТЕМИ

През 1964 г., в Йерусалим се срещат вселенският патриарх Атинагор I и римският папа Павел VI. Това е първата среща на водачите на Източноправославната и Римокатолическата църква след 1439 г. В резултат на тази среща през декември 1965 г. взаимните анатеми са отменени и е подписана Съвместна декларация.

https://bg.wikipedia.org/wiki/Източно-западна_схизма
« Последна редакция: Май 09, 2019, 13:16:37 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #1 -: Май 05, 2019, 00:20:19 »
Мислил съм си за схизмата, дължи се на това че сме различни на изток и запад, западняците са бюргери, трябва да реформират християнството, каквото ни е предадено от апостолите, за да го нагодят към мерканттилния си и лицемерен менталитет, логично католицизма еволюира до протестантство, лутеранство, калвинизъм... та чак до "Клонка давидова" на откачалката  Дейвид Кореш.

На изток сме по духовни, не сме толкова алчни и ненаситни, с мания за всемирен контрол и подчинение.
Вие си ги избрахте!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #2 -: Май 05, 2019, 00:21:16 »
Схизма... Но красивая! :smokin:

Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #3 -: Май 05, 2019, 00:34:33 »
Папството е зловеща структура, която страшно изкривява смисъла и духа на християнството, и нанася много беди на европейските народи:
Греха със създаването на "непогрешимия" папа, уж наместник на Христос.
Индулгенциите - поощрение на де факто даването на рушвети за "опрощаване на греховете". Грабиш и тормозиш, и със заграбените пари си купуваш "опрощение". Т.е., колкото по-голям изрод си, толкова повече пари имаш възможност да си "откупиш".
Унищожаването на Византия и последвалото завладяване на югоизточна Европа за нас - православните.
Терора над всички, проявили и най-малкото свободомислие за католиците.
Жестоките граждански религиозни войни между католици и протестанти.
Умишленото оставяне на православните народи под османско робство и преченето с всички сили Русия да ги освободи.
Превръщането на педерастията и педофилията в неписано правило за кат. свещеници.
И т.н..
Не съм проф. историк и не знам как да лъжа по бонговски, та да изкарвам папството невинно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #4 -: Май 05, 2019, 11:42:00 »
Зловеща не, ами зловеща. Особено за нас, тук, на Балканите.
Ето: http://epicenter.bg/article/Dimitar-Nedkov--Polumesetsat---klyuchat-za-shifara-na-papskata-vizita-/181915/11/33

AnonimusBG

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #5 -: Май 05, 2019, 11:56:07 »
Едва ли идва само за разходката до Раковски.
Ако беше по верски работи трябваше да го покани патриарх Неофит.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #6 -: Май 05, 2019, 11:59:41 »
И той с едни овчи сравнения:
Quote (selected)
Образно казано – или влизате в стадото или… на курбан.
Приличали сме си били с руснаците...
Грънци!!!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #7 -: Май 05, 2019, 12:03:52 »
Quote (selected)
Същият демиург на Студената война Бжежински, провъзгласил веднага след падането на Берлинската стена и разпадането на Съветския съюз с прилежащия му Източен блок, че: “след комунизма, най-големият враг на Западната демокрация е Православието”.

Войната срещу православието никога не е спирала, винаги е била основна цел.
Последният век има няколко локални битки от голямата война.
-Подкрепа на Хитлер
-Сваляне на социализма ( не комунизма )
-Топли отношения с Исляма и Юдаизма.
Всичко това с цел унищожаване на православието.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #8 -: Май 05, 2019, 12:21:34 »
Хе, хе...
Новините по боковизорите бяха: папата тук, папата там.
Кога се маха тоя циганин, че нещо взех да се изнервям?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #9 -: Май 05, 2019, 13:14:27 »
Новините по боковизорите бяха: папата тук, папата там.
Кога се маха тоя циганин, че нещо взех да се изнервям?
Ми не го гледай. Ти и без туй си си самодостатъчен.  :t9411:
Що не земеш да ходиш в Раковски за ПЪРВО ПРИЧАСТИЕ?  :giggle-3307:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #10 -: Май 05, 2019, 13:23:26 »
А, нет - спосибо!
Не участвам в тия ОПГ-та по никой начин. :smokin:
Ти кажи тоя дъргел днес ли се омита от тук, шото ако ще се задържа се замислям 67 да ми метне едно фризерче докато приключи тая "феерия". Да не взема да изтропам нещо без да искам. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #11 -: Май 05, 2019, 13:30:28 »
Същият демиург на Студената война Бжежински, провъзгласил веднага след падането на Берлинската стена и разпадането на Съветския съюз с прилежащия му Източен блок, че: “след комунизма, най-големият враг на Западната демокрация е Православието”.

Това е типично за неолибералите и за неоконсерваторите. Когато беше "комуизмът". използваха религията срещу него. Като няма комунизъм, религията е враг № 1. И тъй като католицизмът отдавна е опитомен и си го разхождат на сиджимка, православието трябва да се унищожи. Не че е нещо особено, но все пак е религия със силни традиционни корени и сплотява обществото, особено за национални идеи. А всичко, което може да обедини обществото, е враг на мондиалистите. Единствено протестантството се толерира, защото идеално се вписва със своя индивидуализъм в тяхната концепция.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #12 -: Май 05, 2019, 13:42:21 »
Quote (selected)
най-големият враг на Западната демокрация е
Туй чудо "Западната демокрация", ще да е нещо като нашия радар дето лови врабчета на морето.
Много кефят как се самоопределят, че даже май и си вярват, докато Света си се развива.
А Русия се готви за война. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #13 -: Май 05, 2019, 14:34:16 »
Независимо от вече неоспоримия факт, че местната фауна флора не проявява никакъв интерес към посещението на папа Франциск, ще пусна тук едно съобщение, от което пък могат да се възползват некои от нашите ГОСТИ.  :D

Quote (selected)
На 11май /събота/ в Дома на киното в София ще бъде представен филма за папа Франциск „Очи в очи”, направен по покана на Ватикана от трикратно номинирания за Оскар световноизвестен режисьор Вим Вендерс. 


Допуска се, че заглавието на филма произтича от желанието на папа Франциск да гледа хората директно в очите, а не да застава пред гора от ръце с прищракващи телефони, при които явно желанието на притежателите им е да се фукат с това, че са видели папата, а не да чуят какво ще каже той.
« Последна редакция: Май 05, 2019, 14:44:33 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #14 -: Май 05, 2019, 14:44:35 »
не проявява никакъв интерес към посещението на папа Франциск,

Защо, Жижи, трябва да проявяваме интерес към посещението на Татето? Мен ми е по-интересен Таткомобила. Ако имаш снимка - дай да го видим.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #15 -: Май 05, 2019, 14:54:43 »
Quote (selected)
На 11май /събота/ в Дома на киното в София...
Да си обира крушите, пък си го зяпайте в каквото искате кино!
Лизач на крака на тарамбуки всякакви.
Шантава история... Боко ли ни го натресе тоя ватикански циганин?
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #16 -: Май 05, 2019, 14:56:38 »
А ти не се ли усещаш, че вече прекаляваш?!  :t0103:

Кво си се загнездил в тая тема?!

Да викам ли НОЙ? Или още по–добре – Ддантгуин?! :nuts:
« Последна редакция: Май 05, 2019, 15:02:02 от Джиджи »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #17 -: Май 05, 2019, 15:03:52 »
Аз съм я викнал преди теб.
Щото усещам че тоя киртак ще ме извади от нерви...
И изобщо не съм се загнездил тук - просто споделям любовта на българския народ към тоя индивид.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #18 -: Май 05, 2019, 15:07:11 »
И изобщо не съм се загнездил тук - просто споделям любовта на българския народ към тоя индивид.
:way_to_go-1308:
Ватикана е единият център на сатанизма. Другият е в англосаксонския свят.
« Последна редакция: Май 05, 2019, 15:09:24 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #19 -: Май 05, 2019, 15:08:05 »
Не би било лошо Бойко Борисов и Румен Радев да напомнят за унищожената съдба на Сергей Антонов.
Папата също би могъл в края на краищата да каже точно и ясно че България е била натопена от еди кой си в тази история.
Впрочем това едва ли ще стане някога.
Quote (selected)
През 2002-ра чухме от Йоан Павел II, промълвеното с половин уста дипломатично осенило го предположение, че няма отчетлив Божи знак за “българска следа” в атентата срещу самия Него.
Това не се брои.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #20 -: Май 05, 2019, 15:26:17 »
Quote (selected)
Не би било лошо Бойко Борисов и Румен Радев да напомнят за унищожената съдба на Сергей Антонов.
Това е в градинката на ЦРУ. Тоя лизач няма нищо общо.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #21 -: Май 05, 2019, 15:37:41 »
Quote (selected)
Тоя лизач няма нищо общо.

Тази тема е за ПАПИ.

А на когото не му харесва – КЪШ!!!


Търся помощ от модератор срещу Мики! Прекалява с нахалството си!!!
« Последна редакция: Май 05, 2019, 16:09:59 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #22 -: Май 05, 2019, 15:40:04 »
Ето тогава нещо за ПАПИТЕ.

https://chitanka.info/text/25478-sveshtenijat-vertep

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #23 -: Май 05, 2019, 15:47:00 »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #24 -: Май 05, 2019, 15:48:20 »
Защо, Жижи, трябва да проявяваме интерес към посещението на Татето? Мен ми е по-интересен Таткомобила. Ако имаш снимка - дай да го видим.

Разбутали са Гугъля, отврат! Кьорав папамобил не мога да намеря ...

Но намерих снимки за Йоан Павел II. Въпреки и пост–мортем.


Канонизацията на папа Йоан Павел II

и


Гробът на папа Йоан Павел II
« Последна редакция: Май 05, 2019, 15:54:20 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #25 -: Май 05, 2019, 15:56:47 »
Карол Войтила и Франциск Арабски - слуги на Дявола.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #26 -: Май 05, 2019, 15:59:04 »
На криво Джидже, гугъла му крив:
https://www.theautochannel.com/news/2015/08/27/140020-pope-s-ride-for-usa-visit.2-lg.jpg

Нормален таралясник, не е никакъв проблем, ако имаш РПГ под ръка. :smokin:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #27 -: Май 05, 2019, 16:02:21 »
Но намерих снимки за Йоан Павел II.

Абе, мани го тоя Татко! Колко време знаеше, че нямаме нищо общо с атентата срещу него, но чак накрая каза нещо половинчато. Ня вярвал бил! Гнъс! Какво си се омаяла по тея татковци? Да не мислиш, че Франци не е одобрен където трябва?

AnonimusBG

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #28 -: Май 05, 2019, 16:05:13 »
Quote (selected)
Папата обвърза предизвикателствата пред България от спада на раждаемостта в съчетание с миграцията, довели до обезлюдяването на много градове и села с мигрантския поток.

Той призова българите да не затварят очите, сърцето и ръката си, към тези, "които чукат на вашите порти".
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/05/05/3429383_slovoto_na_papata_demografska_zima_se_spusna_kato/?ref=home_main_news

Мерси. Отваряйте си вашите порти. Имате си и пари за тях и историческа вина към колониите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #29 -: Май 05, 2019, 16:07:33 »
Quote (selected)
АПОСТОЛИЧЕСКАТА НУНЦИАТУРА
е дипломатическото представителство на Светия престол в дадена държава


Апостолическият нунций е извънреден и пълномощен посланик на Светия престол и представител на Папата в страна, с която Светият престол има дипломатически отношения.

Светият престол има свои представители и постоянни наблюдатели в международните организации, като например ООН, Организацията на американските държави, Малтийския орден, Африканския съюз, ЕС и Лигата на арабските държави. Апостолическият нунций е най-често титулярен архиепископ. Има за задача да подпомага връзките между Светия престол и другите държави, както и между Папата и епископите в дадената страна. Нунцият има също важна роля при избирането на нови епископи.

В някои държави (най-често католическите страни в Европа и Южна Америка, но и някои протестантски като Германия и Швейцария), апостолическият нунций е също доайен (председател) на дипломатическия корпус в дадената страна. Тази привилегия е призната и потвърдена от Виенските конгреси от 1815 и 1961 година.

Апостолически нунций в България е Н. В. Пр. Монс. Анселмо Гуидо ПЕКОРАРИ
« Последна редакция: Май 05, 2019, 16:15:32 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #30 -: Май 05, 2019, 16:20:24 »
Жижи, ти католичка ли си?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #31 -: Май 05, 2019, 16:21:08 »
Но намерих снимки за Йоан Павел II.
Какво си се омаяла по тея татковци? Да не мислиш, че Франци не е одобрен където трябва?

На мен кво ми дреме?! :cool-1084:

А "татковците" не са лично мои, а на брат ми и снаха ми. И вероятно оттам произтича този ми интерес, тъй като и сватба сме правили в католическа катедрала с орган!!!  :ive_got_it-1379:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #32 -: Май 05, 2019, 16:22:21 »
Quote (selected)
Апостолически нунций в България е Н. В. Пр. Монс. Анселмо Гуидо ПЕКОРАРИ
Като си тръгвах от казармата, си тръгнах с ръцете в джобовете.
Предните дни издадох АКМС-а и СВД-то.
И много се радвах че така си тръгвам, ама напоследък нещо ме е яд.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #33 -: Май 05, 2019, 16:25:46 »
Различията били възможност и богатство, пък ние сме били отворена врата към Близкия Изток ...

Мръсник  :sniperer:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #34 -: Май 05, 2019, 16:27:09 »
Жижи, ти католичка ли си?

Не, никаква не съм! Но не съм и агностик!!!

А за католиците около мен виж по–горе. И ако не беха ме ядосали некои тук, щях да ви разкажа и как брат ми стана католик, след като е абсолютен агностик.  :b0205:
И как след приемане на вярата, накрая отказа категорично да се изповяда ... :giggle-3307:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #35 -: Май 05, 2019, 16:27:29 »
А "татковците" не са лично мои, а на брат ми и снаха ми. И вероятно оттам произтича този ми интерес, тъй като и сватба сме правили в католическа катедрала с орган!!!

А, в Белозем, Шишманци или Раковски? В Белозем падрето е полак.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #36 -: Май 05, 2019, 16:29:57 »
- Аз съм католик!
- Ти бе? Я се виж, направо си катогъз.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #37 -: Май 05, 2019, 16:35:22 »
И как след приемане на вярата, накрая отказа категорично да се изповяда ...

Хм, инквизицията точно такива е търсила - мудехари. Уж католици, пък не съвсем.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #38 -: Май 05, 2019, 16:44:32 »
Времето е спокойно, няма дъжд. Слаб вятър най-много до отклонение 1-ца.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #39 -: Май 05, 2019, 16:49:19 »
Разходих се по комитетски дела нататък към 11 часа днес.
Водих в операта внучето, да гледа как се дърпа ряпа.
Наложи се да обиколим от майната си наляво, сетне малко по страничните улички, където бе пълно с жандармерия и полиция, а на сградата на БАН се моткаха закачулени командоси.
На връщане срещнахме ентусиасти от селата около Раковски - Белозем и т.н. Пременени като на сгоден циганин брат му, развяваха БГ знамена, плакати откъде са и т.н.
Простотия до шия, но на внучето му ареса повече от операта и зяпаше с отворена уста.
Папата още не бе дошъл, опашките на пропускните пунктове бяха пълни.
Католици и катогъзове еднакво настойчиво се натискаха да бъдат по близо да светия отец.
О, мой Боже, правий Боже,
...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #40 -: Май 05, 2019, 16:51:01 »
А "татковците" не са лично мои, а на брат ми и снаха ми. И вероятно оттам произтича този ми интерес, тъй като и сватба сме правили в католическа катедрала с орган!!!

А, в Белозем, Шишманци или Раковски? В Белозем падрето е полак.

Не, в Полша – в голяма катедрала, с голям орган!!!

А местното падре беше служило като такова неколко години в GB и говореше ноо приличен английски. И точно то беше "инструктирало" брат ми /не знам как се казва на български!/ цяла седмица, преди брат ми да приеме вярата.

А когато накрая падрето му казало "А сега се изповядай", брат ми само рекъл "Аз съм дотук" и си обрал крушите.

На следващия ден ги оженихме. Но най–големата веселба беше в гражданското, където брат ми трябваше да повтаря половин–часови клетви на полски, без да разбира и бъкел.
А ний изпопадахме от смях и затуй ни изгониха от гражданското.  :b0201:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #41 -: Май 05, 2019, 16:56:38 »
Джордано Бруно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #42 -: Май 05, 2019, 17:09:40 »
Дарья Волосевич (13 лет) - "Небо славян"
https://www.youtube.com/watch?v=mbEzDxbOyZ0
 :smokin:

Тоя цървул дали ще посмее да отиде в Русия?
Да не стане като с оня педик в деня на ВДВ...
« Последна редакция: Май 05, 2019, 17:14:16 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #43 -: Май 05, 2019, 17:14:10 »
беше "инструктирало" брат ми /не знам как се казва на български!/

Инструктаж на български е напътствие.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #44 -: Май 05, 2019, 17:18:40 »
Цар Калоян срещу латинските бандити

https://www.youtube.com/watch?v=oWgJlZ3HoOA

Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #45 -: Май 05, 2019, 17:21:26 »
то беше "инструктирало" брат ми /не знам как се казва на български!/ цяла седмица, преди брат ми да приеме вярата.
А когато накрая падрето му казало "А сега се изповядай", брат ми само рекъл "Аз съм дотук" и си обрал крушите.
Дотук добре. Дресировката не е успяла. Обаче съм сигурен, че децата му ще са убедени полячета-католици-русофоби, смятащи православието за ерес, която трябва да бъде унищожена.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #46 -: Май 05, 2019, 17:32:56 »
Quote (selected)
Инструктаж на български е напътствие.
Нищо подобно.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #47 -: Май 05, 2019, 17:33:31 »
За почти всичките беди на човечеството основна вина има католическата църква!
Ще изброя няколко:
1. Папата бил непогрешим...!!!
 - Непогрешим е само Господ!
2. Кръстоносните походи.
 - Това е основната причина, която е довела до това, мюсюлманите да ни намразят вечно.
3. Допускане на хомосексуални бракове.
 - Явно не са чели Библията.
4. Хилядите видове култове, вкл. най-омразния - йезуитството.
 - В името на Христа се допуска съюз с дявола!!! No comments!
5. Индулгенцията, т.е. откупуване на грях с пари.
 - Кой беше казал "Вън търговците от Храма!"? Изобщо католицизъм ООД!
6. Инквизицията.
 - Даже не може и да се коментира ръководството наръчника "Чука на вещиците"...
7. Стремежът да се изкарат най-висшата религия от всички.
 - Това не учудва никого. При тях това е дълбоко вкоренено в гените им.
И едно скромно доказателство, че религията им е низвергната от най-високото място, е това, че НИКОГА свещеник от НИКАКВА ДРУГА религия, освен от православната, не е успял да получи "Благодатния огън"!
....................
Подкрепям 120% Мики за всичките му определения на тоя  :pissed-891: и даже бих добавил и няколко мои, триетажни и доста ефектни!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #48 -: Май 05, 2019, 17:47:08 »
Защо, Жижи, трябва да проявяваме интерес към посещението на Татето? Мен ми е по-интересен Таткомобила. Ако имаш снимка - дай да го видим.

Разбутали са Гугъля, отврат! Кьорав папамобил не мога да намеря ...

Ами като ползваш google, така ще е :m1731:

https://duckduckgo.com/?q=papamobile&t=ffsb&iax=images&ia=images
the lamers club honourable member …

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #49 -: Май 05, 2019, 17:49:19 »
Bradatko,
по-горе споменах едно име.
Само име.
Щото ако тръгна да пиша... Става много лошо.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #50 -: Май 05, 2019, 17:52:09 »
Е, аз само трасирах некои оновни моменти.
А и за тоя и тия ... изобщо не сметам да се абим. Ама ич!!!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #51 -: Май 05, 2019, 18:04:56 »
Защо, Жижи, трябва да проявяваме интерес към посещението на Татето? Мен ми е по-интересен Таткомобила. Ако имаш снимка - дай да го видим.

Разбутали са Гугъля, отврат! Кьорав папамобил не мога да намеря ...

Ами като ползваш google, така ще е :m1731:

https://duckduckgo.com/?q=papamobile&t=ffsb&iax=images&ia=images

Аз, Гугъля, че трябва вече да го сменям, повече от трябва!

Но от тея папамобили напра'о сЪ задъхах ...  :0007: :0007: :0007:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #52 -: Май 05, 2019, 18:08:05 »
Quote (selected)
Аз, Гугъля, че трябва вече да го сменям, повече от трябва!
Девойка, добре ли си?
Аз пия теб те хваща....
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #53 -: Май 05, 2019, 18:12:06 »
то беше "инструктирало" брат ми /не знам как се казва на български!/ цяла седмица, преди брат ми да приеме вярата.
А когато накрая падрето му казало "А сега се изповядай", брат ми само рекъл "Аз съм дотук" и си обрал крушите.
Дотук добре. Дресировката не е успяла. Обаче съм сигурен, че децата му ще са убедени полячета-католици-русофоби, смятащи православието за ерес, която трябва да бъде унищожена.

Не виждам как ще стане, след като вече повече от 10 години живеят в Ландън.
Най–много брат ми да се конвертира в мУсУлманин – дреме му!!! :yes-1289:

А още по–малко виждам как дресировката при брат ми ще бъде по–успешна отколкото при мен!!! :bounce-946:
« Последна редакция: Май 05, 2019, 18:18:27 от Джиджи »

Чок觧

  • Гост
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #54 -: Май 05, 2019, 18:14:11 »
« Последна редакция: Май 05, 2019, 18:16:21 от Чок觧 »

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #55 -: Май 05, 2019, 18:21:10 »
Добре де, тоя целувач на ръце и всякакви крайници кога ще се маха от Родината?
За администрацията питам, шото ако тоя грездей ще се застоява, аз да си ходя в Оймякона.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #56 -: Май 05, 2019, 18:22:14 »
Божке, най–сетне нещо нормално в тая тема – браво, Чоки!!! :clap-3332:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #57 -: Май 05, 2019, 18:29:56 »
 най–сетне нещо нормално в тая тема

Евреите ли имаш предвид?

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #58 -: Май 05, 2019, 19:03:54 »
Мен ми е по-интересен Таткомобила. Ако имаш снимка - дай да го видим.



« Последна редакция: Май 05, 2019, 19:13:25 от PlaNed »
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Папа Франциск в България
« Отговор #59 -: Май 05, 2019, 19:35:59 »
Я, тоя е некъв нов таткомобил! Имаше един стъклен.