Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 23:48:37

Автор Тема: Икономиката икономична - дело на всеки  (Прочетена 16300 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Икономиката икономична - дело на всеки
« -: Февруари 10, 2019, 13:25:09 »
Демек - за да има развитие и производство, трябва да има пазар.

Пазар = платежоспособно търсене.

Платежоспособно търсене = пари у населението.

Без пари в населението всичко останало се срива - и икономика, и политика, и държава. Как ще се осигурят тия пари у населението, вие предлагайте.

Току що ми подхвърлиха на мейла:

МВФ: По-високи данъци за богатите ще намалят неравенството, без да удрят растежа

Според МВФ данъчната теория предполага, че трябва да има „значително по-високи” данъчни ставки за високите доходи, а аргументът, че такъв удар по богатите би бил лош за растежа, не издържа на проверка. „Емпиричните резултати не подкрепят този аргумент, поне що се отнася за нива на прогресивно облагане, които не са прекомерни”, се казва в доклада на влиятелната финансова институция. МВФ добавя, че е добре да се обмислят различни типове данъци върху богатството.

Авторите на доклада обаче са установили, че данъчните системи са станали значително по-слабо прогресивни през 80-те и 90-те години и след това са останали почти непроменени – макар нарастващото неравенство да увеличава нуждата от по-прогресивен подход.

Ръководителят на звеното по фискални въпроси в МВФ Виктор Гаспар посочва, че в богатите страни от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие най-високата данъчна ставка за доходите е спаднала от средно 61% през 1981 г. до 35% през 2015 г.  „В добавка към това  данъчните системи реално са по-малко прогресивни отколкото посочват официалните ставки, тъй като богатите индивиди имат по-голям достъп до различни данъчни облекчения.

Според изследването на МВФ в периода 1985-1995 г. преразпределението чрез данъчната система е компенсирало 60% от увеличаването на неравенството, предизвикано от пазарните сили. Между 1995 г. и 2010 г. обаче данъците върху доходите не са успели да отговорят на продължаващото увеличаване на неравенството.

В доклада също така се заявява, че трябва да се търси решение на проблема с неравенството и чрез насочване на публичните разходи към политики, подпомагащи бедните.

« Последна редакция: Май 07, 2019, 16:14:00 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2019, 13:49:36 »
кайле, аман от точиците ти. бъде така добра да редактираш мнението си.

а, той админът се погрижил :way_to_go-1308:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2019, 14:02:18 »
Направих всичко, както се иска!!!
Копи пейст деформат и т.н.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2019, 14:09:02 »
Пазарът за икономиката като пръчът за козата е интересно виждане и е от фундаментален характер.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2019, 14:12:35 »
Е че капитализмът нали основно разчита на пазар. Нали пазарът определя всичко и държавата да се не меси, щото пазарът таковато...


Без пазар нема козленца. И млечице.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2019, 14:15:46 »
Пазарът за икономиката като пръчът за козата е интересно виждане и е от фундаментален характер

Това е вярно, но за капитализма. Т.е. за отминали времена. Сега пазарът е вторичен фактор. Вече предлагането определя търсенето, а не обратното.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2019, 15:06:31 »
Върху „подпомагащи бедните“ има линк към цялата статия.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2019, 15:08:26 »
И когато няма плановост и имаме свръхпроизводство кво правим ?
 Изхвърляме стоката на боклука за да ѝ запазим цената .
 А ако няма как да я изхвърлим ?
 Стоката се обезценява , понякога до степен , че не може да си плати труда , вложен в нея .
 И после ? Следва бавно или бързо навеждане напред , докато се хванем за палците .
 Или преведено на български - фалит , срив , затваряне на производства , безработица , глад .
Е , след това някои оцеляват , ама дали ще си именно ти - не знам .
***
 Преди много време четох , че в капиталистически Израел се забранява да се произвеждат повече от 15 милиона яйца на ден - не знам това пазарна икономика ли е , планова ли ...
А , и че на млечните произведения държавата е наложила твърди цени - и туй много пазарно ми изглежда...
« Последна редакция: Февруари 10, 2019, 15:18:42 от Чок觧 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2019, 15:26:56 »
Значи, Чоки, говоря за всички онези, които спазват принципа, че пазарът регулира всичко и по-малко държава навсякъде.
Когато държавата регулира, тогава ясно - изземва се от богатите, преразпределя се към бедните. Регулира се нормата на печалба и производството на яйца.
Аз обяснявам, че дори държавата да не участва и да се следва тъпо, сляпо и упорито манерковия принцип, че пазарът е пенкилер, дори тогава и самият манрко не знае какво е пазар.
Щото много неолиберално и капиталистически така звучи - пазар.
Ама като установиш, че пазар са пак същите тия презряни от манркоподобните същества, работещи или безработни, на социални помощи или не - и тогава се стига до въпроси, на които каролев отговаря по един и същи начин - ти си руски възпитаник.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2019, 15:42:53 »
Пазарът не може да регулира ! Държавата може да регулира !
 Регулировчика на кръстовището регулира движението . Ако го няма регулировчика се получава именно свободен пазар или хаотично движение на стоки и услуги .
Докато в един момент се получи "задръстване"/свръхпроизводство , което за да се премахне е нужно време , а времето е пари , в случая загубени пари .

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2019, 16:17:24 »
не знам това пазарна икономика ли е , планова ли ...

Пазарна икономика отдавна няма. Повече от 100 години. Пазарна икономика няма и на Женския пазар. На едно много ниско производствено ниво са останали някои атавистични останки, но това не е пазарна икономика. 

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2019, 16:21:35 »
И според мен никъде няма и никога не е имало чист пазар.
Даже в зората на капитализма е имало регулации, най-малкото с данъци и държавни поръчки за приближени на властта производители.
Например за мечове винаги е по-добре да си произведеш сам, вместо да ги купиш от чужд ппроизводител.
Това е проста форма на регулиране.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2019, 16:34:20 »
Ми привлечете го от другия форум Манрко и си беседвайте с него за чистия пазар.
На мен тезата ми е съвсем друга.
Пазар = сулю, пулю, цигани и всички останали. Демек, ако искаш да имаш икономика, няма как да ги игнорираш.
Думата ми е, че ако хората в България нямат пари, икономиката се затлачва. Което и става.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2019, 16:34:51 »
Пазарът си е регулатор без особени съмнения. Резултатите от регулирането са интересните. В реалния свят винаги има някакви ограничения, естествени или изкуствени. Лаишката концепция за пазара е да остават само естествените (или "никакви", доколкото концепцията за естествени ограничения е по-сложна). Изкуствените ограничения са интересните и резултатите от тях. За да не изпадаме в многословие, положението е като при един от стълбовете на компютърните науки. Компютърът върши това което си му казал да прави, а не това което искаш да прави.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2019, 16:35:45 »
И според мен никъде няма и никога не е имало чист пазар.

Имало е, много отдавна. В зората на капитализма. Но самата пазарна икономика, като съществен белег на капитализма, веднага отрича самия капитализъм. Пазарът води до натрупване на капитал, а капиталът създава монополи. А монопилите убиват пазарната икономика. Такава е желязната логика на парите (богатството). Защото "пазар" е евфемизъм за богатство.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2019, 16:42:13 »
Разглеждам пазара като платежоспособно потребителско търсене.
т.е. като
Наличие на купувачи за дадена стока.

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2019, 16:44:10 »
Първите "капиталисти" са били отделни аристократи с напредничаво мислене.
Още в началото са били с предимство в по-значимите сфери.
Пазар има и сега в отделни ново възникващи ниши.
При първите признаци, че там има хляб свободата приключва, понякога и това не се получава.
Големите изкупуват и патентоват всяка глупост която се появи на тезгяха, независимо дали има потенциал за да не останат назад.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2019, 16:52:54 »
Първите "капиталисти" са били отделни аристократи с напредничаво мислене

Абе, не съвсем. Те са били най-богатите, но още не капиталисти. Затова избухва и Френската революция. Производителната буржоазия (бъдещите капиталисти) е искала отмяна на всички феодални забрани и привилегии пред търговията и индустрията.

Разглеждам пазара като платежоспособно потребителско търсене.

Ами, и това отдавна го няма. Вече не търсенето определя предлагането, а предлагането определя търсенето. А съвременните платежноспособни купувачи са пряко зависими от кредита. Имаш кредит - имаш предлаганата стока. Нямаш кредит - духаш супата.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2019, 17:10:11 »
Ми не знам за кредита, аз говоря за това, че даже за заклетите манерки, за които който не работи, не требе да яде, би трябвало да им е ясно, че ако няма кой да купува произведените боклуци, икономиката умира.
Демек човешкото същество се явява в началото и края на всеки цикъл, в началото като работник, в края - като купувач. Ако го липсва в края, край с икономиката, нищо че в началото са сложили роботи.
Просто, за да върви икономиката, трябва да има население с пари. Независимо монополи ли са, олигополи ли са и какви са.
Няма ли платежоспособни хора, няма и икономика.

А за отнемане на принаденото от хората и за това, че вместо произведеното от тях им се дават кредити, имаше едно много хубаво видео на един американец-икономист...
Сега ще го потърся и пусна в отделно мнение, че ми писна да ми се разформатира текстът самичък.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2019, 17:23:30 »
kаily, отврат го е казал вече генерират се нови начини за производство на финанси.
Реалният пазар и парични отношения са стигнали тавана.
Сега се борим да стигнем тавана на кредита.
Когато стигнем и него ще минем на ББД.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2019, 17:26:57 »
Просто, за да върви икономиката, трябва да има население с пари

Ами, световната икономика отдавна не върви, а скрибуца. Ти сама казваш, че трябват пари. А Западният свят вече не може да осигури необходимия кредит на останалия свят, за да му купува изкуствено скъпите стоки. Затова се е ограничил до т. нар. "Златен милиард". Все пак, парите, които наляха там, за да се борят със социалистическия лагер трябва да се върнат там, откъдето са дошли.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Козата си сака пръч, икономиката си сака пазар
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2019, 18:58:11 »
Аз по-ясно от това, което казва Улф за три минути, не мога да го кажа.
Американците, предполагам, са стигнали тавана на кредите. Да видим как ще им въведат ББД...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #23 -: Май 07, 2019, 16:14:56 »
Цената на труда по света и у нас, някой да коментира?


Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Как трябва да измерваме икономическия прогрес?
Ние имаме проблем с измерването на идеи и стоки. Съществуват иновации, които не измерваме много добре, особено такива, които са свързани с потребителите, но и някои, които се отнасят до бизнеса.
Старият начин за измерване – БВП – бе добър в измерването на произведени коли или построени къщи например, но той се отдалечава все повече от това, на което гледаме като икономически прогрес.
Разбира се, има и други въпроси, като например неравенството. Икономическото благосъстояние не зависи само от съвкупния доход, но и от това как той е разпределен. Непременно трябва да използваме мярка за неравенството при определяне на политиките.

Оптимист ли сте за бъдещето?
Моите деца и техните приятели са големи оптимисти относно бъдещите технологии. Според икономисти, централни банки и Wall Street предстой забавяне след 250 страхотни години, но аз мисля, че това е грешно и вероятно ще видим ускоряване при технологиите.
Дали съм оптимист за обществото? Не съм сигурен, тъй като то има голям проблем със справянето с бързите промени и иновациите. В някакъв смисъл може да е по-лесно, ако установим по-слаб темп на технологичен растеж.
Но не това ще се случи. Вродените оптимизъм и любознателност на човечеството ще продължат да генерират нови идеи. Изкуственият интелект е факт – той настъпва много бързо. Няма съмнение, че след 10, 20 или 30 години неговото влияние ще бъде огромно.
Така че аз съм впечатлен от бързото подобрение в технологиите. Най-голямото ми безпокойство е, че обществото и политиката няма да прогресират със същия темп, което ще породи много проблеми.
Определено се тревожа за възхода на популизма в световен мащаб. Силно вярвам, че трябва да имаме по-егалитарно общество, но не мисля, че просто връщането към социализма от 60-те е истинското решение.
Бих искал да видя по-пазарно ориентирани политики за подобряване на образованието и разпределението на дохода. Обезпокоен съм, че не се движим в тази посока, че ще станем свидетели на по-груб, по-неандерталски подход при решаването на тези проблеми. До известна степен видяхме това в САЩ през последните години. Тревожа се, че може да видим това и в други страни в обозримо бъдеще.
Кенет Рогоф
https://www.investor.bg/analizi/91/a/kenet-rogof-instrumentariumyt-na-centralnite-banki-e-ogranichen-281746
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Бих искал да видя по-пазарно ориентирани политики за подобряване на образованието и разпределението на дохода.
Tрябваше да почне с тая идиотщина, че човек да не си губи времето да чете по-нататък.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Няма лоши работници, но има лоши управници
« Отговор #26 -: Май 31, 2019, 14:10:38 »
Quote (selected)
Фил Филипов е специалист в оздравяването на губещи предприятия. Последната му придобивка е „Atlas Cranes & Excavators“, но успехът му се простира далеч отвъд нея, пресичайки границите на 15 държави. Една от тайните на успеха му е във философията, че няма лоши работници, но има лоши управници.
„От 49 предприятия в 15 страни има само две фирми, които не успях да вдигна. В единия случай продуктът не беше добър, а в другия беше с продукт, който не харесвах и нямаше бъдеще“, посочва той.
Доброто предприятие се определя от добрия мениджмънт, смята още Филипов. Когато един ръководител е отворен и не стои само в офиса, отива рано на работа, слуша клиентите си, държи на обещанията си, на качеството на продукта и на дисциплината във фирмата си, тогава той носи успех на предприятието.
„Обичайно ми отнема около 9 месеца, за да възстановя една компания. Това е времето, за което се ражда едно дете. Но има случаи, като при слоновете, в които ми отнема по 2 години за възстановяване“, разказва още Филипов.
Той дава и интересен съвет за българския бизнес, а именно да бъде по-точен, по-дисциплиниран и да държи на качеството си. Но какъв ценен съвет самият той е получавал в кариерата си?
„Най-добрият съвет, който съм получавал, е да избягвам банките. Те ти дават чадър, но, когато завали, ти го вземат“, разказва специалистът.
https://www.investor.bg/bloomberg-tv/461/a/f-filipov-niama-loshi-rabotnici-no-ima-loshi-upravnici-283200/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Няма лоши работници, но има лоши управници
« Отговор #27 -: Май 31, 2019, 16:35:13 »
"няма лоши работници, има лоши управници"
Нашите пишман-бизнесмени са убедени в обратното. Че макар да си мърдат устните, когато се прежалят да прочетат нещо, са гениални шефове, ама пусто мързеливи работници им пречат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Професор Луц Бекер, декан на висшето училище Fresenius в Кьолн, зададе наскоро важен въпрос във Facebook: „Никой ли наистина не забелязва, че фигури като Тръмп, Джонсън, Щрахе & Сие представляват най-чистата отрова за икономиката?"
Йенс-Уве Майер обаче отива още по-далече в своята колонка в германското икономическо списание Manager-Magazin: изпълнената с националистически идеи имиграционна и търговска политика на Доналд Тръмп вреди на икономиката, казва той.
„Много от успешните стартъпи в Силициевата долина са основани или построени от имигранти през последните години. САЩ се сблъскват с хроничния недостиг на квалифицирани предприемачи, които, както пише Washington Post, се решава частично от квалифицирания пазар на имигрантите.
Американският президент унищожава този важен фактор за икономическия просперитет на страната. Без китайците и без Huawei новите технологични теми като 5G няма да проработят, пише Майер. Силициевата долина, иновативната движеща сила на цифровизацията, може да бъде големият губещ, ако Тръмп продължи в същия дух, добавя Майер.
„В момента всичко показва, че Азия - преди всичко Южна Корея и Китай, ще заемат значително място в технологичните области на бъдещето. Може би след двадесет години ще има музей в Силициевата долина, изобразяващ предишното величие на региона. Преди най-ярките умове на света да се уплашат, преди Долината да изпадне в технологична изостаналост ... Някои казват, че Доналд Тръмп е просто едно лаещо куче, което не хапе. Той не мислел сериозно за това, просто искал да залага. За съжаление, това е опасна игра с бъдещето на Силициевата долина.

https://www.investor.bg/analizi/262/a/trymp-i-sie-kak-desnite-populisti-rushat-ikonomikata-283197/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #29 -: Юни 01, 2019, 08:27:50 »
Тръмп определено руши това което нагците наричат "икономика".
Големият рев за "стартъпи" е смешен. Еднодневни компании основани на кухи лицензни права като квадратчето със закръгление използвано в менюто на телефоните. Моделът проповядван от Уолстрийт, че не им трябва реална икономика, а стабилни финанси ( каквото ни потрябва ще го купим от магазина) отдавна издиша.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #30 -: Юни 01, 2019, 09:49:31 »
"Според икономисти, централни банки и Wall Street предстой забавяне след 250 страхотни години, но аз мисля, че това е грешно и вероятно ще видим ускоряване при технологиите."

Не, няма да видим ускоряване, застоя го преживяхме, ще последва регрес, не защото централните банки и Wall Street са познали, а защото те така са решили.

През последните няколко десетилетия, няма никакъв научен пробив, никакво голямо откритие, развиват само цифровите технологии, за контрол над стадото.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #31 -: Юни 01, 2019, 10:18:02 »
предстой забавяне след 250 страхотни години,

Пъво да преминем през поредната световна икономическа криза. Циклите ѝ са 15 -25 години. От зараждането на капитализма досега не са пропущали ни една. И няма как. Самото естество на капитализма е "възход" - криза, "възход" - криза. Възходът е в кавички, защото винаги е искуствен и пирамидален и следва задължителна криза.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
"САЩ се сблъскват с хроничния недостиг на квалифицирани предприемачи, които, както пише Washington Post, се решава частично от квалифицирания пазар на имигрантите"
Ъхъ, мексиканците и те като "сирийските лекари, инженери и ядрени физици".
Кой от кой по-висококвалифициран и работлив  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #33 -: Юни 01, 2019, 16:41:32 »
"естество на капитализма е "възход" - криза, "възход" - криза."

Така е, но капитализмът до сега си е решавал кризите само с войни - завоевателни, колониални, революции и граждански войни в конкурентите си, ама сега няма как, аборигени не останаха, Сирия и Венецуела Русия не ги дава, кого да удариш и ограбиш без да ти отговори с атомна бомба!

Предполагам че ще вдигнат данъка на васалите си.
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #34 -: Юни 01, 2019, 16:50:43 »
Където има бизнесмени, има и джойнт венчъри. Човек може да създаде 100 предприятия и 99 да фалират, но от едното да изкяри милиарди. Същото е и с имигрантите. Прибираш милиони, няколко само да уцелиш от тях, компенсират останалите.
Ама ние българите сме като англичаните с брекзита - искаме само розите и не щем бодлите.
Те хората са си направили сметката какво им носят емигрантите и прибират зърното с плявата, щото само зърно, ако търсят, няма да намерят.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #35 -: Юни 01, 2019, 16:57:23 »
Разочароваш ме, не знаех че си за мигранти!


Вие си ги избрахте!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #36 -: Юни 01, 2019, 17:27:52 »
Човек може да създаде 100 предприятия и 99 да фалират, но от едното да изкяри милиарди. Същото е и с имигрантите.
Прибираш сто милиона брадати "клети майки с деца". На десет един да се взриви в метрото, един да мине с камион върху площад с "гяури", един да гръмне бензиностанция, все кяр. Пък ако се докопа с дрон с експлозиви до АЕЦ - не само той, ами и стотината му първи братовчеди гарантирано са при прозрачните рециклируеми девственици в Рая.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #37 -: Юни 01, 2019, 17:35:36 »
писах за мигранти по принцип, а че изукалата меркел прибира терористи, това е друго
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #38 -: Юни 01, 2019, 18:17:38 »
Кайли има ли някакъв метод който да отдели мигрантите, които живеят в Европа и не се интегрират от терористите?
Аз си мисля че политкоректността не помага.
Ако подложиш другата буза след като са ти ударили шамар няма да направи впечатление на човека чието образование е някакво медресе където някакъв ходжа му е чел Корана и му е обяснявал за Газават и Джихад.
Те разбират единствено силата.
Жалко но съвременните европейски лидери не стават за нищо.
Те са някакви слабаци, които дори Митеран и Кол биха ги заплюли според мен.
За предишните, които в битки са създали тази Европа няма каво и да говорим.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #39 -: Юни 01, 2019, 19:16:30 »
Смесването на раси слабо подобрява по-ниско интелигентната и разваля по-интелигентната и креативна раса. Давах линкове да се чете, ама не се чете, Лин е авторитета на расологията!

Смешно е да се говори че сред мургавите "бежанци" им талантливи и гениални!

Ето една страна САЩ, така се е оформяла 300 г., с мигранти, и сега ако не внася способни и образовани кадри, загива.

Фон Браун им построи космическите ракети, от нацистка Германия задигнаха обогатения уран и технологията за първата си атомна бомба, и т.н.

А сега чета че нямат мощности и за обогатяване на уран, ама придирят на иранците че имат.
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 19:19:47 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #40 -: Юни 01, 2019, 19:21:49 »
писах за мигранти по принцип, а че изукалата меркел прибира терористи, това е друго

Кайли, това, че ти си мигрант сега и си търсиш оправдание не променя картинката.
За французите си същата тармбука като другите афганистанци.
Недей да лежиш на тая кълка, че си "европейка".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #41 -: Юни 01, 2019, 20:00:45 »
Кайли има ли някакъв метод който да отдели мигрантите, които живеят в Европа и не се интегрират от терористите?
Аз си мисля че политкоректността не помага.
Ако подложиш другата буза след като са ти ударили шамар няма да направи впечатление на човека чието образование е някакво медресе където някакъв ходжа му е чел Корана и му е обяснявал за Газават и Джихад.
Те разбират единствено силата.

Има метод.
Да се приемат християни и да се затегнат условията за мюсюлмани.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #42 -: Юни 01, 2019, 20:01:41 »
Смешно е да се говори че сред мургавите "бежанци" им талантливи и гениални!
А кой говори това, господине?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #43 -: Юни 01, 2019, 20:15:31 »
Аз. Да, сред мургавите бежанци има и талантливи.
Прочее, дали уважаемия модератор няма да реагира на отявления расизъм на колегата Maximus II?
GOD is REAL, unless declared INTEGER

AnonimusBG

  • Гост
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #44 -: Юни 01, 2019, 20:32:46 »
Кайли има ли някакъв метод който да отдели мигрантите, които живеят в Европа и не се интегрират от терористите?
Аз си мисля че политкоректността не помага.
Ако подложиш другата буза след като са ти ударили шамар няма да направи впечатление на човека чието образование е някакво медресе където някакъв ходжа му е чел Корана и му е обяснявал за Газават и Джихад.
Те разбират единствено силата.

Има метод.
Да се приемат християни и да се затегнат условията за мюсюлмани.

Е и?

Чакам какво ще кажат  ........   даже не зная кои са те?
А татковината?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #45 -: Юни 01, 2019, 20:34:26 »
Кайли има ли някакъв метод който да отдели мигрантите, които живеят в Европа и не се интегрират от терористите?
Аз си мисля че политкоректността не помага.
Ако подложиш другата буза след като са ти ударили шамар няма да направи впечатление на човека чието образование е някакво медресе където някакъв ходжа му е чел Корана и му е обяснявал за Газават и Джихад.
Те разбират единствено силата.

Има метод.

Да се приемат християни и да се затегнат условията за мюсюлмани.

Така е, но нали помниш колко трудно се приемаха мигранти от Източна Европа? И какви опасения имаше 2007 година за България и Румъния (примерно)?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #46 -: Юни 01, 2019, 20:37:22 »
Аз. Да, сред мургавите бежанци има и талантливи.

Има, вярно е. Въпрос на образование е.

Quote (selected)
Прочее, дали уважаемия модератор няма да реагира на отявления расизъм на колегата Maximus II?

Още може, според мен.

А и бъдещето според мен няма да се определя на расова основа. Може би на видова, ама не съм много компетентен в биологията, за това няма много да настоявам, че съм прав.
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #47 -: Юни 01, 2019, 20:40:33 »
Така е, но нали помниш колко трудно се приемаха мигранти от Източна Европа? И какви опасения имаше 2007 година за България и Румъния (примерно)?

Ми да, де, отпуснат му е краят на мюсюлманите и са затегнати условията за християни.
А трябва да е обратното. Не да не се приемат мюсюлмани, да се приемат, но не по този начин.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #48 -: Юни 01, 2019, 21:04:46 »
Аз. Да, сред мургавите бежанци има и талантливи.

Има, вярно е. Въпрос на образование е.

Quote (selected)
Прочее, дали уважаемия модератор няма да реагира на отявления расизъм на колегата Maximus II?

Още може, според мен.

А и бъдещето според мен няма да се определя на расова основа. Може би на видова, ама не съм много компетентен в биологията, за това няма много да настоявам, че съм прав.
Това с цвета на кожата и други расови белези и сега могат да ги променят но е скъпо.
Когато технологията поевтинее и разрешат масовото и използване, много от родителите ще започнат да променят външният вид на децата си.
Затова си прав, бъдещето няма да се определя на расова основа.
По трудно ще се изкорени манталитета и религиозния фанатизъм предаван от деца на родители и от общността в която живеят.
Докато има обаче отделни държави и липсва общо планетарно управление, винаги ще сме на крачка от ядрено, биологично, химично и някои други бъдещи неоткрити още възможности за самоунищожение на човечеството.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #49 -: Юни 01, 2019, 21:06:08 »
Така е, но нали помниш колко трудно се приемаха мигранти от Източна Европа? И какви опасения имаше 2007 година за България и Румъния (примерно)?

Ми да, де, отпуснат му е краят на мюсюлманите и са затегнати условията за християни.
А трябва да е обратното. Не да не се приемат мюсюлмани, да се приемат, но не по този начин.

Съгласен, ама мен никой не ме пита.
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #50 -: Юни 01, 2019, 21:42:31 »
бъдещето няма да се определя на расова основа
Напротив. Има едни, дето си учат наизуст родословието, още от Адам и Ева. А на другите народи разправят, че не трябва да правят това. В резултат тия (с родословията) владеят почти целия свят, а другите (толерантните към чужди народи и религии) играят по свирката на първите, без да се усещат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #51 -: Юни 01, 2019, 21:48:18 »
Позовавам се на расовите проучвания на проф. Ричард Лин, никой до сега не го е опровергал.

"Революционно действие е да казваш истината, във времена на универсална измама" – Джордж Оруел

"Никой не трябва да се засяга лично - някои хора просто са по-добри в една област от други. Цветнокожите, например, са по-добри в бягането на къси разстояния и в бокса в сравнение с всички останали. Ние просто трябва да приемаме фактите такива, каквито са."

проф. Ричард Лин
« Последна редакция: Юни 01, 2019, 21:50:19 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #52 -: Юни 01, 2019, 21:51:11 »
А политкоректността, освен че няма нищо общо с обективните научни факти, но е и проява на фашизъм.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #53 -: Юни 01, 2019, 22:04:16 »
Като се усъмних че сред тъмнокожите "бежанци' има интелигентни и образовани, имах предвид че обикновено те са авантюристи, търсачи на лек живот, лесно предават своите и т.н. - това са все характеристики на слабо интелигентни и необразовани, свестните сирийци си стояха в Сирия и защитаваха родината си с оръжие в ръка, като всеки нормален човек, обратното не е норма. Sic!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #54 -: Юни 02, 2019, 09:47:42 »
https://www.youtube.com/watch?v=ABX-CGi8yJA

Проф. Савельев много добре обяснява и еволюционната разлика между коренното европейско население и мигрантите от Азия и Африка, и кой и защо довежда тези хора в Европа.
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #55 -: Юни 02, 2019, 10:48:13 »
https://www.youtube.com/watch?v=ABX-CGi8yJA

Проф. Савельев много добре обяснява и еволюционната разлика между коренното европейско население и мигрантите от Азия и Африка, и кой и защо довежда тези хора в Европа.

То и Джаред Даймънд много добре обяснява разликите в еволюционното развитие на европейското население и останалата част от света, но това не е причина да гледаме отвисоко на тях.

the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #56 -: Юни 02, 2019, 11:03:14 »
Запознат съм с Джаред Даймънд, не гледам от високо на другите раси, но говоря за друго, някой има коварен план за европейското коренно население, САЩ се опитват да елиминират Европа като силен конкурент, с помощта на тези "бежанци".
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #57 -: Юни 02, 2019, 11:12:27 »
Запознат съм с Джаред Даймънд, не гледам от високо на другите раси, но говоря за друго, някой има коварен план за европейското коренно население, САЩ се опитват да елиминират Европа като силен конкурент, с помощта на тези "бежанци".

Нали знаеш -- кой каквото си направи, и дядо Господ не може да му го направи.

За съжаление няма да е много изненадващо, ако видим в Европа пик на християнския фундаментализъм в най-лошия му вид.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #58 -: Юни 02, 2019, 11:23:44 »
Quote (selected)
За съжаление няма да е много изненадващо, ако видим в Европа пик на християнския фундаментализъм в най-лошия му вид.
Крайните фази на махалото.
Като го засилиш към мултикулти после се връща с почти същата сила към ксенофобията.
Социлогията като Уманитарна  нАука се прави на разсеяна за законите на вселената.
Смесването на различни култури не е добра идея.
Жителите на Азия, на Африка и Европа са живели хилядолетия съобразявайки се с местната природа няма как за десетилетия да се преодолеят даже географските различия.
Америките, Австралия и океанските острови са сравнително млади култури възниквали в началото на омесването на расите.
На тях са им трябвали столетия да изградят някакво подобие на мирно съвместно съществуване и то все още е ПОДОБИЕ проблемите просто не се афишират..
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Икономиката икономична - дело на всеки
« Отговор #59 -: Юни 02, 2019, 11:25:32 »
САЩ се опитват да елиминират Европа като силен конкурент, с помощта на тези "бежанци".

Възможно е, но дори за САЩ отдавна е ясно, че Европа вече не може да им стане конкурент. А сериозен - изобщо. ЕС даже не е регионална сила. Няма никакво вличние дори в бившите европейски колонии.