Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 16:19:59

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044156 пъти)

0 Потребители и 48 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1680 -: Април 12, 2020, 15:39:16 »
Quote (selected)
И ти се връзваш и си разваляш отношенията с хора
No personal remarks, pls. (И аз мога да обясня разни работи за разни типове пързалки, пързаляници и изпързалвания, но не смятам, че ми отива).
От възрастта, нуждаеща се от класни и прочее наставници, съм излязла отдавна.

П.П. Пиша принципно по конкретен въпрос за нещата такива, каквито ги виждам и разбирам, без оглед на никакви други обвързаности. А че някой си щял бил да си развали отношенията с мен само защото по някакъв въпрос съм на различно от неговото мнение, ми да... (”си ги  развали”, някой да не си помисли друго :) ) подобни отношения.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1681 -: Април 12, 2020, 16:39:38 »
Следвайки препоръките на познати от друго място, да видим фалшифицираните камери от Истанбул
Площад Баязид
https://balticlivecam.com/cameras/turkey/istanbul/beyazit-square/
Панорамен изглед, с мост, Истанбул
https://balticlivecam.com/cameras/turkey/istanbul/istanbul-city-view/
 :smokin:

Кво бе, гербавото искаш да ми кажеш? Че са ги строили за две седмици да си седят вкъщи? Ми да, така е - тех Великден и Цветница не ги мешат. По-горе ти написах какво правят в действителност. Назначенците на Пеевски покрай теб имат ли поне обща представа, какво точно става в Турция или си гилаш по гербави опорки? Да ви уволнят трЕбе - трЕбе да ви уволнят! Когато се стовари в дерето Кочината - това е задължително! Да ви изгрибят до дъно - справедливо ще бъде. Ще бъде! :nuts:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1682 -: Април 12, 2020, 16:56:36 »
Преди малко  и все още си говорм с граждани на Социалистическа република Виетнам - разговорът е повче от интересен и няма нищо общо с "евроценностната" истерия. 

Глобализмът е нож с две остриета и не можеш да прогонозираш къде ще се насочат :smokin:
« Последна редакция: Април 12, 2020, 16:59:08 от Асол »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1683 -: Април 12, 2020, 18:00:57 »
Следвайки препоръките на познати от друго място, да видим фалшифицираните камери от Истанбул
Площад Баязид
https://balticlivecam.com/cameras/turkey/istanbul/beyazit-square/
Панорамен изглед, с мост, Истанбул
https://balticlivecam.com/cameras/turkey/istanbul/istanbul-city-view/
 :smokin:

Кво бе, гербавото искаш да ми кажеш? Че са ги строили за две седмици да си седят вкъщи? Ми да, така е - тех Великден и Цветница не ги мешат. По-горе ти написах какво правят в действителност. Назначенците на Пеевски покрай теб имат ли поне обща представа, какво точно става в Турция или си гилаш по гербави опорки? Да ви уволнят трЕбе - трЕбе да ви уволнят! Когато се стовари в дерето Кочината - това е задължително! Да ви изгрибят до дъно - справедливо ще бъде. Ще бъде! :nuts:

ми не са ти по-топли вълните от на софка, ма тва е  :smokin:

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1684 -: Април 12, 2020, 18:19:59 »
“ми не са ти по-топли вълните от на софка, ма тва е “

Мдаммм, все по-интересни растенийца поизбуяват тук с развихрянето на пролетта и ковида. На Блиц-Пиш-почва отхранвани гаче ли.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1685 -: Април 12, 2020, 18:35:36 »
Ето още десетина камери от Истанбул.
https://istanbuluseyret.ibb.istanbul/camera
Ако не се виждат отворени магазини и туристи, сигурно е някаква гербаджийска уйдурма. На думите и вярната преценка на някои, трябва да се вярва повече, отколкото на някакви гербаджийски камери. :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1686 -: Април 12, 2020, 18:40:48 »
Quote (selected)
Да ви уволнят трЕбе - трЕбе да ви уволнят! Когато се стовари в дерето Кочината - това е задължително! Да ви изгрибят до дъно - справедливо ще бъде. Ще бъде!
И да назначат вас, с разума и правилните преценки?
Отивам да си взема душ, защото за момент си представих какво можеше да е положението, ако вие и вашите хора управлявахте сега. Изпотих се здраво.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1687 -: Април 12, 2020, 18:50:37 »
Quote (selected)
Да ви уволнят трЕбе - трЕбе да ви уволнят! Когато се стовари в дерето Кочината - това е задължително! Да ви изгрибят до дъно - справедливо ще бъде. Ще бъде!
И да назначат вас, с разума и правилните преценки?
Отивам да си взема душ, защото за момент си представих какво можеше да е положението, ако вие и вашите хора управлявахте сега. Изпотих се здраво.
Нема ли се карантинираш в мазето?  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1688 -: Април 12, 2020, 18:58:56 »
Quote (selected)
Да ви уволнят трЕбе - трЕбе да ви уволнят! Когато се стовари в дерето Кочината - това е задължително! Да ви изгрибят до дъно - справедливо ще бъде. Ще бъде!
И да назначат вас, с разума и правилните преценки?
Отивам да си взема душ, защото за момент си представих какво можеше да е положението, ако вие и вашите хора управлявахте сега. Изпотих се здраво.
Нема ли се карантинираш в мазето?  :smokin:
Не, ще отскоча до Турция за празниците, сигурно до Истанбул. Там както казват хора с достоверна информация по темата и вярна преценка, само кафенетата, ресторантите и моловете са затворени, а за туристите се полагат всякакви грижи.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1689 -: Април 12, 2020, 19:02:30 »
Quote (selected)
Да ви уволнят трЕбе - трЕбе да ви уволнят! Когато се стовари в дерето Кочината - това е задължително! Да ви изгрибят до дъно - справедливо ще бъде. Ще бъде!
И да назначат вас, с разума и правилните преценки?
Отивам да си взема душ, защото за момент си представих какво можеше да е положението, ако вие и вашите хора управлявахте сега. Изпотих се здраво.

Кво значи да ме назначат!? Че аз си бЕх назначена мноо преди вие да се виете като гербавопартийни филизи. Пред очите ми мина "кариерата" на водещите ви боклуци в момента. Кой те излъга, че нормален човек може да има нещо общо с вас?  :smokin:

п. п. И дори и по темата Турция ще трябва да си затвориш човката, щото ми е пределно добре известно, кво точно струва Кочината Ви там. В този цирк съм била отдавна и тъй като не те познавам, значи че си пиар коафьор наподобни самодейци - нищо повече!

 :t10502:

Мноо се надявам, че няма да  се цупиш и да не обясняваш, че не съм познала никовете ти! Аз такива грешки не правя!
« Последна редакция: Април 12, 2020, 19:15:04 от Ной »

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1690 -: Април 12, 2020, 19:10:09 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:18:40 от Captain Buddy »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1691 -: Април 12, 2020, 19:14:37 »
Кво значи да ме назначат!? Че аз си бЕх назначена мноо преди вие да се виете като гербавопартийни филизи. Пред очите ми мина "кариерата" на водещите ви боклуци в момента. Кой те излъга, че нормален човек може да има нещо общо с вас?  :smokin:

п. п. И дори и по темата Турция ще трябва да си затвориш човката, щото ми е пределно добре известно, кво точно струва Кочината Ви там. В този цирк съм била отдавна и тъй като не те познавам, значи че си пиар коафьор наподобни самодейци - нищо повече!

 :t10502:

Мноо се надявам, че няма да  се цупиш и да не обясняваш, че не съм познала никовете ти! Аз такива грешки не правя!
Следващото "разкритие" ще доведе до охладителни процедури.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1692 -: Април 12, 2020, 19:18:00 »
Кво значи да ме назначат!? Че аз си бЕх назначена мноо преди вие да се виете като гербавопартийни филизи. Пред очите ми мина "кариерата" на водещите ви боклуци в момента. Кой те излъга, че нормален човек може да има нещо общо с вас?  :smokin:

п. п. И дори и по темата Турция ще трябва да си затвориш човката, щото ми е пределно добре известно, кво точно струва Кочината Ви там. В този цирк съм била отдавна и тъй като не те познавам, значи че си пиар коафьор наподобни самодейци - нищо повече!

 :t10502:

Мноо се надявам, че няма да  се цупиш и да не обясняваш, че не съм познала никовете ти! Аз такива грешки не правя!
Следващото "разкритие" ще доведе до охладителни процедури.

Що? Къде се намират правилата в този форум, с които не съм се запознала? Държа на отговор точно тук! И не си превишавай правата! Изключително внимателно чета текстове - текстове, които не подлежат на тълкуване дори и от съд - забележи!
« Последна редакция: Април 12, 2020, 19:22:37 от Асол »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1693 -: Април 12, 2020, 19:23:06 »
Кво значи да ме назначат!? Че аз си бЕх назначена мноо преди вие да се виете като гербавопартийни филизи. Пред очите ми мина "кариерата" на водещите ви боклуци в момента. Кой те излъга, че нормален човек може да има нещо общо с вас?  :smokin:

п. п. И дори и по темата Турция ще трябва да си затвориш човката, щото ми е пределно добре известно, кво точно струва Кочината Ви там. В този цирк съм била отдавна и тъй като не те познавам, значи че си пиар коафьор наподобни самодейци - нищо повече!

 :t10502:

Мноо се надявам, че няма да  се цупиш и да не обясняваш, че не съм познала никовете ти! Аз такива грешки не правя!
Следващото "разкритие" ще доведе до охладителни процедури.

Що? Къде се намират правилата в този форум, с които не съм се запознала? Държа на отговор точно тук!

Тема "Технически", пост първи:

"Нещата за които основно ще се следи на първо време са следните:

1. лични нападки и аргументи ad hominem в дискусиите;
2. волно или неволно оповестяване на лични данни за потребителите;
3. използването на ненормативна лексика;
4. непозволяване на прекомерно разводняване и отместване на дискусиите от основните им теми."

https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=22.0

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1694 -: Април 12, 2020, 19:25:43 »
Quote (selected)
Изпотих се здраво.
Уф! Дано не си на същото място като Тройча, че ф повичи ше станити!
Мммац-
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1695 -: Април 12, 2020, 19:27:13 »
Quote (selected)
волно или неволно оповестяване на лични данни за потребителите;

Предполагам, че това те е развълнувало. Мноо се извинявам, но аз не съм посочила ЕГН-то, адреса или местоработата на лицето Калично/Дежурния/Heat - законът е безпомощен в конкретния случай. Може и да не ти се вярва, но аз съм на ти с него при подобни обстоятелства :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1696 -: Април 12, 2020, 19:29:08 »
Ето още десетина камери от Истанбул.
https://istanbuluseyret.ibb.istanbul/camera
Ако не се виждат отворени магазини и туристи, сигурно е някаква гербаджийска уйдурма. На думите и вярната преценка на някои, трябва да се вярва повече, отколкото на някакви гербаджийски камери. :smokin:

Калинко,
не ти е ясна историята с видеонаблюдението на живо, ама и ти се буташ барабар Петко с мъжете!
Като специалист в тази област, за разлика от теб, ще те светна, че линковете ти показват ЗАПИС, А НЕ НАБЛЮДЕНИЕ В РЕАЛНО ВРЕМЕ.
Това личи най-вече защото липсва build in time в кадъра - т. е. няма показан часовник с реално време, така че не е ясно кога, на коя дата са снимани показваните 10-20 секунди клипчета
Не съм изказал някакво съществено мнение за камерите. Дори и да е запис (напълно възможно), направен е някъде през деня и показва някаква картина от някакъв момент. При това записът трябва да е доста дълъг, защото някакви характерни кадри, например преминаващ автомобил, не се повтарят.
Сигурно онлайн камери могат да се манипулират. Да, но предишната информация от един два дни за пълна забрана за излизане (в почти китайски вариант) за големите градове и картинката от камерите някак съвпадат. На фона на твърдения, че са затворени само кафенета, ресторанти и молове, от достоверния източник ЕЖК. Ако някой си мисли, че така с фалшиви новини ще сваля управляващи в България (където нещата не са ограничени до кафенета, ресторанти и молове), да действа. Ироничното е, че за такива неща в Москва през 1941 глобите са били малко по-сериозни.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1697 -: Април 12, 2020, 19:29:41 »
Quote (selected)
Изпотих се здраво.
Уф! Дано не си на същото място като Тройча, че ф повичи ше станити!
Мммац-

Мислиш че се е овлажнил? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1698 -: Април 12, 2020, 19:33:26 »
А редовната заплаха с разкриване на лични данни е доста забавна. Сравнително малка държава сме и за повечето хора се знаят и кътните зъби, и на тях и на родата. Има една приказка, за живеещите в стъклени къщички и хвърлянето на камъни.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1699 -: Април 12, 2020, 19:37:40 »
А редовната заплаха с разкриване на лични данни е доста забавна. Сравнително малка държава сме и за повечето хора се знаят и кътните зъби, и на тях и на родата. Има една приказка, за живеещите в стъклени къщички и хвърлянето на камъни.  :smokin:

Кви лични данни ти разкривам? Нали си държавен служител, би трявало да знаеш кво е туй жувотно. Няма закон, дори и в тази "държава", който да ме санкционира, защото ти разкривам никовете, които ползваш по форумите. Нещо повече - уверявам те, че никой и никъде няма да гласува подобен закон, Дежурен/Калинчно/Heat :D

п. п. А иначе за малката държава и кътните зъбета си абцелютно прав! Аз, разбира се, никога няма да си позволя да спомена конкретно име. Няма да е красиво...нооо...всичко зависи от много неща. Животът е мноо динамичен
« Последна редакция: Април 12, 2020, 19:42:16 от Асол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1700 -: Април 12, 2020, 19:38:32 »
Аз от друго пък се нервирах преди малко.
Добре - лекарите призовават и те да си стоим в къщи - разбирам ги!
Прави са да ни призоват, прави са да ни казват, че ако не спазваме карантината - няма как да ни помогнат, щото са малко, щото болниците ни са недостатъчни, или ако са - не могат да поемат пиково натоварване, прави са!
Прави бяха и когата мълчаха, когато ги ебаваха и ликвидираха болници, щото нали - търговски дружества и т.н.
Ами сега искам да повярвам, ама не мога.
Ще повярвам, ако поне един се появи по няколко "оПществени" ТВ и каже простичките думи - "Хора, разберете ни, докараха ни до това положение, че не можем да ви помогнем, ако вие не ни помогнете сега!След това и ние като вас, ще застанем заедно, да изчегъртим от лицето на земята тези, които и нас и вас докараха до това положение."
До тогава - всеки да се спасява поединично - така, както всеки се спасяваше до сега.
Какво е различното? Да не би неккъф вирус да е по пагубен от това положение до което ни докараха нищите духом мутри и техните подгъзуващи?


ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1701 -: Април 12, 2020, 19:40:19 »
Хм, не виждам как връзка между два анинимни профила (където и да се намират) може да причини проблем с анонимността.
 
С едно доста неприятно изклzчение. Ако единия с свързан с нещо, неприятно, незаконно ..... Тогава подобна връзка би могла да се тълкува като уронване на доброто имe.
 
Сори, не обичам гърчулята, ноо ка беше: Ной ми е скъпа, обаче .....

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1702 -: Април 12, 2020, 19:42:15 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:18:58 от Captain Buddy »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1703 -: Април 12, 2020, 19:42:55 »
Quote (selected)
волно или неволно оповестяване на лични данни за потребителите;

Предполагам, че това те е развълнувало. Мноо се извинявам, но аз не съм посочила ЕГН-то, адреса или местоработата на лицето Калично/Дежурния/Heat - законът е безпомощен в конкретния случай. Може и да не ти се вярва, но аз съм на ти с него при подобни обстоятелства :nuts:
Дискусията е за коронавируса. Никовете на Калинчо - дай боже и той самият - нямат преки взаимоотношения с него.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1704 -: Април 12, 2020, 19:46:39 »

Кви лични данни ти разкривам? Нали си държавен служител, би трявало да знаеш кво е туй жувотно. Няма закон, дори и в тази "държава", който да ме санкционира, защото ти разкривам никовете, които ползваш по форумите. Нещо повече - уверявам те, че никой и никъде няма да гласува подобен закон, Дежурен/Калинчно/Heat :D

п. п. А иначе за малката държава и кътните зъбета си абцелютно прав! Аз, разбира се, никога няма да си позволя да спомена конкретно име. Няма да е красиво...нооо...всичко зависи от много неща. Животът е мноо динамичен
Това болднатото вече е лично. Смятай, че аз съм законът в момента!
П.П. Не съществува никакъв проблем да бъде проследено името ми, а и повечето тук го знаят.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1705 -: Април 12, 2020, 19:47:23 »
Преди малко се прибирам (от близкия магазин), минавайки по пътечката с плочки през междублоковата градинката (по най-краткия път), и гледам на пейките от двете страни на пътечката насядали 7-8 хлапетии (момчета на около 15 г.), подхвърлям си топка за тенис и се лигавят. Маски, разбира се, йок.
Та за к'ви мерки говорим, за к'во пазене ... "Пунта-мара"
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1706 -: Април 12, 2020, 19:49:25 »
Quote (selected)
волно или неволно оповестяване на лични данни за потребителите;

Предполагам, че това те е развълнувало. Мноо се извинявам, но аз не съм посочила ЕГН-то, адреса или местоработата на лицето Калично/Дежурния/Heat - законът е безпомощен в конкретния случай. Може и да не ти се вярва, но аз съм на ти с него при подобни обстоятелства :nuts:
Дискусията е за коронавируса. Никовете на Калинчо - дай боже и той самият - нямат преки взаимоотношения с него.

Права си. Но, аз нямаше да се задълбочавам по никовете му, ако ти не беше обърнала специално внимание по въпроса. Аз нямам навика да си оставям магарето в калта. За мен Калин е ясен, не съм му разкрила личните данни и бръкнала в сметката, значи спокойно може да се съсредоточим върху "държавните" простотии, които е длъжен да изпълнава по длъжностна характеристика и да приемем, че на доброволни начала промотира по стъгди, седенки и форуми

Quote (selected)
Смятай, че аз съм законът в момента!

Няма начин! Нер азполагаш с подобни права, еле пък в конкретния случай. Няма да стане спорэт - аз се ориентирам повече от добре в родното и европското законадателство. Все пак държавта даже е разчитала на мен по подобни въпроси повече от няколко петилетки :D
« Последна редакция: Април 12, 2020, 19:54:19 от Асол »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1707 -: Април 12, 2020, 19:51:49 »
Цитат на: Ной
Смятай, че аз съм законът в момента!

Не почвай с лафовете на шарените мистъри.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1708 -: Април 12, 2020, 19:59:23 »
Цитат на: Ной
Смятай, че аз съм законът в момента!

Не почвай с лафовете на шарените мистъри.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1709 -: Април 12, 2020, 20:01:33 »
Преди малко се прибирам (от близкия магазин), минавайки по пътечката с плочки през междублоковата градинката (по най-краткия път), и гледам на пейките от двете страни на пътечката насядали 7-8 хлапетии (момчета на около 15 г.), подхвърлям си топка за тенис и се лигавят. Маски, разбира се, йок.
Та за к'ви мерки говорим, за к'во пазене ... "Пунта-мара"
Съвсем същата картинка видях вчера, около нас. С малката разлика, че в едната градинка компанията беше от тинейджъри, а в другата по-възрастни с биричка в ръка и малки деца играещи около тях. Имаше и хора на видимо пенсионна възраст с тях.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1710 -: Април 12, 2020, 20:06:35 »
Quote (selected)
Това болднатото вече е лично.
Не е рибка, както се казва. С извинение за офтопиците.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1711 -: Април 12, 2020, 20:07:20 »
Quote (selected)
Борисов без маска се скара на тракторист да си сложи маската
https://www.segabg.com/hot/borisov-bez-maska-se-skara-na-traktorist-da-si-slozhi-maskata

Всичко ни е такова и вирус не остана че си умрЕ от смЕх да ни гледа срамотиите. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1712 -: Април 12, 2020, 20:12:42 »
За едно нещо се ядосвам. Един път и ние да се справим (към момента) по-добре с нещо, евентуално много сериозно. Защо тази ярост, веднага да осерем всичко?
След няколко месеца няма проблем пак да има ринг свободен за политически борби. Ако сега всичко се скапе, какво значение има кой ще управлява догодина някаква изгорена земя?

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1713 -: Април 12, 2020, 20:12:58 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 23:19:09 от Captain Buddy »

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1714 -: Април 12, 2020, 20:18:38 »
 :beer-405:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:14:11 от Vançe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1715 -: Април 12, 2020, 20:19:18 »
Quote (selected)
Трябва да задължим всеки, който излиза на обществено място, да е с маски.
Този глупак може и да го осъди в нормална държава, но тук съдът ще реши, че къра е оПществено място.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1716 -: Април 12, 2020, 20:21:46 »
Преди малко се прибирам (от близкия магазин), минавайки по пътечката с плочки през междублоковата градинката (по най-краткия път), и гледам на пейките от двете страни на пътечката насядали 7-8 хлапетии (момчета на около 15 г.), подхвърлям си топка за тенис и се лигавят. Маски, разбира се, йок.
Та за к'ви мерки говорим, за к'во пазене ... "Пунта-мара"
Съвсем същата картинка видях вчера, около нас. С малката разлика, че в едната градинка компанията беше от тинейджъри, а в другата по-възрастни с биричка в ръка и малки деца играещи около тях. Имаше и хора на видимо пенсионна възраст с тях.

Е и кво? Ще ги опандизите? А, да - няма достатъчно място в местата за лишаване от свобода. Решили сте да ни правите затворници по къщите ни с малоумщините си. В България няма дори и епидемия! Дори и телевизионните ви облъчвания не могат да влязат в епидемичната картина, съобразено с директивите на ЕС още в далечната 2006 и излята в норми, които дори не знаете, че ги има на сайтовете, в архивите ви и даже в деловодствата. Пълни аматьори и откровени дебили! :D

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1717 -: Април 12, 2020, 20:22:24 »
"От миграцията ги спасих българите, сега остана и от това да ги спася", каза Бойко Борисов.
http://glasove.com/categories/novini/news/borisov-spasih-bylgarite-ot-migrantite-sega-ostana-i-ot-koronavirus-da-gi-spasya
Нема лабаво!

Преди Великден ни явяват сПАСИТЕЛЯ.
Дали някой го е измислил или е импровизация?

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1718 -: Април 12, 2020, 20:23:01 »
 :beer-405:
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:16:24 от Vançe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1719 -: Април 12, 2020, 20:25:52 »
Quote (selected)
Е и кво? Ще ги опандизите? А, да - няма достатъчно място в местата за лишаване от свобода. Решили сте да ни правите затворници по къщите ни с малоумщините си. В България няма дори и епидемия! Дори и телевизионните ви облъчвания не могат да влязат в епидемичната картина, съобразено с директивите на ЕС още в далечната 2006 и излята в норми, които дори не знаете, че ги има на сайтовете, в архивите ви и даже в деловодствата. Пълни аматьори и откровени дебили!

Не мога да не се съглася с Асол.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1720 -: Април 12, 2020, 20:30:25 »
Quote (selected)
Абе има нещо такова, ама за Иберийски полуостров, и Портокалско - еситествено.. не за Мала Азия

Мноо, значи ти се извинявам, но просто до преди малко рзговарях с човек от там, представи си! Живеещ там  по бизнес въпроси. И, о чудо! Тва, де ти ми каканижеш няма нищо общо с действителността. Нали няма да ми разказваш лакърдии, когато аз си разговарям в пари. Разказите на шуранайката може и мноо добре да вървят на маса, ама парата си е пара. Иначе на софрЪ помечето сме бетер ванчета. Обикновено ни бива само да резнем нечий врат от засъда в тъмницата
« Последна редакция: Април 12, 2020, 20:32:56 от Асол »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1721 -: Април 12, 2020, 20:33:42 »
Quote (selected)
Това болднатото вече е лично.
Не е рибка, както се казва. С извинение за офтопиците.
Рибка не рибка, Източник от .... пожелал да остане анонимен си е традиционна, дълбоко укоренена практика.
При тва в нея са се разбивали бая по мастити и мощни .... тъй че заяц нема изкочи  :smokin:
 
Мен по-скоро ми е интересна колизията, ка с ЗИП-а (не форумния) и некво "уведомление" сметат че са променили конституционно положение. Тва новото за предимство на ойро, над националното законодателство. Ква ли сметка че навъртът в разните ойросъдилища, след неколко месеца.
 
Да не отклоняваме дискусията.
Видех и нещо положително.
Махнали бутоните и сложили некви капачета на светофарите.
Което си е добре отсекъде.
Тва да натискаш да ти светне зелено си е неземна простотия, но практиката е че нема некъква простотия некъде "на запад", дето веднага да не я ашладисат тука. При това некъдърно и с максимални щети.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1722 -: Април 12, 2020, 20:33:57 »
  Забравих да благодаря на Ноя, че се обади.. Тя ми беше неизвестна/замълчала/..
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 09:13:06 от Vançe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1723 -: Април 12, 2020, 20:34:03 »
 :smokin:

Като говорим за коронавируса в БГ - Усещам как балансите на повечето започват да избиват. Какво ли ще стане след две седмици? А след четири?
Всъщност - ако пак нищо, няма да съм изненадан.
« Последна редакция: Април 12, 2020, 20:51:13 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1724 -: Април 12, 2020, 20:37:20 »
Цитат на: Ной
Смятай, че аз съм законът в момента!

Не почвай с лафовете на шарените мистъри.

Горещо!

Ще последва ли норчо мики на майната си или баба си и буратино в  един по-интересен форум?

Стей тюнд фор мор инфо

 :smokin:




Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1725 -: Април 12, 2020, 20:37:47 »
Преди месец и нещо, в Италия регистрираните заразени бяха 650. Никакви епидемии или подобни неща, по съответните добре познати на някои индивиди норми на ЕС. Ослушаха се, сигурно и там е имало експерти от сорта.
В България затвориха училищата една седмица по-рано от всички други, още преди първия обявен случай.
Пак да кажа, до тук се справихме някак учудващо добре. Защо да си палим държавата, та с това ако може с това да дойдат "нашите" на власт? Това е най-лошата възможна стратегия, ако се целят такива работи.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1726 -: Април 12, 2020, 20:43:15 »
Quote (selected)
Защо да си палим държавата, та с това ако може с това да дойдат "нашите" на власт? Това е най-лошата възможна стратегия, ако се целят такива работи.
Та за коронавируса в БГ-
Това вече аха-аха започва да става достойно за един друг форум.
Аслъ, защо да си "палим" държавата, като можем да си мрем спокойно - трап ше се намери за всеки!
п.с. Абе що не кажеш по мъшки - на мен си ми е добре така, вие ДГД?
Ше те разберем! Иначе почват ени съмнения...писах вече по нанагоре.
« Последна редакция: Април 12, 2020, 20:50:41 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

gossinger

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1727 -: Април 12, 2020, 20:46:49 »

Quote (selected)
Смятай, че аз съм законът в момента!

Няма начин! Не разполагаш с подобни права, еле пък в конкретния случай. Няма да стане спорэт - аз се ориентирам повече от добре в родното и европското законадателство. Все пак държавата даже е разчитала на мен по подобни въпроси повече от няколко петилетки :D

Ной има предвид този форум, а не цялата държава.
« Последна редакция: Април 12, 2020, 20:50:05 от von Gossinger »

gossinger

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1728 -: Април 12, 2020, 20:48:53 »
Цитат на: Ной
Смятай, че аз съм законът в момента!

Не почвай с лафовете на шарените мистъри.

Но е права в случая. За този форум.

А всички вие се върнете към темата, за да не се наложи пак да я затварям.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1729 -: Април 12, 2020, 20:49:35 »
:smokin:
Усещам как балансите на повечето започват да избиват. Какво ли ще стане след две седмици? А след четири?
Всъщност - ако пак нищо, няма да съм изненадан.

Гарибалди
По-горе написах.
Ще мрем от глад или ще психясаме.
Второто май ще е първо.

Според мен все пак всичките чичковци с пурите в момента тестват каквото имат за тотален контрол на плебса.
Интересното е че умните и красивите са най-ярките фанати на тези мерки.
Оттук дотам се оказва една крачка и малко манипулация.
Познато.
1933 г. някъде в еВРОПА.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1730 -: Април 12, 2020, 20:49:48 »
:smokin:
Усещам как балансите на повечето започват да избиват. Какво ли ще стане след две седмици? А след четири?
Всъщност - ако пак нищо, няма да съм изненадан.
Моята прогноза от преди седмици е, че 15 април е ключовата дата.
Или ще започнат да денонсират откровените дебилщини в "мерките" на НОЩ и правителството Му
или гробарите са трупове. (политически)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1731 -: Април 12, 2020, 20:52:29 »
Quote (selected)
А всички вие се върнете към темата, за да не се наложи пак да я затварям.
Коуеги, моля върнете се към темата - прав е принца!
Аз вече се коригирах!
Тъй де!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1732 -: Април 12, 2020, 20:55:43 »
  Асол, пак ще кажа!

Абе, дако сме леви. Ама оти, да сме леви колелета..
Хич нЕщем яз такова нещо..
 
К'во знаям - това съм писАл/каканижял :t1252:/!

п Асол, Асол ! Защо се самочерниш?

  Ти, вероятно, не пиеш алкохол??
       Защо тогава?

« Последна редакция: Април 12, 2020, 21:13:24 от Vançe »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1733 -: Април 12, 2020, 20:56:08 »
Quote (selected)
Защо да си палим държавата, та с това ако може с това да дойдат "нашите" на власт? Това е най-лошата възможна стратегия, ако се целят такива работи.
Това вече аха-аха започва да става достойно за един друг форум.
Аслъ, защо да си "палим" държавата, като можем да си мрем спокойно - трап ше се намери за всеки!
п.с. Абе що не кажеш по мъшки - на мен си ми е добре така, вие ДГД?
Ше те разберем! Иначе почват ени съмнения...писах вече по нанагоре.
Ако заприличаме на Италия и Испания какво е?
За мен какво да ти кажа, виждали сме се. Не съм още в най-рисковите възрасти, физически здрав съм, нямам заболявания и не пия лекарства за това и онова. Имам доста голям шанс да оцелея физически, не 100% естествено, но по-голям от много други. Пари сигурно ще загубя, както повечето хора у нас. Ще го преживея без проблем. Мога да правя доста неща, полезни за другите, за които ще се плаща и в един нов свят. Не съм започнал на бюро и не искам да умра в легло. Предците ми са се били за тази държава и са я строили. И аз съм наредил някоя тухла. Та чиновническите приказки понякога ме дразнят, особено ако знам и подробности.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1734 -: Април 12, 2020, 21:14:15 »
Quote (selected)
Ако заприличаме на Италия и Испания какво е?
Та какво искаш да кажеш? Колко човека се влезли без никакво тестване от там?
 
Quote (selected)
Само 9 с антитела на масовото тестване в Банско
И кво сега излезе. "Затварянето" на Банско произвол или що?
« Последна редакция: Април 12, 2020, 21:16:52 от 66 »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1735 -: Април 12, 2020, 21:16:09 »
Quote (selected)
Асол, пак ще кажа!

Абе, дако сме леви. Ама оти, да сме леви колелета..
Това, което аз пиша по темата няма абсолютно нищо общо с БСП, ама точно - нищо! И нищо общо с позицията на партията официална. Тва, щото съм лява и даже се осмелявам да вляза в трансмисията. Не съм случайно колело, дето се търкаля неориентирано по баирите. Ако толкова ти е зор за нещо, което те вълнува извън софрътъ - влез и се опитай за го промениш, а не да се облекчаваш по форумите. Ако не става, официално се отречи, а не да ми се сополявиш и мрънкяш по форумите. Има интерент - аз го ползвах да вляза в тази партия. Спестила съм си обичайните за вас препоръки от местни партийни величия - когато почне да не ми изнася съм свободна да се изнеса...защото са мен това е идея и представа за бъдещето, а не трудов стаж

п. п. Асол пие алкохол. От седем осем годни основно водка. Естествено не всеки ден..ако и Асол да е по-млада от теб. И пиенето е до време
« Последна редакция: Април 12, 2020, 21:18:50 от Асол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1736 -: Април 12, 2020, 21:18:24 »
Quote (selected)
Ако заприличаме на Италия и Испания какво е?
Няма да заприличаме и една от трите причини /основни, има и други/ е, че ние сме "преживели" т.н. "комунизъм", дисциплинирани сме /е не като китайците де/ и се съобразяваме с мерки, които са естествено необходими за да оцелеем.
Това не пречи да продължим да мислим с мястото отредено ни от Господ и да приемаме което е добро за нас, но и да отхвърляме простотиите.
Другата причина, за да не заприличаме на Испания и Италия е "отречената" система Семашко, която както сочат разни източници, ни е подарила без дори и да подозира резистентност. Без да подозира, но ни е подарила това, което сега дори и да искаме -не можем да си купим, независимо че сме т.н. "пазарна икономика".За БЦЖ говоря.
Третата причина, която ни помага е, че сме оцелели пет века, та сега ли няма да устискаме и то не е заради това, че можем да дадем също толкова жертви, а защото,
Quote (selected)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
и затова знаем все още кои сме, все още какви сме и колкото и да се опитват да ни затрият - не мрем бе, не мрем, щото все още не сме достатъчно промити, а както се очертава - май няма и да успеят да ни промият. Поне не и всичките.
Майната им на причините, аз също спазвам стриктно /или почти/ карантината, ЗА, такива мерки съм, приемам ги осъзнато, но и НЕ МОГА ДА СЕ СЪГЛАСЯ КАТО ТРОЙЧО С ВСИЧКО, КОЕТО МИ НАБУТВАТ!
Съжалявам, че съм може би по остър от допустимото, но освен, че съм си такъв по натура, идват ми в повече "безкористните" грижи на една мутра и съпътстващите я подгъзуващи лузъри.
« Последна редакция: Април 12, 2020, 21:20:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1737 -: Април 12, 2020, 21:23:18 »
Quote (selected)
Естествено не всеки ден..
Непостоянството не беше ли лошо качество?
 :m1731:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1738 -: Април 12, 2020, 21:37:32 »
Quote (selected)
Ако заприличаме на Италия и Испания какво е?
Няма да заприличаме и една от трите причини /основни, има и други/ е, че ние сме "преживели" т.н. "комунизъм", дисциплинирани сме /е не като китайците де/ и се съобразяваме с мерки, които са естествено необходими за да оцелеем.
Това не пречи да продължим да мислим с мястото отредено ни от Господ и да приемаме което е добро за нас, но и да отхвърляме простотиите.
Другата причина, за да не заприличаме на Испания и Италия е "отречената" система Семашко, която както сочат разни източници, ни е подарила без дори и да подозира резистентност. Без да подозира, но ни е подарила това, което сега дори и да искаме -не можем да си купим, независимо че сме т.н. "пазарна икономика".За БЦЖ говоря.
Третата причина, която ни помага е, че сме оцелели пет века, та сега ли няма да устискаме и то не е заради това, че можем да дадем също толкова жертви, а защото,
Quote (selected)
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
и затова знаем все още кои сме, все още какви сме и колкото и да се опитват да ни затрият - не мрем бе, не мрем, щото все още не сме достатъчно промити, а както се очертава - май няма и да успеят да ни промият. Поне не и всичките.
Майната им на причините, аз също спазвам стриктно /или почти/ карантината, ЗА, такива мерки съм, приемам ги осъзнато, но и НЕ МОГА ДА СЕ СЪГЛАСЯ КАТО ТРОЙЧО С ВСИЧКО, КОЕТО МИ НАБУТВАТ!
Съжалявам, че съм може би по остър от допустимото, но освен, че съм си такъв по натура, идват ми в повече "безкористните" грижи на една мутра и съпътстващите я подгъзуващи лузъри.

Тва напрао пулицер за а) тънка ирония и б) гражданска позиция. И то от нарушител на карантията  :nuts:

За протокола - напълно подкрепям мерките на правителството и ги считам за единствено правилните.

Правителството на Антонио Коща имам предвид, естествено  :smokin:

Има карантия, но няма полицейщина. И сме на светлинни години от съседна Испания. 40 и малце години Салазар водят до неква дисциплина. За солидарността в общността изобщо нема и да отварям дума да не се травмирате. За затворените катедрали и църкви също.


AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1739 -: Април 12, 2020, 21:37:46 »
Ъхъ

Quote (selected)
Другата причина, за да не заприличаме на Испания и Италия е "отречената" система Семашко, която както сочат разни източници, ни е подарила без дори и да подозира резистентност. Без да подозира, но ни е подарила това, което сега дори и да искаме -не можем да си купим, независимо че сме т.н. "пазарна икономика".За БЦЖ говоря.

Бъди сигурен, че ако това се окаже вярно никой няма да си спомни за Семашко и т. далее.
Или ще замълчат, или ще кажат че имунизацията е измислил еди кой си(което ще е вярно) и Семашко ще е виновен че е откраднал идеята и е създал някаква система.
А бе майната им.