Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 02:41:11

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044822 пъти)

0 Потребители и 31 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1800 -: Април 13, 2020, 22:25:49 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1801 -: Април 13, 2020, 22:46:31 »
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8213613/Elderly-coronavirus-patients-denied-critical-care-NHS-score-system.html

Те тва е на острова на свободата  :nuts:
Болниците на NHS търговски дружества ли са?  :m1731:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1802 -: Април 13, 2020, 23:22:22 »
COVID-19 Decision support tool - ама как хубаво звучи само.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1803 -: Април 13, 2020, 23:32:05 »
Куба -21
България -32
Португалия -535
UK -11 329
 
И преизчисление през население не помага.
 :m0941:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1804 -: Април 13, 2020, 23:55:16 »
https://www.dailymail.co.uk/news/article-8213613/Elderly-coronavirus-patients-denied-critical-care-NHS-score-system.html

Те тва е на острова на свободата  :nuts:
Болниците на NHS търговски дружества ли са?  :m1731:

Не точно, по-зле е.

« Последна редакция: Април 14, 2020, 00:09:35 от SgtTroy »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1805 -: Април 14, 2020, 00:20:51 »
Някой сеща ли се какви бяха (по професия) пътниците в изгубения малайзийски самолет ?  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1806 -: Април 14, 2020, 08:42:09 »
Епидемиолози, май бяха.

Не се говори, какво ще стане у нас, след като най-големият инвеститор у нас били парите на нашите гастарбайтери в ЕС? Те вече не пращат пари в България.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1633
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1807 -: Април 14, 2020, 11:44:32 »
.
« Последна редакция: Април 24, 2020, 13:30:55 от Captain Buddy »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1808 -: Април 14, 2020, 12:27:51 »
Да допълня Кептъна, в Австрия сериозно се грижат да не се приспива бдителността на бюргера. За целта от 16 март насам са глобени 23.837 човека, само за почивните дни покрай католическия великден са наложени 1.500 глоби.
Повече по темата може да се види тук.
https://www.oe24.at/coronavirus/Nur-1-500-Corona-Anzeigen-am-Osterwochenende/426165751

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1809 -: Април 14, 2020, 12:41:42 »
Като сте отворили приказка за Австрия, ред и дисциплина – там появи ли се веке енергичен художник със специфични идеи за преустройство на света или още се чака?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1810 -: Април 14, 2020, 13:07:27 »
Цитат на: Maximus II
Епидемиолози, май бяха.

Не само това. Специалисти по СПИН.
Доколкото знам, в генома на актуалния КВ са открити секвенции (последователности), еднакви с тези на ХИВ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1811 -: Април 14, 2020, 17:59:47 »
Намерих го в нета. Ама Гешеф, аз не съм съгласен, да знайш!
ПРАВО НА ПОСЛЕДНА ДУМА

Мълчи народа.

Кюта си кювлийски.

Страх и лъжа царуват днес навред.

Пред генерала Венци Мутафчийски

би взел за почест даже Пиночет.

 

Държавата

не се тресе от ужас.

Държавата от болка се тресе! –

че тези, дето трябва да ни служат,

ни колят като коледно прасе.

 

За тях сме

шепа глупави калинки.

Без право и на припече дори.

Изтръскват ни последните стотинки.

И забраниха слънцето в зори.

 

Бащици –

чернодрешковци грижовни.

Невям за нас загрижени са те?

Но цъка страшно техният часовник.

И Времето без жал ще ги смете.

 

Аз вярвам, че животът ще е песен.

Пък и това е крайната ми цел.

Ще кажа – с риск дори да ме обесят! –

да лъжеш цял народ,

е за разстрел.

Валери Станков
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1812 -: Април 14, 2020, 18:36:25 »

Quote (selected)
а е съвсем по темата, щото показва липсата на различия между корнелия, баце и гешев по въпроса дали църквите тряа са отворени тоя великден (не дали да има църкви и свобода на вероизповеданията, не и дали да има великден)
това е идиотизъм. примесен с откровени лъжи. къде видя мнение на корнелия? некадърен опит за манипулация. плюс тролинг.

ама толко си можеш.

говоря за липса на различия, къде видя отправка към мнение??
но сепак искрено се извинявам - вероятно корнелия е споделила твърдото си несъгласие с отворените църкви пред изповедника си, но тва, разбира се, не е нужно да стига до опществеността.

от едното любопитство - има ли наистина някъде мнение на бсп относно отворените по великден църкви?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1813 -: Април 14, 2020, 18:43:46 »
говоря за липса на различия, къде видя отправка към мнение??

и как точно разбра за липсата на различие, като не знаеш мнението на нинова по въпроса, м? как точно стана? ей-така, звездите ти говорят, не ли?

как бе, как разбра, че различие няма?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1814 -: Април 14, 2020, 18:46:40 »
Тройче,
като умерен христиенин, имам слабост да се грижа за паството в неравностойно положение и веднага откликвам на тегобата ти кво било оДношението на БСП за празДника.
Те ти-
https://offnews.bg/politika/bsp-chestiti-vazkresenie-hristovo-predi-velikden-678144.html
Подробности - можеш и сам да си намериш в посочената декларация /но ако видиш зор - насреща съм!/.
Ся, мое да ми върнеш жеста с линк към изявлението на Каин, що е е**л майката на Авел. Там пък - аз се затруднявам.
Ко'ш каиш за толераСтност и сътрудничество м/у половете и джендърите, няма ли да откликнеш, Ъ?
пъсъ. Ако виждаш зор - обърни се към съдружничката си ф ООД-то, тя по ги мой тия врътки.
« Последна редакция: Април 14, 2020, 18:48:44 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1815 -: Април 14, 2020, 18:47:11 »
хм, за партия, която разчита хората да гласуват за нея,според мен това не е печеливша стратегия.

що? кое точно не ти харесва в идеята, че на зададен въпрос се отговаря, а на незададен такъв - не?

те всички разчитат хората да гласуват за тях. каква е позицията на герб по отношение на проблемите на размножаването на охлювите? а позицията на дпс по въпросите на популацията на щъркелите? сдс сигурно имат позиция по разпространението на поповото прасе по хорските градини, ама не я казват. щото никой не ги е питал.

а липсата на въпроси показва липса на интерес. когато има интерес - има въпроси, има и огласяване на отговори.

за така формулирана идея нямам възражения.

просто изказвам едно мнение -- аз, ако искам да ме изберат хората на следващите избори, а за една политическа партия това по дефиниция е така, бих искал хората да ме познават.

и не, нито дпс, нито герб, нито сдс имат позиции по въпросите, които те интересуват, но имат позиции за неща, които теб не те интересуват и доста гласовито ги обявяват. да ходим ли да търсим по вестниците или сайтовете какво точно ги вълнува?
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1816 -: Април 14, 2020, 18:53:31 »
говоря за липса на различия, къде видя отправка към мнение??

и как точно разбра за липсата на различие, като не знаеш мнението на нинова по въпроса, м? как точно стана? ей-така, звездите ти говорят, не ли?

как бе, как разбра, че различие няма?

къде бе, къде прочете, че нинова е несъгласна с отворените църкви, м?  :smokin:

или нейното несъгласие е мълчаливо?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1817 -: Април 14, 2020, 18:55:00 »
Тройче,
като умерен христиенин, имам слабост да се грижа за паството в неравностойно положение и веднага откликвам на тегобата ти кво било оДношението на БСП за празДника.
Те ти-
https://offnews.bg/politika/bsp-chestiti-vazkresenie-hristovo-predi-velikden-678144.html
Подробности - можеш и сам да си намериш в посочената декларация /но ако видиш зор - насреща съм!/.
Ся, мое да ми върнеш жеста с линк към изявлението на Каин, що е е**л майката на Авел. Там пък - аз се затруднявам.
Ко'ш каиш за толераСтност и сътрудничество м/у половете и джендърите, няма ли да откликнеш, Ъ?
пъсъ. Ако виждаш зор - обърни се към съдружничката си ф ООД-то, тя по ги мой тия врътки.

айде по-бавно:

какво
мисли
бсп/корнелия
за
отворените
по
великден
църкви
?
не
за
великден
и
за
църквите
по
принцип
.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1818 -: Април 14, 2020, 19:06:36 »
Тройче, ти ползваш форума да плюнеш.
ОК, ся, да зема и аз да бъда адекватен - Д   Г   Д.
Тва, щото искаш бавно.
Бързото е дгд
« Последна редакция: Април 14, 2020, 19:10:52 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1819 -: Април 14, 2020, 19:12:49 »
Тройче, ти ползваш форума да плюнеш.
ОК, ся, да зема и аз да бъда адекватен - Д   Г   Д.
Тва, щото искаш бавно.
Бързото е дгд

ясно.
тоест кат няма отговор на въпроса и се почва с детинщините, не ли?

форума го ползвах, за да задам въпрос, на който, ако някое знаеше отговора, можеше да каже:
*бсп нямат позиция
*бсп имат позиция и тя съвпада с тази на баце
*бсп имат позиция и тя е различна от тази на баце, а именно - ...
тва са вариантите в която и да е фселена.

наместо тва се носят от девет кладенеца води как позиции се обявявали само при сериозен опществен интерес и т.н. и т.н. само и само да се оправдае факта, че не се знае мнението на бсп по сериозен въпрос, какъвто е посещаването на църкви по време на пандемия...и че всъщност бсп не е несъгласна с позицията на правителството или пък изобщо не се е потрудила да има позиция по темата  :smokin:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1820 -: Април 14, 2020, 19:21:00 »
:t1207: :t1233:
Джиджинцето ви е отворила тема като слънце, казва се The Best от Иван Гешев.
Затова за пет минутки затварям тази тема, да ви пренеса багажа там. Поради идеята на господния инструмент (вероятно бичкия), там отиват и разсъжденията ви за имала ли е Нинова идея за Великден или си е купувала капа. Благодаря за вниманието!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1821 -: Април 14, 2020, 19:33:30 »
Quote (selected)
не ли?
Не.
Не ставай нагъл!
Искаш инструкция по експлоатация на Великден като за вибратор ли?
Зареди батериите, натисни това копче, за увеличаване честотата - онова и т.н. ли?
Ами дай ми отворко отговор на моя въпрос дето ти зададох, може пък и да се постарая да ти намеря мнение на БСП за твоя.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1822 -: Април 14, 2020, 19:35:22 »
Благодаря и аз. И не - Нинова не съм я виждал с капа, но розовото потниче от аватарчето на Тройчо е факт. Да давам ли доказателства?
пъсъ - ноо симпатично, като за Тройча. Има фкус.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1823 -: Април 14, 2020, 19:37:25 »
Гьозепе, не мога и не мога ти обърна внимание на твоите години и матрялно положение.
Но пък оценям интереса.

 :nuts:
« Последна редакция: Април 14, 2020, 19:53:24 от SgtTroy »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1824 -: Април 14, 2020, 19:53:54 »
Онцито, горкото, не може да намери нищо, което търси, ако словореда е малко разбъркан и има добавени коментари. Така ако е и с кода, блазя на колегите му. И на Корни за такъв трол. 
Почвам да и съчувствам -  не стига, че няма медийно отражение, ами и онци и норчето за капак...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1825 -: Април 14, 2020, 19:56:30 »
Няма бе, няма нищо на сайта на БСП, ей са гледах.

Питах и брачеда, той само промърмори нещо за взривяване на църкви, в исторически контекст, предполагам  :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1826 -: Април 14, 2020, 19:57:09 »
Не всякога съм съгласен и не с всичко от автора, но това не пречи да го уважавам като ерудит.
Quote (selected)
ВИРУСЪТ НА ИСТИНАТА
След аварията в Чернобил на 25 април 1986-а имаше три дни мъртво време, и едва тогава се появи официалното съобщение на съветските власти – все пак, и това бе забележително постижение за тромавите навици на Империята.
Но Истината се просмукваше бавно.
Беше в разгара на Студената война – и Чернобилският Ад беше използван по-скоро като оръжие от арсенала на пропагандните мурафети, нерядко и като повод за неприкрито злорадство.
Още не се бяха сетили, че всички, рано или късно, могат да бъдат подвластни на Абсолютното Зло.
Че няма абонамент за неприкосновеност.
Сега, във Вихрушката на коронавируса, няма място за злорадство.
Но за егоизъм – колкото щете.
Някои действия на властите, включително и на нашите, удивително напомнят за забавените рефлекси на Старците от Кремъл.
Наблюдаваме същото инатене пред Истината, както и самодоволно говорене, което преминава в невротично – ония поне умееха да си стискат ченетата, може да бяха и изкуствени, но им вършеха работа.
Коронавирусът може да бъде, поне донейде, обезсилен главно с Вируса на Истината.
Някои хора обаче не си дават сметка, че един ден ще бъде събрано на едно място всичко, което е било изговорено от тях.
И това ще бъде един скръбен алманах от неточности, взаимно изключващи се твърдения, също и от самохвалства.
Апелът на Световната здравна организация бе повече от ясен:
„Намерете у кого се крие вирусът… Тестове, тестове, тестове…“
Вслушахме ли се в този апел?
Ще ни дойде умът в главата, но със закъснение, както винаги.
Уж все се развиваме ускорено – но и все пристигаме със закъснение, ако изобщо пристигнем някъде.
Това пък е гарнирано със безумния ни стремеж да наложим някакъв български модел, някакво българско ноу-хау, което накрая се оказва измишльотина.
Нищо ново няма да измислим. Гледайте какво правят германците – и толкова, тъй и тъй сте се скатали открай време под полата на Меркел, нали все с това се хвалим.
Тия дни американската посланичка Херо Мустафа удари едно рамо на нашия Щаб. Хубаво.
Но нямаше да е лошо и да беше прочела анализа на доктор Румен Хичев.
Ето защо: д-р Хичев ръководи едно от звената в антикризисното реагиране на пандемията в Министерството на здравето на САЩ! На САЩ.
Анализът му за ситуацията у нас е най-малкото смущаващ, да не използвам по-силна дума. Чуйте го поне.
Презентацията му я има в Мрежата.
Светът се превърна в една хавра.
Още преди две десетилетия някои автори описаха/романизираха опасността от пандемии като сегашната – например, Патрик Линч във „Вируси“.
Това не попречи на войнолюбци от всички бои да търсят все по-ефикасни биологични оръжия.
И докато се готвят за Голямото Мърсуване, Всесилната Природа ни плесна по врата.
Преди няколко години бе разследвана Американската агенция за храните и лекарствата. Една от констатациите беше умопомрачителна: само в една от голям брой страни, които изнасят медикаменти и съставките им за САЩ, имало над петстотин производствени предприятия – а за една година Администрацията успяла да провери само тринайсет от тях!
„Откритият“ свят създаде условия за всевъзможни злоупотреби.
Лековерието отдавна взе надмощие над разумната предпазливост.
Експлозиите са неизбежни.
Всичко е шоу – дори въртенето на Земята биха спрели, за да се покажат.
Обама гледа в кабинета си екзекуцията на Осама Бен Ладен, и това се представя от медиите. Касапинът сто пъти заслужаваше съдбата си – но да наблюдаваш края му е някак прекалено/перверзно. Само Хилари Клинтън се разкихала, но обяснила, че има алергия.
Не ни съобщиха дали същата компания е гледала и содомизирането на хищника Кадафи, преди да го убият.
Гражданското общество у нас не се състоя. То се разпиля в различни неправителствени организации, немалко от които са успешно дирижирани от спонсорите им.
Да сте чули някоя от тях да задава неудобни въпроси за корона-кризата?
Есхил бил казал, че във всяка война първата жертва е Истината.
Сега, преди дори да е започнала битката, Истината вече бе пожертвана.
Някой беше написал, не си спомням в момента по какъв повод: „В един момент сме наперени петли, в следващия – перушина за бърсане на прах“.
Все пак, гражданската енергия намери своето убежище – и това са социалните мрежи и особено Фейсбук.
Властите се опитват, понякога дори брутално, да „усвоят“/укротят и тази територия.
Държавата може да не поиска да чуе д-р Хичев, но Фейсбук с удоволствие ще го приюти – понеже няма навика да козирува на този или онзи.
Нерядко Мрежата предлага и откровени фантасмагории, но както би казал Шерлок Холмс – „Когато си изключил невъзможното, онова, което остава, колкото и да е невероятно, трябва да е истината“.
Като изключим акциите на троловете – Привиденията, както ги наричам, а тяхната роля е почти изчерпана, всичко останало е спонтанно и истинско: и тъгата, и гневът, дори и пристрастията.
Истината се оглежда от всички страни, не се оглажда удобно – за нечий кеф.
Нашите уж простолюдни хора са много опасни: правят се, че ги водиш за носа, но безпогрешно различават нечия неувереност или пристрастност.
А и толкова са мамени, че безпогрешно разпознават лъжите.
Особено ония, които трябва да ни носят някаква утеха – вместо Истината.
Тя пък не е запазена за никого – ако имах телевизия, веднага щях да направя полемика между Щаба и д-р Хичев.
Приватизирането на Истината е невъзможно занятие.
И всеки опит да надраскаш името си върху нея е противен и пагубен.
Сигурно си спомняте известния афоризъм на Марк Твен: „Най-хубавото качество на истината е, че не ти се налага да помниш кога и какво си лъгал“.
Вижда ми се особено подходящ/поучителен по време на пандемия.
***
Никой човек не е остров, затворен в себе си;
всеки е парченце от сушата, частица от океана;
и една буца пръст да отвлече морето, Европа се смалява,
тъй както ако нос е бил отнесен или домът
на твой приятел, или пък твоят собствен;
смъртта на всеки земен жител ме отслабва, защото съм частица от човечеството;
така че никога не питай за кого бие камбаната;
тя бие за теб.
/Английският поет Джон Дън (1572 г. – 1631 г.)
***
Кеворк Кеворкян

https://www.facebook.com/kevorkkevorkianVN/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1827 -: Април 14, 2020, 20:20:16 »
за така формулирана идея нямам възражения.

просто изказвам едно мнение -- аз, ако искам да ме изберат хората на следващите избори, а за една политическа партия това по дефиниция е така, бих искал хората да ме познават.

и не, нито дпс, нито герб, нито сдс имат позиции по въпросите, които те интересуват, но имат позиции за неща, които теб не те интересуват и доста гласовито ги обявяват. да ходим ли да търсим по вестниците или сайтовете какво точно ги вълнува?

да де, тук въпросът е какво точно смятам аз, ти, трой, даже и баншито, и тя може между писъците нещо да смята за важно. партиите трудно могат да го разберат без някаква обратна връзка, и именно въпросите, които получават, са обратната връзка. ето мен примерно въобще не ме интересува мнението на бсп и нинова в частност за отворените църкви и не съм си правил труд да го търся. сержантът пък иска някой да му го снесе наготово, па и го обявява за най-важното нещо в обитаемата вселена. баншито... тя както винаги има трудности с изразяването, така че не е много ясно за какво точно пищи. ама пищи за нещо.

та личното ми мнение е, че партиите се стараят да отговарят на въпросите, които интересуват обществеността. а разбират какво интересува обществеността по въпросите, които са получили. ако в рамките на предизборно мероприятие отидат на среща с охлювъдния клъстер, сигурно ще се пообразоват предварително и за охлювите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1828 -: Април 14, 2020, 20:23:52 »
...само и само да се оправдае факта, че не се знае мнението на бсп по сериозен въпрос, какъвто е посещаването на църкви по време на пандемия...
това е въпрос...

Quote (selected)
и че всъщност бсп не е несъгласна с позицията на правителството или пък изобщо не се е потрудила да има позиция по темата
...а това е мнение, изсмукано от пръстенцата тройчови. прилепянето на едното към другото е не съвсем кадърен опит за заблуда :smokin:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1829 -: Април 14, 2020, 20:29:00 »
за така формулирана идея нямам възражения.

просто изказвам едно мнение -- аз, ако искам да ме изберат хората на следващите избори, а за една политическа партия това по дефиниция е така, бих искал хората да ме познават.

и не, нито дпс, нито герб, нито сдс имат позиции по въпросите, които те интересуват, но имат позиции за неща, които теб не те интересуват и доста гласовито ги обявяват. да ходим ли да търсим по вестниците или сайтовете какво точно ги вълнува?

да де, тук въпросът е какво точно смятам аз, ти, трой, даже и баншито, и тя може между писъците нещо да смята за важно. партиите трудно могат да го разберат без някаква обратна връзка, и именно въпросите, които получават, са обратната връзка. ето мен примерно въобще не ме интересува мнението на бсп и нинова в частност за отворените църкви и не съм си правил труд да го търся. сержантът пък иска някой да му го снесе наготово, па и го обявява за най-важното нещо в обитаемата вселена. баншито... тя както винаги има трудности с изразяването, така че не е много ясно за какво точно пищи. ама пищи за нещо.

само че освен обратна връзка (reaction) съществува и права връзка (action). И аз (а и сержанта) по-скоро говоря за action, докато ти наблягаш повече на reaction. Две страни на една монета са, според мен (action <--> reaction).

И остави баншито, тя няма нужда от наглеждане  :cool-1084:
 
та личното ми мнение е, че партиите се стараят да отговарят на въпросите, които интересуват обществеността. а разбират какво интересува обществеността по въпросите, които са получили. ако в рамките на предизборно мероприятие отидат на среща с охлювъдния клъстер, сигурно ще се пообразоват предварително и за охлювите.

Така де, но партиите не разбират какво интересува обществеността с помощта на обратната връзка (казано в такива термини), а по-скоро с помощта на правата връзка.

Колкото до охлювите -- проблемите на самите охлюви не са проблеми на охлювъдния клъстер. Различни са, така че няма нужда от образоване за половия живот на охлювите :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1830 -: Април 14, 2020, 20:37:25 »
...само и само да се оправдае факта, че не се знае мнението на бсп по сериозен въпрос, какъвто е посещаването на църкви по време на пандемия...
това е въпрос...

Quote (selected)
и че всъщност бсп не е несъгласна с позицията на правителството или пък изобщо не се е потрудила да има позиция по темата
...а това е мнение, изсмукано от пръстенцата тройчови. прилепянето на едното към другото е не съвсем кадърен опит за заблуда :smokin:

Така.
Има карантия и глоби за сички, които не спазват наредбите на минздрав.
Има изключение за верующи, които могат да се събират по църквите.

При тва положение - ни вопъл, ни стон от опозицията как едното се съвместява с другото.

Щото ако е ок да се ходи на църква, що да не е ок да се разхождаш безцелно...дори само тва е въпрос, който Корнелия пропусна да зададе...

Ма просто се борите за едни и същи 80%...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1831 -: Април 14, 2020, 20:42:55 »
само че освен обратна връзка (reaction) съществува и права връзка (action). И аз (а и сержанта) по-скоро говоря за action, докато ти наблягаш повече на reaction. Две страни на една монета са, според мен (action <--> reaction).
...
Така де, но партиите не разбират какво интересува обществеността с помощта на обратната връзка (казано в такива термини), а по-скоро с помощта на правата връзка.
правата връзка е осъществена с партийните документи - устав, програма, такива неща. за да бъде добавено нещо към тях, трябва да има заявен интерес. примерно преди сто години малко народ се е интересувал от екология, а сега е модерна - както във версията на гретето, така и по-други. и се смята за модерно в правата връзка да се включи и това. не за друго, а за да не се налага хората да питат. щото те ще питат - това е проверено в миналото.

въпросът на трой не е проверен в миналото, не е масов, никой освен него не се е сетил да го зададе. важен ли е? от негова гледна точка може би. от гледна точка на останалите - по-скоро не. защото никой не го е задал. а по важни въпроси хората питат.

Quote (selected)
И остави баншито, тя няма нужда от наглеждане
въобще не съм сигурен, виж го горкото как и днес една мисла не може да формулира, все се уточнява и уточнява. общинарите в софия правят ремонт на ремонта, а тя уточнявка на уточнявката :too_happy-1067:

и освен всичко друго се мъчи да се драчи с моята персона.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1832 -: Април 14, 2020, 20:49:46 »
и освен всичко друго, правата връзка е пак обратна връзка и отразява темите, които вълнуват членовете и симпатизантите на партията. те са най-лесни за проверка относно въпросите, които ги интересуват.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1833 -: Април 14, 2020, 21:12:47 »
Аз мога да приема извинението, че онци и не само има трудности с разбирането, мога и да се опитам пак да обясня, ама нали не за мен се стараят? Неразбрали не е оправдание за публиката. :D
Демонстрират от прозрачно по-прозрачно гънене, увъртане и охота да се дрънка за всичко друго и най-вече кой какъв бил, но не и каква им е официалната позиция по конкретния проблем.
« Последна редакция: Април 14, 2020, 21:19:23 от Banshee »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1834 -: Април 14, 2020, 21:23:03 »
само че освен обратна връзка (reaction) съществува и права връзка (action). И аз (а и сержанта) по-скоро говоря за action, докато ти наблягаш повече на reaction. Две страни на една монета са, според мен (action <--> reaction).
...
Така де, но партиите не разбират какво интересува обществеността с помощта на обратната връзка (казано в такива термини), а по-скоро с помощта на правата връзка.

правата връзка е осъществена с партийните документи - устав, програма, такива неща. за да бъде добавено нещо към тях, трябва да има заявен интерес. примерно преди сто години малко народ се е интересувал от екология, а сега е модерна - както във версията на гретето, така и по-други. и се смята за модерно в правата връзка да се включи и това. не за друго, а за да не се налага хората да питат. щото те ще питат - това е проверено в миналото.

Ами не, в твоя пример партийните документи са обратната връзка, reaction на обществените нагласи.

въпросът на трой не е проверен в миналото, не е масов, никой освен него не се е сетил да го зададе. важен ли е? от негова гледна точка може би. от гледна точка на останалите - по-скоро не. защото никой не го е задал. а по важни въпроси хората питат.

Ами според мен е важен, именно от епидемиологична гледна точка. От тази гледна точка, оставянето на фризьорските салони отворени също е глупост на батето ни Бойко. Не че няма и други, но вече се изморих да ги следя.

Quote (selected)
И остави баншито, тя няма нужда от наглеждане

въобще не съм сигурен, виж го горкото как и днес една мисла не може да формулира, все се уточнява и уточнява. общинарите в софия правят ремонт на ремонта, а тя уточнявка на уточнявката :too_happy-1067:

И въпреки това, няма нужда от наглеждане.

и освен всичко друго се мъчи да се драчи с моята персона.

Ами не и обръщай внимание, бъди кавалер  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1835 -: Април 14, 2020, 21:25:12 »
и освен всичко друго, правата връзка е пак обратна връзка и отразява темите, които вълнуват членовете и симпатизантите на партията. те са най-лесни за проверка относно въпросите, които ги интересуват.

Да, отразява ги, но инициативата за нея вече е на партията, а не на симпатизантите и членовете и (imnsho).
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1836 -: Април 14, 2020, 21:26:20 »
Аз мога да приема извинението, че онци и не само има трудности с разбирането, мога и да се опитам пак да обясня, ама нали не за мен се стараят? Неразбрали не е оправдание за публиката. :D

Демонстрират от прозрачно по-прозрачно гънене, увъртане и охота да се дрънка за всичко друго и най-вече кой какъв бил, но не и каква им е официалната позиция по конкретния проблем.

Ама и ти си една драка :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1837 -: Април 14, 2020, 21:31:44 »
Мернах, че обсъждането на Корни Нинова е в темата за Гешев и тръгнах на бегом да видя какво става.  :m1728:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1838 -: Април 14, 2020, 21:33:25 »
Ами според мен е важен, именно от епидемиологична гледна точка. От тази гледна точка, оставянето на фризьорските салони отворени също е глупост на батето ни Бойко. Не че няма и други, но вече се изморих да ги следя.
ето, станахте двама, тежестта на въпроса се удвои.

Quote (selected)
Ами не и обръщай внимание, бъди кавалер
първо, джендърите не понасят кавалерите, щото жените не са по-слабия пол, а са равнопоставени.
второ, аз вече я освободих за днес, пуснах я да плува, левитира или по какъвто там начин се придвижва между писъците.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1839 -: Април 14, 2020, 21:35:09 »
Quote (selected)
No evidence of clinical efficacy of hydroxychloroquine in patients hospitalized for COVID-19 infection with oxygen requirement:
results of a study using routinely collected data to emulate a target trial


https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.10.20060699v1
Abstract
Background Treatments are urgently needed to prevent respiratory failure and deaths from coronavirus disease 2019 (COVID-19). Hydroxychloroquine (HCQ) has received worldwide attention because of positive results from small studies. Methods We used data collected from routine care of all adults in 4 French hospitals with documented SARS-CoV-2 pneumonia and requiring oxygen ≥ 2 L/min to emulate a target trial aimed at assessing the effectiveness of HCQ at 600 mg/day. The composite primary endpoint was transfer to intensive care unit (ICU) within 7 days from inclusion and/or death from any cause. Analyses were adjusted for confounding factors by inverse probability of treatment weighting. Results This study included 181 patients with SARS-CoV-2 pneumonia; 84 received HCQ within 48 hours of admission (HCQ group) and 97 did not (no-HCQ group). Initial severity was well balanced between the groups. In the weighted analysis, 20.2% patients in the HCQ group were transferred to the ICU or died within 7 days vs 22.1% in the no-HCQ group (16 vs 21 events, relative risk [RR] 0.91, 95% CI 0.47-1.80). In the HCQ group, 2.8% of the patients died within 7 days vs 4.6% in the no-HCQ group (3 vs 4 events, RR 0.61, 95% CI 0.13-2.89), and 27.4% and 24.1%, respectively, developed acute respiratory distress syndrome within 7 days (24 vs 23 events, RR 1.14, 95% CI 0.65-2.00). Eight patients receiving HCQ (9.5%) experienced electrocardiogram modifications requiring HCQ discontinuation. Interpretation These results do not support the use of HCQ in patients hospitalised for documented SARS-CoV-2-positive hypoxic pneumonia.

the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1840 -: Април 14, 2020, 21:37:32 »
и освен всичко друго, правата връзка е пак обратна връзка и отразява темите, които вълнуват членовете и симпатизантите на партията. те са най-лесни за проверка относно въпросите, които ги интересуват.

Да, отразява ги, но инициативата за нея вече е на партията, а не на симпатизантите и членовете и (imnsho).
да, но се появяват именно като реакция на мнението на членовете и симпатизантите. като цяло партията няма как да си измисли от въздуха некви позиции - партията е сбор от членовете си и трябва да отразява именно позицията на членовете си. то верно, че напоследък стана мноо модерно след избирането позициите на избраниците да се врътнат на около пи радиана, ама по принцип не трябва да е така. а нинова специално следи какво мислят партийците и се старае да го спазва. за което фирминът примерно беше изключително нещастен - как така некви си 90% от членовете няма да мислят като него за стамбулската.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1841 -: Април 14, 2020, 21:38:03 »

Quote (selected)
Ами не и обръщай внимание, бъди кавалер

първо, джендърите не понасят кавалерите, щото жените не са по-слабия пол, а са равнопоставени.
второ, аз вече я освободих за днес, пуснах я да плува, левитира или по какъвто там начин се придвижва между писъците.

Ти не си джендър, така че бъди кавалер :m1728:
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1842 -: Април 14, 2020, 21:40:48 »
Ти не си джендър, така че бъди кавалер :m1728:

и да рискувам да ме опищят как не спазвам равнопоставеността на всичките 31, 37, 68 или колкото там пола има напоследък?

както и да е, аз вече поех този риск. нека плува и да пищи на воля, но не в моята посока.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1843 -: Април 14, 2020, 21:48:03 »
Калинчо, ти верно ли си Дежурния? Странно, че в другия форум не съм ти фен, а тук блестиш с членоразделност, хумор и хладнокръвие. От отраженията ще да е.  :)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1844 -: Април 14, 2020, 21:56:14 »
То като отиде конят у ряката, никакви илачи не помагат. Вчера разкопах изследване на СЗО относно хлорокина от 1986-та со все схеми на приложения, защо работи, как работи и как да не се ползва. Ама сега основната задача е да се докаже, че НЕ работи. Е, те като докарат човека до трупно състояние, после го лекуват, верно няма да работи.
https://www.google.com/url?q=https://apps.who.int/iris/bitstream/handle/10665/40173/WHO_TRS_711_%2528part1%2529_rus.pdf?sequence%3D6%26isAllowed%3Dy&sa=D&source=hangouts&ust=1586948877420000&usg=AFQjCNHNM20EQcmQ72SFnwR4_RqkG7KQbg
П.П. Бях се оляла с годината 1086, не бе, по-скорощно е изследването!  :t1813:
« Последна редакция: Април 15, 2020, 07:03:22 от Ной »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1845 -: Април 14, 2020, 21:57:29 »
и освен всичко друго, правата връзка е пак обратна връзка и отразява темите, които вълнуват членовете и симпатизантите на партията. те са най-лесни за проверка относно въпросите, които ги интересуват.

Да, отразява ги, но инициативата за нея вече е на партията, а не на симпатизантите и членовете и (imnsho).
да, но се появяват именно като реакция на мнението на членовете и симпатизантите. като цяло партията няма как да си измисли от въздуха некви позиции - партията е сбор от членовете си и трябва да отразява именно позицията на членовете си. то верно, че напоследък стана мноо модерно след избирането позициите на избраниците да се врътнат на около пи радиана, ама по принцип не трябва да е така. а нинова специално следи какво мислят партийците и се старае да го спазва. за което фирминът примерно беше изключително нещастен - как така некви си 90% от членовете няма да мислят като него за стамбулската.

може да ти е убягнало, но на избори имат право да гласуват гласоподаватели, не само партийни членове.
модерните партии, и тва от стотина години насам, се стараят да представляват не само членската си маса, но най-вече потенциалните си гласоподаватели.
ф уравнението гласоподаватели е повече от патрийни членове; ако една партия разчита само на твърдото си ядро членове, нема стигне доникъде.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1846 -: Април 14, 2020, 21:57:51 »
Ако да беше вярно, че се карат тези, които се обичат, вие ще затъмните Ромео и Жулиета направо на балкона! (Така де, социално дистанциране требе!)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1847 -: Април 14, 2020, 21:58:38 »
и освен всичко друго, правата връзка е пак обратна връзка и отразява темите, които вълнуват членовете и симпатизантите на партията. те са най-лесни за проверка относно въпросите, които ги интересуват.

Да, отразява ги, но инициативата за нея вече е на партията, а не на симпатизантите и членовете и (imnsho).

да, но се появяват именно като реакция на мнението на членовете и симпатизантите. като цяло партията няма как да си измисли от въздуха некви позиции - партията е сбор от членовете си и трябва да отразява именно позицията на членовете си. то верно, че напоследък стана мноо модерно след избирането позициите на избраниците да се врътнат на около пи радиана, ама по принцип не трябва да е така. а нинова специално следи какво мислят партийците и се старае да го спазва. за което фирминът примерно беше изключително нещастен - как така некви си 90% от членовете няма да мислят като него за стамбулската.

Не, появяват се като реакция именно на нагласите на обикновените хора, които след това може да станат членове и симпатизанти на тази партия.

Слагаш каруцата пред коня според мен :)
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1848 -: Април 14, 2020, 22:01:44 »
Ти не си джендър, така че бъди кавалер :m1728:

тва апел за салонни маниери ли е?

май имаше нещо от сорта на:

...господи, не ни подлагай на изпитания, които не са по силите ни,
за да не помръкне в нас сиянието ти и да не станем пленници на злото...


ма питай някой от другите колеги, дето са по-наясно с божията промисъл, дявола и злото  :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1849 -: Април 14, 2020, 22:05:11 »
Ной, ти би ли го приела лично? Той е така с всички жени, които не му напомнят на Корни/или на него.  :D

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1850 -: Април 14, 2020, 22:05:45 »
Ся.
Некой се дразнят че в България има отворени православни храмове тва го сфащам.
Не сващам обаче що се не дразнят от джамии, синагоги ...... те също не са затворени.
Второ не сфащам що Нинова и БСП требе "са виновни".

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1851 -: Април 14, 2020, 22:15:25 »
Като проследим хронологията, онци с буратино много се караше  :D 

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1852 -: Април 14, 2020, 22:17:14 »
може да ти е убягнало, но на избори имат право да гласуват гласоподаватели, не само партийни членове.
модерните партии, и тва от стотина години насам, се стараят да представляват не само членската си маса, но най-вече потенциалните си гласоподаватели.
ф уравнението гласоподаватели е повече от патрийни членове; ако една партия разчита само на твърдото си ядро членове, нема стигне доникъде.

ти сигурно не си забелязал, ама наоколо се навъртат неколкостотин партии, всеки има прекрасната възможност да си избере на вкус и цвят. тези, които в стремежа си да привлекат страничните наблюдатели, са готови да си загубят членовете, накрая губят всичко.

то от толкоз модерност народът не може да различи енп от пес. щото стана не модерност, а карашик.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1853 -: Април 14, 2020, 22:21:11 »
Не, появяват се като реакция именно на нагласите на обикновените хора, които след това може да станат членове и симпатизанти на тази партия.

Слагаш каруцата пред коня според мен :)
не. събират се едни хора със сходни идеи, правят си партия, описват сходните си идеи в партийните документи. регистрират партията. оттам нататък почват да се чудят какво още могат да прибавят, за да не противоречи на досегашните документи и за да успее да привлече още симпатизанти и членове.

първо имаш партия, която си има устав, програма и каквото там искат за регистрация. после, след регистрацията, почва набирането на допълнителна членска маса.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1854 -: Април 14, 2020, 22:26:18 »

ти сигурно не си забелязал, ама наоколо се навъртат неколкостотин партии, всеки има прекрасната възможност да си избере на вкус и цвят. тези, които в стремежа си да привлекат страничните наблюдатели, са готови да си загубят членовете, накрая губят всичко.

то от толкоз модерност народът не може да различи енп от пес. щото стана не модерност, а карашик.

при нас в парламента има социалистическа, комунистическа и между тях една партия на демократичния социализъм.
одделно едни леви като цяло защитници на животните и природата.
опозицията са социалдемократи и са центристи, най-общо казано или, аре, дясно-център.

избирателите им са много повече от партийните членове, хората успяват да се ориентират дори и само в лявото и в центъра без да е нужно да са партийни членове.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1855 -: Април 14, 2020, 22:27:30 »
Второ не сфащам що Нинова и БСП требе "са виновни".

щото най-лесно. сепак друго си е да си имаш вечно набеден. 'зайо, що си с шапка, зайо, що си без шапка'.

иначе нинова е виновна откак се опъна за истанбулската.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1856 -: Април 14, 2020, 22:27:34 »
Да чуем версията на буратино.  :D Според мен няма да го каже, но те е излъгал, че ще гласува за Корни и като ти гледам акъла, хванал си се.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1857 -: Април 14, 2020, 22:28:20 »
при нас в парламента има социалистическа, комунистическа и между тях една партия на демократичния социализъм.
одделно едни леви като цяло защитници на животните и природата.
опозицията са социалдемократи и са центристи, най-общо казано или, аре, дясно-център.

искрено се радвам за теб.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1858 -: Април 14, 2020, 22:31:33 »
Да чуем версията на буратино.  :D Според мен няма да го каже, но те е излъгал, че ще гласува за Корни и като ти гледам акъла, хванал си се.
скрий се бе, досадо пищяща. баси кретенизма демонстрираш напоследък, честно. оня трол си измисляше за нинова, ти си измисляш за мен. баси обсесията, баси чудото.

а бе, ти верно ли си толко застреляна? я кажи, освен че ще гласува за корни, какво друго ми обеща? нали беше там?

и като се събуди, двата пръста в контакта, не ли :too_happy-1067:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #1859 -: Април 14, 2020, 22:34:29 »
От една страна писъците ти радват садиста в мен, от друга страна - грозна гледка, оставям те и си измивам ръцете.