Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:30:02

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1044643 пъти)

0 Потребители и 28 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2040 -: Май 03, 2020, 22:36:33 »
ся кво се оказа: спряха да преповтарят ген мутаф и взеха и да се зачитат в текстовете :bigok:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2041 -: Май 03, 2020, 22:37:15 »
Quote (selected)
Quote (selected)
мда 30 годин.

Мисля, че ще "факторите" ще се опитат да се направят на разсеяни.
Особено сега когато Тръмп им подаде спасителната мантра:
"Комунистите от Китай са виновни!"
Промяната няма да е този път.
Тръмп е в ъгъла. Ще опитва всичко.
Но не бих го отписал въпреки неудобната дата за избор.
За мен е по-интересно руснаците заедно с имунитета SARS-х вируса дали няма да получат и по-важния имунитет към лебераския вирус.
 
А SARS-х, щото доста необичайно и неочаквано се развива ковида там. Последната седмица-две.
ДА видим дъл нема се окаже нов щам и нечии кунки.
« Последна редакция: Май 03, 2020, 22:39:52 от 66 »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2042 -: Май 03, 2020, 22:57:05 »
По-пресни данни за Банско
Quote (selected)
02 май 2020
1533 човека от Банско  са изследваните до този момент в рамките на масовия скрийнинг в курорта, който започна на 12 април. При шестима е доказана прясна вирусна инфекция, но без тежки сиптоми. С ранни и късни антитела са били 28, а 46 са  преболедували инфекцията и имат  късни  антитела.
http://www.blagoevgrad.utre.bg/2020/05/02/556171-tri_ot_novite_polozhitelni_probi_za_covid_19_v_blagoevgradsko_sa_na_detsa_ot_simitli

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2043 -: Май 03, 2020, 23:15:53 »
По-пресни данни за Банско
Quote (selected)
02 май 2020
1533 човека от Банско  са изследваните до този момент в рамките на масовия скрийнинг в курорта, който започна на 12 април. При шестима е доказана прясна вирусна инфекция, но без тежки сиптоми. С ранни и късни антитела са били 28, а 46 са  преболедували инфекцията и имат  късни  антитела.

http://www.blagoevgrad.utre.bg/2020/05/02/556171-tri_ot_novite_polozhitelni_probi_za_covid_19_v_blagoevgradsko_sa_na_detsa_ot_simitli

А колко бяха общо карантинираните в Банско? И колко постоянни жители имаше?
the lamers club honourable member …

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2044 -: Май 04, 2020, 06:57:24 »
Quote (selected)
А колко бяха общо карантинираните в Банско? И колко постоянни жители имаше?
На първия въпрос няма кой да отговори. На втория - 9185 броя  :smokin:
Не стигат за грипна ваканция в средностатистическо столично училище

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2045 -: Май 04, 2020, 17:38:57 »
Слушам в момента министерката на социалните грижи. Пред другата змия - Цветанка.
Начи, ся, за заразата в единия дом за стари хора бил виновен един от живеещите там. Излизал, връщал се...не спазвал човека карантията и ей на кво се получавало. А го предупреждавали...отговорност нямал...абе ей от такива се разваляла карантията!
И статистиката Му разбира се.
Малка подробност изтече между логореята - човекът бил с тежка деменция и това го знаели!
Но си му прилагали общите изисквания де, те са си чииистички хората.
Естесствено, човекът си заминал де и престанал да създава грижи и да пречи на статистиката Му.
Ей тва мерките.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2046 -: Май 04, 2020, 18:44:26 »
Слушах един доктор, на 30 г., изкарал короната за  2 седмици, отслабнал с 15 килограма, тежко е било.

Между другото, смелите дарвинисти са ми нелепи, някакъв в САЩ, агитирал за свобода и против карантините, споминал се от короната накрая.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2047 -: Май 04, 2020, 19:09:38 »
Да вземеш единичен случай и да го го развяваш като пример не е много ... правилно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2048 -: Май 04, 2020, 19:16:28 »
Специално в САЩ в някой щати не се преподава теорията на Дарвин и резултатите са видими.
Обаче си имат награда "Дарвин", тая година сигурно ще я присъдят на пиещите белина.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2049 -: Май 04, 2020, 19:56:18 »
Не правя изводи от един случай, давам го за пример, че никой не е застрахован да не се разболее.

Вирус има, опасен е, има и нагнетяване на истерия и хаос, всеки си гледа интереса.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2050 -: Май 04, 2020, 19:59:47 »
Quote (selected)
Вирус има, опасен е,

Да и смята да поостане.
Ще трябва да се научим да живеем с него.
Да живеем, не да умираме от страх.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2051 -: Май 04, 2020, 20:04:35 »
Цитат на: Maximus II
Вирус има, опасен е

Не, не е опасен. Опасни ще са следващите вируси, които ще ни "подарят".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2052 -: Май 04, 2020, 20:06:50 »
Ми който си е съсипал здравеопазване да му мисли  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2053 -: Май 04, 2020, 20:07:59 »
По-пресни данни за Банско
Quote (selected)
02 май 2020
1533 човека от Банско  са изследваните до този момент в рамките на масовия скрийнинг в курорта, който започна на 12 април. При шестима е доказана прясна вирусна инфекция, но без тежки сиптоми. С ранни и късни антитела са били 28, а 46 са  преболедували инфекцията и имат  късни  антитела.

http://www.blagoevgrad.utre.bg/2020/05/02/556171-tri_ot_novite_polozhitelni_probi_za_covid_19_v_blagoevgradsko_sa_na_detsa_ot_simitli

А колко бяха общо карантинираните в Банско? И колко постоянни жители имаше?
Колко точно са били карантинираните в Банско едва ли може да се каже съвсем точно. По настоящ адрес се водят 8750 човека (към 15 март 2020) По постоянен и настоящ адрес (показател за местни) са 7732.  Порядъкът е ясен 8-9-10 хиляди човека.
По-интересното е друго, с увеличаване броя на тестваните, делът на тези с антителата намалява непрекъснато. От първата група, обхванала най-застрашените (и много други естествено) - от 860 човека - 60 броя с различни антитела (7%). От втората група - (1533-860 = 733) с разни антитела са 20 човека (2.8%). Ще е интересно как ще върви още по-нататък, ако се обявят някакви допълнителни резултати.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2054 -: Май 04, 2020, 20:33:56 »
Колко точно са били карантинираните в Банско едва ли може да се каже съвсем точно.

никой не може да каже точно, защото това е търсена и постигната държавна политика. като се въведат 15 адреса за регистрация, на никой от които можеш да бъдеш намерен - това е резултатът.

иначе е елементарно да имаш един-единствен адрес, на който да си получаваш кореспонденцията. елементарно е да държавните и местните власти пращат всичко, което касае гражданина и данъкоплатеца, по пощата и на адреса за кореспонденция. елементарно е, ако няма лице на посочения адрес, да не може примерно да си поднови личната карта или задграничния паспорт.

един куп неща са елементарни. ама ние сме по сложнотиите.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2055 -: Май 04, 2020, 20:35:31 »
По-пресни данни за Банско
Quote (selected)
02 май 2020
1533 човека от Банско  са изследваните до този момент в рамките на масовия скрийнинг в курорта, който започна на 12 април. При шестима е доказана прясна вирусна инфекция, но без тежки сиптоми. С ранни и късни антитела са били 28, а 46 са  преболедували инфекцията и имат  късни  антитела.

http://www.blagoevgrad.utre.bg/2020/05/02/556171-tri_ot_novite_polozhitelni_probi_za_covid_19_v_blagoevgradsko_sa_na_detsa_ot_simitli

А колко бяха общо карантинираните в Банско? И колко постоянни жители имаше?
Колко точно са били карантинираните в Банско едва ли може да се каже съвсем точно. По настоящ адрес се водят 8750 човека (към 15 март 2020) По постоянен и настоящ адрес (показател за местни) са 7732.  Порядъкът е ясен 8-9-10 хиляди човека.
По-интересното е друго, с увеличаване броя на тестваните, делът на тези с антителата намалява непрекъснато. От първата група, обхванала най-застрашените (и много други естествено) - от 860 човека - 60 броя с различни антитела (7%). От втората група - (1533-860 = 733) с разни антитела са 20 човека (2.8%). Ще е интересно как ще върви още по-нататък, ако се обявят някакви допълнителни резултати.

Ами да видим.
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2056 -: Май 04, 2020, 21:34:45 »
Колко точно са били карантинираните в Банско едва ли може да се каже съвсем точно.

никой не може да каже точно, защото това е търсена и постигната държавна политика. като се въведат 15 адреса за регистрация, на никой от които можеш да бъдеш намерен - това е резултатът.

иначе е елементарно да имаш един-единствен адрес, на който да си получаваш кореспонденцията. елементарно е да държавните и местните власти пращат всичко, което касае гражданина и данъкоплатеца, по пощата и на адреса за кореспонденция. елементарно е, ако няма лице на посочения адрес, да не може примерно да си поднови личната карта или задграничния паспорт.

един куп неща са елементарни. ама ние сме по сложнотиите.
Системата в България си е горе-долу такава. Имаш постоянен адрес и там получаваш важната кореспонденция, той е записан в документите за самоличност и прочие. адрес по местоживеене е просто мястото където живееш за по-дълго време, вид регистрация. В някои случаи е по-удобен, за текуща кореспонденция. Това, че не можеш да откриеш човек на максимум два различни адреса е от мърляво поддържане на системата и в доста случаи на евтини адвокатски трикове и оправдания.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2057 -: Май 04, 2020, 21:49:50 »
Населението в Банско е къде 10 хил. (пряко сили). Хванати там от блокадата заради измислената карантина външни хора (като мен напр.), да са били около 100. Може и много по-малко. Какво знаем още?

* Уж заразените англичани - нямаше нито един доказан (след намеса на посолството дадоха резултати),

* външни, хванали зараза - двама, заминали си преди карантината - други няма,

* измудриха също някаква "заразена"израелска група - не е вярно, не е била в Банско, а май в Пампорово.

Отделно в последно време излезе, че в същност от "голямото" и масивно 2-хилядно тестване, се оказа, че няма в действителност заразени, уж някакви десетки с изграден имунитет - от местните извори...  Даже бяха обвинили лекарите в Банско в заговор, че прикривали 'нам си 'кво. Също фейк.

Преди дни се разбра, че тестера ИМ по принцип е вятър работа?!  :peeing-2085:

- Просто гробарите загубиха изборите там, а и кмета е от други, някакъв... Нищо, че се беше подмокрил верноподанически при посещението на ББ неотдавна.
 :smokin:
« Последна редакция: Май 04, 2020, 21:53:27 от Eisblock »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2058 -: Май 04, 2020, 21:51:21 »
Цитат на: Калинчо
Това, че не можеш да откриеш човек на максимум два различни адреса е от мърляво поддържане на системата

В с-ма, в която 90 % са калинки, друго и не може да бъде.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2059 -: Май 04, 2020, 22:19:07 »

- Просто гробарите загубиха изборите там, а и кмета е от други, някакъв...
Една забележка. Ако причината за блокадата на Банско са изборните резултати, това означава,  че на ГЕРБаджиите им липсва ...Цецо.
Щото изборите в Банско по традиция се решават в Добринище.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2060 -: Май 04, 2020, 22:42:27 »
Системата в България си е горе-долу такава. Имаш постоянен адрес и там получаваш важната кореспонденция, той е записан в документите за самоличност и прочие. адрес по местоживеене е просто мястото където живееш за по-дълго време, вид регистрация. В някои случаи е по-удобен, за текуща кореспонденция. Това, че не можеш да откриеш човек на максимум два различни адреса е от мърляво поддържане на системата и в доста случаи на евтини адвокатски трикове и оправдания.

това даже и правоверен гербер би трябвало да знае, че са глупости.

първо, от това, което си писал, следва че от 'постоянен адрес' няма смисъл, след като има друг адрес, 'където живееш за по-дълго време'.

второ, държавата по никакъв начин не се старае да поддържа и изисква адресната регистрация да е вярна. с кой акъл нои приема  без оспорване договор за постоянна работа в софия на адресно регистриран в добрич? сигурно той пътува по десет часа на ден от адреса си до местоработата си и обратно. и от друга страна, хазяинът му си остава в черната икономика /тя даже и сива не е/.

трето, за какво точно ти е необходима адресната регистрация, за да имаш интерес да я поддържаш актуална? тук е необходима за всичко - трудови договори, банкови услуги - сметки и карти, всякакви неща, които се купуват на некви вноски, всякакви абонаменти...

четвърто, колко точно кореспонденция получаваш на адреса си? всеки месец ми идат един куп писма, отделно всякаквите брошури. като излизам в отпуск моля комшията да ми взема кореспонденцията, щото за две седмици пощенската кутия се препълва, даже и да сложа надпис 'битте кайне вербунг'.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2061 -: Май 04, 2020, 22:55:36 »
о, онци, о съвсем невисока топко:

https://bgtranslationservices.wordpress.com/2014/12/26/%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D0%BD%D0%B5%D0%BD-%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%8F%D1%89-%D0%B0/amp/

о, ойроценности с ред, постоянен адрес и много спам

о, **чина, където никой не получава банкови извлечения на адрес, нито пък мобилните оператори доставят на адрес нови сим карти и/или телефони, нито пък спиди ги има тия адреси за нещо, нито амазон, нито сайтовете за зоб, мдааа :smokin:



Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2062 -: Май 04, 2020, 22:59:35 »
Но, да, ако личните карти бяха с чип и смяната на адрес щеше да за нула време работа.

Тук гражданята са обзаведени с безплатен дигитален ключ, което обезмисля в голяма степен ходене по бюрокрация.

Отделно, че ако се налага, си има разни аппове да си вземеш номерче.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2063 -: Май 04, 2020, 23:15:15 »
...

о, троле, търсещ къде да се заядеш, вземи се скрий. иначе е показателно, че резгираш като ощипан на мнение, адресирано до правоверните гербери :bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2064 -: Май 04, 2020, 23:19:05 »
...

о, троле, търсещ къде да се заядеш, вземи се скрий. иначе е показателно, че резгираш като ощипан на мнение, адресирано до правоверните гербери :bigok:


...
трето, за какво точно ти е необходима адресната регистрация, за да имаш интерес да я поддържаш актуална? тук е необходима за всичко - трудови договори, банкови услуги - сметки и карти, всякакви неща, които се купуват на некви вноски, всякакви абонаменти...

четвърто, колко точно кореспонденция получаваш на адреса си? всеки месец ми идат един куп писма, отделно всякаквите брошури. като излизам в отпуск моля комшията да ми взема кореспонденцията, щото за две седмици пощенската кутия се препълва, даже и да сложа надпис 'битте кайне вербунг'.

Ликбез малце, от мен да мине.

Но чети, чети...

И ако ти се наложи да използваш бг си адрес за нещо, не се притеснявай - и там доставят "неща, които си купуваш на вноски"  :smokin:

О, потребителско общество...
« Последна редакция: Май 04, 2020, 23:23:40 от SgtTroy »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2065 -: Май 04, 2020, 23:26:47 »
тролщини. по какъв точно начин линка ти противоречи на това, което аз съм писал, м? как точно ще обосновеш с линка си нежеланието на държавата да стимулира законопослушността на гражданите?

какъв ми е проблемът да имам постоянен адрес във видин, настоящ в ахтопол и постоянен трудов договор в пловдив? м?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2066 -: Май 04, 2020, 23:30:12 »
тролщини. по какъв точно начин линка ти противоречи на това, което аз съм писал, м? как точно ще обосновеш с линка си нежеланието на държавата да стимулира законопослушността на гражданите?

какъв ми е проблемът да имам постоянен адрес във видин, настоящ в ахтопол и постоянен трудов договор в пловдив? м?

Ами тва в Бг е архаизъм наистина, но калинчо (и видно от линка) е прав, че по закон има постоянен и настоящ адрес, които могат и да не съвпадат.
Не коментирам дали има логика.

П за трудовия ти договор не знам ква е връзката с адреса. Не си длъжен да си смениш адреса май 30 дни и не виждам проблем да сключиш договор преди да си смениш адреса.
« Последна редакция: Май 04, 2020, 23:32:38 от SgtTroy »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2067 -: Май 04, 2020, 23:34:19 »
А за законопослушността - колкото повече хаос, толко повече Батак с избирателни списъци и т.н.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2068 -: Май 04, 2020, 23:36:49 »
аз това, че има два адреса, прекрасно го знам. само че държавата по никакъв начин не стимулира поддържането на въпросните адреси актуални.

а това, че ти като невидял /и интелектуално ощетен/ се засегна от мнение, предназначено за превоверни гербери, и тръгна да ме оборваш с малоумни линкове, не го коментирам :bigok:

между другото, тук на единствения ми адрес пристигат и изборните документи, с които ходя в секцията да гласувам. местните избори бяха точно преди въвеждането на карантината, за балотажа се гласуваше по пощата. идват едни симпатични бланки, които показваш в секцията заедно с личната си карта. и пак идат по пощата, на хартия.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2069 -: Май 04, 2020, 23:40:20 »
аз това, че има два адреса, прекрасно го знам. само че държавата по никакъв начин не стимулира поддържането на въпросните адреси актуални.

а това, че ти като невидял /и интелектуално ощетен/ се засегна от мнение, предназначено за превоверни гербери, и тръгна да ме оборваш с малоумни линкове, не го коментирам :bigok:

между другото, тук на единствения ми адрес пристигат и изборните документи, с които ходя в секцията да гласувам. местните избори бяха точно преди въвеждането на карантината, за балотажа се гласуваше по пощата. идват едни симпатични бланки, които показваш в секцията заедно с личната си карта. и пак идат по пощата, на хартия.

Пу, пу!
Ма то много хубаво било в тая Германия, брей...


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2070 -: Май 04, 2020, 23:45:25 »
П за трудовия ти договор не знам ква е връзката с адреса. Не си длъжен да си смениш адреса май 30 дни и не виждам проблем да сключиш договор преди да си смениш адреса.

той трудовият договор е основната причина да не си седиш на постоянния адрес и да се налага да има втори. ти ми кажи с кой акъл нои приема декларация от работодател в пловдив, че е сключил трудов договор за 800 лв бруто с работник, който има постоянен адрес във видин и настоящ - в ахтопол. че той работникът само бензина не може да си плати.

ама то това, че държавата приема да я лъжат нагло и безхаберно, е съвсем в реда на нещата, не ли, м?

защо в софия е пълно с коли с номера от цялата страна? нападжиите къде блеят? никой не се усеща, че тези хора и да искат, не могат да се регистрират адресно в софия, щото нямат договори за наем и съответно нямат основание за адресна регистрация? и е много трудно да ги засекат, интервюират, одялкат няколко от най-наглите наемодатели? да видиш после как всички ще станат изпълнителни.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2071 -: Май 04, 2020, 23:47:15 »
П за трудовия ти договор не знам ква е връзката с адреса. Не си длъжен да си смениш адреса май 30 дни и не виждам проблем да сключиш договор преди да си смениш адреса.

той трудовият договор е основната причина да не си седиш на постоянния адрес и да се налага да има втори. ти ми кажи с кой акъл нои приема декларация от работодател в пловдив, че е сключил трудов договор за 800 лв бруто с работник, който има постоянен адрес във видин и настоящ - в ахтопол. че той работникът само бензина не може да си плати.

ама то това, че държавата приема да я лъжат нагло и безхаберно, е съвсем в реда на нещата, не ли, м?

защо в софия е пълно с коли с номера от цялата страна? нападжиите къде блеят? никой не се усеща, че тези хора и да искат, не могат да се регистрират адресно в софия, щото нямат договори за наем и съответно нямат основание за адресна регистрация? и е много трудно да ги засекат, интервюират, одялкат няколко от най-наглите наемодатели? да видиш после как всички ще станат изпълнителни.

Ма ти ако търсиш спор колко е зле бг администрацията, нямаме различия.


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2072 -: Май 04, 2020, 23:54:03 »
Ма ти ако търсиш спор колко е зле бг администрацията, нямаме различия.

ти да видиш. значи нямаме различия. я да видим сега откъде тръгнахме. калинчо:
Quote (selected)
Това, че не можеш да откриеш човек на максимум два различни адреса е от мърляво поддържане на системата и в доста случаи на евтини адвокатски трикове и оправдания.

кво излезе: не е поддържането на системата виновно, а администрацията, която няма никакво желание да прилага нормативната уредба и да изисква от гражданите спазването ѝ. адвокатските трикове и оправдания въобще не намериха място никъде.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2073 -: Май 04, 2020, 23:56:00 »
Ма ти ако търсиш спор колко е зле бг администрацията, нямаме различия.

ти да видиш. значи нямаме различия. я да видим сега откъде тръгнахме. калинчо:
Quote (selected)
Това, че не можеш да откриеш човек на максимум два различни адреса е от мърляво поддържане на системата и в доста случаи на евтини адвокатски трикове и оправдания.

кво излезе: не е поддържането на системата виновно, а администрацията, която няма никакво желание да прилага нормативната уредба и да изисква от гражданите спазването ѝ. адвокатските трикове и оправдания въобще не намериха място никъде.

Кой, о, кой поддържа системата - НАСА може би?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2074 -: Май 05, 2020, 00:01:11 »
според теб кой я поддържа?

всички. както гражданите, които трябва да уведомяват за промяната на адреса си, така и администрацията, която трябва да поддъжа оборудването и да принуждава гражданите да си направят труда да се разходят до гишето с необходимите документи, за да заявят новите адреси.

когато администрацията не си върши работата, защо гражданите да си губят времето да висят по гишета?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2075 -: Май 05, 2020, 00:07:49 »
според теб кой я поддържа?

всички. както гражданите, които трябва да уведомяват за промяната на адреса си, така и администрацията, която трябва да поддъжа оборудването и да принуждава гражданите да си направят труда да се разходят до гишето с необходимите документи, за да заявят новите адреси.

когато администрацията не си върши работата, защо гражданите да си губят времето да висят по гишета?

добре, тва ясно. какво точно искаш да се случи?

аз не виждам друг работещ вариант освен по закон да е един адрес. и до там.

но да си мислиш, че нои ше седне да проверява адреса на всеки сключен договор дали съвпада с мястото на изпълнение е микромениджмънт на квадрат.

по друг начин се бори сива/черна икономика, ма според мен нещата са безвъзвратно изтървани.
и ще е така докато има единици с много нули, за които правилата на важат.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
...препечатвам по-долу за информация едно мнение на човек, чийто приятел вече четвърто десетилетие имам честта да се наричам ... високо ще оценя ако коментирате мненията му, а не личността ...
Quote (selected)
Настъпилата „Глобална криза“ - кратки прогнози, изводи и заключения
Проф., дфн., д-р ист. Нако Стефанов

Прочетох внимателно и изчаках някакъв по-сериозен коментар на становището на Н. Стефанов, но такъв не последва. От моя гледна точка той не казва нищо ново/оригинално, а повтаря позиции, които са вече били многократно тиражирани. Възможно - с леки изменения.

Направи ми впечатление, че след разумната 'аналитична' част, в която авторът справедливо отбелязва невъзможността да се направят що-годе смислени прогнози:

"сблъскваме се със събития, каквито не са имали място досега. Затова не може по някаква аналогия да се прогнозира с висока степен на вероятност какво ще стане не само в дългосрочна перспектива, но даже в средно и краткосрочно бъдеще"

"което създава възможност за геополитически сблъсъци с труднопредсказуеми форми, сила и последствия"

"фактор, който несъмнено затруднява да се очертаят с по-висока точност някакви определени времеви и прочее характеристики на преодоляване на настъпилата „Глобална криза“"

"Друг ключов, но нееднозначен фактор, който усложнява динамиката и прави непредвидим хода на „Глобалната криза


преминава към доста категорично формулирани изводи

" Не те [нещата] никога вече няма да са по-старому;"

"Светът до и после „Глобалната криза“ ще са нещо доста различно;"


което прави изводите му несъстоятелни.
Ти, фелдкурат, като негов стар приятел, би могъл да му обърнеш внимание върху нелогичността на позицията му.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2077 -: Май 05, 2020, 10:41:45 »
Ако няма "извънредно положение",  но се налага да се правят извънредни промени в закони, които нямат нищо общо с "извънредното положение", това означава само едно - че сме в извънредно положение, по-извънредно от "извънредното".
« Последна редакция: Май 05, 2020, 10:57:02 от Bacho Кольо »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2078 -: Май 06, 2020, 10:01:30 »
Ся, идея си нямам дали това не е поредният журнализъм - връх на "професията", но

Quote (selected)
COVID-19 е интересно предизвикателство, отдавна ние, лекарите, се готвим за среща с подобен враг, който е свръхнеизвестен и неговата неяснота е наистина предизвикателство.


Това сподели в сутрешния блок на БНТ полк. доц. д-р Георги Попов, началник на Катедра ''Инфекциозни болести'' във ВМА.

,,На този етап, при липсата на ваксина, лекуването с кръвна плазма се явява най-ефективното средство за лечение на вируса. За целта е необходимо да имаме дарители, реципиенти и Етична комисия, която да одобри едно подобно лечение. В случая донорът не определя на кого да се дари, това зависи от кръвната група, като АВ е универсален донор. Но искам да кажа, че лечението с кръвна плазма е прилагано и при други заболявания, като при някои вирусни хепатити'', разясни д-р Попов на въпрос за лечението с кръвна плазма.

,,Всички вирусни заболявания имат своите предпочитания към раса, генетични особености, но има и други фактори, като БЦС ваксинацията'', допълни той и посочи, че в повечето случаи е неизбежно да не се заразят лекарите, работещи на първа линия в борбата срещу COVID-19.

,,С настъпването на топлите месеци смятам, че това заболяване ще се овладее, но кривата на спада ще се проточи доста дълго. Ще се пречупи през топлите месеци, но когато застудее ще настъпи новата вълна'', завърши д-р Георги Попов.

Не ми се иска да вярвам, че горното е изтърсено от спецЯлист от ...ВМА

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2079 -: Май 06, 2020, 10:38:15 »
Ами това е единствената работеща терапия.
Явно във ВМА има и лекари освен пъпеши с лампази.
Но ми се чини, че е малко самоделка.
При подходящо специализирано оборудване би трябвало кръвната плазма да не е свързана с кръвната група ....
 
Това ме присеща за една от любимите седерунгелски лакърдии:
Значи немало безплатен обяд, ама требе има "безплатна" кръв.
 
Да дават по хиляда лева на всеки дарил!
А парите ... да вземат тея триста и кусур милиона на тъпите милювци.
 
Абе какво стана с предложението на президента компании с офшорно участие да не могат да използват държавна помощ?
Щото не само офшорни, ами и хазартни са възползват!
Боко?
« Последна редакция: Май 06, 2020, 10:59:10 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2080 -: Май 06, 2020, 11:57:01 »
Цитат на: Асол
Ся, идея си нямам дали това не е поредният журнализъм - връх на "професията", но

Quote (selected)
В случая донорът не определя на кого да се дари, това зависи от кръвната група, като АВ е универсален донор.

Не ми се иска да вярвам, че горното е изтърсено от спецЯлист от ...ВМА

Правилно го е казал. При кр. плазма (с антитела) е точно обратното на еритроцитите (с антигени)  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2081 -: Май 06, 2020, 12:08:46 »
Quote (selected)
като АВ е универсален донор.
Уф, не е ли нулева?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2082 -: Май 06, 2020, 12:19:06 »
Цитат на: Giuseppe
Quote (selected)
като АВ е универсален донор.
Уф, не е ли нулева?

Цитат на: Nor1
Правилно го е казал.
При кр. плазма (с антитела) е точно обратното на еритроцитите (с антигени)  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2083 -: Май 06, 2020, 13:10:27 »
Quote (selected)
като АВ е универсален донор.
Уф, не е ли нулева?
Бепе, последно?
Отговорът ме засяга лично, датуй питам, не е заяждане.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2084 -: Май 06, 2020, 13:23:38 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
Бепе, последно?
Отговорът ме засяга лично, датуй питам, не е заяждане.[/quote]

Не съм Бепе, но ще го кажа пак с други думи:

Относно еритр. маса: 0 е унив. донор, АБ - унив. приемник
Относно кр. плазма е точно обр. - АБ е унив. донор, а 0 - унив. приемник
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2085 -: Май 06, 2020, 13:41:20 »
Цитат на: фелдкурат Ото Катц
Бепе, последно?
Отговорът ме засяга лично, датуй питам, не е заяждане.

Не съм Бепе, но ще го кажа пак с други думи:

Относно еритр. маса: 0 е унив. донор, АБ - унив. приемник
Относно кр. плазма е точно обр. - АБ е унив. донор, а 0 - унив. приемник
[/quote]благодаря, устройва ме да съм универсален приемник, стига съм дарявал...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2086 -: Май 06, 2020, 15:31:50 »
Ако не сте от ония "горе", ще е трудно, сега го експериментират, познайте кои ще си замразят за себе си количества плазма...

Аглийската кралица и принц консорта, където и да пътуват, си носят кръв за преливане, своя.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2087 -: Май 06, 2020, 15:32:17 »
Quote (selected)
благодаря, устройва ме да съм универсален приемник, стига съм дарявал...

И аз така. Нор, благодаря за информацията! Нещо ново научих. Ако не те затруднява , би ли ни обяснил защо е така? Просто аз съм свикнала да бъда универсален донор и сега се изненадвам...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2088 -: Май 06, 2020, 15:39:03 »
Аглийската кралица и принц консорта, където и да пътуват, си носят кръв за преливане, своя.
Откъде я вземат? За един приятел вампир питам!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2089 -: Май 06, 2020, 15:48:04 »
От себе си, не си ли чул за кръвен допинг при колоездачите?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2090 -: Май 06, 2020, 15:52:40 »
От себе си, не си ли чул за кръвен допинг при колоездачите?
Да кръвопускаш 99-годишен старец превантивно ми се види неособено медицински интелигентна практика.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2091 -: Май 06, 2020, 15:55:09 »
Защо, те са стари, но не са останали без кръв, по 20-30-50 г. и то се събира. Освен това говорим за практика през целият им живот, те са монарси повече от 60 години.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2092 -: Май 06, 2020, 16:37:48 »
Кръвният допинг е започнал от плувците. Изобретение на бившата ГДР, с български принос.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2093 -: Май 06, 2020, 16:43:28 »
Цитат на: Maximus II
Защо, те са стари, но не са останали без кръв, по 20-30-50 г. и то се събира.
Освен това говорим за практика през целият им живот, те са монарси повече от 60 години.
ЗабравИ. Така не става  :D
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2094 -: Май 06, 2020, 17:31:31 »
Цитат на: Асол
Ако не те затруднява , би ли ни обяснил защо е така?

След малко ще имаш ЛС.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2095 -: Май 06, 2020, 19:02:14 »
През последните дни обявяването на установените заразени в България става все по-скромно, а развитието изглежда става безинтересно.
24--34--52--74--
 :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2096 -: Май 06, 2020, 19:12:15 »
През последните дни обявяването на установените заразени в България става все по-скромно, а развитието изглежда става безинтересно.
24--34--52--74--
 :smokin:
Въпрос на тестване, когато тествахме само постъпилите в интезивното вирусоносителите бяха наистина малко.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2097 -: Май 06, 2020, 19:14:32 »
През последните дни обявяването на установените заразени в България става все по-скромно, а развитието изглежда става безинтересно.
24--34--52--74--
 :smokin:

Викаш сетиха се да тестват махалите?

Ама то е щото по Цветница и Великден чесъните се юрнаха да разнасят зараза там..

Абе я да те питам - кво праим с децата, жертва на дистанционното обучение!? И преди да ми сведеш глупостите на КраЗи от образУвателното, ще те светна, че гербавото ви образУание го живея в реалния живот, а мойто дЕти, не е от сикаджийско-чистачески, лакейско държавно чиновнически -проститутското  ви квоти и не сме крадци и подлоги на такива :smokin:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2098 -: Май 06, 2020, 19:30:37 »
През последните дни обявяването на установените заразени в България става все по-скромно, а развитието изглежда става безинтересно.
24--34--52--74--
 :smokin:
Така или инак, с това темпо скоро няма да докарат количество, което да дава основание да се говори за епидемия.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #2099 -: Май 06, 2020, 19:32:52 »
През последните дни обявяването на установените заразени в България става все по-скромно, а развитието изглежда става безинтересно.
24--34--52--74--
 :smokin:
Въпрос на тестване, когато тествахме само постъпилите в интезивното вирусоносителите бяха наистина малко.
Сега започват да се отпускат мерките, та затова развитието е по-интересно.