Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 25, 2024, 01:59:06

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1079581 пъти)

0 Потребители и 57 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4560 -: Март 15, 2021, 00:30:57 »
Цитат на: buratinob
ИИ срещу генетичен Франкенщайн.
Ще бъде феерична битка, но няма да сме живи да разберем кой ще победи.

хлебарките
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4561 -: Март 15, 2021, 00:38:51 »
Цитат на: kаily
General disorders and administration site conditions

Да преям дано, ако разбирам що ще туй "administration site conditions" в таблица с болестни симптоми.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1241
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4562 -: Март 15, 2021, 01:17:05 »
Мисля си - ще се появят след години нови Асанджи и Сноудъни дето ще "източат" какво точно става в момента, но мен лично това не ме притеснява. Я съм тъдява, я в отвъдното, а и също - като се обърне каруцата пътища много.....

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4563 -: Март 15, 2021, 02:37:46 »
Zolgensma я чух наскоро, покрай събиране на парички за Натан, едно от двете близначета на скромно квебекско семейство. Натан е роден с мускулна дистрофия, която брат му няма. Родителите му си извадиха калта под ноктите, тичаха по стъгди и паланка и тамън бяхме стигнали до 880 хилки от необходимите два милиона и седемстотин хиляди, колкото е цената за Канада и о, щастливо обстоятелство, Натан "спечели" лотарията за раздаване на  Zolgensma безплатно. Все си мисля, че такъв уникален изследователски случай просто не можеше да бъде подминат от компанията-производител! Изчакаха достатъчно да видят как ще прогресира дистрофията, имат идеалното сравнение - брат-близнак, който не носи заболяването. Как няма да "спечели от безплатните ваксини" - нали докато съберем инак парите и малкото ще умре!
Повече  клюки тук

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4564 -: Март 15, 2021, 07:35:50 »
Над 2 000 заразени съботно и почти 700 неделно ковида си расте и крепне.

Вече сме в ситуация ноември с заразените и втората половина на ноември с умрелите.
Това на седмична база
 
Бочко, мръсна келнерска подлого, докога така?
« Последна редакция: Март 15, 2021, 07:38:16 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24010
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4565 -: Март 15, 2021, 08:08:12 »
Цитат на: buratinob
ИИ срещу генетичен Франкенщайн.
Ще бъде феерична битка, но няма да сме живи да разберем кой ще победи.

хлебарките
Ще дойде времето хлебарките да отхвърлят човешкия геноцид.
После в "прекрасният нов свят" ще се възползват на МАХ от "положителната дискриминация". :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4566 -: Март 15, 2021, 08:10:32 »
Над 2 000 заразени съботно и почти 700 неделно ковида си расте и крепне.

Вече сме в ситуация ноември с заразените и втората половина на ноември с умрелите.
Това на седмична база
 
Бочко, мръсна келнерска подлого, докога така?

Как така "келнерска подлога", а отгоре на сичко – и "мръсна"  ???

У нас хотельиерите и рИсторантьорите, начело с мутрата Ричи, са цветА на нацЯта ...   :bigok:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4567 -: Март 15, 2021, 08:12:57 »
Над 2 000 000 за доза, това лекарство да не го добиват някъде на пръстените на Сатурн?
Другия вариант е да вграждат вътре "божествения бозон" дето го търсят нам колку си милиарда потрошени и дето се прехласват мисирките по него.
« Последна редакция: Март 15, 2021, 08:20:23 от 66 »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4568 -: Март 15, 2021, 08:31:26 »
Над 2 000 заразени съботно и почти 700 неделно ковида си расте и крепне.

Вече сме в ситуация ноември с заразените и втората половина на ноември с умрелите.
Това на седмична база
 
Бочко, мръсна келнерска подлого, докога така?

Как така "келнерска подлога", а отгоре на сичко – и "мръсна"  ???

У нас хотельиерите и рИсторантьорите, начело с мутрата Ричи, са цветА на нацЯта ...   :bigok:
Не сал у нас. Така е по целио гейросъюз.Ми гледа талавизия какво рекламират - предавания за готвачи! Или вземи някакъв "езиков курс", същото положение персонажите или келнери или готвачи. Това е бъдещето! Келнери и курви, няма друга работа. Да му мислят младите.
А присетих се и камериерки. Въпреки че то голема разлика, нъц.Виж как този, франсето стана жертва на спор за "инклузива", какво включва.
 
Впрочем като се замисля няма начин тази
Quote (selected)
дистрофия
да не е форма на автоимунна реакция.
В тази връзка, този медикамент е обратното на ваксините. И може да потрябва много от подобни, когато почнат да се прявяват средно и далгосрочните ефекти на "ваксините".
« Последна редакция: Март 15, 2021, 09:06:52 от 66 »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3017
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4569 -: Март 15, 2021, 09:28:44 »
Цитат на: kаily
General disorders and administration site conditions

Да преям дано, ако разбирам що ще туй "administration site conditions" в таблица с болестни симптоми.

Най-вероятно мястото на убождането (administer a drug, etc.) на канцеларски език :-)
*********   ✹    *********

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3017
    • Профил
Това с ваксината, предизвикваща мутации на вируса, способни да я заобикалят, са го проиграли вече в Африка с детския паралич:

In a virological catch 22, the only way to stop type 2 outbreaks is with a version of the same vaccine that gave rise to them in the first place%u2014somehow without seeding another one.

https://www.sciencemag.org/news/2018/07/polio-outbreaks-congo-threaten-global-eradication

пардон, нещо се оплете при редктирането.

« Последна редакция: Март 15, 2021, 09:39:48 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11326
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4571 -: Март 15, 2021, 09:45:53 »
Много наука, много нещу!
И все към мрене насочена. Ми то и тъй и тъй ако ше се мре, дали пък няма да започне да се намери някой /някои/, които ще предпочетат те да са поне втори. Първо - да батисат "науката" заедно с "научените".

Имаше един дето като чуеше за култура и се фащал за...да не стане същото и с "науката"?
Колко милиарда са се изсипали, колко удобен бил момента - ОК, ама и на учените им се живее и на тия дето дърпат конците и на тях, а аз все още вярвам, че последните ако разбраха нещо от короната, то е, че няма защитени.
Както може би са си мислели.
И че бая време /десетки години може би/ ще минат, докато се решат да си играят с тази играчка - генетиката.
С ядрения апокалипсис е било доста по лесно, въобще където има математика, там е сравнително ясно, ами тук?
Мислите ли, че сме прочели дори първата страница от първия том от многотомника на генетиката?
Дали и тези, дето много им се иска да владеят света не го знаят?
Не знам, не съм специалист, далечна ми е тази материя, но този песимизъм нещо ми се види нездрав.
Че то пълзящото бебе, дето няма уж никакво чувство за самосъхранение като приближи нагорещената фурна на печката и не посяга към нея, а човечеството толкова да е оскотяло, че да е станало бетер стадо овце - не, не ми се вярва.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8869
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4572 -: Март 15, 2021, 09:59:52 »
Нещата са така, Рокфелер дето умря на над 100 финансираше научни изследвания, за трансплантация на сърца, след много несполучливи и успешни опити, се научиха да присаждат сърца, защото самият Рокфелер имал нужда, някъде 6-7 сърца са му сменени за вековния живот, ама първо обикновените хора бяха опитни животни, така и сега правят с генната терапия, много народ ще измре, докато се научат да лекуват вродените и наследствени болести на елита, после следва удължаване на живота им, само на тях, а после и безсмъртие, кой знае...
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4573 -: Март 15, 2021, 10:02:49 »
Giuseppe

Тези от дето зависи, вазприемат като нещо естествено да плащат с парите на другите.
До това да плащат с живота на другите е една крачка.
Виж нашия Талуп. Аз това, аз, онова.
Какво Ти бре, боклук, незхвърлен!
 
Учените са нипричом в тази ситуация.
Подобна е на зелените талибании.
« Последна редакция: Март 15, 2021, 10:23:49 от 66 »

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11326
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4574 -: Март 15, 2021, 10:13:08 »
Quote (selected)
До това да плащат с живота на другите е една крачка.

Тва ясно! Въпросът е, че стана ясно не само на тях, а и на "другите".
А те са много и макар и овце, не е ясно колко луди овце могат да се намерят, в един момънт националната гвардия мое се окаже недостатъчна, тва ми бе поинта.

Quote (selected)
Учените са нипричом в тази ситуация.
Подобна е не зелените талибании.
И при учените не може да се разчита на пълна лоялност към печатарите на зелена шума, нищо, че цветът преди 70 г. се е впрегнал и е направил квото е направил. То и тогава някои са се колебаели, а и тогава е имало стимул и то несъмнено благороден - да се справят с кафявия вирус.
За зелените талибани - след пирона дето им заби Гретето, ще мине доста време да се ослушват като пикаеща крава, преди да предприемат гретеподобни простотии.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3632
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4575 -: Март 15, 2021, 10:19:37 »
Quote (selected)
Бочко, мръсна келнерска подлого, докога така?
Нито Боцата, нито келнерите имат нещо общо с това.
Сто пъти се каза: около ноември-декември и около март-април има растеж на вирусните заболявания. Така е било винаги, така е и така ще бъде.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4576 -: Март 15, 2021, 10:26:23 »
Quote (selected)
Бочко, мръсна келнерска подлого, докога така?
Нито Боцата, нито келнерите имат нещо общо с това.
Сто пъти се каза: около ноември-декември и около март-април има растеж на вирусните заболявания. Така е било винаги, така е и така ще бъде.
Викеш Божа работа.
Господ дава, ама в кошара не вкарва!
И по важното тези не служат на Бога, а на Мамона
« Последна редакция: Март 15, 2021, 10:33:38 от 66 »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3632
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4577 -: Март 15, 2021, 10:43:21 »
Quote (selected)
Викеш Божа работа
Факт – знае се, че е така, но не се знае защо. Т.е. защо именно в тези периоди.
Между другото, чувам че в Москва всичко си работи от доста време. За разлика от у нас, работят и училища, вузове, а не само ресторанти и магазини. Там си имат свои трикове за убийство на образованието, но са някак по-бавни. У нас сме просто светкавични – средното и висшето образование на практика вече не съществуват. Каквото било, било.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4578 -: Март 15, 2021, 10:57:34 »
Много наука, много нещу!
И все към мрене насочена. Ми то и тъй и тъй ако ше се мре, дали пък няма да започне да се намери някой /някои/, които ще предпочетат те да са поне втори.
Първо - да батисат "науката" заедно с "научените".

Точно ф тоя момент не ста'а ...

Щото "научените" им трябват. Както и докторите!!! :bigok:

А пък за после - не знам ...


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4579 -: Март 15, 2021, 11:07:40 »
Quote (selected)
Викеш Божа работа
Факт – знае се, че е така, но не се знае защо. Т.е. защо именно в тези периоди.
Между другото, чувам че в Москва всичко си работи от доста време. За разлика от у нас, работят и училища, вузове, а не само ресторанти и магазини. Там си имат свои трикове за убийство на образованието, но са някак по-бавни. У нас сме просто светкавични – средното и висшето образование на практика вече не съществуват. Каквото било, било.
Средното образование го ликвидира библиотекара на Църен Манго, известен и като Веско Методиев.
Вищуту мърда още, ама тва е само щото "местата там" са повече от випускниците на средните училища.
А за руснаците не знам ама гледам изпраскаха три ваксини. Различни. Как е по гейропа?
« Последна редакция: Март 15, 2021, 11:15:53 от 66 »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3632
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4580 -: Март 15, 2021, 11:21:43 »
Quote (selected)
Средното образование го леквидира библиотекара на Църен Манго, известен и като Веско Методиев
Не само той, много хора се постараха, но докато се ходеше на училище, някаква надежда имаше. Вече не.
Quote (selected)
Вищуту мърда още
Може да изглежда, че мърда, ама то и в киното така изглежда, а мърдат само картинки, няма нищо живо.
„Дистанционното обучение“, което практикуваме сега, е лъжа. Образование от разстояние няма.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4581 -: Март 15, 2021, 11:38:41 »
Средното образование го ликвидира библиотекара на Църен Манго, известен и като Веско Методиев.

А вишуту образование, заедно с цялата нАука ф мамковината, ги бастиса един египтолог – Сергей Игнатов /да се свети затрие името му, дано!/, който като минестЕр на просвещението раздаваше „нАучни” звания и титли с чували!!! 

:sniperer:


Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2597
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4582 -: Март 15, 2021, 13:18:36 »
Специално за образованието, затриването му, няма нищо общо със случайностите! Всичко е планомерно и трябва да се разглежда ан-блок. Още от 60-те тръгна ликвидирането на образованието в "развитите" страни - разбирайте - докарани до състояние на мозъците, да извършват само няколко свързани логично функции.

Подемнаха кОлтурата и тя - успешно. Висшето тамока го специализираха до тесните "клинични" пътеки -  т.е. Fachidioten. Подхванаха какво ли още не, за да стигнат до демонтиране на естествеността и да объркат говедата с 50-те им пола и другите дивотии. А сега вече се осмелиха да започнат планомерното изтребване, преди обявявано от Тях като "теории на световният заговор". За сега се намираме още в полу-хоризонталната част на графиката за Почистването, но тя протича като експонента и се движи стръмно нагоре.

Докато стадото се кокошини и си мисли, че някой се е загрижил за него... И се чуди какви блага да изсипе отгоре му.

Колкото до системата на страх, шок и ужас - успешно прилагана из сите земни кълбета - тя е също за естествено разчистване от добитъка и плевелите: - освен само да ги накара да загубят ума и дума, та да не могат да мислят. Остават годни единствено за първосигнални реакции! Общата заболеваемост и смъртност при нагнетяваната паника и истерия, се качват с над 200-300-400% (процента) за всякаквите известни, нови и неизвестни болести!!! Доказано, измерено и демонстрирано с графики за 90-те години! И то не само за тежките заболявания като рак и пр. (Ракът е също следствие на "цивилизацията" и нейните отровни плевели). ПреходЪТ (от Някъде - за Никъде) бе също една акция за прочистване тип ала Спарта.

И т.н. :ouch-2147:
« Последна редакция: Март 15, 2021, 13:27:02 от Eisblock »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4583 -: Март 15, 2021, 13:51:59 »
ПреходЪТ (от Някъде - за Никъде)

Айс, ще перифразирам тук само една фраза, която съм оставила в цитата, свързана с Прехода.

Тъй като за мен този Преход е:  от Никъде – за Никъде ... :nuts:


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4584 -: Март 15, 2021, 15:09:20 »
Цитат на: Джиджи
за мен този Преход е: от Никъде – за Никъде

Може да си слязла от Файтона, но Файтонът не е слязъл от теб  :m1273:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
Ако миналото лято ни бяха запитали коя страна ще се справи най-добре в кризата с коронавируса, мнозина несъмнено щяха да заложат на Германия - на изпитаната марка „Made in Germany“, на шампиона по дисциплина и организация, на нейните учени, които първи успяха да разработят нова ваксина.
Но в битката срещу пандемията Германия от отличник се превърна в проблемно дете и то по много показатели: при осигуряването на достатъчно защитни маски, в тестването и при ваксинациите, в дигитализацията на процесите. Крайната оценка не е никак добра: Германия полага постоянни усилия, но се придържа към твърде сковани правила и не проявява почти никаква гъвкавост, пише в свой анализ Deutsche Welle.   
Най-много над бавния старт на имунизациите в Германия се надсмиват във Великобритания.
Вестник Daily Mail цитира оценката на германския Bild, че имунизациите в Германия се движат със скоростта на охлюв, и добави: „Хвалената от всички Германия за бързата и адекватна реакция в кризата с коронавируса днес има висока заболеваемост и смъртност. За цял месец страната успява да ваксинира толкова, колкото в Израел само за един ден“.
   
„Made in Germany“ беше едно време, сега е гастарбайтерска Германия.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4586 -: Март 15, 2021, 17:55:43 »
Quote (selected)
Най-потискащата оценка за Германия навярно е тази от Китай. Медиите там я сочат като пример за несправяне с пандемията. В самата Германия мнозина сега се надяват, че ваксинациите в крайна сметка ще потръгнат.
Да те бъзикат китайците, които едно време идваха на обучение в Германия.
 :crying_with_laughter-3302:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24010
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4588 -: Март 15, 2021, 18:13:51 »
Quote (selected)
а учените предупреждават за необходимостта правителствата да действат внимателно с нея.

Какво значи внимателно?
Да не допускат съприкосновение с граждани?
Наличните количества да се унищожат в лицензирани лаборатории?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4589 -: Март 15, 2021, 18:38:40 »
Всъщност най-зле са ошарлените франсета.
Санофи тъй и не еспя да представи ваксина. Ми кат са шарлета и не могат , да купят лиценз от тези дето могат, примерно епивак. Или китайски или дори от ората на Кастро.
Затва закривай!. Санофи извън закона, запор на сметките, забрана да оперират в гейропа и да връщат парите!
 :smokin:
« Последна редакция: Март 15, 2021, 18:46:37 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4590 -: Март 15, 2021, 18:56:26 »
Quote (selected)
а учените предупреждават за необходимостта правителствата да действат внимателно с нея.

Какво значи внимателно?
Да не допускат съприкосновение с граждани?
Наличните количества да се унищожат в лицензирани лаборатории?
Внимателно, тоест да внимават на кого я слагат.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24010
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Нови ваксини срещу COVID-19, включително такива, които се поставят без инжекции и които могат да бъдат съхранявани на стайна температура, могат да бъдат готови за употреба още тази година или през следващата. Това заяви в интервю главният учен на Световната здравна организация Сумия Сваминатан, цитиран от Блумбърг.
Според нея между 6 и 8 нови препарата за имунизация могат да завършат клиничните си проучвания и да бъдат оценени от регулаторите до края на годината.
„Възхитени сме от ваксините, с които разполагаме“, коментира Сваминатан, която е известна с изследванията си за туберкулоза и ХИВ. „Можем обаче да постигнем и повече. Смятам, че през 2022 г. ще видим появата на подобрени ваксини“, добави тя.
https://www.manager.bg/covid-19/glavniyat-uchen-na-szo-ochakva-novi-tipove-vaksini-sreshchu-covid-19-v-bdeshche

Дааа!
До края на годината в супера до разтворимите степчета ще има и стелаж с ваксини.
Кеф ти с вкус на малина, касис и да не забравим БАНАН! :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4592 -: Март 15, 2021, 19:01:27 »
Тва дан е Куба, че да има ваксини-спрейове. За геропци ще разработват анални ваксини, Коч-холдинг е насреща!
« Последна редакция: Март 15, 2021, 19:29:37 от 66 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24010
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4593 -: Март 15, 2021, 19:30:02 »
Quote (selected)
– Как тълкувате кризата, причинена от пандемията?
– Не е нова криза. Истинското начало беше финансовата криза от 2008 година, която беше „1929 година“ на нашето поколение. Знаем какво причини 1929 г. по света, докато не приключи с Втората световна война. Двете кризи са много сходни. Единствената разлика е, че през 2008 г. централните банки инжектираха голяма сума пари, за да спасят частните банки, и че тези пари създадоха един вид държавен капитализъм, държавен феодализъм, който аз наричам технофеодализъм. Той се състои в прилагане на строги икономии за масите, а в същото време много пари от държавата – т.е. социализъм – за банкерите и корпорациите. В тази обстановка дойде Ковид-19. И какво направиха правителствата? Повече от същото: повече пари от Централната банка за финансовия сектор и малко помощ на населението, колкото да преживее, но не да овласти безвластните. Така че пандемията ще бъде продължение и задълбочаване на случилото се през последните 12 години.
https://e-vestnik.bg/33789/yanis-varufakis-strogi-ikonomii-za-masite-mnogo-pari-ot-darzhavata-za-bankerite-i-korporatsiite/
Както се изтръва един финансист в началото на ковидманията:
-Ако вируса не се беше появил, трябваше да го измислим!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4594 -: Март 15, 2021, 19:50:27 »
Quote (selected)
Музикантът и основател на група Тангра Константин Марков е починал в понеделник от усложнения от COVID-19.
Доста народ ще си замине до изборите.
После може и да вземат мерки.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9774
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4595 -: Март 15, 2021, 20:14:31 »
Германия, Франция и Италия спряха ваксината на „АстраЗенека”

А за Германия, де не ваксинира в тръст, може пък да си пази гражданите. Може да се иска определен процент от населението да измре, ама някои държави да се дърпат и да го дават по-кротко.
И я да видим тук кой е за ваксините и кой срещу? Щото не чета внимателно и ми се струва, че един и същи хора са срещу ваксините и в същото време порицават държавите с по-малко ваксинирани. Не знам, може да се лъжа. Ама ако считате, че ваксините са недостатъчно изследвани, неодобрени и с непроучени дълготрайни ефекти, защо плюете по държавите, които са мудни във ваксинирането?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24010
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4596 -: Март 15, 2021, 20:19:48 »
Quote (selected)
Ама ако считате, че ваксините са недостатъчно изследвани, неодобрени и с непроучени дълготрайни ефекти, защо плюете по държавите, които са мудни във ваксинирането?

Това са две различни неща.
Ваксините са слабо проучени, дали лечението с тях няма да е по-лошо от вируса предстои да видим.
Мудността и глупостта на "елита" са друга тема, поръчани и платени почти 5 пъти повече от необходимите, доставени 10%, усвоени 5% .
Те толкова могат даже и при неограничено финансиране.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9774
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4597 -: Март 15, 2021, 20:32:32 »
Не са баш две различни. Ако управниците някъде подозират, че ваксините са вредни, ще се включат във ваксинирането с бавни темпове. Не могат да отрекат ваксините, щото не става, ама и няма да припират да ваксинират.
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24010
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4598 -: Март 15, 2021, 20:37:31 »
Не са баш две различни. Ако управниците някъде подозират, че ваксините са вредни, ще се включат във ваксинирането с бавни темпове. Не могат да отрекат ваксините, щото не става, ама и няма да припират да ваксинират.
"Властите" нямат избор, от едната страна ги натискат истинските владетели и сугестираните ковидманиаци, от другата спомените за Нюрнбергския процес са още живи.
Спасението е в имитация на активност, а това еврокалинките го могат прекрасно.
Поръчват и плащат с ясното съзнание че няма кой да достави такива количества.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3632
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4599 -: Март 15, 2021, 20:51:51 »
Quote (selected)
Поръчват и плащат с ясното съзнание че ...
... че както всичко друго, плащат не те, а ние.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9774
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4600 -: Март 15, 2021, 20:59:05 »
Питах микробиолог и нам си още какъв, жена на години с титли, възможно ли е верно от ваксинирането насред пандемията да се пръкнат още по-зли версии. Тя ми отговори:
„В генетиката има правило (нарича се закон на Фрол) - на всеки ген за устойчивост съответства равен по сила патоген.
Единственото, което печелим с ваксината е време.“
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4601 -: Март 15, 2021, 21:09:26 »
Quote (selected)
Ако управниците някъде подозират, че ваксините са вредни, ще се включат във ваксинирането с бавни темпове. Не могат да отрекат ваксините, щото не става, ама и няма да припират да ваксинират.
Вероятно управниците и всякакви явни и тайни служби, университети, лаборатории и етцетера в държави като САЩ, Израел, богатите арабски петролни монархии и прочие не подозират за вредността на ваксините. Това прозрение е дадено само на някои екземпляри, в момента на фарма социал... :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4602 -: Март 15, 2021, 21:12:55 »
Quote (selected)
Ако управниците някъде подозират, че ваксините са вредни, ще се включат във ваксинирането с бавни темпове. Не могат да отрекат ваксините, щото не става, ама и няма да припират да ваксинират.
Вероятно управниците и всякакви явни и тайни служби, университети, лаборатории и етцетера в държави като САЩ, Израел, богатите арабски петролни монархии и прочие не подозират за вредността на ваксините. Това прозрение е дадено само на някои екземпляри, в момента на фарма социал... :smokin:
Мен най-много ме радва повсеместната убеденост на населението в ДОБРИТЕ намерения на управляващите го! Ето, подозират, че ваксините са вредни, тихичко саботират ваксинацията, само и само на поданиците да им е добре! Залагат си живота, така да се каже!  :m1273:

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4603 -: Март 15, 2021, 21:17:46 »
На Запад готвят провокации срещу руската вакстина Спутник V. Срещу ваксината на АстраЗанека всички знаем подобна е в ход още от преди появата и.

На западе готовятся запустить масштабную информационную кампанию против российской вакцины от коронавируса "Спутник V", чтобы дискредитировать работу российских ученых, затруднить регистрацию препарата в ВОЗ и его вывод на мировой рынок. Такие сообщения со ссылкой на анонимный "высокопоставленный источник в Кремле" одновременно разместили все крупнейшие информагентства - ТАСС, РИА Новости и "Интерфакс".

Очевидно, обостряется борьба за рынок сбыта вакцин, который, по разным источникам, оценивается в сумму 200-300 млрд долларов ежегодно.

В сообщении утверждалось, что, по данным российских спецслужб, информационной атаке планируют подвергнуть прежде всего европейские страны, которые уже зарегистрировали нашу вакцину, не дожидаясь решения регулятора ЕС - Европейского агентства по лекарственным средствам (ЕМА). На сегодняшний день это входящие в ЕС Венгрия и Словакия, а также Сербия, Черногория, Сан-Марино и Северная Македония. Чтобы скомпрометировать российский препарат, утверждал источник, планируется инсценировать массовые смерти якобы в результате прививки "Спутником V". Задача - "подорвать доверие мирового сообщества к нашим научным разработкам и воспрепятствовать их сертификации ВОЗ", - написали информагентства.

А конечная цель - "уменьшить зарубежный спрос на "Спутник V", которая заняла второе место по количеству одобривших ее стран".

В РФПИ эту информацию не комментируют. Однако признают, что продвижение "Спутника V" на зарубежные рынки идет в условиях непрерывной информационной войны. В конце января в РФПИ зафиксировали более 200 ложных сообщений - в частности, о задержках или отказе в регистрации вакцины. Вбросы происходили в позднее время или выходные дни, поэтому в РФПИ настойчиво просили журналистов перепроверять информацию.

В век соцсетей и открытого информпространства подтасовывать факты сложно. В "Телеграме", например, давно действует группа "спутниковцев" - любой человек после прививки может выложить данные о своем самочувствии, скрины тестов и т.д. Группа открытая, в ней более 7 тысяч человек - если бы вакцинация на самом деле грозила тяжелыми последствиями, это уже было бы известно.

Так, как это происходит сейчас с вакциной AstraZeneca: 30 случаев тромбоза на несколько десятков миллионов прививок, идут проверки, может ли причиной осложнений быть вакцина, но уже около десятка стран вакцинацию, пусть и временно, приостановили.

https://rg.ru/2021/03/14/pochemu-farmkompanii-sopernichaiut-za-postavki-vakcin-ot-koronavirusa.html

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9774
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4604 -: Март 15, 2021, 21:32:44 »
Не, бе, не вярвам на управниците, затова и няма да се ваксинирам. Обаче си мисля, че може пък да има някои по-предпазливи, де карат по-полеканка. И други ербап като еврейския биби.
Примерно, в Израел се оплакват, че направо ги насилват за ваксини. В Англия също ги натискат, във Франция не съм чула някого да натискат. Може и в Германия да не ги натискат.
В крайна сметка на ония над управляващите не им трябва изцяло мъртво човечество, а прочистено човечество. 500 милиона. Или милиард.
Както съм писала тук, от десетилетия върви подмяна на политици, учени и елити по света. От десетилетия начело на държавите застават мижитурки. Това е процес, подготвян от дсетилетия, сега просто е кресчендото.
Пък който остане, да разправя..
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4606 -: Март 15, 2021, 22:07:36 »
Пък който остане, да разправя..
Кому?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7769
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4607 -: Март 15, 2021, 22:09:35 »
Quote (selected)
Проф. Чорбанов: Никога преди COVID-19 не е правена ваксинация по време на пандемия
3542 | 15 март 2021 | 19:53

"Имунизационният препарат на „АстраЗенека” е по-различен тип ваксини, при която ваксиналният елемент е друг вирус и в този слуай е вирус от шимпанзе", обясни имунологът

"Нарушихме основно правило в имунологията, а именно да не се прави масова ваксинация по време на пандемия. Това никога не се е случвало досега".

Това каза в предаването "Лице в лице" по бТВ проф. д-р Андрей Чорбанов, ръководител на лаборатория по експериментална имунология в Института по микробиология на БАН и кандидат-депутат на партията "Има такъв народ".

Според него правило на всяка една ваксина е да защитава превантивно, т.е. една група хора се имунизира с нещо, то се появява в един момент и те са защитени. Когато обаче вирусът се движи между тях и един е болен, друг е само позитивен, трети не реагира и в този момент започнем масова ваксинация, предизвикаваме мутационен натиск върху вируса...
цялото: http://epicenter.bg/article/Prof--Chorbanov--Nikoga-predi-COVID-19-ne-e-pravena-vaksinatsiya-po-vreme-na-pandemiya/243574/2/0

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4608 -: Март 15, 2021, 22:28:46 »
Ако правилно разбирам, лицето чорбанов смята за правилно да се остави епидемията да се развихри и отмине по естествен път, а после да се ваксинира. Умно. Интересно каква диплома има, за знанията е ясно. Освен това разработваше и ваксина, която щеше да е готова миналото лято, само за 30 милиона лева.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7769
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4609 -: Март 15, 2021, 22:30:27 »
не знам какъв точно смисъл влагаш под 'правилно разбирам'. напоследък се разправям с разни ментално ощетени, така че може да ми е грешна преценката.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4610 -: Март 15, 2021, 22:36:17 »
Ако правилно разбирам, лицето чорбанов смята за правилно да се остави епидемията да се развихри и отмине по естествен път, а после да се ваксинира. Умно. Интересно каква диплома има, за знанията е ясно. Освен това разработваше и ваксина, която щеше да е готова миналото лято, само за 30 милиона лева.
Във всеки случай не уманитарна :smokin:

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4611 -: Март 15, 2021, 22:51:34 »
Ще си позволя пак да припомня писмото на д-р Бош, което Кайли пусна преди дни, защото казаното от  Чорбанов напълно съответства на основните тези, вкл. за вредата от точно този тип (профилактични) ваксини, в момент на пандемия и ролята им за отсяване на мутациите при вируса:

https://mcusercontent.com/92561d6dedb66a43fe9a6548f/files/bead7203-0798-4ac8-abe2-076208015556/Public_health_emergency_of_international_concert_Geert_Vanden_Bossche.01.pdf

Ако ваксината, която разработва групата на Чорбанов в Инст. по микробиология, ще бъде базирана на по-богата гама вирусни протеини, а не само на S-протеина, мога само да ги адмирирам. Дано да си осигурят финансиране (твърде вероятно отвън).
« Последна редакция: Март 15, 2021, 23:04:29 от Mae Ashi »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9774
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4612 -: Март 15, 2021, 23:00:40 »
Дежурният вечно е разбрал недоразбрал.
Аз пък да повторя думите на една позната от фейса, занимаваща се с микробиология или генетика, или не знам какво, като я питах за цитираното по-горе писмо, тя отговори кратко:

„В генетиката има правило (нарича се закон на Фрол) - на всеки ген за устойчивост съответства равен по сила патоген.
Единственото, което печелим с ваксината е време.“

Аз го разбирам като нещо на всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие.

А за ваксините, има ли ваксина в човешката история, която масово да е била правена по време на пандемия? Ако да, коя?
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7426
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4613 -: Март 15, 2021, 23:04:48 »

А за ваксините, има ли ваксина в човешката история, която масово да е била правена по време на пандемия? Ако да, коя?

Ами няма. Ваксинирането обикновено върви след пандемията :m1708:
the lamers club honourable member …

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7584
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4614 -: Март 15, 2021, 23:05:24 »
Цитат на: kаily
А за Германия, де не ваксинира в тръс, може пък да си пази гражданите. Може да се иска определен процент от населението да измре, ама някои държави да се дърпат ...

И аз си мисля същото  :well_done-1299:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4615 -: Март 15, 2021, 23:07:34 »
А за ваксините, има ли ваксина в човешката история, която масово да е била правена по време на пандемия? Ако да, коя?
Ваксинацията от едра шарка при Екатерина Втора. Затова и ваксинацията дълги години е била на ръката под лакътя, за да се виждала.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7769
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4616 -: Март 15, 2021, 23:10:53 »
сепак в интерес на истината досега обикновено времето не е било достатъчно, за да се разработи ваксина по време на епидемията.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 24010
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4617 -: Март 15, 2021, 23:13:14 »
сепак в интерес на истината досега обикновено времето не е било достатъчно, за да се разработи ваксина по време на епидемията.
Дали сега времето е стигнало или под натиск са пуснали пенкилер?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7769
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4618 -: Март 15, 2021, 23:14:47 »
дали вали е сайт за метео прогнози.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8145
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4619 -: Март 15, 2021, 23:15:19 »
Не е времето, а па-, па-, па-паниката.
Само дето шарката не мутира.
« Последна редакция: Март 15, 2021, 23:17:28 от 66 »