Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 18, 2024, 19:14:33

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1067076 пъти)

0 Потребители и 35 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4620 -: Март 16, 2021, 00:13:40 »

А за ваксините, има ли ваксина в човешката история, която масово да е била правена по време на пандемия? Ако да, коя?

Ами няма. Ваксинирането обикновено върви след пандемията


« Последна редакция: Март 16, 2021, 00:20:23 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
4637
« Отговор #4621 -: Март 16, 2021, 00:29:12 »
4637
Честито!
Има и бонус 577 в интензивно отделение.
ПОЧИНАЛИ
187
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4622 -: Март 16, 2021, 00:48:11 »
Направо сложихме Испания в джоба си с нейните 4484 бройки и само 56 починали.
Малко ни трябва да стигнем Брекзитландия, с нейните 5089, но пък я бием отвсякъде с нейните мижави 64 бройки починали.
До изборите има време, тепърва ни очакват по-значителни постижения.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4623 -: Март 16, 2021, 07:34:18 »

А за ваксините, има ли ваксина в човешката история, която масово да е била правена по време на пандемия? Ако да, коя?

Ами няма. Ваксинирането обикновено върви след пандемията


 :m1273:

Що ли не съм изненадан.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4624 -: Март 16, 2021, 08:48:36 »
Когато Дженер "изобретява" ваксинирането против едра шарка, нито е имало пандемия, нито епидемия, едрата шарка е била нещо обикновено, от векове, човешката популация е била в някакво равновесие с нея, това е времето на техническата революция и преместването на хората от село, в града, гъсто заселвани, без никаква хигиена, започнала е да става проблем.

Но защо Дженер не е измислил и ваксина притив бубонната чума? И как са преборили чумата, още през 18-ти век,  а с ваксината, едрата шарка си е била проблем, чак до средата на 20-век?!

Това, за размисъл на ваксърите е верващите в научния прогрес, от последния ден!  :b0201:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4625 -: Март 16, 2021, 08:58:41 »
А за ваксината на астра-зенека - прилича ми на информационна война, преекспонират се нейните усложнения и странични ефекти, мълчи се за тези на пафйцер-бионтех, дали за печалби, дали защото е предвидено човечеството да се ваксинира само с иРНК, кой знае.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4626 -: Март 16, 2021, 09:06:47 »
Quote (selected)
ПОЧИНАЛИ
187

Поредната мърлящина с която свикнахме.
"Военизираните" РЗИ дето не спят в "битката" през уикенда не си мърдат пръста даже да обновяват данните.
Понеделник събират за двата дена и във вторник шок и ужас!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4627 -: Март 16, 2021, 09:13:00 »
А за ваксината на астра-зенека - прилича ми на информационна война, преекспонират се нейните усложнения и странични ефекти, мълчи се за тези на пафйцер-бионтех, дали за печалби, дали защото е предвидено човечеството да се ваксинира само с иРНК, кой знае.

На такова прилича...може би обяснението по-простичко -  заради ниската и цена.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4628 -: Март 16, 2021, 09:37:32 »
"Анализаторите" упорито твърдят че ваксинационния бизнес е на стойност 200 милиарда годишно.
Този "пазар" се разминава с цената на астрите 10 пъти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11289
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4629 -: Март 16, 2021, 09:47:13 »
Абе хора...при възможност - ваксинирайте се.
С която и да е ваксина. За Астрата мисля, че и правят мръсни номера, може да не е нъмбър уан, но то конкуренцията не прощава.
Бих избрал ако мога ваксина не по тип, а по ефективност, макар и само обявена. Но и колкото да е ефективна, се си е по добре да имаш вероятност да прекараш по леко поне.
Не е работа иначе, тежко е, макар че минах сравнително леко, но пък се нагледах на хора около 50-55, които аха-аха...а определена бройка и успя да гушне босилека. Ми ако се бяха ваксинирали имаше голяма вероятност от тримата на които бях свидетел да оцелее поне един, а що не и двама.
Кво е това в сравнение с единичните случаи пострадали след ваксиниране,  единици на милиони!
А двайсетината дни боледуване са си тежки, дори и без допълнителни усложнения, пневмонията само да е - тежичка болест си е.
Насилваш се да ядеш, ама се едно ядеш на жена си мопа за под, не можеш да си с близките си, след това седмици още се възстановяваш, карантини - едни глупаци от РЗИ и полицията те преследват, да правя ли сметка за цената - само един скенер е 150-200 лева.
А купищата изгълтани илачи как се отразяват на стомах, черен дроб...ами като се сложи всичко това от едната страна на везната какво имаме на другата - вероятността едно на милион /че и повече/ от инцидент след ваксинация.
Не агитирам, преди време писах - всеки със своята глъвъ, но и тогава писах - бих изчакал да видя кое как и бих се ваксинирал.
Сега, след като ядох хурката, пак така бих постъпил, ако можеше да се върна назад.


 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4630 -: Март 16, 2021, 09:51:35 »
"Но защо Дженер не е измислил и ваксина притив бубонната чума? И как са преборили чумата, още през 18-ти век,  а с ваксината, едрата шарка си е била проблем, чак до средата на 20-век?!"

Чумата се предизвиква от бактерия (!), идентифицирана от Луи Пастьор. Лекува се с антибиотици. Има и ваксина за здрави, но в рискови ситуации.
И не е преборена в 18-ти век. Епидемии е имало и през 19-ти век и в средата на 20-ти, но в Азия и Африка. Малки огнища в изолирани райони се наблюдават от време на време и в наше време пак там, но бързо се овладяват, защото има лечение.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4631 -: Март 16, 2021, 10:05:36 »

Мен най-много ме радва повсеместната убеденост на населението в ДОБРИТЕ намерения на управляващите го! 
А пък мен много ме забавлява твърдата вяра на интернет-активното население* в обратното.

___
* - за останалата част няма информация.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4632 -: Март 16, 2021, 10:15:31 »
Говоря за Европа, чумата в Европа е ликвидирана през 18-ти век, хората са се научили на хигиена, Луи XV е наредил да стрелят с оръдия по кораби, неспазващи карантината, и хора, опитващи се да напуснат Марсилия, заразена с чума, от едни алчни търговци, разтоварили коприната без да чакат 40 дни карантина. В Азия чумната бактерия е ендемична, там живее в диви животни.

С карантинни мерки и ограничаване на пътуванията, короната можеше да е ликвидирана до сега, но господарите в лицето на СЗО и марионетните правителства, не го направиха, такъв е бил планът, очевидно!
« Последна редакция: Март 16, 2021, 10:30:03 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4633 -: Март 16, 2021, 10:49:17 »
Китай контролира стриктно всеки влязъл, Виетнам........И де го ковида там?
 
Над 5000 заразени това още не е било ....  :smokin:
А Бочко отворил границите, заведенията, училищата.... :t0153:
Лятото даже плащаше, да идват да заразяват, чудно ли е че нема щам дето да го няма тук. Е освен може би "оригналния" (по който са правени ваксините) дето е изместен от по-вирулентните.
Бъркам все пак под 5 000 4 637, но хич не е малко при над 7 000 в болници и близо 600 в ИО другата седмица ще чупим прекорди, несъмнено.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 11:05:55 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4634 -: Март 16, 2021, 11:09:28 »
Абе хора...при възможност - ваксинирайте се.
С която и да е ваксина. За Астрата мисля, че и правят мръсни номера, може да не е нъмбър уан, но то конкуренцията не прощава.
Чрез Астрата косвено се удря и Спутника.
Така или иначе на векторните ваксини са им вдигнали мерника и е само въпрос на време да ги изхвърлят от пазара.
Който може да устиска до лятото без ваксина, да изчака CureVac от Тюбинген.
Байер застава зад тях, той ще ще подкрепи по-нататъшното разработване, снабдяване и операции на ключови територии.
Фармацевтичният гигант "Novartis" ще произвежда активното вещество в РНК-ваксината на "CureVac". Ако не друго поне ще е маркова отвсякъде.
Ще е по-лесна за съхранение и ще бъде за най-новите версии на вируса(каквито
 се пръкнат дотогава).
Очертава се да я използват като трета ваксина за покриване на новите версии на вируса при тези които са вече ваксинирани.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4635 -: Март 16, 2021, 11:22:45 »
По скоро ще стане като при всичко друго. Китайците ще изхвърлят западащите некъдърници от пазара.
 :smokin:
 
А аз си чекем КоВак да стане масова. Даже може да се разходя до Севастопол. Срамота не съм бил.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 11:57:51 от 66 »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4636 -: Март 16, 2021, 11:35:45 »
Quote (selected)
В „Пирогов“ има настанени 11 деца с коронавирусна инфекция, съобщи Балтов. Децата са в добро състояние, лекуват се с венозно поставяни антибиотици. Днес на среща при здравния министър директорът на „Пирогов“ ще предложи да се разкрият още 20 легла за малки пациенти, т.нар. спешни педиатрични случаи, както и допълнителни 10 реанимационни легла заради недостига на този тип легла в цяла София.
   
Quote (selected)

„Южноафриканският вариант на коронавируса е най-възможно да достигне до България. Там трябва да сме много подготвени и много сериозно да се прави карантиниране на всички, които идват от този континент. Както е британският за Европа, така е южноафриканският за Африка – той буквално се е „настанил“, над 95% от случаите вече са с този щам“, отбеляза още проф. Балтов.
   
Тоест от Африка ще го закарат в Брекзитландия и Франция, после оттам при нас.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4638 -: Март 16, 2021, 12:09:25 »
Калфин ДГД!
Мижитурка беше, при Камов. Мижитурка и си остана.
 
Поръчката за ваксините е единственото правилно решение покрай ковида.
Пояснявам:
Безопасността която е водещия фактор при подбора и която е обратното на "експерименталността" е в следния ред
1. "Класически ваксини"
2 Синтетични протеинови ваксини
3 Аденовирусни ваксини.
4. Експериментални "липидни" ваксини. Липидни в кавички, щото това не са липиди, а синтетични дълговерижни амоневи соли.
България е поръчала много от 2 и 3, което е било възмажно най-доброто при наличното тогава (потенциално) предлагане и ограничението на членство в педерския съюз.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 12:18:49 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7541
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4639 -: Март 16, 2021, 12:39:18 »
Цитат на: Giuseppe
пострадали след ваксиниране единици на милиони

Toва кога ? 3 дни или 3 седмици след ваксината, нали ? А знае ли се колко ще са след 3 месеца или 3 години, или след 13 ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4640 -: Март 16, 2021, 13:54:30 »
Затварят северна и централна Италия и Сърбия. Явно британксата мутация е стигнала и до тях.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4641 -: Март 16, 2021, 14:19:18 »
Нещо се случва.
Бургас е на едно от челните места по заразяване, има доста хора болни и не е Ковид.
Приятел, адвокат - 2 седмици на легло, температура, обща отпадналост.
Бърз тест и два ПСР теста отрицателни, лека пневмония, общо три седмици.
Сега говорих с колега, 10 дена същата картина,  един бърз тест и един ПСР отрицателни, но не се оправя.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 14:39:33 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4642 -: Март 16, 2021, 14:32:01 »
Да, има някакъв вирус, аз го изкарах, леко, 3 дена 37.5, тестовете ми са отрицателни,  много мои познати също, кашлица, бронхит, температура, на един познат децата в момента са болни, а викат, грипове няма. Какво има тогава?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11289
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4643 -: Март 16, 2021, 15:36:53 »
Quote (selected)
Toва кога ? 3 дни или 3 седмици след ваксината, нали ? А знае ли се колко ще са след 3 месеца или 3 години, или след 13 ?
Не се знае. Но се знае, че мрат сега. Поне го видях с очите си.
Може би след 13 г. да се окаже, че всички ваксинирани са повредени с нещо. Но може и да не се окаже. Ще можем ли да се върнем 13 г. назад и да дигнем от гроба тези, които са предпочели да не се ваксинират?
Едва ли ще е напреднала толкова медицината.
Тук въпросът е като в оня виц - въпросът към радио Ереван - кое е по добре, комунизъм или онанизъм?
Знаеш какво е отговорило радиото.
Е, в същата ситуация сме.
Отделно от това си задавам въпроса - добре бе, искат да ни поизтребят или поне разредят.Най малкото, да ни направят стадо.
Че сега не сме ли? И ще се спрат ли, ако не успеят с некква ваксинация?Ако приемем, че има такъв конспиративен заговор, то изглежда са тръгнали ва банк - или те или ние и съпротивата чрез неваксиниране ми изглежда доста по вяла отколкото онази на чартистите.
Така мисля и пак повтарям - лично мнение, не се заравям в четене на безброй източници, пък и не съм специалист. Опитвам да карам на здрав разум и вътрешно чувство.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4644 -: Март 16, 2021, 16:01:14 »
Нещо се случва.
Бургас е на едно от челните места по заразяване, има доста хора болни и не е Ковид.
Приятел, адвокат - 2 седмици на легло, температура, обща отпадналост.
Бърз тест и два ПСР теста отрицателни, лека пневмония, общо три седмици.
Сега говорих с колега, 10 дена същата картина,  един бърз тест и един ПСР отрицателни, но не се оправя.

Вчера четох за някакъв френски вариант, който е доста вероятно да не се засича с PCR.

James McAuley
@jameskmcauley
·
6h
A new French variant, identified in Brittany. Details still unknown, but it seems undetectable by PCR tests. Very bad news
https://twitter.com/jameskmcauley/status/1371729392691449857

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4645 -: Март 16, 2021, 16:03:15 »
VACCINE ESCAPE OF VARIANTS vs Pfizer-BioNTech & NIH-Moderna: Troubling new peer-reviewed paper shows even 2-dose recipients have serious trouble neutralizing the #B1351



https://twitter.com/DrEricDing/status/1371209487491735553

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4646 -: Март 16, 2021, 16:35:51 »
Quote (selected)
Абе хора...при възможност - ваксинирайте се
Ваксиниран съм като дете от каквото трябва и с каквото трябва.
Quote (selected)
но пък се нагледах на хора около 50-55, които аха-аха
Егати логиката! Ако беше посетил не болница, а гробища, на какво щеше да се нагледаш и какви изводи щеше да предложиш?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4647 -: Март 16, 2021, 16:38:01 »
Quote (selected)
Лятото даже плащаше, да идват да заразяват
И пролича ли да има заразяване? По какво?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4648 -: Март 16, 2021, 16:54:24 »

Може би след 13 г. да се окаже, че всички ваксинирани са повредени с нещо. Но може и да не се окаже. Ще можем ли да се върнем 13 г. назад и да дигнем от гроба тези, които са предпочели да не се ваксинират?

Ми ако се окаже? Ще можем ли да вдигнем ог гроба ваксинираните? Всеки има глава на раменете си. Всеки избор има последствия.


Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4650 -: Март 16, 2021, 17:07:38 »
Quote (selected)
Не се знае. Но се знае, че мрат сега. Поне го видях с очите си.
Ми да ги заразяваме с HIV и никва "цитокинова буря" няма да има.
Па и с него и десет и 20 години могат да изкарат.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4651 -: Март 16, 2021, 17:09:19 »

А за ваксините, има ли ваксина в човешката история, която масово да е била правена по време на пандемия? Ако да, коя?

Ами няма. Ваксинирането обикновено върви след пандемията


 :m1273:

Що ли не съм изненадан.

Това, добре!

А щом не си изненадан, значи вече ще можеш да помислиш спокойно:

Джиджи на кого се смее – на Кайли или на мен?!   :t0120:



« Последна редакция: Март 16, 2021, 18:02:57 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4652 -: Март 16, 2021, 17:18:32 »
И една неприятна новина от днес:

София е пред локдаун, но Плевен отново отваря всичко


"Трябват по-сериозни мерки, на предела сме", настоя шефът на "Пирогов"


https://www.segabg.com/hot/sofiya-e-pred-lokdaun-no-pleven-otnovo-otvarya-vsichko

 :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4653 -: Март 16, 2021, 17:20:02 »
Ако беше посетил не болница, а гробища, на какво щеше да се нагледаш и какви изводи щеше да предложиш?
А то си зависи от гробищата! Нашето съседското в Монреал имаше навик да изпраща брошурки какви веселби предлага. Можеш зимата да караш ски, е, не между надгробните плочи, а на свободното все още пространство, да не стои неизползвано. Лятото там можеш да ходиш на пикник със семейството. (Пък като попривършите с барбекюто, можете да поиграете с децата на жмичка между надгробията от съседния парцел, предполагам, да стопите някоя и друга калория!). Можете да ходите да гледате гробове на известни хора - там вече се предлага индивидуализирана екскурзия в католическата част, в некатолическите части, абе широк избор. Можете да ходите на екскурзия с екскурзовод, който да ви разказва за архитектурните стилове и модите в надгробните паметници, кои скулптори са правили коя крипта. Можете да посетите колумбария, а даже и да се запознаете с работата на крематориума, макар да не се предлагат лабораторни работи, а така, по картинки.
Изобщо, веселба ви чака, времето лети незабелязано в гробищните паркове и онуй на Хамлет с черепа репички да яде!
Изобщо, ама изобщо не се майтапя, жал ми е, че не съм си запазила такова произведение на изкуството на рекламата.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4654 -: Март 16, 2021, 17:23:36 »
И една неприятна новина от днес:

София е пред локдаун, но Плевен отново отваря всичко


"Трябват по-сериозни мерки, на предела сме", настоя шефът на "Пирогов"


https://www.segabg.com/hot/sofiya-e-pred-lokdaun-no-pleven-otnovo-otvarya-vsichko

 :nuts:

Три пъти го прочетох:

"Това ще е първото затваряне на ресторантите в страната, ако бъде прието"

Аз ли съм луд?  :nuts:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4655 -: Март 16, 2021, 17:48:39 »
Посно тва с гробищата. Как мое в евродисни се фотнеш с микимаус, а при вас и един призрак на щат нема.
Не върви на добре, а уж в Г7 ......
 
Quote (selected)
Три пъти го прочетох:

"Това ще е първото затваряне на ресторантите в страната, ако бъде прието"

Аз ли съм луд?  :nuts:
Не просто играят Аз ги фащам, те ги пускат - осъвременен вариант
 
Но безпокои, че го няма Оришарски и не е ясно кой му оцапал кюлотите.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 18:14:30 от 66 »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4656 -: Март 16, 2021, 18:50:34 »
В австрийския окръг Швац до днес са ваксинирани с ваксина на Бионтех 46 хил от възможните подлежащи на ваксинация 64 хил. души. В друга статия днес четох, че средно около 18% от населението в страната се е срещало вече с вируса. Така, че в този регион има 72% ваксинирани и освен това 18% са го карали по някакъв начин. Интересно ще е да се види как ще се развият нещата там.
https://www.krone.at/2367284
« Последна редакция: Март 16, 2021, 18:55:30 от kasapina »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4657 -: Март 16, 2021, 18:54:04 »
Явно ресторантите сериозно допринасят за разпространение на заразата. Доклкото знам и в Италия и в Сърбия те бяха отворени до скоро.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4658 -: Март 16, 2021, 19:15:59 »
Quote (selected)
Така, че в този регион има 72% ваксинирани и освен това 18% са го карали по някакъв начин. Интересно ще е да се види
Интересно е да се види какво е сечението на двете общности.
Интересно е също, разбира се, дали поне едното от цитираните числа е вярно. Защото в тази кампания верните числа са изключителна рядкост.
Quote (selected)
Явно ресторантите сериозно допринасят за разпространение на заразата
Откъде е явно и как би го обяснил ти, ако смяташ, че е вярно? Как според теб става разпространяването на заразата в ресторант?


Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4660 -: Март 16, 2021, 19:18:05 »
Quote (selected)
подлежащи на ваксинация 64 хил. души
Това смущава. Щот учениците явно не са вътре, а те заразяват на поразия :smokin:
Не че в юдейско дето данните са по население, а не по подлежащи на ваксинация при 90% ваксинирани и зверска карантина имаше особен успех ваксинацията. Явно използваните ваксини не работят както е планирано/очаквано :smokin:
Кат си тук те питам. Почнаха ли с "първенствата" по курортите по афстрийско?
Щото тука в Банско некво "ски първанство" заформили.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 19:26:42 от 66 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4661 -: Март 16, 2021, 19:26:57 »
Кво е това в сравнение с единичните случаи пострадали след ваксиниране,  единици на милиони!
Ваксините не са одобрени, щото не са минали тестовия период, не се знае какви дългосрочни ефекти дават. Защото не само не са одобрени, но и са нови и никой не знае какво ще му се случи на един ГМО човек в бъдеще.
То по твоята логика Чернобилската вълна не даде никакви странични ефекти, даже по-малко се забеляза от ваксините с техните странични ефекти, значи е била безопасна.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4662 -: Март 16, 2021, 19:33:25 »
Посно тва с гробищата. Как мое в евродисни се фотнеш с микимаус, а при вас и един призрак на щат нема.
Не върви на добре, а уж в Г7 ......
Ка щяло да няма! Ама е скъп, затова излиза само на Хелоуин, тогава може само! Те тогава и пожарникарите излизат, та става малко обърквация, по-точно конкуренция - дребните искат с пожарникарите, по-големите гонят призрака, абе тежък празник, особено в гробищата!  :t0301:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4663 -: Март 16, 2021, 19:37:23 »
Сега се прибирам и пуснах новините.
Днес цял ден обясняваха по радиото че ако има решение ще е в четвъртък да има един петък да затворят нормално.
Сега с ентусиазъм съобщават че решението щяло да се вземе в петък и да заработи от събота/неделя в 24 часа - каляската да се превърне в тиква - каква символика. :crying_with_laughter-3302:
Можели и от четвъртък, ама щели да мислят в петък как да обезщетят затворените бизнеси.
Пари нема, действай!
Дупе има ама го пазят като национално съкровище.
Тия дни почнаха да затварят по обратния от обявения начин.
Забраниха плановите операции голям плюс за бюджета на НЗОК - отлагат плащанията с 2 седмици - от 52 са си 4% разход или спестяване за годината.
Спираме учениците - там далаверата е малка, разход за отопление.
Пускаме всички на които трябва да плащаме, заведения, МОЛ, развлекателни, даже фитнесите категоризирани като най опасното място след Ковид отделение в болница.
Баце пари взема,не дава!

ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4664 -: Март 16, 2021, 20:00:55 »
Quote (selected)
Можели и от четвъртък, ама щели да мислят в петък как да обезщетят затворените бизнеси.
И защо накой трябва да се интересува от това?. Приходите са техни, рисковете също ири поне така тряблва да бъде.
Или са въвели някаква нова "пазарна икономика"?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4665 -: Март 16, 2021, 20:02:24 »
Quote (selected)
подлежащи на ваксинация 64 хил. души
За ваксинация има изискване да са навършение поне 16 години. Обаче, преди малко прочетох, че в САЩ и Канада вече изпробвали ваксина специално на 6750 деца на възраст от 6 месеца до 11 години.

In den USA und Kanada Moderna testet seinen Corona-Impfstoff an Kindern
https://www.krone.at/2367257

Цитат на: 66
Кат си тук те питам. Почнаха ли с "първенствата" по курортите по афстрийско?
Щото тука в Банско некво "ски първанство" заформили.
Нямам представа какво става по ски курортите. Обаче хотелите и ресторантите са затворени от началото на ноември. Ако някой ходи на ски, то ще да е само за деня без преспиване. Преди време на някои места като Земеринг който е от най-полулярните и близки до Виена, събота и неделя се събираше прекалено много народ и май нещо се опитваха временно да ги ограничават. Иначе уж се канят да пуснат и ресторантите може би април, ще се влиза се само с тест валиден до 48ч от взимане на пробата. Това разбира се ако не наложат пак пълен локдаун до тогава, защото броя за заразените продължава да нараства седмично с около 300-400 души на ден за седмица. На 7 фев. когато пуснаха децата на учлилище и отвориха магазините имаше средно 1300 заразени дневно. Постепенно техния брой започна да расте и в момента има към 2700 новозаразени дневно, ясно е, че тенденцията е нагоре, хубавото е, че кривата на нарастване не е стръмна, лошото е, че платото още не се види. В болниците вече има 1850 души от тях 380 са в интензивните отделения.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 20:24:07 от kasapina »

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4666 -: Март 16, 2021, 20:05:54 »
Quote (selected)
В болниците вече има 1850 души от тях 380 са в интензивните отделени
Глезотии. В малка българия са над 7200 и 700 в интензивните

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4667 -: Март 16, 2021, 20:08:53 »
Quote (selected)
Можели и от четвъртък, ама щели да мислят в петък как да обезщетят затворените бизнеси.
И защо накой трябва да се интересува от това?. Приходите са техни, рисковете също ири поне така тряблва да бъде.
Или са въвели някаква нова "пазарна икономика"?
Щото:
Quote (selected)
България е последна в ЕС по подкрепа срещу кризата
Година след въвеждането на извънредно положение държавата не може да разпредели отпуснатия милиард за бизнеса
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/bulgariya-e-posledna-es-po-podkrepa-sreshtu-krizata

При всички недомислици произведени от ГЕРБ реалният бизнес не е получил никакви помощи, всичко е на книга и за приближени.
Както каза Томито тия дни щели да наблегнат на "фокусирана помощ за бизнеса".
Фокуса го знаем и "бизнеса" на който ще помогнат го знаем.
Аз съм против всякакво затваряне.
Една година полумерки, накрая се оказа че сме изяли половината торба сол, половината тояги и ще платим пълната цена.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4668 -: Март 16, 2021, 20:15:58 »
Quote (selected)
„Ние надлежно изпълняваме всички инструкции. Освен това ни беше казано държавите членки да се въздържат от руска и китайска ваксини. Ние сме поръчали четири ваксини – „Астра Зенека“, „Джонсън и Джонсън“, „Модерна“ и „Пфайзер“. Това ни е казала Комисията“, подчерта премиерът Бойко Борисов на пресконференция във Виена, където участва в среща за ваксините с още петима европейски лидери.
https://glasove.com/categories/novini/news/borisov-beshe-ni-kazano-drzhavite-chlenki-da-se-vzdrzhat-ot-ruska-i-kitayska-vaksini
Тъпак!
"Каквото кажат началниците!"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4669 -: Март 16, 2021, 20:18:06 »
В България хората явно не ги е страх от вируса, в Австрия 60% от населението има желание да се ваксинира. Навсякъде на закрито се носят FFP2 маски. До момента са ваксинирали почти 1,1млн, с тези темпове до два месеца може да ги направят 2-3 млн. Като се сложа и още 1,6млн които са срещали вируса общо може да се получат към 40-50% с някакъв имунитет. От правителството обещават, че до септември ще могат да имунизират всички желаещи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4670 -: Март 16, 2021, 20:20:38 »
Quote (selected)
Масовата истерия води и до опасна обществена депресия, недолекуване на смъртоносни заболявания, изискващи навременна превенция като рак, диабет и сърдечно-съдови болести. Избуяват алкохолизмът и семейното насилие. Настанява се непоносим стрес от финансовата невъзможност да издържаш семейството си. Фалират цели отрасли и бизнеси. Налагат се нови и нови държавни заеми, с които да се “помага” на смазаните индустрии. И с които се застрашава финансовата стабилност на хазната, респективно се залага вдигане на данъци и прокуждане на инвестициите във времето. Адски кръг. Без изход.
Паниката е лош съветник. Грубите драконовски мерки досега никъде не премахнаха вируса. Само гарантираха трайния спад на общественото здраве, обедняването на хората, намалените приходи в здравна и пенсионна система, дефицитите на стоки и услуги, спада на продължителността на живота - средносрочно и дългосрочно. Това просто не работи.
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/porednoto-primitivno-zatvaryane-na-ikonomikata-shche-bde-ogromna-greshka

По същата причина диетолозите не препоръчват тотален глад сваляне на килограми, след приключване на диетата се наблюдава ЙО-йо ефект - бързо възстановяване и превишаване на първоначалните килограми.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 20:24:04 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4671 -: Март 16, 2021, 20:21:58 »
Най-много допринясят за разпространението на корона вируса, американски дронове, това да знаете, за това толкова точно се предсказват "новите вълни"; както казал един виден американец, най-добрия начин да предскажеш бъдещето е, да го създадеш ти.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4672 -: Март 16, 2021, 20:24:34 »
Quote (selected)
Масовата истерия води и до опасна обществена депресия, недолекуване на смъртоносни заболявания, изискващи навременна превенция като рак, диабет и сърдечно-съдови болести. Избуяват алкохолизмът и семейното насилие. Настанява се непоносим стрес от финансовата невъзможност да издържаш семейството си. Фалират цели отрасли и бизнеси. Налагат се нови и нови държавни заеми, с които да се “помага” на смазаните индустрии. И с които се застрашава финансовата стабилност на хазната, респективно се залага вдигане на данъци и прокуждане на инвестициите във времето. Адски кръг. Без изход.
Паниката е лош съветник. Грубите драконовски мерки досега никъде не премахнаха вируса. Само гарантираха трайния спад на общественото здраве, обедняването на хората, намалените приходи в здравна и пенсионна система, дефицитите на стоки и услуги, спада на продължителността на живота - средносрочно и дългосрочно. Това просто не работи.
https://glasove.com/categories/na-fokus/news/porednoto-primitivno-zatvaryane-na-ikonomikata-shche-bde-ogromna-greshka

Не знам що е толкова сложно да се разбере. Мерките не целят да премахнат вируса, а да намалят натиска върху здравната система. Само това. И се пишат едни фермани, пък те сбъркани още в зародиш...

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4673 -: Март 16, 2021, 20:26:06 »
Quote (selected)
Мерките не целят да премахнат вируса,

Мерките целят, да удължават епидемията. Трябва им време за "Големия рестарт", за който нашите официози мъчат.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4674 -: Март 16, 2021, 20:27:01 »
Quote (selected)
Мерките не целят да премахнат вируса,

Мерките целят, да удължават епидемията.

От къв зор? Кой печели от това?

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4675 -: Март 16, 2021, 20:32:49 »
Към едното число на ваксинираните дадох вече линк по-горе. Другото съм го взел от тук https://noe.orf.at/stories/3094966/
става върпос за поредица от изследвания на университета в Кремс. Между другото в тях е установено, че 76% от хората които са имали антитела са ги запазили в продължение на 11 месеца. При останали изначално техният брой е бил по-малък защото са имали асимптоматични прояви на болестта, т.е. може да се каже, че не са я карали забележимо.
« Последна редакция: Март 16, 2021, 20:35:34 от kasapina »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4676 -: Март 16, 2021, 20:36:13 »
В австрийския окръг Швац ... Интересно ще е да се види как ще се развият нещата там.
https://www.krone.at/2367284
В една от групите, ревящи срещу ваксините, някой преди месец-два спомена, че в Гибралтар ги карат насила да се ваксинират и под строй. Като прочетох за Австрия, се сетих да погледна Гибралтар, занулили са случаите почти. Интересно..
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4677 -: Март 16, 2021, 20:36:53 »
Quote (selected)
Мерките не целят да премахнат вируса, а да намалят натиска върху здравната система.

Идеята на здравната система е да лекува когато има болни, а сега има и ние вместо болните се грижим за търговските дружества.
Една малка част от болниците наистина изнемогват да лекуват, голямата скъпа неефективна също изнемогва да си покрие кредитите за лъскавите "болници" щото няма финанси от НЗОК.
"Два свята, единият е излишен!"
https://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=50&WorkID=3113&Level=1
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8128
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4678 -: Март 16, 2021, 20:37:50 »
Quote (selected)
Мерките целят, да удължават епидемията. Трябва им време за "Големия рестарт", за който нашите официози мъчат.
Ако давоските деменции ще правят рестарт, резултата може да е само един- тотален срив.
 
Явно отиваме към Вся власт - ККП!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #4679 -: Март 16, 2021, 20:42:38 »
Quote (selected)
Мерките не целят да премахнат вируса,

Мерките целят, да удължават епидемията.

От къв зор? Кой печели от това?
Продължението е - Трябва им време за "Големия рестарт", за който нашите официози мъчат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.