Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 18, 2024, 17:24:44

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1066896 пъти)

0 Потребители и 28 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5340 -: Март 27, 2021, 14:05:35 »
Quote (selected)
Това, ако не е в състояние да ви замисли, значи не мислите

Платформата "фейсбук" е създадена с цел отказване от мисленето. Освен тва води до пристрастяване. Абе... нещо като метадон за пристрастени към телевизия (хероин).

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5341 -: Март 27, 2021, 14:07:03 »
Quote (selected)
И да не я потвърдиш, това не променя същността ѝ.

тц, истината си остава истина, дори да не я знаеш. Обаче ако имаш некви претположения ква е истината и ги обнародваш, фнаучните среди почват да те потпитват "тва сега как го получи, я дай да видим първичните данни, я дай да видим как си ги обработил, а що на мен ми излиза друго, а що на онеа колеги им излиза още по-друго?"...и науката се развива.

Казваш същото, но с едно "тц" отпред. Обаче... не обаче... истината си остава истина, даже нас да ни няма. Даже да няма ни един учен, който да "обнародва". Даже планетата да я няма.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8127
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5342 -: Март 27, 2021, 14:08:48 »
Quote (selected)
И какво опщо има рецензирането с това кое как е?

ми не знам, освен че е традиционен научен метод за потвърждаване и/или одхвърляне на научни хипотези.
Ти имаш ли некви алтернативни решения?
Щото кайла се придържа към варианта "тва е така, щото ме кефи да е така".
Традициите не са това което бяха.
Напоследък "водещи списания" назначаван некво педерче с жълто около устата за "асистент редактор". Да прави предварителн подбор, кое да оди за рецензиране. А кое да се пренасочва към платените версии или направо отхвърля.
Фпрочем този който недвусмисленно докаже "сглобяването" на вируза, попада в горния 1% на всички класации. Несъмнено.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5343 -: Март 27, 2021, 14:10:59 »
Quote (selected)
Индия е на 97-мо място в света по брой заразени на 1 милион и на 119-то място в света по брой починали на милион.
И на 108-мо място по тестове на 1 милион жители. :smokin:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5344 -: Март 27, 2021, 14:13:13 »
Quote (selected)
Какво правят в Индия различно от останалия свят, с какво лекуват?
Средната възраст на населението в Индия (медиана) е около 27 години. Броят на тестовете на глава от населението също е доста малък. В Индия като цяло около 15% от смъртните случаи изобщо не се регистрират (не от ковид - от всички). В тези части, където има по-прилична регистрация и статистика, общата смъртност е скочила с 20-25% след нахлуването на коронавируса.
В Африка (без Южна Африка) в най-бедните страни "лекуването" от ковид е още по-впечатляващо.


Дай линк за тия бомбастични твърдения, иначе ще си останат само бомбастични твърдения - манипулации.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8127
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5345 -: Март 27, 2021, 14:15:27 »
Quote (selected)
Индия е на 97-мо място в света по брой заразени на 1 милион и на 119-то място в света по брой починали на милион.
И на 108-мо място по тестове на 1 милион жители. :smokin:
И какво от това?! По този показател Китай е на 90-то, ама ликвидираха - коронавируза.
Така, че .......

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5346 -: Март 27, 2021, 14:15:42 »
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
цъкни на Индия и гледай кво праат кривите од началото на годината насам.

Не съм махнаджия, но не ми изглежда да са ноо нарет. Фсъщнот одкакто там управлява онова хинду-наци, нищо ф Индия не ми изглежда нарет, но също така не ми и пука.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8127
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5347 -: Март 27, 2021, 14:27:45 »
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
цъкни на Индия и гледай кво праат кривите од началото на годината насам.

Не съм махнаджия, но не ми изглежда да са ноо нарет. Фсъщнот одкакто там управлява онова хинду-наци, нищо ф Индия не ми изглежда нарет, но също така не ми и пука.
Сравнявайте индийците със страната на наскоро победилета декор.... пардон демокрация, а именно с Бразилия.
При това бразилците имат по-добро наследство, здравеопазване .....
« Последна редакция: Март 27, 2021, 14:30:23 от 66 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5348 -: Март 27, 2021, 14:29:07 »
Quote (selected)
Индия е на 97-мо място в света по брой заразени на 1 милион и на 119-то място в света по брой починали на милион.
И на 108-мо място по тестове на 1 милион жители. :smokin:
И какво от това?! По този показател Китай е на 90-то, ама ликвидираха - коронавируза.
Така, че .......


Ти вай не свърза въпроса с фактите?
Индия е далеч назад по смъртност в сравнение с всички развити западни държави. В Китай всички учени ревнаха в един глас, че е от дисциплината. Въпросът ми беше - от какво е в Индия. Вервам, че уважаващите себе си учени са открили тоя феномен, след като аз съм го открила, проучили са го и са написали научна статия некъде, нищо че не е пийр ревю. Нали целта е да се бори вируса и всяка положителна практика е добре дошла.
Ама не съм намерила досега обяснение из гугленето. Може би някой друг ще намери?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5349 -: Март 27, 2021, 14:31:32 »
https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
цъкни на Индия и гледай кво праат кривите од началото на годината насам.


Ползвам тоя сайт https://www.worldometers.info/coronavirus/country/india/
Ако е неверен, друг въпрос.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8127
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5350 -: Март 27, 2021, 14:33:50 »
Просто хиатку проба да посочи незначителен фактор та му разясних.
И за индиа незнам. Предполагам много фактори. Младо население. Добра наука и то отдавна Списанията им са от 19 век. Много ваксини (лицензионни) и много мощности за производство.....
« Последна редакция: Март 27, 2021, 14:37:29 от 66 »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5351 -: Март 27, 2021, 14:34:28 »
Quote (selected)
Индия е на 97-мо място в света по брой заразени на 1 милион и на 119-то място в света по брой починали на милион.
И на 108-мо място по тестове на 1 милион жители. :smokin:


Ами добре, дай смъртността за 2020 в Индия, общата смъртност, и да сравняваме. Ако твърдиш, че не отчитат умрелите и затова не може да се сравнява, дай линк, доказващ твърдението ти.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5352 -: Март 27, 2021, 14:37:43 »
Quote (selected)
Сравнявайте индийците със страната на наскоро победилета декор.... пардон демокрация, а именно с Бразилия.

фкъф смисъл наскоро победила демокрация? И ф Бразилия управлява фашист и въф Индия управлява фашист. Факт, че индийските щати разполагат с афтономия, надхвърляща хилядократно бразилските местни самоуправления, затва комунистите си управляват Керала од 70 години и там здравеопазването бръмчи, но на федерално ниво иаме същия неолиберален шит и на двете места. Керала фсе пак е един мъничък щат с има-нема 50 милиона души население.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5353 -: Март 27, 2021, 14:39:19 »
Просто хиатку проба да посочи незначителен фактор та му разясних.
И за индиа незнам. Предполагам много фактори. Младо население. Добра наука и то отдавна Списанията им са от 19 век. Много ваксини (лицензионни) и много мощности за производство.....
А може и да се лекуват с нещо, де ние не се?...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5354 -: Март 27, 2021, 14:40:49 »
Quote (selected)
Сравнявайте индийците със страната на наскоро победилета декор.... пардон демокрация, а именно с Бразилия.

фкъф смисъл наскоро победила демокрация? И ф Бразилия управлява фашист и въф Индия управлява фашист. Факт, че индийските щати разполагат с афтономия, надхвърляща хилядократно бразилските местни самоуправления, затва комунистите си управляват Керала од 70 години и там здравеопазването бръмчи, но на федерално ниво иаме същия неолиберален шит и на двете места. Керала фсе пак е един мъничък щат с има-нема 50 милиона души население.
Не се отвличай с пустословие. Въпросът беше за ковидА и неговите поражения в Индия и сравнението със западния свят.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5355 -: Март 27, 2021, 14:47:25 »
Quote (selected)
Ами добре, дай смъртността за 2020 в Индия, общата смъртност, и да сравняваме. Ако твърдиш, че не отчитат умрелите и затова не може да се сравнява, дай линк, доказващ твърдението ти.

Кайле, фточно теа линкове за Индия, които беше така добра да пуснеш, ясно беше написано, че индийските власти и научни среди немат и най-бегла претстава що така фнекъф момент им беше намаляла заразяванката и смъртността од ковид, така че е малце нахално да ги даваш за пример. Слет като и местните се чудят кво са направили, че да се получи така и одказват да поемат одговорност, начи не е било нарочно, нали така?

Щото тва, че населението е със средна възраст 26 години, че традиционно не се хигиенизира(щото нема с кво), укрепвайки имунната си система 24/7, че боледува од секви други болести и имунната му система не се чуди с кво да се занимава, че климатът е нам къф си, че тва, друго и шесто...едва ли са фактори, за които треа да поздравим правителството на оня капут Нахендра Моди.

Ти искаш ли да си ена индийка? Щото аз не ти го пожелавам. Фсмисъл, ако искаш да си Приянка Чопра, тва го разбирам, ноо секси кифла, ама тя живее основно ф Щатите, не виси ф Индия.
« Последна редакция: Март 27, 2021, 14:58:15 от wreckage »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5356 -: Март 27, 2021, 14:55:38 »
В кой точно линк го пише това?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8127
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5357 -: Март 27, 2021, 14:58:07 »
Рекидж, освен до придположим, че ковида има същите" бащи" като капитализъмъ и затва има и същите черти - цикличност.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5358 -: Март 27, 2021, 14:59:31 »
ква цикличност има ф ковида, че не чаткам?
Фсе пак микробиологията е наука, а икономиката е нещо като астрология.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5359 -: Март 27, 2021, 15:05:32 »
Quote (selected)
Кайле, фточно теа линкове за Индия, които беше така добра да пуснеш, ясно беше написано, че индийските власти и научни среди немат и най-бегла претстава що така фнекъф момент им беше намаляла заразяванката и смъртността од ковид
В кой точно линк го пише това?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5360 -: Март 27, 2021, 15:10:12 »
ф един од твоите преди неколкостотин страници. Аз ги чета теа работи, да знаеш.
 
Не ноо често, щото од ена страна не са ми ноо важни, доколкото ковидът ми е доста периферна тема или поне беше периферна, докато не го фанах преди две седмици.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5361 -: Март 27, 2021, 15:18:52 »
Е посочи в кой, де! Аз не помня да съм пускала линк, в който да пише, че индийските учени не знаят на какво се дължи намалението на ковид.
Очаквам ти да ми кажеш.
За западните ясно, те считат, че мерките намаляват, липсата на мерки увеличава разпространението. Което не следва отникъде. Мерките през лятото бяха олабени и вирус нямаше. Значи тезата им не е вярна.
Други смятат, че лятото намаляват, зимата се увеличават, което също не е вярно, съдейки по разпространението на вируса в южното полукълбо, където е лято.

Ти досега видял ли си ясна, научна, пийр ревюед връзка между каквото и да било и разпространението на вируса? Ама не компютърна симулация, има предостатъчно данни в реално време.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8127
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5362 -: Март 27, 2021, 15:28:45 »
Сеги господстваща е сектата на Ваксинаторите, от седмия ден.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5363 -: Март 27, 2021, 15:44:33 »
Сеги господстваща е сектата на Ваксинаторите, от седмия ден.

Portugal - Share of the total population that have received all doses prescribed by the vaccination protocol
4,6%
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/portugal/

Не е и от ваксинирането.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5364 -: Март 27, 2021, 15:59:34 »
Quote (selected)
Сеги господстваща е сектата на Ваксинаторите, от седмия ден.
Не властва.
От иляди години по време на чума са се пръквали шарлатани.
Кой предлага билки, кой молитвени броеници, ваксини забъркани в медни котлета по тъмни доби все тая.
Накрая болестта взема своето, оцелелите придобиват по-добри хигиенни навици, малко имунитет и человечеството продължава напред и нагоре.

« Последна редакция: Март 27, 2021, 16:08:16 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9730
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5365 -: Март 27, 2021, 16:04:37 »
Аслъ, и аз това щях да напиша. Кой каквото и да прави, болестта си взима своето на прибежки и припълзявания, тук се засили, там отслабне, но не пропуска сухите съчки в крайна сметка.
На нейн гръб върлуват пък шарлатани, които я използват, за да забогатеят.
Аз не виждам друга логика в събитията.
За съжаление.
Ако, разбира се, някой може да приведе други данни, независимо дали са пиър ревюед или не, да заповяда, ше се радвам да разбера, че логиката е друга.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5366 -: Март 27, 2021, 16:14:33 »
Тази "чума" ще отмине, какво ще запазим като знание е друга купа пуканки.
За последната година единственото което ме впечатли беше:
"Ако вируса не се беше появил трябваше да бъде измислен!"
Появил, създал, измислен опитвам се да погледна зад паравана.
Какво крият зад него?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5367 -: Март 27, 2021, 16:47:13 »
https://www.rootclaim.com/analysis/What-is-the-source-of-COVID-19-SARS-CoV-2



P.S. И един въпрос към двамата батковци–специалисти, които си играят със секакви цитати, както си искат:

Как мога да сваля от горния сайт таблицата така, че да остане постната тук както в оригинала?!

Каква таблица?!
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5368 -: Март 27, 2021, 16:50:23 »
Зад паравана крият грозната същност на човешкия свят, след десетилетия облъчване и зомбиране, че живеем в прекасен свят, различен от този до 1945 г., че жестокостта, алчността, лудостта, насилието, масовите кланета са в миналото; до ден днешен ни разказват за хокоста, а те, същите, надминаха Хитлер.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5369 -: Март 27, 2021, 16:57:01 »
https://www.rootclaim.com/analysis/What-is-the-source-of-COVID-19-SARS-CoV-2



P.S. И един въпрос към двамата батковци–специалисти, които си играят със секакви цитати, както си искат:

Как мога да сваля от горния сайт таблицата така, че да остане постната тук както в оригинала?!

Каква таблица?!

Ето тази, от линка на Дозирис:

https://www.rootclaim.com/analysis/What-is-the-source-of-COVID-19-SARS-CoV-2

Quote (selected)
Hypotheses Considered – Calculated Results

1. Lab escape: The virus was developed during gain-of-function research and was released by accident – 76%

2. Zoonotic collection: The virus evolved in nature, and was contracted by virus researchers – 20%

3. Bioweapon: The virus was genetically engineered as a bioweapon and was deliberately released – 2.4%

4. Zoonotic: The virus evolved in nature and was transmitted to humans zoonotically – 2.3%


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7423
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5370 -: Март 27, 2021, 17:21:04 »
https://www.rootclaim.com/analysis/What-is-the-source-of-COVID-19-SARS-CoV-2



P.S. И един въпрос към двамата батковци–специалисти, които си играят със секакви цитати, както си искат:

Как мога да сваля от горния сайт таблицата така, че да остане постната тук както в оригинала?!

Каква таблица?!

Ето тази, от линка на Дозирис:

https://www.rootclaim.com/analysis/What-is-the-source-of-COVID-19-SARS-CoV-2

Quote (selected)
Hypotheses Considered – Calculated Results

1. Lab escape: The virus was developed during gain-of-function research and was released by accident – 76%

2. Zoonotic collection: The virus evolved in nature, and was contracted by virus researchers – 20%

3. Bioweapon: The virus was genetically engineered as a bioweapon and was deliberately released – 2.4%

4. Zoonotic: The virus evolved in nature and was transmitted to humans zoonotically – 2.3%

Ами начин има, но е малко тегав за хуманитари. Това едно.

Второ -- няма смисъл да се показва цялата таблица (предполагам за повече експресивност на коментара) след като вече е публикувана хипервръзка към мястото, на което се намира тя.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5371 -: Март 27, 2021, 17:53:35 »
https://www.rootclaim.com/analysis/What-is-the-source-of-COVID-19-SARS-CoV-2



P.S. И един въпрос към двамата батковци–специалисти, които си играят със секакви цитати, както си искат:

Как мога да сваля от горния сайт таблицата така, че да остане постната тук както в оригинала?!

Каква таблица?!

Ето тази, от линка на Дозирис:

https://www.rootclaim.com/analysis/What-is-the-source-of-COVID-19-SARS-CoV-2

Quote (selected)
Hypotheses Considered – Calculated Results

1. Lab escape: The virus was developed during gain-of-function research and was released by accident – 76%

2. Zoonotic collection: The virus evolved in nature, and was contracted by virus researchers – 20%

3. Bioweapon: The virus was genetically engineered as a bioweapon and was deliberately released – 2.4%

4. Zoonotic: The virus evolved in nature and was transmitted to humans zoonotically – 2.3%

Ами начин има, но е малко тегав за хуманитари. Това едно.

Разбирам.

Quote (selected)
Второ -- няма смисъл да се показва цялата таблица (предполагам за повече експресивност на коментара) след като вече е публикувана хипервръзка към мястото, на което се намира тя.

С второто обаче не съм съгласна
, без изобщо да ти се противопоставям или заяждам по някакъв начин!!!

Защото, щом има някаква "нагледност", която ми липсва на мен, вероятно такава би липсвала и на някого другиго ...

А и добре съм се справила с таблицата, n'est-ce pas?!  :tongue_:

Anyway, благодаря!

« Последна редакция: Март 27, 2021, 17:58:36 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5372 -: Март 27, 2021, 18:25:17 »
Джиджи, само да питам, мислиш ли че някой ти чете тия чаршафи?

ПП Тука не плащат на дума, нали? :)
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5373 -: Март 27, 2021, 18:31:57 »
Максимус не се хаби.
Аз няколко пъти и писах че не я чета заради чаршафите и, но явно това не е важно за нея.
Жалко.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5374 -: Март 27, 2021, 18:56:01 »
Максимус не се хаби.
Аз няколко пъти и писах че не я чета заради чаршафите и, но явно това не е важно за нея.
Жалко.

От таблици и чаршафи няма нужда, но иначе линкът на Дозирис си е интересен. Рано или късно, доказателства за произхода на вируса ще изплуват - в едната или другата посока. И нищо няма да може да ги спре (най-малко героични пози на СЗО). Ето още един линк за тези, които се интересуват в детайли от разчопляне на генома (цък).

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5375 -: Март 27, 2021, 18:58:43 »
Джиджи, само да питам, мислиш ли че някой ти чете тия чаршафи?
Yes! Определени 'ора ...  :0005:

Quote (selected)
ПП Тука не плащат на дума, нали?

Джиджи донт ноу ...

« Последна редакция: Март 27, 2021, 19:01:28 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23947
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5376 -: Март 27, 2021, 19:01:39 »
Да не плащат на емотикон, че принца ги реже? :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5377 -: Март 27, 2021, 19:23:12 »
Максимус не се хаби.
Аз няколко пъти и писах че не я чета заради чаршафите и, но явно това не е важно за нея.
Жалко.

От таблици и чаршафи няма нужда, но иначе линкът на Дозирис си е интересен. Рано или късно, доказателства за произхода на вируса ще изплуват - в едната или другата посока. И нищо няма да може да ги спре (най-малко героични пози на СЗО). Ето още един линк за тези, които се интересуват в детайли от разчопляне на генома (цък).

Аз не вярвам че ще изплуват.
Но дори да изплуват това едва ли ще промени нещо.
Който може се оправя.
Който не може надува балони за да се оправдае че не може.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5378 -: Март 27, 2021, 19:46:16 »
Да не плащат на емотикон, че принца ги реже?

Буратино, това е шедьовър!!! :lol:

Затова, "дай пет"!  :ok:

« Последна редакция: Март 27, 2021, 19:49:04 от Джиджи »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5379 -: Март 27, 2021, 20:16:06 »
Джиджи, само да питам, мислиш ли че някой ти чете тия чаршафи?
Yes! Определени 'ора ...  :0005:
:t23145: да  :t23145:

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3613
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5380 -: Март 27, 2021, 21:16:22 »
Quote (selected)
Защото, щом има някаква "нагледност", която ми липсва на мен, вероятно такава би липсвала и на някого другиго ...
Работата е там, че твоето разбиране за нагледност и за необходимостта от такава май не се среща у никого другиго.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5381 -: Март 27, 2021, 22:42:59 »
Джиджи, само да питам, мислиш ли че някой ти чете тия чаршафи?
Yes! Определени 'ора ... 
:t23145: да  :t23145:
:lol:

Ной, тази вечер сте ми двама тук в борба за „жълтата фланелка”:

Над теб Буратино с

Да не плащат на емотикон, че принца ги реже?

А тукана ти с

Quote (selected)
:t23145: да :t23145:

И кво ше пра'ите без мен тук и тримцата, ако аз изчезна случайно и няма да има кой да ви създава поводи за веселба по моя тъп, своеобразен и безобразен начин ...  :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Март 27, 2021, 23:37:51 от Джиджи »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7541
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5382 -: Март 28, 2021, 00:05:22 »
Цитат на: Джиджи
И кво ше пра'ите без мен тук и тримцата, ако аз изчезна случайно и няма да има кой да ви създава поводи за веселба по моя тъп, своеобразен и безобразен начин ...  :crying_with_laughter-3302:

И аз съм от хората, които не искат да изчезнеш  :t1815:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5383 -: Март 28, 2021, 01:34:47 »
И кво ше пра'ите без мен тук и тримцата, ако аз изчезна случайно и няма да има кой да ви създава поводи за веселба по моя тъп, своеобразен и безобразен начин ...  :crying_with_laughter-3302:
Дето е рекла една много интересна жена, с която моите лични отношения не бяха никак прости,
Като знак за магия, като биле за жар,
като люта ракия, като бял хвърлен зар
все те нося по мене, нищо, че ми тежиш,
от глава до колене нищо, че ме болиш!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11289
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5384 -: Март 28, 2021, 10:08:13 »
Quote (selected)
нищо, че ми тежиш,
Добре де, мъ се пак Джиджи волно или неволно отвори прозореца и проветри малко стаята.
Иначе ше се изтепаме.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5385 -: Март 28, 2021, 10:11:32 »
Quote (selected)
нищо, че ми тежиш,
Добре де, мъ се пак Джиджи волно или неволно отвори прозореца и проветри малко стаята.
Иначе ше се изтепаме.

Викаш темата за изборите е по-подходяща за трепане :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11289
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5386 -: Март 28, 2021, 10:16:50 »
Ми барем който даде фира, ще е на място.
Тук имам чувството, че мнозина са го прекарали "безсимптомно", но пък им се е отразило на спирачките.
Фключително и на моя милост де, но аз поне съм "явен".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5387 -: Март 28, 2021, 10:19:12 »
Не знам дали съм го прекарала. Не съм си правила нито тестове, нито изследвания, но със сигурност съм била контактна с поне десетина човека, дето са били положителни

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11289
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5388 -: Март 28, 2021, 10:37:01 »
Тва все още нищо не значи.
На наше познато семейство жената го прекара тежко, но в къщи. Гледаше я мъжът и, който има десетина заболявания, но той "не прихвана".
След две седмици, синът им който живее при тях го лепна и го прекара, бащата - пак мина метър.
На друго познато семейство бе обратното - мъжът го прекара полутежко, жена му се отърва, но айде, те имат апартамент в който дали успяват да се намерят два-три пъти в месеца - не съм сигурен.
При нас - аз го лепнах от някъде, по добрата половинка в това време беше на друго място, но все пак се видяхме два пъти и бяхме заедно в колата, макар и с маски /аз вече бях положителен/, като дип не се пазехме, щото мислехме, че сме го лепнали от едно и също място.
Сетне тя въобще не даде симптоми.
На всичко отгоре след време се тества за антитела - колкото искаш имаше.
Неведоми са пътищата Господни.
Апропо, понеже сме в темата - на друг познат баща му лежал в болница септември - доказан Ковид, сега пак е постъпил, също с доказан Ковид. Човекът бил на 85+ години, лично не го познавам.
Те тъй те.
« Последна редакция: Март 28, 2021, 10:44:49 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5389 -: Март 28, 2021, 10:37:54 »
Да, това е характерното за тоя вирус и тая "пандемия", че нищо съществено не знаем, освен, че трябва да ни затварят и да обедняваме.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5390 -: Март 28, 2021, 10:39:21 »
Джузепе, вчера разбрах за поне пет човека, лепнали ковида след втората доза  ваксина/пфайзер/и то сравнително сериозно. Лично от хората го разбрах - очи в очи

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11289
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5391 -: Март 28, 2021, 10:49:05 »
Ми аз затова не се задълбавам да чета сайтове и дуелирам с вятърни мелници.
Теорията е едно, а практиката - около нас и тя често не съвпада с теориите.
Ся, за произхода и лечението не говоря, нямам компетентността да преценявам инфото, аз се интересувам повече от начина на прихващане и възможно предпазване.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5392 -: Март 28, 2021, 10:55:02 »
Спазвам нормални хигиенни мерки нещо, което винаги съм правила при всички предишни грипове. Спазвам даже и гербавите управленски мерки/глупотевини. Пазя родителите си и хлапето, доколкото мога и се старая да си пазя психиката - не гледам вещателите на Апокалипсиса и не ги слушам. Не виждам, какво повече зависи от мен

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5393 -: Март 28, 2021, 10:55:18 »
А ето историята на една рускиня, разболяла се от ковид през декември 2019 г, когато уж вирусът беше още само в Китай, или че Китай е източникът на сарс ков 2 ни карат да повярваме, официалните СМРАД.

https://doc-tv.ru/articles/ya_bolela_kovidom_za_3_mesyatsa_do_karantina_v_rossii_lichnyj_opyt
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5394 -: Март 28, 2021, 11:13:45 »
И кво ше пра'ите без мен тук и тримцата, ако аз изчезна случайно и няма да има кой да ви създава поводи за веселба по моя тъп, своеобразен и безобразен начин ... 
Дето е рекла една много интересна жена, с която моите лични отношения не бяха никак прости,
Като знак за магия, като биле за жар,
като люта ракия, като бял хвърлен зар
все те нося по мене, нищо, че ми тежиш,
от глава до колене нищо, че ме болиш!

Ной
, двамата с Норчо, а донякъде и Джузепе /след теб!/, ши Мъ разплачИте …  :tongue_:

Зат’ва имам към теб следната молба:
 
Възможно ли ти е да преместиш оттук съответните коментари, начиная с  моя коментар # 5375 от Март 27, 2021, 18:58:43 hrs /или пък този!/, в темата „Джиджи донт ноу”, за да можем да си коментираме там на воля, без да задръстваме тук отново тази важна тема.

Щото лично аз имам да кажа некои неща за Миряна Б., а и по други причини …

За което благодаря предварително!!!  :notworthy:

« Последна редакция: Март 28, 2021, 11:23:43 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5395 -: Март 28, 2021, 11:20:03 »
Ми аз затова не се задълбавам да чета сайтове и дуелирам с вятърни мелници.
Теорията е едно, а практиката - около нас и тя често не съвпада с теориите.
За произхода и лечението не говоря, нямам компетентността да преценявам инфото, аз се интересувам повече от начина на прихващане и възможно предпазване.

И аз така!!!  :cool-1084:

« Последна редакция: Март 28, 2021, 11:22:35 от Джиджи »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5396 -: Март 28, 2021, 12:19:42 »

https://twitter.com/NickMalyon1/status/1375577164888694785

Да го имате предвид, ако случайно сте си правили застраховка "живот"...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11289
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5397 -: Март 28, 2021, 15:00:03 »
Ами Дозирис, очаквано!
Започва се всеки да си тълкува правила така както дявола чете евангелието.
Това дето имаме като "народ" му е измислил отдавна сентенцията - "в мътна вода риба лови".
Само че не зная най накрая дали няма да се получи точно ефекта на бумеранга, щото и това е речено "това, което можеш да направиш сам на себе си - никой не може ти го направи!".
И което не знам досега някой да го е тълкувал в позитивен смисъл, както изглежда.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5398 -: Март 28, 2021, 15:19:47 »
технически твърдението
Quote (selected)
"това, което можеш да направиш сам на себе си - никой не може ти го направи!"
едва ли се однася до бумеранзите, щото неам спомен техните ползватели да са ги фърляли по себе си.

Основно щото ако искаш да се уцелиш със сопствения си бумеранг, нема нужда да го мяташ, треа само със фсе сила да се удариш с него по главата.
Ако го хвърлиш по себе си и се пропуснеш, той я се върне, я не, но ако го държиш и се млатиш с него, шансът за пропуск клони към нула.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #5399 -: Март 28, 2021, 16:07:07 »
Технически, Рекидж, се целиш в собствения си крак/гръб/задник, квото е преко удобно в момента на връщащото се действие - тва е ефектът на бумеранга, когато си оторизирал идиот да те управлява. Дребните подробности нямат значение, имаме равенство, действие - противодействие. Идиот наличен - шок по мунцата на неграмотния оторизиран идиот, но и с разсейващо действие отразяващо се не само на на присъдружните му идиоти, но и на  тези, дето по нещастно стечение на обстоятелствата се намират наоколо. Не си спомням някой досега да е опровергал третия закон на теоритичната механика. Ти може би ще опиташ да си първия :nuts: