Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:26:51

Автор Тема: "АФИС": ГЕРБ губи ролята си на първа политическа сила  (Прочетена 33328 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Любопитно ми е протестът какво ще каже за опитите да бъде яхнат... щото тук всички до един си правят сметки без кръчмарите...Просто умирам от желание да направят опит да го яхнат.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Да опресня малко темата, че завехна като...така!
https://www.mediapool.bg/oshte-edno-prouchvane-otchita-pochti-izravneni-protsenti-mezhdu-gerb-i-bsp-news286490.html
И да акцентирам на това, което ми се струва важно- отливът от управляващите, не отива към опозицията, свенливо констатира медията.
Много ми е интересно, след такива показателни нещица, дали ще има осмелил се да се изтъпани с твърдения от сорта:
1. ГЕРП=БСП.
2. ДС си разпределя порциите.
И третото, аджеба, отлив от ГЕРБ, не отива и към БСП, много ще ми е интересно, къде се оттича?
Част - в канализацията, това е ясно, а останалата?
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
тва е проучването на тренд /цък/


така като гледам, отливът от герб заминава към негласуващите. бсп единствена запазва нивото си, останалите парламентарни бележат спад спрямо октомври, а останалите са в статистическата грешка:
Quote (selected)
Размер на статистическата грешка: ±3.1%

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Онзи,
тва-ясно!
Не исках да разводнявам в посока състояние на електората в момента, а малко по тясно да насоча темата в аспекта - ОК, някой дето бил вярвал, след 10 ноември се насочва я към СДС, я към ДПС - това са все нормални дестинации за онова време.
За сега ме интересува, къде отива този електорат?
И даже ще дам жокер - опасявам се, че отива на две места - крайно радикализиран и крайно популистки.
Не коментирам тези, дето щели да се отказват от гласуване. Отказват се те, ама като опре яйцето до гъзъ, си искат парите, нали?
Тва ме интересува.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Пешо

  • Гост
така като гледам, отливът от герб заминава към негласуващите. бсп единствена запазва нивото си, останалите парламентарни бележат спад спрямо октомври,

ДПС също запазва ниво,  даже покачва спрямо септември. Но пък те са бамбашка партия.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Old_BG
крайно радикализиран и крайно популистки
Не използвай клишетата на "демократите", моля те.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Любопитно ми е протестът какво ще каже за опитите да бъде яхнат... щото тук всички до един си правят сметки без кръчмарите...Просто умирам от желание да направят опит да го яхнат.

Май този път няма как да стане, Кайли, много ни се насъбра. Този протест е израз на неподправен гняв. Вземи например майките. И не виждам как могат да го купят за „дребни” или даже „едри” стотинки.

Дано да съм права!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не се купуват майките или различните протестиращи.
Купуват се лидерите на протеста, с малко показване по студията, малко натиск, малко даване на възможност за "кариерно" развитие.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Ми БСП-то вече се е превъзбудило и надига крак да го яха, не чете ли вчера изцепки.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Май този път няма да може да го яхне. Просто презантиман ... :m1728:

Ше видимЕ ...  :m1708:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Пък гърците на Санторини забранили на сто кила лелки да яхат магаретата по баира.  :m1728:

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил

Quote (selected)
Ми БСП-то вече се е превъзбудило и надига крак да го яха, не чете ли вчера изцепки.
Я дай, дай да видим, не ме дръж зад себе си pls.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Вигенин: Промяната идва и ние можем да я поведем
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Кайли, Вигенин вероятно е мислел за Стамбулската, я той я него да яхнат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Quote (selected)
Промяната идва и ние можем да я поведем
Виж драга, прочети предпоследния абзац от този линк http://www.focus-news.net/news/0000/00/00/2594402/.
Излиза ми като втора инфо от твоята отправка, която е извадена от контекста.
И моля, не ми пробутвай твоите логически връзки и изводи, губи се време.
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 21:55:24 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
 :m1728:

Ама нещо не мога да разбера аз. И поради что БСП трябва да ползва протеста кат доматено колче, че не разбрах? Нима основната, да не река единствената опозиционна партия няма своите основания да струпа на жълтите павета 50 000? Ако ги няма, защо е всичко това? Ако Нинова събере тези, нека не са 50 000, а 10 000, пред Парламента, няма що да им рече ли? Нима левите, ако са леви, де, в най-бедната европейска страна няма за какво да протестират? Няма бедност? Няма неравенство? Няма експлоатация? Няма самозабравили се "работодатели" и дерибеи? Няма и корупция, навярно?

На мен, като на ляв човек, ми е унизително да "яхам" когото и да е. А ми се струва и твърде нахално да застана отпред. Бих се изненадал от това да не намеря плакат, лозунг и протест, зад който да застана убеден. И бих се разочаровал от себе си, ако не мога да посоча проблем или пък неправда някаква, в борбата срещу която да съм не сам, а с други.

Неактивен бонго-бонго

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 62
    • Профил

така като гледам, отливът от герб заминава към негласуващите. бсп единствена запазва нивото си, останалите парламентарни бележат спад спрямо октомври, а останалите са в статистическата грешка:
Quote (selected)
Размер на статистическата грешка: ±3.1%

Изследването на Тренд е от периода 6 – 12 ноември 2018 г.
Сова Харис 16 до 22 ноември:
https://www.standartnews.com/balgariya-politika/sova-kharis-gerb-i-bsp-izravnikha-sili-za-evrovota-379149.html

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Зачестиха анкетите, на избори ще да е.
Да се мери доверието на президент 1 брой и парламент 240 калпака може да го роди само главата на "социолог".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Quote (selected)
Промяната идва и ние можем да я поведем
Виж драга, прочети предпоследния абзац от този линк http://www.focus-news.net/news/0000/00/00/2594402/.
Излиза ми като втора инфо от твоята отправка, която е извадена от контекста.
И моля, не ми пробутвай твоите логически връзки и изводи, губи се време.
Виж, драги, никъде не съм казала, че бсп организира протестите, казах, че ще пробват да ги яхнат. Правиш ли разлика?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Каза, че надига крак да го яха. Нататък се видя, че не разбираш дори и от прост текст. И спрях да се занимавам с теб.
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Кайли, Вигенин вероятно е мислел за Стамбулската, я той я него да яхнат.
а бе ти има ли едно нещо, за което да си осведомен? едно-едничко? та да не ставаш за смях, колкото пъти посегнеш към клавиатурата?

неадекватнико, вигенин отказа да подпише истанбулската, като беше външен министър. а това, че ти не знаеш, ама клянкаш, показва единствено колко прав съм бил, като те титулувах форумен дебил. верно, че напоследък се научи да пускаш линкове. сега ако почнеш и да се образоваш, преди да се изокаш неадекватно, може и да заприличаш на човек.

ето ти за самообразоване, от 2014: цък

ако не можеш да се справиш с отварянето на .doc файл - пиши, ще ти помогнем.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
олде,

бсп се държи точно както фирмин беше писал за ганди - те подкрепят, сиреч следват протестите, не ги яхат. а кайли си е изфантазирала нещо, ако твърди за яхане.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
:m1728:

Ама нещо не мога да разбера аз. И поради что БСП трябва да ползва протеста кат доматено колче, че не разбрах? Нима основната, да не река единствената опозиционна партия няма своите основания да струпа на жълтите павета 50 000? Ако ги няма, защо е всичко това? Ако Нинова събере тези, нека не са 50 000, а 10 000, пред Парламента, няма що да им рече ли? Нима левите, ако са леви, де, в най-бедната европейска страна няма за какво да протестират? Няма бедност? Няма неравенство? Няма експлоатация? Няма самозабравили се "работодатели" и дерибеи? Няма и корупция, навярно?

На мен, като на ляв човек, ми е унизително да "яхам" когото и да е. А ми се струва и твърде нахално да застана отпред. Бих се изненадал от това да не намеря плакат, лозунг и протест, зад който да застана убеден. И бих се разочаровал от себе си, ако не мога да посоча проблем или пък неправда някаква, в борбата срещу която да съм не сам, а с други.
Ами как да събере Нинова, като сте вероятно повечето в ръководената от нея партия такива:
И всички, не знам що, сте решили, че имам някаква обсесия или комплекс, свързан с Нинова. Просто не виждам никакви причини да променям мнението си за нея, а най-малко пък тя да ми е дала основания за това. Нямам и доверие. И не желая да я следвам. Твоите аргументи по целесъобразност са за мен чужди и непонятни. Ако да бях воден от целесъобразност, не бих бил в тази партия, поне от 30 години.

С не по-малки от тези основания аз пък бих могъл да река, че обсесията по властта кара някои да не подбират средствата и да преглътнат Нинова. Но аз, слава богу, нямам нужда да съм на власт, за да запазя самоуважението си, и хич не ми се налага да преглъщам Нинова. Мерси, но не. Мисля да я изплюя. Вкусът не ми харесва.
Кого да поведе Нинова? Вие не искате сами да я следвате, но очаквате тя да намери ОТНЯКЪДЕ ДРУГИ следовници. Вие за какво сте й на Нинова в тази партия, ако тя трябва да събира група извън партията?

Представи си чета, в която воеводата казва, днес ще колим изедници. Половината чета казва, ама ти също си бил изедник едно време, ние ти нямаме доверие, затова няма да дойдем да колим. Виж там, събери още половин чета, пък колете, ние тук ще изчакаме да видим как колите, пък после ще ти гласуваме доверие. Какво следва да направи воеводата с тези четници?  :i_sheepish:

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
олде,

бсп се държи точно както фирмин беше писал за ганди - те подкрепят, сиреч следват протестите, не ги яхат. а кайли си е изфантазирала нещо, ако твърди за яхане.
аха, следват ги... с камери така отзад, безпристрастно и без никакви задни мисли...естествено
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
кайле,

ти беше помолена да докажеш тезата си за яхането. не можа. бегай в детската градина, тук възрастните си говорим аргументирано.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
кайле,

ти беше помолена да докажеш тезата си за яхането. не можа. бегай в детската градина, тук възрастните си говорим аргументирано.

:t3726:
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
е сложи едно такова и на кайлето поне, виж я че троли безхаберно.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
За мен да яхнеш протеста означава да се опиташ да се възползваш от него, за да извадиш дивиденти за себе си или партията, или кликата, или за наши хора.
Щението на вигенчо да повежда промяната ми прилича на същото - да се възползва от протестите.
Ако за вас яхане означава нещо друго, молим за извинение.


Quote (selected)
„Ние искаме хората да ни повярват, че този път ще бъде наистина различно. За да ни повярват – отнема време. Това загубено доверие в продължение на 30 години не може да се възстанови за 1-2 дни. Но промяната идва, тя е неизбежна и смятам, че ние можем да я поведем. Искаме да управляваме с българските граждани. Искаме народът да повярва, че има политическа сила, която може да управлява по различен начин. Ако те ни повярват, тогава въпросът с кого точно ще се наложи това да се случва, не е толкова важен. Компромиси вече не можем да правим“.
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 00:08:16 от kаily »
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
ама ти продължаваш с глупостите. къде вигенин е казал, че ще повежда?

а да яхнеш означава точно това - да поемеш лидерството.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Ох, вече го пуснах по-горе, човекът иска да управлява, да управляваш не е ли лидерство?
Изобщо вие четете ли смислово или дума по дума само?
От изказването му не се ли разбира, че герб си заминава и той иска да управлява, щото ето, промяната е дошла. Това не е ли използване на текущите обстоятелства, в случай протести, за някакви цели?
http://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/kristian-vigenin-promianata-idva-i-nie-mojem-da-ia-povedem
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Мъка Кайле.
Боко си заминава,
британците си заминават
.................
 :t2412:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Ох, вече го пуснах по-горе, човекът иска да управлява, да управляваш не е ли лидерство?
Изобщо вие четете ли смислово или дума по дума само?
От изказването му не се ли разбира, че герб си заминава и той иска да управлява, щото ето, промяната е дошла. Това не е ли използване на текущите обстоятелства, в случай протести, за някакви цели?
http://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/kristian-vigenin-promianata-idva-i-nie-mojem-da-ia-povedem
ох, боже, кой призовава за разбиране при четене на текст :nuts:

кайле, тръгнахме от твърденията ти за яхане на протеста. къде е яхането? дай първо това да изясним.

а за управлението - много ясно, че иска да управлява, ама ти направи ли си труда да прочетеш статията, не само заглавието? прочете ли например това:
Quote (selected)
„Ние искаме хората да ни повярват, че този път ще бъде наистина различно. За да ни повярват – отнема време. Това загубено доверие в продължение на 30 години не може да се възстанови за 1-2 дни. Но промяната идва, тя е неизбежна и смятам, че ние можем да я поведем. Искаме да управляваме с българските граждани. Искаме народът да повярва, че има политическа сила, която може да управлява по различен начин. Ако те ни повярват, тогава въпросът с кого точно ще се наложи това да се случва, не е толкова важен. Компромиси вече не можем да правим“.

gossinger

  • Гост
Коментарите за протеста срещу насилието над жените са преместени в отделна тема — „За насилието срещу …“.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Преместено мнение.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
това си е за тук, за герб и цвъци в частност, така че го местя обратно:

иначе всички помним бебето в кофата, ето го и резултатът от него, епицентър /цък/:
Quote (selected)
Началникът на родилното отделение в Горна Оряховица д-р Михаил Милатович осъди прокуратурата на втора инстанция по случая "бебето във фризера", съобщи БНР.

Според решението на Апелативния съд в София държавното обвинение трябва да заплати на лекаря сумата от 40 000 лева за неимуществени вреди - накърняване на името му от преди 8 години.

Съдът определи, че името на доктора е набедено от непремерени изказвания на прокурори от Велико Търново, огласили информация по случая.

"След този случай родилното отделение е съсипано", коментира Милатович пред общественото радио. По думите му отделението не може да се съвземе.
"Колегите още не могат да стъпят на краката си. Единият напусна, другият се пенсионира. Останахме от пострадалите - двама", допълни той.
...
тва е на втора инстанция, първата пак присъди 40 хиляди.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Май не е за тук.
Цвъки едва ли чете форума.
Едва ли чете изобщо, нали си има бутонели с дистанционно управление.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
буратино, идиотщините другаде, моля.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23481
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тук само за правоверни ли е?
П.П. Не знам как успявате да оцелеете в реалният свят.
Толкова голямо самомнение и тотална липса самооценка съчетани в с липса на усет за хумор рядко се срещат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тук само за правоверни ли е?
П.П. Не знам как успявате да оцелеете в реалният свят.
Толкова голямо самомнение и тотална липса на самооценка, съчетани с липсата на усет за хумор рядко се срещат.

Тук ще се съглася с Буратино, въпреки че ми е на ИГНОР. Но игнорът е естествено за него – да си знае, че няма да му обръщам внимание, а не за мен.

За съжаление в този форум атмосферата започна да се нажежава точно поради нечии самомнениЯ и липсата на самооценка.
Но най-вече ЗАРАДИ ЛИПСАТА НА ЧУВСТВО ЗА ХУМОР!  :light_bulb-1377:

Отдавна смятах да го кажа. И си мисля, че не е необходимо да обяснявам каква е връзката между хумора и интелигентността. В стария форум бяхме приятели, а тук има само дрязги! Защо?  :t1815:
« Последна редакция: Ноември 27, 2018, 23:28:46 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
П.П. И искрено се надявам, г-н Принце, тази моя публикация да не отиде отново в кошчето за боклук, както отидоха и некои други, които бих нарекла ПРОГРАМНИ в рамките на нашите отношения тук.

И тъй като не е моя работа, бихте ли отворил спецялна ТЕМА, РАЗДЕЛ или даже КАТЕГОРИЯ, озаглавена „Междуличностни отношения в рамките на форума „societe-chez-kerpeden”, за която Ви гарантирам, че ще заеме сичките дискове + башка, които предвиждате в момента за по-нататъшното осигуряване на сий форум.
За което благодаря предварително!  :b0303:
« Последна редакция: Ноември 28, 2018, 00:11:49 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
И тъй като не е моя работа, бихте ли отворил спецялна ТЕМА, РАЗДЕЛ или даже КАТЕГОРИЯ, озаглавена „Междуличностни отношения в рамките на форума „societe-chez-kerpeden”, за която Ви гарантирам, че ще заеме сичките дискове + башка, които предвиждате в момента за по-нататъшното осигуряване на сий форум.
За което благодаря предварително!  :b0303:
Чукаш на отворена врата! Такава тема отдавна има и се нарича "Кошче за боклук". Пиши направо там, да не се хаби енергия за прехвърляне!

gossinger

  • Гост
П.П. Искрено се надявам, г-н Принце, тази моя публикация да не отиде отново в кошчето за боклук, както отидоха и некои други, които бих нарекла ПРОГРАМНИ в рамките на нашите отношения тук.

И тъй като не е моя работа, бихте ли отворил спецялна ТЕМА, РАЗДЕЛ или даже КАТЕГОРИЯ, озаглавена „Междуличностни отношения в рамките на форума „societe-chez-kerpeden”, за която Ви гарантирам, че ще заеме сичките дискове + башка, които предвиждате в момента за по-нататъшното осигуряване на сий форум.
За което благодаря предварително!  :b0303:

За разлика от други места, тук е възможно отварянето на тема от всеки потребител в произволен раздел или произволна тема, така че няма нужда от моя намеса.

Мисля, че най-подходящото място е или в „теми на форумците …“ или в „други теми …“, още повече, че тези два раздела ще бъдат обединени в един момент.

gossinger

  • Гост
И тъй като не е моя работа, бихте ли отворил спецялна ТЕМА, РАЗДЕЛ или даже КАТЕГОРИЯ, озаглавена „Междуличностни отношения в рамките на форума „societe-chez-kerpeden”, за която Ви гарантирам, че ще заеме сичките дискове + башка, които предвиждате в момента за по-нататъшното осигуряване на сий форум.
За което благодаря предварително!  :b0303:

Чукаш на отворена врата! Такава тема отдавна има и се нарича "Кошче за боклук". Пиши направо там, да не се хаби енергия за прехвърляне!

Не защо, в кошчето отиват само изтритите коментари.

Така, че ако има нужда от подобна тема, нека нуждаещия се да я отвори. И нека бъде в подходящ раздел или категория.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Мисля, че най-подходящото място е

Recycle Bin  :smokin:

А, 67 ме изпреварила :D

gossinger

  • Гост
Quote (selected)
Мисля, че най-подходящото място е

Recycle Bin  :smokin:

А, 67 ме изпреварила :D

Решението ще е нейно, аз започвам да се уморявам от подобни неща.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
За разлика от други места, тук е възможно отварянето на тема от всеки потребител в произволен раздел или произволна тема, така че няма нужда от моя намеса.

Мисля, че най-подходящото място е или в „теми на форумците …“ или в „други теми …“, още повече, че тези два раздела ще бъдат обединени в един момент.

Благодаря! Ще изчакам до обединяването на разделите, хер фон Госигер, въпреки че тази тема напира неимоверно през последните няколко дни.  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Мисля, че най-подходящото място е

Recycle Bin  :smokin:

А, 67 ме изпреварила :D

Решението ще е нейно, аз започвам да се уморявам от подобни неща.

Ave Herr von zu Gossinger!   :raise_the_roof-1045:

Excuse my German и дано дан’съм объркала нящо!  :t1811: