Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:45:13

Автор Тема: „Ляво“ и „дясно“ в партийната политика на България …  (Прочетена 41161 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Да.  Иначе -нищо оригинално - предлага се опростен вариант на прогресивно данъчно облагане. Но какъв патос  :firefrog:
Съгласен напълно с предложението, без патоса.
Излиза, че като махнем патоса, е казал нещо полезно.Макар и нищо ново.
Патоса - ами така е, едни остаряват като катедрали...нататък го знаете.
Пак за патоса - не ми се рови за оня клип с една пикла, на която комунизма и бе виновен за всичко - и това го знаете.
И още веднъж за патоса - често и тук има патос, само че без нищо, дори и неоригинално.
Пардон - не е без нищо. Има въздух под налягане. Често - и без такова.
За сведение на аудиторията - наскоро се пенсионирах в този бизнес, не баш в активната игра, но доста близо, че да съм ин тъч уид...
Та, неведнъж съм споменавал, че софтуерния аутсорсинг е полезен за хората които работят там.
Същият изкривява действителността за заплащането в БГ.
Същият договаря в 80% от случаите "чист доход" с работодателите си, така че от прогресивна скала ще го "издухат" работодателите.
Което, може да докара отлив от аутсорсинга, ама човечеца откъде да го знае - дълга тема.
Отливът ще се получи с или без прогресивна скала. Но не още сега, след някоя и друга година - още по дълга тема.
За това, че тези хора харчат парите си в БГ - и да и не.
Пазаруват не от бакалията на дребния гаражен серсемин - това достатъчно ли е?
...........
Да са живи и здрави тези момчета и момичета и да могат да работят и получават дълги години такива и повече доходи.
Място за дискусии има и не прави чест на форумната "мисъл" че се отплесва по тезата на този  възрастен човечец.
Най малкото, защото - /цитирам ТОЧНИ числа/ - ТУК, програмист от високоплатена фирма и средно до над средно ниво:
Чист доход /месечен/ $4-4500 /заедно с бонусите!!!. За същата позиция, ТАМ, "чист" месечен доход -около $10K. Които обаче, приведени към PPP тук са около и под получаваните $ в БГ. Вие си направете сами изводите.
Тук обаче се отчитат почти нищожните средства за детски градини или училище, ниските комунални услуги /в сравнение с ТАМ/, и най вече - наличието на СОБСТВЕНО жилище и съответно неплащане на наеми.
А сега, пак си правете изводите /сигурен съм, този човечец няма тази информация/ та вземете накуп всичко - и въпрос - няма ли да сте ЗА прогресивна скала?
Освободете се от мисълта за завист, опитайте само със социална справедливост да оцените.
Което е опитал , съвсем несръчно, човека.
Прав беше МишоК с оня поздрав - бъдете здрави!
Не си прав. Патосът е ключовият момент, не прогресивното данъчно.
Това е посочване на някой, когото да мразиш, на враг. Също толкова омерзително, колкото 'алчни пенсионери изпълзяха'.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Да се върнем малко на темата. Един добър материал от П. Цеков в 'СЕГА':
Кака и батко отмарят в средата на пожара
Има и за лявото, и за дясното.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Quote (selected)
Не си прав. Патосът е ключовият момент, не прогресивното данъчно.
Това е посочване на някой, когото да мразиш, на враг. Също толкова омерзително, колкото 'алчни пенсионери изпълзяха'.
Гринго, чета си аз тук и така си реших, да се въздържам от писане, белким има мир и льобоф да се стеле из губернията. И да се включвам чать пать, а ти сега ме връщаш зорлем в темата.
Патосът е на човечец, зел-дал дето се вика, каквито има милиони в мамковината. Той и да мрази някого, след 5 мин. го е забравил. И поантата на моето изхождане бе, че не прави чест на сий уважаван форум с претенции, да се надсмива на този човечец за патоса му - все пак, макар и несръчно се е опитал да изложи тезата си в подкрепа на прогресивната скала.
Нищо повече, останалото е както ти сам казваш патос.
Не съм съгласен, че онова - "алчни пенсионери излязоха на припек" е същото, в първият случай имаме меко казано човечец, с известни ментални проблеми от възрастта, несмогнал да формулира нормално идеята си.
Във вторият имаме осъзната, приета от доста голяма общност теза, че за определени хора няма място в този свят.
И ако приравним, за оправдание само, менталните възможности на тази общност, към тези на този човечец, остава доста неприятния въпрос, защо другите, с претенции, допуснаха/хме, ако смея да се включа и аз/ тази "общност" да ни се качи на главата.
Най малко този въпрос ми идва.
И докато безобидните "съображения" на остарелия човечец нищо не значат, то изцепките на флагмана на "завоя" от новото ни време https://e-vestnik.bg/13285/alchni-startsi-izpalzyaha-na-pripek-2/, показваше доста обезпокоителни неща, уви споделяни и сега от властимащите.
Не ме връщай пак моля, да давам линкове.
Едното, на човечеца е мнение, тиражирано в ляв вестник, другото е политика на водещ в ония времена вестник.
Няма как да е едно и също. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

Патосът е на човечец, зел-дал дето се вика, каквито има милиони в мамковината. Той и да мрази някого, след 5 мин. го е забравил. И поантата на моето изхождане бе, че не прави чест на сий уважаван форум с претенции, да се надсмива на този човечец за патоса му - все пак, макар и несръчно се е опитал да изложи тезата си в подкрепа на прогресивната скала.
Нищо повече, останалото е както ти сам казваш патос.
Не съм съгласен, че онова - "алчни пенсионери излязоха на припек" е същото, в първият случай имаме меко казано човечец, с известни ментални проблеми от възрастта, несмогнал да формулира нормално идеята си.

А мога ли аз да кажа?
Реакцията на трима от форумците беше, меко казано,  комплексарска.
Бас ловя, че като стигнат възрастта на чичо Танчо, ще са за кодош на внуците си.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Реакцията беше срещу глупостите.
Не ми се търси как сте оплювали ББ преди десетина години когато пращаше същите IT да садят картофи и да стават овчари. Тогава така, сега така, катарзис ли сте преживели?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Не знам с какво съм предизвикал такива къси съединения в невроните ти.
Разбира се, че съм писал срещу простотията на ББ с картофите и овцете.
И разбира се, че не подкрепям по никакъв начин обърканите мисли на човечеца по отношение на програмистите.
Реакцията ми беше срещу непремерената ви реакция. Най-вече - срещу твоята. Щото калинката Калинчо и грингото не могат ме  изненада.
 А от  теб не  очаквах.

Бъди здрав!
« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 21:57:41 от Bacho Кольо »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Реакцията не е на постинг във фейсбук, а за статия в национален всекидневник, като текстът вероятно е минал през редактори, коректори и ...

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Не си прав. Патосът е ключовият момент, не прогресивното данъчно.
Това е посочване на някой, когото да мразиш, на враг. Също толкова омерзително, колкото 'алчни пенсионери изпълзяха'.
Гринго, чета си аз тук и така си реших, да се въздържам от писане, белким има мир и льобоф да се стеле из губернията. И да се включвам чать пать, а ти сега ме връщаш зорлем в темата.
Патосът е на човечец, зел-дал дето се вика, каквито има милиони в мамковината. Той и да мрази някого, след 5 мин. го е забравил. И поантата на моето изхождане бе, че не прави чест на сий уважаван форум с претенции, да се надсмива на този човечец за патоса му - все пак, макар и несръчно се е опитал да изложи тезата си в подкрепа на прогресивната скала.
Там е работата, че тезата му не е в подкрепа на прогресивната скала, а срещу новобогаташите-програмисти, работещи в полза на чужда държава, вместо да хванат мотиката и по мъдрия съвет на др. Борисов да ходят да копат картофи.
Ако не го схващаш - твой проблем.

И хич не разбирам защо вестникът, който се асоциира с най-голямата опозиционна партия, трябва да дава трибуна на някой 'зел-дал'. Да повдига интелектуалното ниво на партийния орган, може би ?

Че и да не му се подиграваме ? Защо ? Той ще си ръси глупостите от името на БСП, пък ние ще проявяваме разбиране. Хайде холан !

Добре, че поне Нинова се усети веднага и се разграничи.
« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 22:21:42 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
 :t10502:
Май ще се наложи администраторите да ме изгонят.

Слушай какво ти казва любимият вожд и влизай в час.
"Бъдещето принадлежи на високите технологии и изкуствения интелект."
Стягай се и овладявай ARM, там е бъдещето, макар да се съмнявам, че един шебек като теб може да се справи с ARM програмирането.
Да взема да ти организирам един безплатен курс, че имаш още близо четири петилетки до пенсия.
Не ти ли омръзна дойчовците да ти пият кръвчицата за жълти стотинки?
Мъск е готов да те вземе и без образование, само демонстрирай способности.




 
« Последна редакция: Февруари 16, 2020, 02:29:12 от Ной »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Engels, надявах се да размислиш! :aplause:
Добре дошъл!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Engels, надявах се да размислиш! :aplause:
Добре дошъл!
Не вярвам да се задържа за дълго, но поне ще "зарадвам" онци, отчитам като грешка, че оставих Banshee сама да се разправя с  :t10502:.
Поне докато ме изгонят, ще се позабавляваме с него.
 :cool-1084:
« Последна редакция: Февруари 16, 2020, 02:27:57 от Ной »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Добре дошъл, Енгелс. Само не му обръщай много внимание на онци, той за това е жаден. Нали беше свикнал да прекарва повечето време в стария форум в изолатора и тук е кат отвързан.  :D Всъщност са му правели услуга, като са го усмирявали, да не си личи колко му e акълът.
« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 22:39:41 от Banshee »

AnonimusBG

  • Гост
Добре дошъл, Енгелс. Само не му обръщай много внимание на онци, той за това е жаден. Нали беше свикнал да прекарва повечето време в стария форум в изолатора и тук е кат отвързан.  :D

Изолирайте го онци и тук за да ви е комфортно.
Енгелс го нямаше няколко дни и голямо посрещане падна.
Джузепе що не го салютирате?
Мики що не го молите да се появи?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Джузепе що не го салютирате?

Ай са, аз поне не му вадя резилящи го цитати, както правиш ти, от най-добри чувства. 
« Последна редакция: Февруари 15, 2020, 22:43:53 от Banshee »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Мики не отговаря и на мейла.
Надявам се да не е нещо сериозно.
Джузепе е винаги и навсякъде добре приет.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
Джузепе що не го салютирате?

Аз са, аз поне не му вадя резилящи го цитати, както правиш ти, от най-добри чувства.

Не видях никакъв резил, но това си е субективно.
Както обикновено умните и красивите бягат по тъч линията.
Lola rennt
https://de.wikipedia.org/wiki/Lola_rennt


Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Добре дошъл, Енгелс. Само не му обръщай много внимание на онци, той за това е жаден. Нали беше свикнал да прекарва повечето време в стария форум в изолатора и тук е кат отвързан.  :D Всъщност са му правели услуга, като са го усмирявали, да не си личи колко му акълът.
Права си, в стария форум постоянно клечеше в изолатора, сега е наистина като отвързан шебек.
Много съм ти признателен и благодарен, че повдигна в "Музика" темата за Ексел.
Разрових се и открих в архивите си, написана по подобен начин, музика от една приятелка преди много години, сега тя е в САЩ и е зарязала музиката.
Но със синтезаторите от последните 2-3 години, музиката и звучи много интересно.
Заслужава си труда.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Добре дошъл, Енгелс. Само не му обръщай много внимание на онци, той за това е жаден. Нали беше свикнал да прекарва повечето време в стария форум в изолатора и тук е кат отвързан.  :D

Изолирайте го онци и тук за да ви е комфортно.
Енгелс го нямаше няколко дни и голямо посрещане падна.
Джузепе що не го салютирате?
Мики що не го молите да се появи?
Напротив, нямам намерение да изолирам онци, дори ще му обръщам повече внимание.
Ще изясняваме с него кой каква глупост е написал, това е любимата му тема.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

gossinger

  • Гост
@Banshee & onzi

А спрете се и двамата.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
:t10502:
Май ще се наложи администраторите да ме изгонят.

Няма пък!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Отключвам обратно темата след почистване.
Онци, кажи, джанъм, кое точно не е ясно в правилото "Не обсъждаме колегите, а коментарите на колегите!", та да седна да го разясня! Аз като не ям кале, преча ли на останалите да го садят и да си го ръчкат по манджите? Не. Е, какво ти пречи вежливо да подминеш лехата с кале и да отидеш да речем при репичките, ако те са ти на сърце?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Онци, кажи, джанъм, кое точно не е ясно в правилото "Не обсъждаме колегите, а коментарите на колегите!", та да седна да го разясня!

ми аз точно с тва почнах, ной - с коментар на колежката, който ми направи впечатление. учудих се на интелигентността на съществата, към които се е прикрепила.

който коментар, заедно с лъжата на баншито, си изтрила. то баншито пак ще се олее - тва е 100% сигурно, напоследък само това прави.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Докато не влизах изобщо в „Керпеден” по всеизвестни тук причини, попаднах на две неща, които биха били интересни за тази конкретна тема при евентуалното ми / ???/ включване отново във форума.

Quote (selected)
Росен Карадимов:

Разделението „леви-десни” у нас е исторически факт, който вече е „изчерпан”.

Лявата политика на 21-ви век е социално-екологична.

А хазартната зависимост не е психично разстройство, а ТРЪПКА, ЕМОЦИЯ …

Quote (selected)
Светослав Терзиев:

Българите отдавна чувстват, че с избори не променят нищо, каквито и партии да качват и свалят от власт.  Всички следват една генерална линия, обслужват едни и същи привилегировани среди и демотивират все повече хора да ходят на избори, колкото и да им внушават, че гласуването е задължително.

Клептокрацията, която зорко държи властта, не се подлага на народния вот и се обслужва от всички партии, които допуска до ръководни позиции. Тя не признава деление на ляво, дясно и център и затова тези политически категории губят в България смисъла, който обикновено им се приписва.

Споменът за еднопартийната система при социализма не е толкова далечен и мнозина могат да съпоставят сегашното положение с начина, по който се концентрираше властта тогава. На върха беше Политбюро и процесите в него бяха най-строга държавна тайна. Кой е във възход и кой губи позиции, разбирахме само като свършен факт. По-досетливите следяха и най-маловажните факти, за да си правят изводи.

Преди 40 години като млад репортер работех в редакция "Вътрешна информация" на БТА. Повечето събития бяха протоколни, а отразяването им бе шаблонно. Най-важното бе да се напише кои висши партийни функционери присъстват на събитията, защото участието им доказваше, че не са изпаднали в немилост. И най-малката небрежност на репортера му струваше големи неприятности.

Случвало се е член на Политбюро да звъни в агенцията и да крещи по телефона: "Какво?! Да не съм свален, защо не ме пишете?" Такъв пропуск бе непростим, защото репортерите трябваше да знаят наизуст членовете на Политбюро и следващите ги по ранг, както и да разпознават лицата им.

Сега положението на журналистите е още по-трудно, защото управляващата върхушка, издигната от криминалния преход, съзнателно пази дискретност. Йерархията не е толкова видима, защото не е пирамидална, а е от мрежов тип. Днес медиите могат да имат проблеми, ако назовават новите велможи, а не ако пропускат имената им.

https://www.segabg.com/category-observer/ednopartiyna-bulgariya-teche-smyana-politbyuro

« Последна редакция: Февруари 18, 2020, 11:45:50 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
СДС категорично подкрепя усилията на правителството за еврозоната и ги приема като продължение на започнатия от нас път за окончателното превръщане на България в модерна европейска държава. Отстъпление от тази позиция би било предателство на националните интереси и идеали. Крачката назад означава отказ от поемане на отговорност и служебна победа за апетитите на Кремъл и техните проводници у нас."

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sds-krachka-nazad-za-evroto-znachi-sluzhebna-pobeda-za-kremul

Колко много мъка има на тоя свят!
30 години антикомунизъм, 15 години антипутинизъм.
Няма ли да чуем нещо различно от тези реститутски муцуни?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Колко много мъка има на тоя свят!
И глупост, за съжаление.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
СДС категорично подкрепя усилията на правителството за еврозоната и ги приема като продължение на започнатия от нас път за окончателното превръщане на България в модерна европейска държава. Отстъпление от тази позиция би било предателство на националните интереси и идеали. Крачката назад означава отказ от поемане на отговорност и служебна победа за апетитите на Кремъл и техните проводници у нас."

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sds-krachka-nazad-za-evroto-znachi-sluzhebna-pobeda-za-kremul

Колко много мъка има на тоя свят!
30 години антикомунизъм, 15 години антипутинизъм.
Няма ли да чуем нещо различно от тези реститутски муцуни?

Последното, естествено можеха да си го спестят. За да не дърпат дявола за опашката.  :nuts:

Ако си спомняш, аз наскоро слязох окончателно от файтона ...

Ама като и Радан ги напусна?! Просто отлетя ...  O:-)
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 20:10:07 от Джиджи »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Как да го спестят?
То това остана от "синята идея" бесен антикомунизъм, на фона на кафяв фашизъм.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Как да го спестят?
То това остана от "синята идея" бесен антикомунизъм, на фона на кафяв фашизъм.

А пък ти, можеше да си ги спестиш и двете ...  :D

Особено второто, тъй като си изтресъл абсолютна глупотевина.  :t0120:

А и "антикомунизмът" у нас отдавна не е толкова бесен!!!
Пак ли требе да тичам за SAVO?!  :smile-1081:
« Последна редакция: Февруари 19, 2020, 19:42:13 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И отново по темата – нещо което прочетох току-що Оттатък и с което съм напълно съгласна:

Quote (selected)
Клишираното мислене ЛЕВИ <> ДЕСНИ е порочно!!!
:light_bulb-1377:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Жорж Ганчев, Бог да го прости, много добре се изрази навремето, за партийната политика на България: "Синьо - червената мъгла"
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Жорж Ганчев, Бог да го прости, много добре се изрази навремето, за партийната политика на България: "Синьо - червената мъгла"

За тогава – повече от екзактно!  :way_to_go-1308:

Но синьо-червената мъгла се разнесе отдавна – не без съответните последствия, де! :t2412:

А в момента аз не мога да определя цвета на буреносните облаци, които са надвиснали над мамковината ...

Щото ГЕРП се определят самѝ като "десни", а всъщност нямат нищо общо с това, което е било ПО ОНОВА ВРЕМЕ
 :b0230:
« Последна редакция: Февруари 20, 2020, 20:23:49 от Джиджи »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
цвета на буреносните облаци, които са надвиснали над мамковината ...

Цветът винаги е бил един, парично-властови.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
цвета на буреносните облаци, които са надвиснали над мамковината ...

Цветът винаги е бил един, парично-властови.

Кармин?!  :nuts: :m1731: :nuts:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
"антикомунизмът" у нас отдавна не е толкова бесен!!!
В коя страна антикомунизмът не е див и варварски ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
"антикомунизмът" у нас отдавна не е толкова бесен!!!
В коя страна антикомунизмът не е див и варварски?
А кАде още го има?!  :hypnotised-3320:

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
И отново по темата – нещо което прочетох току-що Оттатък и с което съм напълно съгласна:

Quote (selected)
Клишираното мислене ЛЕВИ <> ДЕСНИ е порочно!!!
:light_bulb-1377:

Мдааа, ако не са различни, то тогава "ЛЕВИ = ДЕСНИ", така ли?
И къде е точно разликата, че да знам защо да избера Раданчо вместо Корнела?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Джиджи
"антикомунизмът" у нас отдавна не е толкова бесен!!!
В коя страна антикомунизмът не е див и варварски?
А кАде още го има?!  :hypnotised-3320:

Ами спомени пред някой "десен" (дето уж нямало вече леви и десни), че ще е добре да бъде сменен капитализмът с комунизъм, и ще видиш каква бясна истерия го хваща на секундата  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Клишираното мислене ЛЕВИ <> ДЕСНИ е порочно!!!


Мдааа, ако не са различни, то тогава "ЛЕВИ = ДЕСНИ", така ли?

Не.


Защото никой не е рекъл никъде, че, ако се премахне едно противопоставяне, обозначено със знака "<>", ще трябва да се премине веднага към равенство,обозначено със знака "=":P

Quote (selected)
И къде е точно разликата, че да знам защо да избера Раданчо вместо Корнела?

За тази цел си надарен от Бога с нещо инхерентно, т.е. вътрешно присъщо, което японецът най-често посочва в главата ти и придружава с думите:
"тук, в г@з@" :giggle-3307:
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 13:21:06 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Цитат на: Джиджи
"антикомунизмът" у нас отдавна не е толкова бесен!!!
В коя страна антикомунизмът не е див и варварски?
А кАде още го има?! 

Ами спомени пред някой "десен" (дето уж нямало вече леви и десни), че ще е добре да бъде сменен капитализмът с комунизъм, и ще видиш каква бясна истерия го хваща на секундата

Ами, значи е за психиатър, а не е годен да си говори с теб!!! :cool-1084:

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Quote (selected)
За тази цел си надарен от Бога с нещо инхерентно, т.е. вътрешно присъщо, което японецът най-често посочва в главата ти и придружава с думите:
"тук, в г@з@" :giggle-3307:
Жалко за старанието, но не си много оригинална :(

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
И отново по темата – нещо което прочетох току-що Оттатък и с което съм напълно съгласна:

Quote (selected)
Клишираното мислене ЛЕВИ <> ДЕСНИ е порочно!!!
:light_bulb-1377:

я и аз да изучаствам с едно мнение на борис попиванов: ако някой ти каже, че управлението няма алтернатива, значи го поддържа. ако ти каже, че няма леви, няма десни - значи е десен.

взето от поглед.инфо, видео клип с него.

и за днес участието ми ще е толкова, май.

AnonimusBG

  • Гост
Нашите десни са си леви по сегашните политкоректни мерки.
Нашите леви (ако можем така да ги наречем) по доста критерии са близки с традиционната десница.
ГЕРБ се въртят като хамстер в колело и се чудят как и тако и вако.
Нашият критерий за дясно и ляво се оказва кои са фили и фоби по отношение на Жужо.
С една дума лудница.
Или как и викат сега по новому?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
С една дума лудница.

Е, не е лудница. Това са съвсем нормални дрязги в рамките на един политически сегмент. Леви либерали (БСП) се дръглят с десни и центриски либерали (всички останали) в борба за кокала. Те нямат никакви идеологически различия. Едните искат само малко по-високи пенсии, а другите безцеремонно да облагодетелстват капитала. Макар БСП да го е облагодетелствала най-много, когато е управлявала. Напълно нормална ситуация в либералното джубре пространство. Дори в нацистката партия и дори в болшевишката (демек лявото и дясното политическо пространство) делението на леви и десни е било принципно, идеологически издържано и ясно формулирано.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Няма "ляво" и "дясно", има само "горе" и "долу"!

Така поне ми изглежда, от долу.  :m1731:
Вие си ги избрахте!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
С една дума лудница.

..... Леви либерали (БСП) се дръглят с десни и центриски либерали (всички останали) в борба за кокала. Те нямат никакви идеологически различия. ....
 делението на леви и десни е било принципно, идеологически издържано и ясно формулирано.
Напоследък имам усещането, че понятията либерално, неолиберално и т.н. се използват съвсем произволно. Някои добавят към тях и троцкизма.
Можеш ли (ти или някой друг) да дадеш "принципно, идеологически издържано и ясно формулирано" обяснение що е то, всъщност, либерализъм и неолиберализъм ?

ПП. И каква е алтернативата.


Питам, не се заяждам.
« Последна редакция: Февруари 21, 2020, 20:47:16 от g_ringo »
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Да! Че и Ленин даже, щото не бил Сталин. :D

AnonimusBG

  • Гост
Аз май дадох някакво определение.
Лудница. По старому.
По новому не зная.
Оправяйте се кой какъв е там и как иска да му викат.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Аз май дадох някакво определение.
Лудница.
Оправяйте се кой какъв е там и как иска да му викат.
Не, питах сериозно.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

AnonimusBG

  • Гост
Аз май дадох някакво определение.
Лудница.
Оправяйте се кой какъв е там и как иска да му викат.
Не, питах сериозно.

Съжалявам, но не виждам вече какво може да ни помогне.
Вече не ми се търсят виновните, защото няма смисъл.
Нещата са трагични за съжаление.
Тук там още някой ще кешира още нещо.
То вече 30 години си е в реда на нещата.
Те така.
Жалко.
Нагоре по стълбата, която води надолу.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Човешката дегенерация е частен случай, проявление, на ентропията.

"Ако в изолирана макроскопична система протича термодинамичен процес, то ентропията на системата нараства и процесът е необратим. Всички процеси в природата се подчиняват на този закон (втори принцип на термодинамиката)"
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Колегата по-горе иска точни определения на либерализъм и неолиберализъм!?

Да са заверени от нобелов лауреат ли, или как? Може да се даде точно определение на нещо обективно, напр. физична константа, но самите либерали и неолиберали, в разни времена, влагат различен смисъл в своите идеологии, според интереса си, или според кой колко им плаща.
Вие си ги избрахте!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Да! Че и Ленин даже, щото не бил Сталин.

Ти изобщо нещо чела ли си от Ленин? Или от Сталин? Или работиш по доклада на Хрушчов от 20-я конгрес на КПСС и вестникарски изрезки? И имаш ли някаква представа за последните трудове на видни руски историци за периода 1917 - 1953?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Или работиш по доклада на Хрушчов от 20-я конгрес на КПСС и вестникарски изрезки?

 ;D Той също е бил некъв либерал, нали?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Той също е бил некъв либерал, нали?

Не, остави какъв е бил. Попитах те дали си чела нещо от Ленин и Сталин, както и новите документи за епохата им. Но явно нямаш представа какъв е бил и Хрушчов. ОК, може да не ти харесва да четеш такива книги, но поне сега тубата е пълна с инфо. Седиш си, чуриш си, поркаш си и се ограмотяваш. Не може човек с претенций да борави с хафиф клишета от каменната ера.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
И имаш ли някаква представа за последните трудове на видни руски историци за периода 1917 - 1953?

Не. Моите познания са от обща култура, непреки доказателства. Съдя по книги от онова време и и филми по тях, давам си сметка, че са субективни, но то кое не е. Е, понякога съм се зачитала и в нещо по-специализирано, защото ми е ставало интересно. 

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Отговорих ти на конкретния въпрос с малко закъснение, защото и ти после го добави.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Не. Моите познания са от обща култура, непреки доказателства. Съдя по книги от онова време и и филми по тях,

Ясно! Книги и фюлми. Уникално!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
А какво друго, сънища?

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Quote (selected)
Или работиш по доклада на Хрушчов от 20-я конгрес на КПСС и вестникарски изрезки?

 ;D Той също е бил некъв либерал, нали?
Ахъм. Соросоид и непеошник при това. :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
А какво друго, сънища?

Няма значение! Поне разбрахме откъде черпиш знания - от художестена литература и игрални фюлми.