Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 17, 2024, 23:31:48

Автор Тема: Коронавирус в България  (Прочетена 1066128 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13500 -: Октомври 24, 2021, 19:58:33 »
Затова проституцията е законна навсякъде.

Това, какво общо има, освен с фатмаштината дето те вдъхновява.

Зелен сертификат, само след тест, важещ 48 часа. Какво ще кажеш?
Със сигурност можеш да си ваксиниран вирусоносител.
Макар вируса да е малката беда. Мракобесничеството е проблем.

Хм...
Гледам, че в Португалия смъртността продължава да си расте, а от Юли се е и увеличила.
Всичките фатмашки аргументи издишат.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/portugal/
« Последна редакция: Октомври 24, 2021, 20:08:36 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13501 -: Октомври 24, 2021, 20:05:09 »
(щото са първа пушка там, корави са само зад клавиатурата)

Ай, са! Ти па си голем еркек пред клавиатурата. Сега болниците ви взели. Утре закуската ще ви изядат. От десет баира вода носите. Плащам си осигуровките, ще ме лекуват от всичко.
"Забавното" е, че все по-малко могат да ви лекуват, щото здравната система си има капацитет. И той отдавна е надхвърлен. Па ти си имай осигуровка.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13502 -: Октомври 24, 2021, 20:12:23 »
Хм...
Гледам, че в Португалия смъртността продължава да си расте, а от Юли се е и увеличила.
Всичките фатмашки аргументи издишат.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/portugal/

Пълни глупости.

Ти изопщо видял ли си какъф линк пускаш и за кво се однася?

Имаш ли некви данни, различни од графиката сопщия брой на заразените (пояснение, като за теб - тая графика винаги е нагоре, щото секи ден се добавят нови заразени, тя няа как да върва надоле), м?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13503 -: Октомври 24, 2021, 20:15:04 »
Преценил съм риска. За мен изглежда абсурдно да се бода срещу нещо, което очевидно ме избягва. Бодете се вие, щом ви влече. Бъркам ли ви се? Не. Тогава кво ме агитирате?
С две неща да започна, не ти се бъркам и не те агитирам, нямам намерение и да те плаша. Споменавал съм, че вече 12 човека, които съм познавал лично, са си отишли през последната година и половина от (или "с") ковид. Последният беше миналата седмица. Добър човек, съвсем малко над 60 години, работещ, с известни здравословни проблеми, но в общи линии здрав за годините си. Кротък антиваксър (и против традиционните ваксини), силен противник на маски и ограничения. Имаше виждането, че след като са го отминали предишните вълни, ковид е измислица или най-малкото - не се отнася до него. Като се разболял и се влошил, 24 часа търсили болница в която да го приемат, никъде нямало места. Накрая, когато съвсем се влошили нещата една вечер  (с връзки, сълзи и заплахи) го приели в болница, която вече била натъпкана доста над предела. Отишъл си на другата сутрин. Това е миналата седмица, в София.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13504 -: Октомври 24, 2021, 20:15:35 »
(щото са първа пушка там, корави са само зад клавиатурата)

Ай, са! Ти па си голем еркек пред клавиатурата. Сега болниците ви взели. Утре закуската ще ви изядат. От десет баира вода носите. Плащам си осигуровките, ще ме лекуват от всичко.

ше те лекуват, ако има къде.
шансовете за което са се по-малки.

интересното ше стане, ако се наложи и да се прилага протокол за прием в болница или за поставяне на вентилатор, в случай че броят на нуждаещите се надхвърля възможностите.

хинт - в италия имаше нещо подобно в началото и протоколът не беше в полза на по-възрастното население.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9086
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13505 -: Октомври 24, 2021, 20:19:13 »
тука тия дни се начетох на "не сме против ваксините, ма сме против тия точно ваксини", "няа лошо държавата (китай) да организира масова ваксинация и секви брутални локдауни, ма там хората ѝ вярват, а ние на наща не, ма ако имахме държава като до '89 досега сички да сме се ваксинирали" и подобни, което, освен, че е тъпо предвид използването на нерационални аргументи при рационален избор, показва мотивация, движещата сила на която изглежда, че е възможността да си върнете на държавата, на ес и на рептилите за секви житейски неблагополучия.
Няма как да си го върнем, и не е това целта. Това за "рептилиите" си го измислихте, защото за такива тук никой не е говорил. Няма да казвам, че е манипулация.



Френски учени за ваксините срещу КОВИД: Ние не сме "антиваксъри", ние сме "антиспайкъри"
(Жан-Франсоа Лесгар, доктор по биохимия, и Жан-Пол Бурдино, университетски професор, доктор по микробиология и токсикология на околната среда, за иРНК ваксините, публикувана във FranceSoir)

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13506 -: Октомври 24, 2021, 20:19:50 »
интересното ше стане, ако се наложи и да се прилага протокол за прием в болница или за поставяне на вентилатор, в случай че броят на нуждаещите се надхвърля възможностите.
Почти военновременен триаж вече си се прилага, но не се обявява, за да няма паника.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13507 -: Октомври 24, 2021, 20:24:03 »
Хм...
Гледам, че в Португалия смъртността продължава да си расте, а от Юли се е и увеличила.
Всичките фатмашки аргументи издишат.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/portugal/

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/portugal/#graph-deaths-daily

като за грък като теб - те таа графика ти тряа да гледаш. и след пик от около 300 починали дневно началото на февруари почва да спада и последните 6 месеца починалите дневно са между 1 и 12.
което няа как да се нарече "смъртността продължава да си расте".

ти наистина ли си толко неумен?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13508 -: Октомври 24, 2021, 20:26:07 »
С две неща да започна, не ти се бъркам и не те агитирам, нямам намерение и да те плаша. Споменавал съм, че вече 12 човека, които съм познавал лично, са си отишли през последната година и половина от (или "с") ковид. Последният беше миналата седмица. Добър човек, съвсем малко над 60 години, работещ, с известни здравословни проблеми, но в общи линии здрав за годините си. Кротък антиваксър (и против традиционните ваксини), силен противник на маски и ограничения. Имаше виждането, че след като са го отминали предишните вълни, ковид е измислица или най-малкото - не се отнася до него. Като се разболял и се влошил, 24 часа търсили болница в която да го приемат, никъде нямало места. Накрая, когато съвсем се влошили нещата една вечер  (с връзки, сълзи и заплахи) го приели в болница, която вече била натъпкана доста над предела. Отишъл си на другата сутрин. Това е миналата седмица, в София.

Виж... все от нещо трябва да се умре. Няма как тва тяло да живее вечно. Износва се. Освен тва стават и инциденти. Никой не е застрахован.

Струва ли си да рискувам душата си? Според мен - НЕ. Ти решавай за себе си.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9086
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13509 -: Октомври 24, 2021, 20:28:33 »
...щото (по странно стечение на нещата) антиваксърите са и антикапиталисти???
Нищо подобно. Първо, както много пъти писахме, тук няма "антиваксъри". Има хора, които се опитват да мислят със собствените си глави въпреки страхотната пропаганда, която безспир се лее по всякакви канали. Обърнете внимание, никой от нас не агитира никого да не се ваксинира. (Напротив, опонентите ни агитират в полза на ваксинацията.) И после пак ни обвиняват в безотговорност. Това би имало основание, ако ваксинираните не можеха да заразяват останалите. Но те го правят! Тогава на какво основание ни обвинявате? С какво, по дяволите, ви пречим толкова???

За антикапиталистите - да, аз съм такъв. А Вие какъв сте? Прокапиталист или същински капиталист? Ако не сте капиталист, а наемен работник-прокапиталист, на какво основание предавате интересите на собствената си класа? (И не казвайте, че съм "разделял обществото". Класите си съществуват обективно и да се отричат е глупаво.)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13510 -: Октомври 24, 2021, 20:29:01 »
Виж... все от нещо трябва да се умре. Няма как тва тяло да живее вечно. Износва се. Освен тва стават и инциденти. Никой не е застрахован.

Струва ли си да рискувам душата си? Според мен - НЕ. Ти решавай за себе си.

"Аз така съм си решил" е аргумент, който уважавам. Без позоваване на допълнителни (псевдо)аргументи. Лична преценка и лична отговорност.

"Аз няа се ваксинирам, щото не ме пускат да излизам навън и не съм опасен; щото ваксините са булшит и щото няа да им праа кефа" е аргумент, който не уважавам.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13511 -: Октомври 24, 2021, 20:31:44 »
Тоест "ваксината" не влияе на пренасянето на заразата. Нещо повече, тя не влияе и на тежките случаи достигнали до болница, тогава какъв е смисъла?
Колко държави с висок дял ваксинирани са с препълнени болници? Дори и един пример?
В Европа закъсалите са България и Румъния, като едва ли има нужда да се споменава, че двете са с най-нисък дял ваксинирани.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13512 -: Октомври 24, 2021, 20:32:17 »
Пълни глупости.
Ти изопщо видял ли си какъф линк пускаш и за кво се однася?
Фатмак не съм, за да не мога да чета графики
Юли започва да се покачва.
След това има лек спад.
В момента отново се покачва.
Същото се отнася до новите случаи.
Нямат общо с върха от януари февруари.
Случаите са близки или надминават тези март.
Случаите са повече от тези през май юни
Т.е. без никаква корелация с Факсинирането

Писал съм с къси, прости изречения умишлено.
За да го разбереш, фатмак!
Обърни внимание на подчертаното.
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13513 -: Октомври 24, 2021, 20:33:09 »
грешка
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1712
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13514 -: Октомври 24, 2021, 20:33:33 »
Колко държави с висок дял ваксинирани са с препълнени болници? Дори и един пример?
В Европа закъсалите са България и Румъния, като едва ли има нужда да се споменава, че двете са с най-нисък дял ваксинирани.
Австрия?
Германия?
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13515 -: Октомври 24, 2021, 20:35:44 »
Фатмак не съм, за да не мога да чета графики
Юли започва да се покачва.
След това има лек спад.
В момента отново се покачва.
Същото се отнася до новите случаи.
Нямат общо с върха от януари февруари.
Случаите са близки или надминават тези март.
Случаите са повече от тези през май юни
Т.е. без никаква корелация с Факсинирането

Писал съм с къси, прости изречения умишлено.
За да го разбереш, фатмак!
Обърни внимание на подчертанота.

последните 6-7 месеца починалите са между 1 и 12 дневно.

как точно се покачват, че твърдиш, че се наблюдавало увеличени от юли насам, м?

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13516 -: Октомври 24, 2021, 20:39:14 »
Пълни глупости.

Ти изопщо видял ли си какъф линк пускаш и за кво се однася?

Имаш ли некви данни, различни од графиката сопщия брой на заразените (пояснение, като за теб - тая графика винаги е нагоре, щото секи ден се добавят нови заразени, тя няа как да върва надоле), м?
Много си му е хубав линкът, само че не подкрепя тезата му. Щото на страницата има няколко графики:
"Daily New Cases" показва, че са имали голяма вълна (до 6-7 хиляди случая дневно) миналата есен, огромна вълна (до 15000) тази пролет, по-малка вълна (2-3 хиляди) юли-август, а от септември насам са с под 1000 случая дневно.
"Daily Deaths" е още по-показателна. След близо 100 починали дневно миналата есен и над 200-250 тази пролет, още в лятната вълна починалите дневно са между 10 и 20, а от септември насам под 10.
При население над 10 милиона тези графики и числа показват, че в Португалия епидемията е била страшна миналата есен и особено тази пролет. Вълната през лятото е слаба, особено добри резултати имат в смъртността, а от септември насам са съвсем добре - практически са овладяли епидемията.
Докато графиките от същия сайт за България
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/bulgaria/
показват, че сегашната ни вълна е също толкова лоша, а в последните дни и по-силна от миналата есен и пролетта и като заболеваемост, и като смъртност. Стигаме до 200 починали на ден срещу по-малко от 10 в Португалия.
Сега ще кажат, че разликата сигурно се дължи не на 85% ваксинирани в Португалия - минават 70% именно в края на август, когато започва да затихва епидемията, а на яденето на треска.

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13517 -: Октомври 24, 2021, 20:42:29 »
последните 6-7 месеца починалите са между 1 и 12 дневно.

как точно се покачват, че твърдиш, че се наблюдавало увеличени от юли насам, м?

Сложил съм червена вертикална линия приблизително там където започва покачване.
Преди първата такава смъртните случаи са по-малко.
Само кьорав фатмак може да го отрече.

« Последна редакция: Октомври 24, 2021, 20:56:13 от try »
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9727
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13518 -: Октомври 24, 2021, 20:45:55 »
Ти правиш ли разлика между локдаун и носене на маски и спазване на дистанция?

Кажи какво трябва да се направи, ако не бива да е масова ваксинация?
Ти изобщо помниш ли какво беше преди две години? Помниш ли какво преше пр.к.е.?
Отсега нататък така ли ще я караме? Къде беше заради един случай затвориха милиони. Нали не смяташ, че тоя мирус ще ицчезне насъвсем и завинаги?
Как виждаш човечеството след 2 години, а след 5?


Заради ПСР тестове със съмнителна стойност си съгласен да прекараш остатъка от живота си с рестрикции, така ли?


Скандинавските страни изповаксинираха, каквото можаха, изпоразболя се, което се изпоразболя, и се отвориха и премахнаха ограниченията.
Другаде почват да ваксинират 5-годишните с НЕОДОБРЕНА още ваксина.
И това ти се струва нормално?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13519 -: Октомври 24, 2021, 20:46:34 »
В България лекуваме Ковид-19 с антибиотици и затова смъртността е огромна.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8126
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13520 -: Октомври 24, 2021, 20:47:35 »
Колко държави с висок дял ваксинирани са с препълнени болници? Дори и един пример?
В Европа закъсалите са България и Румъния, като едва ли има нужда да се споменава, че двете са с най-нисък дял ваксинирани.

Просто в Румъния и България има в момента "вълна". Ако гледаш например периода април-май и сравняваш с Чехия или Унгария денните ще са в наша полза определено.
Австрия е подобно. Впрочем като смъртност унгарците имат почти колкото нашата и доста по-голяма преди наст. вълна.
 

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13521 -: Октомври 24, 2021, 20:48:51 »
Много си му е хубав линкът, само че не подкрепя тезата му. по-малка вълна (2-3 хиляди) юли-август, а от септември насам са с под 1000 случая дневно.

юли-август увеличението беше заради британските туристи. не споменавам и масовото тестване, което позволява да се намали бройката на неоткрити заразени.

останалото е точно така.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13522 -: Октомври 24, 2021, 20:50:34 »
Сложил съм червена вертикална линия приблизително там където започва покачване.
Преди първата такава смъртните случаи са по-малко.
Само кьорав фатмак може да го отрече.

червената ти вертикална линия може да се вижда на твоя комп, но не и на линка  :crying_with_laughter-3302:

което е без значение, щото няа как да приема насериозно квото и да е од теп  :m1273:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13523 -: Октомври 24, 2021, 20:51:45 »

Просто в Румъния и България има в момента "вълна". Ако гледаш например периода април-май и сравняваш с Чехия или Унгария денните ще са в наша полза определено.
Австрия е подобно. Впрочем като смъртност унгарците имат почти колкото нашата и доста по-голяма преди наст. вълна.
И в Холандия има вълна. Как са там нещата с болници и умрели?

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13524 -: Октомври 24, 2021, 21:00:27 »
червената ти вертикална линия може да се вижда на твоя комп, но не и на линка  :crying_with_laughter-3302:

Сложил съм ти картинка, фатмак!
И запомни.
Тук анти-ваксъри не съм видял.
Има хора дето не искат фатмашки мерки.
Ако ти харесват - Китай, Северна Корея и сигурно още една камара страни.
Ако ще си издаваме здравни сертификати - ще са за всички след тест!
Всички заразяват!
Анадънму?
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13525 -: Октомври 24, 2021, 21:01:02 »
"За антикапиталистите - да, аз съм такъв. А Вие какъв сте? Прокапиталист или същински капиталист? Ако не сте капиталист, а наемен работник-прокапиталист, на какво основание предавате интересите на собствената си класа?"
Оххх... и аз вече не знам какъв съм...
А бе, рентиерите капиталисти ли са? Или предатели на работническата класа? А?
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13526 -: Октомври 24, 2021, 21:04:59 »
Ти изобщо помниш ли какво беше преди две години? Помниш ли какво преше пр.к.е.?
Отсега нататък така ли ще я караме? Къде беше заради един случай затвориха милиони. Нали не смяташ, че тоя мирус ще ицчезне насъвсем и завинаги?
Как виждаш човечеството след 2 години, а след 5?


Заради ПСР тестове със съмнителна стойност си съгласен да прекараш остатъка от живота си с рестрикции, така ли?


Скандинавските страни изповаксинираха, каквото можаха, изпоразболя се, което се изпоразболя, и се отвориха и премахнаха ограниченията.
Другаде почват да ваксинират 5-годишните с НЕОДОБРЕНА още ваксина.
И това ти се струва нормално?

Живея в страна, където ограниченията отпаднаха постепенно и по план при достигане на 85% ваксинирани. Няа как да приема, че няа връзка между % ваксинирани и отпадане на ограниченията, което си е път към нормализацията.

За какви рестрикции ми говориш, при положение, че, поне в рамките на тази страна, никой не ме спира да вляза в музеи, кина, театри (искат сертификат или бърз тест на място за €2-3), че наистина тряа да нося маска, ако се кача на рейс или на влак (което особено в сезона не намирам за нещо лошо) или ако вляза в магазина?

Ваксинирах се в България началото на годината. В Пт ми пратиха точно два ненатрапчиви есемеса лятото да отида да се ваксинирам, ако искам. Оданглия също ми бяха пратили два есемеса пролетта.
Одговорих не и никой не ме е закачал повече, не са ме заплашвали с нищо и т.н.

Рестрикциите ще са в България в последващите месеци, предполагам дори до края на март-април. И ще са в пряка зависимост от броя на заразените, от броя на хоспитализираните и от броя на ваксинираните.




Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13527 -: Октомври 24, 2021, 21:05:40 »
И в Холандия има вълна. Как са там нещата с болници и умрели?
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/netherlands/
Октомври е като май-юни (приблизително)
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13528 -: Октомври 24, 2021, 21:06:58 »
Сложил съм ти картинка, фатмак!
И запомни.
Тук анти-ваксъри не съм видял.
Има хора дето не искат фатмашки мерки.
Ако ти харесват - Китай, Северна Корея и сигурно още една камара страни.
Ако ще си издаваме здравни сертификати - ще са за всички след тест!
Всички заразяват!
Анадънму?

Здравните сертификати ще се издават по определен от правителството начин, който е еднакъв за целия ЕС  :0007:

Кофти, ако не те устройва, ма винаги можеш се оплачеш на арменския поп  :bigok:

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8126
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13529 -: Октомври 24, 2021, 21:09:56 »
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/netherlands/
Октомври е като май-юни (приблизително)
И на октомври 2020 прилича

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9086
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13530 -: Октомври 24, 2021, 21:13:12 »
Оххх... и аз вече не знам какъв съм...
А бе, рентиерите капиталисти ли са? Или предатели на работническата класа? А?
Не са предатели на работническата класа, защото не работят. Паразитна прослойка са. :tongue_:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9086
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13531 -: Октомври 24, 2021, 21:15:29 »
Кофти, ако не те устройва, ма винаги можеш се оплачеш на арменския поп  :bigok:
Да, едно време можеше да се оплачеш на Партията, а сега - бог високо, цар далеко, няма на кого!

По темата: Моето лично мнение на пълен лаик е, че миенето на ръцете със сапун и избягването на пипането на лицето с ръце е най-добрата противоепидемична мярка. Разбира се, добре е да се избягват и пътувания с автобус, тролейбус, трамвай или метро, но това не винаги е възможно.

Неактивен Mae Ashi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1269
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13532 -: Октомври 24, 2021, 21:16:57 »
Подигравката е пълна, че при нас не се издават с изискваните от ЕС критерии - за ваксинираните да има завършен ваксинационен цикъл.

А стриктно спазване на хигиената и рестрикции ще има не само у нас. Навсякъде ще има, защото покритието на ваксините няма да ликвидира пандемията! Вече споменах, че макар и ваксините да не генерират мутации, масовата ваксинация направлява селектирането на мутации. И в момента, два от следващите варианти, които ще попаднат под наблюдение, набират сковорст в страни с високо покритие на ваксинация - Чили и Великобритания (AY4.2. или Делта плюс).
Никак не е розова картината, ако усилията не се насочат към лекарствените средстват, които да могат ефективно и светкавично да осуетят репликацията на вируса.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13533 -: Октомври 24, 2021, 21:17:51 »
Да, едно време можеше да се оплачеш на Партията, а сега - бог високо, цар далеко, няма на кого!

Оплакванията бяха към КДНК, което не беше точно партийна структура.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13534 -: Октомври 24, 2021, 21:20:30 »
Умнокрасивите  се подиграваха на скептиците, че вярвали, че Бил Гейтс ще ги чипира, но чипирането е в ход пред очите ни, чрез ваксините и т.н. "зелен сертификат" е точно това, всички с такъв "сертификат" са вече са класифицирани, нали всичко е в интернет е и собственост на Биг ДАТА, а чиповете са във вашият смартфон, информацията е съпоставена с вашето ЕГН, номер на СИМ, ИМЕЙ на апарата, физически адрес, мрежов адрес, всичко, което сте писали в мрежата... какво повече от това?

За това силният и на пръв поглед нелогичен натиск, да не се признава на преболедувал "зелен сертификат", а само на ваксиниран, ваксинираните са хората сляпо вярващи на измамите на глобалистите и склонни да се подчиняват, останалите черни овци сме в черния списък, ще остракират, няма да ни допускат в големите магазини и на работа... а това точно описва Откровението,  че който не си постави знака 666 на сатаната и не му се поклони (подчини), няма да може да купува и продава.  :smokin:
 
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13535 -: Октомври 24, 2021, 21:21:31 »
Подигравката е пълна, че при нас не се издават с изискваните от ЕС критерии - за ваксинираните да има завършен ваксинационен цикъл.

Съгласен. Правителството попадна фкапана на ефтиния популизъм с тая модификация.
Най-много да не ги признават извън страната.

А стриктно спазване на хигиената и рестрикции ще има не само у нас. Навсякъде ще има, защото покритието на ваксините няма да ликвидира пандемията! Вече споменах, че макар и ваксините да не генерират мутации, масовата ваксинация направлява селектирането на мутации. И в момента, два от следващите варианти, които ще попаднат под наблюдение, набират сковорст в страни с високо покритие на ваксинация - Чили и Великобритания (AY4.2. или Делта плюс).
Никак не е розова картината, ако усилията не се насочат към лекарствените средстват, които да могат ефективно и светкавично да осуетят репликацията на вируса.

И това е така.
Ваксините са задължителна, но не и единствена мярка.

С което допълвам и отг. към кайла - светът едва ли ще е пак същият, но не намирам неква особена драма от по-честото миене на ръце и по-малкото ръгане фкръчми и т.н. Може би щото остарявам  :bigok:

Неактивен try

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 503
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13536 -: Октомври 24, 2021, 21:22:04 »
Здравните сертификати ще се издават по определен от правителството начин, който е еднакъв за целия ЕС  :0007:

Кофти, ако не те устройва, ма винаги можеш се оплачеш на арменския поп  :bigok:

Е па така!
Кажи си, че фатмащината ти е важна, а не друго.
Не, че аз не го знам, но да го разбере и махалата.  O:-)
Нов нюрнбергски трибунал за престъпниците срещу човешкия род и създателите на медицинския фашизъм !!!
Англия: | 21.557.104 неваксинирани, умрели 557 = 0,0026%. | 37.683.497 ваксинирани с 2 дози, умрели 2.136 = 0,0057% | Подробности на стр. 13, тема: Коронавирус, ваксини, статистики и документи

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13537 -: Октомври 24, 2021, 21:23:06 »
Умнокрасивите  се подиграваха на скептиците, че вярвали, че Бил Гейтс ще ги чипира, но чипирането е в ход пред очите ни, чрез ваксините и т.н. "зелен сертификат" е точно това, всички с такъв "сертификат" са вече са класифицирани, нали всичко е в интернет е и собственост на Биг ДАТА, а чиповете са във вашият смартфон, информацията е съпоставена с вашето ЕГН, номер на СИМ, ИМЕЙ на апарата, физически адрес, мрежов адрес, всичко, което сте писали в мрежата... какво повече от това?

За това силният и на пръв поглед нелогичен натиск, да не се признава на преболедувал "зелен сертификат", а само на ваксиниран, ваксинираните са хората сляпо вярващи на измамите на глобалистите и склонни да се подчиняват, останалите черни овци сме в черния списък, ще остракират, няма да ни допускат в големите магазини и на работа... а това точно описва че който не си постави знака 666 на сатаната и не му се поклони (подчини), няма да може да купува и продава.  :smokin:

ма нали сте протиф консуматорското опщество, кво толко има да купувате и да продавате?  :bigok:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13538 -: Октомври 24, 2021, 21:25:07 »
Разбира се, добре е да се избягват и пътувания с автобус, тролейбус, трамвай или метро, но това не винаги е възможно.

В Гагаузия од тия средства за транспорт имате само автобус, не се притеснявай толко  :bigok:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13539 -: Октомври 24, 2021, 21:25:50 »
ма нали сте протиф консуматорското опщество, кво толко има да купувате и да продавате?
Какво да кажа за толкова неинтелигентна забележка? Купуване и продаване е част от икономическия живот, консумеризъм е нещо съвсем различно по смисъл.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13540 -: Октомври 24, 2021, 21:31:42 »
Некои искат да купуват и продават, ма мразят глобализма.
Не вервам некой да те спира да си продадеш зелката на съседа и да купиш от него връзка праз.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13541 -: Октомври 24, 2021, 21:34:14 »
Некои искат да купуват и продават, ма мразят глобализма.
Не вервам некой да те спира да си продадеш зелката на съседа и да купиш от него връзка праз.
Ма как, бе! А тази зелка кой ще му я даде? Ти искаш да го накараш сам да си я отгледа!

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13542 -: Октомври 24, 2021, 21:38:19 »
"Не са предатели на работническата класа, защото не работят. Паразитна прослойка са. :tongue_:"
Аааа - значи по вашему - дармоед...
Че то - тогава - излиза, че всички пенсионери са паразити...
Апропо - да ти кажа, ако не си научил вече - изстрелът на Аврора е бил халосен... Нищо, че още кънти тук там... ама и кънтежът му такъв - халосен....
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9727
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13543 -: Октомври 24, 2021, 21:41:34 »
Практически всичко внесено от теб по тази тема, след проверка се оказва миризлива фекалия в информационно отношение. Политкоректното наименование е фалшива новина.
Лъжеш нагло, лъжеш безогледно, лъжеш арогантно, лъжеш миризливо

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13544 -: Октомври 24, 2021, 21:42:08 »
И на октомври 2020 прилича
При над 10 пъти по-малко починали и спокойно положение в болниците. Все незначителни подробности. За 67% ваксинирани, толкоз.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9727
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13545 -: Октомври 24, 2021, 21:43:52 »
Некога кайлетата и сникитата пищеха срещу маските и ограниченията, днес са им първи приятели, те "стигали".
Права могат да имат само хора, които са готови да спазват някакви правила.
Иначе накрая идва другарката с гьостерицата.
я пусни линк къде съм се изказала ЗА ползата от маските.
Я си гледай грънците
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8126
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13546 -: Октомври 24, 2021, 21:46:17 »
При над 10 пъти по-малко починали и спокойно положение в болниците. Все незначителни подробности. За 67% ваксинирани, толкоз.
Няма такова нещо. Просто пика тръгва малко по късно и малко от по ниско.
Интересното при холанците, е че са се изхитрили да имат два пъти повече пикове от другите.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13547 -: Октомври 24, 2021, 21:46:48 »
я пусни линк къде съм се изказала
Това според дефиниция, предложена от форумната администрация, е чиста тролщина от твоя страна  :bigok:

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13548 -: Октомври 24, 2021, 21:49:15 »
Просто пика тръгва малко по късно и малко от по ниско.
Очевидно свободолюбовият ти дух се е съпротивлявал силно и на изнудването да усвоиш правилата на българския правопис.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13549 -: Октомври 24, 2021, 21:49:35 »
Няма такова нещо. Просто пика тръгва малко по късно и малко от по ниско.
Никой не говори за пика, а за текущото и тогавашното съотношение на положителни случаи и починали. Положителните случаи са да кажем същите, починалите - над 10 пъти по-малко. Не изглежда трудно за разбиране.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8126
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13550 -: Октомври 24, 2021, 21:51:33 »
Очевидно свободолюбовият ти дух се е съпротивлявал силно и на изнудването да усвоиш правилата на българския правопис.
Кво беше,правописа е последното убежище на нищоказващия. Или на нищия духом беше? Забравил съм.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13551 -: Октомври 24, 2021, 21:53:50 »
Това според дефиниция, предложена от форумната администрация, е чиста тролщина от твоя страна  :bigok:
Частично не си прав. Кайла никога не се е изказвала за ползи от носенето на маски. Даже когато нямаше ваксини, внасяше купища матриялчета за вредата от маските и как носенето на маски подпомага заразяването.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8126
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13552 -: Октомври 24, 2021, 21:55:00 »
Никой не говори за пика, а за текущото и тогавашното съотношение на положителни случаи и починали. Положителните случаи са да кажем същите, починалите - над 10 пъти по-малко. Не изглежда трудно за разбиране.
Заразените са около двукратно по малко, починалите 3-4 пъти.
Само че кво общо има с ваксините? Според мен експириънса  в медицината дава ефест.
Незабравяй как мряха съвсем в началото по ителианско и испанско.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8858
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13553 -: Октомври 24, 2021, 21:57:48 »
Quote (selected)
Бившият вицепрезидент на “Файзер” д-р Майкъл Йейдън, който остро критикува действията на правителството срещу пандемията, отбелязва удивителната съгласуваност на тези действия: „Десетки правителства говорят едни и същи лъжи и правят същите неефективни неща, които очевидно отнемат живота от хора. " Нарушават се конституции и други закони, въвеждат се „санитарни паспорти“ и се извършват задължителни ваксинации. Много основи на медицинската наука се игнорират. И тези команди се изпълняват от самите „изобретателни млади лидери“, преминали през филтрите на програмите на СИФ.

СИФ - Световният икономически форум в Давос, който обяви "Големия рестарт". Странен тайминг, КОВИД им върши чудесна работа!

И спрете да мечтаете за завръщане към нормалността, на същия форум, неговият основател Клаус Шваб каза ясно, няма да има връщане към старото, да не си помислите че ваксините са за това, да ви върнат стария живот!

И още нещо от този сатанист:
Когато човек знае, че е наблюдаван, поведението му става по-послушно - КЛАУС ШВАБ
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9727
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13554 -: Октомври 24, 2021, 21:58:31 »
И в Холандия има вълна. Как са там нещата с болници и умрели?
Ти първо май доказваше, че никъде в Европа освен България и Румъния не са препълнени болниците, после мина на Холандия. Последно какво се опитваш да докажеш? С миризливите си безлинкови манипулации.
Питаха те за Германия и Австрия, аз не съм гледала, ти кажи как е там.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9086
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13555 -: Октомври 24, 2021, 21:59:50 »
В Гагаузия од тия средства за транспорт имате само автобус, не се притеснявай толко
Имаме и тролейбусна мрежа. И не сме Гагаузия! Преди Освобождението във Варна е имало не само гагаузи, но и арменци, евреи и гърци. И даже малко българи. :tongue_:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13556 -: Октомври 24, 2021, 22:02:54 »
Имаме и тролейбусна мрежа. И не сме Гагаузия! Преди Освобождението във Варна е имало не само гагаузи, но и арменци, евреи и гърци. И даже малко българи. :tongue_:

е, като за втори по значение български черноморски град не сте зле значи

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9727
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13557 -: Октомври 24, 2021, 22:04:23 »
За какви рестрикции ми говориш, при положение, че, поне в рамките на тази страна, никой не ме спира да вляза в музеи, кина, театри (искат сертификат или бърз тест на място за €2-3), че наистина тряа да нося маска, ако се кача на рейс или на влак (което особено в сезона не намирам за нещо лошо) или ако вляза в магазина?
Ето един, който вече е приел новото нормално. Няма рестрикции, де, прав си, бъркат ти в носа ката ден, маскираш се непрекъснато, ама то така си беше от незапомнени времена.
Португалия имаше някакво огромно изфистряне на заболелите и умрелите по едно време. Него време в България всичко беше спокойно.


Прочете ли за грипа сводката, пардон, миризливата фалшива сводка, де бях пускала тук?



Ситуацията с грипа през 2009 г.:
"По данни на СЗО и страните, в които епидемията достигна своя пик над 90% от случаите протичат леко и средно тежко и не се нуждаят от специфично лечение. Не повече от 8-10% от заболелите се хоспитализират, а 25% от тях се нуждаят от интензивна терапия и реанимация."
Т.е. през 2009 г. поне 2 пъти по-висок е бил процентът на болните, нуждаещи се от интензивна терапия и реанимация.
https://www.mh.government.bg/.../kakva-e-aktualnata.../...


Ти през 2009 маска носИ ли? Някой от ваксърите тук?


Колко процента от заболелите от ковид се хоспитализират сега и колко от тях са в реанимацията?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9727
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13558 -: Октомври 24, 2021, 22:04:47 »
Ситуацията с грипа през 2009 г.:
"По данни на СЗО и страните, в които епидемията достигна своя пик над 90% от случаите протичат леко и средно тежко и не се нуждаят от специфично лечение. Не повече от 8-10% от заболелите се хоспитализират, а 25% от тях се нуждаят от интензивна терапия и реанимация."
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9727
    • Профил
Re: Коронавирус в България
« Отговор #13559 -: Октомври 24, 2021, 22:07:41 »

По темата: Моето лично мнение на пълен лаик е, че миенето на ръцете със сапун и избягването на пипането на лицето с ръце е най-добрата противоепидемична мярка.
Те затова пуснаха маските, щото без маска не си пипаш лицето, ама с маска по сто пъти на излизане.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.