Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 02:42:39

Автор Тема: Истанбулската конвенция ще е ситото за евродепутатите на БСП  (Прочетена 57521 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
Тоест официално трети пол в швабия е ок, но в територията не, може би щото хората на двете места са различни?
тоест може би тролиш. даже без може би.

темата е за мамковината и стамбулската или поне така я представи фирмин в желанието си да хвърли малко кал по ръководството на партията, на която е член. с гордост при това  :nuts:

ако искаш, отвори тема за швабия. тази не е.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Разни страни, разни традиции... Ето, имало в Германия едно време търсене на решение за едно малцинство, построили лагери с пещи. В България по същото време даже Съюзът на запасните подофицери и спортният клуб на "Славия" се юрват против царя и правителството да отървават същото малцинство - и успяват! И после идват разни безобразни и почват да четат на българския народ стамбулски нотации как да се справя с малцинствените си проблеми, прости, Господи!
Имало в Германия едно време една приказка за Kinder, Küche, Kirche, и това било почетно. В България по  същото време царица Елеонора е шеф на 24-ти Черноморски полк, че е и наградена с войнишки орден за храброст, а освен това е основала и детския санаториум за костна туберкулоза. И после идват разни безобразни и почват да четат на българския народ стамбулски нотации как да се отнася с жените и децата, прости, Господи!
Всеки на ума си шета, както казва Лилиан, значи и Нинова на нейния. Но направлението ми харесва.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Quote (selected)
направлението ми харесва
Мъжът ти да казва направление, а ти в случая казвай посока. Ние наричаме направление това, което включва две противоположни една на друга посоки. На руски няма дума за това :)

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
направлението ми харесва
Мъжът ти да казва направление, а ти в случая казвай посока. Ние наричаме направление това, което включва две противоположни една на друга посоки. На руски няма дума за това :)
Прав си, но ми харесва и като посока, и като направление. Щото да знам другата част накъде води също е нещо.
И така го гледах, и инак въпроса, но ми се струва, че в момента Нинова строи чисто новичка БСП. Поради което активно й се пречи от всички, които ги устройва статуквото. Също така ми се струва, че системните другопартийни играчи не се усещат за това партийно строителство, инак досега да са я отстреляли, било буквално, било преносно.  :smokin: Такава идея обяснява донякъде плонжовете на Фирмин - статуквото се руши под краката на твърде уверените в собствената си правота и се налагат танци в стил "Котка върху горещ ламаринен покрив". А Нинова копа живи въглени и мята под пиростията, като сущи огняр.
Ще видим, Фирмин се позиционира като кибик, ама ми се струва, че позицията му е хлъзгава за кибичене.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Естествено - от това се вълнува Фирмин, пък е и възможност за появата на нова тема, даваща му възможност да излее презрението си персонално към Нинова. Иначе, като истински ляв милеещ за равенство, социална политика и просперитет щеше да смени заглавието и да наблегне на това, че БСП е категорично против "различните скорости", поставящи държавата ни като трето качество и далече от "пълноправните, цивилизовани, европейски държави", или пък на това, че БСП не е съгласна с максимата "което е позволено на Юпитер, не е позволено на вола"(СП2 и ЮП). Или това не са важни, националноотговорни и "леви" политики и не са отбелязани като приоритети в документа на пленума?

Оставяйки това, че горното е пореден твой жалък опит за манипулация в посока тъй удобната теза "ах, колко долен тип е тоз Firmin", то просто не е вярно.

Цитирам ти сайта на мадам В., защото на нея и чрез него е възложен личният пиар на Нинова. И доколкото не аз, а мадам В. завежда "пропаганда и агитация" на БСП тези дни, то изборът не е мой. Не ти ли прави впечатление, че публикациите на Епицентър често предхождат Пресцентъра. Не им е източник, щото. Впрочем, можеш да сравниш и с начина, по който "Дума" представя Визията. Моделът е зададен.

https://duma.bg/viziya-za-evropa-protiv-paketa-makron-istanbulskata-konventsiya-i-pakta-za-migratsiyata-n182817

Има си причини за това мадам В. сред всички възможни да изведе ИК за акцент. Защото нея най-лесно може да "продаде" на любимата ти "периферия". Посочих го по-горе това.

"Зададохме въпроса на пет случайни ..." да поиграем ли? Какъв е процентът членове и симпатизанти на БСП, които могат да ти представят съдържанието на Пакета "Макрон" или това на Пакта за миграция? Виж, по Истанбулската конвенция те са вече "компетентни".

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Има си причини за това мадам В. сред всички възможни да изведе ИК за акцент. Защото нея най-лесно може да "продаде" на любимата ти "периферия". Посочих го по-горе това.

"Зададохме въпроса на пет случайни ..." да поиграем ли? Какъв е процентът членове и симпатизанти на БСП, които могат да ти представят съдържанието на Пакета "Макрон" или това на Пакта за миграция? Виж, по Истанбулската конвенция те са вече "компетентни

И без съмнение на мадам В. това й е възложено от лошата Нинова. По отношение на представянето на пакта Макрон и не само, все си мисля, че това е предмет на предизборната кампания, но ти предпочиташ да определиш "другарите си" като безпросветни тъпанари, които не могат да проумеят замисъла за шкартирането на държавата ти, иначе горда членка на ЕС. По отношение на "потоците"  и АЕЦ-а не смятам, че ще има български гражданин, който да не стопли за какво иде реч, както и за санкциите срещу Русия. Виж за създаването на европейска прокуратура аз лично съм много скептична, защото се боя, че уместната идея на ОЛАФ за секване на кражбите от европейските фондове като нищо може да се изроди в посока разширяването на правата на това ново образувание по подобие на всички останали бюрократични структури и да се сдобием с европейска цаца, която спокойно да изнудва цялата държава в угода, на които там ще я поставят. А ако това са такива като сегашните "ръководители" на ЕС - третият райх, но вече със задокеански господар не ни мърда :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Такава идея обяснява донякъде плонжовете на Фирмин - статуквото се руши под краката на твърде уверените в собствената си правота и се налагат танци в стил "Котка върху горещ ламаринен покрив". А Нинова копа живи въглени и мята под пиростията, като сущи огняр.
Ще видим, Фирмин се позиционира като кибик, ама ми се струва, че позицията му е хлъзгава за кибичене.

Това пък е такава глупост, че даже не си струва коментара. Firmin е в позиция на кибик спрямо БСП далеч-далеч преди Нинова да почувства лидерския си сърбел да я оглави. Тази му позиция произтича най вече от ограничения, които законът му налага и с които той се съобразява. Нищо под краката на Firmin не се руши, прочее, доколкото общественият му авторитет не се основава на партийната му принадлежност и не е резултат от партийна подкрепа. Изграден е от други неща, за които вие, тук, хабер си нямате. И слава Богу, де.

А Нинова е твърде пък далеч от това да разколебае увереността ми в правотата ми. Напротив, с всяка следваща своя стъпка я укрепва.




Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
това е предмет на предизборната кампания, но ти предпочиташ да определиш "другарите си" като безпросветни тъпанари, които не могат да проумеят замисъла за шкартирането на държавата ти, иначе горда членка на ЕС

О, проявяваш интерес към мнението ми за пакет "Мобилност"? Ами да ти кажа, тогава. За да имаш още за какво да ругаеш Firmin.

Мнението ми е, че по неволя българските шофьори приемат да са солидарни с работодателите си. Защото конкурентоспособността, на която едните разчитат за бизнеса си, а другите - за хляба си, се основава на отказ от подобряване на условията на труд, ниска цена на труда и по-жестока експлоатация. И левицата чинно застава в една линия с тях, щото е "национално отговорна". Пък и да не губи подкрепа, де.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Пакетът "Макрон" съвсем не е свързан само с пакета "Мобилност", обаче :D

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Мнението ми е, че по неволя българските шофьори приемат да са солидарни с работодателите си. Защото конкурентоспособността, на която едните разчитат за бизнеса си, а другите - за хляба си, се основава на отказ от подобряване на условията на труд, ниска цена на труда и по-жестока експлоатация. И левицата чинно застава в една линия с тях, щото е "национално отговорна". Пък и да не губи подкрепа, де.
Някаква идея поне каква е "ниската цена на труда" за засегнатата група (защото далеч не са всички) международни шофьори?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Така е и не само за "ниската цена" само за шофьорския труд. Друг е въпросът и че чрез широкорекламирания пакет "Мобилност" се турят тиранти на една от най-известните европейски ценности ( за аборигените от Източна Европа само, обаче!), с която години наред се ляга и става и се зяй от брюкселските бюрократи - т. нар. защита на конкуренцията. Но, какво ли пък разбираме ние с гайдите от сложните европейски танци. Какво ли ще стане, ако решим да си въведем и ние някакви мерки, с които да подпомогнем родния малък и среден бизнес, а?
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 19:09:30 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Цитирам ти сайта на мадам В., защото на нея и чрез него е възложен личният пиар на Нинова.
Не е точно така. В сайта има и една съдружничка с интересната фамилия Заркова.
Аритметиката е проста. Поне един или двама от сегашните евродепутати на БСП (без Станишев) трябва да останат на избираеми места, очевидно защо. Ако се прибави и Станишев стават три места. При очаквания за избор на 4 евродепутата, последното избираемо място ще е арена за кървава битка.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
 
Quote (selected)
Banshee
поздравления за цялостното участие по темата :aplause:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Такава идея обяснява донякъде плонжовете на Фирмин - статуквото се руши под краката на твърде уверените в собствената си правота и се налагат танци в стил "Котка върху горещ ламаринен покрив". А Нинова копа живи въглени и мята под пиростията, като сущи огняр.
Ще видим, Фирмин се позиционира като кибик, ама ми се струва, че позицията му е хлъзгава за кибичене.

Това пък е такава глупост, че даже не си струва коментара. Firmin е в позиция на кибик спрямо БСП далеч-далеч преди Нинова да почувства лидерския си сърбел да я оглави. Тази му позиция произтича най вече от ограничения, които законът му налага и с които той се съобразява. Нищо под краката на Firmin не се руши, прочее, доколкото общественият му авторитет не се основава на партийната му принадлежност и не е резултат от партийна подкрепа. Изграден е от други неща, за които вие, тук, хабер си нямате. И слава Богу, де.

А Нинова е твърде пък далеч от това да разколебае увереността ми в правотата ми. Напротив, с всяка следваща своя стъпка я укрепва.
Ай не надо, ай бросьте, както пее Розенбаум! Фирмине, не се прави на неразбрал - нямам предвид обществения ти авторитет от професионална гледна точка или като личност в квартала. Имам предвид партийните ти пристрастия и тежнения. Щото и аз съм уверена в съществуването на гравитацията и нищо, което Нинова каже или не рече по въпроса, не може да разколебае увереността ми в правотата ми.
Колкото до :"Firmin е в позиция на кибик спрямо БСП далеч-далеч преди Нинова да почувства лидерския си сърбел да я оглави. Тази му позиция произтича най вече от ограничения, които законът му налага и с които той се съобразява." - последно като гледах, ако партийното строителство не противоречи на закона, то не се ограничава от него. Позицията на кибик в партията, към която се кълнеш в принадлежност, не е за похвала. Аз мога да кибича отстрани, ти не можеш отвътре.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ако се прибави и Станишев стават три места. При очаквания за избор на 4 евродепутата, последното избираемо място ще е арена за кървава битка.

Доста сме далеч от тази фаза - още не е ясна листата. Но нека, анализирайки в аванс, да не забравяме още един съществен фактор - преференциите. Те превръщат практически всички места в арена.  8)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Така е и не само за "ниската цена" само за шофьорския труд. Друг е въпросът и че чрез широкорекламирания пакет "Мобилност" се турят тиранти на една от най-известните европейски ценности ( за аборигените от Източна Европа само, обаче!), с която години наред се ляга и става и се зяй от брюкселските бюрократи - т. нар. защита на конкуренцията. Но, какво ли пък разбираме ние с гайдите от сложните европейски танци. Какво ли ще стане, ако решим да си въведем и ние някакви мерки, с които да подпомогнем родния малък и среден бизнес, а?

https://www.gov.uk/vat-flat-rate-scheme/how-much-you-pay

Кой пречи на малкия и среден бизнес, м?
В Кралството имат разни фокуси с ДДС, в Португалия - никви осигуровки първата година за самоосигуряващите се, във Франция - още повече екстри.
ЕС има ли влияние върху нивата на данъците и облекченията или просто си араламбиш?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
  Поне един или двама от сегашните евродепутати на БСП (без Станишев) трябва да останат на избираеми места, очевидно защо.

Ами да ги видим кои са - Пирински, Станишев, Курумбашев и Неков. Кое е очевидното? И защо реши, че депутатите ще са само 4, след като дори и гербавите агенции дават паритет!? :smokin:

Quote (selected)
ЕС има ли влияние върху нивата на данъците и облекченията или просто си араламбиш?

Ти съвсем сериозно ли задаваш подобен въпрос? Или си араламбиш? Бих могла да ти обясня как всъщност ЕС косвено влияе върху тях, но съдейки от досега проведените разговори на тема управление на държава, приоритети, икономика, производство в ЕС, регламенти, директиви и прочее, смятам, че е абсолютно излишно. Веднъж се опитах да ти обясня нещо много просто и ти дори не си направи труда да го осмислиш
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 19:27:28 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
.....
И Лимоноф беше против конфекцията. Всъщност, яростните й защитници във форума са основно наши леви колеги  - Фирмин, Рекиджа, Команча, Банши, Лилито(платените тролове с много никове не трябва да се броят) :D
това кога, бе Асолка?
всъщност принципно да, подкрепям конвенцията, духа й, и считам ,че това за джендърството е абсолютно доизмисляно от противниците й
но, доколкото не бях сигурна в необходимостта от такъв юридически акт и съвместимостта му с нашето законодателство, се доверих на професионалните коментари на Денеб , а и  съм омъжена за юрист, та никога не съм била яростен радетел за приемането й
а, това ,че отричането й, не е ляво мислене, е абсолютен факт :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
Banshee
поздравления за цялостното участие по темата :aplause:

Обичаш я както пеньоара обича Цеко ели само я харесваш като човек и жена?   :nuts:

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
И тук му е мястото!
-------
Ще се изокам точно по темата...

Кат гледам как търгуват футболистите като роби и добитък, все ми се чини, че Цариградският Ферман има огромни празноти, за които никой не отваря дума...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Поне един или двама от сегашните евродепутати на БСП (без Станишев) трябва да останат на избираеми места, очевидно защо.
аз пък мисля, че председателят на ПЕС да не ни е достоен за евродепутат е сериозна балканска грешка!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Раздвоена съм, Лили. От една страна като най-личен наш международен представител - трябва да е там (Станишев). От друга присъствието му там със сигурност ще свали процентите на БСП. Друг вариант е да направят някакъв финт - да го тропосат да еврокомисар, щото ще трябва пак да управляват с енп-то, плюс вероятно алде-то, щото този път изборните им резултати ще са бая трагични. И така кумицата на Юнкер ще изгори :nuts:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Доста сме далеч от тази фаза - още не е ясна листата. Но нека, анализирайки в аванс, да не забравяме още един съществен фактор - преференциите. Те превръщат практически всички места в арена.
В момента битката е именно за листата, не за нещо друго. При национална листа, номерът с преференциите трудно минава. Може и да греша, но едва ли има някое име в БСП което да се появи в листата и да събере умишлено няколко десетки хиляди преференции. 15-15 пренареди листа с почти 10% от гласовете. Единствено Светослав Малинов успя да прецака Кунева чрез преференции, но там ставаше въпрос за 1 място и за силна мотивация съчетана с открита партийна агитация и инструкции навсякъде из структурите на ДСБ какво да се прави. Нещо, което едва ли е приложимо при БСП сега.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3578
    • Профил
Quote (selected)
считам ,че това за джендърството е абсолютно доизмисляно от противниците й
И като „считаш“, т.е. смяташ, имаш ли някакви аргументи? Щото ние от другата страна си имаме. А мнение без аргументи не струва много. Има един лаф, ще прощаваш, май американски: мнението е като задника – всеки си има.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
сериозна балканска грешка!

Що? Имаш данни, че други балкански държави, членки на ЕС, имат такава склонност при формиране на представителствата си в ЕП? Да наречем честно грешката българска, все пак. Поне засега.  8)

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
давам съгласие да го наречем манталитет :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
При национална листа, номерът с преференциите трудно минава. Може и да греша, но едва ли има някое име в БСП което да се появи в листата и да събере умишлено няколко десетки хиляди преференции.

Въпрос на организация. Представи си, че става дума за някой, който обедини или около когото се обедини вътрешната опозиция срещу Нинова. Това от една страна. От друга, представи си пък някой харизматичен и гласовит анти-ПЕС ниновист, който не е на първа позиция (дори и да не е Станишев на нея). Как да пропуснат втори път да го унизят със средството на преференциите. Въпрос на организация. "Ами ... не те ще народът бе, Сергей. Нищо лично."

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 
Quote (selected)
Представи си, че става дума за някой, който обедини или около когото се обедини вътрешната опозиция срещу Нинова.

Ще ни помогнеш ли да си представим такъв? :0005:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Сержант, ти това в тази болнонервна тема точно, дето а си отвори устата човек, а го обвинят, че иска да им пробута джендър порядките? По-тактичен си и от мен. :)

На мен ми се върти някакъв спомен, че съм споделяла в някаква дискусия с Асол, че симпатизирам на ИК, защото за пръв път чух за нея от един клип с Костадинка Кунева, през 2016. А на мен Костадинка Кунева ми вдъхва много повече доверие и уважение от всички наши политици вкупом.
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 19:57:14 от Banshee »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Друг вариант е да направят някакъв финт - да го тропосат да еврокомисар,
Сергей Станишев еврокомисар от българската квота???
По предложение на целия ГЕРБ или само на Бойко Борисов? :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
По предложение на гербавите Началници. Стигне ли се дотам, мога да се хвана на бас, че Баци ще се извърти, та даже и цецо ще рипа кан - кан...ако са още на власт, де :D

Оф топик! Но долното е забележителен панаир и ще става все по-забавно

Quote (selected)
Когато не стигат сериозните аргументи, се намесват персоналните нападки. Имаме принципни спорове и затова напускаме КРИБ, от там нататък поне това, което аз слушам като интервюта от г-н Домусчиев е колко е лош Златев и как той с някаква група фирмички, които стоят зад него, подготвя закон.
Това коментира в студиото на „120 минути” директорът на Българската петролна и газова асоциация Андрей Делчев след като структурата напусна работодателското обединение.

В ябълка на раздора се превърнаха законовите промени, които засягат дребните търговци на горива и които са свързани с ресурса, който те трябва да заделят за банкови гаранции. Делчев е категоричен, че става дума за суми, които даже са ниски за фирми, които имат бензиностанции с немалки активи и обороти.

Той предупреди, че евентуален провал на новия закон ще е „симптом по отношение на искреното желание за борба със сивия сектор”, като по данните на Министерството на финансите става дума за 20% дял от бизнеса. Делчев отбеляза, че отлагането на промените за 1 юли ще дойде точно между европейските и местните избори, а това е „период, в който администрацията спира да работи по предизборни причини”.
Андрей Делчев беше категоричен, че „Лукойл” е голям, не защото някой го е сложил там и със закон го е направил голям, а защото е успял да си продаде стоката”.
:smokin:
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 20:06:29 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
От друга, представи си пък някой харизматичен и гласовит анти-ПЕС ниновист, който не е на първа позиция (дори и да не е Станишев на нея). Как да пропуснат втори път да го унизят със средството на преференциите.
И къде е тоз човек? Ще се появи някъде преди изборите ли и още се крие?
Съжалявам, нищо лично, но при електорат почти 10% от който не може да различи номер на листа от номер на преференция, игрички от този сорт с национална листа изглеждат слабо вероятни. По-скоро такива неща могат да направят избиратели на Станишев, а това никак няма да зарадва г-жа Нинова.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Съжалявам, нищо лично, но при електорат почти 10% от който не може да различи номер на листа от номер на преференция, игрички от този сорт с национална листа изглеждат слабо вероятни. По-скоро такива неща могат да направят избиратели на Станишев, а това никак няма да зарадва г-жа Нинова.

Първо- електоратът е такъв на всички партии. Второ - Станишев на предишните избори имаше преференции (на мен специално са ми се обаждали да го чекна като преференция, отбелязах друг)- не му стигнаха. Нищо лично, но това като цяло е начинът, по който се ползват преференциите. Надявам се не страдаш от други заблуди...Фирмин в този случай е доста по-наясно от теб. Софийската организация на БСП (чиято номинация беше Неков) е абсолютно в състояние да организира подобно нещо :smokin:
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 20:15:26 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Първо- електоратът е такъв на всички партии. Второ - Станишев на предишните избори имаше преференции - не му стигнаха. Нищо лично
Станишев имаше над 28 000 преференции лично за него, а Неков 34 000 за 15-15.
Следващите с преференции бяха Илияна Йотова и Георги Пирински с по около 12 000.
Да сложат обаятелен, умен и прочие антистанишевист с преференция точно на номера на партията ще могат ако се сдобият с трето око.  :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Станишев имаше над 28 000 преференции лично за него

Да. Даже мога да ти кажа откъде и как ги е получил..в нашата държава всичко се знае, включително и за големия му конфликт със софийската организация. Ако желаеш съм склонна да се хвана на бас, дали ако Станишев бъде поставен в листата сега, ще повтори номера с преференциите. :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Фирмин в този случай е доста по-наясно от теб. Софийската организация на БСП (чиято номинация беше Неков) е абсолютно в състояние да организира подобно нещо
Сега погледнах. В София 15-15 е избор на около 4 до 5% от избирателите на БСП, тоест примерно два пъти по-ниско от средното за страната. Делът нараства от 23-ти през 24 до 25-ти район (най-много 15-15, почти 5%) по обясними причини. В София, преференциите за Станишев са 2 пъти повече от тези за 15-15.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
В София, преференциите за Станишев са 2 пъти повече от тези за 15-15.
Което, между другото дава отговор как Станишев е получил преференциите. Ако потърсиш на още две, три места ще се ориентираш и ще ти просветнат причините за преференциите, както и че към днешна дата тези причини вече ги няма. Ще дам още един жокер - не са от членове на БСП повечето, което е и основната причина за неравномерното им разпределение на ниво държава :D

Неактивен Ганий

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 911
    • Профил
Тцъ, тцъ, тцъ…

Още кънти РобПрес с грандиозната манипулация за тия предпочитания! Създаде се Вселенска Врескотня по въпроса!

Че тогаз спусках стотици пъти официалното инфо* - при Х.У.И.-тата (сините, де!), дето са най-най-най-най, процентът гласували Х/Х (за някакъв селски бек!) беше съпоставим (ако не и по-голям!) от този при БСП-то...

Но остана как БСП-то били малоумни, пък за баш-демократите-сатанисти - ни гък!

Същата работа като с ЦУМ-гейт - как уж СЦ заповядал на СД да му се яви, за да го хока за редакционната политика на изданието, а не как СД молил за аудиенция при СЦ, за да го врънка за свои търговски интереси...

------
заб.* - който не го мързи - да потърси!

--------
заб. знаен е Моят Лозунг: "Няма да им гласувам на тез писюри!"
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 21:02:00 от Ганий »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
при Х.У.И.-тата (сините, де!), дето са най-най-най-най, процентът гласували Х/Х (за някакъв селски бек!) беше съпоставим (ако не и по-голям!) от този при БСП-то...

Всъщност, най-зле беше положението при депесе и  гербавите, даже цецо имаше късмет на последните избори, че беше водач,  щото и в двата вилаета, дето се беше номинирал имаше по-малко гласове от щастливите номера, а на Маман по същите причини й се наложи да оглави правосъдието :D

Как можах да ГО забравя!? И Баце имаше по-малко предпочитания от една щастлива калинка
« Последна редакция: Януари 13, 2019, 21:04:15 от Асол »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Въпросът беше за изместване с преференции все пак. Проверих и за парламентарните избори, нещата са даже по-трагични. В София 10-10 (БСП) са гласували от 6 до 9% в различните райони, да не казваме в кой най-много. При ГЕРБ е абсолютно същата работа, като в някои райони са с малко под тези % на БСП (за ГЕРБ 11-11 естествено). Прилича на обективна характеристика на електората, не на някаква завера.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Сергей Станишев еврокомисар от българската квота???
Само това остана!!!  :faint-2220:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Но остана как БСП-то били малоумни, пък за баш-демократите-сатанисти - ни гък!
За всички партии се отнася този феномен, изобщо не е само за БСП. А на предишните евроизбори най-зле от тези които подлежат на проверка (до №17) се оказаха избирателите на НФСБ на Валери Симеонов.  :smokin:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Цитирам ти сайта на мадам В., защото на нея и чрез него е възложен личният пиар на Нинова. И доколкото не аз, а мадам В. завежда "пропаганда и агитация" на БСП тези дни, то изборът не е мой. Не ти ли прави впечатление, че публикациите на Епицентър често предхождат Пресцентъра. Не им е източник, щото. Впрочем, можеш да сравниш и с начина, по който "Дума" представя Визията. Моделът е зададен.
а бе ти освен че не четеш "дума" очевидно не четеш и сайта на партията си. аз ти цитирах бсп.бг, и него си пропуснал. не се ли усещаш, че ставаш вече не смешен, а трагичен?!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
всъщност принципно да, подкрепям конвенцията, духа й, и считам ,че това за джендърството е абсолютно доизмисляно от противниците й
да бе, затова баншито си призна за малцинствата, щото е абсолютно доизмислено. а бе вие феминистките не знам кво ви стана, ама съвсем се орезилихте тука  :smokin:

Quote (selected)
а, това ,че отричането й, не е ляво мислене, е абсолютен факт :smokin:
кое точно е ляво мислене, лилиан? вече почвам да се съмнявам, че можеш да мислиш, ще ми покажеш ли кое точно е лявото?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
Поне един или двама от сегашните евродепутати на БСП (без Станишев) трябва да останат на избираеми места, очевидно защо.
аз пък мисля, че председателят на ПЕС да не ни е достоен за евродепутат е сериозна балканска грешка!
а кое му е достойното? за ик първо беше "европа така каза", после дойде да нашоква канчето на нинова и се прибра с нашамарен г*з. подопечните му пес-жени писаха разни писма и те.

кое, бе? кое му е достойното? дай конкретно - първо, второ, трето...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
onzi, дамите се орезилили, аз съм смешен, трагичен, лилиан не можела да мисли ...

Дали си в състояние да се усетиш? Едва ли ...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
Но остана как БСП-то били малоумни, пък за баш-демократите-сатанисти - ни гък!
За всички партии се отнася този феномен, изобщо не е само за БСП. А на предишните евроизбори най-зле от тези които подлежат на проверка (до №17) се оказаха избирателите на НФСБ на Валери Симеонов.  :smokin:
не е феномен, по-му приляга името малоумие.

Пешо

  • Гост
Въпросът беше за изместване с преференции все пак. Проверих и за парламентарните избори, нещата са даже по-трагични. В София 10-10 (БСП) са гласували от 6 до 9% в различните райони, да не казваме в кой най-много. При ГЕРБ е абсолютно същата работа, като в някои райони са с малко под тези % на БСП (за ГЕРБ 11-11 естествено). Прилича на обективна характеристика на електората, не на някаква завера.
:way_to_go-1308:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
onzi, дамите се орезилили, аз съм смешен, трагичен, лилиан не можела да мисли ...

Дали си в състояние да се усетиш? Едва ли ...
а ти, фирмин, в състояние ли си да се усетиш - едва ли...

да, ти си смешен, трагичен, да, лилиан определено има проблем с разсъжденията, и да, бегай некъде да се скриеш.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Да се скрия, казваш. Защо? Тясно ти е да разгърнеш мащаба си ли?  ???

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Да се скрия, казваш. Защо? Тясно ти е да разгърнеш мащаба си ли?  ???
щото като се заема с теб обикновено /в около сто процента от случаите/ се скатаваш в някоя миша дупка и чакаш да се измирише последната ти проява, затова.

аз не се правя на компетентен по бсп, сапьорски лопатки или японско/китайски умници.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ти се заемаш с мен, а? Верно? И как е, как е? Справяш ли се?


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
the lamers club honourable member …

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
“Българска работа (конгрес, културно тържество, състояние, обществени предприятия и пр.), това е работа необмислена или недомислена, зле започната, без ръководство или нескопосно ръководена, която сякаш по задължение свършва със скандал, за да послужи само за позорна регистрация на печалните си герои”

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Аз предлагам Станишката да го ковнат къде 12-то място в листата, за да може този титан на политиката /че кой, ако не той? - прецедател на ПЕС трети мандат!/, да издърпа гласовете та чак до себе си.
С предварителен анонс защо се прави това - висша форма на доверие, към слънцето Станишев!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
олсо, кандидатите за евродупетати ше ги карат ли да подкрепят политиката на тов. кадиров, ели това се подразбира, м?
за едни възрастни познати от другия форум питам, че май са сгазили лука, единият май работи в училище  :nuts:
https://www.theguardian.com/world/2019/jan/14/chechnya-two-dead-and-dozens-held-in-lgbt-purge-reports

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
А някой казваха,че от Стамбулската нямало смисъл.
Има, има, бомба със забавено действие.
Интересно в ГРОБ дали ще се кълнат в конФекцията?
 :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Quote (selected)
Самата идея за мрежа от "червени линии", която да филтрира представителството, е тактически погрешна. Когато догонваш противника, стремиш се да приобщиш, защото ти липсва необходимата за победа подкрепа
.

Типично!
Трябва да приобщаваш какво ли не. Всякакви идеи, течения, програми, а с тях съответните лидери, лидерчета и откровени маргинали и борци за кокала. Върхът в това отношение беше СДС, който неслучайно след това се разцепи на малки тресчици. Това беше и причината за трайния регрес на БСП, която е крайно аморфна в идейно отношение и готова на всякакви сделки (да си спомним купчината маргинали около нея, а и стратегическото й сътрудничество с ДПС).
Адски удобна теза. Конущисваш се с всевъзможни хора и структури, допускаш противоречиви направления в програмните си документи, а после се оправдаваш, че не си сам, а имаш съюзници, с чиито намерения трябва да се съобразяваш.
По този начин можеш да извършиш каквито и да било пакости и идиотски ходове (да си спомним Станишчо и избирането на Розовата Зурличка за шеф на ДАНС). Можеш и да си мислиш, че по този начин можеш да се оправдаеш в очите на хората.
Ама не е така. Точно обратното е.

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Quote (selected)
Нищо не делят. По простата причина, че с нищо важно за Firmin те нямат общо. Както се рече, Firmin е кибик


Гледам, някои другари вече говорят за себе си в трето лице...

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Дотук са докарани:

Attendu que l'hétérosexualité n'est pas une orientation sexuelle, mais un système de domination engendrant et se nourrissant du sexisme, de l'homophobie, de la transphobie, de la biphobie et d'autres oppressions comme le racisme, le validisme ou le classisme

Поради което се иска забраната на хетеросексуалността.
Понеже не била сексуална ориентация, а потисническа система, подхранваща сексизма, хомофобията, трансфобията, бифобията [такивато се множат, та място не е останало да се изпишат куиърите, безполовите и останалите], равна на расизма и останалите репресивностои и потисничества.

Палеологина, това е саркастичен, пародиен текст.
Не е реална мизандрийна декларация.
Споко!  :loser: