Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 21:22:27

Автор Тема: Истанбулската конвенция ще е ситото за евродепутатите на БСП  (Прочетена 57555 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Дотук са докарани:

Attendu que l'hétérosexualité n'est pas une orientation sexuelle, mais un système de domination engendrant et se nourrissant du sexisme, de l'homophobie, de la transphobie, de la biphobie et d'autres oppressions comme le racisme, le validisme ou le classisme

Поради което се иска забраната на хетеросексуалността.
Понеже не била сексуална ориентация, а потисническа система, подхранваща сексизма, хомофобията, трансфобията, бифобията [такивато се множат, та място не е останало да се изпишат куиърите, безполовите и останалите], равна на расизма и останалите репресивностои и потисничества.

Палеологина, това е саркастичен, пародиен текст.
Не е реална мизандрийна декларация.
Споко!  :loser:
Ти си мисли така, мисли си. Па ела да видиш мойто какво учи в училище, а пък какво се преподава у университетите наоколо - не ще ти настръхнат космите, ами ще се изтръгнат самостоятелно!

Неактивен Туткалчев

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 139
    • Профил
Ся, ако имаш да кажеш нещо, кажи го ясно и разбрано.
Със заклинания от рода "ако знаеш само какво става тука", не казваш нищо.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Ся, ако имаш да кажеш нещо, кажи го ясно и разбрано.
Със заклинания от рода "ако знаеш само какво става тука", не казваш нищо.
Ето, казвам ясно и разбрано. През декември домашната на отрочето беше да слуша и да се оглежда за фрази в английския език, които се използват в ежедневието и които показват доминацията на мъжкия пол и незачитането на дамските права като следствие. Например, "Какъвто бащата, такъв и синът" било показвало незачитане на ролята на майката във възпитанието. "Мъжествен" давало грешна представа за качества. Червеният или синият цветове на работните инструменти като триони например били съответствали на агресивно поведение (на някоя фръцла не й е дошло наум, че може би червеният трион се вижда по-лесно от сивия, да речем, а синьото е рядко срещано в природата, съответно стърчи в естествена среда). Още не са се добрали до това, че Бог в Библията е "той", но работата твърдо върви нататък. И това в английския, който е доста "политкоректен" полово - миньор и миньорка са си все "minor".
Примерът е пресен, домашен и още ме е яд.

Неактивен Darby

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 59
    • Профил
И това в английския, който е доста "политкоректен" полово - миньор и миньорка са си все "minor".
Примерът е пресен, домашен и още ме е яд.


И аз не харесвам такива примери. Но, за съжаление, те май зачестяват.

П.П. Малка поправка (извинете, полу-професионален недостатък):
minor - по-малък, дребен; младши; непълнолетен
miner - миньор

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
И това в английския, който е доста "политкоректен" полово - миньор и миньорка са си все "minor".
Примерът е пресен, домашен и още ме е яд.


И аз не харесвам такива примери. Но, за съжаление, те май зачестяват.

П.П. Малка поправка (извинете, полу-професионален недостатък):
minor - по-малък, дребен; младши; непълнолетен
miner - миньор

можеше да е и по-зле - minyor  :nuts:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
И това в английския, който е доста "политкоректен" полово - миньор и миньорка са си все "minor".
Примерът е пресен, домашен и още ме е яд.


И аз не харесвам такива примери. Но, за съжаление, те май зачестяват.

П.П. Малка поправка (извинете, полу-професионален недостатък):
minor - по-малък, дребен; младши; непълнолетен
miner - миньор

можеше да е и по-зле - minyor  :nuts:

minion  :t2412:

Благодаря на Дарби! Така е, като си сменям клавиатурите през пет минути, такива глупости се получават понякога, че чак на мен си ми харесват!

Неактивен Darby

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 59
    • Профил
И аз току-що направих грешка.
Полупрофесионален се пише без тире.
 

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
На фонетичната Р и Т са една до друга, та може и друго да се сбърка  :too_happy-1067:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
На фонетичната Р и Т са една до друга, та може и друго да се сбърка  :too_happy-1067:
Р-Текс?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
Не, минер. Картинка няма да давам  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
от началото на тази година швабия официално има и трети пол, навсякъде пишат "m, w, d". и?

Хм, точно така ли пишат швабите 8)
the lamers club honourable member …

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
от началото на тази година швабия официално има и трети пол, навсякъде пишат "m, w, d". и?

Хм, точно така ли пишат швабите 8)

d други ли е?  :nuts:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
от началото на тази година швабия официално има и трети пол, навсякъде пишат "m, w, d". и?

Хм, точно така ли пишат швабите 8)

d други ли е?  :nuts:

За different си мислех. А може и deviation да е.

Иначе на швабски би трябвало да е f, h und a (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
от началото на тази година швабия официално има и трети пол, навсякъде пишат "m, w, d". и?

Хм, точно така ли пишат швабите 8)

d други ли е?  :nuts:

За different си мислех. А може и deviation да е.

Иначе на швабски би трябвало да е f, h und a (imho).
имах предвид обявите, дето ми се набиват в очите, там е m/w/d, пример - цък
Quote (selected)
Roboterprogrammierer (m/w/d) ab 18 €/Std.
Mechatroniker/in bei Schmidt & Wifling GmbH Arbeitnehmerüberlassung

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
от началото на тази година швабия официално има и трети пол, навсякъде пишат "m, w, d". и?

Хм, точно така ли пишат швабите 8)

d други ли е?  :nuts:

За different си мислех. А може и deviation да е.

Иначе на швабски би трябвало да е f, h und a (imho).
имах предвид обявите, дето ми се набиват в очите, там е m/w/d, пример - цък
Quote (selected)
Roboterprogrammierer (m/w/d) ab 18 €/Std.
Mechatroniker/in bei Schmidt & Wifling GmbH Arbeitnehmerüberlassung

18€/Std  :t1813:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
толкоз, това е за средно образование. и това е началното все пак
Quote (selected)
Vergütung: ab 18 €/Std. je nach Qualifikation

Ihre Qualifikation:
- Abgeschlossene  Berufsausbildung zum Energieelektroniker (m/w/d), Mechatroniker (m/w/d) oder Industriemechaniker (m/w/d)
- Umfassende Erfahrungen in der Montage komplexer Anlagen, Prozesstechnologien bzw. Steuerungstechniken (3 Jahre)
- Erweiterte fachspezifische Zusatzqualifikationen wie z. B. in Pneumatik, Hydraulik, Elektronik, Maschinensteuerung
- Fundierte Erfahrung in der Inbetriebnahme oder Instandhaltung von komplexen automatisierten Anlagen sowie in der Systematischen Fehlersuche
- Gute Kenntnisse in der Steuerungs- und Robotertechnik (idealerweise Siemens S7/TIA und Kuka KRC-4)
- Sicherer Umgang mit MS-Office-Produkten
беруфсаусбилдунг е професионална квалификация, три години, след средното образование. след нея тези, които не са завършили гимназия, могат да се напънат, да изкарат матури /абитур, сиреч абитуриенти да станат/ и да влязат във вуз. а могат и работа да започнат.
« Последна редакция: Януари 16, 2019, 12:01:19 от onzi »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/VMRO-alarmira--Probutvat-ni-nova-dzhendar-i-promigratsionna-propaganda-/173743/2/48

Напред, другари! Сега е моментът - в единен строй с македонстващите фашизоидчета, громете "Препоръката за заетост и достоен труд за мир и устойчивост“ на Международната конференция на труда на МОТ в Женева.

Quote (selected)
http://www.vmro.bg/media/filer_public/d2/ff/d2ff7057-daf1-4b7b-a5b5-8107abc68fa3/25012019.pdf

Бийте, другари, и МОТ, както бихте и ПЕС! Кой не бие - Господ да го убие!

Не, няма нужда да я четете. То четенето вам е вредно. Да четат гейропските песоглавци, като искат. Вместо вас четоха от ВМРО. Вий - по тях!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Не, няма нужда да я четете. То четенето вам е вредно. Да четат гейропските песоглавци, като искат. Вместо вас четоха от ВМРО. Вий - по тях!
Що да не четем. Ето, отидох, прочетох, проникнах се!
Страница 17, Глава Девета, Параграф 1, номер на каквото там се пада 24, подточка (а).
"Дискриминация да няма, ама де не пропуснете джендърните аспекти."
Фирмине, докато не стане ясно, че "никаква дискриминация" означава НИКОЙ да не е дискриминиран, няма да има разбирателство. Дискриминацията на мъжете по отношение на даването на повече права на жените е ДИСКРИМИНАЦИЯ. Равенството означава РАВНИ права. Както и равни задължения, което кой знае защо вечно се пропуска.

Четем и по-нататък. Стигаме до това, че трябва да се защитят и ОБЕЗПЕЧАТ трудовите права на работниците -мигранти с увреждания. Човеколюбиво искане, само дето в родната действителност не могат да се ОБЕЗПЕЧАТ трудовите права на работниците с увреждания, които цял живот са си били тук.

Най-общо речено, целият този елей е много мил. Само дето е неприложим в реалното общество. Никой не си е надвил толкова на масрафа.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Не е така. Равните права понякога изискват ОСОБЕНА грижа. Birkenhead Drill.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Ако е особена ( специална ) грижа няма как да е равна/равнопоставена.
Не става със софизъм.
Думите имат смисъл ако се използват по предназначение.
Почнеш ли да търсиш алтернативен смисъл, просто няма смисъл.
Или равни или предпочетени ( дискриминация, корупция ти си избери ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Е, 67 ти го "нарисува". Аз щях да ти дам пример с асансьора за хора с увреждания, поемайки риска да ми се възрази, че това да си жена не те прави инвалид. Така е, да. Но пък в предприятията имаше някога "стая за жената", а при нас, в службата, само дамските ни тоалетни са с душ.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Пак можеш да ми дадеш примера за асансьора.
Аз пък ще ти дам друг пример.
Да отделиш пари да преправиш готови тротоари, а да няма за ремонт на разбитите е Супер.
По преправените ще могат да инвалидизираните след като са пострадали от разбитите. :m1731:
Народа си го казва на свинче звънче ходи ви.
Нека да помогнем на хората без да ги делим по хиляди признаци, така само унизяваме някой от тях.
Като примера на 67.
Проблемът не е в сандъците, не е в това кой колко е висок.
Проблем е оградата.
Ако не премахнем проблема ще трябва да инвестираме много във всякакви странни решения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
На един спасяваш живота с инжекция за два лева, на друг - с операция за двеста хиляди. Общото между тях е правото им на живот. Ти ми вдигаш лозунг "Да премахнем болестите!". И как това? С декрет?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Виждам че имаш решение.
Може да спрем инжекциите на 100 000 за да спасим един.
Хеле пък ако е редник Райън.
Дарвинизма го отсвирихте, минахте на Джендъризъм.
СполаЙ ви!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
На един спасяваш живота с инжекция за два лева, на друг - с операция за двеста хиляди. Общото между тях е правото им на живот. Ти ми вдигаш лозунг "Да премахнем болестите!". И как това? С декрет?
Нее, лозунгът е "Болницата е за всички!" Остава малкият проблем да уговориш и тези всички да са съгласни в момента, в който болницата ВСЕ ОЩЕ не им трябва.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Защо противопоставяш дарвинизма на джендъризма? Да не би да приравняваш стереотипа с естествения отбор? Социалният дарвинизъм ми се вижда твърде примитивен за едно развито и с претенция за хуманност демократично общество. Но, всъщност, прав си. Примитивно е. Отхвърля многообразието на човешката природа, свеждайки я до алтернативата на двата пола. А! Да не забравя! И свързаните с тях стереотипи.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
Примитивно е. Отхвърля многообразието на човешката природа, свеждайки я до алтернативата на двата пола.
Чисто педерастки лозунг  :pissed-891:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Милиони години еволюция я сдъвкахме и изплюхме.
Ние "разумните" с няколко хиляди години история ще развием джендъризма като следващ етап от всемира.
Май това не е първият опит, имаше един с една предишна демокрация в Елада.
Почти като нашата.
Един милион елини демократи с джендърско самосъзнание, около тях припкат още толкова жени с права, ама несъвършенни не са джендъри.
Всички щастливо обгрижвани от няколко милиона роби.
Красота! :t2027:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А! Да не забравя! И свързаните с тях стереотипи.

Да не забравя и аз!
За да си креативен, интелигентен, творец не е задължително да си с хомосексуални предпочитания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
За да си креативен, интелигентен, творец не е задължително да си с хомосексуални предпочитания.
Но в момента дава стабилно рамо в маркетинга!  :cool-1084:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не точно рамо и не само в маркетинга.
Наздраве
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
Един милион елини демократи с джендърско самосъзнание, около тях припкат още толкова жени с права, ама несъвършенни не са джендъри.
Всички щастливо обгрижвани от няколко милиона роби.
Красота! :t2027:
Туй ще да е някакъв нецивилизован стереотип, че всички гърци са педерасти  :image008:
Аз мисля, че има и хетеросексуални сред тях. Чистите гърци вероятни ги гледат с презрение и ги обявяват за примитивни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Нее, лозунгът е "Болницата е за всички!"

Много болна тема отваряш. Днес Нинова ме оцъкли с поредния си "гениален" ход. Безумна реформа на болничната помощ. Цитирам:

Quote (selected)
Една от най-важните теми е здравеопазване. Защото най-често използваната дума, която използваме, когато коментираме здравеопазването, е източване на здравната каса.  Във всички дискусии, това е най-използваната дума. И никъде в тези дискусии не се повтаря какво става с човека в здравеопазването Предлагаме съвсем нов модел на здравната система, а той е: болниците на са търговски дружества, частните болници, ако искат да използват ресурс от Здравната каса, да се отпишат от Търговския регистър и да си направят частни застрахователни фондове, частни каси – начин, по който богатият човек да отиде да се лекува при тях.
 
Нашата грижа е за държавното и общинското здравеопазване. И само държавните и общинските болници ще могат да ползват ресурса на Здравната каса. Другото сериозно предложение е регионализация на здравеопазването. Невъзможно е да се пътува 100 км за една родилка в Добричко, невъзможно е да няма, в разстояние от 150 км, спешна помощ или болнично заведение.
 

Безумна жено, именно заради частните болници човек все още има къде да се лекува в България. Предложението ти, юрист си, е противоконституционно и ще падне, атакувано, с гръм и трясък в Конституционния съд. НЗОК е независима. Ще сключи договор с този, когото най-добрият интерес на осигуряваните предполага. При съвременната апаратура и обучените медици. Щото ни държава, ни общини и лев не дават за инвестиции в болниците си.

Освен друго, хабер си нямаш за структурата на болничната помощ в момента. И ти личи.

Проблемът е ясен, а решението - просто. Създай икономически интерес от болнично здравеопазване в регионите. Как ли? С пари. Финансов стимул. Тогава частниците ще преместят болниците си и ще инвестират в болничното здравеопазване в отдалечените райони - СРЕЩУ "потока" на главния определящ структурата фактор. А той е? Ама ти и това не знаеш. Демографският, партайгеносе, демографският.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Един милион елини демократи с джендърско самосъзнание, около тях припкат още толкова жени с права, ама несъвършенни не са джендъри.
Всички щастливо обгрижвани от няколко милиона роби.
Красота! :t2027:
Туй ще да е някакъв нецивилизован стереотип, че всички гърци са педерасти  :image008:
Аз мисля, че има и хетеросексуални сред тях. Чистите гърци вероятни ги гледат с презрение и ги обявяват за примитивни.


Нормалните са роби.
Нали това писах,че и сега искат така да стане. :beer-405:

 
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 23:59:47 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Проблемът е ясен, а решението - просто. Създай икономически интерес от болнично здравеопазване в регионите. Как ли? С пари. Финансов стимул.

Марксист, идеолог, та дрънка.
Цоциологическата партия кога ще я основавате или прекръщавате?

Това, че разбихме нещо работещо не значи ,че не трябва да го възстановим.
Без търговци в храма.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Чистите гърци вероятни ги гледат с презрение и ги обявяват за примитивни.

Чистите гърци навярно биха посочили няколко хомосексуалиста, които са доста по-стойностни личности от някои войнстващи хетеросексуали, които изумяват, свързвайки фертилността на жените с насилието върху тях. Такива те, със сигурност гледат с презрение и съжаление.

Навярно на чистите гърци би им се щяло да имат машина на времето и да пратят тоз тъй боек хетеросексуал срещу тиванската гвардия на Горгид, че да го проверят те колко струва в боя. Защото чистите гърци знаят кои са те и ги уважават за доблестта им, героизма им и саможертвата в битка за защита на Отечеството. Срещу най-великите бойци на времето им. Не срещу тежко комплексирани хетеросексуали, които няма с какво друго да се похвалят, освен с хетеросексуалността си.

Така, те са останали в историята на чистите гърци не презрени, а похвалени. От Плутарх. Чистите гърци знаят кой е.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Не точно рамо и не само в маркетинга.
Наздраве
Наздраве!  :t0328:
Големи сме, сещаме се!  :t1815:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И после дошли лошите орди и затрили "демокрацията".
Няма лошо, ама много бързо докарахте ордите сега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
Мда, поредната възхвала на педерастията.
Гръцките педали се биели храбро, за да не се посрамят пред любовника си. Колко модерно и евроатлантическо звучи.
Пък мъжете от другите народи се биели в защита на жените и децата си. Колко примитивно.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Били са се срещу други такива.
Срещу Рим не се е получило.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Това, че разбихме нещо работещо не значи ,че не трябва да го възстановим.
Без търговци в храма.

Здрав да си! И ти, и близките ти! Да не те стига.

Щото ще трябва да избираш къде да се бориш за живот - при търговците или в ... храма.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
И срещу нашите предци траките хич не им се е получавало  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Искам да се лекувам в медицинско заведение, не в търговско дружество.
Толкова ли е трудно да се погледнеш в огледалото и да видиш,че в сравнение с Нинова ти си като Костов по мислене.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Мда, поредната възхвала на педерастията.
Гръцките педали се биели храбро, за да не се посрамят пред любовника си. Колко модерно и евроатлантическо звучи.
Пък мъжете от другите народи се биели в защита на жените и децата си. Колко примитивно.

Възхвала на доблестта. Биели са се за тези, които обичат, и за Родината си. И са се били тиванците срещу спартанци и македонци. Разбира се, за някои, както бе вече посочено и те са ... как беше ... "други такива". За други - други.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
в сравнение с Нинова ти си като Костов по мислене

Костов и Нинова в едно изречение с мислене не ги слагай. Че ме сещаш за единомислието им, де датира от 97-ма. Баш пък Нинова-приватизаторката, "сламения човек" в Техноимпекс и Панаира, да ми реди филипики за вредата от частната собственост и за ползата от държавната ми идва малко в повече.

Мисленето ми и по този въпрос се основава на опит, наблюдение, разчет и анализ. И това, покрай друго, ми е част от работата.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
Добре ще е всички джендъри в Европа да се съберат на едно място, в една д-ва, и там да си живеят щастливо. Да се обичат на воля и т.н.. Държавата е ясна - "родината на демокрацията". И да си приберат там и всички мангали, които довлякоха в Европа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
И срещу нашите предци траките хич не им се е получавало
Щурчо ли призоваваш? И аз съм За.  :D
А за гърците и тракските им колонии, не че при тях имало повече...ъъъ джендъри, просто там били явни, в следствие на цивилизованото им общество. И добре им се е отразявало на обществото - да са открити и спокойни, а не стресирани и принудени да се преструват на хетеро и да тормозят нищо неподозиращите си жени, които всъщност мразят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
в сравнение с Нинова ти си като Костов по мислене

Костов и Нинова в едно изречение с мислене не ги слагай. Че ме сещаш за единомислието им, де датира от 97-ма. Баш пък Нинова-приватизаторката, "сламения човек" в Техноимпекс и Панаира, да ми реди филипики за вредата от частната собственост и за ползата от държавната ми идва малко в повече.

Мисленето ми и по този въпрос се основава на опит, наблюдение, разчет и анализ. И това, покрай друго, ми е част от работата.

И аз се оплетох вече.
Сламеният човек иска държавни болници.
Марксиста иска частни.
В главата ми се разбъркаха всички стърготини.
 :scared-3306:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
За мен Щурчо е добре дошъл, ако пише за история, а не за политика.
И Спая е добре дошъл за мен, ако пише за компютри, а не за политика.
И Патагонеца, особено като опонент на Кайли  :bigok:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Сламеният човек иска държавни болници.
Марксиста иска частни.

Марксиста иска чрез държавна намеса, със стимули, да ориентира частните инвестиции в болничното здравеопазване, които са огромни, в посока решаване на остър социален проблем.

Сламеният човек си бърбори за държавни болници за залъгване на хайваните. Сламеният човек преди време посочи, че ще му се наложи да преговаря за здравеопазването с потенциални коалиционни партньори. Кой тоз партньор, дето иска да унищожи частните болници програмно, че го не видя нещо? Няма такъв.

Сламеният човек се занимава с политическа бутафория. Но пък съпротивата на частните болници ще е жестока и съвсем не бутафорна. А лекарите са лидери на мнение. Нинова току що ги опълчи срещу БСП.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Сламеният човек иска държавни болници.
Марксиста иска частни.

Марксиста иска чрез държавна намеса, със стимули, да ориентира частните инвестиции в болничното здравеопазване, които са огромни, в посока решаване на остър социален проблем.

Сламеният човек си бърбори за държавни болници за залъгване на хайваните. Сламеният човек преди време посочи, че ще му се наложи да преговаря за здравеопазването с потенциални коалиционни партньори. Кой тоз партньор, дето иска да унищожи частните болници програмно, че го не видя нещо? Няма такъв.

Сламеният човек се занимава с политическа бутафория. Но пък съпротивата на частните болници ще е жестока и съвсем не бутафорна. А лекарите са лидери на мнение. Нинова току що ги опълчи срещу БСП.
Ей я на, тукашната съседна държава! Частна болница до частна болница! Държава със стимули колкот си иска. И годишно един вече не малък, а среден български град - 30 хиляди - умира от невъзможност да си плати сметката. Университетските (чети държавните) болници не отказват екстрена помощ. Но дотам. Инжекцията за 200 хиляди даже в най-светлите мечти на незастрахованите жители не може да се промъкне. Това е, трето не е дадено. Съпротивата на болниците срещу правата им да изстискват немислими пари от пациентите е не просто жестока, тя е безпощадна. Двеста и петдесет долара за четка за зъби, която в доларамата струва две за долар. Четири долара и половина за спиртов тампон, който се продава в аптеката заедно с още деветдесет и девет свои събратя за два долара. Подпис на изписващия лекар, който не е видял очите на пациента, но е дежурен по подпис - осем стотака в зелено. Превръзка на свежо опериран цирей - чети лепене на голям пластир на мястото на отлепения предишен - седемстотин и петдесет долара, подпишете тук!  Те това са търговски дружества в посока решаване на остър социален проблем, те това е прогрес! Бедните, таквоз, вие си знаете!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
67, отговорът ти за "съседите" и дивашкото печалбарство там е верен и си е така - не само там. Тук в територията това е перспективата, дори и по-лоша. В някои други здравни системи, с които съм имал взимане-даване, нещата може да не са така екстремни както в "Меката на демокрацията", но и в тези измамничеството е високо стилизирано изкуство. Гледам, тук също са принудени да измислят какви ли не манипулации над пациента в болницата на хартия, та само и и само да нагазят по по-дойни "здравни пътеки". А и да се вместят в някакви рамки.

- Хеле пък, частните. Вярно е че имат повече пари, но и дрането е далеч над масрафа на средностатистическите българи. Онзи ден бях при един приятел, паднал преди месец и нещо и пукнал кост (крак). Не му сложили гипс, но го обездвижили и ... са го помпали с опиати. Престанал да яде и започнал да гасне. Те са повече от отлично финансово подсигурени и престоят в тази Болница не им е бил проблем. Забелязват какво става и си го прибират в къщи. Миналата неделя е станал и вече ходи. Състоянието му по принцип е проблемно след два сериозни инсулта и месеци в същата болница, и затова недоумявам са този казус. Споделям го само като куриоз, но дали е само единствен и най-вече каква е ползата за болницата?...

Аз нямам официално становище защо е постъпвано така. Но при всички случай - има нещо гнило в Дания, пардон - в местното здравеопазване... Не мисля, че  идеите на Фирмин са по-добри от дискутираните на Нинова по въпросът. Едно е сигурно, как изход почти няма, след като ситуацията на самата държава, финансово и пр. и пр., си е направо трагично. Деградирането засяга и е засегнало самите лекари... Имам мнения из отвътре през очите на двама, трима близки лекари. Колкото и да са субективни информациите ми, общата картина, очертана и огледана от различни гледни точки е според мен ... да кажем, доста проблематична.
 :m0941:
И по темата: - ситото за бъдещите Евро-депутати не трябва да е само ИК. То трябва обезателно да обхване и двата пакта на ООН за миграцията. Както и, Договореността между 27-те ЕС-държави (без Унгария) с 28 държави от Западна Африка за миграция от тези там в Европа, сключено бе под БГ-председателството, на 03 май 2018г. и не бе отразено в пресата. То трябва също да е пробен камък. За жалост левите партии на социал демокрацията в западна Европа са минали изцяло в схизмата на либерастията. Дори да е само на думи, а то е и на дела, БСП е единствената която се дели от стадото поведено от "марксиста" Сорос (преди няколко дена четох материали за приватизирането на Маркс от тази одиозна фигура) и от председателя си г-н Станишев.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
" За жалост левите партии на социал демокрацията в западна Европа са минали изцяло в схизмата на либерастията. Дори да е само на думи, а то е и на дела, БСП е единствената която се дели от стадото поведено от "марксиста" Сорос (преди няколко дена четох материали за приватизирането на Маркс от тази одиозна фигура) и от председателя си г-н Станишев."
За мен е удивително положението във Франция. Имаме революционна маса, нямаме водач, който да яхне народното недоволство!!! Властта се търкаля по улиците, жълти жилетчици я подритват, обаче няма никой от водачите! Къде са левите? Властта търси на кого да се предаде, тях ги няма, те са на събрание!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Марксиста иска чрез държавна намеса, със стимули, да ориентира частните инвестиции в болничното здравеопазване, които са огромни, в посока решаване на остър социален проблем.
Но, ако свърши горното марксистът ще има зверски проблеми с една от базовите ценности на ЕС, която е припознал като своя! Аз ти казах, че кашата в главата ти е голяма.... :D

п. п. "защита на конкуренцията" - недопускане на концентрации и държавна помощ :nuts:

Няма да коментирам огромното количество "частни" случаи, които след пребиваване в частни клиники/болници зависват в Александровска или военната болница, където "некадърните" доктори на държавна издръжка оправят професионалните свинщини на пазарно ориентираните си колеги.
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 09:46:22 от Асол »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Сложна е "икономиката по Фирмин".
Частници ( да са живи и здрави без тях не можем ) се редят на държавна копанка ( без нея не могат ).
Чакай те бе това не е ли "икономика по Баце" ? :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11174
    • Профил
67 добре даваш числата, да се включа и аз, но за едни още по големи кръволоци - зъбарите.Ако за друго може да се прежали човек, то къде да намери "държавна" зъбарница?
В БГ - няма как и там дрането е на живо.
Доколкото съм запознат в краварско същата работа, само че числата там са вече космически.
Преди дестина години, вадене на 4 мъдреца с опериране - $18 000. 
А човек има 32 зъба мааму!
И още - на много малка част от фирмите, здравните им пакети предложени в трудовия договор покриват денталните услуги.
И т.н.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Частници ( да са живи и здрави без тях не можем ) се редят на държавна копанка ( без нея не могат ).

И аз това се чудя. Хем частници, хем дърпат пАре от здравната каса, в която солидарно внисат всички. Пак опряхме до равенството и по така равенството...малко съм озадачена, че в този случай не става дума за обратни или за жени, но съм убедена, че "новите" леви като едното нищо могат да включат и по-заможните гражданЯ като група, която да обгрижват :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Марксиста иска чрез държавна намеса, със стимули, да ориентира частните инвестиции в болничното здравеопазване, които са огромни, в посока решаване на остър социален проблем.

Всъщност марксистът иска да няма частна собственост върху средствата за производство. Марксистът смята, че всичко, произведено от обществения труд принадлежи на обществото. Марксист и "частно" са несъвместими понятия. Всяко отклонение от Маркс е либерализъм във всичките му форми и прелести.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11174
    • Профил
Асол и в Александровска е същото. Оперирах катаракта, като по начало отидох в Александровска. Правят се няколко прегледа предварително и не можа да се стърпи особата при която се бях записал да не опита нъмбъра да ме насочи към друга, частна болница. Всъщност, излезе ми с мотива, че трябва да отида там, щото имали по добра апаратура. Естествено, тя работеше там и тя, същата ме прегледа в другата, частна болница, като пак дебело ми намекваше, че е по добре там да ме оперира.
Процедурата е платена от пациента като консуматив който е скъпичък - къде 1000 лв., но самата операция се поема от здравната каса.
Какво да говорим повече.
Така е завързана системата, че няма как да не угробят държавното здравеопазване и тогава жална им майка на пациентите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.