Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 09:17:26

Автор Тема: Истанбулската конвенция ще е ситото за евродепутатите на БСП  (Прочетена 57454 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Което е допълнителна причина частните болници да си работят като частни (професионализъм срещу пари), а не да печелят на гърба на здравната каса, а левчетата на всички да се ползват от държавните болници. Е, така по-трудно ще се завличат пАре, ама пълно щастие - няма. Ако ще се бараш за пазарник, ще си бъдеш баш пазарник...а не лалала и душата в рая

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
но съм убедена, че "новите" леви като едното нищо могат да включат и по-заможните гражданЯ като група, която да обгрижват

Да ще бъде интересно ако ги допишат в следващата конвенция.
Да  не забравяме,че те клонят към 1 % от човечеството за справка гей дружината е няколко пъти по многобройна. :m1924:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Малцинство отсекъде...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Аз като лаик имам въпрос.
Защо наистина да няма две осигурителни каси. Държавна НЗОК и частна. И кой където иска - там да се осигурява. За тези, които ги осигурява държавата /пенсионери, деца.../, има си също избор - кой където иска. След това - ползва тези болници, за които се е осигурявал.
Много ли е сложно да се реформира здравната система така?
Каквито и изгъзици да се получават тогава - всеки да си носи сам отговорността - изборът е негов.
А не като сега - други решават вместо нас и ни принуждават да избираме -всъщност тяхният избор.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не би трябвало да има и една здравна каса.
"Риба се лови в мътна вода" са казали умните и са прави.
Ние нямаме истинска здравна каса.
Дали заради кражби или некадърно управление парите никога не стигат и се налага трансфер от бюджета.
Всички пенсионни, здравни и други подобни ферми за калинки са излишни.
Плащаш ли данък част от него трябва да отива за пенсионно, здравно и друго осигуряване.
Сега счетоводителите пишат една купчина платежни към всякакви фондове и един за заплата.

« Последна редакция: Януари 27, 2019, 10:17:57 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Защо наистина да няма две осигурителни каси.

И една е достатъчна, стига да бъде организирана като в нормалните държави. Да, държавата може да си направи Каса за държавните служители. Който е имал здравна осигуровка в чужбина много добре знае как функционира системата. Трябва да се направят няколко простички неща и всичко ще се промени към по-добро.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Няма как да няма поне държавен здравен фонд, Буратино. В една държава (да не говорим за нашата) има деца, пенсионери, инвалиди и безработни. С твоите идеи ти ги оставяш на произвола на съдбата (това е твърде далече от лявото мислене, да не го нарека по-лошо), а и никога не можеш да бъдеш сигурен, че няма да влезеш в тези редици. Със сигурност поне пенсионер ще станеш

Quote (selected)
И една е достатъчна, стига да бъде организирана като в нормалните държави.

Задължително със зверски контрол!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Задължително със зверски контрол!

Точно там е работата. Контролът там се извършва от самия пациент. Защото всеки има ИНДИВИДУАЛЕН договор с касата.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Ние нямаме истинска здравна каса.
Дали заради кражби или некадърно управление парите никога не стигат и се налага трансфер от бюджета.

Не ми харесва да се цитирам, но ще повторя.
Не предлагам да няма осигуряване на населениете. даже настоявам за 100% покритие.
Сега имаме каса която плаща 10 месеца и накрая се идва бюджета да се доразплати.
Това си е ферма за калинки може и без тях държавата да почне да плаща от 01  януари и резултатът ще е същият.
Сега плащанията от фирмите за труд са грубо 2/3 към служителя 1/3 към в различни други сметки.
какъв е пробемът да се приеме 33% ДО ( с или без необлагаем  минимум ) и бюджетът да разпределя за каквото трябва, както го прави и сега с доплащанията
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
67 добре даваш числата, да се включа и аз, но за едни още по големи кръволоци - зъбарите.Ако за друго може да се прежали човек, то къде да намери "държавна" зъбарница?
В БГ - няма как и там дрането е на живо.
Доколкото съм запознат в краварско същата работа, само че числата там са вече космически.
Преди дестина години, вадене на 4 мъдреца с опериране - $18 000. 
А човек има 32 зъба мааму!
И още - на много малка част от фирмите, здравните им пакети предложени в трудовия договор покриват денталните услуги.
И т.н.

На първо време човек може да намери четка и паста за зъби и да ги използва. Това помага в преобладаващия брой от случаите.

А иначе държавна зъбарница ще се появи успоредно със, или малко след, държавната сервизница/гаражница, държавната шпакловница, държавната водопороводница и, най-вече, държавната адвокатница.
Всъщност, винаги можеш да отидеш при студентите да те лекуват, ма май и там требва да правиш некво дарение на университета.

На запад от Белград в масовия случай държавата поема на 100% само раци и некви тежки аномалии по устите, сичко останало си се плаща, дали кеш или чрез вноски в частни фондове, нема значение, не го покрива държавата, щото нуждата от зъболечение в масовия случай е функция на грижите, които лицето полага за тия зъби.

Аре да питам така - съгласен ли си да има държавни зъбарници, в които любимите ви цигани да ходят да се лекуват напълно безплатно, м? Или те ше са само за белите и заслужили граждани?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Защото всеки има ИНДИВИДУАЛЕН договор с касата.
Това е голяма смешка.
Индивидуален типов договор при твърди условия.
Можеш да изключиш някой заболявания с риска да не ти се случи.
По-добре играй на рулетка! :lightbulb_idea-1364:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
какъв е пробемът да се приеме 33% ДО ( с или без необлагаем  минимум ) и бюджетът да разпределя за каквото трябва, както го прави и сега с доплащанията

Няма нужда да се вдига осигурителната вноска. Ако можеш да избираш пакет между различни здравни пакети и плащаш твърда сума (а не процент). Нещата ще почнат да се подреждат. И друго важно нещо. Нито една държава не би издържала да налива постоянно пари в касата. Трябва да се разработи механизъм, позволяващ на касата да инвестира и генерира приходи. Иначе е каца без дъно. Какво пречи на касата да инвестира някакъв определен процент в акции, държавни книжа, недвижимости? Нищо! На Запад осигурителните дружества са най-големите собственици.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Аре да питам така - съгласен ли си да има държавни зъбарници, в които любимите ви цигани да ходят да се лекуват напълно безплатно, м? Или те ше са само за белите и заслужили граждани?

Съгласен съм да ходят всички без преференция за по-смуглите.
И не става въпрос за безплатно, а за платено от данъците ни.
Държавата като не може да си събере данъците да наказва с евтаназия ли?
Не могат да съберат парите точно тези юнаци дето сами не си плащат осигуровките, обаче са първи за привилегии.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Това е голяма смешка.

Смешка е за този, който не е виждал такъв договор. Никакви заболявания не са изброени там. Точно такива разбирачи създадоха нашия модел и за това сме на този хал.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4345
    • Профил
Аре да питам така - съгласен ли си да има държавни зъбарници, в които любимите ви цигани да ходят да се лекуват напълно безплатно, м? Или те ше са само за белите и заслужили граждани?
Аре да ти отговоря.
 Не просто съм съгласен, задължително е да има "държавни зъбарници", в които да се лекуват напълно безплатно всички български граждани, които имат легитимен* здравно-осигурителен статус.

*И твърдо съм против освобождаването от осигуряване на военни, милиционери, магистрати и държавни чиновници. Според мен това е проява на груба дискриминация и е пряко нарушение на Конституцията.
И ми е чудно как никой не се изправя срещу тая несправедливост.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Какво ли пречи на полицая вместо да пази гражданите да ходи да печели пари другаде?
Лекарят вместо да да лекува да стане например певец щото е по-добре платено?
Какви "други" доходи ви хапят?
Нарича се "разходоориенирано бюджетиране" другото е "търговско дружество с неидеална цел"
При второто лечението е съпътствашщо неудобство заради печалбата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Никакви заболявания не са изброени там.

Само лимити за плащане, а болестите ще се вместят в лимитите на застрахователя какъв е проблема? :b0201:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Quote (selected)
Защо наистина да няма две осигурителни каси. Държавна НЗОК и частна. И кой където иска - там да се осигурява.
- Точно такава е (беше) здравното осигуряване на Германия. АОК е всеобщата каса на плебса. Има отделно фирмени здравни осигуровки. Оставаш пожизнено там. После има Частни здравни каси - за богатите, красивите и можещите. Ако от "всеобщата" АОК излезеш и отидеш при "богатите", връщане няма!!! Болниците смучат от касите съобразно разхода си. Има зверски контрол... и болниците пак си крадат на воля. С годините, подсигурените "ремонти" (напр. зъбите също) започват да се свиват. Безплатните лекарства намаляват по качество и се въвеждат такси в аптеките. Тези също попадат в спиралата на инфлацията (тя се възприема като смазочно масло на капиталистическият Механизъм). Здравните вноски започват да нарастват, а обхвата на услугите за застрахованите - започват да се стесняват. С настъпване на Турбокапитализъма след 1990 г. (огромното ограбване на Социалната държава) нещата се сговнят прогресивно.

По подобен начин са застраховките в Австралия например. В Швеция също социалната държава се срива... На Западна Европа 'и предстоят черни години.

Сега нали решиха, че всички видови мигранти и "бежанци" са в един кюп и ще бозАт от социалната система на донора си - избраната за бъдеща "родина" - всеобхватно на воля...От там идва, по-скоро, избора на държавата с най-големи бозки, където "гостите: брадатите майки, видните специалисти, инженери, професори, доктори и черните алафранга-специалисти по всичко, ще могат да цоцат на воля, докато полагат усилия да претопят местните плебсове.
 :bouncy-1054: :erotic3: :firefrog:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Само лимити за плащане, а болестите ще се вместят в лимитите на застрахователя какъв е проблема?

Няма такова нещо! Лимитите са само за определени процедури. Болничното лечение и клиничните изследвания са покрити изцяло. И всеки си избира пакет, който да покрие именно тях. Защото никакъв проблем не е ако имаш лимит от 5 ДжиПита на година, например, да платиш от джоба си още един-два.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Аре да питам така - съгласен ли си да има държавни зъбарници, в които любимите ви цигани да ходят да се лекуват напълно безплатно, м? Или те ше са само за белите и заслужили граждани?
Аре да ти отговоря.
 Не просто съм съгласен, задължително е да има "държавни зъбарници", в които да се лекуват напълно безплатно всички български граждани, които имат легитимен* здравно-осигурителен статус.

*И твърдо съм против освобождаването от осигуряване на военни, милиционери, магистрати и държавни чиновници. Според мен това е проява на груба дискриминация и е пряко нарушение на Конституцията.
И ми е чудно как никой не се изправя срещу тая несправедливост.

Глупости.

Вариантите са точно два:

1. Семашко + в идеалния вариант много ограничена частна практика само в първичната помощ, но не и в болниците - такъв вариант е имало до началото на 70-те и е работел прекрасно. При този вариант няма отделно здравно осигуряване, всичко се финансира от бюджета (преки и косвени данъци) и не зависи дали някой работи или не.

2. Това, което имате в момента, независимо в какви модификации - с един или с 200 държавни/частни/смесени здравноосигурителни фонда. При този вариант се изисква отделна здравна осигуровка и/или вноска в друг/допълнителен фонд.

Сичко останало си е араламбене.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Няма такова нещо! Лимитите са само за определени процедури. Болничното лечение и клиничните изследвания са покрити изцяло. И всеки си избира пакет, който да покрие именно тях. Защото никакъв проблем не е ако имаш лимит от 5 ДжиПита на година, например, да платиш от джоба си още един-два.

Пък те процедурите по принцип не ти трябват само за гъдел са ти ги изписали.
И всеки си избира пакет, който да покрие именно тях.
Това са някакви пакети за баба Ванга дето знае от какво ще боледува следващите 12 месеца и какво няма да и се случи.
Всичко платено, а ако се наложи тази година да отида 7 пъти на доктор доплащам.
Ако миналата година съм ходил 3 пъти?
Хазарт е това, не здравеопазване.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Аз като лаик имам въпрос.
Защо наистина да няма две осигурителни каси. Държавна НЗОК и частна. И кой където иска - там да се осигурява. За тези, които ги осигурява държавата /пенсионери, деца.../, има си също избор - кой където иска. След това - ползва тези болници, за които се е осигурявал.
Защото частната каса няма да поеме лечението на заболявания, при които една инжекция струва 100 000 лева, например. Нито лечение на ракови заболявания изискващи 3 до 5 000 месечно. И т.н.

Пешо

  • Гост
Не знам защо някои са останали с впечатлението, че лечението в държавните болници е безплатно - там също на пациента се налага да плаща солидни суми за консумативи, за 'избор на екип' и други подобни.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Пиша рядко тук, но ще си позволя да попитам:
Дали ТОЗИ "фирмин" не е новата версия на ЛовкотоБахурестоТоше?
И в неговат главица всичко май се свежда до лайномет по Нинова, а по-рано го четях с удоволствие...
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Пиша рядко тук, но ще си позволя да попитам:
Дали ТОЗИ "фирмин" не е новата версия на ЛовкотоБахурестоТоше?
И в неговат главица всичко май се свежда до лайномет по Нинова, а по-рано го четях с удоволствие...

Не е. И доста отдавна е тръгнал на война с Нинова.
А, и независимо, че се дрънкам редовно и постоянно с него, не намирам никакво сходство

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Дали ТОЗИ "фирмин" не е новата версия на ЛовкотоБахурестоТоше?
Не, по-скоро на Фичо.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4345
    • Профил
Дали ТОЗИ "фирмин" не е новата версия на ЛовкотоБахурестоТоше?
"Сравнил хуй с пльцем"

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Викам, да направите още едно кръгче по проблема с болничната помощ, пък после пак, пътем, колко е долен Firmin, колко е готина Нинова. Натиснете, прочее, педалите. Не, бе, не тез. Другите. На колелото.

Айде малко ред, като ще обсъждате, нали сте разбирачи, повечето:

1. Структура на болничната помощ - "Здравна карта".
2. Съотношение публични/частни лечебни заведения за болнична помощ.
3. Осигурителни (застрахователни) права, правила и отношения.
4. Контрол.
5. Държавна политика в областта на болнична помощ (горните четири, ведно).

Марксизмът го оставете за после. Щото тези пред кабинетите и в болниците хич не са марксисти, да ви река, а болни. С мантри може, ама не всеки път. Четете им Маркс за здраве, само попът да ви не види.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
С мантри може, ама не всеки път. Четете им Маркс за здраве, само попът да ви не види.
По принцип, аз принципи нямам. :b0201:
 Другарката Нинов ни предаде идеологията и е лоша, ама аз сега няма да се занимавам с идеология щото не ме кефи.

Само това,че си писал за "застрахователен статус" показва къде си се позиционирал, у лево, у десно или на пазара на средния. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ами, писал съм застрахователни за пълнота на изложението. Щото редовно ме навестяват в службата едни шармантни дами с оферти на няма да кажа коя компания и предлагат колективни здравни застраховки, с "пакети услуги", или нива, както ги обичате.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Вероятно са те навестявали дами с предложения и за други пакетни услуги.
Забравил си да ги включиш в програмата и те имат важен социален принос.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
За да ви разширя "кръгчето", дето обикаляте по него. Не е реклама, а само за илюстрация, на едно жестоко оръжие за борба с кражбите в болничната помощ, за което съм ви споменавал и преди - на Другото място. FCA или още Законът на Линкълн, както е известен.

https://www.falseclaimsact.com/common-types-of-fraud/health-care-fraud

В САЩ гонят крадците не с кучета, а направо с вълци. Де и тук така.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Липсата на контрол не би трябвало да е проблем на пациентите.
Винаги изместваме нещата.
Проблемите на МВР са с престъпността, не със социалните придобивки на 'милиционерите".
Проблем на здравеопазването е здравето на населението, не заплащането или кражбите в системата.
Проблем на образованието е обучението, не статута на учителите.
Винаги обгрижваме страничните проявления, никога причините.
Нормално чиновническо мислене, плитко и безпереспективно с близък хоризонт 17:00 краят на работният ден и далечен заплата в края на месеца.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Нормално чиновническо мислене, плитко и безпереспективно с близък хоризонт 17:00 краят на работният ден и далечен заплата в края на месеца.

Не мисля, че си в позиция да даваш оценки на мисленето ми, дълбочината и перспективата му, само поради факта, че съм държавен служител. Ще трябва да си изчел всичко, което аз съм изчел, първо, да си отделил стотици часове за проучване, изчисления и анализ, които аз съм отделил, включително и по темата, която обсъждаме, и, трето, да си по-напред от мен в прилагания метод за анализ. Това са все неща далеч от буквалния прочит на длъжностната ми характеристика, но близо да точния и смисъл. Тези неща заплатата ми в края на месеца не ги плаща. За друго ми я дават.

Да, и работното време е до 17.30. От 9.00. Аз, обаче, често съм в офиса от 7.30.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Твоето напред може да е моето назад.
Четенето и анализите помагат да блеснеш пред ограничена аудитория.
Мисля, че редно аз и такива като мен  да дават оценка на държавните и общински служители а не те на нас.
Ама на територията всичко е наопаки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Мисля, че редно аз и такива като мен  да дават оценка на държавните и общински служители а не те на нас.

Нямам проблем с това. Даже го насърчавам и изисквам. Въобще не е твоя работа да знаеш какво и как работя. Ти си в правото си да искаш резултат. И това е измерителят. Но ти се произнасяш не по резултата, не даже и по процеса, а по ... мисленето ми. Това идва малко в повече.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Четенето и анализите помагат да блеснеш пред ограничена аудитория.

Якото четене, често отнемащо доста повече време от работното време, на който и да било служител в частна фирма, е абсолютно задължително за един качествен държавен служител. Уменията за изготвяне на анализ са още по-важни, но още по-рядко срещани. Всъщност това е основното за упражняване на държавната служба, защото в действителност тя означава нито повече, нито по-малко - управление на държавата! Огромна отговорност и възможност да виждаш хората, работата, процесите и връзките помежду им в едно цяло, както и да вземаш решения.

Естествено, у нас отдавна вече не е така. Винаги държавната работа е била далеч от съвършенството, но към днешна дата не отговаря и на базовите изисквания. Пълен разпад!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Както казва Императора в "Герой", сал един да те разбира истински и той да е врагът ти.  :D

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Мисля, че редно аз и такива като мен  да дават оценка на държавните и общински служители а не те на нас.

Нямам проблем с това. Даже го насърчавам и изисквам. Въобще не е твоя работа да знаеш какво и как работя. Ти си в правото си да искаш резултат. И това е измерителят. Но ти се произнасяш не по резултата, не даже и по процеса, а по ... мисленето ми. Това идва малко в повече.

Не знам какво работиш, не знам колко си "полезен" и не коментирам.
От това което подкрепяш добивам някаква представа за процеса на мислене, което ми дава някаква насока за начина на действие и от там за очакваните "резултати или резили" които реализираш.
Нема да се плашиш такива "кадри" винаги се търсят в колониите! :bounce-3294:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
За мен е удивително положението във Франция. Имаме революционна маса, нямаме водач, който да яхне народното недоволство!!! Властта се търкаля по улиците, жълти жилетчици я подритват, обаче няма никой от водачите! Къде са левите? Властта търси на кого да се предаде, тях ги няма, те са на събрание!
На "левите" във Франция им е казано да не са посмели да подкрепят бунта срещу избраника на свет. глобалисти - Макрон. Това показва, че т.н. "леви партии" в Зап. Европа до една са завладяни от глобалистите/олигархията. Както беше завладяна БСП още преди преврата й срещу Т. Живков. Както беше завладяна КПСС с издигането на Горбачов.

Дали ще се отърси БСП от глобалистите в нея (т.е. Станишев, Пирински и пр.) е въпросът. Т.е. на кого служи Нинова - на соросоидите или на тръмпоидите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
В БСП остана поне едно червено знаме - др. Нинова.
Поне така реагира на нея един член на БСП тук. :yes-1289:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Дали ще се отърси БСП от глобалистите в нея (т.е. Станишев, Пирински и пр.) е въпросът. Т.е. на кого служи Нинова - на соросоидите или на тръмпоидите.

Никога няма да се отърси! Самата БСП е глобалистки либерален проект и от нея могат да изпаднат само марксистите. БСП все повече и повече ще се либерализира като лявоцентриска лберална дребнобуржоазна партия. В момента Нинова е най-лява от цялото ръководство, а това не се харесва на интелигентите-космополити. Досега си мислих, че само автомобилни табели могат да завладеят нечие съзнание, но се оказва, че "левият уклон" на Нинова също е обсесия.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
напротив, отврат, бсп бе максимално либерализирана при станишев и миков. сега се забелязва олевяване. което за мен е окуражително.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
От тримата - Станишев, Миков, Нинова - най-ляв бе Миков. Но концепцията му за ролята на БСП в краткосрочен план бе погрешна и аз съм го критикувал за това. При Нинова, обратно, тактически стои добре, но идеологически е вредна и ще донесе много злини на партията. Станишев, помните, също остро съм го критикувал - за нерешителност, за това, че позволи намеса на Първанов, за това, че отстъпи на Доган и Царя да решават важни, принципни, за управлението неща - като плоския данък - но най вече за това, което причини с Пеевски на партията.
Впрочем, имате повод да почерпите - днес, гледам, Гергов един такъв пухкавичък, мърка около Нинова като котарак.  :cool-1084:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
При БСП не е олевяване, а отрезвяване.
След всеки купон с алкохол и наркотици идва махмурлука и въпросъТ!
- Кой съм аз, какво правя тука?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
напротив, отврат, бсп бе максимално либерализирана при станишев и миков. сега се забелязва олевяване. което за мен е окуражително.

Да, сега при Нинова има осезаемо олевяване, но в ръководството са малцинство. Скоро ще изгонят и тях. Забравете за марксистки ренесанс в БСП. БСП ще си остане лява социаллиберална демокрация, но никога марксистка работническа партия. По-възрастната членска маса по инерция я свързва с БКП, но това вече е съвсем различна партия. А в тази тежка икономическа ситуация е съвсем нормално всяка лява партия да мърда още по-наляво. Както и всички леви крила в останалия либерален сектор,

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Фашизоидният национал-популизъм няма как да е ляв. На заблудените предстои да го разберат по кофтия начин. И NSDAP се величаеше като национал-социалистическа работническа партия, със социална програма на власт. Но нещата свършиха твърде зле. И за работниците, повярвали в нея, също.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ся, Нинова и фюрерова наследница излезнА спорти фирмините анализи. Човек, осъзнай се, твоето вече не е на добре...не знам дали си даваш сметка как изглеждаш отстрани

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
не знам дали си даваш сметка как изглеждаш отстрани

Като Митев и табелите. Покрай тях намрази не само Станишев, ами и цялата си партия.
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 18:08:50 от otvrat »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Седя си в страната на "безплатната" медицина и ви се радвам на търсенето на топлата вода и шлайфането на квадрата до кръг за колела.
Безплатното сирене е в мишеловката. Навсякъде другаде сиренето, сиреч здравната помощ, е платено. С крути данъци, събирани до цент още преди да си си получил заплатата. В края на финансовата година - още веднъж проверка дали не си заработил нещо наляво, и данък върху него също. Оттам държавата заделя за здравеопазване, което обхваща ВСИЧКИ. Деца, старци, болни, автохтонно население, наркомани, бюргери, милионери, бездомници - всички. Това е базовото лечение, стая с четирима/едно време имаше и по осем, но се усетиха, че вътрешноболничните инфекции струват повече от разселването. Всички получават ЕДНАКВО лечение по здравната си картичка, без въпроси. Ако им трябва инжекция за два долара - такава. Ако им трябва лечение за стотици хиляди - за стотици хиляди и получават. Химиотерапията е безплатна, операция на отворено сърце е безплатна. Но докторите не са заинтересовани да ти оперират сърцето, за да напълнят болничната касичка. Те го правят само ако без тази операция ще се гътнеш, а не да те гътнат, че да ти приберат петте долара за телевизор в палатата.

Нататък обаче работата не спира до ДЪРЖАВАТА ПЛАЩА ВСИЧКО. Не, тук е заровено кучето!

Работещите бюргери и тези, които искат повече комфорт, си плащат отделна застраховка към купчина осигурителни компании. Може да е плащат наполовина с работодателя си, на част от плащането на работодателя, самостоятелно да я плащат, като част от заплатата да им се удържа - разни степени на "защита", разни лични идеи. Предполагам, че в едно предприятие рядко има трима с еднакви застраховки. Една девица се кани да ражда - съответно има пакет за болнична помощ, един от момците носи очила - има "очен" пакет, трети има болно детенце - пълно покритие за себе си и за него. Ако се случи нещо, екстрите НАД държавната помощ в рамките на платеното се плащат от застрахователя. Самостоятелна стая в следродилните периоди, четири очни прегледа годишно вместо един на две години, кой каквото си избрал и платил.

Болниците не лежат само на държавна кълка. Скъсват се от събиране на фондове! Благотворителни балове, продажба на сладки и торти, ухажване на богати пациенти, стени на донорите с различен шрифт за различните вложения, престиж за дарителите (включително мощна медийна подкрепа и разгласа). Бившите пациенти с дълбоки джобове събират приятели и роднини и купуват редки машини за луди пари. Бъдещи пациенти правят по работните си места дребни сбирчици, на които работодателите обикновено дублират събраните пари. Ще рече човек, какво са за бюджета на една болница петдесет-триста-петстотин долара - но я ги умножете по пет хиляди такива сбирчици и ще видите разликата в паричния поток.

Друго огромно перо е доброволният труд. Повтарям, ОГРОМНО перо. Офисната част от работата на местната болница лежи до голяма степен на доброволен труд. Разводачите по етажи, информацията за кое къде е, миячите на под в общите помещения, викачите на такси, продавачките в болничните бутици - всичко това са доброволци. От всички слоеве на обществото, от всички възрасти след пълнолетие до преклонни години (чети, деветдесет и плюс). Телефонни уговаряния за дарения - на слушалката са баби доброволци, които и така познават половината град. Бършене на прах от стъклени ангелчета в магазина - дядо доброволец, щото синът му ги е донесъл и дарил, и баба доброволка, щото щерка й държи бутик за цветя и дарява букетчетата за подарък на докторите в последната минута. Мъжът на бивша пациентка е водещ адвокат - води делата на болницата безплатно. Съпругата на бивш пациент е финансов съветник - тя е в борда на директорите без пари за да бъдат влагат фондовете от резерва в най-доходните места. Тези два последни примера са за страшно големи иначе суми за консултации, които болницата получава про боно.

И едва след всичко това идват частните клиники! Там обаче си плащаш от джоба, ако искаш да се срещнеш с конкретен доктор, защото в държавната болница е който дойде при теб. Който дойде може да е световно светило, може да е млад практикант. Но в частните клиники цените са солени и без отделна застраховка трябва да си много отчаян, за да отидеш.
 
Зъболекарите са съвсем друга бира.
« Последна редакция: Януари 27, 2019, 19:00:36 от 67 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
относно джендъризма, макар че това май си заслужава отделна тема /от гласове, цък/:
Quote (selected)
В момента в САЩ до такава степен полюсите са обърнати, народът до такава степен е ненормален, че аз съм тук вече от 29 години и такова нещо не съм виждал. Заради политическата коректност и джендър културата всички ценности се унищожават и никой не гледа филмите като изкуство, важно е има ли в твоя проект гей, черен, азиатец или латино. Ако няма, значи си расист. Ако си бял и си мъж, ти си нарочен.
...
А за нашия филм - между другото, вие сте първата, на която го казвам - но всичко започна от това, че спечели голямата наградата в Торонто - това сега е най-големият фестивал в света и беше шок за суперпродукциите. Това донесе много завист, злоба и дивотия. Още като пристигнахме там, нямаше нито един афиш на "Зелена книга" за сметка на "Роди се звезда" и "Първият човек", чиито реклами бяха наводнили града.

След като официално "Зелена книга" бе номинирана за "Най-добър каст" на "Холивуд Филм Ауордс", в списъка бях и аз като пети в ранглистата. Брад Пит представяше номинациите и в един момент се появиха нови листовки с номинациите за тази категория, но моето име и това на колегата Себастиан Манискалко вече не съществуваха.

В един момент Виго и Махаршала ги извикват на сцената, обаче след 2 минути те се връщат. Виго е бесен. Питър го пита какво става и той казва: "Ами те са изчистили имената на Димитър и Себастиан, но аз им казах, че ако не излезем всички, няма да приема наградата".

В този момент Октавия Спенсър обявява нашата награда, но ние не излизаме. Настава суматоха, осветяват залата и в крайна сметка ние всички излизаме на сцената. Но въпреки това, връчват награди само на Виго и Махершала. А на нас после започват да ни се извиняват и да обясняват, че нещо се е объркало и че ще си ги получим по-късно. Обаче Виго ми дава наградата и казва: "Носи си я вкъщи. Нищо няма да получиш, казаха ми, че прекалено много бели мъже на сцената не изглеждало добре". И аз - шок!

Мина почти месец, стана голям скандал, макар и потулен. Моята пиарка, която е доста ненормална, ме пита как се чувствам и аз й казвам, че съм много обиден, защото дори не съм бял американец - аз съм първо българин, второ - евреин, трето - политически затворник и четвърто - имигрант, да ме третират по този начин - това е обърнат расизъм.

Чок觧

  • Гост
Прочетох публикацията - браво на това момче !  :t2030:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Значи се очаква вълна от филми на "Марвел" със ЛГБТ-"супергерои", фентъзита за третополови богове, и разбира се, истор. филми за "непобедимите" древногръцки бойци-педерасти.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Значи се очаква вълна от филми на "Марвел" със ЛГБТ-"супергерои", фентъзита за третополови богове, и разбира се, истор. филми за "непобедимите" древногръцки бойци-педерасти.

Забравил си поддържащите роли в тези филми. И озвучаването.  :cool-1084:

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
България тихомълком, без да се даде никаква гласност на обсъжданията, се е присъединила, заедно с още 17 държави към новите правила на ЕС за международни бракове и регистрации.
Което с висока степен на вероятност означава, че в нарушение на българската Конституция ще се признават и еднополови бракове /подробности в съобщенията липсват, както и самите правила/.
Очаквам нови - вече имаше такива случаи, ако си спомняте - провокации от страна на разни "съпрузи и регистрирани партньори" /такава е формулировката/, тоест двойки съжители и двойки съжителки, сключили бракове или регистрирани другаде.
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 16:30:28 от SvSophia »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
България тихомълком, без да се даде никаква гласност на обсъжданията, се е присъединила, заедно с още 17 държави към новите правила на ЕС за международни бракове и регистрации.
Което с висока степен на вероятност означава, че в нарушение на българската Конституция ще се признават и еднополови бракове /подробности в съобщенията липсват, както и самите правила/.
Очаквам нови - вече имаше такива случаи, ако си спомняте - провокации от страна на разни "съпрузи и регистрирани партньори" /такава е формулировката/, тоест двойки съжители и двойки съжителки, сключили бракове или регистрирани другаде.

Съвсем скоро ше почнат и инсценировките на еднополови бракове, тва в добавка към провокациите  :i_sheepish:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
що пък инсценировки? имаше вече едни лесбийки, дето драпаха да им признаят брака, дето го сключили в англия май. сега тези ще се увеличат експоненциално.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
що пък инсценировки? имаше вече едни лесбийки, дето драпаха да им признаят брака, дето го сключили в англия май. сега тези ще се увеличат експоненциално.

Ми естествено  :yes-1289:

Ма вие плескайте на корнелка как се опълчва на конвекцията  :angry-smiley-014:

А, онци, в швабия признават ли еднополовите бракове от Англия, че и от другаде в ЕС, м?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Съвсем скоро ше почнат и инсценировките на еднополови бракове, тва в добавка към провокациите  :i_sheepish:
Е, как ще почнат, когато местното законодателство ги забранява? То е все едно всеки от брадатите майки да си доведе трите жени и да настоява, че всичките са негови по местното законодателство. Тяхното законодателство си важи у тях си. Тук в две съседни провинции не важат еднакви закони, та в две различни държави!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Съвсем скоро ше почнат и инсценировките на еднополови бракове, тва в добавка към провокациите  :i_sheepish:
Е, как ще почнат, когато местното законодателство ги забранява? То е все едно всеки от брадатите майки да си доведе трите жени и да настоява, че всичките са негови по местното законодателство. Тяхното законодателство си важи у тях си. Тук в две съседни провинции не важат еднакви закони, та в две различни държави!

Съюзното право има приоритет пред националното.

А тия за двете съседни провинции начи ли, че оукенъда нема национални закони, м?