Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 23:35:30

Автор Тема: Истанбулската конвенция ще е ситото за евродепутатите на БСП  (Прочетена 57561 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Съвсем скоро ше почнат и инсценировките на еднополови бракове, тва в добавка към провокациите  :i_sheepish:
Е, как ще почнат, когато местното законодателство ги забранява? То е все едно всеки от брадатите майки да си доведе трите жени и да настоява, че всичките са негови по местното законодателство. Тяхното законодателство си важи у тях си. Тук в две съседни провинции не важат еднакви закони, та в две различни държави!

Съюзното право има приоритет пред националното.

А тия за двете съседни провинции начи ли, че оукенъда нема национални закони, м?
Има си национални закони, ама те пък са малко и провинциите имат широки пълномощия. Например, умираш в Онтарио и оставяш завещание в Квебек. Собствеността ти в Онтарио си върви по онтарийските закони, тази в Квебек - зависи дали вкараш завещанието в действие.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
че в нарушение на българската Конституция ще се признават и еднополови бракове /подробности в съобщенията липсват, както и самите правила/.

Няма да е в нарушение на Конституцията. Едно нещо е "признаване", друга манджа е разрешаване. Ако ЕС признава еднополовите бракове, в България не могат да кажат на една двойка "за нас вие не сте женени". Но дори и това да е конституционно закрепено, България е сдала суверенитет и е длъжна да приведе всички свои закони, вкл. Коституцията в хармония (как обичам тази дума!) с окръжните от Брюксел

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
че в нарушение на българската Конституция ще се признават и еднополови бракове /подробности в съобщенията липсват, както и самите правила/.

Няма да е в нарушение на Конституцията. Едно нещо е "признаване", друга манджа е разрешаване. Ако ЕС признава еднополовите бракове, в България не могат да кажат на една двойка "за нас вие не сте женени". Но дори и това да е конституционно закрепено, България е сдала суверенитет и е длъжна да приведе всички свои закони, вкл. Коституцията в хармония (как обичам тази дума!) с окръжните от Брюксел

Те отврат ви го обясни най-добре.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
България е сдала суверенитет
Това е.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Това е.

Това е, я! И целият този напън е напълно излишен. Щом неолибералите са решили, рано или късно, България ще признае еднополови, многополови и секви бракове. Няма измъкване. Щом искаме да сме "европейци", ще станем и копрофаги.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
Ако ЕС признава еднополовите бракове
доколкото знам, ес все още не признава такива неща. а признатото в английско не следва да се признава автоматически в мамковината. та така.

иначе, сардж, в дойчланд са напред, вече третият пол е официално утвърден. има още до 31, 35 или колкото там са в ню йорк.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Това е.

Това е, я! И целият този напън е напълно излишен. Щом неолибералите са решили, рано или късно, България ще признае еднополови, многополови и секви бракове. Няма измъкване. Щом искаме да сме "европейци", ще станем и копрофаги.

Ами нали ... таквоз ... българският Конституционен съд таковата ...
И той ли без суверенитет?! :b0201:

А инак – за ситото за евродепутатите на БСП, може.  :bouncy-1054:
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 17:47:13 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Ако ЕС признава еднополовите бракове
доколкото знам, ес все още не признава такива неща. а признатото в английско не следва да се признава автоматически в мамковината. та така.

иначе, сардж, в дойчланд са напред, вече третият пол е официално утвърден. има още до 31, 35 или колкото там са в ню йорк.
Последно като гледах бяха 54, но това едва ли е предел! Къде беше видеото с онзи мил човек, който в Бундестага ги беше изброил в приветствието си?!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
зер геерте швуле :bigok:
класика. цък

и се скара на председателя, че още не е свършил с поздрава ;D

ама сякаш не са 54...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Ами нали ... таквоз ... българският Конституционен съд таковата ...
И той ли без суверенитет?


Жижи, КС се произнася по конкретно зададен въпрос, съобразно действащата конституция. Еднополовите бракове още не са задължителна норма в ЕС. Но когато станат, България е длъжна да си промени конституцията, ако там е записано, че не може. Чат ли си?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Всяка държава в ЕС може да реши сама за себе си да признава или не еднополови бракове - това си е нейна работа. На ниво ЕС задължение не съществува! Първо трябва да има директива(няма да обяснявам как се стига до нея - всеки е грамотен да си го прочете сам) и следва преходен период, в който дори не е задължително за всеки да "сложи еднакви текстове". По после е регламентът, но подобно нещо никога няма да се случи на практика, като най-малката причина е, че щото ЕС съвсем скоро ще го отнема. И - не! Ние няма да излезем от него...просто ще останем последните.... :nuts:

За горното съм 1000% сигурна, че е вярно! Към днешна дата не сме в хипотеза - европейско законодателство над националното ни по този въпрос! На всичкото отгоре съществуват и куп варианти как да се спази рамката на регламента, а нищо да не свършиш, както той го изисква, така че...
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 18:32:41 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Quote (selected)
Но когато станат
не когато, а ако. при джендърската беснотия досега не се осмелиха, а подкрепата за джендърите е с тенденция да намалява.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
 и следва преходен период,

През преходния период какво ще се прави? Който иска ще може да пробва безплатно ли?

не когато, а ако. при джендърската беснотия досега не се осмелиха,

Споко! Когато решат, а то е неизбежно - няма мърдане

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
През преходния период какво ще се прави?

Нищо. Каквото правим повече от 10 години за какво ли не. Е, от време на време ни подсещат със закани за наказателни процедури. Сигурна съм в това, което пиша...даже убедена!

Отврат, винаги има поле са мърдане и изключения - винаги! Няма нищо по-калпаво от европското законодателство, освен нашето

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
така че...
Така че на ИстаМбулската нема как да ѝ се отвори изцяло парашутя ...  :i_miss_you-1316:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Така че на ИстаМбулската нема как да ѝ се отвори изцяло парашутя

Ще ѝ се отвори, не се притеснявай. Решението отдавна е взето. Изключително важно е да се пречупят обществата по такива фундаментални въпроси. В крайна сметка нали точно това е целта : унищожение на обществото и националната държава и раздробяването ѝ на индивидуални моделирани послушковци. С децата почти приключиха. Вече могат да ти вземат детето само защото не си му купил сладолед. Следва гьотференството.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
С децата почти приключиха. Вече могат да ти вземат детето само защото не си му купил сладолед.
Тук малко не познаха. Децата имат вродени защитни механизми. Първата вълна го отнесе по пълна програма, но братята и сестрите им видяха какво става и сега са се опрели гръб до гръб и се защитават. Не всички, но доста по-голяма част отколкото преди пет години. По моите и приятелите им знам. Може би и ние като родители се освестихме и дадохме отпор вместо да чакаме да премине всеобщата лудост, може би ги научихме на някои стари партизански тактики, но съпротивата е видима с просто око! Има надежда!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Така че на ИстаМбулската нема как да ѝ се отвори изцяло парашутя

Ще ѝ се отвори, не се притеснявай. Решението отдавна е взето. Изключително важно е да се пречупят обществата по такива фундаментални въпроси. В крайна сметка нали точно това е целта : унищожение на обществото и националната държава и раздробяването ѝ на индивидуални моделирани послушковци. С децата почти приключиха. Вече могат да ти вземат детето само защото не си му купил сладолед. Следва гьотференството.

Чудех се дали тук или в позитивни новини, ама да не се откъсваме от разговора. :lightbulb_idea-1364:

Та като си говорим за еднополови, да не забравяме и многоженствот.
То е нормална алтернатива в сравнение с еднополовите.
Да се радват младите мъже ( за мен е малко късно, докато навлезе след 20-30 години у нас ) ще имат право на харем.
Та такива странични ефекти от Стамбулската.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Тук малко не познаха. Децата имат вродени защитни механизми.

Познаха, познаха! Я виж какво става в Скандинавия и в много други страни. Достатъчно е комшията или учителката да дигне телефона и ти взимат децата. България, естествено, се тътри на опашката, но и тука ще затегнат тасмите. Това са необратими процеси.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
 ще имат право на харем.

Харемът е хубаво нещо. Естествен продукт на природните закони. Човеците нямаше да населят земята, ако не бяха измислили харема. Моногамията и сватбените ритуали всъщност са християнска църковна измишльотина.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Винаги има и малко нещастие.
Като дойде на посещение автобуса с тъщите. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Така че на ИстаМбулската нема как да ѝ се отвори изцяло парашутя

Ще ѝ се отвори, не се притеснявай.

Ми, не се притеснявам, щото съвсем наскоро идат Европейки избори.

А повече от половин Европа е настръхнала по този повод.

И не може да не си представяш кво ше им се случи на гьотверените ...   :too_happy-1067:
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 19:38:50 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Винаги има и малко нещастие.
Като дойде на посещение автобуса с тъщите. :too_happy-1067:
А, що, един автобус свекъри, че с подаръци, си е много добре! А аз - единствената снаха! Пешето ще е изчистил замъка, Гочиту  ще е сготвил, Ванчо ще е сварил ичкия, Колето ще е сложил масата, Архангелчо с Дончо ще са спретнали културната програма - пей, сърце! Свекървите няма да се мусят, щото са пуснали по един или двама от техните си хареми!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Като дойде на посещение автобуса с тъщите.

Е, стискаш зъби и чакаш влака с балдъзите.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Не се бях замислял отврат!

 :well_done-1299:

67
За теб няма да е много по-различно.
Като чета какво пишеш в канадско и сега е така.
Само че се оплакваш.
Матриарата и Мутриархата (като у нашенско ) не са добри решения на социалните проблеми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Матриарата и Мутриархата (като у нашенско ) не са добри решения на социалните проблеми.
Е, ако са като у нашенско - пиши ги бегали! Но матриархатът си работи страхотно при слоновете! А като си помислиш колко паметници има на великата богиня-майка процентно спрямо паметниците на великия бог-отец, пак съм на кяр!  :nuts:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Точно за слоновете си мислех като рядко изключение, но реших да не задълбавам.
Та как се виждаш в ролята на майка слоница?
Мъжките си правят кефа, а майката се грижи за оцеляването на слоновете.
Има и други примери предимно при насекомите.
царицата майка лежи, хранят я и тя ражда.
Ражда и ражда.
Не е добра карма според мен.
Затова при повечето бозайници се набляга на патриархат.
Нищо лично, биология.
Всеки се е родил на този свят да свърши това което може най-добре.
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 20:23:53 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Но матриархатът си работи страхотно при слоновете!

Тука явно има някакво недоразбиране. Матриархат не означава, че жените командорят. Че са нещо като началници, така да се каже. Да не се бърка с амазонките.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Тука явно има някакво недоразбиране.

А ти що им се връзваш на двамата?  ;D

67 и Буратино отдавна са образували тандем, колкото лаф да става ...  :0013:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тандем!
Аз за харем се боря.
Тандем и сега си имам. :b0303:
Кандидатки?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Quote (selected)
Аз за харем се боря.
Ти не си добре!
Харема освен всичко друго, трябва и да се
издържа.
Най добра форма за целта е т.н. "студентска бригада".
Пълен "комунизъм" и никкви грижи.
Всекиму, според потребностите, от всекиму според възможностите.
Тчк!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Те верно атлантиците говорят,че трябва да се учи човек допоследно!
Нави ме ще запиша още едно.
Верно сега бригади няма, ама все ще изпадне някоя бригадирка. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Мъжките си правят кефа, а майката се грижи за оцеляването на слоновете.
Виж сега, то и в момента повечето средностатистически майки това правим. Дали ще шляпна някое от отрочетата по филейната част и то ще ми свирне с хобота си или като го шляпна ще рече "WTF?" - голяма разлика не виждам. Поне със слончето не трябва да решавам задачи по математика!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
 :blush-3296:
Нали това наливам постоянно във форума.
Матриархат под прикритие.
Кой сега е прецакан? :b0414:

Извинявам се.
При мен е така.
Хардуера ( пръстите ) изпреварва софтуера.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ако искаш да убиеш некоя тема,
привикай на помощ тандема.
Този по–горе!  :lightbulb_idea-1364:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
https://societe-chez-kerpeden.eu/index.php?topic=499.180
Quote (selected)
@SgtTroy
Re: Прес–конференция: Отчет на президента Радев за 2–годишния му мандат
« Отговор #236 -: Днес в 13:00:36 »
"Са, за поста на 67, който почти просълзи Дарби, а съм сигурен, че е просълзил и сички съседки на 67, докато им е разправяла ква мизерия е в родната ѝ страна.

Та да я питам 67:
1. Ти, мила, като я видя оная женица в гаражчето ква е нещастна и като те пита тя дали си го взела тоя вестник от нея, толко ли не ти светна да се направиш на ударена и да ѝ го платиш, не щото наистина си го купила от там, ми ей така, едно добро да направиш като малка компенсация за сичките ѝ удръжки. Или не си ѝ длъжна и те тия пари с пот ги изкарваш?
2. Сети ли се да звъннеш на Инспекцията по труда да ги уведомиш в какви условия работи момичето или такива глезотии с подаване на сигнали ги правите само в белите държави, по бантустаните само подсмърчате?
3. И изобщо, като се тюхкате за страна, в която сте отрасли, но с която все по-малко неща ви свързват, сещате ли се за нещо полезно, което да сте направили за онеправданото население на тази страна последните няколко години, освен, разбира се, харченето на пари през ваканциите.
4. Кво общо има ИК тука? БСП си е дясноцентристка партия от преди корнелия, а още повече след нея. Грижите за трудещите се хич не са им приоритет. Че БСП са против ИК няма общо с факта, че БСП не ги еве за хората на наемния труд. А и изборът не е или ИК, или добри условия за труд.
5. Кво общо има ПЕС тука? Как па във Франция, в Португалия, в Австрия и насекъде другаде има закони и правила относно условията на труд, дето се спазват, ма само в България не?

Сичкото тва го казвам като убеден майцепродавец, който нема се върне в кочината. При все което, последните 7-8 години отделям скромни ресурси за подпомагане на социални проекти там, плюс сериозни количества личен труд. Ти кво свърши, докато ронеше сълзи за женицата в гаража, м? "

Уф, намъчих се да го донатаманя това цитиране, щото онази тема се закатанчена.

Сарж, какво съм направила или не съм, си лежи на моята съвест. Надявам се, че като убеден майцепродавец от категоризираните невъзвращенци, не си мислиш, че си единственият, който прави за историческата родина нещо освен харченето на пари през отпуските. Поради естеството на социалните проекти, които аз подкрепям, и направлението, в което аз полагам сериозни количества личен труд, те ще си останат под седем печата, където им е мястото.
Това не ми пречи да роня сълзи за женицата в гаража. Не ми пречи да виждам, че докато партийното строителство се свежда до вътрешни боричкания за кокал, място за женицата от гаража в партийните планове няма. Не стигат ресурсите. Затова БСП ще загуби и следващите избори - поради липса на работа на терен. БСП е позиционирана като партия на работническата класа (да бе, да!), но всъщност се бори за вота на дребните предприемачи и чиновници. Които обаче са обгрижвани от ГЕРБ на терен и внимателно захранвани според нуждата на гербовото партийно строителство. Не става въпрос за големите риби, а за малките рибета, които правят изборите валидни. А Нинова вместо да организира малкото останал потенциал на терен, е принудена да се бори с вятърни мелници като ИК. Разпилява се и последният ресурс, това е. ПЕС вместо да си гледа робите на труда, гледа дали Нинова е за ИК, против ИК и ПЕС -жени й вдигат скандали и са дълбоко разочаровани.
Отдавна казвам, старите вицове престанаха да бъдат смешни. Това, че социализмът си създавал проблеми за да може после да си ги преодолява, се оказа вярно. И не е смешно.
« Последна редакция: Февруари 02, 2019, 18:03:33 от von Gossinger »

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Затова БСП ще загуби и следващите избори - поради липса на работа на терен. БСП е позиционирана като партия на работническата класа (да бе, да!), но всъщност се бори за вота на дребните предприемачи и чиновници.
Когато БСП изпрати 60 от 80-те си депутати да работят 'на терен' недоволството беше, че трябвало да седят в залата на НС, където освен да вдигат шум са напълно безполезни.

А това за дребните предприемачи и чиновници можеш ли да го подкрепиш с аргументи ?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Затова БСП ще загуби и следващите избори - поради липса на работа на терен. БСП е позиционирана като партия на работническата класа (да бе, да!), но всъщност се бори за вота на дребните предприемачи и чиновници.
Когато БСП изпрати 60 от 80-те си депутати да работят 'на терен' недоволството беше, че трябвало да седят в залата на НС, където освен да вдигат шум са напълно безполезни.

А това за дребните предприемачи и чиновници можеш ли да го подкрепиш с аргументи ?
Това са няколко панегирика.
https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/6805052


"Цветанов обикаля държавата надлъж и нашир и това не е метафора, а самата скучна истина. Среща се с обикновени хора, изслушва болежките им, решава им дребни и по-едри битови проблеми, интересува се от младите, бабите и внуците. "
http://epicenter.bg/article/Tsvetan-Tsvetanov---organizatsionniyat-motor-na-GERB--za-koyto-400-km-dnevno-sa-vsekidnevie/140252/11/0

"За него ГЕРБерберите твърдят, че познава едва ли не всеки в над 90-хилядната партия. Няма друг в нея, който да е в състояние да обикаля всеки ден структурите, да отделя време на всеки партиец, който го е потърсил и същевременно да решава куп проблеми - на местните структури, на градовете, на отделните хора. "
Копирано от standartnews.com

Абстрахирай се от името и виж контингента.
« Последна редакция: Февруари 02, 2019, 17:48:34 от 67 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Обективното доказателство за умението на Цветанов е структурата на вота за ГЕРБ. Е, има си и слаби места. Но се иска "око" и "инструмент", за да ги видиш.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Обективното доказателство за умението на Цветанов е структурата на вота за ГЕРБ. Е, има си и слаби места. Но се иска "око" и "инструмент", за да ги видиш.
Съмнение за слабите места нямам никакво. Въпрос е доколко структурата е ефективна. Победа с 20 гласа и победа с 2000 гласа са една и съща победа, погледнато от точката на заемането на длъжността. Останалото е от типа на вица за "Ама какъв гол беше на нашите, а, какво като е един на три резултатът!"

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Затова БСП ще загуби и следващите избори - поради липса на работа на терен. БСП е позиционирана като партия на работническата класа (да бе, да!), но всъщност се бори за вота на дребните предприемачи и чиновници.
Когато БСП изпрати 60 от 80-те си депутати да работят 'на терен' недоволството беше, че трябвало да седят в залата на НС, където освен да вдигат шум са напълно безполезни.

А това за дребните предприемачи и чиновници можеш ли да го подкрепиш с аргументи ?
Това са няколко панегирика.
https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/6805052


"Цветанов обикаля държавата надлъж и нашир и това не е метафора, а самата скучна истина. Среща се с обикновени хора, изслушва болежките им, решава им дребни и по-едри битови проблеми, интересува се от младите, бабите и внуците. "
http://epicenter.bg/article/Tsvetan-Tsvetanov---organizatsionniyat-motor-na-GERB--za-koyto-400-km-dnevno-sa-vsekidnevie/140252/11/0

"За него ГЕРБерберите твърдят, че познава едва ли не всеки в над 90-хилядната партия. Няма друг в нея, който да е в състояние да обикаля всеки ден структурите, да отделя време на всеки партиец, който го е потърсил и същевременно да решава куп проблеми - на местните структури, на градовете, на отделните хора. "
Копирано от standartnews.com

Абстрахирай се от името и виж контингента.
Не разбирам какво общо има Цв. тук. И не мога да се абстрахирам от името, защото един депутат от опозицията не може да решава куп проблеми - на местните структури, на градовете, на отделните хора просто защото няма властови ресурси. Не може да се обади на ресорния министър или заместник, на областния управител или друг висш чиновник и да му разпореди.

Не виждам също никакъв аргумент, че депутатите от БСП не се интересуват от младите, бабите и внуците.

Въобще пък не виждам намек как БСП се интересува не от работниците, а от предприемачи и чиновници. Интересно ми е какво, според теб, обединява тъкмо тези две групи, какви общи интереси имат, които да адресира БСП ?

Quote (selected)
Обективното доказателство за умението на Цветанов е структурата на вота за ГЕРБ. Е, има си и слаби места. Но се иска "око" и "инструмент", за да ги видиш.
'Структурата на вота' е преди всичко в овладяването на общините още през 2007. Верно, там Цв има голяма заслуга - събра де що има недоволни от шефовете си неуспели некадърници и им даде власт. Това се виждаше още тогава с просто 'око'.
А 'инструментът' сигурно е НЛП ?  :m1728:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А 'инструментът' сигурно е НЛП ?  :m1728:

Хабер си нямаш. Нали съм писал тук, че следвам наставленията на Конфуций. Показал съм инструмента, на какво се основава, как действа и какви резултати дава, на човек тук, на този форум. Който се отнася с уважение към знанията и уменията. Което го прави достоен за нещо ценно. А, както са казали и китайците, наистина ценните неща на този свят са малко. И не са за всички.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Не разбирам какво общо има Цв. тук. И не мога да се абстрахирам от името, защото един депутат от опозицията не може да решава куп проблеми - на местните структури, на градовете, на отделните хора просто защото няма властови ресурси. Не може да се обади на ресорния министър или заместник, на областния управител или друг висш чиновник и да му разпореди.

Не виждам също никакъв аргумент, че депутатите от БСП не се интересуват от младите, бабите и внуците.

Въобще пък не виждам намек как БСП се интересува не от работниците, а от предприемачи и чиновници. Интересно ми е какво, според теб, обединява тъкмо тези две групи, какви общи интереси имат, които да адресира БСП ?

Quote (selected)
Обективното доказателство за умението на Цветанов е структурата на вота за ГЕРБ. Е, има си и слаби места. Но се иска "око" и "инструмент", за да ги видиш.
'Структурата на вота' е преди всичко в овладяването на общините още през 2007. Верно, там Цв има голяма заслуга - събра де що има недоволни от шефовете си неуспели некадърници и им даде власт. Това се виждаше още тогава с просто 'око'.
А 'инструментът' сигурно е НЛП ?  :m1728:
Мисля, че сам си си отговорил. " овладяването на общините още през 2007. Верно, там Цв има голяма заслуга - събра де що има недоволни от шефовете си неуспели некадърници и им даде власт. На него и в опозиция не му се налага да звъни по високите етажи - на него му е добре, че е овладял средните и ниските. Които отлично и без да се напрягат, могат да удушат с гонка по устав всичко, което горните етажи се опитват да направят.
Получилите власт некадърници имат два пътя - или ще израстнат до кадърни (малко вероятно, но все пак има доказателства за такива случаи) или ще помнят доживотно, че никой друг няма да им даде власт и ще я държат със зъби и нокти, и отчитайки се когато им бъде поискано.
Оттук нататък БСП могат да се интересуват от когото си щат - но властта е взета. Остава им да преборят лоялните некадърници и да сложат свои хора. Работа дълга и неблагодарна в началото. Но единствен път към властта.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
67
Поради естеството на социалните проекти, които аз подкрепям, и направлението, в което аз полагам сериозни количества личен труд, те ще си останат под седем печата, където им е мястото.
може ли най-бегло да кажеш, за какво става дума?
социални проекти за доброто на България, по които полагаш труд в Канада?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
67
Поради естеството на социалните проекти, които аз подкрепям, и направлението, в което аз полагам сериозни количества личен труд, те ще си останат под седем печата, където им е мястото.
може ли най-бегло да кажеш, за какво става дума?
социални проекти за доброто на България, по които полагаш труд в Канада?

Аре са, каза ти жената, не може да я разпитваш за такива тайни неща, вероятно е нещо секретно, за което не бива да знаеш...

Пешо

  • Гост
[
Мисля, че сам си си отговорил. " овладяването на общините още през 2007. Верно, там Цв има голяма заслуга - събра де що има недоволни от шефовете си неуспели некадърници и им даде власт. На него и в опозиция не му се налага да звъни по високите етажи - на него му е добре, че е овладял средните и ниските. Които отлично и без да се напрягат, могат да удушат с гонка по устав всичко, което горните етажи се опитват да направят.
Получилите власт некадърници имат два пътя - или ще израстнат до кадърни (малко вероятно, но все пак има доказателства за такива случаи) или ще помнят доживотно, че никой друг няма да им даде власт и ще я държат със зъби и нокти, и отчитайки се когато им бъде поискано.
Оттук нататък БСП могат да се интересуват от когото си щат - но властта е взета. Остава им да преборят лоялните некадърници и да сложат свои хора. Работа дълга и неблагодарна в началото. Но единствен път към властта.
Мисля, че просто извърташ и бягаш от отговор.
В какво упрекваш БСП, че не са на власт ли ?
И за последно - какво стана с дребните предриемачи и чиновниците.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
ПЕС вместо да си гледа робите на труда, гледа дали Нинова е за ИК, против ИК и ПЕС -жени й вдигат скандали и са дълбоко разочаровани.
Опитвам се да си представя как ПЕС-жени и въобще от ПЕС се опитват да разберат Нинова,  защо на електората не нейната социалистическа партия ИК му се вижда толкова гибелна. И сигурна ли е, че това точно е нейният електорат?  ;D

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
ПЕС вместо да си гледа робите на труда, гледа дали Нинова е за ИК, против ИК и ПЕС -жени й вдигат скандали и са дълбоко разочаровани.
Опитвам се да си представя как ПЕС-жени и въобще от ПЕС се опитват да разберат Нинова,  защо на електората не нейната социалистическа партия ИК му се вижда толкова гибелна. И сигурна ли е, че това точно е нейният електорат?  ;D

корнелия е енигматична, не могат да я разберат толко лесно.

ти честити ли праздника днес на цеко и пендьоара, м?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Няма да го приемат добре. :)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Няма да го приемат добре. :)

изпрати им два петела, може и необезглавени. и дървена кукла.
барем се сетят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
В какво упрекваш БСП, че не са на власт ли ?
И за последно - какво стана с дребните предриемачи и чиновниците.
Да,аз ги упреквам.
Докато се боричкаха у дома, ни налазиха всякакви калинки, гербави, волеви, РЗС, атакистки и македонски.
За чиновниците нямат полезен ход, ще трябва да се реже на половина не знам какще стане.
А дребните предприемачи са наясно,че са част от работните пчелички, ако не ги закачаш нямаш проблеми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Чак толкова внимание ще им дойде много, май не са свикнали и лесно се стряскат.:))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
SgtTroy
Днес е петльов ден.
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/02/02/petliovden-e-praznikyt-na-myjkata-cheliad.400978

Това, че празнуват и някой джендъри не омаловажава празника.
Да са живи и здрави всички семейства с деца момченца.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
защо на електората не нейната социалистическа партия ИК му се вижда толкова гибелна

Не бих бил тъй сигурен. Обединението на жените-социалистки в БСП не знам да е изразило позиция. Те, например, поне според Зита Гурмай, а що и е да лъже на нея, са събирали подписи в подкрепа на ратификацията на ИК.

А и имам вътрешна информация от ОЖС (не бъркай с ОБС - "одна баба сказала"), че Корнелия хич не е популярна там.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23761
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
А и имам вътрешна информация от ОЖС (не бъркай с ОБС - "одна баба сказала"), че Корнелия хич не е популярна там.
Щеше да е чудо ако жена е популярна в женска група.
Те такова животно нема!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Мисля, че просто извърташ и бягаш от отговор.
В какво упрекваш БСП, че не са на власт ли ?
И за последно - какво стана с дребните предриемачи и чиновниците.
Съжалявам, ако е прозвучало като измъкване. БСП не са на власт поради собствените си пропуски в последното си управление.
Други масови избиратели освен дребните предприемачи и чиновниците просто няма. Работническата класа е атомизирана, лесно манипулируема, води се от каквото каже телевизорът. Дребните предприемачи имат какво да губят, а нямат достатъчно да си платят чадър, както по-едрите предприемачи. Чиновниците имат какво да губят и могат в най-добрия случай да изтъргуват собствената си лоялност към партията.
С по-едрите предприемачи не става партийно строителство, защото те просто ще си купят партийното членство и ще си го осребрят според моментната господстваща партия.
Остават бабите и дядовците, но след 30 години преход носталгично привързаните към БСП намаляват по естествен път.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
носталгично привързаните към БСП намаляват по естествен път

... а и конформизмът измества носталгията. Нека не забравяме и горките разбити авари, дето намериха утеха при Боце, покрай масалите за дядо му, безвиновен мъченик и жертва на комунизма.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
ПЕС вместо да си гледа робите на труда, гледа дали Нинова е за ИК, против ИК и ПЕС -жени й вдигат скандали и са дълбоко разочаровани.
Опитвам се да си представя как ПЕС-жени и въобще от ПЕС се опитват да разберат Нинова,  защо на електората не нейната социалистическа партия ИК му се вижда толкова гибелна. И сигурна ли е, че това точно е нейният електорат?  ;D
То малце с поговорката си върви "Сит на гладен не вярва!"  :smokin:
Нинова няма особен избор за електората си. Маргинализираната работническа класа трябва да се води до социалистическите идеи, а БСП няма пламенни агитатори. На мен ми се струва, че няколкото добри пера са елитарни, което е чудесно ако искаш да ги четеш, но не става за свеждане на идеи в масите. Няма ярка парламентарна звезда, която като Георги Кирков да може да рече, че една конска муха стига, за да подлуди цяло стадо магарета.
Както тук беше отбелязано, телевизията на БСП е скучна.
Е, откъде да се събере тоз електорат, освен около яко дрънчене по нещо. Тук иде ИК, за всеобща радост.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Няма много основания за оптимизъм. Медиците, които тия дни се разбунтуваха, са благородни и много измъчени хора. Познавам страшно добре социалните проблеми. Те са големи и стават още по-големи, а все не се намират решения. Ние сме безкрайни индивидуалисти - до разрушителност. Силата на обединението винаги надделява, но не я владеем. Спасителят е казал: двама са по-добре от един. Ако единия не успее, другият ще помогне. Ние като нация не можем да се обединяваме. Невероятна омраза към всеки нещо е успял, който умее нещо. Искаш да го смъкнеш, да го стъпчеш, а не да направиш и ти нещо. Ние сме невярващи хора. Ние сме недокръстени езичници. Как да успеем?
 
По-младите се поослушат и хайде навън. Шимон Перес казва, че евреи са тези, чиито деца и внуци ще живеят в Израел. Това важи и за българите, но тези дето се раждат навън дори вече не знаят български. Не вярвам да се върнат…
 
Плаши ме, че ние нямаме ясна идея, какво искаме да направим. Всеки е недоволен, но нямаме идея, която да обедини повечето българи. Няма визия за общност. Силите ни се разпиляват, резултатът е никакъв. Чуват се гласове, че тук ще стане фашизъм, или комунизъм. Няма да стане, защото нямаме нито фашисти, нито комунисти… Няма идеология и идеи, за които някога хора са умирали, дори да не са правилни.
Все имитираме чужди модели. Много българи са обожавали турския модел. Добре им е било, кротвали са. Те са били недоволни, че сме се освободили. Когато са намерили труповете на Панайот Волов и Икономов в Янтра, намерил ги един овчар. Извлачил ги, пребъркал ги, взел знамето, което било на единия на кръста и с други завлекли труповете на мегдана в селото, да ги подритват и заплюват, да ги псуват, че са нарушили рахатя на Мехмед бей. Представяте ли си?! Тия същите една година по-късно танцували на руския император. Моми и други танцували, има снимки.
Затова съм настроен песимистично.
 
После избираме съветския революционен модел. Сега пък англо-саксонския модел. Без да си даваме сметка, че тези модели са в други страни, при други обстоятелства, при други религии дори. Сега ще ставаме американци, но без да имаме парите на американците... Все на някого да целуваме ръка, да наподобяваме нещо…
Не, не са ме опустошили политиците. Но натиска им… Над 95% от политиците са изпечени мошеници. Целта им е само пари и нищо друго не ги интересува. Сърдят се, ако им се наложи нещо да свършат. Познавам ги. Дори не ги е срам, защото срам изпитват почтените хора.
 
Големите ми надежди свършиха при Симеон. Имаше мечта у населението да се обърне системата, както беше в началото на 90-те… Не стана. Много бързо усетиха някои, че в политиката могат да се правят пари.
 
Познавам Борисов отдавна. Не виждам никакъв смисъл да го коментирам. Не че ме е страх – неми пука за нищо. Но Бойко Борисов е човек, за когото отношение трябва да вземат българите. Защото последиците от него са за техните глави.
 
Сега се занимавам с т.нар. „студент ток“. Това  е безопасния ток, който не те удря дори във водна среда. Искам да си изживея колкото ми е дадено смислено и в хигиена.
Причината да се оттегля от активна дейност не са толкова политиците, а хората. Беше 2014 г. Трябваше да се съкращават над 1200 души в БДЖ. Събрали се там и ме викат. Отивам при тях. Говорят, вълнуват се. Накрая викат да отивам при Борисов и да решаваме работата. Казах им че има и други начини. Вместо да се съкратят, да се назначат нови 1200 души. Трябва само да спрем влаковете за три дни и да легнем на релсите. Казах им, че съм готов да легна, да легнат и те до мен. От 120 души, които се бяха събрали, не помръдна нито един! Това е. Лекари, сестри, други отрасли… Могат да разтърсят тая държава из основи. Но всеки се примирява с нещо свое си, нещо лично.
 
Без елементарна солидарност не става. Един по един – до един… Както каза един познат: Ще останат пенсионери, цигани и юристи… Много юристи, много нещо… 54 факултета, половината селски. Къде го оптимизма?...

Д-р Константин Тренчев

 8)

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
И ний сме дали нещо на света.
Десен профсъюз.
 
Междудругото проблемите в БДЖ започнаха с един много тлъст заем от СБ.
Нещо за него да каже тренчев, щото профсъюзите беа бая активни.