Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 00:11:47

Автор Тема: Истанбулската конвенция ще е ситото за евродепутатите на БСП  (Прочетена 56926 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Quote (selected)
Нинова няма особен избор за електората си.......
Е, откъде да се събере тоз електорат, освен около яко дрънчене по нещо. Тук иде ИК, за всеобща радост.
Това защото бацето е обрал каймака - всичкото вишист и градски? Той си вярва, ма на мен не ми се вярва чак да е принудена Нинова да се бие с него за каквото останало. Чудя се и тя ли го вярва? По-скоро избиратели и политици не могат да се намерят едни други на обширната ни територия. :))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Профсъюзите са като брокерите на борсата.
Вземат процент от сделката.
Дали ще спечелят или загубят за тях няма голямо значение.
Прфсъ'юзите също.
вземат си таксата, остатъка я стигне я, не за нормален живот.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Причината да се оттегля от активна дейност не са толкова политиците, а хората. Беше 2014 г. Трябваше да се съкращават над 1200 души в БДЖ. Събрали се там и ме викат. Отивам при тях. Говорят, вълнуват се. Накрая викат да отивам при Борисов и да решаваме работата. Казах им че има и други начини. Вместо да се съкратят, да се назначат нови 1200 души. Трябва само да спрем влаковете за три дни и да легнем на релсите. Казах им, че съм готов да легна, да легнат и те до мен. От 120 души, които се бяха събрали, не помръдна нито един! Това е. Лекари, сестри, други отрасли… Могат да разтърсят тая държава из основи. Но всеки се примирява с нещо свое си, нещо лично.
 
Без елементарна солидарност не става. Един по един – до един… Както каза един познат: Ще останат пенсионери, цигани и юристи… Много юристи, много нещо… 54 факултета, половината селски. Къде го оптимизма?...

Д-р Константин Тренчев

 8)
Мдаа, Брадатко ще излезе прав, че случайни работи няма. Преди месец чух практически същото дума по дума, само браншът беше различен и авторът. Умен мъж, вече на възраст, и беше за същите три дни, като даде пример как той и колегите му са го правили вече и с отличен резултат навремето. "Но ние застанахме рамо до рамо и гръб до гръб, в цялата страна!" рече събеседникът ми. Не, не е от БСП, спокойно!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Някой беше дал линк та прочетох. Интервю на Филчев.
Бях направо шокиран.
Марксис, ленинец при това.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Говорят, вълнуват се. Накрая викат да отивам при Борисов и да решаваме работата.

До това се свежда работата - кой ще да му цуне скута на Борисов. Колко по е големец, по на сгода е.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Това защото бацето е обрал каймака - всичкото вишист и градски? Той си вярва, ма на мен не ми се вярва чак да е принудена Нинова да се бие с него за каквото останало. Чудя се и тя ли го вярва? По-скоро избиратели и политици не могат да се намерят едни други на обширната ни територия. :))
Не зная кой стои в основата на проекта ГЕРБ. Но ми се струва, че е умен човек, даже повече. Това да прецениш кого да ръчнеш на поста за "Аз съм прост, и вие сте прости, затова се разбираме!" и кого да натовариш да тича аки конь по стъгди и паланки - изисква се умение и познаване на местната политическа действителност. След това да организираш "пипането на мускула" и тикането на залци със сол между мачлетата докато на заден план тичащият усвоява средните и низките етажи - също се иска подготовка. Това спокойно да разкарваш употребените и изхабени средна ръка фигури, които са концентрирали парата в свирката върху себе си - гениално. Може да е безсърдечно, но е гениално все едно.
Банши, тук няма никакъв въпрос на вяра. Това е стратегия и играчът е може би даже прекалено добър за размера на страната. Или е въпрос на лично забавление, или са ни дали като проект, не зная. Но нищо случайно няма.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
или са ни дали като проект, не зная. Но нищо случайно няма

Quote (selected)
И ето, писанието, което се написа: М'не, М'не, Т'кел, упарсин.   
Ето и значението на това нещо: М'не, Бог е преброил дните на твоето царство, и го е свършил;   
Т'кел, Претеглен си на везните, и си бил намерен недостатъчен;   
П'рес, Раздели се царството ти, и се даде на мидяните и персите.
(Даниил, 5:25-28)

 :'(

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
или са ни дали като проект, не зная. Но нищо случайно няма

Quote (selected)
И ето, писанието, което се написа: М'не, М'не, Т'кел, упарсин.   
Ето и значението на това нещо: М'не, Бог е преброил дните на твоето царство, и го е свършил;   
Т'кел, Претеглен си на везните, и си бил намерен недостатъчен;   
П'рес, Раздели се царството ти, и се даде на мидяните и персите.
(Даниил, 5:25-28)

 :'(
Дручко си е да знаеш, че Дарий Мидянина готви преврат и ти ще се облажиш от него, коги пророчестваш.  :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... и отде да знайш, че той пък мислил да облажи лъвовете с тебе  :sad-3295:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
... и отде да знайш, че той пък мислил да облажи лъвовете с тебе  :sad-3295:
:t0328: Важното е този, дето храни лъвовете, да ти е приятел. Имам предвид пазачът на зоопарка.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8082
    • Профил
Че името на немската фондация е добре известно.
 
Нищо особено няма в Цецо.
Някой който е навътре и познава клиантелата мое подбере след средната ръка пласьорчето барем неколко и по-добри от него.
 
Виж Боко е друга работа.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ааа, Цецоуу е брилянтен! Мечта е той! За водещия офицер. Понеже е абсолютно екзактен в изпълнението. Никаква инициатива. Никакви импровизации. Нулево его. Великият Изпълнител! Екзактно екзекутивен екзекутор. И-кюб му викайте. Ако водещият офицер и тези зад него са си написали домашното, Цецоуу е човекът. Той израсна, както би казал един мой приятел. Всякакви остатъци и наченки на споменатите инициативи, импровизации, изцепки и други вредности са почистени от добре сапунисания му мозък. Перфектен е. Любопитно ми е един ден, като си отслужи службата и му дръпнат щепсела, как ли ще изглежда. Горкичкият. Рискува тогава погрешно да го диагностицират с Алцхаймер.

Пешо

  • Гост
Мисля, че просто извърташ и бягаш от отговор.
В какво упрекваш БСП, че не са на власт ли ?
И за последно - какво стана с дребните предриемачи и чиновниците.
Съжалявам, ако е прозвучало като измъкване. БСП не са на власт поради собствените си пропуски в последното си управление.
Ммммм не. Ако имаш предвид пресловутия случай Пеевски, той е коалиционен проблем. Ако говориш за 'омразната триглава' - това е пропаганда.

Quote (selected)
Други масови избиратели освен дребните предприемачи и чиновниците просто няма. Работническата класа е атомизирана, лесно манипулируема, води се от каквото каже телевизорът.път.
Докато чиновниците и дребните предприемачи не гледат телевизор ? Това, ще прощаваш, е 'пальцем в небо'. И пак, без да се обиждаш, ще кажа, че погледът отдалеч заблуждава.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
"Не зная кой стои в основата на проекта ГЕРБ."

Баце го казва в прав текст кой: Използвам случая да благодаря за пореден път на фондация "Ханс Зайдел"... на нашите баварски приятели... много, много преди  ние да се формираме като такава партия, Те бяха преценили, че България има нужда от истинска центристко - дясна народна партия... и за това си харчат парите, вече сигурно 10 години, всеки месец за вас (младите гербари).

Коя е фондация "Ханс Зайдел" - това е американско НПО в Германия, тамошни соросоиди, ПП ГЕРБ е американска креатура и марионетка.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
Ето тук можете да видите видеото:

https://www.youtube.com/watch?v=ZD_defzNfs8
Вие си ги избрахте!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Коя е фондация "Ханс Зайдел" - това е американско НПО в Германия, тамошни соросоиди, ПП ГЕРБ е американска креатура и марионетка.
Това е германска основно държавно финансирана "НПО" от десния сектор. Получават пари от германското правителство, в нашия и подобни случаи да поддържат сродни партии. Доста време хранеха, а май все още дават нещо на родните "десни". Като видяха, че там е пълно блато, явно са финансирали и нещо което става - ГЕРБ. По същия начин немците финансираха и БСП и "лявото" с "Фридрих Еберт", пак с доста умерен успех. Сега финансират "Солидарна България" и прочие кръжоци, видимо без реален успех. Има и "Роза Люксембург" дето финансират най-левите "Барикада" и от сорта, пак с крайно умерен успех.
Кратък наръчник:
Ханс Зайдел - ХСС/ХДС (ГЕРБ, ДСБ, СДС и прочие... ...)
Фридрих Еберт - СДП (БСП, АБВ, "Солидарна България", профсъюзи и ... ...)
Роза Люксембург - Левите (Пак АБВ, Солидарна България, Барикада, леви "зелени" и прочие...)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8774
  • Fuck the EU
    • Профил
И всчки са под американски контрол, казвам контрол в американския смисъл - пълно подчинение и дистанционно управление.

Имаше едни разследвания, как германеца от Зайдел е намерил и проучил ББ, сега живеел в Калифорния. Не знам има ли го още в нета.

Няма нищо случайно, в което се случва у нас, кой американец го беше казал, в политиката нищо не е случайно, всичко е замислено и планирано предварително.
« Последна редакция: Февруари 03, 2019, 12:25:26 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
в политиката нищо не е случайно, всичко е замислено и планирано предварително

... и като така? Комай е нужно този, който иска да има успех в политиката и да остане в нея, да си дигне дирника от софрата и да иде в библиотеката. Образно казано. Да започне да мисли и да планира. Като начало, да попита и се вслуша в тези, дето мислят и планират, че това им е работата. Ама не. Няма да съм жив, да видя.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Ако някой още не е разбрал за какво всъщност иде реч,... няма смисъл да
чете.
https://russian-faith.com/culture-trends/homosexuals-persecuting-christians-in-america-do-you-feel-the-walls-closing-in

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Ако някой още не е разбрал за какво всъщност иде реч,... няма смисъл да
чете.
https://russian-faith.com/culture-trends/homosexuals-persecuting-christians-in-america-do-you-feel-the-walls-closing-in
Руската църква пак е сложила коня пред каруцата! Никой не натиска свещениците да женят или омъжват когото и да било. Това е тяхно решение. За еднополовите бракове си има граждански брак, който урежда техните отношения с ДЪРЖАВАТА. А тъй като църквата е отделена от държавата, църковен брак на еднополови двойки им е нужен колкото колело на риба.

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Комай е нужно този, който иска да има успех в политиката и да остане в нея, да си дигне дирника от софрата и да иде в библиотеката. Образно казано. Да започне да мисли и да планира. Като начало, да попита и се вслуша в тези, дето мислят и планират, че това им е работата. (Демек - в мен! В Мен! В МЕН, БЕ! ) Ама не. Няма да съм жив, да видя.
:sleazy-422:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11139
    • Профил
Колко хубаво звучи последното изречение от цитата ти миндербиндер.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
(Демек - в мен! В Мен! В МЕН, БЕ! )

Да, и в мен, също. Що? Проблем ли имаш с това?
« Последна редакция: Февруари 06, 2019, 08:17:04 от Firmin »

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
(Демек - в мен! В Мен! В МЕН, БЕ! )

Да, и в мен, също. Що? Проблем ли имаш с това?
Не, ТИ имаш проблем. Много ти личи.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
ТИ имаш проблем

И той е ...?  ???

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
ТИ имаш проблем

И той е ...?  ???
Комплекс за свръценност и неудовлетворени амбиции.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23687
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
(Демек - в мен! В Мен! В МЕН, БЕ! )

Да, и в мен, също. Що? Проблем ли имаш с това?
Ти проблем нямаш.
Проблем имат околните.
Много хубаво момче, ама да не ти е в къщи.
Това което ние успяваме да осъзнаем за 50-100 години е нищожна част от това което е осмислило човечеството.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Комплекс за свръценност и неудовлетворени амбиции.

... което ще рече, поне за един фен на Адлер, че най-вероятно съм компенсирал малоценностния си комплекс със средствата на фикцията до уравновесяването му със свръхценностния. Чудно, тогава, каква ли роля имат неудовлетворените амбиции. Предполага се, че като част от компенсацията съм ги удовлетворил или поне така съм си внушил, през фикцията.

Неее ... По-скоро така съм напреднал в компенсацията, че съм вече "отвъд" - хиперкомпенсиран до комплекс на превъзходство. А то ще рече, че и амбициите са вече зад гърба ми. Защото, всъщност, те са само средство. И понеже всичко опира до властта, поне според Адлер, то, най-вероятно, вече съм се научил да се възползвам от поне два от трите източника на власт, това по Гълбрайт - личността си и организацията. Превръщайки се в един от най-неприятните видове невротици - според шегата на един мой приятел в младежките ни години - "демонче с топорче".

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Комплекс за свръценност и неудовлетворени амбиции.

... което ще рече, поне за един фен на Адлер, че най-вероятно съм компенсирал малоценностния си комплекс със средствата на фикцията до уравновесяването му със свръхценностния. Чудно, тогава, каква ли роля имат неудовлетворените амбиции. Предполага се, че като част от компенсацията съм ги удовлетворил или поне така съм си внушил, през фикцията.

Неее ... По-скоро така съм напреднал в компенсацията, че съм вече "отвъд" - хиперкомпенсиран до комплекс на превъзходство. А то ще рече, че и амбициите са вече зад гърба ми. Защото, всъщност, те са само средство. И понеже всичко опира до властта, поне според Адлер, то, най-вероятно, вече съм се научил да се възползвам от поне два от трите източника на власт, това по Гълбрайт - личността си и организацията. Превръщайки се в един от най-неприятните видове невротици - според шегата на един мой приятел в младежките ни години - "демонче с топорче".
"На сто и петнайсетия подскок в стаята влетя моят съквартирант Витка Корнеев. Както винаги сутрин, той беше бодър, енергичен и дори добродушен. Плесна ме по голия гръб с мокра кърпа и започна да лети из стаята и да прави с ръце и с крака движения, като че ли плува бруст. Едновременно ми разказваше сънищата си и веднага ги тълкуваше според Фройд, Мерлин и според девицата Ленорман. Ходих да се измия, почистихме стаята и тръгнахме към столовата."
Абе вие друга работа освен да си чешете тълкуванията, нямате ли? То верно е зима и няма копане, ама поне можехме да разкостим на няколко ръце зародишите на предизборна кампания, да построим стройна и непротиворечива теория (ТМ- Ганий) коя партия кого ще бута и кого ще дави, пък да седнем като сериозни кибици да гледаме как (не) се сбъдват прогнозите!  :cool-1084: