Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 19:01:47

Автор Тема: Десетки арести при спецакция заради заплаха за националната сигурност  (Прочетена 7009 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Тва ще или кокошкарска работа за симулиране на дейност, или разчистване на сметки с цел осигуряване на мафиотско дълголетие

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Глей ти! За "хавала" било.
Впрочем, този номер още тамплиерите са го използвали, научен от арабите, покрай борбите за Светите места.

https://www.segabg.com/hot/43-ma-arestuvani-zaradi-prestupleniya-sreshtu-durzhavata

 :m1731:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Однако ...

Хванатите "сирийски граждани", любопитно ми е, салафити от Халифата ли са или пък са ... кюрди от ПКК.

Щото ... Ако е второто, то не намирам никаква, ама никаква връзка с това

http://epicenter.bg/article/Borisov-kam-turskiya-MVR-shef-Syuleyman-Soylu--Turtsiya-e-strategicheski-partnyor-i-priyatel-/173208/2/0

Е, има вариант и да са шиити от Хизбула, но ми се вижда по-малко вероятен. Те се оправят и без България. Сарафово беше по друга линия.

Чок觧

  • Гост
Однако ...

Хванатите "сирийски граждани", любопитно ми е, салафити от Халифата ли са или пък са ... кюрди от ПКК.

Щото ... Ако е второто, то не намирам никаква, ама никаква връзка с това

http://epicenter.bg/article/Borisov-kam-turskiya-MVR-shef-Syuleyman-Soylu--Turtsiya-e-strategicheski-partnyor-i-priyatel-/173208/2/0

Е, има вариант и да са шиити от Хизбула, но ми се вижда по-малко вероятен. Те се оправят и без България. Сарафово беше по друга линия.
"Салафиттите" от Халифата(Ислямска държава) са "малко близки" със САЩ и едва ли са те !  http://62.44.102.29/index.php?topic=45.msg13513#msg13513
Кюрдите от ПКК са пак хора на САЩ !
Шиитите от Хизбула се подкрепят от Иран и нямат активност извън региона - Ливан - Сирия - Израел -Иран .
По-скоро са сирийци , подкрепящи режима на Асад , които се опитват да го подпомогнат/финансират по някакъв начин , а това се санкционира от САЩ !
« Последна редакция: Януари 18, 2019, 14:42:03 от Чок觧 »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
По-скоро са сирийци , подкрепящи режима на Асад , които се опитват да го подпомогнат/финансират по някакъв начин , а това се санкционира от САЩ !

Едва ли. Асад е законен представител на Сирия. Не е обявен за терорист, доколкото знам. Освен това, твърди се, че е работено със специални служби от ЕС. Не САЩ, не Турция. Но пък и нашите служби не ни дължат точни данни, особено - класифицирана информация.

Най-банално ще е да са гюленисти.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9488
    • Профил
Те всички джамии с тия пари се построиха. Всичкото покръстване на циганите от Столипиново и не само с тия пари стана.
Добре правят.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен AzUrAL

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 2
    • Профил
Това си беше ясно още от началото, че е кьор-фишек.

Чок觧

  • Гост
Я , какво намерих във Фейсбука :
"До Ръководството на bTV
Дами и господа,
На 18 януари 2019 осъмнахме с новината, че след мащабна операция на Прокуратурата, ДАНС и МВР, в България е разбита "група от 43 лица, финансирала терористи чрез нерегламентирани парични преводи в особено големи размери". Едно от задържаните лица се казва Атеф Хсара, сириец.
Лицето Атеф Хсара е било гост в предавания на вашата телевизия, където е разказвал за репресиите, извършени от президента Башар Асад, срещу членове на опозицията в Сирия. По-конкретно, г-н Хсара твърди, че "Има над 50 000 арестувани, други са задържани, след ден-два ги връщат убити".
Изводът, които можем да си направим, е нерадостен. Ако г-н Хсара е поддръжник на сирийската опозиция, като в същото време е финансирал ислямистки терористични групировки, то между едните и другите може да се сложи знак за равенство. Сирийска опозиция = Ислямистки тероризъм. Това е теза, която аз и все повече хора защитаваме години наред, опирайки се на многобройни доказателства.
Въпросът ми към вас е следният. Ще се разграничи ли телевизията от лице, свързано с международния ислямистки тероризъм, на което е давала платформа в предаванията си, напълно в духа на либералната мейнстрийм пропаганда, а именно - че членовете на сирийската опозиция са носители на демократична кауза, която е в унисон с ценностите на цивилизования свят, а не ислямисти, борещи се за шериат?
За съжаление, паралелът със скорошния скандал в немското издание на Шпигел е неминуем. Напомням, че известен и многократно награждаван репортер беше хванат да публикува фалшиви новини за Сирия, като е отклонявал средства, предназначени за сирийски деца към личните си сметки. Показателното е, че този журналист бе разобличен не от редакторите на медията, а от турски фотограф. Неизбежен е въпросът ми и за качествения контрол, който всяка медия осъществява върху съдържанието. Има ли такъв, или е достатъчно журналистът да списва материали, отговарящи на "партийната линия"?
Мога ли да очаквам и отговор на писмото ми до вас от 25 октомври 2015 (ще го приложа отново в коментарите), изпратено по повод филма "Сирийска мозайка", съдържащо лъжовни твърдения и изкривени факти?"
В очакване на отговор,
Ирини Зикидис
https://btvnovinite.bg/222015131-Arabskata_prolet_v_Siriya_zatsikli_Koga_shte_sprat_kravoprolitiyata.html?fbclid=IwAR2j73EQ4rJoh67zeM7V7ofyZbK95nVWAG50aCxgVAkbBHsAa5uh28c-QJE

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Има официална организация в Европа спестяваща безобразните банкови такси за преводи от и за чужбина. Особено при преводи от Европа за към друг континент. Да, възможно е да е била тази "разкритата" от този сорт, но е трудно да се определи дали е дурдама или действителна акция. Или обаче, под натискът на банките - престъпното гнездо на глобализма - е възможно да се прави координирано услилие да се отстранят омразните конкуренти, изяждащи "легалните печалби" на банкерските хиени. В ЕС е регулирано да се взима само ЕДНА ТАКСА за паричен превод. Но най-често, както е в БГ, и тук си прибират определена сума.
 :pissed-891:
Колкото до последният постинг с писмото до БТВ, няма нищо чудно. Робовладелските информационни напъни - т.е. "медиите" им, са всеизвестно ВИНАГИ ЛЪЖЛИВИ. Ако някой им вярва - сам си е виновен.

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Миналата седмица се наложи да преведа в държава от ЕС 35 евро срещу... 30 евро такса.
Такса все  едно, че ще влачат на гръб 30 тона през границите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Quote (selected)
Има официална организация в Европа спестяваща безобразните банкови такси за преводи от и за чужбина. Особено при преводи от Европа за към друг континент. Да, възможно е да е била тази "разкритата" от този сорт, но е трудно да се определи дали е дурдама или действителна акция.
според публикацията таксата е около 5% от сумата, няма алтруизъм.