Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 01:29:12

Автор Тема: Прокуратурата атакува Йончева и с нарочно съобщение  (Прочетена 10018 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чок觧

  • Гост
https://www.segabg.com/hot/prokuraturata-atakuva-elena-yoncheva-i-narochno-suobshtenie?page=1
 Коментарите под статията са върли ! Полк. Дървингов ги прави на "бъзи и коприва" ! Навря Иежи , Сгуньо и още двама-трима на кучето у г*за !

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
 :aplause:
И кат’ се чуди на нещо тъпо, най–вероятно първата му реакция е “БА!”  :b0201:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Забавляват се добре.
Баце има основен аргумент, че Йончева получавала заплата.
Льошо!
Честни са само хонорарите за тролене, да си рискуваш живота по горещи точки това всеки го може.
За такъв труд не повече от минимална работна заплата. :peeing-2085: :wacky-3318:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Голям виц! Досега само мъже се опитваха да катурнат статуквото. Сега чакам да видя как две дами ще го направят с малко помощ. Виват!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Баце има основен аргумент, че Йончева получавала заплата.

Що? Той в ИПОН за бог да прости ли работеше?  ???

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Баце има основен аргумент, че Йончева получавала заплата.

Що? Той в ИПОН за бог да прости ли работеше?  ???
Аз ли да ти разказвам вица, дето след като го назначили един момък за полицай, след три месеца го извикали и питали той защо не ходи да си получава заплатата. А той рекъл, ама как, и заплата ли има? Аз реших, че като ми дадохте пистолет, нататък трябва сам да се оправям!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Не е за шеги работата.
От всички електронни медии напоително по два пъти на всяка емисия се съобщава "новината" под форма на "Йончева е обвинена в пране на пари..." като точките в случая са приблизително колкото и допълнителната информация която се дава.
Папа Док май наистина ще излезе "последователен демократ", а тонтонмакутите му юноши бледни членуващи в бойскаутски формации.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Чок觧

  • Гост

И Комарко си го бива !
https://www.segabg.com/touche/tush-01242019

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
То резултатите са видни.

Аз подобен филм съм гледала в най-стария форум, затова съм изключително предпазлива в контактите си с форумци - дори си пиша/говоря по телефона само с такива, които харесвам безусловно и съм преценила, че мога да им имам доверие. Форумна сбирка, на която присъстват хора, които не одобрявам по един или друг начин - никога не бих посетила. Казвала съм го и на Рогатия, между другото.Професорът би трябвало да знае горното, сам е ставал свидетел на предишни срамни сцени

Mr. Blonde

  • Гост

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ок! Спирам. Но, все си мисля, че няма да е зле да се отвори една тема, в която да се дават добри съвети за общуване и как да се предпазваш от съмнителни контакти. Ей, тъй ...по принцип :nuts:

Mr. Blue

  • Гост
Ок! Спирам. Но, все си мисля, че няма да е зле да се отвори една тема, в която да се дават добри съвети за общуване и как да се предпазваш от съмнителни контакти. Ей, тъй ...по принцип :nuts:
ОК, отворете в Теми на форумците-идеята е добра !

Неактивен gogin

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 64
    • Профил
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 14:07:29 от gogin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
"Ако някога в живота си съм правила нещо нередно, с какъв акъл ще тръгна да правя разследване за всички корупционни схеми в България, да събирам документи, да сигнализирам прокуратурата? Как го прави човек, ако е извършил нещо нередно? Той няма да има смелостта. Целта е да бъда омаскарена, публично унижена, сплашена. Така работят мутрите, това е бандитска разправа", казва Йончева.

Тя споделя пред медията, че никой не е говорил с нея да бъде включена в листата на кандидатите за евродепутати, каквито слухове вървят отдавна. "А и аз не искам да мисля това. Защото в момента емоционално и физически съм вкарана в тази история с прокуратурата и ще излъжа ако кажа, че не ми влияе. Те с това дело могат всичко да направят, могат например да ме вкарат 8 месеца в следствието. Аз не допускам, че ще го направят, но допускам, че е възможно. Защото в работата ми като депутат и журналист тепърва много неща ще показвам. Знам доколко това ще ги притесни".

http://epicenter.bg/article/Elena-Yoncheva--Pravya-novo-razsledvane--koeto-shte-pritesni-upravlyavashtite--Teparva-mnogo-neshta-shte-pokazv/173721/2/0

Алоууу, на Позитаноооо, кое от това, де писах, не стана, а?

Сега да ви видя каква защита ще организирате на Йончева. Понеже ви предупреждавах, а сигурен съм - и много други, че ще я ударят с пълна сила. Вие какво направихте, за да се подготвите и да я защитите? Питам. Да се изтъпаните с кахърни сурати около нея в парламента не е достатъчно, не стига.

Това е политическа репресия по учебник. И с това - мегаскандал. А да видим как ще се справите, колко ви бива. Вчера проф. Мирчев го рече - ГЕРБ се гръмнаха в крака с тази репресия. При добра реакция тази репресия може да ни даде необходимия не дори наказателен, а протестен вот, с който да надделеем над ГЕРБ през май.

Ако с ресурсите на партията и с подкрепа на честните хора в страната не успеем да се преборим за общественик от ранга на Йончева, то как нашите по места да имат смелостта да громят далаверите на ГЕРБ, да секат опорите, връз които се крепи властта им.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
"Можем заедно не само да осъдим авторитарния режим на Борисов в България. Можем заедно да го отхвърлим", призова лидерката на БСП и от ГЕРБ избухнаха.

Quote (selected)
http://epicenter.bg/article/Ninova-shte-svalya-rezhima-na-Borisov--GERB-skochi-sreshtu-rechta-y/173715/2/48

Добре! Този път Нинова е на мястото си и реакцията и е точна.  :aplause: По този начин, още!  :way_to_go-1308:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Тъкмо се канех да ти го постна и ти се справи сам :D

Интересно как глиганчетата ще отиграят ситуацията чрез подставените си лица в прокуратурата, дали ще вземат страна или ще оставят шебеците да си изконсумират сами помията
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 14:32:31 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ще вземат страна (ако съм разбрал правилно кои са глиганчетата - Пеевски енд ко).

Медиите му са ясни в това.

Quote (selected)
https://www.monitor.bg/bg/a/view/nov-zalp-fejkove-sreshtu-peevski-za-da-skrijat-aferite-na-joncheva-obzor-155530

Quote (selected)
https://pik.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%88%D0%B5%D0%B2-%D1%81-%D1%86%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BD-%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B2-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-news814536.html

Считат, че е човек на Цветан Василев - а то ще рече, че е легитимна за отстрел цел. Понеже не е ясно какво е отношението спрямо Станишев, то се застраховаха с жълтени в посока колко е долна Йончева и как майката на Сергей, бог да я прости, никак не я харесвала, но пък Моника, пак според нея, била готина. Както и в чии обятия и кога Елена прежалила Станишев.

Че тези не подбират средства, хич не е новина. И точно заради това, че са тъй предвидими, нашите на Позитано трябваше да се подготвят отрано и добре. Дано да са, впрочем.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
за мен засилването на йончева в посока брюксел е грешка - тя има много добро поле за изява тук. на мен /не знам дали само на мен/ брюксел ми се вижда като тих и спокоен пристан за пенсионирани политици - вършат нещо, дето е важно, ама тук то твърде не ни интересува, и в този смисъл бсп ще се лиши от сериозна атакуваща фигура.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Засилването й в посока на вниманието на Брюксел аз го разбирам не под формата на евродепутат, а като комбинация две едно - един от малкото качествените журналисти от европейски мащаб, срещу когото се води репресия от овладените от подлогите на енп органи на съдебната власт. Последните обект на дългогодишно наблюдение и критика от страна на ЕС. Муци отсекъде! А, ако и глиганчетата вземат страната на боци - Доган отново ще стане герой на порциите

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
в този смисъл бсп ще се лиши от сериозна атакуваща фигура

Иди да кажеш на приятелчетата ти на Позитано, че съм писал (отново) следното:

Не можеш да пратиш на мисия стратегически бомбардировач без прикритие от изтребители. Освен ако не си се примирил, че мисията е самоубийствена. Това се е правило, когато стратегическите бомбардировачи са летели на височини, недостъпни за изтребителите. Не е такъв случая, види се.

Освен това, да използваш стратегически бомбардировачи като фронтови или като щурмови самолети, е акт на отчаяние. Не е добра тактика. И е лоша стратегия. На това учи опитът.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Парадоксално, но с оглед развитията, ще трябва да включим Йончева в листата. Нямаме избор. Така приемаме боя на мястото на сражението, щото твърдим, че сме го избрали за генерално сражение, поне към днешна дата, поне на думи. Ако я оттеглим, ще рече, че сме повлияни от репресията и не поемаме риска в костовашкия стил - "ами ако е виновна ...".

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Декларация от името на ПГ на „БСП за България”

Quote (selected)
Уважаеми български граждани,

През 2014г. беше обявен фалитът на Корпоративна търговска банка. През 2017г. прокурорът Иван Гешев обяви, че в модела КТБ са разкрити връзки на политици, които са получавали нерегламентирано пари в брой, по нареждане на Цветан Василев. Веднага написах писмо до Специализираната прокуратура и поискахме имената на тези политици да бъдат обявени публично. Сега е края на януари 2019 г. и както сами знаете нито един политик не е обявен публично и срещу него не е започнало разследване. За това пък беше повдигнато обвинение на колегата и журналист Елена Йончева. И се питаме - защо сега, след 5 години?

Уважаеми българи , за 5 години Елена Йончева нито веднъж не е викана, не е разпитвана и не й е дадено право да обясни и да представи документи и доказателства. За 5 години никой около разследването КТБ не е чувал за името на Елена Йончева. Стои въпросът защо точно сега и точно на нея се случва това? Защото това е политически процес, а не наказателен, това е репресия заради нейната смелост да изнесе случаите на кражби и корупция в България, на оградата с Турция, „Кумгейт” в Хасково, строителството на пътища и да си позволи да започне разследване за къщата на един политик в Барселона, както и да го осъди за лъжа. Това е причината днес Елена Йончева да е подложена на тази репресия.

Ние всички стоим зад нея, и ПГ на „БСП за България”, и БСП. Няма да позволим върху нея да се упражнява натиск и ще я подкрепим с всички възможности, които имаме, като партия и като нейни колеги. От днес привличаме и международна подкрепа, като изпращаме писма с пълната информация за случващото се до посолствата на ЕС, до Международната федерация на журналистите, Европейската федерация на журналистите, Репортери без граници, които ни отреждат ужасното 111 - то място по свобода на медиите, по време на управлението на Бойко Борисов.

Този въпрос, уважаеми българи, не е просто за защита на Елена Йончева, той е симптоматичен въпрос за няколко неща. КТБ е ярък пример за задкулисие, сливане на власт и пари, на мафия и управление и истинските виновници няма да бъдат разкрити и наказани. Те стоят и сега отзад, в това задкулисие, и продължават да разграбват КТБ, за която вие платихте от джоба си. Второ - това е моделът на прехода, който за съжаление продължава и днес, и на който две години предлагаме да сложим край. Това обаче е и трети въпрос, не за Елена Йончева, а за държавността, защото грубо потъпква принципите за разделение на властите – изпълнителната власт използва част от съдебната за политическа репресия. Това са последните опити на една авторитарна власт да използва всички мерки, за да се спаси. Това е образ и на друг елемент на правовата, демократична и конституционна България – да се отнеме всяка свобода на словото, на различното мнение, да се накаже този, който критикува и има смелостта да показва корупцията на властта. Това е и тест за съпротивителните сили на нашето общество.

Благодарим на Съюза на българските журналисти, Клъстър за свободно слово, на хилядите хора, които се обадиха на нас и на нея, за да изразят подкрепа. Вие показахте, че обществото има съпротивителни сили и можем заедно, не само да осъдим авторитарния режим на Борисов в България, можем заедно да го отхвърлим.
:smokin:

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
http://glasove.com/categories/novini/news/vezhdi-rashidov-za-elena-joncheva-s-kradeni-pari-ne-se-pravi-slava
Гнусно.
"Аз съм потърпевш от КТБ. Парите в КТБ не са парите на Цветан Василев, а са парите на българските вложители. Един от тях съм аз". Това заяви от кулоарите на Народното събрание в ефира на Нова тв председателят на културната комисия Вежди Рашидов. "Източването на КТБ има много лица. С пълното ми уважение, г-жа Йончева трябва да знае, че с крадени пари не се прави слава. Това са нашите пари. Темата е много чувствителна за много хора.",

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
строителството на пътища

 Мисля, това бе, което реши нещата. Независимия преглед на това строителство ще разкрие механизма и мащаба на ресурсното обезпечаване (финансиране) на политическата машина ГЕРБ. Ние всички се упражняваме в това да наричаме ГЕРБ ОПГ, но не подхождаме към нея като към ОПГ. Ефикасният, извлечен от практиката, съвет на ФБР, например, е да се проследят паричните потоци.Схемата е корпуционна. Но схемата е и авторитарна, основана на търговия с влияние и незаконно финансиране. И понеже е корупционна и авторитарна едновременно, то тя е централизирана. Което я прави лесно проследима. Уви, не и със средствата на правовата държава - прокуратура, следствие, служби за сигурност (финансово разузнаване). Те, за съжаление, вече са овладяни. Остава средството на разследващата журналистика, сачетано с гражданския натиск и протест. Затова и Йончева е мишена на репресията. Прекалено близо стигна.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
 Гнусно, я! Ама не казва как той успя да си върне милиончетата  от там за разлика от много дребен народец, дето изгърмя. Да ти кажа, професоре, аз съм много доволна, че куп нещастници се отрекоха от левите идеи и се намърдаха за огризки от друга трапеза. Сега мога спокойно да си живея с мисълта, че нямам нищо общо с такива плазмодии - неудобството се изпари.

Фирмин, при добро желание краденето от строителството може много лесно да се докаже, ако има желание. Ще ти дам един жокер - в европейската правна рамка (намери си сам директивата) е предвидена разпоредба, която дава възможност докладите изготвени от ОЛАФ по различни казуси да могат да бъдат допустими и използвани в контекста на водените съдебни и административни производства, както и да имат същата тежест като докладите, изготвени от националните служби! На всичкото отгоре и родната прокуратура е страна, като това е скрепено със споразумение - отиваш на сайта на МВР и четеш!Доклади на ОЛАФ за кражбите на опг-то има достатъчно - всичко е въпрос на желание от страна на тези, дето вече 10 години им висят над главите и дето се водят за уж божем магистрати
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 15:46:03 от Асол »

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Quote (selected)
Нинова обяви, че "ще сваля режима на Борисов", ГЕРБ скочиха като ужилени
Автор: Гласове

Декларация на Корнелия Нинова в защита на Елена Йончева заради обвинението ѝ в пране на пари от КТБ разбуни духовете в пленарната зала. Тя обвини управляващите, че погазват разделението на властите и използват съдебната власт за политическа. По думите ѝ пет години никой не бил чувал името на Елена Йончева около разследването за фалиралата КТБ, а изведнъж въпросът излязъл на дневен ред, защото процесът бил политически, а не наказателен, предаде Канал 3.

Всичкото тук http://glasove.com/categories/novini/news/burya-v-parlamenta-ninova-obyavi-che-shte-svalya-rezhima-na-borisov-gerb-skochiha-kato-uzhileni - струва си да се прочетат пренията след това.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
.... Да ти кажа, професоре, аз съм много доволна, че куп нещастници се отрекоха от левите идеи и се намърдаха за огризки от друга трапеза.
Това е интересен поглед върху някои проблеми на модерната (след 1980) българска (и не само) интелигенция (виж и съседната стая).  Надявам се уважаема, да не правите аналогия например с френските интелектуалци (посочвам само Ив Монтан, имената им са много), прегърнали лявата идея, величали Сталин Й.В. и след това отрекли се

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Полковник,
в случая не ми прави впечатление простотията на Веждю и арогантността му да обявява че бил потърпевш.Потърпевш, ама от ония превилигированите, дето с цесии им разрешиха да си извадят парите от банката, която вожда им и още няколко авери успешно успяха да дофалират, за да я оберат.
Това е гнус.
Още по голям гнус е друго - прочети коментарите под статията и то забележи - във в. Гласове!!!
Вестника, дето сме се гъбаркали с него до преди някоя година.
Какво стана, а?
Виж какви коментари се леят под жалките пасквилчета пускани от СЕГА и ги сравни с коментарите под този гьон.
Жалка история!
Къде е Ганий, да го опише?
Аз не мога.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост
Видях, Джузепе, видях.
През последните месеци се информирам повече от този сайт отколкото от газетата, жалко - старичък съм след 15 години да сменям навиците си, а?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Доклади на ОЛАФ за кражбите на опг-то има достатъчно

Честно казано, в това не съм много сигурен. Включително, в тесен смисъл, за магистралите. Но пък ако такива доклади има, де дремат наште в парламента да ги поискат и извадят. И в европарламента, разбира се.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Quote (selected)
Но пък ако такива доклади има, де дремат наште в парламента да ги поискат и извадят.

Това е много добър въпрос, но аз си го обяснявам с няколко неща: независимо, че вече 10 години кесим в ЕС, първо - броят се на пръсти хората, които разбират материята и знаят къде да търсят и какво да искат (Михалевски, лека му пръст, беше най-добър), второ - липса на желание и трето - допускам, че все пак Елена Йончева е изявила желание да разбере, получила е жокерите и затова е атаката срещу нея. Защо си мисля така, ами защото прочетох много внимателно накъде се е насочила и къде е тръгнала да пита - това обяснява и атаката срещу нея.
А, да не забравя - докладите на ОЛАФ се водят класифицирана информация, но със сигурност има възможност да ги видиш - стига  да знаеш какво искаш и какво да търсиш
Да ти дам и още един жокер - за създаването на т. нар. "европейска прокуратура" ОЛАФ настояваше от майна си време, точно защото трудно се оправяха с кражбите от еврофондовете, заради разни местни тарикатлъци не само у нас. Забележи - подобен приоритет съществува в решението на Националния съвет на БСП за евроизборите

Всичките тези неща, които си пишем са абсолютно официална и публична информация - важното е какво да четеш и къде да го търсиш, щото писано бол, ама същественото трудно се вижда от неподготвени хора
« Последна редакция: Януари 25, 2019, 16:13:29 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
ама същественото трудно се вижда от неподготвени хора

Ами ... да ги подготвят тогава. Нали ходят на "училище за политици". Заедно.  8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Ходят на ядене и пиене и слушат глупотевини в стил "налапан с ценности цвък" - на това ходят. Нали ги обучават разни "частници/нпо-та", дето разбират по-малко и от тях. Между другото, сега е идеалният момент (евроизборите) корупцията в еврофондовете да се раздуе на мах и Станишев да я развее от името на ПЕС, още повече че гербавите безобразия са оставали без внимание със съдействието на ишиаса и европейското му семейство. Този инструмент, ако не са луди, ще го използват, щото в повечето държави от ЕС - най-личните крадци на фондове са основно от ЕНП :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Шест за срока, шест за годината!
 :0014:
И да, нищо няма да развее песоглавеца.Той затова е там.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Що се хилиш?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11131
    • Профил
Щото много обичам нещата да се казват на разбираем език, кратко и изчерпателно.
Не ти правя комплимент, но ти и още една дама - симпли, сте ми пример, който ако ме попитат кое е противоположното на цвък - ще кажа един от двата ника!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Quote (selected)
важното е какво да четеш и къде да го търсиш, щото писано бол
да де, сегашната мода е да се удавя съществената информация в куп безсмислици.

Quote (selected)
Иди да кажеш на приятелчетата ти на Позитано, че съм писал (отново) следното:
фирмин, ходи се скрий някъде.

хинт: колкото ти ще хукнеш, толко и аз. отделно, че си тотално заблуден, ако наистина си мислиш, че познавам някого на позитано.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
фирмин, ходи се скрий някъде.

Що, бе! Данмъ търсът вечи?  :bluegrab:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
де да ги знам, ама ти се скрий. и една тапа на г*за сложи - като във вица за заека и учтивия лос.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Добъррр дееенннн!


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Хъм...я виж тук...

Quote (selected)
Който се опитва да копае окопи между БСП и европейското социалистическо семейство, стреля в крака си, заяви пред медиите президентът на ПЕС Сергей Станишев в кулоарите на 49-ия конгрес на БСП.

 

Станишев бе призован за коментар заради изискването кандидатите за евродепутати да са против Истанбулската конвенция.

 

Според президента на ПЕС има два риска пред доброто представяне на червените на евровота.

Първата е ние самите да подарим на ГЕРБ победата, каза Станишев. А втората - социалистите да не постигнат добра мобилизация.

Президентът на ПЕС припомни речта на премиера и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов точно преди седмица в същата зала 3 на НДК, където се проведе националното съвещание на ГЕРБ. ГЕРБ имат реални притеснения, обърна внимание Станишев.

Той посочи и друго - ден, след като Борисов вербално е нападнал Елена Йончева, тя се е сдобила с обвинение от прокуратурата.

 

Очаквайте подробности!

Както вече казах, ще е луд, ако не го използва

И тук

Quote (selected)
30 години спойката между пари и политика дърпа конците на държавата.

Държавата е превзета от малцина, този модел не може да бъде кърпен, той трябва да бъде сменен.

Това бяха две от основните тези на лидера на БСП Корнелия Нинова в словото й пред 49-ия конгрес на БСП.

България е в клинична демографска смърт, изтъкна в конгреса си лидерът на БСП.

ГЕРБ са десетгодишно минало и провалено настояще, а нашият разговор днес е за бъдещето, бе категорична Нинова.

Премиерът Борисов е неспособен да овладее ситуацията, макар че в ключов момент винаги получава помощ от ДПС, смята Нинова.

 ГЕРБ ни превърна в премиерска република. Днешната изпълнителна власт използва съдебната, за да преследва опонентите си.

Всичко това доби конкретен израз в политическия процес срещу Елена Йончева. Защото си позволи да започне проверка вярна ли е информацията, че проемиерът на България има къща в Барселона.
И тя е наказана, не със съдебен процес, а с политически. Предлагам конгресът да излезе с декларация за Елена Йончева.

Елена прави разследване, в което ще докаже с документи и свидетели корупция по най-високите етажи на властта. Там става въпрос за сговор в МС на министри за корупция.

 
« Последна редакция: Януари 26, 2019, 10:52:27 от Асол »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
На вниманието на Фирмин!

Quote (selected)
Бих искала да ви разкажа историята за един бос, бос, който управлява мафия, който е известен с това, че най-добре, най-гъвкаво усвоява европейски средства.

Таза започна словото си пред 49-ия конгрес на БСП депутатът Елена Йончева.

Тя бе посрещната с аплодисменти в зала 3 на НДК. Множеството притихна, слушайки сагата за боса. След изказването си Йончева бе изпратена също с аплодисменти, а цялата зала стана на крака.

И избухнаха аплодисменти, когато Йончева разкри кой е босът - босът на сицилианската мафия.

Какво направи босът на България, който 10 години управлява нашата Родина, попита от трибуната тя.

С милиардите, които получихме от Брюксел, днес трябваше да имаме европейски пътища, европейско здравеопазване, изтъкна тя.

Къде сме днес - най-неграмотните в Европа, а бяхме в челните редици, каза Йончева.

И припомни, че през 2006 г. сме наравно с Франция по свобода на медиите, а днес сме близо до Конго, извън Европа сме.

За една седмица 4 завода напуснаха България, 2000 души останаха без работа, каза още тя. И обърна внимание, че те са отишли в съседна Румъния.

Хиляди напускат България от зор, защото няма никаква надежда. Стигнахме на дъното на ЕС по всички показатели, каза още Елена Йончева.

11 млрд. евро на година е грабежът в България, цитира данни на ОЛАФ тя.

Тази част от историята на България ще бъде запомнена като "режимът". Трябва да сме единни, защото те ще извадят голямата бухалка, ще се опитват да ни изнудват и рекетират, каза тя.