Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:34:41

Автор Тема: Прес–конференция: Отчет на президента Радев за 2–годишния му мандат  (Прочетена 38431 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
А аз мисля, че всичко у нас зависи от Началниците.
Борбите между Началниците ще решат какво ще стане с техните инструменти Тръмп, Меркел и Макрон, как ще реагират на това Русия и Китай, и чак тогава инструментите у нас (на антиглобалистите) ще получат указания за действие или изчакване.
За съжаление началниците винаги имат последната дума.
 :bluegrab:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Началниците имат много думи, но Последната дума е на Началника.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Много се смях, Бареков при Кеворкян, още го имаше по телевизията, пита го, ти с какви правиш политическия си проект, о-о, всякакви взимаме - цигани, турци... Кевроркян: Абе, остави тия работи, евреи, евреи, без евреи не става! Бареков се стъписа за секунда: Аз бе, аз, баба ми е.

Цитирам по памет.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ако БСП сама не може да спечели изборите, на Радев ще му се наложи да направи партия.
Няма друг вариант да свалят Борисов от власт.

Quote (selected)
А аз мисля, че всичко у нас зависи от Началниците.

Онзи ден бях написал нещо, после го изтрих. Щото щяхте пак да се упражнявате на тема обсесията на Firmin Нинова, а нямаше да помислите.

Истината е, че Радев даде шанс на Нинова. Но тя не се справи. БСП продължава да изостава от ГЕРБ. Личният рейтинг на Нинова пада с темпа на спада на рейтинга на Борисов. Нинова постигна временно примирие в БСП, с оглед изборната година, но подкрепата и в БСП е далеч-далеч по-слаба от тази на Борисов в ГЕРБ. Нинова даде на предстоящите избори за ЕП роля, която те нямат - да бъдат вот на недоверие към управлението на ГЕРБ. Което е игра ва банк на слаба карта. Тя обяви за решаващ битка, която ще се състои на терен, който противникът и предпочита. При това - лишена от ключов съюзник като ПЕС. Докато ГЕРБ ще получи пълната подкрепа на ЕНП, с всичките и ресурси. Местните съюзници също никак не са консолидирани около БСП, а при разлики от десети в процента, до които може да се стигне, техните капки ще липсват в чашата накрая.

Нинова пропиля шансовете си, независимо дали го осъзнава или не. Когато протестът срещу тъпните на Борисов и патриотите беше най-мощен, вместо да консолидира партията и да я поведе, тя се занимаваше с вътрепартийни борби, стремейки се да овладее БСП изцяло. Вместо това, извърши непростими неща и спечели си омразата на посмъртни врагове, които накрая ще я унищожат. Те не са се отказали. Просто търпеливо чакат момента. Отмъщението им ще е жестоко.

Колкото до началниците, след избора на ЕП, който едва ли ще е чак толкова различен от предходния, традиционните играчи ПЕС и ЕНП ще са изправени пред фрагментирания му състав, който трябва да консолидират, за да може ЕП да си изпълнява все пак функциите. Което отново води до, може би този път не тъй цинично явна, но скрита, ефективна коалиция на ПЕС и ЕНП. Въпреки основателните опасения на Станишев, че ЕНП ще се съюзи с национал-популистите, това едва ли ще се хареса на началниците. Началниците са глобалисти, караулът още не се е сменил там, а ЕС е глобалистка конструкция по структурата си. ЕС трябва да бъде преведен през кризата на доверие. Поведението на основните играчи е знак - Франция и Германия препотвърдиха брачните си клетви. Ядрото остава здраво. Останалите нека бъдат тъй добри да се подредят в орбитите си. ЕНП няма да предпочете пред ПЕС национал-популистите за стратегически партньор, защото по основния стратегически въпрос - съдбата на ЕС - техният евроскептицизъм ги дискриминира.

Прочее, Борисов може да почувства стола си разклатен и скърцащ, ако в сделката на ЕНП с ПЕС, начело със Станишев, властта в България се окаже офсетче. Но пък що му е на Станишев да дава власт на Нинова? След всички унижения и проблеми, които му създаде?

Остават началниците във Вашингтон. Надеждите на Нинова са свързани с тях, навярно. Че избраният от нея национал-популистки курс е в синхорн с този на бъдещия националистически интернационал, нежели на ПЕС и Социнтерна? Дали ще е достатъчно? При подозрението, че БСП продължава да се чете в списъка на Държавния департамент като инструмент на руските "гибридчики". Предстои да видим. Тук нека вметна и факта, че ДПС избра САЩ за свой протектор, възползвайки се от трудните отношения на Вашингтон и Анкара. Защото Доган знае какво му мисли Ердоган. Позицията им в сделката за Ф-16 е ясен маркер. Те са "последователни евроатлантици", за разлика от "непоследователния евроатлантик" в Анкара, дето, о ужас!, си колаборира с Путин, както в Сирия така и по енергийните проекти на Юг.

Партията "на Радев", вече ви споменах, по мое мнение, ще е стратегически пост-Тръмп про-американска. Радев е по-близък, по ред причини с демократите в САЩ, нежели с тръмпистките републиканци. Което ще е интересно. Щото демократите са радикални анти-путинисти. А туй ще рече, че руснаците ще са доста резервирани към проекта. Въпреки, че досега Радев е демонстрирал уважение и добронамереност към Русия, но без никакво раболепие.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Добър анализ на Фирмин.

Има какво да се допълни, но за сега не е така видно. Считам, че два основни фактора, от поне четири и подгласници, могат да преобърнат картината. А тя, поне в Европа което ни засяга най-много и е най-натопорчена, е повече от неясна в перспектива. Основно заради пълният контрол над майн-стрийм медиите. А от там - към успешен контрол за пълното до оглупяване на плебса. Виждаме какви успешни резултати имат достигнати в Западна Европа - параден пример бившата ГФР с "меченцата" спрямо останалото единствено трезво ГДР-население...

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Ако БСП сама не може да спечели изборите, на Радев ще му се наложи да направи партия.
Няма друг вариант да свалят Борисов от власт.

Quote (selected)
А аз мисля, че всичко у нас зависи от Началниците.

Онзи ден бях написал нещо, после го изтрих. Щото щяхте пак да се упражнявате на тема обсесията на Firmin Нинова, а нямаше да помислите.
Така е. След толкова плювни по Корнелия на човек му става безинтересно и прескача коментарите ти, щом види името Нинова. За което вина имаш само ти.

Quote (selected)
Истината е, че Радев даде шанс на Нинова. Но тя не се справи.
Ами, как да се справи, след като една камара съпартийци (между които и ти) направиха и продължават да правят всичко възможно за да я провалят ?  Как да се справи ?

Quote (selected)
Нинова пропиля шансовете си, независимо дали го осъзнава или не. Когато протестът срещу тъпните на Борисов и патриотите беше най-мощен, вместо да консолидира партията и да я поведе, тя се занимаваше с вътрепартийни борби, стремейки се да овладее БСП изцяло.
Не Нинова пропиля шансовете - вие, партийната вътрешна опозиция - ги попиляхте с борбите си за власт. Вие, вътрешната опозиция - я принудихте да се занимава с вътрепартийни борби. Вие сте тези, които пречите на консолидацията на партията.

И вие сте тези, върху които ще легне цялата вина и отговорност, ако БСП се провали на предстоящите избори.


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Не Нинова пропиля шансовете - вие, партийната вътрешна опозиция - ги попиляхте с борбите си за власт. Вие, вътрешната опозиция - я принудихте да се занимава с вътрепартийни борби. Вие сте тези, които пречите на консолидацията на партията.

И вие сте тези, върху които ще легне цялата вина и отговорност, ако БСП се провали на предстоящите избори.

Това не е верно. Не че има значение, де. Важното е, че виновникът е намерен и посочен. Само дето привилегията да посочват и наказват виновни имат победителите. А на Нинова победите все още и предстоят, надяваме се. Или пък не.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Мината в БСП заложиха брокерите на влияние, които наложиха Нинова при един твърде спорен и оспорен избор - Гергов и Овчаров решиха избора и с тежестта на пловдивските и софийските делегати от клиентелата им, които ги последваха. "Нищо лично", както Овчаров цинично вметна на победения Миков.

Ясно беше още тогава, че част от БСП никога няма да приеме и да последва костовашка приватизаторка в боя. Никога! И който я сложи там, отпред, твърде добре го знае. Следователно, или е искал да се разправи с тази част от БСП, използвайки Нинова като маша, която после, употребена, да изхвърли, или пък си е мислел, че може да помине и без нея. Е, успех, "другари" панаирджии!
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 11:01:30 от Firmin »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11065
    • Профил
Фирмин, не се иска от вас, "низвергнатите" да влизате в боя следвайки "костовашката приватизаторка".
Поне не пречете.
Само че вие и това не можете.
Не можете!
До сега не сте показали какво можете, но берекет версин, че поне това показвате - какво не можете.Не можете да не пречите.
Разбира се не индивидуализирам.
Визирам групичката ви.
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 11:33:04 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Фирмин, това което не ми се изясни е Станишев ще подпише че против ИК или как?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Мината в БСП заложиха брокерите на влияние, които наложиха Нинова при един твърде спорен и оспорен избор - Гергов и Овчаров.

Фирмин, и децата вече знаят отношението ти към Нинова. И да, Нинова играе „ва банк”, за което от мен – chapeau:t2015:

Само че ти още не си осветлил нас кого от посочените по–горе двама претенденти  си подкрепил или /ако не си гласувал/ би подкрепил за преЦедателското място в БСП – Гочиту или Р.Овч.:cool-1084:

П.П. А с анализа ти, който Айса е пофалил по–горе, съм почти съгласна и аз.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
А аз въобще не съм съгласен. Фирмин сипе манипулация след манипулация.
Радев бил близък до демократ. партия в Щатите по ред причини ... Какви причини и откъде-накъде ?
БСП щяла да загуби евроизборите в Б-я, щото се била конфронтирала с ПЕС. Лъжа. От това, че БСП е срещу джендъризма на ПЕС, само печели сред българите. За щастие, педерастите и лесбийките в Б-я са далеч по-малко, отколкото му се иска на Фирмин. Не сме с етнокултурните особености на "морските народи".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Не знам и не ме интересува как Нинова е станала председател на БСП.
Явно не е имало нарушение на устава при избора и.
По мое скромно мнение тя е по-ефективна от Станишев и Миков взети заедни и повдигнати на квадрат.
А  както се оказа, в тия деидеологизирани времена това е най-важното за една партия.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А аз въобще не съм съгласен.

Казах ПОЧТИ, Нор. Наистина трябваше да бъда по–конкретна. Тъй като имах предвид коментара му за ЕС, който единствено ме интересува в този контекст:

Колкото до началниците, след избора на ЕП, който едва ли ще е чак толкова различен от предходния, традиционните играчи ПЕС и ЕНП ще са изправени пред фрагментирания му състав, който трябва да консолидират, за да може ЕП да си изпълнява все пак функциите. Което отново води до, може би този път не тъй цинично явна, но скрита, ефективна коалиция на ПЕС и ЕНП. Въпреки основателните опасения на Станишев, че ЕНП ще се съюзи с национал-популистите, това едва ли ще се хареса на началниците. Началниците са глобалисти, караулът още не се е сменил там, а ЕС е глобалистка конструкция по структурата си. ЕС трябва да бъде преведен през кризата на доверие. Поведението на основните играчи е знак - Франция и Германия препотвърдиха брачните си клетви. Ядрото остава здраво. Останалите нека бъдат тъй добри да се подредят в орбитите си. ЕНП няма да предпочете пред ПЕС национал-популистите за стратегически партньор, защото по основния стратегически въпрос - съдбата на ЕС - техният евроскептицизъм ги дискриминира.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Не знам и не ме интересува как Нинова е станала председател на БСП.
Явно не е имало нарушение на устава при избора и.
По мое скромно мнение тя е по-ефективна от Станишев и Миков взети заедни и повдигнати на квадрат.
А  както се оказа, в тия деидеологизирани времена това е най-важното за една партия.

По мое скромно мнение също, Бачи. А останалото не ме интересува.

А тъй като Фирмин все плюе Нинова, ше му задам отново горния си въпрос:

Ти за кого от другите двама претенденти си, Фирмин? За Гочиту или за Р.Овч.:m1924:
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 14:20:30 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Мината в БСП заложиха брокерите на влияние, които наложиха Нинова при един твърде спорен и оспорен избор - Гергов и Овчаров решиха избора и с тежестта на пловдивските и софийските делегати от клиентелата им, които ги последваха. "Нищо лично", както Овчаров цинично вметна на победения Миков.
не знам дали това е вярно или не, пък и не ме интересува чак толкова. обаче цялото ти творчество крещи, че ти и съмишлениците ти нито можете да приемате загубата, нито можете да отстъпите встрани, като бърни сандърс например. не, ти и другите като теб трябва да продължите да съскате и плюете. виж се само каква глупости си тропнал:
Quote (selected)
Когато протестът срещу тъпните на Борисов и патриотите беше най-мощен, вместо да консолидира партията и да я поведе, тя се занимаваше с вътрепартийни борби, стремейки се да овладее БСП изцяло.
как нинова да консолидира партията и да я поведе, като в момента, в който ти обърне гръб, и ти ще ѝ натресеш сапьорската лопатка? как? консолидацията в случая може да стане само и единствено с обединение зад лидера. да ти дам ли бърни сандърс пак за пример?

другата глупост - ако пес ще се хваща с енп, то защо да гласувам за тях? за следващия ишиасаджия? как ще стимулираш ти лично някой, който засега не смята да гласува, да отиде и да гласува за пес, респективно бсп? защо за бсп, а не за герб, нали според теб няма значение?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А аз въобще не съм съгласен. Фирмин сипе манипулация след манипулация.
Радев бил близък до демократ. партия в Щатите по ред причини ... Какви причини и откъде-накъде ?
БСП щяла да загуби евроизборите в Б-я, щото се била конфронтирала с ПЕС. Лъжа. От това, че БСП е срещу джендъризма на ПЕС, само печели сред българите. За щастие, педерастите и лесбийките в Б-я са далеч по-малко, отколкото му се иска на Фирмин. Не сме с етнокултурните особености на "морските народи".

Чудя се, при пълната липса на реципрочност, дали си струва въобще да ти отговарям. Това е форум. Всеки идва тук и носи нещо, а получава друго в замяна. Какво получавам аз в замяна на това, което ти давам, тук? Обиди. Мръсотии. Хомофобски изцепки. Простотия. Невежество.

Дори да приемем, че сипя манипулации, което не е вярно. Какъв е смисълът от тях? Ти си тъй високо интелигентен, че си недосегаем за тях. Макар че, вероятно, аз съм забравил повече за техниката на манипулация, отколкото ти някога ще научиш.

Прочее, Радев и демократите. Мнение на експерт, съществено по-подготвен от теб:

Quote (selected)
https://dnes.dir.bg/politika/klintan-boyan-%D1%87ukov-prezidentat-radev-26408484

Моето мнение: Радев пое риск. Но и направи стратегически залог. Запитай се защо и как. Кой беше в Белия дом, когато Радев се кандидатира. Кои бяха първите, които го подкрепиха. Явно. Но, вероятно, и тайно. Къде се е обучавал? С чий екип е работил, докато е командвал ВВС?

Етнокултурната особеност на "корабните народи" е, че са създали метод за мислене и познание. Ама това няма да ти е интересно. Що ти е? Ти си добре и така.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Фирмин, това което не ми се изясни е Станишев ще подпише че против ИК или как?

Не знам.

Знам аз какво бих направил на негово място. Няма да подпиша срещу ИК. Няма да подпиша срещу ПЕС, на която съм председател. Ще се кандидатирам за представител на Република България в ЕП по реда на чл.151 на Изборния кодекс. С инициативен комитет. И ще поискам подкрепящите платформата на ПЕС (включваща и Истанбулската конвенция) леви да ме подкрепят. Елементарно, Уотсън.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
как ще стимулираш ти лично някой, който засега не смята да гласува, да отиде и да гласува за пес, респективно бсп?

ПЕС и БСП на ТЕЗИ избори - это две большие разницы, както казват в Одеса. Може да се окаже, че има начин да гласувам за ПЕС, не-респективно БСП.

Не мисля да предавам Европа на фашизоидите без бой. Сигурно има и други такива като мен.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
как нинова да консолидира партията и да я поведе, като в момента, в който ти обърне гръб, и ти ще ѝ натресеш сапьорската лопатка?

Това е неверно, злепоставящо и обидно. Всъщност, бих и натресъл сапьорната лопатка и в лицето.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Поне не пречете.

Че защо да го правим? Нинова е противник като всеки друг. И за по-малко от нейните поразии в БСП съм "цепил глави".

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Цитат на: Nor1...
Чудя се, при пълната липса на реципрочност, дали си струва въобще да ти отговарям. Това е форум. Всеки идва тук и носи нещо, а получава друго в замяна. Какво получавам аз в замяна на това, което ти давам, тук? Обиди. Мръсотии. Хомофобски изцепки. Простотия. Невежество.
Дори да приемем, че сипя манипулации, което не е вярно. Какъв е смисълът от тях? Ти си тъй високо интелигентен, че си недосегаем за тях. Макар че, вероятно, аз съм забравил повече за техниката на манипулация, отколкото ти някога ще научиш.
В замяна на това, което даваш тук (манипулации, хомосексуалофилия, безкрайни дървени философствания) получаваш точно това, което заслужаваш.
Oтносно високата ми интелигентност си напълно прав. Недосегаем съм за манипулации, тъй като съм по-голям майстор в осветяването им, отколкото ти в създаването им  :smokin:

Прочее, Радев и демократите. Мнение на експерт, съществено по-подготвен от теб:
Quote (selected)
https://dnes.dir.bg/politika/klintan-boyan-%D1%87ukov-prezidentat-radev-26408484
Моето мнение: Радев пое риск. Но и направи стратегически залог. Запитай се защо и как. Кой беше в Белия дом, когато Радев се кандидатира. Кои бяха първите, които го подкрепиха. Явно. Но, вероятно, и тайно. Къде се е обучавал? С чий екип е работил, докато е командвал ВВС?
"Прочее, Радев и демократите":
Радев спечели срещу Цачева, която беше издигната от либерастите. И причината да не посмеят да приложат срещу него гербавия си специалитет с бюлетините е точно фактът, че Тръмп спечели.

Етнокултурната особеност на "корабните народи" е, че са създали метод за мислене и познание. Ама това няма да ти е интересно. Що ти е? Ти си добре и така.
"Koрабните народи" не са създали нищо, защото крадците могат само да крадат, а не да създават.
И народите не живеят по кораби. По кораби живеят пиратите. Които пирати са грабили както материални блага, така и историята, религията, легендите, научните достижения и културата на истинските народи. На траките, египтяните и левантийците. Народ са станали, чак когато са слезли от корабите поне за малко и са се смесили с траките в западна Мала Азия и южна Европа.

« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 16:07:39 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
научните достижения и културата на истинските народи. На траките

Сигурно има и такива. Даже ценни. Но са пропуснали да ги запишат траките. Безписмени, щото.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Не са пропуснали, записали са ги. Като гръцки. Критско-Минойската култура и Линеар А.
Ама не са гръцки, ами присвоени от гърците. Всъщност на гърците от възникването им до днес това им е единственото занимание - да крадат, да лъжат и да вземат "заеми", които никога не връщат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
А преведи "Булгар! Булга-ар!" на тракийски, де. "Трак! Тра-ак!" ли е или как.  :smokin:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
А преведи ахейци, дорийци, йонийци, еолийци и пр. на елини  :nuts:
Преведи и елини на ромеи и обратно  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

gossinger

  • Гост
 :t3726: :t3741:

Ако толкова много ви се иска да обсъждате културното влияние между траки и гърци, направете отделна тема. Тази е за нещо друго.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
как ще стимулираш ти лично някой, който засега не смята да гласува, да отиде и да гласува за пес, респективно бсп?

ПЕС и БСП на ТЕЗИ избори - это две большие разницы, както казват в Одеса. Може да се окаже, че има начин да гласувам за ПЕС, не-респективно БСП.
социалдемократите живи ли са още? щото ако искаш пес, то трябва да гласуваш за бсп или за тях. а те нямат потенциал да изпратят евродепутат. следователно да гласуваш за тях е все едно да си хвърлиш гласа на вятъра.

иначе, благодаря за признанието, че не знаеш как да убедиш някой неутрален да гласува за партията, на която си член.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Поне не пречете.

Че защо да го правим? Нинова е противник като всеки друг. И за по-малко от нейните поразии в БСП съм "цепил глави".
да бе, баси - поразия след поразия прави, съживи партията, спечели президенстките избори, удвои броя депутати, тормози баце като таквоз. как да не ѝ нацепиш една лопатка на такава, нали?

кои точно са "нейните поразии в БСП"?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
да бе, баси - поразия след поразия прави, съживи партията, спечели президенстките избори, удвои броя депутати, тормози баце като таквоз. как да не ѝ нацепиш една лопатка на такава, нали?

кои точно са "нейните поразии в БСП"?
То ти си си отговорил, джанъм, "съживи партията, спечели президенстките избори, удвои броя депутати, тормози баце като таквоз". Вместо да повтаря "Ах колко би било добре да ...., обаче ..."
 :smokin:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Интересно колко чевръста е модерацията .
Аха да коментираш някоя "свещена крава" и мнението се разтваря в небитието.
Ще си гледаме кравата.
От нея верно полза няма, нито месо, нито кожа и млякото и също не се ползва.
Разрешено е само да се радваш на това което пусне под опашката.
Поне тор ( биологичната не бога на викингите ) няма да ни липсва.
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 18:48:28 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Знам аз какво бих направил на негово място. Няма да подпиша срещу ИК. Няма да подпиша срещу ПЕС, на която съм председател. Ще се кандидатирам за представител на Република България в ЕП по реда на чл.151 на Изборния кодекс. С инициативен комитет. И ще поискам подкрепящите платформата на ПЕС (включваща и Истанбулската конвенция) леви да ме подкрепят. Елементарно, Уотсън.
Похвално, че шефът на една партия няма да подпише срещу нея - не трябва да се плюе в кладенеца, от който си пил вода.
Обаче същият този шеф ДЪРЖИ да бъде избран. Съответно няма да избере този път, който описваш по-горе. Мога да заложа любимия си гергеф, че няма!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Съответно няма да избере този път, който описваш по-горе. Мога да заложа любимия си гергеф, че няма!

И, разбира се, прогнозата ти се основава на познаване на избирателната система, метода Хеър-Ниймаер, оценка на очакваната избирателна активност и националната избирателна квота на представител на Република България в Европейския парламент. Нали? Не бих си помислил друго. ???

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Съответно няма да избере този път, който описваш по-горе. Мога да заложа любимия си гергеф, че няма!

И, разбира се, прогнозата ти се основава на познаване на избирателната система, метода Хеър-Ниймаер, оценка на очакваната избирателна активност и националната избирателна квота на представител на Република България в Европейския парламент. Нали? Не бих си помислил друго. ???
Наречи го женска интуиция. И да видим кое от двете ще се окаже работещо.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Съответно няма да избере този път, който описваш по-горе. Мога да заложа любимия си гергеф, че няма!

И, разбира се, прогнозата ти се основава на познаване на избирателната система, метода Хеър-Ниймаер, оценка на очакваната избирателна активност и националната избирателна квота на представител на Република България в Европейския парламент. Нали? Не бих си помислил друго. ???
Наречи го женска интуиция. И да видим кое от двете ще се окаже работещо.

Ще си мериш женската интуиция с тази на Фирмин? :scared-3306:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Знам аз какво бих направил на негово място. Няма да подпиша срещу ИК. Няма да подпиша срещу ПЕС, на която съм председател. Ще се кандидатирам за представител на Република България в ЕП по реда на чл.151 на Изборния кодекс. С инициативен комитет. И ще поискам подкрепящите платформата на ПЕС (включваща и Истанбулската конвенция) леви да ме подкрепят. Елементарно, Уотсън.
Супер  :way_to_go-1308: Надявам се да постъпи точно така  :yes-1289:
Ама едва ли  :t2407:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ааа, разберете се, де! 67 е на път да разочарова Nor1.

Не е въпрос на интуиция, а на разчет. Разчет, който открива възможност, а с това - алтернатива.

При ниска избирателна активност електоралната тежест на активни малцинства или на ентусиазирани активисти нараства.

Ако Сергей наистина вярва в нещата, около които ПЕС се обедини в Лисабон, България е добро място да се бори за тях. Риск, разбира се има, но поемането му едва ли ще се оцени като безразсъдство или глупост в ПЕС. Пък и на БСП, водена от Нинова и ко, трезво погледнато, ще и е едно гайле по-малко.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
ще и е едно гайле по-малко.

Едно малко гайле ама за Баце.
Разцепете  БСП на 10 отделни кандидатури и после си мерете рейтингите.
Със СДС да кажем :m1731:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Ако Сергей наистина вярва в нещата, около които ПЕС се обедини в Лисабон, България е добро място да се бори за тях. Риск, разбира се има, но поемането му едва ли ще се оцени като безразсъдство или глупост в ПЕС. Пък и на БСП, водена от Нинова и ко, трезво погледнато, ще и е едно гайле по-малко.
нали се сещаш, че това директно означава курс на изгонване на бсп от пес? ако станишев иска открита война - да, това е начина.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Едно малко гайле ама за Баце.
Разцепете  БСП на 10 отделни кандидатури и после си мерете рейтингите.

Приказки на едро. Без разчет, обаче. Ако Станишев и БСП са в отделни листи, то, първо, тези, които ненавиждат Станишев няма да имат пречка да гласуват за БСП - форумите са пълни с такива пишман леви, де си кинат ризите и се кълнят, че няма да гласуват за БСП, ако Сергей е в партийната листа. На БСП няма да и се налага да обяснява къде е председателят на ПЕС и що не и е в листата, начело. Второ, тези, които подкрепят Истанбулската конвенция и не биха гласували за БСП с този и яростен курс срещу нея, ще могат да гласуват за ПЕС, която я подкрепя, в лицето на председателя и. Отделно от това, тези, които искат да го начукат на Нинова, все пак ще излязат на изборите и ще подкрепят ПЕС и председателя и, с които тя е в конфликт. А ГЕРБ ще го бият здраво и едните, и другите. По това те нямат различия.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Ааа, разберете се, де! 67 е на път да разочарова Nor1.
Аз защо ще разочаровам Nor1? Напротив, и той мисли, че няма да стане тая.
Виж, той се надява Станишев да избере твоята идея.  :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
нали се сещаш, че това директно означава курс на изгонване на бсп от пес? ако станишев иска открита война - да, това е начина.

Това не го разбрах. Обясни ми го.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Ааа, разберете се, де! 67 е на път да разочарова Nor1.
Аз защо ще разочаровам Nor1? Напротив, и той мисли, че няма да стане тая.
Виж, той се надява Станишев да избере твоята идея.  :cool-1084:
Разбира се  :yes-1289:

Още една плоска и несполучлива фирминова манипулация  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Едно малко гайле ама за Баце.
Разцепете  БСП на 10 отделни кандидатури и после си мерете рейтингите.

Приказки на едро. Без разчет, обаче. Ако Станишев и БСП са в отделни листи, то, първо, тези, които ненавиждат Станишев няма да имат пречка да гласуват за БСП - форумите са пълни с такива пишман леви, де си кинат ризите и се кълнят, че няма да гласуват за БСП, ако Сергей е в партийната листа. На БСП няма да и се налага да обяснява къде е председателят на ПЕС и що не и е в листата, начело. Второ, тези, които подкрепят Истанбулската конвенция и не биха гласували за БСП с този и яростен курс срещу нея, ще могат да гласуват за ПЕС, която я подкрепя, в лицето на председателя и. Отделно от това, тези, които искат да го начукат на Нинова, все пак ще излязат на изборите и ще подкрепят ПЕС и председателя и, с които тя е в конфликт. А ГЕРБ ще го бият здраво и едните, и другите. По това те нямат различия.

БСП ако не иска да се обяснява на Българите ще страда.
А тези дето искате да го начукате на Нинова и да гласувате отделно и да гласувате тайно за герб пак ще си останете псевдо леви но пък  истински леваци.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
ако председателят на пес игнорира партията си и се кандидатира като независим, това означава декларация за несъвместимост на станишев /пес/ с партията му. и за мен е явна заявка за развод - както между станишев и бсп, така и между бсп и пес.

от друга страна, ако по някаква причина не попадне в листите на бсп, тогава да. тогава това ще е решение на нс на бсп и нинова няма да има какво да се черви - решението, че и стенограмата с причините за него, би трябвало да са достъпни за станишев.

от трета страна, ако го включат в листата, поддръжниците му могат да ползват преференцията. и да пуснат вот за бсп, с преференция за станишев, а не за /омразната им/ нинова.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А тези дето искате да го начукате на Нинова и да гласувате отделно и да гласувате тайно за герб пак ще си останете псевдо леви но пък  истински леваци.

Мисля, точно ти си наясно през къде ми е мнението ти. Кой е ляв, кой псевдо ляв, кой левичар, а кой левак ще се разбере. Но ти нямаш общо с това.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Почвам да се радвам, че нямам нищо общо.
На кой му се живее в гнездо на предатели.
За сведение да не стане грешка.
Разискваме лявото като мястото в парламента, не лявата сексуалната ориентация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
от трета страна, ако го включат в листата, поддръжниците му могат да ползват преференцията. и да пуснат вот за бсп, с преференция за станишев, а не за /омразната им/ нинова.
Ами ако много хора не искат да гласуват за БСП точно заради Станишев ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
ако председателят на пес игнорира партията си и се кандидатира като независим, това означава декларация за несъвместимост на станишев /пес/ с партията му. и за мен е явна заявка за развод - както между станишев и бсп, така и между бсп и пес.

Независимо кой колко мрази Станишев, ти, надявам се, си наясно, че не той и мястото му в листата е проблемът. Предполагаме, че и за БСП, и за ПЕС, въпросът с Истанбулската конвенция е принципен. Моята позиция я знаете, още от Другото място. Независимо в коя листа се кандидатира Станишев, аз за БСП, с тази платформа, на тези избори няма да гласувам. Както и членовете на моето семейство. Въпрос на принцип. Ще търся друга листа на ПЕС. Ако няма, ще търся листа на Българската левица. Ако няма, ще търся друга лява листа, която излиза с платформа, към която нямам резерви.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Интересно  стана!
Значи все пак Нинова е овладяла партията и сега ...... напускат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Ако Станишев и БСП са в отделни листи, то, първо, тези, които ненавиждат Станишев няма да имат пречка да гласуват за БСП - форумите са пълни с такива пишман леви, де си кинат ризите и се кълнят, че няма да гласуват за БСП, ако Сергей е в партийната листа. На БСП няма да и се налага да обяснява къде е председателят на ПЕС и що не и е в листата, начело. Второ, тези, които подкрепят Истанбулската конвенция и не биха гласували за БСП с този и яростен курс срещу нея, ще могат да гласуват за ПЕС, която я подкрепя, в лицето на председателя и. Отделно от това, тези, които искат да го начукат на Нинова, все пак ще излязат на изборите и ще подкрепят ПЕС и председателя и, с които тя е в конфликт. А ГЕРБ ще го бият здраво и едните, и другите. По това те нямат различия.
Тук имам едно раздвоение. Ще ми се Хубавата Елена да е в листите редом със Станишев, та да се види кой и какво. От друга страна изземването на Хубавото Ленче от българския политически живот ще е загуба за България.
 
Затова предлагам кой с каквото може да дадем едно рамо на Фирмин, белким Сергей Станишев се кандидатира отделно, уповавайки се на разчетите на ентусиазираните си поклонници. Тамън ще се свършат две неща с един удар - преброяване на дивите зайци пишман левите и истинските леви у партията и околопартийното пространство. Винаги ще има гъбари, но от това вече не може да се избяга, затова да се задоволим с малко!
Станишев независим о муерте! :ive_got_it-1379:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
станишев по-скоро ще влезе от гражданската квота на герб, отколкото като независим. и това /би трябвало да/ му е ясно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Предполагаме, че и за БСП, и за ПЕС, въпросът с Истанбулската конвенция е принципен.
а ако освен "принципен" сложим и прилагателни като "противоконституционен"? или си склонен да забравиш за решението на кс? бсп няма право да хареса стамбулската. навремето в програмите на партиите трябваше да няма противоконституционни елементи, сега не знам как е.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Участие на Станишев в листата на БСП, при тези условия, е безпринципно и унизително за ПЕС. Единственият начин, запазващ достойнството на Станишев, на ПЕС, а и на БСП (щото нищо достойно няма в това да унижаваш садистично лидера на политическото семейство, на което принадлежиш), е инициативен комитет и независим кандидат. Ако със свое поведение си допринесъл идването на враждебните към ПЕС Нинова и ко на власт в БСП, ще си платиш цената. Чашата няма да те подмине, колкото и да ти е горчива.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
а ако освен "принципен" сложим и прилагателни като "противоконституционен"? или си склонен да забравиш за решението на кс? бсп няма право да хареса стамбулската. навремето в програмите на партиите трябваше да няма противоконституционни елементи, сега не знам как е.

Но нищо не пречи да поставиш промяната на Конституцията в тази и част в своята политическа програма. Ако наистина вярваш, че това е правилното.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Що си мислиш, че песоглавците ще ги подмине горчивата чаша ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
щото нищо достойно няма в това да унижаваш садистично лидера на политическото семейство, на което принадлежиш
Като не го избереш, например, от което по-страшно унижение ПЕС не познава! Или поне не му осигуриш избираемо място, което си е същото, щото той се грижи в ПЕС за всички, а те, черните неблагодарници, една синекура не щат да му осигурят!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
а ако освен "принципен" сложим и прилагателни като "противоконституционен"? или си склонен да забравиш за решението на кс? бсп няма право да хареса стамбулската. навремето в програмите на партиите трябваше да няма противоконституционни елементи, сега не знам как е.

Но нищо не пречи да поставиш промяната на Конституцията в тази и част в своята политическа програма. Ако наистина вярваш, че това е правилното.
но ако не си поставил в програмата промяна на конституцията, имаш ли право в нея да включваш подкрепа на противоконституционна конвенция?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
Участие на Станишев в листата на БСП, при тези условия, е безпринципно и унизително за ПЕС.
при кои условия? пазарлъците свършиха ли вече? не е ли малко раничко още?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Музиката напред, зад музиката циганите, хамалите и нежните души със знаме като дъга. Начело, дигнат на ръце, със засукани мустаци, с наточена сапьорска лопатка в ръка и накривена шапка... кой мислите? - Сам бай ви Ф.
 :smokin:
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 21:48:36 от Калинчо »