Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:04:51

Автор Тема: Прес–конференция: Отчет на президента Радев за 2–годишния му мандат  (Прочетена 38451 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Бре, Калинчо, кат да си бил там, батювото. Така го нарисува.  :D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Е, как няма да са ПЕС-оглавци, кога ги води ПЕС, който е во главе на цялата група! Неудачна абревиатура и това си е, като на Пернишката Магнаурска Школа!

Пешо

  • Гост
Quote (selected)
Независимо в коя листа се кандидатира Станишев, аз за БСП, с тази платформа, на тези избори няма да гласувам. Както и членовете на моето семейство. Въпрос на принцип. Ще търся друга листа на ПЕС. Ако няма, ще търся листа на Българската левица. Ако няма, ще търся друга лява листа, която излиза с платформа, към която нямам резерви.
'Достойна' позиция за партиен член. Отзарана бях писал нещо в смисъл, че най-вредни за БСП са такива нейни членове като др. фирмин.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Глей ти! Хубави, леви хора събрани и ни един от БСП там.

https://baricada.org/2019/02/01/sreshta-turnovo/

 :aplause: :way_to_go-1308:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Отзарана бях писал нещо в смисъл, че най-вредни за БСП са такива нейни членове като др. фирмин.

Нищо, де. То нали твойта полезност за БСП компенсира мойта вредност.  :i_sheepish:

Mr. Blue

  • Гост
Темата за БСП и Нинова не беше ли другаде?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Темата за БСП и Нинова не беше ли другаде?
Ами не, тя е преносима. Където Фирмин, там и темата. Не съм сигурна дали е възможно изобщо да се промени това.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Отзарана бях писал нещо в смисъл, че най-вредни за БСП са такива нейни членове като др. фирмин.

Айда сопрете се малко де!
И ти, и още пет-шест, дето се разлаяхте кат разбеснели.
Сосем изтрещехте!
Тоя бил вреден за БСПто, вие сал  полезни.
Не приемам страшно много от съжденията на Фирмина. Чини ми се, че греши.
Ама ти и тебеподобните го запрашихте сосем болшевишката.

Е те, още един критикар!

Музиката напред, зад музиката циганите, хамалите и нежните души със знаме като дъга. Начело, дигнат на ръце, със засукани мустаци, с наточена сапьорска лопатка в ръка и накривена шапка... кой мислите? - Сам бай ви Ф.
 :smokin:

Ами не критикувайте от страни вътрешнопартийната БСП опозиция. Влизайте в тая партия, па я прекроявайте по свой образ и подобие...
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 22:23:41 от Bacho Кольо »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Отзарана бях писал нещо в смисъл, че най-вредни за БСП са такива нейни членове като др. фирмин.

Айда сопрете се малко де!
И ти, и още пет-шест, дето се разлаяхте кат разбеснели.
Сосем изтрещехте!
Тоя бил вреден за БСПто, вие сал  полезни.
Не приемам страшно много от съжденията на Фирмина. Чини ми се, че греши.
Ама ти и тебеподобните го запрашихте сосем болшевишката.
Че то и Вършецкия е по-полезен за БСП, поне консолидира партията. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Не съм сигурна дали е възможно изобщо да се промени това.

Може, разбира се. Закотвяме Firmin на място злачно, място прохладно, де няма никаква болка, скръб и въздишка.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
Ако БСП сама не може да спечели изборите, на Радев ще му се наложи да направи партия.
Няма друг вариант да свалят Борисов от власт.

Quote (selected)
А аз мисля, че всичко у нас зависи от Началниците.

Онзи ден бях написал нещо, после го изтрих. Щото щяхте пак да се упражнявате на тема обсесията на Firmin Нинова, а нямаше да помислите.

Истината е, че Радев даде шанс на Нинова. Но тя не се справи. БСП продължава да изостава от ГЕРБ. Личният рейтинг на Нинова пада с темпа на спада на рейтинга на Борисов. Нинова постигна временно примирие в БСП, с оглед изборната година, но подкрепата и в БСП е далеч-далеч по-слаба от тази на Борисов в ГЕРБ. Нинова даде на предстоящите избори за ЕП роля, която те нямат - да бъдат вот на недоверие към управлението на ГЕРБ. Което е игра ва банк на слаба карта. Тя обяви за решаващ битка, която ще се състои на терен, който противникът и предпочита. При това - лишена от ключов съюзник като ПЕС. Докато ГЕРБ ще получи пълната подкрепа на ЕНП, с всичките и ресурси. Местните съюзници също никак не са консолидирани около БСП, а при разлики от десети в процента, до които може да се стигне, техните капки ще липсват в чашата накрая.

Нинова пропиля шансовете си, независимо дали го осъзнава или не. Когато протестът срещу тъпните на Борисов и патриотите беше най-мощен, вместо да консолидира партията и да я поведе, тя се занимаваше с вътрепартийни борби, стремейки се да овладее БСП изцяло. Вместо това, извърши непростими неща и спечели си омразата на посмъртни врагове, които накрая ще я унищожат. Те не са се отказали. Просто търпеливо чакат момента. Отмъщението им ще е жестоко.

Колкото до началниците, след избора на ЕП, който едва ли ще е чак толкова различен от предходния, традиционните играчи ПЕС и ЕНП ще са изправени пред фрагментирания му състав, който трябва да консолидират, за да може ЕП да си изпълнява все пак функциите. Което отново води до, може би този път не тъй цинично явна, но скрита, ефективна коалиция на ПЕС и ЕНП. Въпреки основателните опасения на Станишев, че ЕНП ще се съюзи с национал-популистите, това едва ли ще се хареса на началниците. Началниците са глобалисти, караулът още не се е сменил там, а ЕС е глобалистка конструкция по структурата си. ЕС трябва да бъде преведен през кризата на доверие. Поведението на основните играчи е знак - Франция и Германия препотвърдиха брачните си клетви. Ядрото остава здраво. Останалите нека бъдат тъй добри да се подредят в орбитите си. ЕНП няма да предпочете пред ПЕС национал-популистите за стратегически партньор, защото по основния стратегически въпрос - съдбата на ЕС - техният евроскептицизъм ги дискриминира.

Прочее, Борисов може да почувства стола си разклатен и скърцащ, ако в сделката на ЕНП с ПЕС, начело със Станишев, властта в България се окаже офсетче. Но пък що му е на Станишев да дава власт на Нинова? След всички унижения и проблеми, които му създаде?

Остават началниците във Вашингтон. Надеждите на Нинова са свързани с тях, навярно. Че избраният от нея национал-популистки курс е в синхорн с този на бъдещия националистически интернационал, нежели на ПЕС и Социнтерна? Дали ще е достатъчно? При подозрението, че БСП продължава да се чете в списъка на Държавния департамент като инструмент на руските "гибридчики". Предстои да видим. Тук нека вметна и факта, че ДПС избра САЩ за свой протектор, възползвайки се от трудните отношения на Вашингтон и Анкара. Защото Доган знае какво му мисли Ердоган. Позицията им в сделката за Ф-16 е ясен маркер. Те са "последователни евроатлантици", за разлика от "непоследователния евроатлантик" в Анкара, дето, о ужас!, си колаборира с Путин, както в Сирия така и по енергийните проекти на Юг.

...
този път браво Фирмин!
колкото й пъти да си споменал Нинова, си  заслужава
споделям,че пропиля шансовете си, защото не разбра,че не може да мръдне Борисов по този начин, защото това е неговият начин и неговата игра, нейното поведение е винаги отиграване
но е твърде възможно да не знае друг начин, или дори да няма друг начин, което предполага очакване на Началниците
но - да се конфронтираш с председателя на ПЕС, да изтървеш възможност, която е в ръката ти, е доста голяма глупост дори за Нинова

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Че то и Вършецкия е по-полезен за БСП, поне консолидира партията. :beer-405:

Всички сме се изреждали да се присмиваме на Вършецкия - и вкупом и поединичнио.
Само, че досега поне десет пъти е успявал да консолидира подопечните си.

Впрочем, със свито сърце очаквам още негови успехи.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЦЦ е по-полезен  за БСП от тукашния агитатор, защото консолидира БСП.
За ГЕРБ в друга тема. и аз като теб имам опасения.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Надявам се, не аз съм "тукашния агитатор"? Аз не ставам за агитатор. Агитаторът трябва да послъгва. Аз търся истината. И като я намеря, не я спестявам. Широките народни маси по тези места не обичат истината. Идва им в повече. Травмира ги. "Тукашния анализатор" може да заредите със същия отровен заряд, но поне ще е малко по-близо до истината.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил

но - да се конфронтираш с председателя на ПЕС, да изтървеш възможност, която е в ръката ти, е доста голяма глупост дори за Нинова

А вместо да говорим приказки на аба, не е ли по-редно да се опитаме да отговорим на въпроса кой с кого се конфронтира:
Нинова с председателя на ПЕС или председателят на ПЕС с мнозинството от съпартийците си?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Глей ти! Хубави, леви хора събрани и ни един от БСП там.
БСП взема над 10 милиона годишно субсидия и няма нужда да се гърчи за няколко трохи от ФРЛ или ФФЕ. А някои от хубавите леви хора преди това бозаеха и от небезизвестната ОО.  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Quote (selected)
Темата за БСП и Нинова не беше ли другаде?
Темата и за полет до Марс да е, най-накрая пак опира до БСП и Нинова.  :m0941:

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Надявам се, не аз съм "тукашния агитатор"? Аз не ставам за агитатор. Агитаторът трябва да послъгва. Аз търся истината. И като я намеря, не я спестявам. Широките народни маси по тези места не обичат истината. Идва им в повече. Травмира ги. "Тукашния анализатор" може да заредите със същия отровен заряд, но поне ще е малко по-близо до истината.

Много добро оправдание за досегашните неуспехи.
Иначе какъв майстор на пропагандата, дето бил забравл повече от колкото други са научили.
СМЕХ.
Матриала прост, калпав......
Къде ли съм го чувал?
Да не сте посещавали същите курсове по агитация?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
или председателят на ПЕС с мнозинството от съпартийците си?

Председателят на ПЕС не само е добре, но даже и трябва, да надхвърли националната "специфика". Съпартийците на Станишев са от Партията на европейските социалисти. И той не е конфронтиран с мнозинството от тях, а те са милиони, а даже напротив. Доверието, което са му гласували, го задължава за това.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
СИРИЗА в ПЕС ли е? :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Аз търся истината. И като я намеря, не я спестявам.
и в търсене на истината се озоваваш до доказани лъжци. нали така. и като те питам що с лъжи, що не с истината - се покриваш.

търсиш, без съмнение.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
Не съм сигурна дали е възможно изобщо да се промени това.

Може, разбира се. Закотвяме Firmin на място злачно, място прохладно, де няма никаква болка, скръб и въздишка.
Е, не така де, то на Софийския цирк построиха негова си сграда едно време!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
А някои от хубавите леви хора преди това бозаеха и от небезизвестната ОО.  :smokin:

А, не, бе. Ама то, щото едни други хубави леви хора бозаеха от Костов, без значение той що за бозка им е подавал.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Иначе какъв майстор на пропагандата, дето бил забравл повече от колкото други са научили.
СМЕХ.

Въздухар, аз не използвам техниките за манипулация срещу другарите и съгражданите си, а срещу враговете. Това е оръжие, независимо какво невежата ти глава отбира от него.
Тук освен Станишев друг другар не си споменал с добро и конвенцията за различните съграждани.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Quote (selected)
Що си мислиш, че песоглавците ще ги подмине горчивата чаша ?
Нямам обичая да наричам "песоглавци" другарите си от тук до Лисабон, щото на някой си фашизоиден нискочел хомофоб това название му се види твърде остроумно.
Всичките ти другари ли са педерасти като теб ?

П.П. Налага се да го напиша отново, защото беше изтрито от модератор.
А нямам намерение някой да си помисли, че ще си премълча.
Впрочем, ако пак бъде изтрито, пак ще го напиша.
Ако бъде "охладен", като мине "охлаждането", пак ще го напиша. И т.н.
До окончателното охлаждане. От което не ми пука.

Ами, няма проблем, готово. Виждам, че имате твърде много насъбрана ярост. Починете си, успокойте се и ако почувствате желание да спазвате правилата на форума, заповядайте пак.
« Последна редакция: Февруари 01, 2019, 23:00:48 от Mr. Blonde »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
СИРИЗА в ПЕС ли е?

Не. Но Ципрас е бил на форуми на ПЕС и поддържат съвсем другарски отношения. Със СИРИЗА е Българската левица.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Председателят на ПЕС не само е добре, но даже и трябва, да надхвърли националната "специфика". Съпартийците на Станишев са от Партията на европейските социалисти. И той не е конфронтиран с мнозинството от тях, а те са милиони, а даже напротив. Доверието, което са му гласували, го задължава за това.
Тогава какъв е проблемът да си го избират онези съпартийци, като с тези той е конфронтиран? Оглавява ПЕС, в съгласие е с тях, доверяват му се - да си го изберат! Лошо няма!
А тези недоверчивите и конфронтиращите се, с национален мирис на лук и вкиснато, ще си изберат някой като Неков, който ако може с иглата, ама ще носи.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Ако бъде "охладен", като мине "охлаждането", пак ще го напиша. И т.н.

А, стой си топличък. Не ми пречиш. От мястото, където съм те разпределил, можеш да ми викаш и архи-педераст, ако щеш. Все ми е тая.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
...
Nor1, това даже и веднъж е много. Тривни го, моля те! Инак дискусията  ще се хързулне по таз плоскост, което ще си е чисто измъкване. Не е там слабото място. Честно!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
.....
 кой с кого се конфронтира:
Нинова с председателя на ПЕС или председателят на ПЕС с мнозинството от съпартийците си?
нека да отговоря така , БСП има един основен проблем - не е харесвана и припозната от младите
а не е такава, защото не прави усилия за това - освен с дворцовите интриги се занимава основно да угоди на ортодоксалните си членове с всичките им характеристики - носталгия по миналото,евроскептицизъм, етс
Станишев беше първият, който опита да промени това, аз го харесвам заради това
и съм готова  да му простя липсата на политически инстинкт ,която прояви с Пеевски и други подобни
неговото "конфронтиране " с партията е само за нейно добро, не знам защо не се разбира това
освен това е разпознаваем европейски политик, той е председател на европейските леви хора , за Бога,  ние какво смятаме, че те са някакви глупаци ли?
с партия с подобен състав ,който намалява по естествени причини, без грам усилие да разбере какво искат младите, защо не ги харесват, защо не гласуват за тях, нищо не може  да се постигне

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Тук освен Станишев друг другар не си споменал с добро

Че то аз тук, а и на Другото място, и Станишев рядко съм споменавал с добро, ама ти не си внимавал.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
с партия с подобен състав ,който намалява по естествени причини, без грам усилие да разбере какво искат младите, защо не ги харесват, защо не гласуват за тях, нищо не може  да се постигне

Това, дали младите ни/ме харесват, по никакъв начин не отменя дълга ни към тях и отговорността ни/ми за настоящето и бъдещето им. Правя това, което мога най-добре - вглеждам се и анализирам живота им. Защото ми пука за тях. Опитвам се наученото да го предам на други, на които им пука, та да им се помогне, а с тях - и на всички ни. Това мога - това правя.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Quote (selected)
нека да отговоря така , БСП има един основен проблем - не е харесвана и припозната от младите
а не е такава, защото не прави усилия за това - освен с дворцовите интриги се занимава основно да угоди на ортодоксалните си членове с всичките им характеристики - носталгия по миналото,евроскептицизъм, етс
баси простотиите. няма да давам други квалификации, за да не създавам работа на модераторите.

да, бсп има проблем и той е, че не е харесвана и припозната от работническата класа. защото вместо да отстоява правата на работниците, се занимава с педераси и икономически мигранти, които ако започнат да работят, ще конкурират точно сегашната работническа класа.

всъщност занимаваше се. доскоро.

с две думи - бсп почна да си припомня откъде е тръгнала.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
вместо да отстоява правата на работниците, се занимава с педераси и икономически мигранти, които ако започнат да работят, ще конкурират точно сегашната работническа класа

В кое точно ще конкурират сегашната работническа класа педерастите, че не разбрах добре?  ;D ;D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Quote (selected)
вместо да отстоява правата на работниците, се занимава с педераси и икономически мигранти, които ако започнат да работят, ще конкурират точно сегашната работническа класа

В кое точно ще конкурират сегашната работническа класа педерастите, че не разбрах добре?  ;D ;D
В борбата за внимание.

Mr. Blonde

  • Гост
Спорете колкото искате, но се въздържайте от крайности, колкото и да мислите в конкретния момент, че цинизмите, нападките и обидите правят позицията ви по-силна или тази на опонента по-слаба. Винаги ще има противоположни гледни точки, но нека този форум да не се превръща в кавгаджийница.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Време е за сън. Модераторът ни вдигна жълт картон за хлевоусти офтопици.  :D Лека нощ на всички!  ;D

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Мъ бел лилак нема ли мъ, како! (както била рекла Айшето). Работник-педераст нема ли? А педераст-работник? Тез как са с борбата за внимание?  :D
Хайде да не се правиш на теменужка, пък макар и бяла! Всяка партия, както и всеки един от нас, имат определен ресурс. С него могат да се обхванат да речем три въпроса. Значи за четвъртия въпрос вече ресурс няма.
Не става въпрос за защитата на работника, който са го изгонили от работа, защото са разбрали, че е гей. Това би попаднало тъкмо в средата на интереса към работническата класа.
Става въпрос за борбата с документ, очертаващ наднационален орган с практически неограничени пълномощия за събиране и съпоставяне на информация, с право на "препоръки" със задължителен характер - и всичко това под прикритието на защитата на цялостните права на целокупна група с определени сексуални предпочитания. Които пък предпочитания нямат никакво значение за работата, освен ако работникът не е в полето на сексуалните услуги. Т.е. борбата е против това покрай сухото да не изгори и суровото.
Миналата година като се прибрах беше адска жега. Имах да убивам енно количество време преди една среща и реших да го убия из квартала, в който беше насрочена срещата. Обиколих наоколо, купих си вестник "Сега" в лафката срещу Университета, и тръгнах бавно и внимателно към мястото. По пътя се сетих, че не съм си купила бутилка вода и свърнах в първото подблочно магазинче. То представляваше преработена стая за колелета навярно, защото за гараж беше прекалено тясно. В него се побираха два стелажа и нещо, което под всичката натурия вероятно минаваше за тезгях. Няколко хладилника довършваха атмосферата в буквален и преносен смисъл. Иззад купчината стативи със семки и бонбонки на тезгяха се появи бледо създание на неопределена възраст между двайсет и четиридесет, което ми рече колко ми струва водата с треперлив глас, и с още по-треперлив глас се поинтересува това вестниче от външните рафтове ли съм го взела, та да си го платя, ако може. Убедено рекох, че вестникът първо си е мой, второ, на рафтовете такъв не се продава. Създанието въздъхна, че много хора вземат, пък не плащат, а на нея й ги удържат от заплатата. На мен ми призля в буквалния смисъл. Тази жена седи там като привидение, не вижда слънце и въздух - съдейки по призрачната бледност, не излиза изобщо, дните й са безкрайна броеница от клиенти, които гледат да откраднат, било поради липса на пари, било поради липса на честност, "магазинчето" е от зори до мрак, жената е свита  в единия му ъгъл, където аз не мога раницата да си оставя, и тази жена три пъти си прави сметка преди да ме попита дали този вестник ще си го платя, щото аз може и да съм изглеждала свирепа в жегата и с навит на руло вестник. Разплатих се и се изнесох в пълен потрес. Цялата класическа литература начело със Смирненски все едно че се беше отворила пред мен. И си помислих, че няма партия, която да отиде при това момиче и да рече, хайде, другарко, ще направим нещо за теб! Каквото и да е, нещо като профсъюз, нещо като ден ваканция, нещо като обедна почивка. Няма! Тя е сама в онази дупка, където въздухът е кът, на двеста метра от казиното, на половин километър от кметството, тя е все едно я няма. Колко ще изкара така? Година? Две? А ако се разболее? Ако някой в семейството й се разболее? Тя вижда ли си децата, ако ги има? Мъжа, ако го има? Тя сигурно не е чувала за Истанбулската конвенция и нейната важност, ако случайно някой не си е забравил вчерашния вестник. Обаче според ПЕС, Истанбулската конвенция е тази, която ще оправи живота на жената! Ако тя доживее, разбира се. Ако ли не, какво пък, ще си има Конвенция, за защита на който дойде. И работата ще е отчетена.
Затова като се сетя как председателят на ПЕС е защитавал интересите на работническата класа с дипломна работа за значението на копчетата на военните униформи преди век и нещо, все се сещам и за тази жена, свита в ъгъла зад чупа-чупса. Нали се сещаш какво е рекъл Смирненски по въпроса? Е, още е актуално!

Неактивен Darby

  • Jr. Member
  • **
  • Коментари: 59
    • Профил
67, Днес в 00:22:02
Тя е сама в онази дупка, където въздухът е кът, на двеста метра от казиното, на половин километър от кметството, тя е все едно я няма. Колко ще изкара така? Година? Две? А ако се разболее? Ако някой в семейството й се разболее? Тя вижда ли си децата, ако ги има? Мъжа, ако го има? Тя сигурно не е чувала за Истанбулската конвенция и нейната важност, ако случайно някой не си е забравил вчерашния вестник. Обаче според ПЕС, Истанбулската конвенция е тази, която ще оправи живота на жената! Ако тя доживее, разбира се. Ако ли не, какво пък, ще си има Конвенция, за защита на който дойде. И работата ще е отчетена.

Поздравления за написаното!
« Последна редакция: Февруари 02, 2019, 01:16:48 от Darby »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Дарби, много беше страшно!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
.....
 кой с кого се конфронтира:
Нинова с председателя на ПЕС или председателят на ПЕС с мнозинството от съпартийците си?
нека да отговоря така , БСП има един основен проблем - не е харесвана и припозната от младите
а не е такава, защото не прави усилия за това - освен с дворцовите интриги се занимава основно да угоди на ортодоксалните си членове с всичките им характеристики - носталгия по миналото,евроскептицизъм, етс
Станишев беше първият, който опита да промени това, аз го харесвам заради това
и съм готова  да му простя липсата на политически инстинкт ,която прояви с Пеевски и други подобни
Нищо не си ми отговорила, защото си изместила въпроса. Моят коментар беше насочен само и единствено срещу обвинението ти, че Нинова се конфронтирала с председателя на ПЕС.

А дали е проблем за БСП това, че младите не я припознават? Проблем и още как.

Защото БСП не намери път към младите, нито спомогна за разрешаването на който и да е техен проблем.
 Станишев ли беше човекът , който щеше да ги реши? Ами можем да кажем,  че в някаква, макар и минимална степен той успя. Успя да избучи младата Моника Янева- Йосифова- Станишева  от блатото, в което двамата и съпрузи превърнаха страната и.
По този начин председателят на ПЕС помогна за разрешаването на проблемите на 4 млади човека.
Останалите милион - милион и половина  ги остави на Нинова, Гергов, Овчаров и Мишо Миков.  И те търсят път към младите както си знаят...

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
.....
Това, дали младите ни/ме харесват, по никакъв начин не отменя дълга ни към тях и отговорността ни/ми за настоящето и бъдещето им. Правя това, което мога най-добре - вглеждам се и анализирам живота им. Защото ми пука за тях. Опитвам се наученото да го предам на други, на които им пука, та да им се помогне, а с тях - и на всички ни. Това мога - това правя.
по същия начин това с отнася и за работническата класа - млада и стара
тя също трябва да бъде обгрижвана от интелигенцията, дори с омраза
защото в момента тя е припознала блатото на Борисов
предполагам причината е ,че не се изисква грам усилие да принадлежиш към него
също като чалгата е
интелигенцията е, която е длъжна да положи усилие, да има приложими идеи, да създаде структури , просветителски революционни комитети, ако щеш
за да дръпне омразния народ към себе си, да му покаже някакъв път
защото само на нея е дадена априори тази възможност
та ако предположим, че има достатъчно интелигенция в БСП, тя трябва да вдигне поглед от старите идеалисти и от новите пари и да потърси възможностите там, където те са
и нека се надяваме, че идеите й ще са адекватни на 21-ви век, защото това което виждаме досега е първата половина на миналия век

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Тя е сама в онази дупка, където въздухът е кът, на двеста метра от казиното, на половин километър от кметството, тя е все едно я няма. Колко ще изкара така? Година? Две? А ако се разболее? Ако някой в семейството й се разболее?

  :bravo-1290: :flower-1088:  Разрешихме "преко сили" на Джиджи до 2 емотикона на коментар, ти започна по 3 да слагаш! Приемам го като подигравка с модераторите!
Много добре написано, но не това е най-важното.
Важното е че си имала очи да видиш и сърце да почувстваш.
Очи по-важни от третото око втренчено в себе си.
Такива сетива имат малко хора.
« Последна редакция: Февруари 02, 2019, 09:05:02 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
...тази жена седи там като привидение, не вижда слънце и въздух - съдейки по призрачната бледност, не излиза изобщо, дните й са безкрайна броеница от клиенти, които гледат да откраднат, било поради липса на пари, било поради липса на честност, "магазинчето" е от зори до мрак, жената е свита  в единия му ъгъл, където аз не мога раницата да си оставя, и тази жена три пъти си прави сметка преди да ме попита дали този вестник ще си го платя, щото аз може и да съм изглеждала свирепа в жегата и с навит на руло вестник.
сигурна ли си,обаче, какво точно иска тази жена? може да не е това, на  може й да е
същото е, като борбата за права на забулените, следващи религиозни практики жени
никой не ги пита искат ли да бъдат освободени, никой не им показва как да бъдат свободни
освобождават ги войнствено,те  нека се оправят сами

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Лилиан!
За последното.
 :thumbs_up-3334:

Днес май е дамски ден нищо, че е 02.02.
Естрогенът дава урок на тестостерона.
 :bouquet-1089:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Mr. Blue

  • Гост
buratinob,
 Разрешихме "преко сили" на Джиджи до 2 емотикона на коментар, ти започна по 3 да слагаш! Приемам го като подигравка с модераторите!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Няма да се повтори.
Освен това забравих, че единият си го отстъпвам на Джиджи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Детска градина !

Чок觧

  • Гост
А иначе , докато  "песоглавци" не е лична обида , то "фашизоиден нискочел хомофоб" си е лична обида , отделно , дали отговаря на истината . Но като се има предвид , че всичко различно от либерастията се нарича "фашизоидно" - що пък не ?
***
Мнението ми е , да се затвори тази тема , като изчерпана . А може и част от последните коментари , включително и моят , несвързани с темата да бъдат изтрити .
"Малко хигиена няма да ни навреди !"

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Твърде жалка картинка, наистина. Когато противниците на Истанбулската конвенция спекулират със страданията и несретата на други, за да омаловажат и отхвърлят конвенцията. Гнусно е. Привлечете за аргумент вселенската мъка и световната несправедливост. Посочете всички язви. Подобно юродивия, пред църквата.

Но пък нужно е. Най вече за облекчение на нечии съвести. Които превърнаха кръстоносния си поход срещу Истанбулската конвенция в поход към властта. А това е видимо и очевадно. Щом дори Кутев не е издържал на конгреса и го е посочил, макар и твърде обтекаемо. Критикувате ПЕС. Ами, добре. Сигурно има за какво. Но колко примера за грижа за експлоатираните и младежите, за жените и децата, ще ми дадете извън инициативите на ПЕС и Левицата в ЕП? Твърдите, че това е малко? Откъде? От висотата на вашето повече ли? Мимолетна картина човешка несрета събужда у вас чисто човешко съчувствие и размисъл, милост и грижа. Което е естествено и добро, човешко. Това, което не е естествено, е да си мислите, че веднъж като ви е трепнало сърцето от болката на другия, то това ви слага в челото на борбата за социална справедливост с правото да хулите и изисквате. Твърде снобско, бих казал. Твърде къса е историята на Нинова в тази борба. Аз съм от близо 30 години в БСП и нямам спомен за нейна социална чувствителност. Но пък имам други спомени.

Аз нямам никакво съмнение, че черносотническата и хомофобска спекулация с ИК в БСП имаше само една цел - да обслужи  властта на новия и лидер. Да я стабилизира върху атавизма на БСП и да и даде шанс да разшири подкрепата върху социалния атавизъм на други, извън партията. Това може да се счита от някои за хитър политически ход, но за мен е омерзително и позорящо БСП деяние. Нинова намери общ знаменател със себеподобните си, бих казал. Но ще сгреша. Не е така. Всъщност, Нинова пет пари не дава ни за ИК, ни за ПЕС, ни за БСП. Властта е, което възпалява егото и и разширява зениците и. За нея тя ще продаде и майчиното си мляко, камо ли ти коя да е социална и лява идея или кауза. Тя има шанс да се отърка о нея през годините и видя какви възможности и облаги носи и как радва душата на властомана. Но и писна да е "сламен човек" на чужди далавери. Сега тя иде за своята.

Да я спрем или да я подкрепим. Всеки решава за себе си. На някои им стига оправданието, че с нейния устрем и жажда за власт тя води БСП срещу ГЕРБ с шанс да ги свали от власт. И са готови на компромис, до степен да заглушат глас на съвест.  На мен, обаче, това не ми стига.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Фирмине, ти съвсем се оплете в твоята еснафска злобичка. В началото ядеше Корнелия, че не била достатъчно "лява", сега я мразиш, че не била либералмондиалистка. Митев поне бе последователен към БСП и Станишев - не отстъпи и йота от табелите.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Перфектна реч на агитатор/илюзионист.
Перфектно неразбиране/отклоняване на вниманието от проблемите.
Историците спорят дали Мария Антоанета наистина е казала
- Като няма хляб да ядат пасти.
или в твоя случй
-Може да сте гладни, угнетени ама ще бъдете свободни да сте джендъри. :bluegrab:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Забравих да питам.
Сега докато не сме подписали Стамбулската мога ли да тепам жената?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Абе има си тема за Истанбулската конвенция  http://62.44.102.29/index.php?topic=443.0  Защо не прехвърлите разговора там и там да се дърлите ?   :t1252:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Еснафска злобичка ... Агитатор-илюзионист ...

Дано вие да сте дали, а жените ви, щото ги споменавате, както и децата ви, да са се лишили от това, което аз съм дал от себе и взел от моите и живота си за БСП и левицата. Прочее, стойте си там, където сте, и бъдете, каквито сте. Това никак не променя това кой съм аз и къде съм. А на тези си години съм твърде наясно със себе си.

Тези, които нямат избор, ще вървят след Нинова. Но не те решават. Решават тези, които са си запазили правото на избор. Тяхното право решава битката. Както ви предстои и да видите.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тук ще се съглася с теб и аз не давам на семейството си гадости.
Тях ги изхвърлям навън, в партията, във форумите. :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Са, за поста на 67, който почти просълзи Дарби, а съм сигурен, че е просълзил и сички съседки на 67, докато им е разправяла ква мизерия е в родната ѝ страна.

Та да я питам 67:
1. Ти, мила, като я видя оная женица в гаражчето ква е нещастна и като те пита тя дали си го взела тоя вестник от нея, толко ли не ти светна да се направиш на ударена и да ѝ го платиш, не щото наистина си го купила от там, ми ей така, едно добро да направиш като малка компенсация за сичките ѝ удръжки. Или не си ѝ длъжна и те тия пари с пот ги изкарваш?
2. Сети ли се да звъннеш на Инспекцията по труда да ги уведомиш в какви условия работи момичето или такива глезотии с подаване на сигнали ги правите само в белите държави, по бантустаните само подсмърчате?
3. И изобщо, като се тюхкате за страна, в която сте отрасли, но с която все по-малко неща ви свързват, сещате ли се за нещо полезно, което да сте направили за онеправданото население на тази страна последните няколко години, освен, разбира се, харченето на пари през ваканциите.
4. Кво общо има ИК тука? БСП си е дясноцентристка партия от преди корнелия, а още повече след нея. Грижите за трудещите се хич не са им приоритет. Че БСП са против ИК няма общо с факта, че БСП не ги еве за хората на наемния труд. А и изборът не е или ИК, или добри условия за труд.
5. Кво общо има ПЕС тука? Как па във Франция, в Португалия, в Австрия и насекъде другаде има закони и правила относно условията на труд, дето се спазват, ма само в България не?

Сичкото тва го казвам като убеден майцепродавец, който нема се върне в кочината. При все което, последните 7-8 години отделям скромни ресурси за подпомагане на социални проекти там, плюс сериозни количества личен труд. Ти кво свърши, докато ронеше сълзи за женицата в гаража, м?
« Последна редакция: Февруари 02, 2019, 13:24:03 от SgtTroy »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
който нема се върне в кочината.
аз не съм никаква патриотка, смятам,че светът е хубаво място и нека всеки е щастлив, където иска
но горното е лош вкус,не се прави така

иначе съм всеизвестна с това, че не смятам икономическите емигранти за хъшове
и когато прекалят със сълзите за родината и със съветите от хиляди километри, ги каня да се върнат и да сме щастливи заедно :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Quote (selected)
който нема се върне в кочината.
аз не съм никаква патриотка, смятам,че светът е хубаво място и нека всеки е щастлив, където иска
но горното е лош вкус,не се прави така

иначе съм всеизвестна с това, че не смятам икономическите емигранти за хъшове
и когато прекалят със сълзите за родината и със съветите от хиляди километри, ги каня да се върнат и да сме щастливи заедно :smokin:

добре, редактирам се - "в кочината, в която се превърна страната на детството ми и на младежките ми години".

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Quote (selected)
добре, редактирам се - "в кочината, в която се превърна страната на детството ми и на младежките ми години".
:t2042:
знаеш ли какво, всъщност продължава да е хубаво място, всеки с живота си, както навсякъде,  семейство, приятели, спомени, работа, е такива неща
не се доверявай много на вечните стонове по пресата и форумите, този плач е силно преувеличен
ако речеш да отнемеш страданието на тези хора, ще им вземеш всичкото :image008: