Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 21:33:52

Автор Тема: Прес–конференция: Отчет на президента Радев за 2–годишния му мандат  (Прочетена 41042 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Въз основа на акцентите в отчета на Президента по–горе, ми се иска някой от вас да ми каже къде видя намерение на Радев да прави партия и да вкарва в таз партия евентуално отцепили се от БСП и ГЕРБ.
И предварително –  :t3721: :cool-1084:

« Последна редакция: Януари 29, 2019, 16:20:27 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Който иска да управлява, трябва да предложи високообразовани, компетентни и почтени хора, мотивирани да работят в полза на обществото.

Ако партиите искат да се видят на бъдещия политически хоризонт, трябва да се чистят от корумпирани и некомпетентни кадри с управленски амбиции.

В заключение - формирам Съвет за стратегическо развитие на България, с участието на интелектуалци и висококвалифицирани специалисти. Той ще трябва да разработи и предложи алтернативи на институционалния блокаж, на икономическия и идеен застой, в който се намира страната.

Ами ... не знам. За мен е ясен.

Виж сега, Джиджи. Покрай Президента вървят две тенденции, в резултат от заетата от него активна позиция. От една страна, той губи доверие и подкрепа. От друга страна, обаче, расте подкрепата за възможна партия "на Радев". Какво означава това? Това означава, че аморфната маса на подкрепилите го, защото само част от нея е партийно определена, започва да добива структура, която предхожда самоорганизацията и възникването първо, на гражданско движение, а после и на политическа партия. Опростенчески казано, разкъсват се връзки между избирателите и президента, но възникват нови връзки и отношения между тези, които запазват връзката си на доверие с него. Кинетика на политическа "кристализация". Тя може да е бавна, но може и да е тъй бърза, че чак взривна. Зависи от условията.

п.п. И, между другото ... Съвети към президента има и сега

https://www.president.bg/cat69/Saveti/

със състав и регламент
https://www.president.bg/docs/1351544069.pdf
Защо Президентът така категорично афишира нов (мега) Съвет? За стратегическо развитие?
Защото досега съветите бяха в помощ на Президента по конкретни области.
А този ще е по пълния обхват на развитието.
Заявка, че изключва автопилота и минава на ръчно? На целия самолет, не на отделни системи. 8)
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 15:31:18 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... да продължим.

Съветите към президента повтарят структурата на централната изпълнителна власт - на министерствата.

В Съвета за стратегическо развитие ще се апробират не само национални стратегии за развитие, но и планове за бързо налагане на контрол. Щото, да не би да си мислите, че при следващото служебно правителство, а то, според анализаторите, иде неминуемо, ведно с предсрочните избори, Радев ще повтори грешките си от предното. О, нееее. Не.

Така че, препоръчвам, внимателно следете какво става на Дондуков 2 в следващите седмици и месеци.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Преторианска гвардия още не означава собствена партия. Ако събере в съвета на старейшините достатъчно интересни хора, може и да се получи, но няма да е партия.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В заключение - формирам Съвет за стратегическо развитие на България, с участието на интелектуалци и висококвалифицирани специалисти. Той ще трябва да разработи и предложи алтернативи на институционалния блокаж, на икономическия и идеен застой, в който се намира страната.

Ами ... не знам. За мен е ясен.

За мен също. ;D

Само че за това, за което си мислиш ти, времето е още мноого, много далече.

Като президент, Радев има още три години, за да изкара мандата си. А той явно държи да си изкара мандата.

А като държавник – тъй като той за мен е единственият държавник след промените, е силно разтревожен за това, което се случва държавата. И явно в момента прави някакъв опит с този Съвет, който почти със сигурност ще бъде политически неутрален, да върне поне донякъде държавата в нейното русло.

Тъй като през последните 10 години тази държава бе изкарана изцяло извън това русло и оставена да се гаврят с нея на воля секакви негодници.  :erotic3:

Това е. А съветници секакви е имало, има и винаги ще има. 
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 16:53:43 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
политически неутрален е невъзможно да бъде. т.е. невъзможно е да бъде признат за политически неутрален. как го виждаш цвъцко примерно да сведе това, което има като глава, и да признае как идеите на президентския съвет са по-добри от идеите на правителството бацево?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
как го виждаш цвъцко примерно да сведе това, което има като глава, и да признае как идеите на президентския съвет са по-добри от идеите на правителството бацево?
С натискане!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
политически неутрален е невъзможно да бъде.

Може. Като се постигне точният баланс между включените в него политици и интелектуалци до степен, до която да се "неутрализират".
И в никакъв случай няма да бъде партия, както мъдро е отбелязала 67 по–горе.  :t2017:

А и на кого ше му хрумне да включва точно Цвъцко в този съвет? Най–малко на Радев!  :blush-3296:

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Партията вече претендира за място на политическата арена, а това изключва неутралитета. Мисля, че Радев е учил достатъчно добре историята на България. В нея има един изключително интересен политик, който поради високия си статус инак не е забелязван особено. Борис Трети се жалва, че народът му русофилски, генералитетът му германофилски, политиците му американофили и англофили, и само той българофил! И върти всички на пръста си без никаква собствена партия. Съветват го внимателно подбрани хора, друг въпрос че не винаги улучват ваксата.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Ако Р. Радев направи партия /или категорично застане зад уж независима от него партия/ това ще доведе до две неща.
1. Край на възможностите на Радев за втори мандат.
2. Край на БСП като първостепенен политически фактор.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Защо Президентът така категорично афишира нов (мега) Съвет за стратегическо развитие?

Заявка, че изключва автопилота и минава на ръчно? На целия самолет, не на отделни системи. 8)

Донякъде сам си си отговорил на въпроса – за да се извършат необходимите реформи  там, където е необходимо. Което не означава "изключване на автопилота" или "минаване на ръчно".

Щото една държава трябва да се управлява цялостно, а той няма правомощията да управлява. Затова! :cool-1084:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
 
Quote (selected)
И явно в момента прави някакъв опит с този Съвет, който почти със сигурност ще бъде политически неутрален, да върне поне донякъде държавата в нейното русло.

В парламентарна република, без инструментите на законодателната и изпълнителната власт, това си остава само добро пожелание. Можеш да ми се довериш, доколкото от доста години си вадя хляба с държавно управление.  8)

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Ако Р. Радев направи партия ...

Радев НЯМА да направи партия, Бачи, поне в следващите две години и половина.

Бас?  :cool-1084:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
В парламентарна република, без инструментите на законодателната и изпълнителната власт, това си остава само добро пожелание.

Ами нали точно затова му е този съвет?!

Можеш да ми се довериш, доколкото от доста години си вадя хляба с държавно управление.

Ми, да речем, че и аз. Въпреки че не по същия начин. Щото дълги години не само съм се разхождала из дъъългите коридори на властта от трите страни на "Ларгото" ... :m1235: :cool-1084:
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 17:32:08 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11174
    • Профил
Радев си подготвя мозъчен тръст, който да е готово служебно правителство, което може в следващите една-две години да се извърти няколко пъти след верига от извънредни избори и несъставяне на редовно правителство.
Патовата ситуация която ще се получи в следващите 2-3-4 парламента е съвсем реална.И може би единствено възможна за да се очистим от тази герберска сган.
Ето ви президентска република на практика, без да е де юре такава.
Докато се очистим.
п.п. Погледнах линка към "епицентър". Но погледнах и коментарите отдолу.
Този тук форум започна да ми изглежда като паралелка за примерно поведение на свенливи девици.
До един коментарите са унищожителни за разните му еуженимиайльофци.
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 18:56:22 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
До момента обаче никой тук не е изкоментирал най–важното /поне за мен!/ послание в отчета на Радев:

Quote (selected)
Апелирам КПКОНПИ, прокуратурата, МВР и службите да навлязат и в старателно отбягвания периметър на властта, в потенциални зависимости между политици, собственици на фирми, които печелят крупни обществени поръчки, и потенциални подставени лица.

Та това си е направо щурм на Бастилията!!!  :clap-3332:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
И явно в момента прави някакъв опит с този Съвет, който почти със сигурност ще бъде политически неутрален, да върне поне донякъде държавата в нейното русло.

В парламентарна република, без инструментите на законодателната и изпълнителната власт, това си остава само добро пожелание. Можеш да ми се довериш, доколкото от доста години си вадя хляба с държавно управление.  8)

Пак ще трябва да те разочаровам! :m1708:

Това, че си вадиш хляба няма лошо.
Лошото е че го вадиш от нашите уста.
доколкото от доста години си се превърнал в част от проблема.
Не ти ли е хрумвало.че след като за доста години не си направил нищо сега едва ли ще направиш?
Явноняма, ама междувременно може поне да пречиш другите да не направят.
Иначе ако направят ще излезе, че не си се справил.
А ти така добре се "справяш" можеш още 10-15 години до пенсия да го правиш.
Независимо кой е на власт, царе, охранители, дай боже и хуманоиди като ЦЦ само столчето да не пипат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11174
    • Профил
Quote (selected)
Та това си е направо щурм на Бастилията!!!  :clap-3332:
Щурм баш не, но призив.
Аз даже бих го приел като "предложение, на което не би трябвало да могат да отказват".
Ако имат поне малко акъл разбира се.
Щото като се обърне палачинката без тяхна помощ, те стават част от боклука за изхвърляне.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Радев си подготвя мозъчен тръст, който да е готово служебно правителство, което може в следващите една-две години да се извърти няколко пъти след верига от извънредни избори и несъставяне на редовно правителство.
  :t2626:

Аз пък си мисля, че това не е така, тъй като Радев не се е запътил чак толкоз далеч във времето. Тъй като него в момента го интересуват нещата – Тук и Сега!

За да се отпуши задънената улица, в която сме набутани отдавна, и да се даде път на необходимите реформи, които са затлачени още преди да са започнали.

И точно затова му е този мозъчен тръст /за което, Джузепе – :t2042:/, наречен Съвет за стратегическо развитие на България, който да изготви най–сетне читава програма за излизане от блатото.

Обаче още сега!
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 19:23:42 от Джиджи »

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Аз пък си мисля, че това не е така, тъй като Радев не се е запътил чак толкоз далеч във времето. Тъй като него в момента го интересуват нещата – Тук и Сега!

За да се отпуши задънената улица, в която сме набутани отдавна, и да се даде път на необходимите реформи, които са затлачени още преди да са започнали.

И точно затова му е този мозъчен тръст /за което, Джузепе – :t2042:/, наречен Съвет за стратегическо развитие на България, който да изготви най–сетне читава програма за излизане от блатото.

Мисля, че го подценяваш. "Стратегическо развитие" означава ДЪЛГОСРОЧНО развитие, иначе щеше да е Съвет за тактическо развитие на България. Той е учил за военен, тези разлики ги прави.  :t0328:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Радев НЯМА да направи партия, Бачи, поне в следващите две години и половина.
Бас?  :cool-1084:
Надявам се.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11174
    • Профил
Джиджи, аз споменах, че може този съвет да се превърне в служебно правителство, което ще функционира през следващите една-две години, но имайки предвид, че това може да започне още от след месеци.
Веднага след едни предсрочни избори още през тази година. Вече не виждам партии, които биха влезли в парламента, да могат да се коалират.
На тезгяха имаме ГРОП, БСП и ДПС. 100-100-40 депутати.
Каква комбинация може да се образува?
ГРОП и ДПС може и да са съгласни, но едва ли ще се гръмнат сами.
И...нови избори, много вероятен вариант. Какво става тогава - същото. И пак и пак.
Дори и да се промъкне някое дясно ново проектче, то пак няма да е достатъчно за устойчива коалиция.
Какво правим през това време? Няма НС и функционират служебни правителства.
Ето това вече е реално и затова смятам че Радев се подготвя.
Първия път малко бе хванат по бели гащи, не му стигна времето и куража!!!, поддаде се на някакви консенсусни завойчета и-сгреши. Т.е. не се получи това, което можеше още тогава, с едно по агресивно действащо служебно правителство.
Такива работи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
67, Джузепе, явно не сте слушали Новогодишното слово на Радев, от което аз бях толкоз фпечатлена, че се юрнах веднага да го пускам тук. А след това оплюха президента точно заради тази „ерес”, наречена „намеса на президента на България в управлението на страната, където не му е работата” или нещо подобно.

Та, отново с две прости думи: българският президент е изключително притеснен от застоя, стагнацията, в която е изпаднала България В МОМЕНТА, без да бъде проведена през последните години нито една реформа!!!

Какви служебни правителства, какви 5 лева?!

И да 67, настина "Стратегическо развитие" означава ДЪЛГОСРОЧНО развитие, а не ТАКТИЧЕСКО развитие!  :t2017:

Явно те е осенило некво прозрение, ама най–добре го запази за малкия си син, когото наистина описваш като супер!  :t2015:
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 20:26:47 от Джиджи »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11174
    • Профил
Quote (selected)
Какви служебни правителства, какви 5 лева?!
Поне за мен това е реалното, което може да се направи за момента.
Естествено, Радев не може да каже в прав текст какви инструменти точно смята да ползва, за да се постигнат.
Хубаво нещо е стратегията, тя определя и тактиките попътно сетне. Не виждам противоречие с изказаните констатации на Президента и възможността да се намерят начини за приложение сега, в близко време - месеци.
Как е друг въпрос, аз това говоря - как.
И освен това съм на мнение като други колеги тук, че Радев няма да се похарчи с партиен проект в близко време. Рано му е , а и не е сигурно начинанието. Към края на втория мандат- може би.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Партиите и партийните проекти останаха в миналото.
Не гледате класиците.
Един е Ахмед Доган и Баце неговият пророк.
Не виждате ли как един кадърен човек върти всички партии на броеницата си.
Отдавна не е в политиката и т.н. ама от Козяк Му ходят на крака в сараите, не го управляват по мейла.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
67, Джузепе, явно не сте слушали Новогодишното слово на Радев, от което аз бях толкоз фпечатлена, че се юрнах веднага да го пускам тук. А след това оплюха президента точно заради тази „ерес”, наречена „намеса на президента на България в управлението на страната, където не му е работата” или нещо подобно.
Това е много смешно, "намесата на президента в управлението на страната", на която той е президент! Но от таквиз гении такива изказвания, какво да ги правиш!

Quote (selected)
Явно те е осенило некво прозрение, ама най–добре го запази за малкия си син, когото наистина описваш като супер!  :t2015:
Не може да си толкова младичко, че да не си чувало за "Мойто вранче най-сладкогласно!"  :D Той и големият ми син е супер, ама вече е на път да го вземе една девица, та не го рекламирам много!  :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Пак ще трябва да те разочаровам! :m1708:

Това, че си вадиш хляба няма лошо.
Лошото е че го вадиш от нашите уста.
доколкото от доста години си се превърнал в част от проблема.
Не ти ли е хрумвало.че след като за доста години не си направил нищо сега едва ли ще направиш?
Явноняма, ама междувременно може поне да пречиш другите да не направят.
Иначе ако направят ще излезе, че не си се справил.
А ти така добре се "справяш" можеш още 10-15 години до пенсия да го правиш.
Независимо кой е на власт, царе, охранители, дай боже и хуманоиди като ЦЦ само столчето да не пипат.

Няма как да ме разочароваш, скъпи. Твърде семпли са ми очакванията за теб, невъзможно е.
Ще ти отговоря с думи та Талеб - "Не се питай защо е зле, запитай се защо не е по-зле". Какво съм направил за тези години ти няма как да знаеш, нито пък какво съм спестил или предотвратил на усти, големи като твоята. Колкото до столчето ми - моля, заповядай. Само дето такива като теб за моя хляб (моята заплата) и една десета от моите отговорности няма да поискат. Съмнително е дали въобще ще им се хареса ... столчето.

А на мен столчето си ми трябва. С него си върша работата, докато се изнизва върволицата от ей такива като теб, отворковци, дето им взимат от устата. А тя няма напълване. Нагледал съм им се. Макар че, слава богу, има и читави. От мястото, където съм, добре се вижда, че боклукът цвят няма. Така е, обаче, и със свестните. Има ги във всяка партия. Шарен свят. Така опитът ми затвърди убеждението, че трябва да гледам не партия, не етнос, религия, цвят и пол, а човекът. Първо човекът, после всичко друго.

А и, знаеш ли, хич няма да се учудя, че не аз от твоята, ами ти от моята уста вадиш хляба. Доста такива съм видял и лесно ги разпознавам. "Ние ви вадим заплатите!" И като решиш да се вгледаш как точно, аджеба, баш този, гласовитият, ни вади заплатите, то намираш такава гадост, че ти идва да ... Или трови половин село, или далавери с ДДС и акцизи, или кражби на подземни богатства, или, или, или. Нагледал съм се.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Днес пътувах със сина си.
Поговорихме.
Той за разлика от мен е момче младо.
Младо но достатъчно разумно да ми каже:

-Няма значение какво правиш, не е важно кой ти пречи или помага.
Важното е дали успяваш да го направиш.
Ако не е станало, значи Аз не съм си свършил работата добре.

Найс А?
Къде си ти, къде е ТОЙ!

Та за измамите да ти рекна.
Ако все пак си взел левче вероятно е защото съм се издънил и съм пуснал повече на бюджета.
Но преди това съм създал а не преразпределил.
Аз!
А ти нямаш нищо общо нито с бюджета нито с хората, но столчето насъщно ти трябва.
Та затова и няма значение коя партия безчинстава.
И не се радвам че може да сме по зле, това е запазена марка на размахващите малки пръстчета изправени зад високите бюра.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Ами твоя си работа. Аз съм там, където съм. Ти си там, където си. Всеки на мястото си. Свят голям, може пък и да не се срещнем.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
За съжаление се срешнахме.
Бюрократите са вездесъщи и във форумите няма спасениеот тях.
А друг път като срешнеш някой дето е отровил село, източил ДДС... вземи направи нещо не само да се  оплакваш колко такива си видял.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
А защо пък си мислиш, че не съм направил? Напротив. А бюрократите са вездесъщи, защото си приел да живееш в държава. Можеш да живееш и в племе, още има такива. Може да живееш и по дърветата, ако щеш. Но щом си приел да живееш в държава, това е начинът. От хилядолетия. Египет, Месопотамия, Китай, Рим, маите, инките в Новия свят. Независимо. Държавното устройство се нуждае от администрация. Така работи.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
А в началото държавата се е нуждаела от население.
Държава 3.0.
Абсолютно самодостатъчна.
Не те познавам, може да си направил много неща, но не са достатъчни.
Сам казваш,че си дълго в държавни структури.
Пък като гледам държавата последните 30 години деградира.
Малко смирение ти трябва.
Не си направил достатъчно, не си съгласен, но не се отказваш от порочното място.
Конформизъм ли колаборация ли не съм достатъчен капаците да гомопределя.
По моемо приспособенчество.
ЕС е вреден за вашето здраве!

gossinger

  • Гост
 :t3726: :t1233:

И спрете да се занимавате двамата един с друг.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
 :t1207:

Quote (selected)
Малко смирение ти трябва.

Ти ли ще ме смиряваш, казваш? Сутринта рано, докато идвах на работа, минах покрай некролозите на колегите си. През последните години съм изпратил половин дузина от тях. С някои от тях съм работил повече от 20 години, с други наполовината на тези. Прекрасни мъже и жени, в разцвета на силите си. Можех вчера, мога днес или пък утре да съм на тяхно място, с болежките си. Тях ракът ги изяде, от сладкия хляб, дето ядоха от устата ти. Ще ми се да мога да ти натъпча хляба, който ям, ведно с пръста от гробовете им обратно, откъдето сме го били взели. Те няма как да върнат своя, ще се задоволиш с каквото е останало от тях. Спестиха ти пенсиите си. Държавно погребение и десет заплати на опечалените наследници. Що не се изправиш с рано помъдрелия ти син пред техните синове и дъщери, да им обясниш, за столчетата, бюрократите, резултата и теорията ти за държавната служба. Или предпочиташ на моето дете да държиш тая реч. Може.
Смирение ми трябва, а? Хм.
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 09:19:32 от von Gossinger »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 09:20:31 от von Gossinger »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Добро утро, успешен трудов ден. :) Буратино, а ти няма ли да си нагледаш в другата сграда темата "От поустомѣ в праздномѣ", че запустя?   :D
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 09:16:51 от Banshee »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11174
    • Профил
 :lightbulb_idea-1364:
Eeeх, гиди дипломати с тънки токчета!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Какви служебни правителства, какви 5 лева?!
Поне за мен това е реалното, което може да се направи за момента.

Ми, не може!

Щото за да има служебно правителство, трябва да има предсрочни парламентарни избори. Такива поне за момента не се очертават, а ти даже си отредил на евентуално служебно правителство да „функционира през следващите една-две години”. :doofus-2124:

Като в същото време Радев и не подозира, че му готвиш такъф благоприятен сценарий … :too_funny-1052:

Но за следното съм 100% съгласна с теб:

И освен това съм на мнение като други колеги тук, че Радев няма да се похарчи с партиен проект в близко време. Рано му е , а и не е сигурно начинанието. Към края на втория мандат- може би.
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 12:22:02 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Quote (selected)
Към края на втория мандат- може би.

 :t26102:

Успехът на кой да е "start-up" политически проект e в силна зависимост от момента на стартирането му. По същество, той е политическа иновация. И има съдбата на иновациите.

Политически проект на президент след мандата му на Дондуков 2 е просто едно политическо рециклиране на употребен политически материал.

Нека бъдем реалисти. Алтернативата е или да се задоволи с позицията на държавен глава, със силно ограничени, по конституционни причини, правомощия, които да изпълни със съдържание в пълния им обхвата (и така в два мандата, в най-добрия случай), или да застане зад политически проект, който, при добро развитие, ще присъедини към амбицията му инструментите и средствата на законодателната и на изпълнителната власт (излъчена чрез нея). Логиката на конституционното устройство - парламентарна република - предопределя резултата от сравнението. Радикална промяна, от каквато се нуждаем, е осъществима само със средствата на парламентарната демокрация и то с най-ефективните от тях - в правова държава това е законът, законодателството.

...
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 12:16:32 от Firmin »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
... а предсрочни парламентарни на хоризонта се не видят, щото българинът, в мъдростта си, не разпознава Нинова като алтернатива на Борисов. Да би било, щеше да даде знак. А той не бърза. Ако види алтернатива, която да му се стори разумна и перспективна, то ще събере енергия да поиска промяна. По много ясен и категоричен начин.
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 12:17:01 от Firmin »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Quote (selected)
Към края на втория мандат- може би.

 :t26102:

Успехът на кой да е "start-up" политически проект e в силна зависимост от момента на стартирането му. По същество, той е политическа иновация. И има съдбата на иновациите.

Политически проект на президент след мандата му на Дондуков 2 е просто едно политическо рециклиране на употребен политически материал.
:finger:

Тук не става въпрос нито за „СЛЕД края на мандата на Радев”, нито за „към края на втория му мандат. Иде реч за КЪМ края на СЕГАШНИЯ мандат на Радев, който по всичко обещава да е успешен. Дай Боже!!!

И да, нека бъдем реалисти, а не само теоретици. 

Като поне се опитаме да приложим елементарната логика към съществуващата в момента политическа ситуация в страната.
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 12:50:50 от Джиджи »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Аууу, колко изисканоооо! Запленен съм!   :m1273:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Нека бъдем реалисти.

"Реалисти" коментират нероден Петко. Кога президентът е рекъл "ще правя нова партия"?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Нека бъдем реалисти.

"Реалисти" коментират нероден Петко. Кога президентът е рекъл "ще правя нова партия"?

Най–сетне и некой друг освен мен!   :t2030:

otvrat:t0301:
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 13:37:22 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
И ти ли Жижи? Браво!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Когато надълго и нашироко се коментират такива абсолютно необосновани предположения, се налива вода в манипулативната мелница на герп. Цялата работа с "президентската партия" е активно мероприятие, съшито с бели конци. На среща със студенти му се задава въпрос "Ще подкрепите ли..." Той отговаря "бих подкрепил". Още същата вечер махленската манипулаторка Цветанка Ризова, и.с.к. Тъпото с джуките, започва да манипулира, че Радев ще прави партия. И керванът започва да се упражнява. Не правете услуга на бутонеления вифаджия!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И ти ли Жижи? Браво!
Мчи как ...  :yes-1289:

Едва ли не затова създадох тази тема, но вече в над 100 коментара не мога да убедя некои хора тук, че това е така.  :m1302:

Затуй ти дигам на теб палче и за следния твой коментар /с моя незначителна професьонална намеса!/, само за да наблегна на некои акценти:

Когато надълго и нашироко се коментират такива абсолютно необосновани предположения, се налива вода в манипулативната мелница на герп. Цялата работа с "президентската партия" е активно мероприятие, съшито с бели конци.

На среща със студенти му се задава въпрос "Ще подкрепите ли..." Той отговаря "бих подкрепил". Още същата вечер махленската манипулаторка Цветанка Ризова, и.с.к. Тъпото с джуките, започва да манипулира, че Радев ще прави партия. И керванът потегля ...

Не правете услуга на бутонеления вифаджия!

« Последна редакция: Януари 30, 2019, 14:22:18 от Джиджи »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
И керванът започва да ВЪРВИ ...

Всъщност, Жижи, оригиналната поговорка е точно обратната : "Керванът лае, кучетата си вървят".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
И керванът започва да ВЪРВИ ...

Всъщност, Жижи, оригиналната поговорка е точно обратната : "Керванът лае, кучетата си вървят".
  :yes-1289:

Но след като вече е тръгнал. А той тръгна преди известно време от едно изказване на Радев /не помня вече кога и по какъв повод!/, в което изобщо не спомена, че ще прави партия, но джурналята поеха несъществуващата идея като чиста монета.

И така досега ...  :t2412:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Quote (selected)
Към края на втория мандат- може би.
Това не означава ли, някъде, след 8 години?
Догогава... дъл ще останат хора в държавата изобщо, та да има с кого да сформира партия?!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23760
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Партия Радев едва ли ще прави.
Тя е само в мокрите сънища на гробарите.
Така си създадоха партия с ЦЦ начело, а Баце щото законът не му даваше беше подкрепящ.
Те толкова могат и си мислят че и другите така.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
Залагайте по каса алкохол и да видим кой ще познае.
Аз няма да залагам, защото никога не залагам. Пък и не пия.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Партия Радев едва ли ще прави.

Това и самият Радев в момента не може да каже.

Но лошото е, че журналята в момента са си харесали тази дъвка, тъй като преди малко Цветанка мъчИ Соломон Паси около половин час, който естествено не каза нищо по същество.  :aplause:

А може и да няма още какво да каже. Става въпрос за Съвета.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Радев първо ще изчака да види какъв резултат ще покаже БСП на изборите.
Тоест, може ли да се справи сама, без негова помощ.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Радев първо ще изчака да види какъв резултат ще покаже БСП на изборите.
Тоест, може ли да се справи сама, без негова помощ.

А ти къде си видял Радев да помага на БСП откакто е станал президент? Доказателства, молим!
Първо, той не е член на БСП и никога не е бил. Но е американски генерал!  :blush-3296:
« Последна редакция: Януари 31, 2019, 20:22:38 от Джиджи »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Радев първо ще изчака да види какъв резултат ще покаже БСП на изборите.
Тоест, може ли да се справи сама, без негова помощ.

А ти къде си видял Радев да помага на БСП откакто е станал президент? Доказателства, молим!
Първо, той не е член на БСП и никога не е бил. Но е американски генерал!  :blush-3296:
Ако БСП сама не може да спечели изборите, на Радев ще му се наложи да направи партия.
Няма друг вариант да свалят Борисов от власт.
ДПС е мултимилионерска партия.
Като такава я интересуват само парите.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7436
    • Профил
А аз мисля, че всичко у нас зависи от Началниците.
Борбите между Началниците ще решат какво ще стане с техните инструменти Тръмп, Меркел и Макрон, как ще реагират на това Русия и Китай, и чак тогава инструментите у нас (на антиглобалистите) ще получат указания за действие или изчакване.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.